ffïïïïïïï nieuws 1 Arr. Aalst K.P. P.V.V. C.V.P. V.U B.S.P. Arr. Denderm. B.S.P. V.U. C.V.P. 1 VRIJE TRIBUNE Opnieuw stuk Aalsterse geschiedenis te boek gesteld •pe 0£i.£veN/SS£N CYRIEL... Leve j>e MkAvm 2 De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten HET RECHT OP ARBEID De werkers van ACEC-Gent hebben een prachtig voorbeeld gegeven gedurende 610 uren hebben zij de zetel van hun bedrijf bezet gehouden, er hun kerst- en nieuwjaarsdagen bij opgeofferd en meteen de bewondering afgedwongen van elk die de arbeiderswereld nog ergens in het hart draagt. Hun strijd was en is een principiële strijd die voor het behoud van de tewerkstelling, tegen de machtswillekeur van een arbei dersvreemd patronaat dat op enkele duizenden kilometers van hier, gebogen over winst- en verliesrekeningen en rentabili teitsoverwegingen, alleen om de lieve duiten een streep wou trekken door de werkgelegen heid van een groep werkers, wiens toekomst meteen op heel losse schroeven kwam te staan. De ACEC-werkers hebben hier op teruggeslagen, hard, onwrik baar en onverbiddelijk, met die sterke arbeidersvuist die zelfs de multinationale reus Westing- house het noorden heeft doen verliezen. Geen enkel chantage middel, geen enkele afdreiging heeft de Gentse ACEC-ers kunnen afbrengen van hun oorspronkelijke bedoeling de Gentse gieterij redden en de tewerkstelling waarborgen. Hun strijd is die van elke werkep die wel ergens het kapitalistisch Damocles-zwaard van de afdan king boven het hoofd heeft zweven. Het gaat hem immers niet om ACEC-Westinghouse alleen maar om het principieel recht geen enkele afdanking meer te aanvaarden zonder vooraf- gaandelijke waarborg van vol ledig behoud van tewerkstel ling, het gaat hem om het breken van de almachtige willekeur van een kapitalisti sche bovenlaag, die steeds naar drastischer middelen gaat grij pen om een voorbijgestreefd systeem en de daaraan voor hen verbonden privileges veilig te houden. De ACEC-bezetters zijn alvast in een eerste opzet volledig geslaagd, ze hebben de betrok ken partijen rond de onderhan delingstafel gedwongen met aan de agenda «het intrekken van elke afdanking en het afhan kelijk maken van de staatssteun van waarborgen inzake tewerk stelling». Het parlement heeft eensgezind een motie goedge keurd die de regering moeilijk naast zich kan neerleggen. Ze zal nu moeten kiezen tussen de kapitulatie voor Westinghouse en het eisen van waarborgen i.v.m. de tewerkstelling. Nu ACEC voor andere afdelingen niet alleen belangrijke nieuwe steun heeft gevraagd maar daarbij grotendeels afhankelijk is van staatsbestellingen heeft de regering de nodige wapens in de hand om het Westinghouse- patronaat tot betere gevoelens te dwingen. Het zou misdadig zijn deze mogelijkheid te laten liggen. Vooral van de socialisti sche en kristen-demokratische ministers zou de arbeidende bevolking van ons land zoiets niet aanvaarden. De regering staat hier voor een grote verantwoordelijkheid. De ma nier waarop ze die neemt zal voor de arbeidersbeweging ze ker relevant zijn. JOS DE GEYTER Sekretaris K P-Dender EEN KRISIS WAARD Op het ogenblik dat deze regels worden geschreven kennen wij nog niet het resultaat van de bijzondere ministerraad van dinsdag 15 januari. Zeker is dat er een krisissfeer in de lucht hangt. De aanleiding tot een regerings- krisis kan Ibramco worden door de socialistische koppige hou ding waarmee men tegen alle logika in