Magere derby Mini score - maxi inzef DEMONSTRATIE Paquet en Bieseman geschorst OP HET RANDJE AF TROCH OUT AWAY-ZEGE BASKET SUNSHINE-IEPER 194-91 BAVO MOERZEKE-CABRITA ZELE 48-55 Zottegem-The Tower Aalst 56-57 PR. K0RTRIJK-S. AALST 89-63 PANTERS BAASRODE-K. WAREGEM 49-46 Osiris-Sgolba 56-55 Lochristi -Blauwwit Zele 32-59 I, Steveniers, Eaton en Van de Keer in duel met de leperlingen Vyncke en Van de Walle. (Jdl) EERSTE NATIONALE De uitslag in acht genomen zou het voor de thuisploeg een eer volle prestatie moeten zijn tegen het hoger gekwoteerd Cabrita, maar het wedstrijdverloop was helemaal anders. Het was op tamelijk hardnekkige manier dat de thuisploeg zich te weer stel de, hetgeen een groot aantal overtredingen in de hand werkte, maar de toegestane vrijworpen konden door de Zeienaars niet benut worden, zodat er uiteindelijk spanning op het scorebord bleef Cabrita lukte amper' 3 vrijworpen op 30. Na 17' spel, scheen de bezoekende ploeg op weg naar een gemakkelijke zege 1224. Maar na de eerste helft waren de jongens van Louis Coppens teruggekomen tot 19-24, hoofd zakelijk dank zij Bertrand Col man. In het tweede wedstrijd gedeelte zorgde Freddy De Rechter voor sensatie door Ba- vo terug te brengen naar 31 32. Gelukkig voor Cabrita werd hij op dat ogenblik vervangen. Langs De Loose en Van Mie- groet G. werd er een 3140 voorsprong bewerkstelligd, die tot de laatste minuut diende verdedigd te worden, alhoewel Jacky Raemdonck alles in het werk stelde om zijn ploeg bij te brengen, Technische uitslag Bavo Moerzeke Ost 00. Van Broeck 00; Claessens 04 Westerlinck 14; De Rechter 46; Colman P. 00; De Vrie- se M. 00. Raemdonck 29, Colman B. 124. Cabrita Zele Coene 43; Van Langenhove 20; De Loose 48; Van Miegroet G. 914; Van Miegroet W. 12; Cuypers 22; Deprez 20; Philips 0 2. Reserven Bavo Moerzeke - Cabrita Zele 46—37. Rust 17—17. Technische uitslag Bavo De Rijcke 8; De Ruyser 4, Van Broeck 6; Ost 12; Claessens 3; De Rechter 7; Westerlinck 4, Van Riet 2; Cabrita Verbrug- gen 8, Van Lyssebetten 8: De Wilde D. 7; Van Miegroet W 9; Goeman 1; De Graeve 4. Cabrita Jeugdnieuws. Kadetten Cabrita I - Cabrita II 111-37. Rust 5315. Cabrita I Van Driessche 12; Heirweg 4; Van de Velde 15 Van Hassel F. 16; Van Mie- ghem 13; Van Lyssebettens 3, Famay 6, Van Hassel G. 40; Jacobs 2. Cabrita II Van Kerckhove, De Beule 2; Van de Velde L. 10: De Kegel P. 10; De Saedelare 10: De Waele P.; Goetmaeckers Bogaert 2: Van Hauwaert 3: Martens. Miniemen Cabrita - Sp. Temse 3037 Rust 14—27. D'hooghe 1D'hooghe T, Moens J., Moens P. 12. Coppieters 15; Van Damme 8; Vercauteren E 5: Van Driessche A., Vander- burght, De Nil J. VOORUITZICHTEN Zondag, 20 januari te 18 uur in Sporthal De Zeven speelt Ca brita een uiterst belangrijke wedstrijd tegen Waasmunster Voor de Zeienaars is het de al lerlaatste kans om nog in koers te blijven voor de tweede plaats. Reserven spelen te 16 u. 30 BENO Sponsor Steveninck, met skivakantie in de Oostenrijkse bergen, heeft wat gemistSunshine heeft er tegen een weliswaar zwak leper een echte demonstratie van gemaakt. Wel was Kunze weer eens onstuitbaar en scoorde eventjes 46 punten, doch de leperse vedette stond bijna op zijn eentje voor het verweer in. Bij Sunshine liep het allernaar gesmeerd een ditmaal weergaloze Steveniers dribbelde, liep en scoorde tot hij bekaf was Eaton (negen gelukte pogingen op een rijtje in het laatste kwartier) en de «oude leeuw» Herman Van Keer deden het