k Hofstade Istreekp i PHILATELIA ALOSTA I Zaterdag 19 januari om 18.30 uur in de I raadszaal van het stadhuis wordt voorzitter J Robert Van den Berghe gehuldigd voor zijn I ontvangen medaille van filatelistische ver- I diensten. Samen met hem worden de h. Staf Keymeulen, zilveren eremetaal nationale tentoonstelling Aalst 70. provinciale ten- I toonstelling Gent met grootste onderschei- I ding. internationale Polska 73, bronzen I eremetaal, de h. A. Singelijn. nationale I tentoonstelling Aalst 70 zilveren eremetaal, internationale Belgica bronzen eremetaal, internationale Polska 73. verguld brons en de h. A. De Vogelaere. nationale tentoonstelling «Het licht in de filatelie». Mechelen '68 zilveren medaille. Aalst 70 zilveren medaille, internationaal Sofia, bronzen medaille, nationale tentoonstelling Aalst 70 over «Aalst» verguld-zilveren medaille, gehuldigd, j Nadien grijpt een banket van de vereniging plaats. NIEUW BESTUUR VAN HET VLAAMSE KRUIS Onze plaatselijke Vlaamse Kruis-afdeling zette haar 5de werkingsjaar te Aalst kordaat in met een uitbreiding van haar bestuur. Dat was. zoals de afdelingsafgevaardigde Mark Van der Straeten in zijn welkomstwoord uitdrukte ook een harde noodzaak geworden. Niet alleen kwamen er in de loop van het vorige jaar enkele funkties bij zoals hoofd-ambulancedienst en redakteur-afde- lingsblad, maar bovendien werden er door deze Aalsterse afdeling twee maal meer EHBO-diensten verzorgd dan tijdens het 3de werkjaar. Zo verzekerden zij de dienst op 48 wielerwedstrijden. 12 rodeo's, 11 wandeltoch ten. 10 fietsrally's, een tiental motorcrossen, een vijftal veldloopwedstrijden en nog enkele andere manifestaties. Drie EHBP kursussen werden ingericht, zodat samen meer dan 150 inwoners van Aalst en omliggende de eerste begrippen van de Eerste Hulp bij Ongevallen konden worden bijgebracht. Hieronder geven wij de lijst weer van de bestuursleden, helemaal onderaan vind je $3 enkele belangrijke adressen ^'Erevoorzitter dr. Hilaire Gravez. Voorzitter dr. Van Overbeke Johan. Ondervoorzitter r üdr. Vandeweyer Louis. Sekretaris Paul -Talloen. Penningmeesteres Jeanne Van Tsterdael. Hoofddienstleider wal ter Janse- Materiaalmeester Freddy Maes, 'ropagandaleidcr Willy Beekman. Leider joefenavonden Maurice De Wit. Leider kursussen Nicole Arijs. Red. Afdelingsblad: L. Matthieu. Hoofd ambulancedienst Jozef iJansegers. Om deze mensen te helpen bij hun funktie zijn ook een aantal helpers opgenomen in het V1a; bestuur. (Voor de ambulancedienst Armand EMMaesschalck. Sekretariaatswerk Lutgart Masscho en Anita De Cock. Inrichting van kursussen Annie Talloen. Afdelingsblad Lieve De Bruyne. Penningmeester Linda Verhasselt. Het medisch materiaal staat onder kontrole Armand Van den Brande en voor jonderhoud zorgt Gaby Cobbaut. Verder springen Herman De Groeve en Herman Remy respektievelijk bij als hulp dienstleider en hulp-propagandadienst. Zoals je ziet een tamelijk uitgebreid bestuur, misschien lijkt het je overdreven maar moest je weten wat bij EHBO allemaal komt kijken dan zou je daar wel anders over denken. Al deze mensen zullen het hele jaar door ten uwen dienste staan, ze doen dat onbezoldigd, gewoon voor hun streekgenoten. Hieronder vind je het adres van het sekretariaat. daar kan je voor alle inlichtingen terecht. Ook de aanvraagformu lieren voor het verlenen van EHBO op een door U ingerichte manifestatie zijn daar te bekomen. Sekretariaat Het Vlaamse Kruis, v.z.w. Gewest Aalst. Dr. A. Goffaertstraat 63. 9300 Aalst. Tel. 053/23484. GROTE KARNAVALKWIS De Buurtgemeenschap Park-Waterto ren-Houtmarkt richt o.l.v. spelleider Frans Wauters een grote karnavalkwis in «Wie van de 12?». Dit vragenduel tussen twaalf karnaval- groepen gebeurt in drie schiftingen en een finale. 1ste schifting op 19 januari '74 Om 20 u. in café «Vrolijk België», Watertorenstraat. Tweede schifting op 25 januari om 20 u. in café Du Pare, Burgemeestersplein. Derde schifting op 26 januari om 20 u. in café Java, Felix D'Hertstraat en de finale op 1 fe bruari om 20 u. in café Herleving, Houtmarkt. STORMSCHADE De hevige windstoten de nacht van donderdag op vrijdag en afgelopen zondag, zorgden ervoor dat de brand weer herhaaldelijk diende uit te rukken. Televisie-antennes kregen het hard te verduren, terwijl in de Binnenstraat een elektriciteitsdraad afknapte. VORMINGSAVOND Stichting L. Lesoil in samenwerking met de Revolutionaire Arbeidersliga Aalst (RAL) en het S.J.W. richt op dinsdag 22 januari a.s. om 20 u. in lokaal De Klok. Molenstraat 1, Aalst, een vormingsavond in over «Anti- militarisme». Voor iedereen toegankelijk. De echtelingen Franciscus Wauters en Maria Los, gehuwd op 4 januari 1924 te Hofstade, vierden hun gouden bruiloft zondag II. te Aalst.(lb) AFHALEN RIJWIELPLATEN Op maandag 11 februari in 't Apostelken- Mijlbeek, op dinsdag 12 februari in Sint- Annakring-Roklijf, op woensdag 13 februari in St.-Jansparochie Immerzeel, op donder dag 14 februari in H. Hartkring, Dr. De Moor straat. De verkoop aan de loketten, Vlaan- derenstraat 1. zal beginnen op maandag 4 februari telkens van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De rijwielen gebruikt door kin deren welke op 1 januari 1974 de volle leef tijd van 12 jaar niet hebben bereikt, zijn niet onderworpen aan de belasting. Kostprijs 85 fr. voor rijwiel; 135 fr. voor bromfiets. P.V.V. WIJKKLUB SCHAARBEEK In het lokaal «De Linde» bij Jozef Callebaut, Lindestraat te Aalst, had de 4e reeks plaats van het kaarttornooi belotten om de beker Volksvertegenwoordiger Louis D'haeseleer. Uitslag 1) Van Assche Firmin, 4428; 2) Van De Velde Gustaaf, 4335; 3) De Smet Elsie, 4303; 4) Gits Valerie, 4263; 5) Bosman Phile mon, 4139; 6) Van den Brempt Urbain, 4081; 7) De Saedeleer Clarisse, 4077; 8) Van den Brempt Frans, 4051; 9) Piquer Henri, 4011; 10) Van Leuven Alois, 3954; 11) Cautaert Victor, 3933; 12) De Ridder Simon, 3929; 13) De Boeck Frans, 3900; 14) Walraevens Pierre, 3895; 15) De Kerpel Maria, 3873; 16) Danckaert Augustin, 3843; 17) De Vos Phi lemon, 3808; 18) De Ridder Frans, 3760; 19) De Saedeleer Jozef, 3693; 20) Ottoy Gode- lieve, 3649; 21) Van Landuyt Denis, 3640; 22) Hofman Pierre, 3632; 23) Vermoesen Remi, 3583 24) De Ridder Albert, 3566; 25) Borms Jozef, 3556 26) Eeckhout Marcel, 3539; 27) Marien Freddy, 3530; 28) De Pauw Elza, 3401; 29) Ardaens Frans, 3399; 30) Possé Annie, 3338; 31) Arijs Willy, 3320; 32) Verhoeven