H Hofstade Gijzegem UMlll'M.UWdn» 12 AALSTERSE GILLES ZINGEN... AALST KARNAVAL, een wonderfestival... Aalst karnaval, een wonderfestival... Zo begint HET LIED VAN DE AALSTERSE GILLES, dat ze in het kader van de folklore en de karnavalfeesten op de plaat hebben laten persen. Met deze plaat hebben de Aalsterse Gilles getracht de atmosfeer weer te geven die de Gille zelf schept en beleeft. Zo wordt in de verschillende strofen van het lied achtereenvolgens de Aalsterse karnaval- sfeer bezongen, vervolgens hoe een Gille zijn dans brengt en wat hij zelf voelt als akteur op het ogenblik dat hij het tromgeroffel en het trompettengeschal hoort, en ten slotte waar, aan wie en waarom hij zijn sinaasappeltje werpt. Kortom, in het lied wordt getracht de historiek en de symboliek van de Gille weer te geven. De muziek, die de zang van de Aalsterse Gilles begeleidt, is de echte typische Gilles-muziek. Het tromgeroffel wordt door de andere instrumentale begeleiding regel matig afgewisseld, terwijl in de achtergrond de rinkelende belletjes en de klepperende klompen het geheel ritmisch omlijsten. Op de keerzijde van de plaat is er een potpourri te horen van een vijftal sterk geritmeerde, echte Gilles-melodieën. De overgang van de ene melodie naar de andere gebeurt met tromgeroffel, begeleid door bellengerinkel en speciaal klompengeklepper, dat alleen aan de Aalsterse Gilles eigen is. Een Aalsterse Gilles-pas bestaat uit een lange pas en twee korte pasjes, die meteen het klepperen van de klompen zeer sterk doet uitkomen. Deze fantasie-pas wordt alleen gebracht als het slagwerk van de trom werkt. Heeft U dit nog niet gehoord U moet er beslist eens naar luisteren, het loont de moeite. De plaat is bij alle leden van de Gilles te verkrijgen. KARNAVALKWIS De tweede schifting van de grote karnaval- kwis «Wie van de 12 o.l.v. Frans Wauters, gaat door op vrijdag 25 januari om 20 uur in café Du Pare, Burgemeesterplein. De derde schifting op zaterdag 26 januari om 20 uur in café Java. Felix D'Hertstraat en de finale op vrijdag 1 februari om 20 uur in café Herleving, Houtmarkt. VERKIEZING VAN PRINS KARNAVAL 1974. OrkestJean Monnet. Entree 60 F. REKLAMESTOET. Traditiegetrouw zal ook nu de eigenlijke Kar- navalstoet van zondag, 24 februari e.k. wor den voorafgegaan van een reklamestoet. Het deelnemingsrecht blijft vastgesteld op 5.000 F per wagen (auto of kamion, met of zonder aanhangwagen (één). Het volstaat het overeenstemmend bedrag te storten of over te schrijven op p.c. nr. 112897 van het stedelijk feestkomitée Aalst, met op de rugzijde, de vermelding «deelname re klamestoet '74». Verdere onderrichtingen worden dan toegestuurd. VERKIEZING PRINS KARNAVAL Zij die zich kandidaat wensen te stellen voor deze titel, mogen hun aanvraag schriftelijk indienen in het sekretariaat van het feestko- mitee. kantoor l van het stadhuis, Aalst (Tel. 257.51, post 110). De kandidaten moeten minstens 21 jaar zijn en Aalst bewonen. Prachtige prijzen zijn aan deze verkiezing verbonden. Kandidaturen worden ingewacht tot uiterlijk 26 januari 74 te 17 uur. K.A.V.-K.W.B. MULBEEK Vormingscyclus «Zoeklichten op het Huwe lijk» voor jonggehuwden, in 't Apostelken, bovenzaal (Mijlbeek kerk), op volgende data, telkens te 20 uur Dinsdag 29 januari «Waarom zijn wij gehuwd?». Inleider Mr. Pol De Landtsheer. Dinsdag 5 februari «Ontmoeting als man en vrouw», inleider Mr. Jan D'Hondt. Dinsdag 12 februari «Liefdesbeleving en geboorteregeling», inleider Dr. De Loof. Dinsdag 19 februari «Gehuwd als kristen», inleiderE.P. Vanhocht. Inschrijving liefst op voorhand bij wijkmees ters van K.W.B. of wijkmeesteressen van K.A.V. of op de eerste avond. Inrichters K.A.V.