IEIDER LEED ZONDER PARDON l?""""1'""1 VERRASSING LERNO, ROELS EN CAETHOVEN BLIJVEN HET DOEN Wl KOPL E KLO OPER PIERRE D'HAESE DUWT DOOR Veldslag verloren NIET OVERDREVEN 2cPB0VINCIALE ,,jKieldrecht - Serskamp 1-0 "erjoden 2 - Lokerse 1 Robur 3 - Waasmunster 1 W. Moorsel - Ophasselt 1-2 S.K. Erembodegem - Edixvelde 1-4 WIELRENNEN CYCLOCROSS UITSLAG TOMBOLA DE MICHIELS VRIENDEN KS DENDERSTREEK KORFBAL APPELS VOETBALT Kaatsen BEHOUD VERZEKEREN BELANGRIJK VOOR EREMBODEGEM SPORTIEF 23 Voor Serskamp betekende de uitstap naar de grensstreek heel vatwinnen op Kieldrecht zette de deui' naar de redding op ten kier. Het is een nederlaag geworden. Omdat een leger een veldslag verliest, is echter de oorlog niet verloren. Al wordt de iltuatie er natuurlijk niet beter op slechts Sparta Appels en ïerda genieten de triestige eer nog minder punten te hebben jroverd dan zwart-wit. En toch moet de situatie niet al te pes- mlstisch bekeken worden. Drie punten voorsprong op de dicht te achtervolger, Is geen onoverbrugbare kloof doch evenmin sn niemendalletje. ■Velt is nochtans dat Serskamp heel wat beter presteert dan de wesultaten laten vermoeden. Het Is veeleer een gebrek aan mee- Tval dan onkunde. Al zal men zowel te Appels als bij Gerda (en gerecht trouwens) precies hetzelfde beweren. 'erugkerend op die 10 nederlaag te Kieldrecht, mag gezegd worden dat de grensbewoners voor de pauze aan een lucky-goal de «kwamen Broeckaert besloot een geharrewar voor doel met een schot dat tegen het net ging. Verdiend was die score op dat ïei moment niet. Serskamp heeft zich in de tweede time met man i"zjt en macht ingezet om die minieme achterstand te delgen, doch 3n slaagde daar niet in. pls. Zeer rooskleurig ziet de nabije toekomst er voor Eendracht niet Kuitzondag moet men Immers naar Baasrode. Geen lachertje. 0 Vooral omdat FC op de piek van de forme drijft en die uitste- !n. kende konditie de jongste weken met klinkende uitslagen onder- «liSfreepte. In voetbal is echter alles mogelijk. Zelfs dat David "Sl Goliath verslaat. Met één punt uit deze «onmogelijke opdracht.» D0(feljn de leerlingen van Piet Van der Uppe echter reeds tevre- 3re len. Al weet men nooit... 'erjoden lukte de stunt van de ongste voetbaldag en heeft loor leider Lokerse te kloppen Ie kompetitie van de eentonig- eid gered. Terjoden zorgde oor een hergroepering maar wvendien heeft het zijn achter- m itand tot vier punten kunnen '^lerleiden. Lokerse heeft dus "een gewonnen spel, en voor esocub zit er dan nog een ans in, want het seizoen is Ujnog lang niet afgelopen. Wat u de wedstrijd zelf betreft lag men stellen dat de talrijke ijkers zeker aan hun trekken ijn gekomen. Beide ploegen rezenteerden voetbal van de- elijk gehalte en de spanning tak er geruime tijd in. De luisploeg paste zich beter aan DU an de gesteldheid van 't veld, laar moest toch even zoeken m het sukses het hoofd te unnen bieden aan de spelme- 'P «ode van de gasten. Deze ak- lerden immers met twee aan- valspitsen waartegen Van den Broeck aanleunde. Dit bracht hen trouwens vroeg sukses maar daarna nam Terjoden re soluut de teugels in handen en dit resulteerde dan in drie wat men niet te missen kansen noemt. In de tweede speelhelft voerde de thuisploeg dan de forcing en de verdiende gelijk maker was hiervan het gevolg. Callebaut die voordien al een prima kans had laten liggen was er de auteur van. Gestimu leerd door deze treffer duwde Resocub nog meer door en bij een een-twee beweging Suys- Baetens werd de winst vastge legd. De gasten moesten toen risiko's nemen en dit kostte hen bijna een derde doelpunt. Al met al kan de zege van Ter joden bezwaarlijk aangevoch ten worden. Het steengoede Waasmunster, weliswaar een beetje wispelturig doch vooral gevaarlijk tegen de «topploegen», is te Moerzeke van een kale reis thuisgekomen. Robur bewees immers, in zoverre dat eigenlijk nog nodig was, dat qua techniek, besluitvaardig heid, inzet en lichaamskonditie op dit ogenblik geen enkel team dezelfde hoogte bereikt als blauwwit. Tot aan de citroentjes was teoretisch alles nog mogelijk er stonden na 45 minuten nog twee nullen op het bord. Tijdens