eveneens. De dubbele meter uit Herdersem mikte zelfs een paar keren van op halve afstand raak... In de Sunshinerangen liep bovendien de klasrijke Van der Hae- ghen, geen reus doch boordevol talent. En precies die jongere, een scholier eigenlijk, ontpopte zich tot de revelatie van de match... Tegen al dat Aalsters geweld en het verbluffende ploegspel van een nu toch wel totaal geherwaardeerde Willy Steveniers, stond Beaulieu machteloos. Van de Walle en Rotsaert spanden zich in om Kunze naar bestvermogen bij te staan, doch de door dat duo gescoorde punten wogen allesbehalve op tegen de 88 punten die het trio Eaton-Steveniers-Van Keer na afloop van deze wed strijd hadden laten optekenen Uit een en ander blijkt duidelijk dat de spanning vrij vroeg uit de lucht was. Op het eindsignaal wachten om het resultaat te kennen, was dus overbodig. Die situatie bood de Aalsterse coach een uitstekende geiegenheid om de «vedetten» Van Keer, Eaton, Steveniers en Van der Haeghen bij een 11889 stand naar de bank te roepen en het publiek de gelegenheid te bieden hun fa vorieten luidruchtig te applaudisseren. De invallers deden het tijdens het wedstrijdeinde, niet eens zo kwaad want ze bouwden de voorsprong nog verder uit... Niettegenstaande deze «show» waartegen de bezoekers niets vermochten, staat het vast dat Sunshine tijdens de eindronde niet bij de «grote zes» zal spelen. Geen oneer trouwens als men weet hoe sterk ons topbasket wel is. Niettegenstaande deze vast stelling mag echter gezegd worden dat het programma van de tweede ronde aantrekkelijk genoeg zal zijn om de fans van deze spektakulaire sport aan te trekken. Eaton (Sunshine) scoort nog maar eens. Boeyckens luidt een Baasroodse aanval in. Coeckelber Hersse Flor) ke Hellt Martelei DERDE PROVINCIALE Te Zottegem, op het terrein van Juventus, heeft The Tower een verbluffend goede match gespeeld. Vooral tijdens de eerste helft lieten de gasten een uitstekende indruk, liep een tiental punten uit, doch kon niet belet ten dat Zottegem de kloof aan de rust tot 26-32 had herleid. Juventus schoot na de citroentjes uit zijn sloffen en nam zelfs voorsprong (51-50). Die ommekeer tastte "het moreel van de Aalstenaars echter niet aan en The Tower liep in rekordtijd weer tot 51-66 uit. Zottegem kwam in de slotsekonden nog wel terug tot 55-56, doch moest toezien hoe de bezoekers op de valreep de zege in eigen rangen hielden Bij The Tower was De Neef met 20 punten topscorer. Van Schandevijl (11), De Schaep- drijver (8) en Van Gijseghem (10) deden evenwel ook hun duit in het zakje, al mogen de verdiensten van de andere spelers niet genegeerd worden. TWEEDE NATIONALE Gelet op de omstandigheden waarin Sun charm de wedstrijd met de leider moest aanpakken, was trainer coach Geert Boqué dik tevreden met het resultaat. Wegens onvoldoende inzet en onver schilligheid in de wedstrijd te Gentbrugge in het kader van de beker van België, gespeeld werden Paquet en Bieseman immers geschorst en moest het scholierenpotentieel worden aangespro ken. Die jongere spelers deden het voortreffelijk en vooral Iwein D'Herdt die al direkt met de basisploeg in het veld moest. D'Herdt kon zijn talent onmid dellijk laten gelden vermits hij de geroutineerde Nytrai als te genstander kreeg. Kon deze in de aanvangsminuten wel een paar keer doeltreffend afwer ken dan kreeg de jonge Aalste- naar daarna meer vat op hem en van 158 ging het zelfs naar 1718 om dan de rust met 3245 te bereiken. Een