-K.W.B. Aalst-Mijlbeek. Deelname in de kosten 50 fr. voor de reeks. DIENSTBETOON Senator W. Verleysen dinsdag 29 januari en dinsdag 5 februari telkens van 19.30 uur tot 20.30 uur in het Groen Kruis. Sint-Jorisstraat Volksvertegenw. B. Van Hoorick iedere woensdag van 19 uur af in het Volkshuis, Molendries 11 en elke vrijdagvoormiddag in het BSP-bureau. Molenstraat 52. Volksvertegenw. L. D'Haeseleer i iedere maandag, donderdag en zaterdagvoormiddag van 8 tot 11 uur in het Sociaal Centrum L.S.W., Korte Zoutstraat 16. Tel. 258.16. Volksvertegenw. Gh. Willems zaterdag 26 januari van 10 tot 12 uur aan huis. Volksvertegenw. R. Otte :Zaterdag 26januari van 10 tot 12 uur in het Groen Kruis. Prov. Raadslid E. Bogaert woensdag 30 en donderdag 31 januari telkens van 10 tot 12 uur in het kabinet, stadhuis. Ontvangst tevens aan huis, Maj. Claserstraat 15, Aalst. Tel. 262.46, enkel op afspraak. BUURTGEMEENSCHAP PARK-WATERTOREN-HOUTMARKT De eerste schifting van onze karnavalkwis kende een groot sukses. In een goede geest en een karnavalsfeer hebben de groepen hun kennis van het karnavalgebeuren bewezen. De'uitslag van deze eerste schifting is als volgt: 1. De Koolstraat. 2. De Bisjekes. 3.,De Krakken. 4. De Matotten. Door deze rangschikking komt de Koolstraat op voor de finale. De volgende schiftingen gaan door op vrijdag 25 januari in café 't Park, en op zaterdag 26januari in café Java te 20 uur. Wij nodigen alle karnavalisten en sympati- santen uit op deze unieke gebeurtenis. De goede stemming zal natuurlijk ook van de partij zijn want als echte Aalstenaars voelen we immers al de «kribbel» in ons bloed voor de naderende karnaval. V.A.B. Zaterdag 9 februari, per autocar naar de Muntschouwburg. Optreden van het Ballet van de XXe Eeuw o.l.v. Maurice Béjart. Worden uitgevoerd «7 and 7», «Bolero» en «De Vuurvogel». Reissom 275 fr. (autocar eersterangsplaats) Studerenden 180fr. Vertrek Hopmarkt - tegenover Post, 19.30 uur. KURSUS LEIDEN GROEPSGESPREK Op zaterdagen 9 en 23 februari van 14 tot 18.30 uur in het Groen Kruis, Aalst. Langs de opbouw vanuit de groep behandelen de deelnemers achtereenvolgens bepaling, voorwaarden en doel van een groepsgesprek. vereisten voor een vlot verloop. hoe tot een gesprek komen hoe deelnemen aan het gesprek begeleiden van het groepsgesprek. hoe een gesprek besluiten evaluatie van het gesprek. manieren van verslag geven. De deelnemers ontvangen tijdens de kursus een fardé met de samenvatting van de inhoud. KWB-bestuursleden kunnen inschrijven liefst zo vlug mogelijk bij KWBVerbondssekre- tariaat, Sint-Jorisstraat 26, 9300 Aalst. Wie inschrijft ontvangt nog nadere gegevens. V.T.I. UITGERUST MET KOMPUTER Het Vrij Technisch Instituut ziet het bepaald allemaal modern, vanaf 1 september heeft men er nu ook een eigen komputer. Het is weliswaar geen grote (P 354) maar hij blijft tenminste niet in de kelder staan, maar is integendeel reeds lang uitgepakt en heeft zijn nuttige diensten reeds bewezen. De komputer wordt ondermeer gebruikt voor het bereke nen van de schooluitslagen, hierdoor worden enerzijds menselijke vergissingen tot een minimum herleid maar komt voor de leraren bovendien een zee van tijd vrij om zich aan hun pedagogische en didaktische taak te wijden. Het programma voor het verwerken van de uitslagen van de studenten werd helemaal ontworpen door het V.T.I.