WINDGOAL Zandstuivers Appels en Hofstade: BOOTS OUT Zeer aantrekkelijke "14e nacht der vedetten Wie anders dan Albert Van Damme Waardevolle buit SPORTLAUREATE 1973 BOXING CLUB ZELE: NIEUWE TOPORGANISATIE ^PROVINCIALE S.K. Grembergen - Laarne 1-1 S.K. Lokeren-Robur 0-0 4ePR0VINCIALE I Kallo-Heikarot 1-1 Vrijdag 25 januari vanaf 19 u. in Gents sportpaleis CYCL0-CROSS Moerbeke-W. Moorsel 1-2 PROPAGANDA VOOR ZWEMSPORT AALST IN PRE-OLYMPISCHE ZWEMSELEKTIE KAREI DELVAUX SPRINGBOKKEN- GILV0C MARC PHILIPS STAD AALST 23 Als Laarne zondagavond met de helft van de buit vertrokken is, dan mochten de kasteelheren een kaarsje branden voor de beroemde doch onzichtbare Dame Fortuna op geen enkel mo ment hadden de vroegere koplopers hun ambities kracht bijge- zet. Integendeel ze werden bijna doorlopend gedomineerd door een Grembergen dat alleen een puncher miste om voor spreken- y de cijfertaal te zorgen. Volle twintig minuten heeft Sportkring op een verdiend doel- 5 punt moeten wachten. Dat kwam er ten slotte uit een stil- y staande faze Willy Buydts kopte een hoekschop tegen de tou- f. wen. Kansen om de voorsprong tot een niet meer te dempen kloof uit te diepen, kwamen er ach teraf nog, doch zowel Jan Dam me als de reeds eerder geci teerde Buydts konden het niet waarmaken. Niettegenstaande het gebrek aan trefkracht in de groenwitte aanvalsspits, zag het er naar uit dat met een verdiende 10 2 zou worden afgefloten. Een kwartier voor tijd beland de de bal na hoekschop, en gejaagd door de wind, recht streeks in doel. Het werd dus een onlogische ontknoping van een match waarin voor Grem bergen een dikke zege stak Dramatiseren moet men dat ver lies van één puntje echter niet. Al houdt de grillige kalender voor zondag weer een rustdag in petto, en zit er slechts een speling van twee punten tussen het nummer acht en het num mer veertien in de rangschik king, voor Sportkring liggen de kaarten teoretisch zeer goed het kompetitieslot bestaat bijna uitsluitend uit huismatchen. En precies dat homevoordeel moet groenwit toelaten voldoen de oogst binnen te rijven om niet alleen de redding te be werkstelligen, doch uit die eer ste «kampagne» in «Derde» zelfs een mooie ereplaats te puren. Dat alle tegenstanders zich dubbel plooien tegen een leiders- ploeg, is een aloude traditie, ledereen wil de eer voor zich op- reisen de «besten» te hebben geklopt. De Lokerse «gastheren» {hadden vooral oog op één punt toen ze zondagnamiddag de (grasmat oprenden hun taktiek was vooral op het defensieve in- {gesteld en met de oudePaul Verhulst als grendel op de spoort, probeerden ze het aanvalsspel van de Moerzekenaars te ^ontwrichten. Pech voor Robur was het uitvallen van een toonaangever als „Boodts. Dat gebeurde al in de 13e minuut. Een handikap van formaat als u het ons vraagt. Een en ander belette echter ■niet dat Lokeren, en vooral de «afweergordel» onder zware druk werd gezet. Vooral Jef ftoels, de gentleman-voetballer, was in zijn dagje. De thuis- mJploeg kwam slechts sporadisch r aaan bod. doch gevaar hielden ^Jde al te doorzichtig opgebouw- mejde aanvallen van de Lokeraars gniet in. Robur zelf kon er even- aie.min een doeltjeskermis van ma- "be|ken de geroutineerde Verhulst ^ontpopte zich tot een degelijk aaiOrganisator, en als toch links of jai>rechts een saatje viel in het ^«stalen gordijn», dan was kee- „ijper Rogiers bij de pinken om met een gewaagde duikeling of goede save averij te voor dus bij een scoreloze drawn gebleven. Een niet zo onaardig resultaat als men weet met welke grenzeloze inzet Lo keren een door de kwetsuur van Boodts geremd Robur be streed. Invloed op de rangschikking heeft dat verlies van één punt je weinig of nietExcelsior Sint-Niklaas won te Haasdonk (een logisch resultaat trouwens) terwijl Kruibeke «rustte». Voor Robur komt het er in de eerste plaats op aan, zich zon dag niet door een steeds ge vaarlijk en vrij wispelturig