het politiek bedrof en het Luikse BSP-verkiezings- maneuver waar wil maken. Sedert april 1973. periode waarin de publieke opinie en de CVP en PVV van het bestaan van een geheim akkoord kennis kregen, volgde de ene leugen en bedrog de ander op. Stelsel matig werden de verschillende aangevoerde argumenten weer legd. Vandaag is berekend dat het projekt een verspilling wordt van 10 miljard. Dergelij ke regeringspolitiek is onaan vaardbaar in een periode dat soberheid en inspanningen aan de bevolking wordt gevraagd. Het verloochenen van gezonde beleidsprincipes kan niet onge straft 'worden gelaten. Daarom zou een regeringskrisis uitge lokt door de BSPrond het Ibramcoprojekt een zeer slecht politiek spel zijn. Indien de socialisten hierrond een verkie- zingstema willen weven dan is bewezen dat de BSP-leiders, met aan het hoofd de eerste minister weinig staatszin bezit ten. Belangrijker problemen als gewestvorming, abortus... zou den onopgelost blijven voor socialistische verkiezingsma- neuvers. Na de R.T.T.-schandalen, na de socialistische maneuvers zal de publieke opinie zeker niet mals zijn voor de BSP-machtshonger en verstaatsingspolitiek. DIANE D'HAESELEER Volksvertegenw.-opvolger De C.V.P.NOG NODIG Mijn kollega Jef Van Weze- mael, die voor enkele weken tot nieuwe voorzitter van het arron dissement Dendermonde werd verkozen, heeft in zijn eerste kroniek de pertinente vraag van de demokratische besluitvor ming in de politiek opgeworpen. Aangezien wij in een land leven, waar elke mondige burger op onrechtstreekse wijze het gezag helpt mee uitoefenen, is het bestaan van politieke partijen onmisbaar. Er bestaan veel definities van een politieke partij, maar een bijna alles-omvattende is deze het is een vereniging van burgers die tot doel heeft het voeren van politieke aktie, wat veronderstelt het vooropstellen van een programma, het voorstellen van kandidaten voor politieke funkties, de informatie en de propaganda voor pro gramma en kandidaten, het voeren van het gezag, het in handen nemen van het beleid. Een sleutelwoord in deze bepaling is het woord «pro gramma». Waarop is een programma «gebaseerd» Of wel bestaat het uit een opsomming van konkrete doel stellingen zonder meer; ofwel is het gevestigd op een bestaande filosofische of godsdienstige of politiek-wijsgerige ideologie; of wel begint een partij met het uitwerken van een politieke doktrine die bestaat uit een reeks principes die worden bepaald met het oog op het land en het tijdstip waarin het politiek beleid wordt gevoerd. Telkens kan men als voorbeeld de naam van een politieke partij vermelden. Maar alle partijen lijden wat onder de stroom versnelling waarin wij terecht gekomen zijn en zijn op zoek naar een nieuw houvast. De C.V.P. hield reeds in 1970 een doktrinair kongres onder het motto «de maatschappij voor morgen». P.V.V. en V.U. deden het in het voorbije najaar, de B.S.P. staat aan de vooravond van een doktrinair kongres. Het is juist dat. louter programmatisch gezien, in de loop van de na-oorlogse jaren de scheidingslijnen tussen de par tijen minder duidelijk zijn geworden, waaruit sommigen de voorbarige konklusie trek ken dat de kristen-demokratie in feite voorbijgestreefd is. Het woord «kristelijk» in de bena ming van de C.V.P. heeft nog zijn volle betekenis en verwijst 1. naar een beschavingstype dat gegroeid is over de eeuwen heen en bepaalde fundamentele waarden uit het kristendom