-Kom- puterteam onder leiding van Ir. L. Haerens. Het spreekt vanzelf dat deze komputer ook nog andere opdrachten te verwerken krijgt, zo zijn de verdiensten op boekhoudkundig gebied enorm. Het V.T.I. is niet alleen het enige instituut dat er dergelijke installatie op nahoudt, maar ook het trekpaard voor het oprichten van een Audio Visuele Middelen- Dienst voor de Aalsterse scholen. Deze A.V.M.-dienst zorgt ondermeer voor film- en diaprojekties. klank- en video-opnamen, overhead-projekties met transparanten en nog dergelijke hulpmiddelen die het modern onderwijs ten dienste staan. Nu reeds staan al deze toestellen permanent ter beschikking van de schoolgemeenschap, maar de jonge direktie van deze school ziet het ruimer en vorig schooljaar werd op haar initiatief kontakt gelegd tussen verschillende scholen. Zowel gesubsidieerde als rijksinstel lingen werden aangesproken voor het oprichten van een gemeenschappelijke A.V.M.-Dienst. Intussen werd een werkgroep opgericht waarin volgende instituten verte genwoordigd zijn Koninklijk Ateneum Aalst. H. Kruiskollege Denderleeuw, Sint- Jozefsinstituut Aalst, R.T.S.-Aalst, Instituut en Normaalschool Sint-Vincentius, Gijzegem. R.M.S. Aalst. Sint-Jozefskollege Aalst, Dames van Maria, Aalst, Sint-Maarten instituut en uiteraard het V.T.I. Ook wij zijn er van overtuigd dat ons onderwijs alles te winnen heeft bij een gemeenschappelijke aanpak van dergelijke technische problemen. Hierdoor komen video-installaties ook in het bereik van kleinere instituten en is een evenwaardig onderwijs ook daar gewaarborgd. Philatelia Alosta huldigde haar voorzitter.(lb) DIENSTPLICHTIGEN van de LICHTING 1973. De aandacht van de dienstplichtigen van de lichting 1975 wordt er op gevestigd dat, om alle moeilijkheden te vermijden, alle AAN VRAGEN om uitstel, vrijlating op morele grond of vrijstelling moeten ingediend wor den bij het Gemeentebestuur, Dienst Mili tie, Kattestraat 31 Aalst, Uiterlijk op 31 januari 1974. De militierechtskolleges, bij het beoordelen van laattijdig ingediend aanvragen, zijn er toe verplicht strikt de wet te eerbiedigen. VRIENDENKRING RIJKSWACHT. De komende maanden wordt er door de rijkswacht-Aalst druk gevoetbald. Op 9 fe bruari tegen de ASLK, op 16 februari tegen OVSP begin maart in Denderleeuw tegen de oud-spelers van Denderleeuwop 23 maart op S.K. Aalst tegen de Duitse gasten van Essen op 20 maart tegen de ploeg van het Sint Jozefscollege en op 6 april in O- vermere tegen een plaatselijke ploeg. SOCIALE SCHOOL A.C.W. De eerste voordracht van de studiecykluc voor jongeren van 18 tot 35 jaar over «On ze samenleving kritisch bekeken» door Lin demans van het ACV heeft plaats op zater dag 26 januari te 14.30 u. in het Groen Kruis St. Jorisstraat. VAKANTIEGENOEGENS. Een tiroler-avond met het ensemble «The Musical Friends» heeft plaats op zaterdag 26 januari te 20 u. in het Sociaal Centrum, lm- merzeeldreef. FILA-JEUGD. Door de Fila-Jeugd wordt een voordracht voor postzegelverzamelaars ingericht op zondag 27 jan. te 10 u. in het Sint Jozefs college, Pontstraat 7. DE ACHTERLINIE. E.H. Deplancke is reeds lang missionaris in Z.