R.T.T. opende kommercieel agentschap te Dendermonde E.H HOFSTADE VERWELKOMDE DE VOS ALS NIEUWE PAROCHIEHERDER Openbaar Ministerie strenge straffen vroeg AALSTERSE TONEELGROEPEN STEKEN BRT HELPENDE HAND TOE sy AALSTERSE GANGSTERS e bz 1 TE DENDERMONDE OP HET BANKJE DRIEKONINGENFEEST ZETTE SEIN OP GROEN VOOR KARNAVAL r F.J. VERDOODT OVER HET DAENSISME UW WOORD Vorige zondag gingen op het bordes aan de achterzijde van het stadhuis voor de tweede maal de opnamen door voor het luisterspel-feuilleton in zevenden afleveringen over «Pieter Daens». Louis-Paul Boon bewerkte zijn boek voor B.R.T.-Oost-Vlaanderen. Produkdeleider Elie Saegcrman en regisseur Frans Roggen kunnen voor deze eerste opnamen, die de massa-reakdes evokeren rekenen op de steun van de Aalsterse toneelverenigingen. Van de autoloze zondagen wordt geprofiteerd om zonder hinderende 1974-geluiden ideale opnamen te maken van schreiende vrouwen en kinderen, dronken mannen en vrouwen, bedelende kinderen, opstandige stemmen, zoals zondag jl. voor de tweede opnamebeurt voorzien was. Voor het luisterspel dat pas begin volgend jaar zal uitgezonden worden, werd akteur Anton Coggen reeds aangeworven om zijn stem te lenen voor Pieter Daens. Voor de overige elf bezettingen wordt momenteel onderhandeld. De muziekpartituren zijn van de hand van Louis De Meester, die muziek o.m. de strijdliederen, orgel en de geluiden zoals machine- en fabrieksgeluiden louter funktioneel ziet. Ze onderlijnen de sfeer. (J. VELGHE/Foto L. BUERMAN) Na Antwerpen, Mechelen en Kortrijk kwam Dendermonde als vierde vlaamse stad aan de beurt waar door de Regie van Telegrafie en Telefonie een Kommercieel agentschap werd opgericht. Met het oprichten van de dienst public relations ligt het in de bedoeling van de RTT de grootst mogelijke dienstverlening aan het kliënteel te verschaffen op gebied van telekommunikatie. Roger Verbeeren kreeg 32 MAAND EN 3000 fr.. waarvan 12 maand voorwaardelijk. Jean Ruyssinck. in feite de aanbren ger voor de mislukte gewapende overval, kreeg 3 jaar en 2 maand e,n een geldboete van 3000 fr.. waarvan 15 maand met uitstel. Jean-Pierre De Backer kreeg 2 jaar en 2 maand en 6000 fr. boete waarvan 1 jaar voorwaardelijk. Philemon De Bruycker kreeg wegens heling ook zijn part Hij had waar schijnlijk lont geroken en verscheen niet op de uitspraak. Hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 11 maand en geldboeten ten bedrage varf 21.000 fr. Hij kreeg 3 maand voorwaardelijk. Alles bijeen wordt het voor Philemon een duur zaakje daar hij vorige week reeds voor een andere zaak voor de rechtbank ver scheen en hij toekomende week terug op het ongemakkelijk bankje zal moeten plaatsnemen wegens een wilde schietpartij in zijn herberg te Wichelen. Bruno V.D.S. kreeg wegens heling 1 maand en 3000 fr. De zevende beklaagde E. V.D.P. werd vrijgesproken. De burger lijke partijen kregen 92.976 fr. toegewezen. Hiermee toonde de rechtbank zich tegen de ama teur gangsters nog vrij mild, wegens hun blanco strafrechter lijk verleden. H.D.W. De gelijkvloersruimte in de gebouwen van de RIT aan nummer 21 van de Franz Courtensstraat kreeg sedert Zaterdag, 12 januari eindelijk een bestemming, want daar werd het kommercieel agent schap ondergebracht. Vanaf die datum kan elkeen alle inlichtingen bekomen in ver band met aansluitingen van telefoon, telex