wilskrachtig spelend en voor iedere bal vechtend Sun-charm zou na de rust nog meerdere minuten in de wedstrijd blijven. Zelfs toen beroep moest wor den gedaan op de scholieren Beelaert, Bonner en Van der Maelen. Het was tenslotte een precies afwerkende Minnebo die alle twijfels wegnam en met een shotprestatie van 9 op 12 de zaak rond maakte voor de leider Aalst had deze ver houding nog wel meer aan schouwelijk kunnen maken in dien Allen niet gefaald had bij het nemen van zijn vrijworpen. Voor Aalst scoorden Allen 158; Michelet 28; D'Herdt D. 4—0; D'Herdt 110—2, Pot- tiez 48, Vandermaelen 02. Andenne noemt de toekomsti ge tegenstander van Sun charm in de wedstrijd die nu zater dag om 20.30 u. in eigen zaal wordt gespeeld Andenne gaat in de klassering Aalst met twee punten vooraf zodat een zege alleszins een goede zaak zou betekenen. Indien Sun charm zich met dezelfde over gave in de strijd zet als vorige zaterdag te Kortrijk het geval was. dan moet het zeker tot een positief resultaat komen. J.V.H. EERSTE PROVINCIALE Het treffen tussen leider Osiris Aalst en Sgolba Aalter, het nummer drie dat evenwel nog weinig reële titelkansen maakt, is geen spel van kat en muis geworden. De start van Osiris was nochtans vrij overtuigend na een 84 werd de kloof ta melijk vlug tot een bijna ge ruststellende 186 uitgediept. Op dat moment waren tien mi nuten gespeeld. Dé bezoekers legden zich niet zomaar bij een nederlaag neer en voetje voor voetje schoven ze dichterbij. Ze deden het zo goed dat bij de rust (2926) de match nog moest beginnen. Toen Hubert Troch in de tweede time we gens foutenlast voorgoed naar de bank moest, zag het er voor Osiris al na al niet zo roos kleurig meer uit. Dat er nog meer talent schuilt in de Aals terse rangen, werd echter vrij vlug duidelijk Jean-Paul Hey- vaert nam de taak van spelver deler over en na zestien minu ten stond een tamelijk gerust stellende 5647 op het bord. Osiris ging van dat moment af de bal bevriezen, scoorde niet meer en kwam in extremis nog dichtbij de tweede nederlaag van het seizoen Sgolba, met De Doncker en Van de Vijle als afwerkers, kwam tot 5655 terug, zodat het de hoogste tijd was dat het afgelopen was. Al na al behoudt Osiris zijn voorsprong en slechts Euroman Mere, tijdens het voorbije week einde winnaar te Hamme, blijft een gevaarlijke konkurrent. Dank zij hun blitz-start de Zandberg-boys er in gelukt een oververdiende zege in de wacht te slepen. Het duo Van Malde- ren-Van Cauteren trokken on middellijk hun aanvals register open en na 8 minuten stond er een 222 stand op het score bord. Kapitein Gaston Baert begon op dat ogenblik de wed strijd onder kontrole te-houden, zodat er aan de rust met een 1336 stand geen enkele twij fel meer bestond naar welke ploeg de zege zou gaan. In de tweede helft zorgde de thuis ploeg voor een betere tegen stand, zodat het tot een meer gelijkopgaande wedstrijd kwam Het werd zonder twijfel een verdiende overwinning voor de Zeienaars. Technische uitslag Baert 4-3; Van Cauteren L. 10-7; Van Lan- Net zoals vorig jaar is Waregem bij Panters komen sneuvelen. Dit keer scheen de zege al vroeg in de tweede helft vast te lig gen. De bezoekende pressing bracht die echter naar het einde toe nog ernstig aan het wankelen. Panters keek al spoedig tegen een achterstand aan 1—7 na 4 min. Een ondernemende Van Den Broeck echter, geholpen door Colpin-Florkin, antwoordden met een 80. De ploegen bleven naast elkaar, ook