H.B.C. AJAX r deed AVANTI .beven BELANGRIJK HANDBAL le NATIONALE UITSTEKENDE DERBY 2e NATIONALE SPARTA KAN NIET BEVESTIGEN FIRMA P. SCH0LLAERT KAATSEN 27 jlolVij geloven niet dat iemand ons van chauvinisme kan ma «schuldigen als wij beweren dat Ajax als morele overwinnaar j lit het derby gekomen is. Inderdaad, buiten alle verwachtingen n heeft Ajax gedurende meer dan 45' aan de leiding gestaan in een derby dat naar ons gevoel uitgegroeid is tot een jropagandawedstrijd voor de handbalsport. De talrijk opgeko- nen toeschouwers zagen een nogal zelfzeker Avanti deze 1 yedstrijd aanvangen. Het bleek al vlug dat Ajax echter niet het era willoze slachtoffer was dat Avanti zich had voorgesteld. De alw Ajaxieden deden meer dan zich verdedigen. Met een echte segendrift bezield, zouden zij gedurende 30' zelfs hun jereputeerde tegenstanders overtreffen. Dat Avanti uiteindelijk ie puntjes behaalde, die Ajax zo broodnodig heeft danken zij irooral aan het feit dat er bij Ajax nog steeds iets schort aan de fysische konditie en ook wel aan de grotere ervaring van de 1 Avanti spelers bij zulke soort wedstrijden. In ieder geval, wij zijn >v ervan overtuigd dat de toeschouwers waar voor hun geld hebben j gekregen. Jammer dat er een overwinnaar moest zijn maar ja, de ^ret van de sport is nu eenmaal bikkelhard. B< Hekkensluiter E.V. Aalst leed het verre van slecht op anj iet terrein van Seraing. De Eendrachters deden meer dan I sich verdedigen maar uitein- w delijk moesten ook zij zonder puntjes huiswaarts keren. De yormcurve die de laatste en «reken in stijgende lijn gaat >ij Eendracht,, blijft aanhou den en men rekent er te Aalst Jopp dat menige tegenstander le puntjes zal afhandig ge- kk naakt worden in de sporthal ran de Rozendreef. zot— Itweede nationale kon *6parta Aalst zijn prestatie van een week geleden tegen J.S. ^Herstal niet bevestigen. Lang j^jpag het er naar uit dat Sparta er kon in lukken de tweede «rangschikte zijn tweede ne- lerlaag toe te dienen. De rerwachtingen bleken echter hoog gespannen en waar- :hijnlijk ligt daar de oorzaak 'aarom naar het einde van de edstrijd toe verschillende parta spelers over hun zenu- ren heen geraakten en hier- loor straftijden opliepen die titeindelijk Sparta fataal wer den. De andere tweede nalio- naler, Brabo Denderbelle, overwon Jemappe zonder eigenlijk te overtuigen. Als men echter de winderige weersomstandigheden in aan merking neemt; kunnen wij begrijpen dat op sommige momenten goed handbal spelen onmogelijk was. In elk geval, Brabo is goed op weg om zich in tweede nationale te klasseren op de plaats die zij aankunnen nl. binnen de eerste vijf. In de bevorderings reeksen weinig opzienba rends. S.K. Grembergen won vrij gemakkelijk van Joche- woa Aalst en Rosis Aalst won, zij het met bescheiden cijfers, van een toch niet zo sterk Sasja III. Bij onze dametjes een bescheiden pro gramma. Aalst Sportief zag zijn wedstrijd tegen Evere uitgesteld daar de zaal van de Brusselse meisjes niet beschik baar was. Het derby Avanti— H.B.C. Lebbeke werd uiter aard een goede oefening voor ►"de sterke Avanti meisjes. Ros Beiaard Dendermonde en E.V. Aalst bleven dit week einde werkloos. SPARTA AALST kwam zondag ter gelegenheid van de thuiswedstrijd piekfijn uitgedost op het terrein. Sponsor, schoenen Danny, had inderdaad voor een volledige nieuwe uitrusting gezorgd en U moogt ons gerust geloven dat voorzit ter Cleemput pronkte als een pauw met zijn Sparta Aalst. Tegen Cahottes