heeft geput; 2. naar het gericht zijn op de ganse bevolking (volledige solidariteit) en 3. naar de klemtoon die wordt gelegd op de waarde van de mens en het menswaardige in de maat schappij. Tussen het streven naar kapita listische vooruitgang in vrijheid zonder solidariteit, zonder lots verbondenheid in welzijn en welvaart onder de burgers, en het streven naar kollektivisti- sche vooruitgang in solidariteit zonder vrijheid blijft de kristen- demokratie haar specifieke zin behouden. De kristen-demokra- ten willen ook vooruitgang, maar mét vrijheid en solidariteit vrijheid omdat de mens én een persoon én een maatschappelijk wezen is. De kristen-demokrap ten streven steeds naar even wicht en syntese zij willen koliektieve diensten, maar met verhoging van persoonlijke vrij heid door het gebruik en in het gebruik van deze diensten; zij willen het aktief optreden van de Staat en allerlei overheids taken, ook in het ekonomisch leven, maar benevens de taken van personen en groepen. Het is hartversterkend dat ieder jaar tienduizenden in het Vlaamse land, jongeren en ouderen, mannen en vrouwen, uit alle middens, hun vertrou wen hernieuwen in de CVP door hun individueel lidmaatschap, zodat van aan de basis tot aan de top de doorstroming moge lijk blijft en zeer gunstige resultaten afwerpt. Wat som migen ook zeggen de CVP is springlevender dan ooit HUBERT VAN WAMBEKE Arrond. Voorzitter FINANCIËLE BINDINGEN We leven in België in een kapitalistische maatschappij. We zijn niet blind voor de nadelen van dit systeem, maar we wensen evenmin de ogen te sluiten voor de voordelen ervan. Het zakenleven werkt hier volgens de regels van een vrije marktekonomie. Het is normaal dat mensen hun centen samen leggen, een vennootschap op richten en zaken doen. Inzover de politieke partijen een afspie geling zijn van de levende maatschappij, zal men dus onder de mandatarissen een aantal mensen vinden die deel uitmaken van dergelijke ven nootschappen en zitting hebben in de beheerraad ervan. De V.U. telt 40 kamerleden en senatoren. Zes onder hen maken deel uit van een of meerdere beheerraden. Daar is niets misdadigs aan. Daar is niets geheimzinnigs aan. Het zakenleven is in België niet buiten de wet gesteld. Die mensen komen er trouwens openlijk voor uit dat zij zaken doen en financiële belangen hebben. Schijnheilig daarentegen is de houding van de B.S.P. in dit verband. Op meetings en kongressen wordt hard ge schreeuwd tegen mandatarissen van CVP, PVV en VU die deel uitmaken van een of andere beheerraad. Terwijl al dat geschreeuw duidelijk een rook gordijn is om de militant te beletten op te merken hoe de BSP-bonzen dezelfde kapitalis- tisch-financiële belangen en bindingen hebben die men de anderen kwalijk neemt. Schijnheilig, inderdaad BSP- mandatarissen zetelen niet in kapitalistische beheerraden, be paalt het Kongres. Maar geen nood Die BSP-mandatarissen hebben een vrouw, hebben een zoon, hebben vrienden... Het resultaat lieft-er niet om, zelfs als we in de onmiddellijke omgeving blijven van het RTT- dossier. De vrouw en de zoon van BSP- senator en ex-minister A. Du bois zetelen in de beheerraad van de s.a. Equimo, verbonden met de firma Mills, waar we als afgevaardigde-beheerder M. Baudrin ontmoeten, zoon van BSP'er G. Baudrin, RTT-ad- niinistrateur-generaal onder BSP'er Anseele. Mevrouw L. Collard vinden we terug in de beheerraad van de s.a. Entr. Lefèvre et Cie. groot