A J 3 «Vrijetijdsbesteding», een magisch woord dat het laatste decennium enorm veel wordt gebruikt. Inderdaad, de mens van vandaag werk hard en wordt daar in algemene regel ook behoorlijk voor vergoed. De levensomstandigheden zijn enorm veranderd en we zullen misschien maar zeggen verbeterd. Naast de drukke beroepsbezigheden, die onder het motto «time is money» worden uitgevoerd, heeft de mens de laatste jaren echter ook de ontspanning geherwaardeerd. Vrijdagavond, zaterdag en zondag worden alle beslommeringen opzij geschoven en zoeken wij allen een flinke dosis ontspanning. De infrastruktuur voor deze ontspanning is echter vaak nog ontoereikend. De eisen die wij stellen aan die infrastruktuur variëren inderdaad ook naar gelang de leeftijdskategorie waartoe wij behoren. JEUGD Jonge mensen willen vooral dansen, bewegen, hun kreativi- teit botvieren. Als wij dan in het Dendermondse even rondkijken dan stellen wij eerder verbaasd vast dat er in feite niet erg veel gelegenheden zijn die beant woorden aan de eisen die moderne jonge mensen stellen aan een dancing. Enkele weken geleden hebben wij er nochtans één ontdekt die een bezoek overwaard is dancing Barba- rella te Oudegem. Dancing Barbarella is erg gemakkelijk te bereiken. Als je de baan van Dendermonde naar Aalst volgt dwars je te Oudegem een spoorweg. Als je uit de richting Aalst komt vindt je de dancing aan je rechterzijde, vlak voor de overweg. Het was niet zonder enige drempelvrees dat wij de eerste keer gingen kennismaken met Barbarella. We waren er echter pas binnen toen we reeds merkten dat die vrees in feite volledig ongegrond was. Een tof, modern interieur is het eerste wal opvalt. INTERIEUR De enigszins psychedellische verlichting geeft het geheel een magisch tintje. Er is een ruime dansvloer waar je echt de benen naar behoren kan uitslaan voor gelijk welke dans. Ben je het ritmisch springen moe, dan kan je rust en verpozong vinden in één van de vele romantische boxen die je in de dancing ook aantreft. De ietwat Brits aandoende toogbank met mooi afgewerkte barkruks geven het geheel een gedistingeerd tintje. Wat ons echter in Barbarella het meest beviel was de muziekkeuze. Er is een unieke installatie die borg staat voor een eerste klasweergave. De afwisseling in de muziek is echter opvallend. Je hoort er naast de allernieuwste toppers ook nog een massa oude krakers, waarvan je het bestaan nog amper vermoedde en die je ergens een weemoedig gevoel van voorbije jeugdjaren laten smaken. Als je in Barbarella eenmaal naar binnen bent geweest, kom je er nog. Dat zegden ons trouwens ook de talrijke jonge mensen met wie wij er gingen praten en die eensgezind lovende dingen zegden over de nieuwe dancing. A. VLAEMINCK Wij wilden dan ook wel eens kennis maken met de man die achter dit initiatief stond en van wie wij vermoeden dat hij wel een ouwe rat in de dancing- business moest zijn. Groot was dan ook onze verbazing toen we merkten dat de heer Armand Vlaeminck. de eigenaar en initiatiefnemer van Barbarella in feite nog een erg jonge man is, die terecht fier is over zijn Barbarella. Als U het ons vraagt, iemand die voor de eerste maal een dancing opent en tot dergelijke gelukte kombinatie komt, dat is een man die iets afweet van het hele showgebeuren. Wij hebben mijnheer Vlaeminck dan ook oprecht geluk gewenst met zijn puik initiatief. GOEDE RAAD We mogen deze reportage zeker niet afsluiten zonder aan jonge mensen uit het Aalste en het Dendermondse nog goede raad te geven. Als je niet in dancing Barbart geweest bent. vul dan gauw leemte op. Je zal er geen s van hebben. Achteraf zul je blij om zijn dat je nu g tinwtig kilometers meer mei wagen hoéft te rijden om gezellige dancing te vinden, moeten immers toch zuinig Kom je Fijn, dan zien mekaar daar wel terug. (medegedet 8

De Voorpost | 1974 | | pagina 8