Karei, 3244 33) Neirinckx Jo zef, 3106; 34) De Groot Leonie, 3019; 35) Verhoeven Valerie, 2999; 36) Callebaut Jo zef, 2597. De speciale prijzen voorbehouden aan de twee eerste leden van de wijkklub in het dagklassement gingen naar Van de Velde Gustaaf en Gits Valerie. PETANGUEKLUB Een algemene vergadering bij de h. Sterck wordt door P.C. Alosta gehouden op vrij dag 18 januari te 20 u. De beeltenis van de laatste burgemeester van «Klein-Aalst». LAATSTE KLEIN AALST BERREMIESTER In 1974 wordt in Aalst een befaamd man herdacht. De laatste klein Aalst Berremiester Marcellus Biskopius. beschermer van Kun sten en Wetenschappen. Handel en Nijver heid. en vermaard humorist. Ter gelegenheid wordt door het hogervernoemd komitee een reeks manifestaties op touw gezet w.o. een uitgave van een nieuw muntstuk van 50 AJOIN. Dit muntstuk werd op verzoek van het Fassadeklasjerskomitee deze keer ontworpen en gegraveerd door een Aalsterse kunstenaar. Ajoin d'Alost (niet te verwarren met Aglane de Nivelles). Deze Marcellus Biskopiusmunt heeft een doorsnede van 106 mm. en een dikte van 15 mm. en wordt vervaardigd in twee uitvoeringen nl. in verzilverd platre perdue en in Cold Casting Bronze. Deze worden te koop gesteld respektievelijk aan de prijs van 100 fr. en 150 fr. U kunt terecht bij de Fassadcklasjers, Molenstraat I te Aalst. Om betaling zal verzocht worden van zodra de medaille beschikbaar is. vermoedelijk rond januari 1974. VAKANTIEGENOEGENS Vakantiegenoegens, de vakantiedienst van het A.C.W., nodigt de leden van Info en van de kampeerclub uit op een Tiroleravond op zaterdag 26 januari a.s. in het Sociaal Cen trum, Immerzeel, om 20 u„ dit met het or kest The Musical Friends. DE ACHTERLINIE Zuid-Amerika door ooggetuige Op vrijdag 8 februari om 20 u. richten we een informatie-avond in over dit veelbespro ken en beruchte werelddeel, door E.H. Del- plancke, die ginds reeds jaren werkt als studentenleider en kontakten mei alle lan den van Zuid-Amerika onderhoudt. Heet van de naald dus. Parochiezaal St.-Antonius, Kapucienenlaan. Ingang gratis. WIJKKLUB HENRI FLIPS Mosselslag op zaterdag 19 januari om 20 u. in het lokaal Emy, St.-Annalaan 1. STEDELIJKE AKADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN Oude Vismarkt 13, Aalst, tel. 236.63 Nieuwbeekstraat 3, Aalst, tel. 277.72 Een 3-tal mannelijke en/of vrouwelijke mo dellen om naar te tekenen en te schilderen worden gevraagd in de Stedelijke Akade- mie voor Schone Kunsten. Verdiensten van 80 F tot 100 F per uur. Uurrooster af te spreken op het sekretariaat van de school. K.A.V. - K.W.B. MIJLBEEK Vormingscyklus «Zoeklichten op het Huwe lijk» voor jonggehuwden, in 't Apostelken, bovenzaal (Mijlbeek kerk), op volgende data telkens te 20 uur Dinsdag 29 januari«Waarom zijn wij ge huwd inleider Mr. Pol De Landtsheer. Dinsdag 5 februari «Ontmoeting als man en vrouw»; inleider: Mr. Jan D'Hondt. Dins dag 12 februari «Liefdesbeleving en ge boorteregeling»; inleiderDr. De Loof. Dins dag 19 februari«Gehuwd als kristen»; in leider E.P. Vanhocht. Inschrijving liefst op voorhand bij wijkmees ters van K.W.B. of wijkmeesteressen van K.A.V. of op de eerste avond. Inrichters K.A.V. - K.W.B. Aalst-Mijlbeek. Deelname in de onkosten 50 fr. voor de reeks. VINKENIERS Uitslag van de verkiezing van het lokaal bestuurFrans Hendrickx, Jozef Loos, Leon Loos, Adolfine Buyle, Freddy Callaert, Albert De Waele, Paul Matthys, Frangois De Schrij ver, Robert Van Caelenberg. FILA JEUGD Lokaal St.