ruitenwas- sersbedrijf en RTT-relatie. De schoonbroer van de BSP'er Baudrin is aandeelhouder van de firma Joly. nog een voornaam RTT-leverancier. De vrienden doen het ook goed. Pierre en André Navez bezitten ongeveer alle aandelen van de s.a. I.I.I.. verbonden met de Luxemburgse holding I.A.P.I. en financieel gesteund door de BSP'er Guchez, architekt van vele RTT-gebouwen en bescher meling van Dubois en Baudrin. De oud-mandatarisse moeten voor niemand onder doen. De vroegere BSP-goeverneur van Antwerpen. Richard Declerck, zetelt in de beheerraden van Bell-ITT en van de GB-bedrij- ven. De BSP'er P,H. Spaak zetelde op het einde van zijn leven eveneens in de beheerraad van Bell-ÏTT. De goede betrek kingen van de BSP en Bell-ITT moeten trouwens niemand ver wonderen. ITT-president voor Belgie is de h. F. Pepermans. schoonbroer van de BSP'er Colenbunders, kabinetschef van Nationale Opvoeding. Wie moet er een toontje lager zingen, mijnheer Van Hoorick? Dr. R. VAN LEEMPUTTEN Volksvertegenwoordiger WAT WIL MEN EIGENLIJK Op dit ogenblik wanneer deze regels verschijnen zal wellicht reeds «Ibramco» zijn beslag hebben gekregen. Wij hopen dat de regeringspartijen C.V.P. en P.V.V. aan het regeerak koord meer waarde zullen geven dan aan een vodje papier. Het is immers duidelijk dat én in het regeerakkoord én in de rege ringsverklaring over de ekono- mische ontwikkeling zeer uit drukkelijk vermeld staat dat «ook de Staat het recht heeft bepaalde initiatieven te nemen voor de oprichting van Staats bedrijven». Dat «Ibramco» mis schien minder passend lijkt voor sommige groot kapitalisten deert ons niet, wij nemen niet deel aan de regering om de geldmuur te behagen en zeker nog minder om het P.V.V.- programma te verwezenlijken. Daarmee hopen wij trouwens het probleem «Ibramco» te kunnen afsluiten. Een andere maar zeker niet minder belangrijke -beslissing staat voor de deur nl. de Gewestvorming. Wij hoeven zeker niet te herhalen dat de gewestvorming en de daarbij behorende decentralisatie de hoofdzakelijke reden was en blijft waarom de B.S.P. aan deze Regering deelneemt. Het schema van de gewestvor ming werd vooropgesteld, het minste wat wij er kunnen van zeggen is dat het toch enigszins zwaar aandoet, men schept nieuwe organen wiens bevoegdheid in menig geval gelijklopend zijn van andere bestaande instellingen. Wij hebben het gevoel dat inderdaad wel de politieke moed ontbreekt om ook som mige instellingen, die ook veel geld kosten aan de gemeen schap eenvoudig af te schaffen. En hier komen wij dan toch nog eens terug op de idee dat onze partijgenoot Van Hoorick en met hem de B.S.P.-federatie Aalst verdedigde op het B.S.P.-kongres te Klemskerke, nl. de drie gewesten met ruime bevoegdheid en indien nodig ook de afschaffing van Provin cieraad en de Senaat. Dergelijk idee moet vandaag minder dan ooit verworpen worden... demo- kratie waar iedereen over spreekt betekent niet alleen inspraak maar betekent ook voor mij dat wij onze staats- struktuur zo eenvoudig moge lijk en efficiënt mogelijk moeten opbouwen. De verklaring van vice-premier Tindemans kan dan misschien wel verwonder lijk klinken bij al wie zich niet met politiek inlaat... maar zij is enigszins begrijpelijk, omdat met de gewestvorming een grote verantwoordelijkheid moet ge nomen worden. Maar ook die idee heeft zeker zijn nadelen... dat betekent immers nieuwe grondwetsher ziening, en bijgevolg ook verdere akkoorden tussen de partijen wat ons voor de toekomst niet zo eenvoudig voorkomt. In ieder geval hopen wij dat de Regering heel spoedig zal laten blijken wat zij wil, doet zij dat niet, dan is een verdere B.S.P.