i Moerzeke Wichelen Buggenhout Wieze t MEDELEVEN MEDELEVEN 14 MUZIKALE AVOND De K.K. Fanfare «Eendracht» kondigt aan dat voor de eerste maal een bijzon dere muzikale avond wordt ingericht op zondag 3 februari a.s. in de zaal «De Vier Gekroonden». Alle sympatisanten houden zeker deze avond vrij. Volgende week zal in dit blad een uit gebreid programma verschijnen. PRONOSTIEKERSKLUB «Eerlijk duurt het langst» bij Theofiel Daes. Slechts één lid ging deze week met de overwinning lopen: Julienne Asselman met 10 punten. Aan de leiding: 1. Aline Huygens, 123 p.; 2. Marie-Roos Van Ranst, 121 p. UITSLAG TRITSING In café «De Klok», ten voordele van de spaarkas. Hoog: 1. Frans Westerlinck; 2. Omer Van Geyte; 3. Jozef Moortgat; 4. Ro bert Van den Broeck; 5. Paul Van Ha ver. Laag: 1. en 4. Jozef Moortgat; 2. Be- noit Vijt; 3. Jaak Van de Vrecken; 5. Marleen Claessens. NIEUWE SCHUTTERSKONING Zaterdag 19 januari werd voor de schutters van de liggende wip in het Schuttershof terug een hoogdag. Reeds van in de vroege morgen waren de mannen samengekomen om de ko ning van verleden jaar Alfons Van Steen, af te halen. Na een receptie werden enkele herbergen bezocht, 's Middags werd terug verzameld in het lokaal met de dames om de nodige energie naar binnen te spelen. Na een tweede tocht door de gemeente waren alle zenuwen weg of was het mis schien het omgekeerde voor sommige schutters. Er was een harde strijd te verwachten tussen de Sint-Sebastiaan- vrienden, want er zijn er verschillende die raak kunnen schieten. Het duurde echter tot de 5de ronde wanneer de hoofdvogel eraf geschoten werd door de oude crack, Marcel Van der Jeught. Dat was echter olie op het vuur voor de jonge garde. Leon Ledegem en Geor ges De Coninck haalden in dezelfde ronde ook de hoofdvogel van de wip. Het werd dus een driekamp om te be slissen wie de koning zou worden. Uit eindelijk was het Georges De Coninck die de koningstitel veroverde. Proficiat! Daarna had nog een gezellig samenzijn plaats zoals men er in Oudegem weinig kent. REUZE BAKSCHIETING. Heden zaterdag 26 januari heeft een reuze- bakschieting plaats naar pan-klare kiekens, en dit bij Edgard Van Nijghem, Café Kelder ken, Dorp. Begin te 19 u. Alle bakschieters zijn hartelijk Welkom. JAARLIJKS KOFFIEFEEST. Morgen, zondag 27 januari heeft het jaarlijks koffiefeest plaats in het Volkshuis en dit te 3 u. stipt. De ruim 45 ingeschreven vrou wen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn want het beloofd alweer iets puiks te wor den. SPAARKAS «DE WELKOM» Vorige zaterdag had de 1e uitbetaling der gespaarde gelden plaats. Dit ging gepaard met een traditioneel banket waar niet minder dan 65 leden aan deelnamen. Allen waren uiterst tevreden over het resultaat van de spaarkas die nog maar een klein jaar gele den van wal stak. De kaap der 100 leden is reeds overschreden wat een schitterend re sultaat is in die korte tijdspanne. Nieuwe leden worden nog aanvaard mits een bij drage van 20 fr. per lid. ledereen is wel kom I BELOTTERSCLUB «VOLKSHUIS». Uitslag 12 januari j.l. 1. Bosman Alfons 4489 p. - 2. De Smedt Gus- taf 4415 p. - 3. Van Geerteruy Jozef 4351 p. - 4. Brijs Albert 4037 p. - 5. Teugels Camiel 3997 p. Volgende en laatste wedstrijd van het sei zoen 1973-74 zaterdag 9 februari te 19 u. (7 u. 