omdat de jonge Moens, heel aktief in aanval, De Block was gaan vervangen. Onder druk van een heel be weeglijke Florkin en Van Den Broeck ging Panters leiden aan de rust 2319. Terwijl Van Den Broeck de verdedigende rebound voor een groot deel op zich nam, ging Florkin nu diep in aanval om De Block te bedienen Zo kwam Karei ook tot doelen en aan de 11e mi nuut kwam Panters aan zijn maximum voorsprong 3725. Toen vielen 2 hoofdfiguren uit de wedstrijd bijna gelijktijdig uit Buss bij Waregem. Florkin bij Panters. Ook ging Waregem nu de man dekking toepassen, echter zon der resultaat. Want kwam Pan ters nu inderdaad moeilijker tot doelen, de agressieve zone verdediging met een puike Pi- ron - De Block - Van Den Broeck beletten Waregem dich terbij te komen. Het bleef 12 punten tot 4 min. voor het ein de 4937. Pas toen Ware gem daadwerkelijk ging pres- genhove 2-9; Van Malderen 14- 9; De Saedelare E. 0-2; Van de Cauter R. 6-2; Van de Cau- ter W 0-0. Reserven Lochristi - Blauwwit: 18—28. De Saedelare E 84; Wauters 64; De Win 20; Van de Cauter W. 00; Clemminck 0 0; Vermeulen D. 04; Heu- gens 00. BENO sen (ook Colpin was ondertus sen gaan rusten), kon het, ge holpen door het herhaaldelijk balverlies van Panters, nog heel dichtbij komen. Waregem mis te echter zijn vrijworpen (1 op 10 in de laatste 3 min.) en zo bleef de zege bij de dit keer toch wel overgelukkige Pan- tersploeg. Van kwaliteitsbasket was in 1e gegeven weersomstandigheden naturlijk geen sprake. Des te verwonderlijker is het dan ook dat 2 van Panters' kleinere spe lers voor de punten moesten zorgen normaal hadden we nu de doelen van onder de ring verwacht. Als beste spelers bij Panters ncemen we dan ook Florkin en Van Den Broeck. Al willen we de verdienste van de an dere spelers en van coach D'Hooghe natuurlijk niet mini maliseren, al was het maar om dat hun inzet evengroot was. Panters Colpin 6; Van Zeg- broeck 1; De Block 10; Borre- mans 2; Moens 4; De Smet, Van Den Broeck 13; Florkin 10, Piron 3. Reserven Panters - Warec 65—65. A!s Panters de zege op minuut van het einde zo als in handen had. verloor nog een punt in de laatste konden door doelpogingen waar het de opdracht had de bal te den. Panters Van Zegbroeck Borremans 22; 6; Moens 7; D'Hooghe 18; Smet J.: Goossens; 2; Van Den Broeck 2 6. Scholieren Hellas - 76—48. Tegen een heel sterke ploeg, met een De waar we zeker nog zullen horen, kon Panters alleen goed verweer inbrengen Panters Van Den Vreken Verhulst J. 12; Stevens 11; Hi mans 3; Coeckelbergh 3; MoeJC 11. r11 Kadetten Hellas - Panterir s 63—51. Ijde Panters Stevens 12, Hermamm 10; De Cock 4; Koek 13; Viete Damme 5. Verhulst C. 5; BA tin 0; Bosteels 2. 4alc Miniemen Panters - Zomiege gem 3925. "oei PantersVerhulst M 6; Vtete Bossche P. 4; Esseldeurs Heil Wellekens 9; Aelbrecht; Poit Bleser 4; De Decker, Verstald pen M. 'lott ïtar Programma week-end >un< zat 19 jan. 14.30 u qaa Schol Panters - Elite Gent je c 16 u. Kad Panters - Elite Gge zond. 20 jan. 1ste en Res. n^an Rubo Niel. Vertrek autobus |rg kaal 13 u. V$im Jen tin Colpin, heel en al aandacht, staat op vinkenslag om deze Waregemmenaar de weg naar de ring af i~" snijden. DERDE NATIONALE ir rer slft lium der epei A ion R volc p^geti .Peri -van iploi leen -jcha idoe •jig mi sflvijn ■/■Yse ^■Mei ■Rwer ridjdig Hwel Hzic.l van kre Bken RRtbor De gevallen Colman (Cabrita) poogt Coen (Moerzeke) nog de bal te ontfutselen.

De Voorpost | 1974 | | pagina 24