-Jozefskollege, Pontstraat 7 Aalst. Vergadering op zondag 27 januari om 10 u. ruilboekjes, materieeldienst, nieuwigheden, biblioteek en prijskamp. DE RONDE TAFEL - AALST Naar jaarlijkse gewoonte zette de Ronde Tafel, afdeling Aalst, haar jaarlijkse werking in met haar «Ladydinner». Voor buitenstaan ders lijkt dit'wel enigszins eigenaardig, doch bij een normale vergadering zijn het slechts de heren die aanwezig zijn en uiteraard de beslissingen nemen. Aldus worden een maal per jaar een feestelijke vergadering gepland samen met hun respektievelijke dames. De zaal De Vrede was dan uiteraard netjes versierd geworden door de leden zelf. De Bloemenfee Monique was aanwezig op de receptie en deelde een klein geschenkje uit aan de dames. Voorzitter Vergeylen hefte zijn hamer op, na een uurtje vertraging, en verwelkomde de leden van de Ronde Tafel. Hij was heel blij voor de goede opkomst en zei dat het spijtig was dat om 2 uur heel wat vrienden hen zouden moeten verlaten, gezien de autoloze zondag. Nadien nodigde hij elkeen uit aan tafel, zodat een aanvang werd gemaakt met het «dinner». Tussendoor werd er zachtjes gedansd tot vroeg in de morgen. MARCELINOKLUB Op zondag 20 januari te 14 u. heeft een filmvertoning plaats met «Het Brein» in de filmzaal van het Kapucijnenklooster, ingang aan de Sint-Jobstraat. VOETBALKLUB F.C. HOEK Een duivenshow ten voordele van de voet- balklub heeft plaats op zondag 20 januari in het lokaal Charles, St-Vincentiusstraat 40. PHILATELIA ALOSTA Een verrassingsavond voor de postzegelver zamelaars heeft plaats op maandag 21 ja nuari te 19.30 u. in het stedelijk lokaal Kat- testraat 33. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN An Coppens, Keppcstraat 4A. Erembode- gem. Renzo Fosco, Kareelstraat 106, Aalst. Ilse Sonck. Bremt 48. Nieuwerkerken. Sandra Wesemael. Babbelaarstraat 41B. Hofstade. Wendy Van Eeckhout. Schoolstraat 44. Denderleeuw. Helga Hendrickx. Ringlaan 110. Welle. Joeri Mertens. Wichelse Stg. 108, Lede. Dimitri Schelfhout. Withuisstraat 22, Aalst. Liesbet Gabriels. Dries 11, Bambrug- ge. Jeroen Baert. Galgenberg 31. Serskamp. Peter Colman, Grote Baan 182, Herdersem. Tamara Huys. Marktweg 174, Aalst. Luc De Neve. Herbergstraat 30. Moorsel. Tom Van Lysebeth. Resschebeke 1. Erembodegem. Pascal De Wilde. Rammelstraat 66. Lede. Isabel Steenhaut. Galgenberg 13. Serskamp. Lyvia Quintens. Weggevoerdenstraat 24. Aalst. Katrien De Braeckeleer. Nieuwstraat 34. Denderhoutem. Jurgen Van Den Brempt. Kerkwegel 9. Herdersem. Peter Matthys Lindenlaan 5, Erembodegem. Anja Daghuyt, Donkerstraat 14, Haaltert. HUWELIJKEN Adolf De Schutter, meubeltechnicus. Aalst. Geraardsbergsestraat 220 met Rita De Roo. studente. Aalst. Binnenstraat 28. Roger Vandyck. mecanicien. Dilbeek. met Sonja Schollaert. z.b.. Aalst. Lcdebaan 227. OVERLIJDENS Alfons Suys. z.b.. 79j„ wdr. Elisabeth De Bondt. Merchtem. Georges Piron. z.b.. 48 j.. cchtg. Emelie De Vuyst. Aalst. Vakschoolstr. 