en semafoon. Eventuele klachten en alle hulp met het vervullen van formaliteiten kunnen daar ge beuren. De verschillende toe stellen en kombinaties in verband met de telefoon kunnen er aan de kandidaat abonnee getoond worden, zodat men nu gemakkelijker vooraf kan bepalen welk toestel men geplaatst wil. Niet alleen inlichtingen worden er verstrekt, maar daarbij kan in hetzelfde kan toor getelefoneerd worden, kunnen er telegrammen afge geven worden en werden er daarbij twee nieuwe diensten aan toegevoegd. Een telextoe- stel maakt het mogelijk om een bericht te zenden naar een telex-abonnee waar ook ter wereld. En het nieuwe snufje in verband met snelle en moderne communicatie, is een facsimiletoestel, waarmee dokumenten kunnen overge seind worden naar een per soon of firma gevestigd in het binnenland, die via dit systeem te bereiken is. De openingsuren zijn op de weekdagen van 8 tot 20 uur 's zaterdags van 9 u tot 17 uur en 's zondags van 11 tot 19.15 uur. TELEGRAAFKANTOOR IN station gesloten Met de opening van de nieuwe burelen is het kantoor dat gevestigd was in het Stationsgebouw gesloten. Als kompensatie is er op het Stationsplein een telefooncel geplaatst, van waaruit het publiek nu kan telefoneren. In het centrum van Dender monde werd er nu wel voor een direkter kontakt gezorgd tussen publiek en RTT, maar in de andere gemeenten die ressorteren onder de zone Dendermonde, werden de RTT-diensten afgeschaft, die voorheen gevestigd waren in de postkantoren en stations. Iemand, die over geen tele foon beschikt en toch een telegram wenst te versturen of een telefoongesprek moet voeren, dient dit sedert 1 januari te doen via de aange geven telefooncellen. De afgeschatte diensten waren ondergebracht in de postkantoren van Appels, Berlaré Denderbelle, Hamme 1 en 2, Moerzeke en Waas munster en in de stations van Baasrode, Buggenhout, Grem- bergen, Lebbeke, Londerzeel, Merchtem, Opwijk, Schoon- aarde en Zele. NIEUWE NUMMERING Op 19 juli 1974 om 20 urn- krijgen alle telefoonabonnees in het land een nieuw abon neenummer of zonenummer. Voor de zone Dendermonde zal dit de volgende wijzigin gen teweegbrengen. Centrale Dendermonde de nummers beginnen met een 2 en bestaan uit 5 cijfers. Na het eerste cijfer wordt er een 1 ingelast. Vb.": nr. 25000 wordt 215000. Gentrale Londerzeel deze nummers beginnen met 30, 31 of 39. Bij het nieuwe nummer komt er een 0 na de 3. Vb. 39000 wordt 309000. Centrale Buggenhout num mers beginnen met 32, 33, 34. Bij het niéuwe nummer wordt er een 3 na het eerste cijfer gevoegd. Vb. 32000 wordt 332000. Centrale Opwijk nummers beginnende met 35, 36, 37 en 38 krijgen een 5 na het eerste cijfer. Vb. 36000 wordt 356000. Centrale Schoonaarde num mers beginnen met 42 en 43 krijgen een 2 na het eerste cijfer. Vb. 43000 wordt 423000. vervolg van blz. 1 Jean-Paul van wie gefluis terd wordt dat zijn kandida tuurstelling als prins-karna- val zo goed als zeker is, en niet in het minst het iStemmingstrio» met Jacky D'Herde, Johnny Marcoen en Johny De Mol, allen ofwel prins-karnaval of ex- kandidaten, die met een to tale show voor de pinnen kwamen, tot en met af. «Snoopy, snoopy», «Bam, bam, Barend» en beslist «Lief zijn voor elkaar» en hun nieuwe karnavaldreu- ner «Het weer is goed, maar de mensen deugen niet», zijn verzekerde karna val hits. KANDIDATEN Elk jaar