Gijzegem Moerzeke Schellebelle Moorsel Lebbeke Herdersem 14 Van Geyte, en COO leden Desiré Claessens en Petrus Peelman. Burgerlijk Kruis 1e klas aan op rust gesteld schoolbestuurder Gilbert Callaert. Burgerlijke medaille 1e klas aan Albert Van Mele, ambtenaar burgerlijke stand en aan de onderwijzers Polidoor Van Riet, Frans Willox, Albert De Ridder en Robert Roggiers. Burgerlijke medaille 2e klas aan veldwachter Albert Van Hoey én Burgerlijke medaille 3e klas aan gemeentewerkman Louis Mijs. Als aandenken werd een geschenk overhan digd aan Gilbert Callaert, op rustgestelB en_aan onderwijzer Polydoor Van Riet voor zijn prachtige illustraties aangebracht in het Guldenboek van de gemeente. Al deze plechtigheden werden besloten met een receptie aangeboden door het gemeen tebestuur aan alle aanwezigen waarbij ze ker tot uiting kwam het Moerzeke een ge meente is waar samenwerking en verstand houding geen ijdele woorden zijn. R.M. NEGEN KAMPIOENEN VERKOZEN BIJ VO GELVRIENDEN «DE BLAUWE REIGER». TWEEDE VOGELTENTOONSTELLING TE MOERZEKE KASTEL WERD GROOT SUK- SES. Het Scheldedorpje Moerzeke-Kastel is nog steeds één zee van groen. Dat er ook nog wild zit wordt bewezen door een groep vo gelvrienden, die heel wat doen voor hun lie- velinasdiertjes. De Kastelse vereniging van vogelliefhebbers «De Blauwe Reiger» bestaat twee jaar. De ze mensen zijn nu reeds aan hun tweede tentoonstelling toe. De tentoonstelling had plaats op 12 en 13 januari 1974 en had tot doel het publiek vertrouwd te maken met de soorten vogels die in de streek te vinden zijn. Ook worden elk jaar ter gelegenheid van deze gebeurtenis de kampioenen geko zen. Een voaeltentoonstelling is iets dat men ze ker niet alledagen ziet in Zaal Herleving te Moerzeke-Kastel. Waar gewoonlijk de tafel tjes en de muziekinstallatie staan vond men nu een 172 vogelkooien die 162 eksempla- ren van uiteenlopende soort huisvesten. Dit jaar waren 29 deelnemers, allen van Kastel, vertegenwoordigd. Het geheel was met hulst takjes versierd en bood een feestelijk aan zicht. Vogelvereniging «De Blauwe Reiger» is aan gesloten bij de nationale B.O.F. (Belgische Ornithologische Federatie) en telt momenteel 64 leden. De Heër Yvo Vernimmen is voorzitter van de Kastelse BOF-afdeling José Verly is schatbewaarder en Marcel van Duysen heeft de zware taak van secretaris op zijn schou ders genomen. Verdere leden van het be stuur zijn Vercauteren Theofiel en Renaat Wauters, die als kommissarissen fungeren. Zoals reeds gezegd worden ook elk jaar de klubkampioenen verkozen. Dit jaar werden de titels behaald doorPaul De Decker in de reeks Hoenderachtigen, hij behaalde 91 punten. In de reeks kanarie behaalde Gil bert Heirmans de titel, eveneens met 91 punten. Voor de exoten waren twee afdelin gen voorzien grote en kleine. In de reeks kleine was Pierre Peleman, ook met 91 pun ten, heer en meester. Bij de grote exoten was Frans Peleman met 90 punten best ver tegenwoordigd. Ook voor de reeks wildzang was een kampioenstitel voorzien Cesar Peelman behaalde er 92 punten en bleef aldus ongeslagen. Als zesde reeks had men «eigen kweek», hier haalde Maurits Nobels 90 punten en werd kampioen, terwijl bij de «kruisingen» Jean Staljanssens met 92 pun ten kampioen werd. De beker van 5 in een serie werd behaald door Theofiel Vercau teren met 91 punten. De beker van tien in een serie werd toegekend aan Walter De Wil de, met 90 punten. Voor elke kampioen was een beker voorzien. De eerste tentoonstelling, vorig jaar, mocht een sukses genoemd worden, maar deze tweede tentoonstelling overtrof qua inrich ting vep de eerste, terwijl er ook meer be zoekers werden geteld. Jean-Pierre De Lamper. WAT BRACHT 1973 VOOR SCHELLEBELLE Tijdens de jongste zitting van de gemeente raad werd eens teruggeblikt op het voorbije jaar. De cijfers die werden medegedeeld omvatten niet de periode van 15 december tot 31 december. Op gebied van bevolking noteerde men ter plaatse geen geboorten, buiten de gemeente werden 19 jongens en 21 meisjes geboren. Bij de overlijdens was de balans wel in evenwicht. Hier zijn 12 mannen en 12 vrouwen heen gegaan. Van de andere gemeenten kwamen 113 personen de gemeente bewonen wat overeen komt met 60 mannen en 53 vrouwen. Daarentegen zijn 110 personen vertrokken naar andere gemeenten, 60 mannen en 50 vrouwen. Samengevat was het bevolkingscij fer op 31.12.72 1731 mannen, 1807 vrouwen, totaal 3538 personen. Op 15 december 1973 was de toestand 1739 mannen, 1819 vrouwen, totaal 3558. Schellebelle kende dus een bevolkingsaangroei van 20 personen. 8 mannen en 12vrouwen. Als oudste inwoners hebben we thans: Coleta Augusta Brantegem, geb. 22.4.1882. wonende Krijgelstraat 51 en Eduard Bauwens, geb. 27.4.1884, wonende Stationsstraat 71. Op gebied van algemeen bestuur werd de gemeenteraad 10 maal samen geroepen, doch men kon slechts 8 maal geldig beslissen. Het schepenkollege kwam 51 maal samen. Wat betreft het gemeentepersoneel. hier werd een derde werkman in dienst genomen. Rcmy Haegeman kwam op 1.6.1973 in dienst voor écn jaar op proef als halfgeschoold B. Ook werd de plaats van klerk opengesteld. Op gebied van financiën kunnen we als voornaamste cijfers noteren dat de gemeente schuld voor het dienstjaar 1973 is toegenomen met 7.815.000 fr. Al deze leningen werden aangegaan bij het Gemeen tekrediet. Tjdens het voorbije jaar werden ook heel wat openbare werken aangevat. Zo kregen we de afwerking van het gemeentelijk waterbede- lingsnet door de firma Smeets. In verband hiermede kunnen we nu reeds meedelen dat het spoelen van de leidingen reeds werd beëindigd en dat verwacht wordt dat op 15 januari zal worden aangevangen met het plaatsen van de watermeters. Ook waren er wegenwerken aan weg nr. 14 (Suiker- en Krijgelstraat). Daarbij kwamen ook werken aan de Verhoogstraat (gezamen lijk met Serskamp). de wegen naast huis De Cremer en Van den Abeele in de Krijgelstraat en benevens de oude wijkschool. Eveneens werden rioleringen aangelegd op de Verhoogstraat tussen de eigendommen wed. Jacobs en Vermeir H.J. Deze werken kunnen zogoed als beëindigd beschouwd worden. Werken die nog in uitvoering zijn het overwelven van de waterlopen, aanleggen van een verbindingsweg naast de spoorweg tussen de Hoekstraat en de Spoorwegstraat. Deze werken worden uitgevoerd door de gemeente werklieden. Ook dient in de school van de Bruinbeke een nieuwe vloer te worden gelegd, i wat eveneens zal gebeuren door de gemeentewerklieden. In het teken van de I verkeersveiligheid werden op het kruispunt van de Stationsstraat en de Hekkergemstraat spiegels aangebracht. De plaatselijke politie diende 46 maal tussenbeide te komen voor verkeersongevallen welke drie zwaargewon den. en 26 lichtgewonden met zich bracht. De Vrijwillige Brandweer uit Wetteren diende vijf maal te worden opgeroepen, doch moest slechts tweemaal optreden. Als laatste belangrijk punt kunnen we nog aanhalen de huisvesting. De bouwmaatschappij Eigen Dak is gestart met de aankoop van gronden voor het bouwen van sociale woningen in de wijk Bellekouter. Door de Nationale I Landeigendom werden 8 huizen gebouwd door aannemer Frans De Coen, zij zullen worden betrokken in de loop van 1974. Door partikulieren werden 24 aanvragen tot bouwen ingediend, drie hiervan werden geweigerd. Ook werden vier bouwpremies gevraagd. Tot slot nog enkele losse cijfers. Door het gemeentebestuur werden 308 identiteitskaarten afgeleverd. Er werden 280 honden geteld en 52 nummers werden uitgereikt ter gelegenheid van karnaval. VDVR BURGERLIJKE STAND GEBOORTE Peggy Arijs, d.v. Gilbert en Denise Staelens. Aalsterse Steenweg 62. HEBBEN DE GEMEENTE VERLATEN Moens Benedicta Josephine. Herbergstraat 12 naar Beverst, Oudestraat 20. De Haen Maria Justina, Avouéstraat 30. naar Dilbeek, Schilderkunstlaan 80. Van Nuffel Francois, Kapittelstraat 4 naar Baardegem, Eerde- gemstraat 38. NACHT VAN DE BRANDWEER Tijdens de komende dagen zullen twee brandweermannen bij U aankloppen met steunkaarten die toegang verlenen tot de «Nacht van de Brandweer», bal dat doorgaat op 16 februari in de zaal «Katolieke Kring». Aan dit bal is zoals ieder jaar een grootse tombola verbonden met prachtige prijzen. In de hoop dat U gen beroep zoudt moeten doen op de Vrijwilligersbrandweerdienst. hopen de leden van de dienst voor één keer op uw steun te mogen rekenen. KAARTWEDSTRLÏD Op zaterdag 19 januari gaat een grootse kaartwcdstrijd door in café «Kabicn», Kruisabeel 1. Moorsel. KLAKSKENS Tijdens het voorbije weekeinde werd de vroegere Salita Bar-. Waverstraat 30, officieel heropend als café Pee Klak. uitgebaat door coiffeur Pierre De Witte. Er werd een biljartklub gesticht onder de naam «De Klakskens». Deze vereniging heeft niets te maken met «De Klakkers» die vroeger in het «Heuvelhof». Statiestraat, gevestigd waren. Wij wensen de nieuwe vereniging veel sukses bij hun verdere aktiviteiten. INHULDIGING Z.E.H. PASTOOR CALLANT Aanstaande zondag 20 januari wordt E.H. Callant tot pastoor aangesteld te Moorsel. Teneinde deze aanstelling vlot te laten verlopen, werd in de schoot van de parochiale verenigingen een komitee opgericht, belast met de praktische uitwerking. Een optocht zal gehouden worden langs de Aalsterse Steenweg. Dorp. Kloosterstraat. Nieuwstraat en Dorp. Tijdens deze optocht zal hulde gebracht worden aan het oorlogsgedenkte ken. Nadien heeft een Eucharistieviering plaats te 17.30 uur. Samenkomst voor de optocht aan de grens Moorsel-Aalst te 15.45 UUR; De volgorde van de groepen veldwachters, ruiters, trommelkorps, vende in het Lokaal Pee Klak te Moorsel werd Modest Hendrickx gevierd als biljartkampioen.(jdl) liers. K.L.J., vlaggen parochiale verenigingen en leden, Kon. Fanfare «De Jonge Garde», auto's met personaliteiten K.O.O., gemeente en kerkfabriek. Kon. Harmonie Sint-Cecilia. Rijkslagere School. Gemeentelijke Scholen. Vrij Onderwijs. Chef C.B.. Kerkbaljuw. Brandweerkommandant. erehaag C.B., Brandweer. Z.E.H. Deken. Z.E.H. Pastoor. Voor nadere inlichtingen zich wenden tot Willy Cassiman. DAVIDSFONDS Op vrijdag 25 januari te 20 uur in het K.L.J.-heem. Kerkstraat lb, geeft Reimond Van Dyck. programmator bij BRT-Oost- Vlaanderen, een voordracht met als titel «Anekdoten uit het leven van geliefde komponisten». Inkom abonnement of 40 fr. Iedereen is van harte welkom. VLUCHTMISDRIJF Ter hoogte van het gemeentehuis werd de I frituur van Leo Van De Voorde. Felix De Hertstraat 19 te Aalst, door een onbekende personenwagen geramd. De frituur werd hierbij praktisch vernield. De bestuurder van de wagen zette zijn weg voort. De rijkswacht van Aalst slaagde erin het voertuig te identificeren als dat van F.D. uit Baardegem BILJARTNIEUWS UIT LEBBEKE Het Lebbeeks Tapbiljartverbond kwam in vergadering bijeen in het lokaal der Sport vrienden waar het geval van de Bachelors werd afgehandeld. De h. Albert De Ridder en P. Meskens werden niet meer gehoord voor de door hen ingediende klacht. De ver gadering, waarop alle klubs vertegenwoor digd waren, besloot de Bachelors uit de kompetitie te nemen en de punten te annu leren. Zodoende wordt het klassement op gemaakt zonder rekening te houden met de 13 gespeelde wedstrijden van de Bachelors. Of alle klubs hiermede zullen akkoord gaan eens het nieuw klassement voor ogen komt is een andere vraag. Er werd besloten dat de spelers van de Bachelorè vrij zijn en I van heden af mogen tekenen bij om het even welke klub. In de toekomst zal de heer A De Ridder nooit meer mogen aantreden met een biljartklub in het Lebbeeks Tapbil jartverbond De h. Aeyels wees op een ge brekkigheid omdat een klacht tegen Mo- dèrna niet was behandeld. Verder werd een reglement van inwendige orde opgemaakt, waardoor spelers en klubs met geldboeten kunnen bestraft worden. Lees door op blz. 15 AFHALEN RIJWIELPLATEN Op maandag 4 februari op het gemeente huis van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Kostprijs 100 fr. voor rijwiel; 135 fr. voor bromfiets. DIENSTBETOON Volksvertegenwoordiger G. Willems op vrijdag 18 januari om 18.30 u. in café St.-Antonius. Volksvertegenwoordiger L. D'Haeseleer op maandag 21 januari van 18 tot 20 u. in zaal «De Kletser», Grote Baan 182. BURGEMEESTERSBAL Zaterdag 9 februari om 20 u. in zaal Parochiaal Centrum gaat het bal van de burgemeester door. Orkest «The Musi cal Friends». DAVIDSFONDS Zondag 27 januari om 20.15 u. in het Parochiaal Centrum treden «De Elegas- ten» op. Inkom: 50 fr. SINT-ANTONIUSFEESTEN. Op zaterdag 19 en zondag 20 januari as. zal het rustige Herdersem weer in een feestvie rend kermisdorp worden herschapen en dit bij de jaarlijkse «Sint-Antoniusfeesten». Het gemeentelijke feestkomitee heeft alvast voor een fijn programma gezorgt, waar iedereen wat aan heeft. Zaterdag 19 januari - Wroetersdag - met een reuze belotwedstrijd in café Sint Antonius. Ook in de diverse dorpscafé's volksspelen en vermakelijkheden. Zondag 20 januari hoogdag van het kermis- gebeuren met folkloristische stoet en reeds elfde pensenworp. Tevens wordt er een hob by en antiek tentoonstelling georganiseerd in de raadszaal. Zondag om 14 uur rondgang van de persona liteiten in het rustoord «Huize Denderrust». Te 14.30 uurrondgang van de stoet met medewerking van de Aalsterse bloemenfee en prins karnaval de Koninklijke Harmonie «Êoncordia et Docilitas», met nationale tam- boer-maltre Paula De Wolfreus Benoit, Sint Gedula en Sint Antonius, de Gilde van Sint Antonius en het gemeentelijke feestkomitee. WEGWIJZER: Klooster, A. De Cockstraat, Grote Baan, Kouterbaan, Middenweg, Hoog straat, Grote Baan en Dorp. Om 16 uur pensenworp voor de kinderen gevogld door een optreden en shownum mers van de K.H. Concordia et Docilitas. Te 16.30 uur pensenworp voor de groten. Vanaf 13 jaar en ouder^Voorzien zijn wel enkele duizenden franken prijzen. Dus: grab belen maar. Tevens wordt er tijdens de kermisdagen in de raadszaal van het gemeentehuis een hob by en antiektentoonstelling georganiseerd. OPENINGSUREN op zaterdag van 19 tot 20 uur. Zondag van 10 tot 12 en van 15 tot 19 uur. Maandag van 19.30 uur tot 21 uur. Opening zaterdag 19 januari te 19 uur door de heer Renaat Van Der Linden lid van de Koninklijke Kommissie voor volkskunde. Tot slot: op maandag 21 januari te 10 uur alomgekende «Mooselse» bedevaartmis. En op zondag 27 januari grote belotting in café 't Klubhuis en optreden van de Ele- gasten in het parochiaal centrum, georga niseerd door het Davidsfonds. J- Opnieuw zullen honderden gegadigden zich verdringen om naar de te grabbel gegooide pensen te grijpen tijdens de Sint-Antoniusfeesten te Herdersem.(jdl) De Sint-Antoniusvrienden uit Herdersem met in hun midden kampioen Willy Van Espen. Verder het bestuur met erevoorzitter Frans Peirlinck, voorzitter Ernest Van Nuffel, sekretaris-schatbewaarder Georges Muysewinckel en bestuursleden Jos Mertens, Remi Saeys en Marcel Baert.(jdl) S.V.V.-FEEST Htet jaarlijks ledenfeest gaat door op zater dag 26 januari om 16 u. in het lokaal «Boer Maes», Steenweg op Aalst 85. KARABIJNSCHUTTERS IN FEEST Ter gelegenheid van hun jaarlijkse kampioenenviering was de Gijzegemse karabijnschjjttersklub «De Uil» in feest. On der het ..dynamische bestuur van voorzitter Saegerman Karei, Onder voorzitter Vermeiren Albert, sekretaris Cammerman Adolf, schatbewaarder Van der Cruyssens Roger en kommis- saris De Smet Maurits, kent de twee jarige klub wel' sukses. Onder de twintig klubleden worden er maande lijks wedstrijden georganiseerd, terwijl dit jaar zal gestart worden in kompeti tie van het Oost-Vlaamse verbond. Vermeldenswaardig is wel dat de kam pioen van vorig jaar: De Grauwe Heli, ook ditmaal de titel behaalde. Volgend jaar misschien een keizersviering. Eindstand: klubkampioenschap: 1. De Grauwe Heli; 2. De Block Cesar; 3. Cammerman Tony; 3. Van Rossem Raymond; 4. Cammerman Adolf; 5. ArtsGustaaf; 6. Schelfhout Robert; 7. Vermeiren Albert; 8. Claessens Jozef; 9. Van der Cruyssens Roger; 10. Weze- Te Gijzegem waren de karabijnschutters «De Uil» in feest voor hun kampioenenviering.(jdl) mael Louis; 11. Van Rossem Frans; 12. Sagerman Karei; 13. De Smedt Maurits. Erelid: Van der Straeten Leoncë. ONGELUKKIGE SPRONG Het gebeurde vorige week. De Smedt Maurits moest nu ergens dringend heen en nam, zoals gebruikelijk, zijn fiets. Ter plaatse gekomen moest hij natuurlijk de fiets af, en om zijn lenig heid nog maar eens te tonen deed hij dat met een fukse sprong. Maar de arme man had zich waarschijnlijk mis rekent. Feit was dat hij met zijn neus tegen de vlakte sloeg. Groenlachend en met een gezwollen neus en oog be weerde hij toch «En ik was nog niet eens zat...». J. MAARTEN

De Voorpost | 1974 | | pagina 14