's avonds). Leden belotters, allen op post a.u.b. want de eindstrijd beloofd zeer spannend te worden. Wie wordt kampioen De viering van de nieuwe kampioen zal plaats hebben in het Volkshuis op zaterdag 23 februari te 8 u. stipt 's avonds. Inschrij ving in het lokaal voor 16 februari. SINT-CECILIA SPEELDE NIEUWJAARSWENSEN TE WIEZE Bij de Wiezer fanfare kent men al lang het slaan van de dirigeerstok, maar vorige vrijdag waren de muzikanten zeker in hun beste doen in het Brou wershuis. Er werden muzikale wensen verklankt voor ere-voorzitter E.H. Van Impe, pastoor, voor de familie Van Roy, en voor voorzitter en Mevr. J. Bo- quez. De h. Cornells kondigde een fijn pro gramma aan o.l.v. de h. René De Mun ter; het spektakel werd ingezet met een heerlijke potpourri van Strauss- walsen: Rozen in het Zuiden, Wiener Blut, Blauwe Donau, e.a.m.; verder volgden daverende marsen (Larida) en huppelende polka's (Lustige Spielleu- te). Er vaarde een spontaan en overwel digend applaus door de zaal na de uit voering van het ontroerende «Amazing Grace». Hierbij haalde Maurice De Bock een fantastische doedelzak-solo uit zijn saxofoon. Tussen de nummers in werden heel wat vrome wensen ge formuleerd. Sekretaris L. Mannaert bracht kollek- tieve en genuanceerde wensen van de fanfare. Pastoor Van Impe deed het wel erg origineel: hij vormde enkele zins- sneden waarbij elk woord begon met letter W. en die aldus kunnen samen gevat worden: «Wij wensen Wieze we derzijds welige welvaart». De h. Jan Van Roy schoeide zijn verlangens voor 1974 op de leest van Up With People- idee, vol goedheid, levensharmonie en optimisme. Hij deed het in het Engels en vrij vertaald kan het wel" aldus klin ken: «Doe het goede steeds, overal, op alle wijzen, met alle middelen, voor iedereen'en zo lang je kunt». Me dunkt is zo'n leuze wel een plaatsje waard ergens in de oktoberhalle. De toe spraak van de h. Boquez behelsde fa miliale wensen, lofwoorden en tech nische tips voor de fanfare. Lakoniek uitte de h. Willy Van Roy de droom wens dat alle muzikanten steeds even talrijk zouden opkomen als op deze feestavond. Als intermezzo bracht de eigen drum band, waarbij een half dozijn kinderen uit het gezin Van Caeckenberghe, in de kijker stonden, enkele knallende num mers, geleid door tamboer-majoor, de h. De Beule. De h. Petrus Schepens, 50 jaar muzi kant, en thans bestuurslid en onder chef bij St.-Cecilia, werd dan in een voud gehuldigd met de «Bloemen der Liefde» (wals van Peter Fihn); na hem dirigeerde de h. Louis De Smet, oud muziekmeester van de Wiezer fanfare nog eens «zijn» zwierige Laridah-Mars. Iemand identificeerde zelfs de steller van de bindteksten tussen de stukken; hij noemt P.B. en wie aan Pierre Brey- naert dacht, was er nog zo ver niet naast... Met een fris wijntje, een geurige sigaar, een schuimend pilsken en een verleidelijk gebakje geappre cieerde attentie van Mevr. J. Van Roy werd de wensenavond besloten. LW KAATSKLUB WIEZE SPORTIEF STELDE PLOEGEN VOOR Het jaarfeest van vorige vrijdag in het Wiezehof stond blijkbaar in het teken van de kampioenentitel in de 2de Na tionale Afdeling. Voorzitter Brutein kondigde volgende samenstelling aan van zijn 5-tal dat in 1974 de Wieze- kleuren zal verdedigen: Thierry De Mulder, Alfons Van der Jeught, Ray mond Verleyen, Freddy Verstrepen, en André Vieuvalet. De h. Brutein drukte de hoop uit dat dit knap team zich op zijn minst in de hoogste kaatsgelede- ren zal kunnen handhaven. Hij verzocht de reeds geroutineerde spelers om de neofiet Verleyen, op wie uiteraard alle hoop gevestigd, met raad en daad te steunen. Derhalve rekent hij op een goede verstandhouding tussen bestuur en spelers, en tussen deze laatsten onderling. In dezelfde geest wenste hij ook vanwege het publiek begrip en ap preciatie. Voor de tweede ploeg stelde hij zijn vertrouwen in volgende jonge krachten: Etienne Cami, Frangois Le degem, Michel Moortgat, Karei Pau wels, Jean-Pierre Pieters, Luc en Mare Staes en Alfons Uyttersprot, die onder de beproefde leiding van de gekende krack Charly Masure zullen aantreden. Deze jeugdige elementen viseren een kopplaats in de eindrangschikking, en de voorzitter hoopt in elk geval op een redelijk klassement; tevens gelooft hij een paar van hen over te kunnen houden als aanvulling van de 1ste ploeg. Na de presentatie van de 5-tallen volg de iri het inmiddels volgelopen Wieze hof een reuze Kees Brug-show, met humoristische sketches, klassieke nummers en moderne schlagers, en verder allerlei ontspanning, waarbij het publiek aktief betrokken werd. Met de" charmante tante Wendy en de man met de klokkenstem Francis Günter, wer den een paar prettige uurtjes beleefd. Daarbij toonde het orkest Lou Frank zich langs zijn beste kant. Ten slotte was er nog de gratis tombola. Het hele amusementsprogramma werd knap overkoepeld dooreen reuze Kees Brug. Of course! LW GENEESKUNDIGE WACHTDIENST Week van 26 januari 1974 Voor Wieze, Baardegem, Meldert en Moorsel: Dr. M. De Hauwere, Molen straat 1, Wieze. Tel.: 053/210.08. LOOP DER BEVOLKING In 1973 zagen 22 personen het levens licht: 9 jongens en 13 meisjes. 27 parochianen gingen ter ziele: 16 mannen en 11 vrouwen. 63 personen kwamen zich in de ge meente vestigen en 78 gingen elders wonen. Op het gemeentehuis werden 20 paren in het huwelijk verbonden. Wieze telt momenteel 2.475 zielen tegenover 2.495 bij de aanvang van 1973. FC WIEZE-BAL Zaterdag 26 januari te 20 u. in het Wie zehof dansfeest van FC Wieze. De Family Band zorgt voor de stem ming. Deelname in de onkosten: 40 fr. BAKSCHIETING EN Zaterdag 26 januari vanaf 7 u. 's avonds in café Bierkelder bij Edgard op het Dorp, bakschieting naar een aantal kiekens. Zaterdag 26 en zondag 27 januari vanaf 19 u. heeft eveneens een schieting naar een massa kippen plaats in café «De Ajuin», Nieuwstraat 35. Alle liefhebbers zijn hartelijk welkom. De wedstrijd wordt georganiseerd door de boldersklub «De Grevers». Wees gerust, er zal voor de eerste keer in 1974 niet «gegreifd» worden. Integen deel, vanaf januari worden nieuwe leden aanvaard in de vermaarde bol dersklub. WERK VAN DEN AKKER Op vrijdag 1 februari houden de Volks tuinders hun jaarlijkse feestavond van af 19 U. in het Brouwershuis (ingang Parking). Op het programma staat een spreek beurt door de h. Michiels, gewestelijk inspekteur, een eetmaal waarbij het Brouwershuis voor de kwaliteit instaat, en een gratis tombola. Als nieuwigheid en dit in het bijzonder voor de dames, worden er praktische wenken gegeven inzake bloemschikken, door de h. Van Herreweghe, leraar aan de Tuinbouw school te Dendermonde. Bij het ter perse gaan vernamen we nog van sekretaris K. Heuvinck dat ook een interessant filmpje zal afgerold worden. De leden worden eraan herin nerd uiterlijk op 27 januari in te schrij ven bij de bestuursleden: Boquez Jo zef, Van den Steen Louis, Van Landuyt Jozef, Van Driessche Raymond, Lam- brecht Louis, en Heuvinck Charles. NAAR DE 6-DAAGSE Het is traditioneel dat de Wiezer fan fare St.-Cecilia om de 2 jaar de Ant werpse Zesdaagse opluistert. Dit jaar heeft die blijde gebeurtenis plaats op vrijdag 1 februari a.s. Er wordt vertrok ken te 18.30 u. en het eerste optreden is voorzien te 19.30 u. De inschrijvingen voor die musico- sportieve uitstap (125 fr.) wordt inge wacht tot uiterlijk 28 januari bij de por tier der brouwerij Van Roy. BURGEMEESTERSBAL Het jaarlijkse bal van de burgemeester gaat dit jaar door op zaterdag 9 februa ri vanaf 21 u. in het Sportpaleis. Het orkest The Flying Star and Little Dy zorgen voor de stemming. Er is een gratis tombola voorzien met een draag bare radio als 1ste prijs. Toeganq: 50 fr. MEISJESCHIRO Zaterdag 9 februari vanaf 18 u. in het Gildenhuis houden de Sablid-meisjes een amusementsavond onder het mot to: «U speelt, wij dansen». EEN SNELLE WIEZENAAR De jeugdige Benny Van Gijsegem, Sas- baan, behaalde bij een loopwedstrijd voor Miniemen te Laarne, een mooie 10de plaats onder een lot van 50 deel nemers. Flink zo, Benny, wanneer brengt ge uw eerste palm naar Wieze? HET BUGGENHOUTS LIEFHEBBERSVER- BOND OP LOSSE SCHROEVEN I Zondag II. werd 2 van de 4 te spelen wed strijden, door de scheidsrechters, vroegtij dig stilgelegd. In de wedstrijd Atletico - FC Block, kwam de thuisploeg in de tweede heflt op een oververdiende 3-1 voorsprong. FC Block dat ook al tijdens de eerste helft tal van gele kaarten onder de neus werd gehouden, werd dan na tal van discussies en spelonderbre- kingen op een rode kaart bedacht door scheidsrechter Van Lysebeth. De FC Block' ers namen dit niet en scheurden de rode kaart van de ref aan flarden. Toen de ref het de kapiteins duidelijk wou maken dat zijn beslissingen dienden geëerbiedigd, liep de van het terrein gestuurde speler de ref in de rug aan, de wedstrijd werd er stilge legd, er was ruim 75' gespeeld. In de wedstrijd Red Star - Lambrecht heeft een soortgelijk tafereel zich voorgedaan. Toen de wedstrijd ruim een uur oud was en er hard maar toch sportief werd gevoetbald, en er nog steeds een blanco score op het bord stond, werd de bal door een speler van FC Lambrecht in de fatale zone met de hand gespeeld. De scheidsrechter die te recht strafschop toekende werd dan op een stuntelige manier, door alle spelers van FC Lambrecht, aangepakt. Hieruit volgden twee rode kaarten voor de FC Lambrecht. Toen deze spelers het veld verlieten was er een derde die de ref pardoes onderuit maaide. Ook hier was het zondagvoetbal ten einde. Dat dit alles nog wel een staartje zal krijgen is vanzelfsprekend, temeer daar het scheids- rechterskomitée, voor veertien dagen op een onbegrijpelijke manier de vooropgestelde straf voor de rode kaart achterwege liet, bij de beoordeling van enkele met de rode kaart van het veld gestuurde spelers. Wordt FC Block en ook FC Lambrecht met de forfait cijfers bestraft, wat een logische en normale beslissing zou zijn, dan is het zo goed als zeker dat Atletico nu al onbe dreigd deze kompetitie zal winnen. De stand voor deze fameuze zondag zag er uit als volgt 1. Atletico 11 10 0 1 21 2. Lambrecht 9 7 2 0 14 3. R.M.S. 10 7 3 0 14 4. Heizijde 10 7 3 0 .4 GEPENSIONEERDEN OP REIS Woensdag 30 januari kunnen de men sen van de derde leeftijd mee met de KBG naar een vertoning van het «Cur- kus van Moskou» te Brussel. Vertrek vanaf 12.15 u. aan alle gewone op stapplaatsen. Prijs: 150 fr. Inschrijven bij de bestuursleden. VOLKSKONCERT Op maandag 28 januari heeft te 20 u. in de zaal Capri een volkskoncert plaats dat uitgevoerd wordt door «Hand aan Hand» uit Aalst o.l.v. de Wichelse mu ziekleraar en' dirigent Honoré Verstrae- ten. TONEEL KLT voert zaterdag 26 en zondag 27 ja- nuari, respektievelijk te 20 en 19 u. «Onder één Dak» van Johan Fabriciut op in het Gildenhuis. GESLAAGDE BENEFIET De benefiet Andy De Ridder slaagde^ onder alle oogpunten. Wel moesten depc Wichelse veteranen de zege (1-2) aar^c hun sterke Berlaarse tegenstanders la-en ten. Burgemeester Derde, wegens drin-err gende ambtsbezigheden belet, werdar als aftrapgever vervangen door sche-^ pen Van de Wiele. n j JAARFEEST Het jaarfeest van de Molenvriendeif* heeft plaats in het lokaal op zaterdag: 2 februari. Inschrijven tot 27 januari. e FOTOTENTOONSTELLING De fototentoonstelling over de voorbij^vc Wichelse karnaval loopt in «Daar bij diöoo Molen» tot eind januari. tar let lat Erebcvclhebber Ernest Suys en bevelhebber Eeckhaut, namens de Brandweer, en bevelhebber Pannekoek alsmede de h. Van Driessche, namens de Civiele Bescherming, boden samen met hun manschappen bloemen en een geschenk aan burgemeester en Mevrouw Derde te Wichelen.(vh) Kla DRIEHONDERDDUIZEND FRANK UITGE REIKT TE ZELE. De 22e feeërie behoort nu tot het verleden doch het hoogtepunt betekende wel de trek king van de gratis-prijzen en de uitreiking van de hoofdsommen, die deze drie maal honderdduizend frank bedroegen. De geluk kige winners er van waren de h. en mevr. Frans Melis, Gentse Steenweg 196, die het winnende nummer ontvingen bij winkelier De Weeze-Coppens, Kouterstraat 71, en h. mevr. Alois Wiels, Bosstraat 7, die in de beenhouwerij Werner De Craecker, Kouter straat 177 het gelukkige lot in de hand wer den gestoken, terwijl de h. en mevr. Lu- cien De Nil, Gentse Steenweg 73 hun loten kregen bij juwelier Ludo Van Kerckhove, Oudburgstraat, 23. De plechtige overhandiging van drie keren honderdduizend frank had plaats in de Ze ven en voorzitter van de feeërie de h. Ok- taaf Van Acker onderlijnde dat de verkoop- aktie dit jaar met ruim 10 t.h. deze van de 21e uitgave overtrof. Dit niettegenstaande de moeilijkheden die aanvankelijk de feeë rie schenen in de war te stuwen n.l. de vroegtijdige winterperiode en de oliekrisis. Alles werd nog in de goede plooi gebracht, want de belangstelling was bijzonder groot. Twee feiten hebben de 22e uitgave een bij zonder karakter gegeven De drie hoofd prijzen gingen naar .dezelfde kant van de gemeente en het was een unicum, dat het zelfde lot twee keren uit de bus kwam. Het is zeker een uiterste zeldzaamheid, dat zes ge trokken cijfers een tweede keer in dezelfde volgorde voorkomen. De ijvervolle voorzitter vroeg aan de drie da mes, die de gelukkige winnaressen waren ook te vertellen hoe ze tot de ontdekking kwamen honderdduizend frank rijker te zijn. De gelukkigen overhandigden bloemen aan de winkeliers, die hun het lot gratis gaven, waarbij de glazen met de vreugdedrank wer den aangeboden. Tijdens de heildronk wist de voorzitter te vertellen, dat reeds in to taal tussen de acht en tien miljoen frank werden uitgedeeld door de winkeliers van de drie hoofdstraten van Zele. B. OPLEIDINGSKURSUS VOOR BEJAARDEN HELPSTERS. De Commissie van Openbare Onderstand zal een kursus inrichten voor Bejaardenhelp sters. Deze kursus zal gegeven worden tij dens de werkdagen 's avonds en tijdens de weekends. De kursus omvat 200 u. teorie, een vormingsstage van 150 u. in het rust oord Beukenhof en een praktische stage van 150 u deze laatste stage zal gebeuren bij bejaarden aan huis te Zele. In totaal duurt de opleiding 500 u. Om in aanmerking te komen moeten de kandidaten op 25 maart 1974 aan volgende voorwaarden voldoen minimum 21 jaar oud zijn, een bewijs van goed gedrag en zeden voorleggen, lichamelijk geschikt zijn voor het beroep van bejaardenhelpster. Dit zal blijken uit een medisch onderzoek door een geneesheer aangensteld door de Commis sie. De kandidaturen dienen schriftelijk te gebeuren bij de Voorzitter, Dr. Eug. Van Cauteren, Lokerenbaan 18 Zele of bij de Se kretaris Wilfr. Thienpondt, Koevliet 3 Zele en dit tegen uiterlijk 25 februari 1974. De stagedoenden ontvangen een vergoeding v. 44,57 F per uur (300 uren). Op het einde van de opleiding wordt een examen inge richt. De geslaagde kandidaten ontvangen achteraf een oficieel brevet van bejaarden helpsters, dat afgeleverd wordt door de Mi nister van Volksgezondheid en van het Ge zin. SUPPORTERSKLUB D'HOLLANDERS- VRIENDEN. Na de 1ste vorlichtingsvergadering van de supportersclub van de renners Alex en Jo han D'Hollander, mocht Voorzitter Paul Per- mehtier reeds 99 ingeschreven leden melden hetgeen reeds een succes mag genoemd worden. De renners gaven dan een demon stratie op rollen. Er werden ook enkele pun ten van het reglement aangehaald verga dering iedere derde zaterdag van de maand. De bijdrage is vastgesteld op 20 F p. maand en moet voornamelijk dienen tot steun van de renners. Leden die zes maand achter staan en weigeren te betalen worden ge schorst. De gestorte gelden worden niet te rugbetaald. PRALINEN DASKALIDES Gentsestraat 45, AALST 053-738.50 Fijne confisserie Doopsuiker in originele verpakking I Voor al uw feesten alle soorten ijstaarten Vraag onze prijslijst. Michel Monsieur was woensdag voor achi dagen vertrokken, want af en toe verricht! hij nog een paar uren arbeid en nu moesT het asfalt werk van een groot appartementsj gebouw tegen gestelde dag af zijn. Een rule wind was oorzaak dat de man uit evenwieti geraakte en van de zevende verdieping tl pletter viel in de gemeente Anderlecht. Het was voor de Durmenbaan een uitzon?c derljik zware dag, want amper enkele urerj. te voren was zijn gebuur Julien D'Hauwer eveneens verongelukt. Voor deze familie betekende het een zware slag en deze kwam zo onverwacht aan, daM zijn echtgenote ook geneeskundige hulB dringend nodig had. De Voorpost voelt innig mede met de fa milie D'Hauwer en Monsieur in het onherw.. stelbare leed dat hen treft. Het slachtoffer van het dodelijk ongeval te Ze%t Het tragisch overlijden van Julien D'hauwei heeft algemene verslagenheid in de gemeen' te veroorzaakt, doch bijzonder in zijn ar beidsmidden kwam niemand de zware sla< te boven. Immers amper 39 jaar oud werkte Juliei reeds 23 jaar bij de Firma Van Damme, wa; hij de centrale figuur van het bedrijf wai Zijn stielkennis en zijn immer bereid-zijl maakten van hem een stielman zoals in de ze tijden er veel te weinig vindt. Dat hij eei grote mensenvriend was bleek dan ook ui de begrafenisplechtigheid, die een onverge telijke hulde betekende aan een gewezer jeugdleider, een onvervangbare stielmat maar bovenal een onder alle oogpuntei voorbeeldig echtgenoot. B. aV( le-u- 'flW( 'ijMi pc SH SH BURGERLIJKE STAND. Geboorten Van Geeteruyen Kristien, Jutestraat 29 Braeckman, Elststraat 87 - Roosenbooi Hamme - Van den Abbeele Saskia, Lange straat 72. Overlijdens Callaert Jacobus, 79 j„ echtg. Philips Marii Dijkstraat 31 - D'Hauwer Julianus. 39 j. echtg Coppieters Suzanna, Durmenbaan 6f - Bosteels Maria, 42 j., echtg. De Petter Fr. Dr Van Cauterenstr., 85. Huwelijken De Decker Jonny, mecanicien en De Co ninck Rosanna, fabriekwerkster, Zele. Marktprijzen Boter 108 F het kg en eieren van 3 F tot F het stuk. BENO Bar te- Nj

De Voorpost | 1974 | | pagina 14