wordt deze nieuwe uitrus ting beslist ingewijd met een overwinning. EVA C WEDSTRIJDEN VOOR HET j WEEKEINDE Zaterdag 19 januari 20 uur H.B.C. Ajax - Brabo j Denderbelle i 15 uur Ros Beiaard Am- biorix 16 uur: H.B.C. Leb. - Anderlecht 18.30 uur Léon Lepage Rosis Aalst Zondag 20 januari 15 uur Cahottes Sparta Aalst 15 uur Aalst Sportief Avanti 17 uur Uilenspiegel E.V. Aalst LEON LEPAGE - ROSIS AALST Zaterdag 19 januari betwist Rosis Aalst wellicht de belangrijkste wedstrijd sinds zijn ontstaan. De Aalste- naars op bezoek bij co-leider L. Lepage, beseffen zeer goed dat van deze wedstrijd alles afhangt in verband met de promovering. Beide ploegen leden tot nu toe amper een nederlaag en het is duidelijk dat de overwinnaar van deze wedstrijd een uiterst belangrijke optie neemt op de eindklassering. Rosis Aalst laat niets aan het toeval over, donderdagavond oefenen zij voor de laatste maal in een wedstrijd tegen tweede nationaler Sparta. Zaterdag vertrekken zij om 17 uur met een, wellicht tot in de nog gevulde, bus naar Brussel. ALIe supporters die nog wensen mee te rijden kunnen zich in verbinding stellen met het Rosis lokaal Café Molenhuis, St. Annalaan, 1. Haast U want de plaatsen zijn beperkt. AALST SPORTIEF - AVANTI FEMINA Zondag 20 januari om 15 uur wordt deze topwedstrijd in de dameskompetitie betwist in Sporthal Rozendreef. De Aalsterse meisjes, op dit ogenblik aan de leiding in de dameskompetitie, mogen deze wedstrijd niet verliezen willen zij hun kansen op de titel volledig gaaf houden. Lebbeke van zijn kant rekent er nog steeds op dank zij een overwinning te Aalst opnieuw in aanmerking te zullen komen voor deze titel. Tussen beide clubs heerst er een voortreffelijke verstandhouding doch op het terrein geven de meisjes elkaar geen duimbreed toe. Aangezien beide ploegen steeds sterk aan elkaar gewaagd zijn, durven wij ons in geen geval aan een prognose wagen. Spektakel gewaarborgd EVA H.B.C. AJAX - AVANTI 15-17 Toen even na de rust Ajax leidde met 10-5, meenden wij, en wellicht het grootste gedeelte van de talrijk opge komen toeschouwers met ons, te dromen. Inderdaad, het dikwijls zo lusteloze en trage Ajax had hier een demonstratie gegeven van wilskrachtig en gevarieerd handbal. Tijdens deze eerste helft was het zelfs zo te keer gegaan dat kampioen Avanti er echt niet aan te pas kwam. In verdediging verzette Ajax bergen werk en de kleine Eddy Van Geel slaagde er uitstekend in topscorer Dirk Verhofstadt praktisch uit de wedstrijd te houden. Het verbouwereerde Avanti werd op dat ogenblik zowaar over speeld en ondanks alle goeie wil slaagden zij er niet in de Ajax furie te stoppen. Het door Luc De Decker tot het uiterste "opgepepte" Ajax, was deze keer ook in aanval een prettig te bekijken ploeg. Ondanks het gebrek aan af standsschoten slaagden de Ajaxieden er niettemin in, een paar keer zelfs met pareltjes van doelpunten, een eerder zwakke Ladharie tijdens deze eerste helft negen keer voor schut te zetten. Gedurende het eerste kwar tier verliep het spel met wisselende kansen. De Smedt opende de score maar 4' later wist De Sitter Ajax op voor sprong te brengen. Het spel verliep zeer gelijkopgaand en na 19' spel stonden de ploe gen steeds gelijk 5-5. Toen echter begon Ajax aan zijn recital. Langs De Meyer, die er duidelijk terug doorkomt, werd het 6-5. Luc Van Cauwenbergh dreef op tot 7-5 en De Decker Luc (zoals in zijn b^ste dagen) samen met R. De Sitter, beiden oud- Avanti-spelers, wierpen