het eerste kwartier had Waasmunster, resoluut de aanval spelend, even gedreigd. Het bleek echter slechts stro- vuur dat vlug werd geblust. Al les gebeurde tijdens de tweede time. Van den Abbeele brak met een juweeltje van een doel punt het ijs (49e min.) en toen rond het uur Jef Roels twee bevliegingen met evenveel vol treffer afrondde, mocht Waas munster er een groot kruis over maken. Rousseaux maakte er vijf minuten voor affluiten 31 van, maar dat was slechts een doekje voor het bloeden. Voor Robur is het een zeer goe de dag geworden alle achter volgers lieten van hun pluimen. Excelsior Sint-Niklaas moest het zelfs zonder punten stellen. Groenzwart liet (thuis dan nog wel) tegen SK Lokeren een 20 voorsprong uit de handen glippen en inkasseerde tien mi nuten voor affluiten een goaltje dat misschien de definitieve uit schakeling betekent. Intussen is Kruibeke naar de tweede plaats opgerukt. Het is uitge rekend tegen die rechtstreekse konkurrent dat de Moerzeke- naars het zondag moeten opne men. Een niet ongevaarlijke reis dus. Doch, zonder dat men ons van chauvinisme zal kun nen beschuldigen, er mag ge zegd dat ook die klip zonder kleerscheuren kan omzeild worden. Verliezen is natuurlijk geen ramp, al zou dit de Waas- landers voorgoed weer opkik keren en de voorsprong van de leiders tot één puntje herlei den. Een drawn zit er minstens in. Als de volle buit kan wor den meegegraaid, dan bedraagt de kloof plots vijf punten. Een uitgangspositie die zou toelaten de resterende matchen met veel overtuiging doch tevens «ontspannen» aan te pakken. De recente speeldag werd in de derde provinciale reeks C over goten met verrassende resultaten en de nederlaag, op eigen veld dan nog, van W. Moorsel in de wedstrijd met hekkensluiter Ophasselt is er een der markantste van. Wilskracht dat niet kon rekenen op de diensten van Cooreman, Van Vaerenbergh, De Troyer en Podevijn stond echter gedurende de drie vierden van de wedstrijd in de aanval maar kreeg de bal slechts eenmaal voorbij de bezoekende doelman. Het was een treffer van Van Goethem die net was ingekomen. Diezelfde speler zou nog een tweede doelpunt lukken maar dan tegen eigen ploeg. Toen Rapida nogmaals fors doorstootte was de nederlaag van de thuisploeg een voldongen feit. Had Wilskracht in deze wedstrijd onnoemelijk pech dan neemt zulks niet weg dat het gebrek aan afwerking opnieuw schril op de voorgrond getreden is. Die nederlaag op eigen veld kost Wilskracht meer dan waarschijn lijk de promovering. Men kan er zich ook aan verwachten dat trainer Staf Blanckaert in de thuiswedstrijd tegen Meerbeke, die nu zondag wordt gespeeld, een paar nieuwe spelers zal inbren gen en misschien ook een paar pionnen zal verschuiven. J.V.H. Is de toestand na de recente afgetekende nederlaag voor S.K. Erembodegem nog niet uitzichtloos dan wordt het toch de hoogste tijd dat uit een ander vaatje wordt getapt. Vo rige zondag werd het tegen Edixvelde dat van doelpunten maken zeker geen kaas ke- geten heeft, maar toch dege lijk voetbal prezenteerd een smadelijke nederlaag, waarbij de 1-4 cijferverhouding niet eens overdreven is. De zwak te van de S.K. verdediging kwam eens te meer aan het licht. Trouwens het feit dat men tot nog toe een slordige Tegen buurploeg Edixvelde verloor SK Erembodegem afgetekend, zodat Sportkring zich dringend moet herpakken om niet te degraderen. Zondag gebeurt dat misschien al tegen Erpe. LB vijftig doelpunten moest inkas- seren duidt beslist op geen georganizeerd verweer. De wedstrijd begon nochtans in de beste omstandigheden voor de thuisploeg die al direkt 'n falen in de bezoekende ver dediging afstrafte langs Gos- se. Waar de wedstrijd was verre van gespeeld en of schoon de middenveldspelers inzonderheid Cornand en De Berlanger blijk gaven van een enorme inzet werkkracht en technische vaardigheden Edix velde scoorde vanuit de twee de lijn voor rusten werd ge blazen nog twee doelpunten. Het midden veld dat in de tweede speelhelft de haast voortdurende druk niet meer kon torsen moest lijdzaam toe zien hoe in de verdediging gaten vielen. Hiervan maakte de tegenstander dan gebruik om