Waas munster niet te laten verras sen. Kruibeke staat voor een moeilijke opdracht te Sinaai, hoe eigenaardig het ook mag klinken, en tegen datzelfde SK Lokeren mag Excelsior even min op voorhand van de volle buit spreken... Eén der meest markante uitslagen werd op de recente speeldag door Hofstade verworven. Immers uit een niet gemakkelijke uitwedstrijd te Vlierzele, waar op een allesbehalve ideaal liggend veld diende gespeeld, werd de halve inzet gehaald. Daarmee had men ook het vooropgestelde doel bereikt. Hofstade dat deze verplaatsing uiteraard met gemengde gevoelens aanpakte, temeer omdat speler-trainer De Vos er niet bijliep, werd gesti muleerd door een vroegtijdig doelpunt, met een afstandschot gescoord door Vergeylen. Wilskracht heeft deze kleine voorsprong gedurende geruim tijd met sukses verdedigd, want pas toen het grootste gedeelte van de wedstrijd er opzat kon Vlier zele gelijkstellen. Het was een van het hout terugkaatsende bal die door De Spiegeleer met sek ses werd hernomen. Hofstade liet een danig goede indru^ dat de klubdirigenten besloten de winstpremie toe te kennen. In een goed spelend geheel slaag den de gebrs Roels en Bessems er in zich nog in de kijker te spelen. Hofstade heeft met de recente zege nu weer uitzicht op de titel, temeer omdat men nog liefst achtmaal thuis mag spelen en slechts vier uitwed strijden voor de boeg heeft. Nu zondag mag Wilskracht het al op eigen veld doen en met Erondegem als tegenstander. Een ploeg die in deze kompetitie hoogten en laagten kende en die vorige zondag Oudenhove klopte. Hofstade doet er dus best aan zich niet aan overdreven zelf vertrouwen te bezondigen. Het derbynummer dat S. MOOR- SEL en HERDERSEM opvoerden werd met overtuigende cijfers door de thuisploeg gewonnen. De Herdersem trainer Ruysseveld be twist de billijWieid van de zege niet dooh stipt aan dat gelet op de spelontwikkeling de verhou ding toch iets te zwaar uitge drukt was. Herdersem moest de handikap van de vervanging in laatste Instantie van Mackenzie torsen terwijl de gebrs. Janssens en Merc Schepens niet fit waren. Niettemin akteerde het geduren de de eerste speelhelft behoorlijk doch daarna dikteerde Moorsel de wet. Wijnant velde het von nis met een hat-trick. De Moor- selploeg kan, in blok, met een goede verrichting gekrediteerd worden. niet wil rollen voor blauwwit. Wilfried Veldeman, alleen voor doel. kreeg een monument van een kans doch verkoos een voor zet te geven. Tegen de gang van het spel in scoorde Erondegem dan een tiental minuten... Een aanfluiting van de logika. Doch ook dèt is voetbal. Ai moet het tij eens of later keren. Oudegem speelt te gedegen en te vaar dig om alsmaardoor punten te verliezen. Niettegenstaande de herhaalde tegenslagen blijft het moreel uitstekend. En dat is het voornaamste. Tijdens het derby EENDRACHT SINT-GILLIS-OPSTAL herpakten de blauwhemen, die de GIJZEGEM, de week voordien uit stekend, liet zich te Bavegem door de rode lantaarndrager in slaap wiegen. Wel nam groen zwart het leeuwenaandeel van de aanvallen op zich, maar dat vol stond niet om Iets konkreets tot stand te brengen. Erger was dat een paar luckygoals een totaal vertekende uitslag voor gevolg hadden. jongste weken een beetje overal rammel kregen, zich uitstekend. Opstal heeft zich moeten inspan nen om de volle buit mee te ne men. Een own-goal bracht de thuisploeg op voorsprong, maar toen Van Mol zich achter het strafschoppunt mocht plaatsen, hingen de bordjes weer gelijk. Opstal ging op zijn lancee WICHELEN kreeg MELDERT op bezoek. De gasten hepen, met de beukende wind in de rug tot 0-2 uit. doch na de pauze re pareerde Jempi Van Gijseghem dit binnen de tien minuten. Ach teraf was er een uitbraakpoging van Meidert. De clubgrensrechter appeleerde voor buitenspel, doch de ref ging daar niet op in. Uit de daaropvolgende faze beging Verheven een duwfout in de fata le zone en tegen die strafschop