BOLWASSING HIELP MEE OP KOP Steeds die afwerking... Spektakel, geen goals KARIG BELOOND T^aarkasl I pbïorderimq K.A.V.D. 2 - DuHel 0 2ePR0VIHGIALË| Kruishoutem - Sparta Buggenhout 1-1 Kemzeke 2 - S.K. Lebbeke 0 I lc PROVINCIALE S.K. AALST - LOVENDEGEM 0-0 F.C. Baasrode - Sparta Appels 4 Voetbal- kalender voor zondag 27 januari 74'; Aftrap te 15 uur°s 22 ImxwtLiTimmsi Na afloop van de wedstrijd op Izegem kregen de paars-blauwen van trainer Bertéls een flinke bolwassing. Gebleken was immers dat bij de rodo lantaarn zonder de noodzakelijke inzet werd ge speeld, met het gekende gevolg. De kwade bui van Eddy Bertels moet alvast het verhoopte effekt hebben bereikt, gezien zondag voor eigen publiek tegen het bedreigde Duffel negentig minuten het volle pond werd gegeven. Dit resulteerde in een verdiende 20 overwinning, die echter nog afgetekender kon geweest zijn. Overspeelde paars-blauw tijdens het eerste kwartier in alle lijnen de tegenstander, dan bereikte toch geen enkel schot de bezoekende portier. De oor zaak hiervan lag grotendeels in het te traag opbouwen van de aanval, zodat het voor de Duffelse muurslechts een koud kunstje was het Dendermonds gevaar te weren. Omstreeks de 20e minuut zou er niettemin een barst in het beton komen. Van Craeyenbroek schilderde bij vrijschop het leder haarfijn op het hoofd van Marc Van Meerbeek, die de bal in de verste hoek devieerde. Vanaf dit ogenblik kwam er heel wat meer gevaar voor het Duffelse doel. De akties werden sneller uitgevoerd en wanneer Chou De Bleeckere enkele ma len gevaarlijk oprukte om met zijn gekende loeiers de bezoe kende portier op de korrel te nemen, was KAVD bepaald ge lanceerd, ook al had doelman Janssens telkens het gepaste antwoord klaar op de doelpo gingen van de «Chou». Na de kampwisseling kwam er wel even sensatie, en dan aan de overzijde waar De Ridder met een doorsteekpas, de al leenstaande Poullon bereikte. Deze laatste knalde, gelukkig voor de thuisploeg, tegen de zijstaak. De Ros Beiaardzonen schoten meteen wakker en het sein voor een nieuw offensief werd dan maar liefst zo snel mogelijk geblazen. Vijf minuten later mocht de Dendermondse aanhang opnieuw juichen. Met een kanonschot nam Wittewron- gel doelman Janssens, noch tans uitstekende wedstrijd, op nieuw te grazen. De zenuwach tigheid verdween meteen volle dig uit de Dendermondse ran gen, en men ging rustig en uit gemeten voetballen. Toen Nijs door Temmerman in het straat je werd gestuurd en deze op zijn beurt voorschotelde aan De Weirdt juichte men in het lokale kamp te vroeg. De Ant werpse stadsbediende hielp deze unieke kans immers naar de bliksem. Al met al mag de overwinning van K.A.V.D. tenvolle verdiend worderi genoemd. Men mag im mers niet uit het oog verliezen dat trainer Bertels met het oog op dit treffen een nieuw pro bleem kreeg op te lossen nl. de vervanging van Van Belle en De Bock in het middenveld. Beide spelers werden aan de enkel gewond en geraakten niet speel klaar. Van Craeyenbroek, eveneens sinds een zevental weken bui ten kompetitie had vorige week voor het eerst opnieuw geoe fend, werd opnieuw in de ploeg gehaald, terwijl Van Meerbeek, centrale aanvaller, eveneens in het middenveld moest akteren, terwijl in de spits van de aan val Wittewrongel werd opge steld. Na afloop van de ont moeting was trainer Bertels te vreden over de prestatie van zijn leerlingen. «Er werd op nieuw met inzet voor de over winning gestreden. Met de ver plichte ploegwijziging was ik nochtans niet al te gerust, we hebben de overwinning ruim schoots verdiend, al zag het er maar bleekjes uit toen Poullon onmiddellijk na de herneming zomaar ongedekt mocht aan leggen. Toen hebben we wel wat meeval gehad, maar dit mag KAVD nu ook wel eens hebben. Ik hoop dat we Van Belle en De Bock voor de ver plaatsing naar Hamme opnieuw klaar krijgen, want deze