Ajax naar een onverwachte maar ruim verdiende 9-5 voor sprong bij de rust. Tijdens deze eerste 30' had Ajax bewezen meer te kunnen dan de rangschikking laat vermoe den. Niettemin was men ervan overtuigd dat de Ajaxie den onmogelijk dit tempo konden volhouden tijdens het tweede wedstrijdgedeelte. Trainer L. De Decker besefte genoeg dat het ontbreken van een volwaardige trainingszaal de Ajaxieden niet toelaat te trainen zoals men het graag zou willen. De Ajax verant woordelijken wisten dan ook heel goed dat het "wonder" lang niet geschied was. Coach Van Aer schot verving een goede keeper Vinck door M. Mertens in de hoop dat deze klasseman enkele "gemaakte doelpunten" zou stoppen en aldus de verwachte moeilijke periode van Ajax zou helpen omzeilen. Onmiddellijk na de rust bracht E. De Batselier Ajax op een 10-5 voorsprong maar kort daarna bleek het duidelijk dat de Ajax spelers vooral in verdediging de werk kracht niet meer bezaten van het eerste wedstrijdgedeelte. Eén voor één zag men de spelers niet meer "uitstap pen" zodat Koen Verhofstadt regelmatig vanop acht meter zijn kans mocht gaan. Dat Mertens, misschien ook niet in zijn beste dag, in deze omstandigheden voor een hopeloze taak stond is nor maal. Avanti dat duidelijk Ajax voelde verzwakken, kreeg er opnieuw moed op en onder impuls van het trio Koen Verhofstadt-Ed. De Smedt-L. De Nil, werd stelsel matig aan de achterstand geknaagd. Ajax kraakte wel maar begaf nog niet. Luc De Decker en vooral De Meyer hielden de Ajaxieden nog in de wedstrijd maar, toen Eddy Van Geel door krampen ge plaagd het terrein diende te verlaten (stand 13-11), zou Dirk Verhofstadt, eindelijk van zijn kwelgeest verlost, tweemaal scoren. Met nog 12' te spelen kwam Avanti dan voor het eerst op voorsprong doch Ajax kwam langs L. Van Cauwenbergh op 8' voor het einde opnieuw op gelijke hoogte (14-14). Kort daarna bezegelde L. De Nil, die na een wekenlange afwezigheid zich opnieuw zeer gevaarlijk aanstelde, het lot van Ajax definitief. Ondertussen had een vervanging van keeper Mertens door zijn collega Vinck ook weinig aarde aan de Ajax dijk gebracht. Het laatste wedstrijdgedeelte bleek alleen St. De Meyer nog over genoeg fysische krachten te beschikken om te replike ren aan de Avanti vloedgolf. Toen de laatste 5de fantasti sche waakhond Van Geel er uit moest en Ajax dus met een man minder in het veld stond, kon het eerder teleur stellende Avanti er zich mee vergenoegen de twee doelpun ten voorsprong te bescher men. Dit Ajax heeft niette min iedereen verbaasd en wij geloven dat in de terugronde, mits een zelfde inzet, Ajax de degradatie moet kunnen ont lopen. Doelpunten Avanti De Smedt 4, Dirk Verhofstadt 5, De Nil 4, Moonen 1, Koen Verhofstadt 3. Ajax De Batselier 3, De Sitter 2, Van Cauwenbergh 2, Luc De Decker 3, Mare De Decker 1, De Meyer 4. Reserven. H.B.C. Ajax- Avanti 13-14. Deze reserven wedstrijd was in grote trekken een kopij van het derby. Ajax domineerde gemakkelijk tijdens de eerste helft en leidde dan ook verdiend met 10-7 bij de rust. Tijdens de tweede helft zou Avanti vooral langs De Vlie ger en De Sitter de achter stand goedmaken en Ajax, dat tijdens deze periode in de afwerking faalde, moest on verwacht vrede nemen met een nederlaag met het klein ste verschil. Seraing-E.V. Aalst 23-16. Zonder overdreven begooche lingen naar het sterke Seraing afgereisd, is E.V. Aalst er niettemin in geslaagd een goede prestatie te brengen. Werkelijke overwinningskan