had de Wichelse doelman geen verhaal. Te Wichelen beklaagt men zich over het komediespelen van sommige Meldertse akteurs die zich bij het minste lichame lijk kontakt met luide kreten lie ten vallen zodat gevaar voor in cidenten niet uitgesloten was. Gelukkig, zegt men, hield ieder een het hoofd koel bij die scènes EENDRACHT GREMBERGEN klop te nu ook Sombeke. Eendracht kwam aan een lucky-goal toen een terugspeelbal door Leon De Keyser werd meegepikt en bin nengeduwd. Kamania dribbelde natuurlijk de keeper en het was 1-1Toen een Sombeekse achterspeler met een retro ont zette. ging de vlag van de grens rechter de hoogte in deze offi ciële ref had de bal over de doel lijn gezien, 2-1 dus. Na de pauze moest Grembergen tegen de wind in spelen. Van Haute dreef in die periode de voorsprong op. Het werd tien minuten voor tijd nog wel 3-2, maar daarmee was voor Sombeke de kous af. Bij Een dracht liepen vooral Carlos De Keyzer en Etieone Goossens in de kijker. Heikant Zele heeft in de jongste weken een verbluffende k heropstanding ingeluid en wist uit de vier laatste wed strijden niet minder dan zeven punten te veroveren. In het Poldergebied moesten de rood-gelen met de halve fnzet vrede nemen na een wedstrijd die niet van het gehalte was van de voorgaande uitgaven. De kamp was echter gunstig ingezet want na drie minuten spel zou Luc Van Cauteren buiten het bereik van de doelman van Kallo besluiten doch naarmate de wedstrijd vorderde on dervonden sommige akteurs wel de gevolgen van hun zaterdagmatch, die de kampioenstitel van Supra mee bracht en waaraan dan ook een extraatje verbonden was. Ook de afwezigheid van Willy De Maesschalck, die in voormelde wedstrijd tamelijk erg aan de knie werd ge kwetst, had zeker het tegendoelpunt voor gevolg, door het gedeeltelijk falen van het verdedigend kompartiment van Zele. b. BERLARE-WIEZE was geen match S^^^^^S^»£==eS==asi===£s=====ï£==r=ï=e5==g===SSi==5=ë=sS=^iSë=gS om over naar huis te schrijven. De grootste verdienste van de I I M I X JL akteurs was. dat alles zeer spor- MM IV Wr 111 T T VI tief verliep, en dat is wel een I® I I KM I I FT I L F fri pluspunt. De puiten kwamen op U a m winst via Bosman, maar de brou- wers replikeerden met de gelijk maker van de geroutineerde Wer- doo,. ijgp tot 1.3 Ujt. Een laat Voor de topverrassing in Vierde ner Verest. doelpunt van Pierre De Man kon G stonden de ZANDSTUIVERS uit voor Sint-Gillis de situatie niet APPELS in zij .klopten leider Vra- meer reohtzetten. sene. Er werd In een 4-4-2 op stelling gespeeld en daar vonden de Waaslanders geen tegenzet voor. Na een kwartier scoorde de opportune De Braeckelaer en tien minuten later pikte Rik Van den Bossche een afgeweerd schot van diezelfde De Braeckelaer mee. Na de rust verdedigden de paarsjes met sukses hun voorsprong. Een knalresultaat van een ploeg in volle opgang. Ploeg die zelfs nog een promoveringskans heeft... OUDEGEM verloor te Erondegem en in de gemeente van de filosoof noemt men die 1-0 nederlaag he meltergend. Kansen kwamen er genoeg, doch blijkbaar durft nie mand de jongste weken nog risi co's nemen omdat de bal gewoon BOONIJK haalde het nipt van Verrebroek, dat zelfs eerst de neus aan het vènster stak. De onvergankelijke en voorbeeldige Pierre Van de Meirssche knalde de gelijkmaker tegen de touwen en toen iedereen in een drawn ging geloven, waaide een voor zet van Pierre Moerenhout voor bij de verbaasde bezoekende doelman. Ili(- Steeds meer en beter, schijnt de leuze te zijn van voorzitter Fiel Nies en zijn hardwerkende boksklub. Amper een maand na hun laatste organisatie presenteren ze op zaterdag 26 januari in het Zeiehof een programma dat als één der beste van de laatste jaren op nationaal vlak mag bestempeld worden. Het vraagt hard werk en veel risico voor ondervoorzitter Paul Van Lysebetten, sekretaris Fernand Roels en bestuurslid Lieven Van Kerckhove. Maar schatbewaarder Willy Raemdonck is de ideale persoon om de uitgaven binnen de grenzen van de mogelijk- ,nd heden te houden. Oe boksliefhebbers waren natuur lijk het best met de ambities van B.C. Zele. Niet minder dan drie internationale beroepskam pen staan op het programma, die allen in hun genre hoogst belang rijk zijn. De plaatselijke vedette Alois Carmeliet neemt bet op tegen de Fransman Ringuet, een ervaren ringrat die reeds meer dan 90 beroepskampen leverde. Alois zal dus zijn klasse en fy sisch® kracht moeten ten gelde maken. De Gentenaar Rudy Haeck wordt gekonfronteerd met de ongesla gen Nederlander Gerard Bok. De ze kamp moet voor hem een eer ste ernstige test worden om door te stoten naar het Europese boks- miHeu. De comingman bij uitstek Freddy Oe Ketpel, die een vijf op vijf lukte (om het In baskettermen uit te drukken) sedert zijn over- Qang naar de beroepskategorie, krijgt een Italiaanse eerste serie bokser voor de vuisten ven. Carlo Clementie, Is een I grip op Europees vlak in zijn gewichtsklasse. D© Wetteraar zal zeker over zijn beste konditie moeten beschikken wil hij het tot een eervol resultaat brengen. Het is voorzeker een stunt van B.C. Zele dat ze deze kamp op hun affiche konden krijgen, maar daarenboven moet dit de stimu lans worden voor de publieke belangstelling. Freddy De Kerpel moet winnen wil hij zijn rush naar de bokselite niet zien on derbroken worden. Oe plaatselijke boksamateurs krij gen meer dan hun gading want de drie typische Jèf Van Drles- sche --produkten komen opnieuw in de ring en er wordt dan ook vol verwachting uitgekeken naar de prestaties van Berlarenaar Gil bert Baeyenes en de Zeienaars Danny Van Malderen en Eddy D'Heer. Het zou geen wonder zijn moest op zaterdag. 26 januari het Zeie hof te klein zijn. Eerste gong slag te 20 uur. BENO Onder de auspiciën van de Sportpersbond afdeling Vlaanderen, heeft op vrijdagavond voor de 14e maal de «Nacht der Vedet ten» in het Gents Sportpaleis plaats. Voor deze uitschieter op het jaarlijks programma worden opnieuw de beste renners en de beste showmensen aangeworven. Blikvanger van het wielergedeelte is inderdaad het Belgisch kam pioenschap voor beroepsrenners, waarin Eddy Merckx het op neemt tegen de titelverdediger Patrick Sercu. Wat het showgedeelte betreft, daarin zal de populaire Duitse zanger Freddy Breek zijn rijk talent laten horen, terwijl ook Nadja Summa, de Gentse Barbara Streisand, haar beste beentje zal voorzetten. Ziehier het volledig programma voor de NACHT DER VEDETTEN waarvan het voorspel aanvangt te 19 u. en het eerste groot num mer te 20 u. zal beginnen OFFICIEEL OMNIUMKAMPIOENSCHAP VAN BELGIE PROFS met titelverdediger Patrick Sercu, Eddy Merckx, Walter Gode- froot. Dirk Baert, Robert Van Lancker, Rik Van Linden Ferdi Bracke en Willy De Bosscher. Vier reeksen afvalling achtervolging 1 km tijdrijden met aan loop puntenkoers over 10 km. NATIONAAL OMNIUM PROFS Frans Verbeeck (nationaal kampioen) tegen Freddy Maertens (2e in het voorbije wereldkampioenschap). Vier reeksen snelheid puntenkoers, achtervolging; 1 km met aanloop. OMNIUM BELGIE-NEDERLAND LIEFHEBBERS Jean-Luc Van den Brouck (kampioen van Europa juniores) tegen Herman Ponsteen (Nederland - 2e in het wereldkampioenschap achtervolging). FINALES van het weekendtornooi (werkgroep wielerbaan). Met het nationaal kampioenschap voor de boeg heeft ALBERT VAN DAMME, als dat eigenlijk nog nodig was, bewezen dat hij bijna onmogelijk kan geklopt worden. Ten zij hij door zijn zenuwen wordt verraden. In het spaanse Casteldefels, waar naast René Declercq ook Julien Van den Haesevelde en... Eddy Merckx startten, was hij de beste en Declercq die tweede werd, had aan de finish meer dan een volle minuut achterstand... Voor de rest was het niet zo overweldigend met onze streekcrossers. DANIEL VAN DAMME startte te Munte en eindigde op de negende plaats. Rakelings in het spoor van MAURITS ENGELS die week na week zijn meer dan middelmatige kwaliteiten demonstreert. Gelegenheids-veld rijder HERMAN VRIJDERS, een man die stilaan aan de weg- koersen denkt, eindigde daar 17de. In vrij moeilijke omstandigheden heeft W. Moorsel twee waar devolle punten weggehaald te Moerbeke. Moorsel heeft hiermee opnieuw uitzicht op het titeldebat. Het profiteert van het gelijk spel die de opmatch Winnik-Oudenhove als uitslag had. Het ging Wilskracht te Moerbeke niet voor de wind. Bij de rust moest men Van Vaerenbergh. die in de dertigste minuut als gekwetst werd vervangen en daardoor werd de opstelling in enige mate gewij zigd. Waterinckx die met de opdracht in het veld was gekomen de aanval te steunen, werd naar de verdediging overgeheveld, terwijl De Lange die eigenlijk inkwam voor de gekwetste Van Vaerenbergh dan de funktie van Waterinckx overnam. Hiermee was trainer speler Blanckaert echter niet aan het einde van zijn problemen want in de 67e min. moest ook Steenhout er wegens kwetsuur uit en kreeg De Man gelegenheid zijn kunnen te de monstreren. Deze invaller heeft de kans gretig gegrepen en aangetoond we! uit het goede hout gesneden te zijn. De zege van Moorsel kan op grond van de spelontwikkeling onder geen enkel beding worden aangevochten. Te Moerbeke gaf men trouwens ook sportief toe dat de gasten de winst niet gestolen hadden. Nu zondag mag Moorsel het voor eigen publiek doen met hek kensluiter Ophasselt als tegenstander. Een wedstrijd die voor Wilskracht geen problemen zou mogen scheppen. Het is noch tans zo dat een wedstrijd nooit bij voorbaat wordt gewonnen zelfs al is er een ruime aftekening in de puntentabel De zwemschool, die reeds twee jaar doorzwemklub Nep- tunus uit Aalst ingericht wordt, is weer gestart dit jaar. Men kan er terecht van af de leeftijd van zes jaar De lessen die een paar maan den 'in beslag nemen omvat ten watergewenning en het leggen van een basis van drie zwemwijzen rugslag. crawl en schoolslag. De lessen gegeven door een twintigtal gediplo meerde zwemanimators van het BLOSO samen met aantal hulpkrachten, gaan steeds door op maandag 17 u. 30 tot 18 u. 30. wo dag van 18 u. 30 tot 19 1 en op vrijdag van 18 u 30 tot 19 u. 15. Voor alle inlichtin gen en voorwaarden kunt U terecht bij Wiily Haeck, Kluys- kensstraat 36, Aalst. Tel. 053- 710. 56 of -in het stedelijk zwembad tel. 053-241.62. (jv) Martine Verbreyt en Katrien Gheyssens beide van de Aal- sterse Neptunus zwemclub werden opgenomen in de Olympische elitegroep. Mar tine Verbreyt In kategorie twee en Katrien Gheyssens in 'kategorie drie. Aan beide meisjes, om verder op de weg te gaan .of liever te zwemmen zoals in 1973 opdat Montreal 1976 een werkelijk heid wordt. (jv) Adec Baasrodespeler Karei Derveaux werd vrijdagavond uit het ziekenhuis ontslagen waar hij een operatief ingrij pen heeft ondergaan. Wan neer zijn gezondheidstoestand gunstig blijft evolueren wordt zijn wederoptreden voor bin nen enkele weken voorzien. GDP Deze wedstrijd werd dan toch zondagvoormiddag gespeeld on danks het verzoek van Gilvoc om deze wedstrijd zaterdag te spelen, wijzelf werden niet ver* wittigd van de uiteindelijke beslissing doch we kunnen het niet anders dan spijtig vinden dat de problemen als eer» autoloze zondag niet in die mate worden opgelost dat de ploegen tot een minimum van financiële lasten worden ge dwongen. Mare Philips, speler van be- vorderingsploeg VK Aalst, suk kelt de afgelopen wedstrijden met een pijnlijke rechtenboven arm Ondanks een verstevi gend verband kon hij zaterdag te Ternat slechts in de vierde worden opgesteld. On danks die handikap speelde hij voortreffelijk zijn rol zon der daarom zijn normaal peil te bereiken... en met reden zouden we zo denken. Hopelijk komt alles snel in orde. GDP Nicole Van den Broeck, wereldkampioene wegrennen dames werd tot sportiaureate 1973 van de Stad Aalst uitgeroepen. (jdi)

De Voorpost | 1974 | | pagina 23