ver plaatsing wordt geen plezier reisje, tot daar Eddy Bertels, die er zijn lach had terugge vonden, een lach die nog bre der werd toen hij vernam dat Heist bij Meulebeke was te gen de lamp gelopen. V.C. Een punt weghalen bij een ploeg als Kruishoutem is op zichzelf een sukses. En nochtans was men in het Buggenhoutse kamp niet tevreden. Het heet immers zo, dat de Spartanen ongeveer drie vierden van de wedstrijd het spelbeeld hebben beheerst maar niettemin een puntje moesten prijsgeven. Meer nog Palmers en Co hebben zich algeheel moeten inzetten om de 10 achter stand waarvoor ze vrij verrassend werden geplaatst, op te halen. Voor deze treffer kon de Buggenhoutse defensie bezwaarlijk geheel verantwoordelijk worden gesteld. Men heeft zich achteraf evenwel tot het uiterste moeten inspannen om op gelijke hoogte te komen. Bij Sparta Buggenhout stond men na afloop van de wedstrijd opnieuw aan de klaagmuur. De kansen die elke week gemist worden jammerde men heeft ons alvast ettelijke pun ten gekost. En hierbij werd de naam van Rochtus langs de neus weg vernoemd. Die man moet bijna halve mirakels voor de voet krijgen om te kunnen skoren, verklaarde onze zegs man. Dit moet ook trainer Huth zijn opgevallen, die het uitein delijk niet langer meer kon ver kroppen en Rochtus uit het veld haalde. Verhulst werd tus sen de lijnen gehaald en in het middenveld opgesteld, terwijl Dries naar de spits van de aan val verhuisde. Dezelfde Ver hulst, zou na afloop van de par tij als een held worden ge vierd. Hij knalde immers de gelijkma ker binnen, waardoor Sparta Buggenhout alvast aansluiting krijgt bij een groepje van vier ploegen die alvast nog geen mosselen mogen roepen. Palmers, was ook opnieuw van de partij. Of zijn wederoptre- den 100 t.h. gewettigd was la ten we in het midden. Feit was dat hij vast niet op volle kracht speelde, maar dat zijn aanwe zigheid alvast 'n morele waar de had in de ploeg. Ondanks alles blijven de pro blemen zich voor trainer Huth en Sparta Buggenhout verder opstapelen. Op Kruishoutem kreeg de geblokte Dries immers geel voor de ogen en zulks zal alvast volstaan voor een zon dag «verplichte rust». Gezien Schepens er alvast ook zondag om dezelfde ziekte niet zal bij lopen moet men te Buggen hout alvast in de vervanging van twee fan ionspelers voor zien. Dit is wel spijtig op het ogenblik dat zo hard moet ge kampt worden om het behoud in eerste provinciale te verze keren en Buggenhout in de eerstvolgende weken gekon- fronteerd wordt met verschillen de andere bedreigden. Men geeft te Buggenhout de moed evenwel niet op en was zelfs verheugd over de flinke prestatie van verdediger Tourneer en over de grote werkkracht van de eveneens jonge Keppens. De ganse ploeg mocht trouwens worden geloofd voor zijn sterke inzet en dit houdt dan toch weer beloften in voor de nabije toekomst. We zijn trouwens van oordeel dat trainer Huth ook wel een mouw tje zal passen aan de verplich te vervanging van Schepens en Dries, nu het ziekenrapport niet meer zo uitgebreid is. V.C. De Lebbeekse Sportkringers hebben te Kemzeke hun prachtige prestatie tegen S.K-. Aalst niet bevestigd. De honderden Lebbekenaars die deze wedstrijd zagen, zullen het met ons eens zijn dat S.K. er heel goed gespeeld heeft, maar dat in voetbal alleen doelpunten tellen om de twee punten in de wacht te slepen. Had S.K. Lebbeke het eerste doelpunt aan getekend dan hadden de cijfers voorzeker omgekeerd geweest. Enerzijds had blauw-wit geen geluk bij de afwerking. De ene keer besloot men op de lat of staak of anders klaarde portier Oppeneer alle moeilijke situaties met brio op. S.K. Lebbeke had tegenslag na een uur spel toen een on verwacht doelpunt via de staak hen op achterstand bracht, nadat zopas trainer De Vlegelaer een vrijschop op de doelstaak had geknald. In de eerste helft drong Van der Jeugt bestendig