is het Driekonin genfeest de gelegenheid om de kandidaten voor de verkiezing van prins-karna- val voor te stellen aan het publiek. Dit jaar kwam daar helemaal niets van in huis. Slechts een kandidatuur is tot op heden binnenge bracht bij het feestkomitee, nl. deze van de kandidaat van de Dekenij Koolstraat, Antoine Van der Heyden. Marc Van Hoover, mogelij ke kandidaat, en pas ont slagen uit het ziekenhuis, kwam toch even kijken. Schrikt de mogelijke kan didaatstelling van Jean- Paul, reeds tweemaal prins-karnaval mogelijke ri valen uit? De jonge karna- valisten lijken wel de kat uit de boom te kijken. De oude getrouwe karnavalis- ten zullen toch niet moeten bijspringen. En toch, wat zou een Driekoningenfeest, een karnaval zijn zonder de oudere karnavalistengarde, la burgemeester De Bis schop, die vrijdag zich on der zijn 19de eeuwse hip- piebaard verheugde dat pret en zotskap zich weer van Aalst meester maakten. JOHAN VELGHE Onder een stralend bijna lentezonnetje, werd E.H. De Vos aangesteld als nieuwe dorpsherder van Hofstade. Aan de grens van de gemeente werd E.H. De Vos vergezeld van E.H. De ken De Vos van Aalst en getuigen E.P. Dom Theo- Het Gewestelijk Centrum voor Dienstbetoon en Na schoolse Vorming en de Vlaamse Kunstkring Appels- Dendermonde organiseren op vrijdag 1 februari 1974 te 20 uur in de Akademie voor Schone Kunsten van Den dermonde een voordracht onder de titel: Daensisme, voorhoede van de Vlaamse Beweging. Spreker is Frans-Jos Verdoodt. De letterkundige Frans-Jos Verdoodt publiceerde in het weekblad De Voorpost een reeks van 13 bijdragen over het Daensisme in de streek van Aalst. Die publikatie is in meerdere opzichten merkwaardig. De auteur levert in zijn bijdragen een sluitend bewijs voor de door sommigen betwiste stelling dat het Daen sisme groeide uit de sociaalvoelende middens van de Vlaamse Beweging, waarvan het de voorhoede werd en bleef. Daarenboven haalt de publikatie een aantal be langrijke (maar vergeten of verzwegen) Daensistische leiders weg uit de schaduw van de even verdienstelijke als bekende gebroeders Daens. yDe toegang tot de voordracht is gratis. E.H. De Vos werd welkom geheten door de Hofstaadse bevolking.(jdl) Namens het gemeentebestuur kreeg E.H. De Vos bij zijn aanstelling als parochiepriester van Hofstade, een prachtig bloemenstuk.(jdi) door en E.H.F. De Bruyn, door burgemeester De Smet verwelkomd die in naam van het gemeentebe stuur en de bevolking de nieuwe pastoor hartelijk begroette en hem een vruchtbaar apostolaat toe wenste. Na overhandiging van een prachtig bloemstuk en een vriendelijk dankwoordje van E.H. De Vos zette het ge zelschap hun tocht verder naar de dorpskom, vooraf gegaan door een tiental rui ters, Chiro en Scouts, K.F. Sint-Cecilia, leden van het gemeentebestuur, KOO en Kerkraad. E.H. Pastoor, die graag van bij het begin zijn parochie leerde kennen, volgde te voet de optocht en bekwam meteen de sympatie der be volking. Overal verwelkomde men de nieuwe herder met tal van geschenken en bloe men. In de parochiekerk werd een gekoncelebreerde Eucharistieviering opgedra gen, opgeluisterd door het Sint-Jan Berchmanskoor, en werd E.H. De Vos door E.H. Deken plechtig aange steld als pastoor van Hof stade. Na de H. Mis ging het stoetsgewijze naar de meisjesschool waar een korte feestzitting werd ge houden. Namens het