sen zaten er wel nooit in, maar eens te meer bewees Eendracht dat zij veel sterker zijn dan hun laatste plaats in de rangschikking laat ver onderstellen. Na 18' spel leidde Seraing weliswaar met 7-4, maar deze stand was in werkelijkheid wel wat vleiend voor de Wapenmakers. Een dracht, dat een vlot handbal speelde, kwam nog voor de rust tot een meer logische 10-7. Met deze stand werd van kamp gewisseld. Geduren de het begin van de tweede helft zou Eendracht erin slagen gelijke tred te houden. Met nog 20' behield Seraing zijn twee punten voorsprong maar 5' later was het lot van Eendracht Aalst definitief be- zegld. Van 13-10 liep de stand op tot 18-11. Er waren toen nog amper tien minuten te spelen. Wellekens en de onverslijtbare J. Van Den Eynde bewerkten toen nog een Eendracht come-back maar de wedstrijd was reeds te ver gevorderd wou men nog op puntenwinst kunnen rekenen. Eendracht mocht niettemin met opgeheven hoofd het terrein verlaten. Doelpunten Wellekens 6, J. Van Den Eynde 6, Rimbaut 2, Bayens 1, Van Moerkerke 1. SPARTA AALST - J.S. HERSTAL 12-16 Geen haar op ons hoofd denkt eraan de Spartanen de steen te werpen na deze op het eerste gezicht logische nederlaag. Niettemin hebben de Sparta supporters eerder ontgoocheld het terrein verlaten. Niet zozeer om het geleverde spel dan wel om het feit dat men van Sparta een nieuw exploot verwachte na de fantastische prestatie een week geleden te Angleur. Maar eens te meer is gebleken dat sportprestaties niet op bestelling geleverd worden. Wij geloven ook dat de spelers zelf een beetje te zeer op een overwinning gerekend hadden en, eens zij ondervonden dat het toch niet zo vlot ging, kregen zij het wel wat op hun heupen. Het bewijs hiervan is dat een paar spelers ten onrechte hun zenuwen afreageerden op de scheidsrechters wat hen evenwel een paar minuten straftijd opleverde die eigenlijk alle kansen op de overwinning in het niet deden verzinken. De wedstrijd starte veelbelovend voor de Spartanen. Na 10' spel leidde Sparta met 3-2 en bij het midden van de eerste helft hadden zij hun voorsprong opgedreven tot 4-2. J.S. Herstal sloeg echter terug zodat 10' later alles te herdoen was voor Sparta (5-5). De laatste 5' van de eerste helft zou Herstal zelfs een ruime 5-8 ruststand bijeen werpen. De tweede helft verliep de wedstrijd opnieuw zeer gelijkopgaand. Sparta deed wel zijn uiterste best om de achterstand goed te maken maar dichter dan een 10-13 stand na 51' spel kwamen zij nooit. Er waren toen nog 9' te spelen. Een paar Sparta spelers konden toen hun zenuwen niet meer meester en werden zoals wij reeds eerder zegden, van het terrein verwezen. Van zijn numerieke meerderheid maakte J.S. Herstal gebruik om de overwinning definitief vast te leggen (10-15). Ganzeman milderde nog tweemaal maar tóen was het pleit reeds lang beslecht. Doelpunten Boumon 1, Troch 4, Van Delsen 1, Mens 4, Ganzeman 2. RESERVEN. SPARTA AALST - J.S. HERSTAL 3-11 De Sparta invallers hebben zonder enige verontschuldi ging de wet van de sterkste ondergaan. Gedurende één helft konden zij min of meer gelijke tred houden met het uitstekende J.S. Herstal. Ruststand 3-6. Tijdens de tweede helft kregen wij zuiver eenrichtingshandbal. BRABO DENDERBELLE - JEMEPPE 17-14 Toen Brabo Denderbelle na 20' spel leidde met 9-4 zag het er naar uit dat het zeer rudimentair spelende Je- meppe er nooit zou in slagen de jongens uit de St. Maartens gemeente te verslagen. De Denderbellenaars waren zeer geconcentreerd aan deze wed strijd begonnen, vooral daar zij zich op sportieve wijze wilden wreken voor de neder laag die zij tijdens de heen ronde te Jemeppe opliepen. Nederlaag die lang nog niet verteerd was, aangezien deze wedstrijd gekenmerkt werd door vele incidenten in de hand gewerkt door een partij dige leiding. Het scheidsrech- tersduo dat zondag van de partij was, kweet zich uitste kend van zijn taak al dient hier wel aan toegevoegd dat scheidsrechter C. Van Kerck- hoven wel over meer ervaring beschikt dan zijn collega De Leeuw. Deze 9-4 voorsprong bleek de concentratie bij de Brabo spelers echter aangetast te hebben. Hoe kan meanders verklaren dat Jemeppe, in de eerste plaats langs de trage maar raakschietende Mostard, bij de rust teruggekomen was tot 9-7. Onmiddellijk na de rust kon Brabo maar niet op "toeren" geraken. Er werd vooral te vlug op doel gescho ten en de noodzakelijke voor bereiding voor een doelschot werd volledig verwaarloosd. Jemeppe maakte hiervan dankbaar gebruik om in één ruk de leiding te nemen (9-10 na 5') in de tweede helft. Beeckman bracht Brabo op nieuw ide wedstrijd en R. Van Der Veken, eens te meer voorbeeldig als ploegspeler, leek met twee nieuwe doel punten Brabo terug te "lan ceren" (12-10). Wat toen echter volgde was het aan kijken niet waard. Beide ploe gen begonnen aan een recital van balverlies dat slechts eindigde toen er nog een kwartier te spelen was. Jemeppe had ondertussen, en weer langs diezelfde Mostard, weten aan te pikken (12-12). Het spelgehalte beterde er toen op. Van Den Abbeele scoorde maar Jemeppe stelde opnieuw gelijk. Dit betekende echter de definitieve start naar de overwinning van het duidelijk betere Brabo dat echter regelmatig "dode" mo menten kent. R. Van Der Veken misten toen wel nog een penalty, zoals steeds uitgelokt door cirkelspeler W. Timmerman, maar T. Van Kerckhoven bracht Dender belle kort daarop definitief op voorsprong. Met nog 8' te spelen maakte De Mol er 15-13 van, Mostard scoorde nog eenmaal voor Jemeppe, maar Timmerman en De Mol stelden kort daarna de Brabo overwinning veilig. Een ruim verdiende Brabo overwinning die echter te lang in het onzekere bleek om over een uitstekende prestatie te kun nen spreken. Doelpunten Beeckman 3, Van Den Ab beele 2, Van Der Veken 6, Van Hout 1, Van Kerckhoven 2, Timmerman 1, De Mol 2. BEVORDERING ROSIS AALST - SASJA III 11-6 Rosis Aalst, dat het komende weekeinde wellicht de belang rijkste wedstrijd sinds zijn ontstaan betwist, heeft van de laatste algemene herhaling geen topper gemaakt. Inder daad, Sasja III dat in geen enkel geval kaaanzien worden als een kopploeg, uit de bevordering heeft lange tijd weerstand geboden aan de Aalstenaars. Weliswaar slaag den zij er nooit in Rosis ook maar enigszins te bedreigen, maar in ieder geval beperkten zij de Aalsterse scoremachine tot amper elf doelpunten. Het wedstrijdbegin gaf nochtans de indruk dat Sasja III volle dig van het terrein zou gespeeld worden. Er waren amper een tiental minuten verlopen en Rosis leidde met 6-1. J.P. De Jaegher had er 1-1 van gemaakt in de zesde minuut en J. Meert bezorgde met vjjf achtereenvolgende doelpunten zijn ploeg een ruime voorsprong. Sasja reageerde hierop door een soort "vries-handbal" te spelen dat Rosis weliswaar sterk hinderde in de afwer king maar dat toch niet belette dat de Aalstenaars bij de rust met 8-2 leidden. De tweede helft begon met een duidelijk zenuwachtig Rosis. De Aalsterse