-Amerika, nl. in El Salvador en is ook stu dentenleider voor gans Z-Amerika. Daarddor is hij best geplaatst om een overzicht te hebben over de onmenselijke toestanden die daar nog heersen en waarover de inter nationale pers nooit rept. Zijn informatie voordracht op 8 febr. zal dan ook zeer be langrijk zijn voor allen die DE waarheid wil len kennen. Parochiezaal St. Antonius te 20 u. Inkom gratis. HERNIEUWING VAN TIJDELIJKE GRAF CONCESSIES OP HET STEDELIJK KERK HOF. Persoonlijke oproep. De tijdelijke grafkoncessies op het stedelijk kerkhof, verleend in 1949 voor een duur van 25 jaar, VERVALLEN in de loop van 1974. Op aanvraag, kunnen deze grafkoncessies hernieuwd worden voor een termijn van 25 jaar, mits betaling van het van kracht zijn de koncessietarief, zijnde 1.500 fr. de m2 grond. Voor de goede gang van zaken is het wen selijk dat de aanvragen tot hernieuwing in gediend worden voor 1 april 1974. De nieu we vergunning, door de gemeenteraad te verlenen, zal ingaan op de vervaldatum van de bestaande vergunning. Ten einde belanghebbenden of hun erfop volgers de mogelijkheid te bieden de kon cessie te behouden, wordt hierbij een per soonlijke oproep gericht tot de families waarvan de naam hierna volgt en waarvan de grafkoncessie in de loop van 1974 ver valt Delkord Edmond - Wwe Schoonjans-De Wit - Familie Van Geert-De Gendt-Van der Spee- ten - Wwe Verbeeck-Burssens - Cornand Franciscus - Silon Jozef - Van de Meerssche Constant Emiel - De Bruycker Jozef - Wwe De Smet-De Clercq - Rubbrecht Joannes - Cornand Jacobus - Verbeeck Theo - Her mans Carolus - Goubert Petrus - Wwe Ni- chels-Matthieu - Wwe De Brauwer-De Smet Alb. - Wwe Van der Eist Joannes - De Pauw Gabriel - Mevr. Van der Eecken Jan - Mor tier Georges - Erven Fam. De Saedeleer - Wwe Van de Hove-Abé - Boon Jozef - De Winter Pierre - De Brucker Felix - Bogaert Albert - Wwe Van de Casteele - Wwe Claus- Lievens - Wwe Vertongen Beul - Van Ho ver-Hermans Fr. - Van Geert Alfred - Wwe De Saedeleer B. - Wwe Klinck-Lievens - Die- rickx Leopold - Keymeulen Lodewijk. Er wordt opmerkzaam op gemaakt dat, in gevolge de bepalingen van het stedelijk re glement van huishoudelijke dienst betref fende de grafkoncessies dd. 27 april 1972, van de koncessies die niet hernieuwd wor den, de graftekens binnen de 3 maanden door belanghebbenden dienen verwijderd te worden, zoniet dat zij na de vervaldatum van ambtswege op kosten van de betrokken fa milie zullen worden weggedaan. Geboorten Kristien Van Cromphaut, Brantegemstr. 5, Haaltert - Michel Bosschaert, Moorselbaan, 12, Aalst - Koen Christiaens, Meerstr., 120, Liedekerke - Els Hermans, Dorpstr., 36, He- kelgem - Adinda De Lille, Koning Albertlaan 15D, Maldegem - Kirsten Arys, Statiebaan, 18 Baardegem - Kris Van der Beken, Godveer- degemstr., 82 Zotegem - Saskia Troch, Ten Bos, 18, Burst - Cindy Willems, Kerkstr., 33 Baardegem - Nancy Huylenbroeck, Hove- niersstr., 55, Aalst - Mare Andries, Krekel- str„ 14, Aalst - Iris Van den Brande, Kleem- putten, 182, Liedekerke - Stefaan Bruylandt Thontlaan, 12, Denderleeuw - Frank Ver hulst, Gentsestwg., 319, Aalst - Bart Froget, St. Jorisstr., 2, Aalst - Lieve Van der Vin- cken, Hoogstr., 133, Lede - Katleen De Wilde, Rooseveltlaan, 58, Erpe - Annemieke Eve- raert, Laan, 1, 119, Liedekerke - Katrien Buy- se, Posthoornstr., 32 Aalst - Patrick De Wit, Alfred Algoetstr., 53 St. Kwintens-Lennik - Maureen Permentier, Hogeweg, 114 Erem- bodegem - Kristof Callebaut, Korte Varent- str., 4 Lebbeke - Sonja Blanckaert, Nino- vestwg., 223 Erembodegem - Leslie De Vos, Marktplein, 2, St. Kwintens-Lennik - Cindy van 't Net, Bredestr., 51, Erembodegem - Els Fisack, Putstr., 10, Meldert - Anja Van Mulders, Warande, 5, Liedekerke - Veerle De Pauw, Denderstr., 3 Aalst - Niko Van Der Haegen, Hof ter Lokerenstr., 33 Erem bodegem - Geertrui De Swaef, Oordegem- str., 1, Vlierzele - Sabine Van Durme, Berg- str., 94, Kerksken - Sofie Van de Ponseele, Keppestr. 64A, Erembodegem - Sally D'haem Steenbergstr., 29, Zonnegem - Danny Stey- lemans, Kleistr., 20, Erembodegem - Kim Moureau, Gentsestwg., 106, Aalst - Gunter Schepens, Kerkhoflaan, 53, Aalst - Vera Van Bemten, Ten Berg, 130, Aalst - Heidi De Troyer, Brilstr., 56, Haaltert - Jurgen Payne, Restert, 79, Nieuwerkerken - Chris Borms, Raffelgemstr., 14 Aalst - Tom Van Hauwer- meiren, Rijkhofstr., 1-2, Ottergem - Jan Cob- baert, Zonneveldstr., 4, Erpe - Sabine An- naert, Hoogstr., 74, Lede - Greetje Mertens, Jozef Meganckstr., 8, Aalst - Kris Borre- man, Kleibergstr., 24, Brakel - Cindy Pare- wijck, Burgemeestersplein, 14, Aalst - Kris Van Hoefs, Bergstr,, 30, Erembodegem - Sa bine Den Herder, Kerkweg, 11, Kerksken - Gracy Kets, Kerrebroekstr., 6, Aalst - Fran- ky Van der Stuyft, Wetterenstwg., 7, Mas- semen - Bart Verhaevert, Botermelkstr., 126, Aalst - Dietwin Verhoeven, Botermelkstr., 41, Erpe - Frank Scheerlinck, Provinciale baan, 20, Borsbeke - Cindy Schollaert, Dool- hofstr., 19, Aalst - Peggy Van Waeyenberghe, Cyriel Pricolsstr,, 24, Aspelare - Trees en Jo Baeyens, Begoniastr., 42, Asse - Katrien De Meyer, Parklaan, 127, Aalst - Tom Matthijs, Bremenhulweg, 2A, Lede - Bart Simons, Schildekensstr., 8, Smetlede - Wendy An- naert, Blektestr. 39A, Hofstade - Hoery Van Hauwe, Veerstr., 21 Dendermonde - Joris De Pauw, Vesten, 31, Merchtem - Charlotte De Ro, Dr De Moorstr., 62, Aalst - Joeri Vangansbeke, Parklaan, 30, Aalst - Hilde Cassiman, Groenstr., 75, Erembodegem - Marleen Huylebroeck, Bundelweestr., 3, Gij zegem - Sandra Van Impe, Hoeksken, 108, St. Lievens-Houtem - Mario De Winne, Dorp, 39, Vlekkem - Martine en Carline Melcken- beeck, Gentse stwg., 58, Erondegem - Je roen Pierreux, Paul Chevroletstr., 1, Lot. Huwelijken Mare Mallego, technisch ingenieur scheikun de, Aalst, Grote Markt, 18, met Ariane Bec- qué, kleuteronderwijzeres, Aalst, Vredeplein, 9. Kamiel Van de Walle, timmerman-bekister Aalst, Rederijkersplein, 19, met Monique Van Haudenhove, stikster, Aalst, Vooruitgangstr., 20. Eddy Cornand, lederbewerker, Aalst, Doorn- veld, 5, met Marie-Paule Verleysen, maga zijnwerkster, Aalst, Bolleweg, 76. Louis Vermeulen, houtbewerker, Keulen DBR met Marianne De Backer, Aalst, G. Gezelle- str., 7. Dom. De Vlam, maatsch. assisten, Brugge, St. Jacobsstr., 52, met Danielle Eelbode, kleuteronderwijzeres, Aalst, Kerkhoflaan, 15. Rudy De Schrijver, modelmaker, Nieuwer kerken, Merestr., 38, met Iconne Verhulst, inpakster, Aalst, Roklijf, 27. Roger Van Langenhove, technisch bedien de, Aalst, Dendermondse stwg. 130, met An- gèle Linthout, bediende, Aalst, Lambrecht- str., 63. Overlijdens Augustinus De Koster, zb., 76 j., echtg. va.n Paulina De Ridder, Opwijk, Nanovestr., 94 - Franciscus Seminck, handlanger, 53 j., echt- gescheiden Christina Bauters, Erembodege- gem, Leuvestr., 13 - Margareta Sluys, zb., 76 j., wed. van Albertus Pennewaert, Aalst, Parklaan, 31 - Martha De Schrijver, zb., 52 j., echtg. Constant Flips, Erembodegem, Ron- sevaalstr., 39 - Augusta Seraphina Lammens, zb., 79 j., wed. van Leopoldus Spaens, E- rembodegem, Heuvel, 111 - Paulina Emilia Vinck, zb., 70 j., wed. van Gustavus Van de Velde, Herdersem, Pontweg, 39 - Con- stantien Kindermans, zb., 73 j., wedr. van Odila Nichels, echtg. van Maria De Sutter, Aalst, St. De Jonghestr., 48 - Florimond Mau rice Van Geert, zb., 67 j., echtg. Christina Marsel, Aalst, St. Kamielstr., 92 - Maria Co- leta Bourgeois, zb., 72 j., echtg. Jozef De Smet, Lede, Vijverstr., 34 - Oscar Alfons Van Handenhove, operateur elektricien, 46 j., echtg. Clarisse Heiremans, Aalst, Albrecht- laan, 9 - René Roelandt, arbeider, 60 j., on gehuwd, Nieuwerkerken, Edixvelde, 27 - Ger- maine Elisabeth Van der Bracht, zb., 55 j., echtg. Marcel Demil, Zandbergen, Beneden- str., 28 - Oscarine Leontine De Winne, zb., 68 j., wed. Petrus Cornu, Lede, Suikerstr., 12 - Celestine Alice Bruylandt, zb,, 56 j., echtg. Ivo Huylebroeck, Wichelen, Elsbrug, 127 - Maria Paulina Aelbrecht, zb,, 76 j., wed. van Emmanuel Van Lijsebettens, Denderbel le, Hogebrug, 66 - Hilda Maria Adolphina Arys, herbergierster, 48 j., echtg. Germain Van Melkebeke, Erembodegem, IJzerenweg- str., 1 - Camille Spaens, zb., 72 j., wedr. E- leonora De Rop, Aalst, Kerrebroekstr., 21 - Maria Elmyria Mergan, zb., 80 j., echtg. Fr. Backaert, Aalst, Volksverheffingsstr., 44 - Gustaaf Timmermans, bierhandelaar, 55 j., echtg. van Mathilda De Baetselier, Liede kerke, Meersstr., 61 - Remy Van Bever, zb., 82 j., wedr. Maria Merchiers, Mazenzele, Steenweg, 56 - Pieter Frans Roeland, zb., echtg. Maria De Berlanger, Erembodegem, Resschebeke, 16 - Irma Maria Podevyn, zb., 74 j., wed. Clemens Van der Haegen, Aalst, St. Annalaan, 19 - Joanna De Schrijver, zb., 73 j., wed. van Theofiel Deneve, Liedeker ke, Hoefstr., 4 - Leon Ida Eeckhout, chauf feur NMBS., 61 j., echtg. van Mathilde Van Nuffel, Lebbeke, Vondelstr., 73 - Marie Euge nia Volkaert, zb., 61 j., wed. Maurice Van Bockstaele, Oordegem, Ouden Heirweg, 33 - Maria Catharina Hubertina Knops, zb., 81 j., echtg. van Frans Verspecht, Mollem, 93, Schermershoek - Helena Blanquart, zb., 90 j., wed. Pierre Lauwerys, Aalst, verblijven de in het rusthuis, St. Lieven, Dr De Moor str. - Albertus Everaert, zb., 79 j., echtg. van Honorina De Backer, Erembodegem, Kerk str., 14 - Georges Van Herzele, zb., 66 j., echtg. van Marie Mertens, Sint-Lievens-Hou- tem, Steenweg, 31 - Amand Arthur Van We- semael, zb., 67 j., echtg. van Elvira De Ryck, Erpe, Sevecootstr., 69 - Maria Irena Eeck- haut, zb., 65 j., echtg, van Edgard Librecht, Vlierzele, Papegem, 5 - Maria Emelia Hin- ninck, zb., 76 j., echtg. van Franciscus De Buysscher, Nieuwerkerken, Bremtstr., 96 - Karei Lodewijk De Leeuw, zb., 71 j., echtg, van Gabrielle Smet, Erembodegem, Charlot- teweg, 6 - Joseph Van Nieuwenhuyzen, zb., 74 j., echtg. van Maria Spinoy, Opwijk, 20, Kiaarstr. - Carolus Ludovicus Verhoeven, zb., 78 j., echtg. van Delphyna Bonner, Aalst, Koolstr., 137 - Jean Marcel Cooremans, la bo-bediende, 35 j., echtg. van Julia Moeren hout, Lede, Langeweestr., 31 - Albien Ot- toey, text, bewerker, 61 j., echtg. van Lucia Poep, Aalst, Rozendreef, 106 - Helena Pela- gia Heyvaert, zb., 77 j., echtg. van Petrus Kiekens, Aalst, Dompelstr., 27 - Hortentia De Ridder, zb., 61 j., wed. van Clemens Hey vaert, echtg. Hector Verhofstadt, Aalst, Nieuwbeekstr., 109 - Franciscus Buys, zb., 87 j., wedr. van Maria Roelandt, Aalst, Pop- perodedries, 52 - Aimé Pieter De Saedeleer, zb., 78 j., wedr. van Maria Debacker, Aalst, Maj. Ch. Claserstr., 6 - Alfons Petrus Wil lems, zb., 80 j., echtg. van Philomena Deb- baudt, Aalst, Parklaan, 40 - Camille Rogiers, zb., 83 j., wedr. Maria Keymeulen, Aalst, Moorselbaan, 114 - Polydoor Van de Velde, zb., 73 j., wedr, van Margareta Pleschka, Aalst, Bevrijdingstr., 27 - Petrus Goeman, zb., 80 j., echtg. van Carolina De Winne, Lede, Jezuietenstr., 2A - Maria Charlotta Mathil da Van den Hende, zb., 89 j., ongehuwd, Aalst, Ledebaan, 296 - Maria Nazarina Bo gaert, zb., 73 j., echtg. van Henricus Cop- pens, Aalst, Erembodegemstr., 11 - Alfons Meert, zb., 65 j., ongehuwd, Erembodegem, Resschebeke, 45 - Achilles Seghers, zb„ 67 j., wedr. Augusta De Waegeneir, Dender monde, Bertbaan 5 - Magdalena Martha Hiel zb., 72 j., echtg. Eugeen Hertsens, Gijze gem, Lange Haagstr., 21 - Theodoor Antoon Waterinckx, zb., wedr. van Bernardina Scho- ckaert, Aalst, Marktweg, 20 - Irma Maria Cornelia Mussche, zb., 76 j., wed. Frans De Smet, en van Nestor Pelecyn, Merelbeke, Chrysantenstr,, 4 - Melania Volkaert, zb., 81 j., wed. Placidus Volkaert, Vlierzele, Morel- gem, 78 - Maria Leontina Tas, zb,, 56 j„ echtg. Maria Tas, Aalst, Steenstr,, 11 - Re- natus Goedvriend, zb., 81 j., wedr. Maria Coppens, Aalst, Wellekensstr., 21. VERKIEZING PRINS KARNAVAL 1974. De personen die zich kandidaat wensen te stellen voor deze titel, mogen hun aanvraag schriftelijk doen op het secretariaat van het feestkomitée bureau 1, stadhuis (tel. 257.51 - post 110). De kandidaten moeten minstens 21 jaar oud zijn en Aalst bewonen. Kandidaturen worden ingewacht uiterlijk tot 26 januari 1974 te 1 uur. Prachtige prijzen zijn hieraan verbonden. Het inrichtend komitée schenkt de gekoze prins een personenwagen. Vrijdag, 8 februari te 20 u. Heizershallen, Aalst. LEDENFEEST BIJ DE LIBERALE SOCIALE WERKEN. Het ledenfeest van de Liberale Sociale W< ken werd gehouden in de overbezette fees zaal «'t Duifke». Mevrouw Diane Van Renterghem-D'haes leer, in vervanging van haar vader, Volksvi tegenwoordiger Louis D'haeseleer, weerho; den ingevolge de politieke moeilijkheden ons land kennen mocht er de aanwezighi citeren van Burgemeester De Smet, schei nen Lorie en Van den Neste, gemeenteraat leden Wauters en Van den Dorpe, K.O.Cj voorzitter Mertens en K.O.O.-lid A. Van nay. Verder deze van gemeenteraadslid Van Herreweghe van Gijzegem, alsmede dames en heren van het inrichtend komitl Mw de Landsheer-Hughe, Mw Roels-De Dt Mej. Van Sanden, Mevr. Van Limbergen, M Van Weyenberg, de heren Bloem, De Moe e.a. In haar gelegenheidstoespraak had Mev Van Rentenr.ghem-D'haeseleer het, over <j. groei en bloei van de Liberale Sociale We| ken. Voor sommigen een soort krachtpatsf rij, die meestal toegeschreven wordt aan c noeste werkkracht van volksvertegenwoort ger Louis D'haeseleer. Maar er ook gek men is dank zij de medewerking en vol: inzet van de honderden medewerkers t simpatisaten. Ik wil dan ook, aldus spree ster, van deze gelegenheid gebruik make een hartelijk proficiat te wensen en danke te zeggen aan deze vrienden. Spreekster had het dan verder over <f steeds maar scherper-steigende kosten va levensonderhoud. Gelukkig heeft de reg( ring die nu ook al uittredend is, onder <j impuls van de P.V.V. voor de sociaal-zwa| ken hieraan een ietsje kunnen verhelpeï Onlangs werden de kleine pensioenen aa het welvaartspeil aangepast. Tot slot deed zij een oproep voor haar we ten voordele van de GEHANDIKAPTEN. IA zullen zegde zij, in het voorjaar een speci Ie ontmoetingsdag inrichten voor deze kat gorie van minder-gelukkige medeburgers. Hiervoor zal ten gepaste tijd beroep gedaa worden op bereidwillige vrienden die ee wagen bezitten. Vooraf besprak Omer Van Liedekerke, voc zitter van de PVV stad Aalst en politiek m dewerker van Volksvertegenwoordiger D'haeseleer, de huidige politieke toestand Alhoewel verkiezingen nu niet op het gepa te ogenblik komen, zijn wij P.V.V. niet ve legen om voor het kiezerskorps te versch nen, aldus spreker. Na de verschillen! schandalen zal de kiezer wel weten waa aan zich te houden. Hij doet dan ook e< oproep tot de militanten zich klaar te ho den voor een mogelijke harde kiesstrijd. Door Mevrouw Diane Van Renterghem-D'ha seleer werden volgend getrouwe leden vf de vakbond voor hun jarenlange aansluitir vereremerktGoeman Frans, Veldeman F De Man Jozef en Holbrecht Alfons. PHILATELIA ALOSTA AAN DE EER In aanwezigheid van burgemeester De Bi schop, schepenen G. Van den Eede en De Neve en gemeenteraadslid dr. Van d Beken; werd de postzegelkring Philatel Alosta en de vier gehuldigde leden op h stadhuis ontvangen. Schepen Van den Eede beklemtoonde verdienste van de laureaten en stelde filatelie in de ruimere optiek dan de lout re hobby daar er een brede kulturele int resse bij komt kijken. Voorzitter Robert Van den Berghe, moe uit handen van burgemeester De Bisscho als blijk van waardering voor het behali van de nationale medaille van verdienste, lukse-uitgave van Streuvels' De Vlaschaei ontvangen, terwijl de h. De Vogelaere A toon, Gustaaf Keymeulen en Alfons Sing lijn, die diverse onderscheidingen behaa den op internationale tentoonstellingen, h boek «Aalst 1940-1944» ontvingen, naast originele keramiek afdruk van de oudsl stadszegel van Aalst, uit 1287. Dr. Van der Beken, als voorzitter van c Dirk Martenspostzegelkring benadrukte c verdienste van de h. Van den Berghe, a ondervoorzitter van de Landsbond, waar h geijverd heeft voor de vervlaamsing. In zijn dankwoord onderlijnde voorzitter den Berghe dc goede samenwerking mi het stadsbestuur en opperde hij de mog< lijkheid om tot een betere verstandhoudin met de diverse postzegelklubs die de sta rijk is te komen. In de salons Verspaille had 's avonds ee banket plaats waar, Aalst zou zijn naai niet langer waardig zijn, de laureaten o een karnavaleske wijze gehuldigd werdei Maandag jl. tijdens de gewone ledenverga dering, brachten de leden op een spontan wijze hun aandeel bij in het huldebetooi GROTE GEZINNEN 156 950 030 917 275 120 116 124 21 831 087 488 148 440 000 940 128 46 270 042 246 619 143 999 En al de nummers eindigend op 4.61 en 560. Winnende loten af te geven op het s& Kretariaat bij Paul Pereboom, IJzeren wegstraat 37, te Erembodegem. DIENSTBETOON. Volksvertegenw. R. Otte zondag 27 jan. on 10.30 u. in «Ons Huis». E. Diericks houd zitdag op zaterdag 26 jan. te 13.30 u. tot T u. in het BSP lokaal, Molenkouter 2. V.A.B. Zaterdag, 9 februari, per autocar naar d Muntschouwburg. Op het programma enkel kreaties van het «Ballet van de XXe eeuw o.l.v. M. Béjart. Worden uitgevoerd «7 an 7», «Bolero», «De Vuurvogel». Reissom Leei sterangsplaats plus autocar 275 fr., studen ten 180 fr. Vertrek Gijzegem 19.10 u. Inschrijven voor 4 februari.

De Voorpost | 1974 | | pagina 12