38. Elisa Van der Veken. z.b.. 77 j.. wwe. Jan Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan van het kultureel en ontspanningscentrum 't Apostelken te Aalst, traden de «apostelen» aan Gustaaf Van Gijseghem, Jan De Lathouwer, Romain Van den Eede, Norbert Verhulst, Remi De Mol, Gustaaf De Bruecker, Romain Bisschop, Paul De Boelpaep, Louis De Wit, Jozef Timmermans, André De Clippel, René Van Gijseghem en Tarcitius Buyle.(jdl) Voor veertig jaar trouwe toneelaktiviteit werd gezel Jan De Ridder zaterdag jl. vereremerkt doo^ burgemeester De Bisschop. De plechtigheid op het stadhuis werd gehouden in aanwezigheid van senator W. Verleysen, schepenen B. Ringoir, G. Van den Eede en K. Van der Veken. Door de rederijkerskamer Sint-Barbara werd Jan De Ridder naderhand bij monde van voorzitter Van Gijsegem nog eens speciaal in de bloemen gezet.(jdl) Seghers, Aalst. Denderstraat 33. Ursula Michiels. z.b., 58 j., wwe. Jozef Van De Velde. Aalst, Oude Gentbaan 29. Cyrilles Ponnet, z.b., 65 j., wdr. Rachelle Impens, Oordegem. Florentia Lion, z.b., 73 j., echtg. Albert Venneman, Berlare, Bieststraat 2A. Leopold Vinck, z.b., 66 j., echtg. Louisa Daelman, Aalst. Bergemeersenstraat 39. Jan Vander- plas. z.b., 82 j.. wdr. Celeste Geeroms, Denderleeuw. Achilles Van Geem, z.b., 87 j., wdr. Maria Eeckehaut en Paulina De Bruyn. Aalst. Molenstraat 65. Petrus Beulens, z.b., 80 j., wdr. Maria De Ridder, Herdersem, A. De Cockstraat 71. Maria Meersschaut, z.b., 64j., wwe. Leo Coppens. Laarne. Alphonsus Christiaens, z.b.. 94 j., wdr. Evelina Schellaert, Erpe. Florent Samson, z.b., 72 j., echtg. Maria Bicqué, Berlare. Past. Chris- tiaensstraat 127. Alfred Rimbaut, z.b., 73j.. wdr. Catharina Cardon. Aalst. Diepestraat 105. Emiel De Smedt, Nijverheidsbediende. 41 j., echtg. Yvonna Vonck. Aalst, Oude Denderm. stw. 300. Egied Mattens, z.b., 79 j., wdr. Leonia De Nil, Erembodegem. Hogeweg 115. Camille Van Hecke, z.b., 72 j., echtg. Germaine De Ryck, Erondegem. Maria Van Den Bossche, z.b. 65 j., wwe. Alfons De Swaef. Erpe. DIENSTBETOON Senator W. Verleysen Dinsdag 22 januari en dinsdag 29 januari telkens van 19.30 uur tot 20.30 uur in het Groen Kruis. Sint-Joris- straat. Volksvertegenw. R. Otte zaterdag 19 januari van 10 tot 12 uur in het Groen Kruis. Volksvertegenwoordiger Gh. Wiilems zaterdag 19 januari van 10 tot 12 uur aan huis. Volksvertegenw. B. Van Hoorick iedere woensdag van 19 uur af in het Vólkshuis. Molcndries 11 en elke vrijdagvoormiddag in het BSP-bureau. Molenstraat 52. Volksvertegenw. L. D'Haeseleer Iedere maandag, donderdag en zaterdagvoormiddag van 8 tot 11 uur in het Sociaal Centrum L.S.W., Korte Zoutstraat 16, Tel. 258.16. Prov. Raadslid E. Bogaert woensdag 23 en donderdag 24 januari telkens van 10 tot 12 uur in het kabinet, stadhuis. Ontvangt tevens aan huis. Maj. Claserstraat 15. Aalst. Tel. 262.46. enkel op afspraak. KARNAVAL De verenigingen of groepen die wensen deel te nemen aan de karnavalstoet van zondag 24 februari kunnen hun aanvraag richten op bureau 1, stadhuis Aalst, Tel. 257.51. toestel 10. CATHARINISTENBAL De Koninklijke Hoofdrederijkerskamer De Catharinisten, brengt ter kennis dat hun gekend karnavalbal zeker doorgaat en wel op zaterdag 23februari om 21.30 uur of op vrijdag 22 februari om 21.30 uur, dit laatste ingeval van een autoloze zondag. Het bal gaat door in de goed verwarmde keizershallen, Keizerlijk Plein. 