paro chiaal komitee verwelkom de de h. De Loose Henri de nieuwe pastoor en alle aan wezigen. De leerlingen van het zesde leerjaar o.l.v. juf frouw Baeyens brachten een koreografische uitbeel ding van het «Vredeslied». We wensen E.H. Pastoor De Vos alle heil toe in zijn nieuwe parochie. J. MAARTEN Centrale Zele deze nummers beginnen met 44 en 45 en er wordt een 4 na het eerste cijfer bijgevoegd. Vb. 45000 wordt 445000. Centrale Hamme nummers beginnende met 47, 48 en 49 krijgen een 7 na het eerste cijfer. Vb. 49000 wordt 479000. Het zonenummer van Dender monde blijft ongewijzigd 052. NIEUWE TARIEVEN Sedert december '73 werden ook de telefoontarieven aan gepast. Een verbetering mis schien voor degenen die heel weinig te vertellen hebben aan hun toestel, maar alles zins een duidelijke verhoging voor langere gesprekken. Bij de nieuwe tarifering werd duidelijk rekening gehouden met de duur, de afstand en het tijdstip waarop een inter zonaal gesprek plaats vindt. Er werd ook een vrijetijd- tarief ingevoerd. Tussen 19 en 8 uur en op de zaterdagen en zondagen wordt de tijdsduur verdubbeld. Het is niet te ontkennen dat de zone Den dermonde met het nieuwe taxatie systeem ongunstig ge legen is. E^n telefoongesprek met een abonnee uit de zones Aalst (053) en Mechelen (015) kost 4 F per 4 minuten. Een gesprek naar Antwerpen (03), Brussel (02), Gent (09), He rentals (014), Leuven (016) en Ninove (054) kost 4 F per 2 minuten. Met alle andere zones van het land bedraagt de prijs 4 F per minuut. Mijne Heren, Als regelmatig en over het algemeen tevreden lezer van uw weekblad, hebben enkele passages in het ar tikel van uw medewerker H.D.W.'«Veldslag in regel op het Dendermonds Paleis van Justitie», verschenen in de editie van 11 januari, me ergens getroffen. Goed, ie dereen weet dat het in de lijn van Amada ligt om bij manifestaties, en inzonder heid bij processen tegen één van hun eigen leden, de gevestigde orde aan de kaak te stellen. Dat hoeft helemaal geen verbazing te wekken, het ligt immers in de lijn van hun beginselen en hun revolutionair mar- xistisch-leninistische visie. Dat Amada hierbij niet steeds «taktvol» te werk gaat, hoeft geen betoog. Dat rijkswachters en politie de manifestanten «bepraat ten met zachtheid» zoals uw verslaggever het erg eenzijdig voorstelt, trekken wij in twijfel, of anders is de Dendermondse rijks wacht en politie werkelijk het voorbeeldigste team. Het is nu toch genoegzaam bekend dat politie en rijks wacht niet alleen op alles wat linksgericht is, maar kortom op elke manifestant van zeer diverse pluimage duchtig afgeeft i.p.v. be praten. De voorbeelden zijn legio, om de ernstige mishande lingen en het zonder direk- te aanleiding doodschieten toe, cfr. Zwartberg, Leu ven. Nog even, en zonder veel kommentaar. «Bestormden de langharigen...», type rend genoeg voor de een zijdige verslaggeving. Zon der H.D.W. van xenofobie te beschuldigen, zien wij al zijn neus krullen bij het -horen van het woord «zi geuner» of «gastarbeider». Bijzonder gevaarlijk zijn die veralgemenende beschul digingen, die kant noch wal raken, want dat langhari gen hier niet als troetel naampje gebruikt werd, lees je zo. Misschien een tip voor de redaktie: voorzichtig om springen met verslagen die alleen sensatiegericht zijn. LUC DE SCHUYTENAER Aalst.

De Voorpost | 1974 | | pagina 3