door de vijandelijke linie maar hij vond de gepaste opening niet. Als hij toch op doel kon trappen stond Oppeneer op de juiste plaats. Schoten van Delsin, Barbé en Leo Pissens konden evenmin de Lebbeekse Wol- matjongens op voorsprong brengen. Doelman Murphy ken de een rustige eerste helft. Na de rust meenden de hon derden Lebbeekse supporters dat het eindelijk gelukt was, toen een vrijschop van Donald De Vlegelaer over de lokale muur nar de goede hoek ging, maar spijtig genoeg vloog het leder tegen het hout. Leo Pissens werd gekwetst, probeerde verder te doen maar moest ten slotte het veld ver laten en werd vervangen door de jonge Johan Meert. Even later had Kemzeke geluk toen Verstraeten een kombinatie op touw zette en Doorns bedien de. Portier Murphy kreeg het leder net onder kontrole en via de doelstaak liep de bal over de lijn. Lebbeke was door dit doel punt aangeslagen en enkele minuten verliepen vooraleer het deze zware klap te boven kwam. Een kwartier later kwam uit een kombinatie Ver- straeten-Delaert een tweede doelpunt wanneer in drie tij den kapitein Vermeulen het le der verspeelde en Murphy aar zelde om uit te komen. Het laatste kwartier wijzigde trainer De Vlegelaer andermaal zijn ploeg. Vanderstraeten werd vervangen door de jonge Mare Meert, zodat men probeerde met vier aanvallers het tij te doen keren. Maar hoe Lebbe ke ook hamerde op de lokale verdediging waar 10 man op een hoopje liepen, het slaagde er niet in de eer te redden. S.K. Lebbeke zakt nu weg, doch een kloof van drie pun ten om een eervolle tweede plaats te bereiken, is voorzeker nog overbrugbaar. Bazel zal de rekening a.s. zon dag betalen op het Konkel- goed. A.V.D.S. Van Driessche en Mergaey, twee voorname pionnen zaten zondag te Lede op het bankje. Eerstgenoemde gekwetst, de Mechelaar met zes ..gele" punten. (R) Winnik - DOGGEN Dirk Wellekens en Louis Nevens zijn eraan voor hun moeitede Lovendegemse keeper is als een tijger naar de bal gesprongen, zodat de scorekans teniet was (SK Aalst-Lovendegem 0-0) LB SK EREMBODEGEM - Erpe W. MOORSEL - Meerbeke Kruibeke - ROBUR Un. Merelbeke - SCHELLE BELLE OVERMERE - Bottelare WICHELEN - HERDERSEM BERLARE - MELDERT Erondegem - GIJZEGEM HOFSTADE - SCHR. MOOF SEL WIEZE - OUDEGEM BOONWIJK - Hoogeinde Kallo - Z. APPELS E. GREMBERGEN - HEIN ZELE E. ST.-GILLIS - Klinge tij haast volkomen beheers met Van den Dungen en Neef beter omringd was d Lambert. Aalst schiep zich die eerste periode dan ook beste kans. ,Het was Neve wiens optreden een half voor de wedstrijd nog onzek was, die ze uitstekend voorb reidde en Wellekens het als h ware slechts voor het intn pen gaf. Deze laatste kraal echter zijn schot. Dat Love degem aan het aanvalstrio g vaarlijke spitsen heeft werd d vooral in het derde kwarti duidelijk en vooral Jef De Pre toonde meermaals zijn onmi kenbare klasse. Werd de periode aan een fel tempo b twist dan nam het naderhai uiteraard zo een vaart ni meer. Toch vielen er aan weei zijden nog een paar doelriji kansen en dan inzonderheid de ultieme minuut toen I Aalsters duo Nevens - Well kens door de bezoekende ve dediging sloop, doch de gel genheid niet te baat kond( nemen. Voor de leiding van heer Bracke was er slechts ee hoedanigheidswoord uitst kend. Nu zondag mag S.K. Aalst h opnieuw op eigen veld do( en met S.K. Geraardsbergen a tegenstander. Geraardsbergt maakte vorige zondag eni< ophef door een onbesproki 0—3 zege op Bazel. Het wori dus voor de Aalstenaars zich geen slippertje mogen ve oorloven, beslist geen lich dobber. J.V. Tuyaerts (Lede) ditmaal in het centrum en de spits van de aanval, poogt in de laatste minuten nog maar eens door de Torhoutse defensie te dringen. (R) vel Toen even na affluiten van de derby FC Baasrode - Sparta Appèslti bekend geraakte dat Lokerse bij Terjoden aan het kortste e had getrokken, kende men in het lokale