21 Aalst. Een ruime parking is voorzien langs de Beekveldstraat. Inkomprijs 120 fr. Tafels 1ste rang 100 fr. 2de rang 75 fr. 3de rang 50 fr. Mooie prijzen aan de verklede deelnemers van het défilé met tevens een herinnerings medaille aangeboden door de Kamer. Karnavalisten op post. Bestel tijdig uw tafels teneinde geen teleurstelling op te lopen, dit in het sekretariaat Geldhofstraat 126, Aalst. Tel. 053/237.75. VERKIEZING PRINS-KARNAVAL Zij die zich kandidaat wensen te stellen voor deze titel, mogen hun aanvraag schriftelijk indienen in het sekretariaat van het feestkomitee. kantoor 1 van het stadhuis. Aalst (Tel. 257.51. post 110). De kandidaten moeten minstens 21 jaar zijn en Aalst bewonen. Prachtige prijzen zijn aan deze verkiezing verbonden. Kandidaturen worden ingewacht tot uiterlijk 26 januari 74 te 17 uur. WACHTBEURTEN Geneesheer zal de wacht waarnemen op zat. nam. 19 jan., zondag 20jan.. woensd. nam. 23 jan. en na 20 uur t/m. vrijdag 25 jan. dr. L. Van Overwalle. Rozendreef 4. tel. 744.92. Volgende dokters zullen afwezig zijn Dr. G. Deneckere. Sint-Annalaan 106, zal afwezig zijn vanaf zondag 3 februari tot en met woensdag 6 februari 74 en vanaf zaterdag 9 maart tot en met zondag 24 maart. Dr. D. De Wolf, Pontstraat 48 neemt vakantie vanaf zaterdag 23 februari tot en met zondag 3 maart. Apothekers Aalst ap. Van Roy. Denderleeuw ap. De Weghe. Opperstraat 264. Liedekerke. Lede ap. Burms. Dorp 35. Lede. Omliggende ap. Coppens. Dorp 13, Kerksken. SCOUTSGROEP ST.-LUTGARDIS Op zondag 27 januari om 20 u. in de zaal Ons Huis, Steenweg, Ontdek-de-Ster wed strijd. Inschrijven bij Hendrik Van Dessel, Kammestraat 10 en André Eeckhout, Zijp straat 39. BRAND Donderdagvoormiddag rond 10 uur was er brand uitgebroken in een bergplaats van G. De Winne, Lindesveldstraat 19. Gelukkig werd dit spoedig door de bewoner opge merkt en de brandweer van Aalst kwam ter plaatse en kon uitbreiding voorkomen en het onheil overmeesteren. AFHALEN RIJWIELPLATEN Op dinsdag 5 februari en woensdag 6 fe bruari in Café Central, Kerkstraat. Dit van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De rijwielen gebruikt door kinderen welke de leeftijd van volle 12 jaar op 1 januari '74 niet hebben bereikt, zijn niet onderworpen aan de belastingen. Kostprijs voor fiets 80 fr. 112 fr. voor bromfiets. PAROCHIAAL Tijdens het voorbije jaar werden 57 kin deren in de parochiekerk gedoopt. 53 in woners van Hofstade overleden terwijl twee entwintig huwelijken werden ingezegend, en 67 kinderen het H. Vormsel ontvingen. DIENSTBETOON Volksvertegenwoordiger G. Wiilems op vrijdag 18 januari in zaal «Ons Huis» om 19 u. GARAGEBRAND Donderdagvoormiddag werd de Aalsterse brandweer verwittigd voor een personenwa gen die had vuur gevat in de garage van Jacky De Winne, Lindeveldstraat 19. De Aal sterse brandweer was spoedig ter plaatse, doch het vuur was reeds door enkele hulp vaardige buren geblust, zodat de schade eerder gering is.

De Voorpost | 1974 | | pagina 11