de cijfers meer afgete kend te maken. Nu zondag wordt op het S.K. veld een biezonder belangrijk nummer opgevoerd. Voor de erbij be trokken ploegen kan het onder cf boven worden. Erpe de toekomstige tegenstander maakte vorige zondag ophef door Ouderthove in eigen ves ting zonder pardon te klop pen. Voor S.K. houdt dit alles zins een waarschuwing in. J.V.H. Onze jongeren Rik Roels. Pat Lerno en Rik Caethoven hebben veel aanleg om het als pisterenners een heel eind ver te schoppen. Ze beschikken over behoorlijk wat speed iets wat tijdens het jongste weekeinde nog maar eens is gebleken. Rik Roels koerste zowel te Gent als te Antwerpen. Te Gent werd hij in de finale vitesse pure alleen geklopt door een verrassend goede Doom. Te Antwerpen was hij derde In een puntenrit die door Caethoven gewonnen werd. Diezelfde Caethoven won zijn snelheidsreeks, doch drong niet door tot de kwart-finales. Patrick Lerno deed dit wel. HIJ reed er Segers uit en klopte De Raet in de halve finale. Dat niet alle schoten roos kunnen zijn, bewees de beslissende race voor de eerste plaats waarin Pat het tegen Cuypers liet afweten. Tooh opnieuw een uitstekend resultaat van deze piepjonge revelatie waarvan we nu ook op de weg denderende dingen verwachten. Terwijl in Vierde B het duel OVERMERE-SCHELLEBELLE onver poosd voortduurt en Massemen op vinkenslag ligt om even tueel de gele trui over te nemen, rijfden zowel SOS (met een krappe 1-0 zege tegen het niet te onderschatten Balegem) als de BoerenKrijgers (op het terrein van een fel van zich afbijtend Zaffelare) de volle buit binnen. Wat meteen betekent dat ieder een op zijn stelling blijft. De uitslag van de dag werd in reeks F genoteerd WIEZE, dat al een poosje op de sukkel was en vooral gebrek aan trefkracht vertoonde, klopte niemand minder dan koploper Vlier- zele. Het begon met een doelpunt van Felix Nuelandt. Nadien kwam er een penalty van. Doch specialist John Lissens trapte ditmaal de bal in het bereik van de keeper, zodat de kans om Vlierzele totaal buiten koers te slaan, verkeken was. Dat mis- sertje kwam trouwens op het psychologisch ogenblik de be zoekers hadden immers het doelpunt van Nuelandt met de gelijkmaker beantwoord. Als puntje bij paaltje kwam, kreeg Wieze dan toch loon naar werken via de winning-goal van een uitstekende Perdaen. PIERRE D'HAESE, de vliegende postbode uit Impe, die vooral te Lede een massa aanhangers telt, blijft door duwen. Niet op het hoogste niveau, wel bij de Openbare Diensten, waar deze volbloed amateur de plak zwaait. Hij won ditmaal, en voor de zoveelste keer dit seizoen, te Zwijndrecht waar de Uitbergenaar JEF PEELMAN negende was. Intussen leverde ALBERT VAN DAMME slag in Spanje waar hij tweede was achter een andere landgenoot, René De Clercq. Maurits ENGELS, een man die nooit ontgoochelt, startte te Brakel-Michelbeke bij de B-renners. Een nieuwe zege Is het voor Engels niet geworden. Maar een vijfde plaats zegt toch ook wat. DANIEL VAN DAMME, die zich te Vossem in het debat van de groten mengde, finishte als nummer negen. Niet kwaad voor 'iemand die zich niet honderd procent aan zijn sport kan wijden. HOFSTADE zette een verjongd Erondegem elftal schaakmat. Dit gebeurde nochtans niet zonder inspanning. In het eer ste half uur draaide het trou wens ook niet rond bij de thuiploeg die naar het juiste verband zocht. Trouwens de tegenstander die met een enorme inzet speelde liet Wils kracht niet toe zijn gewone spel te ontwikkelen. In het derde kwartier toen de akties dan toch meer voortreffelijk werden uitgesponnen kreeg Hofstade ook meer greep op de wedstrijd en er kwam een doelpunt langs W. Roels In de tweede speelhelft beheer ste de thuisploeg haast volle dig de situatie en dit werd met een tweede roos-kopbal van Louis Guns onderstreept. Hofstade verving nog Vergey- len die in minder goede doen bleek door Van Limbergen. Van den Hauwe en Hendrickx Dep. GERARD VAN STEEF? Lange Dijkstraat, 145 DENDERMONDE Tel.: 241.07 waren de meest opgemerkte figuren uit .de wedstrijd. Nu zondag speelt Hofstade op nieuw een thuiswedstrijd met S. Moorsel als /tegenstander. Op de jongste speeldag