-deelname zeker overbodig. W. VERNIMMEN Senator WAT BRENGT ONS 1974 De eerder gedempte sfeer waarin het heengaan van 1973 en het ingaan van 1974 werd gevierd duidt erop dat menige vraag wordt gesteld nopen; hetgeen er tijdens het nieuwe jaar kan gebeuren. Elkeen is begaan met de nasleep van de recente interna tionale gebeurtenissen, de ener- giekrisis en de verhoging van de petroleum prijzen in de Europe se landen en in ons land. Niemand ontveinst het zich dat 1974 een moeilijk jaar zal worden in verband met het behoud van de werkgelegenheid en het materieel levenspeil der bevolking. Wat velen gered waanden, o.a. de werkverschaffing en de stabiliteit van de welvaart, wankelt vandaag. Men hoeft zich voor te bereiden op iets dat een eerder somber uitzicht biedt. Anderzijds laat een strijd tegen de inflatie waarvan diegenen met het geringste inkomen de grootste slachtoffers zijn evenmin rooskleurige denk beelden koesteren. Om de inflatie te bekampen moet er bezuinigd worden. Staatsuitgaven, openbare wer ken en gemeenschapsvoorzie ningen zullen dienen inge krompen. Aan iedereen zal worden gevraagd de eisen te milderen, terwijl een ingreep door een belangrijker belastingheffing niet is uitgesloten. De kaarten liggen uiterst moeilijk... zodat ook niemand kan voorspellen wat er precies zal gebeuren, doch elkeen kan zich van het gevoel niet ontmaken dat onze levenswijze zal moeten veranderen. Van hogere produktie en groter verbruik zal er hoogst waar schijnlijk in 1974 geen sprake zijn. Dus Terwijl de ekonomische en financiële moeilijkheden iich toespitsen dient nog steeds een oplossing gevonden voor de politieke moeilijkheden. De ene politieke hindernis was nauwelijks van de baan of er diende een andere weggeruimd. Legerhervorming, schoolpakt, Ibramco. R.T.T.-zaak, gewest vorming, abortus, noem maar op allen wachten op een definitieve regeling. Dit zijn de klippen die in onze nationale politiek moeten om zeild worden. Een voor één zijn ze van aard om er schipbreuk op te lijden. Zonder hun belang te onder schatten zouden zij in de huidige tijdsomstandigheden geen onoverkomelijke struikel stenen mogen zijn. Er zijn belangrijker dingen. De aandacht van de regering dient vooral toegespitst op de energiekrisis, zodat aan de nefaste gevolgen ervan i.v.m. de werkgelegenheid, de lonen, de prijzen en de stabiliteit van de munt het hoofd kan worden geboden. Zulks interesseert al wie uit zijn arbeid of van sociale vergoedingen heeft te leven. Het is het lot dat aan hen wordt beschoren dat óók ons in de eerste plaats interesseert. G. BOEYKENS V olksvertegenwoord iger niét het tegenovergestelde. Gaat de Belgische kiezer daVi blijven geloven in zijn rode «beschermheren» W.H. CORNELIS R.T.T. De 142 bladzijden van het zogenaamd RTT-rapport, op gesteld door het Hoog Komitee van Toezicht, zijn met vertra ging overgemaakt aan de voorzitters van Kamer en Senaat. Bij de uiteindelijke publikatie ervan dreigt nog méér vertraging te ontstaan. Volgens sommigen bevat dit rapport over de RTT-schanda- len een fikse lading politiek dynamiet; volgens anderen brengt het alleen de bevestiging van wat iedereen reeds zou weten. Het is aan het land, het is aan de publieke opinie