kamp geen blijf met vreugde en geestdrift. FC Baasrode was zelf baas gebleven oslrr een bezoeker, die nochtans naar de Scheldeboord was af ste zakt met de intensies Heyman en Co in hun ren naar de leid te remmen. De Spartanen hielden in het eerste kwartier ruimschoots geil tred. Wanneer Waumans, eerst via strafschop en daarna i reT een hard schot zijn ploeg op een 2—0 voorsprong schoot, i zulks het sein tot een offensief dat enkel door de rust w onderbroken. f#1 Het topnummer, al werd het niet met doelpunten die door gaans toch het piment aan de wedstrijd schenken gekruid, heeft toch gegeven wat er logisch mocht worden van verwacht. Men is zelfs geneigd te beweren dat de topploegen ondanks de belangrijkheid van de inzetpropaganda hebben gevoerd op doelmatige wijze voor de voetbalsport. Uit de wedstrijd kan men trouwens waardevolle gevolgtrekkingen maken en de ruim vijftienhonderd kijkers zullen het beslist wel eens zijn met de vaststelling dat S.K. Aalst en Lovendegem hun vooraanstaande plaats in de klassering zeker niet verloochend hebben. De be trokken ploegen zijn er in geslaagd meerdere zeer vloeiende kombinaties tot stand te brengen en daarbij ook meerdere ge vaarlijke fazen te scheppen. Beide ploegen zorgden trou wens voor een degelijke veld- bezetting en vanuit het midden veld waar zich de ervaringrijke spelers in het ene kamp Mi- chiels en in het andere kamp Lambert, bevonden, vertrokken de beste maneuvers. Als Aalst gedurende het grootste gedeel te van de eerste helft het heft in handen hield, De Coster die Van Poucke verving, moest zich slechts in de eerste minuten een paar keer reppen en schonk zijn verdediging daarbij al direkt vertrouwen, dan was dit omdat Michiels die de par- Louis Nevens zweeft naar een hoge voorzet. Vergeefs ook die poging strandde (SK Aalst-Lovendegem 0-0) LB De rood-witten van de Appelse hoogte sloegen nochtans moe dig terug en milderden zelfs vrij snel na de kampwisseling via Ringoot tot 21. De thuis ploeg ging toen opnieuw de toe stand beheersen om via Van Keer en Peelman aan een 4-1 eindstand te geraken. Samen vattend kan worden gezegd dat het een goede wedstrijd werd, waaruit de spanning nooit vol ledig wegebde en zelfs sensa tie niet uit de lucht was. De 900 toeschouwers zagen de thuisploeg een ganse karre- vracht doelpunten scoren. Sparta Appels, dat in de twee de speelhelft de buitenspelval had opengesteld met de geva ren daaraan verbonden, zag Peelman en Co zich wel enke le malen vergalopperen, zodat met de regelmatigheid van het uurwerk ook Baasroodse doel punten werden afgekeurd, wat natuurlijk niet van die aard was om de plaatselijke aanhang tot juichen aan te zetten. Het feit dat Lokerse de punten aan Ter joden moest laten betekent een enorme stimulans voor Heyman en Co. De geest in de ploeg was de jongste tijd immers pri ma. Tevens is er de zekerheid dat Miel Verberckmoes er vol gende week tegen Serskamp opnieuw zal bijlopen. Een dom per op de thans hoge verwach tingen is evenwel dat Segers er gedurende zes weken niet zal bijlopen wegens schorsing. Niettemin rekent men er op te gen Serskamp vaster in de derspositie te geraken. Baasrode drijft momenteel een flinke konditie en bezit moreel om waar te maken men voor enkele weken alst^ mogelijk heeft geacht. De kU|t tering die kwam door Loke y0 in eigen vesting te gaan ^er dwingen en door de leid |lr< veertien dagen later kansl<Q( te laten aan de Scheldebo< ,|j Samen met de jongste pre ties bracht zulks Dré Heyr en zijn maats aan de top de rangschikking en opent zich een promotiekans, wai men niet meer had geloofd, slai Vorst - E. AALST E. ZELE - La Louviè e Hamme - KAVD JONG LEDE - Duffe! Ninove - Sp. BUGGENHOU SK AALST - Geraardsberg. SK LEBBEKE - Bazel St.-Gillis-Waas - TERJODEffot SP APPELS - Nieuwerkerk. BAASRODE - SERSKAMP

De Voorpost | 1974 | | pagina 22