deden SCHROEVERS het niet zo best want ze moesten de halve in zet aan het minder gunstig aangeschreven Ede laten. Dat het bij Moorsel niet zo best vlotte schreef men toe aan de afwezigheid van Wanderstein, die trouwens een zestal wed strijden niet zal spelen, en Beeckman, die doorgaans het spep maken in het middenveld. Het was pas in de 83e min dat Wijnant Moorsel voor een nederlaag kon behoeden. MELDERT liet er in de wed strijd met Welle geen gras over groeien en het meester schap werd met drie doelpun ten onderstreept. Vrijschop- specialist Wille gaf het voor beeld en Steurbaut deed de rest. Een opvallende verrich ting gaf Van Caeneghem in een vrij goed spelende for matie. HERDERSEM moest Mere, dat door de nederlaag van Vlier zele te Wieze, opnieuw in de leiderszetel klom in de ogen kijken en het gaf geruime tijd de indruk een gelijkspel te kunnen verwerven. Sertijn, wei- licht de prijsschutter uit de reeks ontnam hen echter alle illusies. OUDEGEM, in strijd met een weliswaar bescheiden Bave- gem, scoorde eindelijk. En dan nog wel onmiddellijk drie goaltjes binnen de 90 minuten Dirk Mouton brak het ijs en Vernimmen verdubbelde de voorsprong. De oranjezonen lieten zich niet zomaar op de kop zitten ©n kwamen tot 2-1 terug. Toen ook Geerinck (prachtprestatie vorige zondag) achter het kanon ging staan, was de match gespeeld. GIJZEGEM-BERLARE is een eerder emotionele wedstrijd geworden waaruit de bezoe kers als nipte overwinnaars traden. Arbijn scoorde twee keer voor de puitenkloppers. maar in Gijzegem beweert men dat de klubgrensrechter duidelijk voor buitenspel had gesignaleerd. Die vlaggeman legde er ten slotte zijn wim peltje bij neer en ging de rest van de vertoning van ach ter de afsluiting bekijken. M. Van Nuffel herleidde de ach terstand tot 1-2 maar verder geraakte Wilskracht niet. Gij zegem beweert recht te heb ben op de zege. Zegt men twee off-sidedoelpunten in- kasseren, twee strafschoppen niet toegewezen krijgen (o.m. een flagrante duwfout op Hu- bert Vereecken, bestraft met onrechtstreekse vrije trap) is toch wat van het kwade te veel. Toch betwist men de verdiensten en de totale inzet van de sportieve Berlarenaars niet. HEIKANT is er in geslaagd de zegereeks verder te zetten ten nadele van BOONWIJK zodat de vijf laatste ontmoetingen niet minder dan 10 punten op brachten. Laat ons er onmid dellijk bijvoegen, dat de gas ten een onverwachte zware dobber betekenden voor de rood-gelen en aan de rust misschien wel de gelijkamker verdienden omdat bij minder aanvallen meer gevaar wedr geschapen en we denken hier vooral aan het schot van Mi- chiels. dat schitterend door Boeyenks werd gered, doch het leder dreigde over de fa tale lijn te lopen, alwaar Van Damme het kon wegtrappen. Na de hervatting kwam sol daat Rudy Christiaens in de ploeg van Heikant en heeft het zijn naamgenoot, die te genover zijn gewezen maats stond het bijwijlen moeilijk ge maakt. Tijdens het vijfde kwartier kende Zele een verbluffende periode met een doelpunt van Kint, schoten van Luc Van Cauteren en een kanjer van De Geest, die door een klem- vaste doelman Vrijdaghs wer den geneutraliseerd. Deze speelde met Vander Meersch en Rudy Christiaens (Boon- wijk) een te onderlijnen wed strijd bij de bezoekers. OPSTAL haalde het met spre kende oijfers tegen EENDR. GREMBERGEN dat met vijf voltreffers werd afgestraft. Twee doelpunten van Theo Van Zeebroeck en Jempi Van den Broeok en eentje van Dirk Van Mulders keilden voorbij keeper Michiels. Met een af standsschot luktie Leon De Keyzer, die zondag op geel moest kijken, het eerreddertje Na de rust had men bij Grem- bergen gepoogd de zaak recht te zetten door Willaerts en Van Gucht als wisselspe lers voor Famaey en Rosez in te halen. Baten deed die eerder ongelukkige zet echter niet. EENDRACHT ST-GILLIS was niet gelukkig met het doel- puntje dat het te Verrebroek inkasseerde. Gezegd wordt dat de keeper de bal achter zijn rug moest meegraaien, doch dat hijzelf een heel eindje voor zijn lijn stond. Hoe ook De Geyter redde met een goaltje na de rust de dubbel en dik verdiende halve inzet. ZANDSTUIVERS APPELS rukt verder op. