SLECHTE GEWOONTEN MURPHY en VERMEULEN EINDELIJK Gouden punten EEN TREFFER VOLSTOND GECOUNTERD DE NEVE DEED HET! VERRASSING Doggen-Denderhoutem 2-1 VOETBAL BEVORDERING Gullegem - V.C. Jong Lede 2-2 1° PROVINCIALE SjK. Lebbeke-S.K. Aalst 3-0 Sparta Buggenhout rekent op Freddy Keppens ^PROVINCIALE Brakel- Baasrode 0-1 SPARTA APPELS-BORSBEKE 2-0 3e PROVINCIALE 55 Lede schijnt het rekord van het grootste aantal puntendelingen absoluut te willen halen. Voor de elfde maal dit seizoen kwamen de groen-witten met de halve inzet naar huis. Het begint stilaan een slechte gewoonte te worden. Ook op Gullegem ontbrak dat tikje meeval om een overwinning uit de brand te halen. Van Boven, Van Don Driessche en De Ruyck staan nog op het dokters rapport zodat Lede ander maal met een vertimmerd elftal moest aantreden. Dit heeft de groen-witten echter niet belet om om opnieuw een goede partij voetbal ten beste te geven. Een goed georganiseerde Leedse ach terhoede moest eerder ongeluk kig twee doelpunten toestaan maar toonde zich echter berekend op haar taak. In het middenveld hielden Ga briels. Collijns en vooral Tuyaerts de wedstrijdtouwtjes in handen en sloten goed aan bij de speer punten. Vboraan speelde Hillaert, na één uur vervangen door Par- rez, een bevredigende partij, even. als zijn vervanger. Mergeay woog zwaar door op de Westvlaamse defensie maar de grote boeman was toch Ohris- tiaens die opnieuw enkele staal tjes uit zijn schoenen schudde, waarmee dé Westvlamingen geen raad wisten. Eén van die goocheltoeren zou Lede trouwens een strafschop op leveren, die Mergeay natuurlijk met gemak omzette. Voordien was Gullegem op voor sprong gekomen via Van Fleteren, na inzenden van Messelis. Lede dqpkte nadien een half uur lang zwaar op de Gullegemse achter hoede tot Man Dijck met het hoofd scoorde, na hoekschop van Tuyaerts. Lede zou echter maar vier mi nuten op voorsprong staan, na die strafschop van Mergeay. Liep hout. die de strafschop had uitge lokt. bracht zijn ploeg op gelijke hoogte, na hoekschop. Een goede partij voetbal waarin de Ledenaars net iets meer ver dienden dan de halve Inzet. MARCOLE. Tegen S.K. Aalst was S-K. Lebbeke met goede voornemens be zield iedereen spande zich tot het uiterste in. Dat men deze drie doelpunten zou scoren had echter niemand verwacht. De bezoekers akteerden zeer goed mee. doch faalden bij de afwerking. Lebbeke kreeg een eerste doelkans na 14 minu ten spel toen Barbé op doel besloot, doch zijn schot werd door doelman Van Poucke in hoekschop omgezet. Met wederzijdse aanvallen die niets opleverden viel in het eerste halfuur niet veel meer te noteren. Na 30 minuten kregen de bezoekers een eerste echte kans. Van Den Dungen knalde naar doel doch vond een uitstekende Murphy op zijn weg. Twee minuten later wezen de bordjes 10. Delsin stootte door op links, knalde keihard en doelman Van Poucke loste de bal die de goed gevolgde Marc Van der Jeught, slechts in te leggen had. Marc Van der Jeught op weg naar het eerste Lebbeekse doelpunt. (R) Drie minuten later had Lebbeke echt meeval. De Vlegelaer schoot van zeer ver. de bal week af op een verdediger van Aalst en het was 20. De bezoekers sloegen echter terug en één minuut later moest Huyghens in hoekschop red den. De hoekschop werd voor de Lebbeekse portier ander maal een zware karwei. Hij ^plukte de bal echter meester lijk uit de winkelhaak. Vijf minuten vóór het inruk ken kwam een kombinatie Van der Jeught-Barbé tot stand waarbij eerstgenoemde alleen doorging tot in de strafschop zone en van daar uit Barbé be diende die onhoudbaar binnen- knalde. De scheidsrechter an nuleerde dit doelpunt wegens een duwfout van Marc Van der Jeught. Aalst wierp na de rust alles in de weegschaal om de achter stand goed te maken, doch stootte op een homogene ver dediging met Richard Vermeu len en doelman Murphy in glansrollen. Laatstgenoemde redde een paar doelpunten. Ook Piessens deed zijn deel op de lijn redde hij een schot van Bert Michiels. Een poging van de Lebbekenaar Vander- straeten belandde in het zijnet. VVellekens, invaller voor Jans- sens speelde zich een paar ke ren in de kijker, terwijl bij Leb beke Van den Meersch het veld verliet en Meert liet opko men. Nadat Marc Van der Jeught over knalde kwam Barbé al leen voor doelman Van Pou cke die zo ver moest uitlopen dat hij een handfout beging. Uit de vrijschop resulteerde een kans die Barbé verkeek. Murphy moest zijn rijk talent nog twee keer etaleren Wei- tekens schoot. Murphy redde. Een nieuwe knal weerde hij met een fantastische save. Het was Marc Van der Jeught die de bezoekers de genade slag gaf en na 76 minuten van heel ver nummer drie op de bordjes bracht, nadat de ref. een schoolvoorbeeld van het toekennen van de voordeelsre- gel demonstreerde. Op dat ogenblik besefte Aalst dat het lot geworpen was. Na de overwinning op Aalst neemt Lebbeke een flinke op tie op de tweede plaats, want met twee punten achterstand op de tweede, is nog alles mo gelijk. Aalst speelde uitstekend tot aan het strafschopgebied, doch werd op het gepaste ogenblik opgevangen door Ri chard Vermeulen en een ver bluffende keeper Murphy. Sparta Buggenhout heeft zondag een dagje vrijaf ge kregen. De geplande wedstrijd tegen Club Ronse werd in verband met het jaarlijks nachtbal dat zaterdag werd georganiseerd een veertiental dagen vervroegd. Het tra ditioneel nachtbal was meteen de gelegenheid voor de Buggenhoutse klubleicjers en voetballers om enkele uur tjes hun zorgen te vergeten. We hebben de Spartanen die nacht onverwachts een bezoekje gebracht. Wat ons onmiddellijk opviel was de massa volk die aanwezig was in de Buggenhoutse dansgelegenheid. Een bewijs dat de klub zeer geliefd is. Tussen al dat dansen en zwieren werd er toch over een onderwerp gesproken dat men voetbal noemt. Sparta heeft heel wat problemen trou wens. Als voorlaatste gerangschikt moet men zo vlug mogelijk oogst binnenhalen. Dit is een zaak die men te Buggenhout nu werkelijk voor ogen neemt. Zondag onderneemt men de verplaatsing naar Krulshoutem, ploeg die juist voor de Spartanen staat in de algemene rang schikking. Zal men naar alle waarschijnlijkheid opnieuw kunnen beroep doen op de centrale verdediger Piet Pal mers. zowat de rots in de branding, dan zal men de diensten moeten missen van Jaak Schepens, die reeds te veelvuldig met geel werd bedacht, en nu een dagje verplichte rust mag nemen. Uit de gesprekken die men van de klubleiders kon vernemen rekent men nu sterk op midvoor Freddy Keppens. De man die het zondag voor Buggenhout zou moeten waarmaken. Deze talntrijke aan valler beschikt over heel wat voetbaldoorzicht. Als 19- jarige trouwens de jongste speler van het elftal mag men hem als de sterkste aanvaller beschouwen. Als klubspeler is hij werkelijk begaan met de gang van zaken bij Sparta. Het Buggenhoutse vechtertje wil er alles opzetten om de klub in de hoogste provinciale reeks te houden. De operatie redding die tegen Ronse werd ingezet, wil men beslist zondag verderzetten. Dat Sparta tegen Deinze een punt verloor was het gevolg dat men vrijwel zonder middenveld moest aantreden. De gevolgtrekkingen uit het verliespunt zijn vlug gesteld Allen voor één en één voor allen. Zo ziet het ook Freddy Keppens. toonbeeld voor velen bij Sparta Buggen hout. V.C. Dat Baasrode voor eigen volk zegevierde tegen leider Lokerse, de punten ging inpikken bij Kieldrecht werd het een nieuwe zege op Brakel. Het lag in de lijn der verwachtingen dat het geen grote wedstrijd zou worden en dat de Scheldezonen op Brakel vooral het resultaat zouden spelen. Hierin is Dré Heyman en zijn maats prachtig geslaagd. Het werd nochtans een vrij harde wed strijd, waarin de thuisploeg vooral in de eerste speelhelft het spelbeeld beheerste. De Baasroodse defensie sloot evenwel op knappe wijze het doelgebied af, zodat De Vroe voor geen al te grote problemen werd geplaatst. Het feit dat Verberckmoes als gevolg van een oude kwetsuur zich in de tweede speelhelft moest laten vervangen zette de Scheldezonen nog meer tot voorzichtigheid aan. De snelle uitvallen zouden Brakel uitein delijk toch fataal worden en hiervoor zorgde opnieuw Van Keer. Het ligt voor de hand dat men te Baasrode na deze ze ge nog grotere ambities is gaan koesteren inzake de titelstrijd. Lokerse mag immers geen steek laten vallen en Hey man en Co staan klaar om het kommando over te nemen. Op Brakel heeft Baasrode alvast bewezen ook een zuiver tech nische verrichting te kunnen weggeven. Noemde men de ze ge in het Baasroodse kamp niet zo groot als deze van de vorige weken, dan heeft hij evenwel het antwoord gegeven op heel wat vragen. Baasrode kan met gewettigde hoop op sukses iedere tegenstander aan. De algehele inzet van de ploeg rond trainer Dré Heyman, het brein, is een waarborg voor de toekomst. Men hoopt nu maar van verdere kwetsuren ge spaard te blijven en dat Ver berckmoes voor a.s. zondag zou klaar komen. Baasrode ontvangt immers gebuur Sparta Appels vorige zondag winnaar 'egen Borsbeke. De Spartanen zullen niets aan het toeval over laten om het hun buren lastig ie maken, temeer daar de rood-witten meer dan ooit pun ten nodig hebben om zich te handhaven. V.C St. Wettteren - T er joden 3-2 Voor Terjoden zag het er te Wetteren bij de pauze zeer rooskleurig uitoranje-wit kon rusten met een zeer komfortabele 0-2 voorsprong en zelfs de meest-chauvi- nistische Wetterse aanhangers gaven geen rooie duit meer voor de kansen van hun ploeg. Beide doelpunten resulteerden uit een fantastisch offensief na een reeks Van vijf hoekschoppen kopte Van de Velde binnen en na tien minuten mocht keeper Van Hove opnieuw de bal uit zijn netten halen Callebaut scoorde uit een fraaie voorzet van De'Deyn. Achteraf zag men een hele ommekeeruit een verre inworp van Lu.-me kopte vechter Bogaert binnen. Nic q, Schepens. de voetballende snelschaatser, knalde tegen de dwarslat en tien minuten voor affluiten werd Terjo den zwaar gecounterd door Van den Driessche die een inzenden van verdediger De Sagher tot in doel verlengde. Diezelfde Van den Driessche ontrfim Terjoden ten slotte ook nog dat éne puntje toen hij een vrijschop van Ouipor met sukses overnam. Voor Terjoden betekent deze nederlaag, op het terrein van een felle konkurrent voor de titel, niet eens het opdoeken van alle aspiraties. Want een achterstand van vijf punten op een toch niet onkwetsbare leider met nog dertien matchen op het programma, is allesbehalve on overbrugbaar. Als we alle mogelijkheden onder de loupe nemen, dan kunnen nog een massa verrassingen uit de h£ bus komen. Zelfs het nummer elf in de rangschikking Kieldrecht. hoeft teoretisch non een kans. Dus... |9« Serskamp-OLSA 1-0 Na het ontstellend dieptepunt die de zware forfaitnederlaag tegen Terjoden al na al toch betekende, heeft Serskamp zich op het psychologische moment herpakt. Kind van de rekening werd Olsa Nederbrakel, een ploeg die tot voor een paar weken bij de toonaangevers werd gerekend. De onpartijdige toeschouwer heeft kunnen vaststellen dat geen van beide teams over de volle negentig minuten de tegenstander domineerde. Het is een eerder evenwichtige match geworden. Vooral tijdens de eerste time dan, toen Serskamp van een uitgesproken windvoordeel ge noot, doch dat hulpje niet kon gebruiken om de situatie naar haar hand te zetten. Eigenaar dig genoeg was zwart-wit, met de beukende wind op de neus, heel wat gevaarlijker en bouw de tijdens de tweede periode de degelijkste aanvallen op. Olsa rekende alleen op verras sende tegenstoten, doch dat visje bakte niet. Lang heeft men gevreesd dat Serskamp slechts één puntje uit deze match zou puren om dat de werkelijk gevaarlijke schoten niet zo bizonder tal rijk waren. Tien minuten voor affluiten gebeurde het dan toch de kwikzilveren De Neve pikte een gouden voorzet mee en scoorde. Voor de thuisploeg betekende, het eindsignaal een hele opluchting de vierde sei zoenzege was eindelijk binnen en omdat een «konkurrent» ge klopt werd, was de vreugde dubbel. Toen men ook de ne derlagen van Brakel en Kiel drecht vernam, bekeek mefP' de situatie nog rooskleuriger, a mag men het nu niet bij die érH uitschieter laten «safe» is in Serskamp allesbehalve. E zal met man en macht moetej. gestreden worden voor een bé tere plaats. Twee opeenvolgen de overwinningen, gepaard aa' nederlagen van de «voorgan gers» kunnen de rangschikking" echter zodanig overhoop gooiejj* dat goedgeklasseerde ploegef nog in nauwe schoentjes kunk(. nen geraken slechts i vijf. H< tal teams mogen nu reeds alli^r degradatiezorgen opzij leggen Maar dat zijn dan ook toevallig de klubs die zeer dicht bij dïjjj titelstrijd betrokken zijn, L_ Ophasselt-Erembodegem 1-2 Na de zware opdoffer tegen Oudenhove lag het voor de hand dat iets moest gebeuren verlies bij rode lantaarn Ophasselt zou immers voor Sportkring Erembodegem een slechte zaak wor den en afzakken naar de allerlaatste plaats in de rangschikking impliceren. Dat tenslotte deze vierpuntenmatch, waarin de doelpunten pas op het allerlaatste tot stand kwamen, in het voordeel van Erem bodegem uitdraaide, brengt het groene lichtje aan het knippe ren. Al moet men nu niet precies van de daken gaan schreeuwen dat het gebeurd is. Er wacht een nog lange en moeilijke strijd voor het behoud, strijd waarin eventjes negen ploegen betrok ken zijn, al dient gezegd dat alleen Ophasselt vandaag reeds veroordeeld blijkt. Zoals we reeds vertelden het gebeurde allemaal in het laatste kwartier. Na en periode van Ophasselts overwicht, toonde Erem bodegem na de citroentjes de beste troeven. Een en ander mond de uit in een hoopgevend doelpunt van Dusong. Doelpunt dat evenwel met bekwame spoed door Engels werd geneutraliseerd. Met nog tien minuten speeltijd voor de boeg was alles dus te herbeginnen. Dusong scoorde zeven minuten voor affluiten nog een keertje en dat betekende winst. Het wordt nu uitkijken naar de derby van zondag tegen Edix- velde, een ploeg die de puntjes al even goed kan gebruiken als Sportkring de Nieuwerkerkse wijkploeg won dit seizoen slechts twee keer en puurde bovendien zeven punten uit drawns... Span ning gewaarborgd dus, en voor Erembodegem een unieke gele genheid om zich een beetje verder van de bedreigden weg te worstelen. Een balletpasje in het middenveld tijdens de match Doggen - Denderhoutem. Alhoewel Doggen niet mag on derschat worden, kan na de zege van de Erembodegemse Derde Provincialer tegen Den derhoutem toch over een ver rassing worden gesproken. De bezoekers werden totnogtoe niet ten onrechte als outsiders geciteerd wanneer men over titelkandidaten spreekt... Van een leien dakje is het niet gelopen. We! veroverden de Doggen, mede door de hulp van een beukende wind, tijdens de eerste time een territoriaal overwicht en vloeide daar een hoopgevend goaltje van Sae- german uit voort. Als Denderhoutem na de her vatting via Van den Broeck op gelijke hoogte kwamen, zag het er voor Doggen eerder be nard uit. Een ontsnapping en een opportune bevlieging van De Winter deden het echter 21 na 75 minuten en in een periode van overtuigend bezoe kend overwicht bewezen voor de zoveelste keer dat in voet bal de logika niet altijd ge ëerbiedigd wordt. Die overwinning tegen een «topploeg» betekent voor de Doggen koren op de molen; men neemt meer voorsprong op de teams die de adem van het degradatiespook in de nek voe len. Het komt e' nu opaan de «pas van twee» te plaatsen en op het terrein van Bonanza waar men zondag te gast is, minstens één puntje mee te graaien Onmiddellijk gevaar dreigt wel niet, doch in deze kompetitie kunnen de posities, ingevolge de gelijkwaardigheid van de «middelmatige ploegen» zo vlug wisselen, dat een ap peltje voor de dorst nooit mag genegeerd worden. Zoals Sparta Appels zondag tegen het fel van zich afbijtend Borsbeke voetbalde, gebeurde het dit seizoen al meerdere keren, c Meestal rolde de bal niet voor roodwit en men moest gewoon lijk de volle buit afstaan aan een tegenstander die meer geluk kende dan de leerlingen van Flor Vereecken. Een en ander leid de tot een precaire situatie Sparta verzeilde naar de staart van het «peleton» en werd zelfs de rode lantaarn in de handen ge stopt. Zo kon het niet blijven duren en ééns moest het tij keren Zondag plukte men de vruchten van een onverpoosd doorzei- <jj ten en een blijvend geloof in eigen kunnen. Er werd eindelijk g nog eens gewonnen.. n c Met de wind in de rug gestart had Sparta slechts een kwar- g tiertje nodig om voorsprong te nemen. Dat gebeurde via di g technisch boven de middelmaat uitgegroeide De Groeve die eer z vrijschop met een gebrosseerde trap over het muurtje tegen d« touwen deed belanden. n C Meer dan dat éne goaltje stak er blijkbaar niet in en na dl c rust werd voor de kooi van Romain Dierlckx alarm geblazet li toen de «zebra's» een geweldig offensief inluidden. Een vol kwar- u tier zou de stormloop aanhouden. Toen Van den Hauwe bij een j| uitbraakpoging foutief aangevallen werd in het strafschopgebied, fc knalde Georgie die penalty zelf binnen. Die 20 betekende een uitstekende uitgangspositie voor roodwit dat nu nog slechts de voorsprong moest beveiligen en dat met sukses deed. Een stapje dichter bij de «veilige zone» heeft de Jongste zege Sparta Appels niet geholpen. Zowel Serskamp als Denderleeuw wonnen en slechts het stilaan wegdeemsterende Brakel en een verzwakkend Kieldrecht liepen averij op. Al na al heeft dl« overwinning het moreel geen kwaad gedaan de kloof tussen Sparta en de andere bedreigden werd niet uitgediept en blijft uitzicht op redding. Veel zal natuurlijk afhangen van het resul taat dat zondag te Baasrode op de bordjes komt. Teoretisch zü er voor Appels weinig in, doch een wedstrijd (en vooral een derby) moet eerst afgelopen zijn vooraleer de buit binnen i». Omdat de roodwitte akteurs weten dat ze ver beneden hun reëli waarde geklasseerd staan, geloven ze In een goede afloop.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22