om uit te maken hoe zwaar het RTT-dos- sier uiteindelijk weegt. En daartoe is in de allereerste plaats vereist dat het dossier opengelegd wordt, dat de gegevens bekend gemaakt wor den. Dit zou trouwens niets méér en niets minder zijn dan het inlossen van de belofte die eerste-minister Leburton ge daan heeft op het ogenblik dat de schandalen bekend geraak ten. De Volksunie zal er over waken dat de verbintenis om het verslag voor verder onder zoek aan het parlement over te maken, in ieder geval nageko men wordt. Inmiddels is over de inhoud van het rapport reeds voldoende uitgelekt om te kunnen bevesti gen. dat een aantal socialisti sche gewezen ministers en een aantal socialistische hogere ambtenaren rechtstreeks of onrechtstreeks betrokken zjn bij de miljoenenschandalen. Toen heel deze onfrisse zaak verleden zomer uitlekte, werd wel eens gesproken van de BSP als de Belgische Schandalen Partij. Het RTT-rapport zegt Het Arrondissement DENDER MONDE is lange tijd een verwaarloosd kind gewees in zake Openbare Werken. Sinds 15 jaar is hierin echter een belangrijke kentering gekomen 1. Regelmatig werd de streek geteisterd door overstromingen denk maar aan Grembergen, Moerzeke, Zele. Vlassenbroek. Sinds minister De Saeger 600 tniljoen ter beschikking stelde voor de dijken en opdracht gaf tot algemene verhoging, kwam hier een definitieve ommekeer. Dank zij deze inspanning, was de hoge tij van 14 december 1973 voor ons arrondissement geen ramp, hoogstens kleine schade Spijtig maar voor Temse Dit alles belet niet dat de begroting van Openbare Wer ken dit jaar nog 28 miljoen voorziet voor de dijken van Berlare en Zele. 2. Sinds jaren is de Dender midden in de stad Dendermon de een zware hinder voor verkeer, urbanisatie en milieu. Toen men in 1959 een som van 280 miljoen voorzag om de Dendermonding te verleggen in het verlengde naar het Keur toe, heb ik mij hiertegen verzet en gevraagd de Dender buiten dc stad te leggen. Dit plan, eerst skeptisch en kritisch onthaald, dat zelfs verzet kreeg van een belangrijke eigenaar op het Vlotgras, werd werkelijkheid dank zij de steun van senator Goossens en volksvertegenwoordiger Van Acker. Er werd reeds ca. 600 miljoen besteed, terwijl in 1974 nog maals 135 miljoen voorzien zijn voor de doorsteek naar de Zeeschelde, Profielverruiming vak Bijlokestraat-Gentsesteen weg; Baggerwerken voor de omlegging en de opritten naar de brug te Appels. 3. De andere werken zijn 22 miljoen voor de ringlaan te Wetteren; 45 miljoen voor de baan Hamme-Dendermonde, zuidelijke omleiding te Zele, 20 miljoen en 12 miljoen voor de omleiding te Overmere, meer de kosten van onteigening. 4. Ten slotte zal en moet 1974 het begin zien van onzq nieuwe vaste scheldebruggen, waarvan de kosten ca. 400 a 450 miljoen zullen bedragen. Naast deze sommen denken wij nog aan de omleidingsbaan rond Dendermonde, de nieuwe spoorweg, de verbinding Gent- Mechelen. Dit alles is een bewijs dat door samenwerking een belangrijke verbetering kan bekomen wor den van onze infrastruktuur en dank zij de CVP de belastings betaler zeker «een stuk van zijn centen kan zien gebruiken voor de verbetering van eigen streek». ET. COOREMAN Senator FOTOGRAFIE-WEEKEND IN KULTUREEL CENTRUM TE AFFLIGEM Van 1 tot 3 februari organiseert Leslie Dauw in de abdij van Affligem een week-end voor zwart-wit fotografie en kleuren dia's. Dit week-end dat zich tot alle belangstellenden in fotogra