doelpunten sloe gen regelmatig te pletter op lat en palen en na 47' spel was Sasja zowaar tot 8-5 genaderd Het duurde tot 11' voor het einde vooraleer De Gendt het eerste Rosis doelpunt in de tweede helft lukte. J.P. De Saegher en J. Meert legden even later de eindcijfers vast. Doelpunten Meert 6, Van Impe 1, J.P. De Jaegher 2, W. De Boeck 1, De Gendt 1. S.K. GREMBERGEN JOCHEWOA AALST 22-7 De jonge Aalstenaars hebben gedurende één helft een dege lijke weerstand geboden aan het lichtjes ontgoochelende S.K. Grembergen. Toen het rustsignaal aanbrak met een 9-4 stand was men bij Joche- woa uiteraard tevreden ova: het geleverde spel maar, onze Aalsterse correspondent wist ons toch te zeggen dat men bij Jochewoa nog te veel aarzelt om zijn verantwoorde lijkheid bij het naar doel werpen op te nemen. Uiter aard beschikken de jonge Aalstenaars nog over te wei nig schietkracht maar hier door wordt al eens getwijfeld om naar doel te werpen als er zich een werkelijke doelkans voordoet. Na 15' spel leidde S.K. Grembergen, dat de zaken toch wat te rustig opnammet 6-3 en gedurende het tweede kwartier van de eerste helft bleef het spel vrij gelijkopgaand verlopen. Het tweede wedstrijdgedeelte var liep gans anders dn de eerste helft. Jochewoa bood veel minder tegenstand dan tijdens de eerste 30' en S.K. Grem bergen kon vooral langs Se- ghers en Thrienpondt rustig de vrij afgetekende eindcijfers vastleggen. Ploegen en doel punten S.K. Grembergen H. Van Damme, JJ?. Buyle 2, Van Der Keelen, To Uit 1, Seghers 8, Trienpondt 6, Fr. Van Hecke 2, Dauwe 2, Van Haute 2. Jochewoa Persoons en Cau- dron, Redant 4, De Ketelbut- ter, De Cock 3, Eeckeman, Diependaele, De Boeck, Sin- gelijn. DAMES AVANTI FEMINA - H.B.C. LEBBEKE 15-1 Ondanks Avanti Femina met een vrij gehandicapte ploeg groot- en kleinhandel In bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 aantrad, ondervonden zij niet zoveel moeilijkheden om het moedige doch onervaren H.B.C. met afgetekende cij fers te verslagen. Bij de rust leidde Avanti met 6-0. Diane Sanders kon de eer redden voor H.B.C. door gelegen heidsdoelwachter C. Moonen te verslagen. Mevr. Buelens bleek na de wedstrijd zeer tevreden over de prestaties van de jonge invalsters die zij wellicht terecht als een wissel op de toekomst beschouwt voor Avanti. H.B.C. Lebbeke krijgt zaterdag de kans tegen een minder sterkere tegen stander nl. Anderlecht, een tweede zege te boeken. Doel punten Avanti Van Den Borre 5, Verhofstadt 9, H.B.C. D. Sanders 1. EVA VOORBEREIDING BE LANGRIJK VOOR BAAS RODE J.V. Bij de Baasroodse kaatsklub Jong en Vrij start men in februari al met de oefenston- den om toch maar klaar te zijn om in april definitief van start te kunnen gaan. De oefenstonden die door voor zitter Etienne Sarens, secreta ris Simonne Aga en de be stuursleden Kamiel Van Belle, Frans Van den Driessche en Albert De Mayer op dinsdag en donderdag werden vastge legd moeten door de spelers De Bruyn, Cassiman, Van Belle, Staljanssens, De Kinder, Van Damme, Cleem put en De Beul niet als een lachedingetje beschouwd wor den want niet minder als een ereplaats tussen de eerste drie wordt geviseerd. Alfons Verheyden werd ge transfereerd naar Lippelo ter wijl Jean Van Damme (Bug- genhout BJ) werd aangewor ven. Het terrein van Baasrode Jong en Vrij bevindt zich in de St.-Jozefsstraat (Provincie- baan) te Buggenhout. Volgende week bespreken we E R EMBODEG EM DORP SPORTIEF. GDP

De Voorpost | 1974 | | pagina 27