fie richt, begint op vrijdagavond om 19.30 uur en loopt tot zondagavond. Het ligt in de bedoeling gedurende een gans week-end de werkgelegenheid te scheppen, waarbij technische problemen onmiddellijk kun nen worden opgelost, en dit in de rustige sfeer van de abdij, terwijl er daarnaast een diskussiepodium gevormd wordt. Bij een dergelijk initiatief, aldus I de organisator, wordt eenieder in de mogelijkheid gesteld zich I toe te leggen op zijn belang- i stellingspunt. waarbij mogelijk- heid tot opnamen binnen en rondom de abdij (Cravalbos, Falluintjes. De Kluis, het Pajottenland). studio-opnamen, donkere kamer, bespreking resultaten en technische uitleg. De resultaten van dit weekeinde zullen achteraf in het kultureel centrum van Affligem tentoon gesteld worden. Een maximum aantal deelne mers is vastgesteld op dertig. Het is wenselijk eerst de inschrijving telefonisch mee te delen (inschrijvingsvolgorde) dit op tel. 053/675.21. na 18 uur. t Inschrijving kan gebeuren door i overschrijving van 850 fr. per rj persoon op rek. 434-4158511- 28 van L. Dauw, Kredietbank Denderleeuw. Het verblijf ymvat alle maaltij den, met vieruurtje opgediend in de abdij-eetzaal, slaapge legenheid. De deelnemers krijgen na hun inschrijving nadere inlichtin- AFFLIGEM iV HET VAKANTIEHUIS VAN DE «Vriendenkring van het Kultureel Centrum Affligem» boven de vallei van de Ourthe, is voorlopig beschikbaar voor week-ends en volle weken tijdens de winterperiode en vroege lente. Er is plaats voor 16 personen en benevens slaapge- rief en keukenhanddoeken is alles ter plaatse. Wie er wat in ziet om in dit vakantiehuis te Befte enkele dagen door te brengen, schrijft of telefoneert naar Dom Idcsbald Verkest, Abdijstraat 6. 1790 Hekelgem. Tel. 053/670.25. KOLLOQUIUM OVER AALSTERS JEUGD BELEID Op vrijdag 29 en zaterdag I 30 maart richt de Lodewijk de Raetstichting te Aalst een kolloquium in over het Aalsters Jeugdbeleid. Dat de jeugdwerking te Aalst lelijk in het slop zit is geen hotnews. Het kolloquium wil een inhoudelijk schema voorbereiden voor het stede lijk jeugdbeleid. Alle jeugd- klubs en jeugdverantwoor- delijken zijn dan ook van harte welkom op de ge plande vergaderingen. Meer inlichtingen in jeugdhuis Kreja, Dr. De Moorstraat, Aalst, (jv) De dertiger jaren worden en zijn het werkterrein van het Aalsterse schrijversduo Jos Ghysens en Remi Bogaert. Zij beogen in boekvorm inzonderheid de periode 1935-1937, zowel op politiek, sociaal, kultureel als ekonomisch gebied, wat deze voor Aalst betekende, in het daglicht te plaatsen. Niet alleen oudere Aalstenaars zullen met dit bock dat in de loop van 1974 verschijnt, een schat van herinneringen kunnen ophalen, doch het zal tevens voor jongere generaties een zeer belangrijke dokumentatiebron betekenen, temeer daar het in de bedoeling van de auteurs ligt belangrijke figuren en gebeurtenissen volledig uit te werken. Jos Ghysens en Remi Bogaert zijn niet aan hun proefstuk toe. Eind vorig jaar mocht van hun hand het boek «Aalst 1940-1944, een stad onder Duitse bezetting» verschijnen. Het boek dat, gezien zijn erg lokale getintheid, een niet onaardige prijs heeft, is een hit geworden in de plaatselijke bestsellerslijst. JV CytULI- HCfMLi. (joep Nieuws lIMjju VtfOulAj Is MET ujinr£RI//\KMfiê fJU MU IK £iUKLi)K W J>AT 1/ERmcHT CAfèhE zoujee jut zjj ner Z.IET. Kom UE CfMM MS AMuseKeul!1 tHtMTER QtSCo """TimmTtE

De Voorpost | 1974 | | pagina 2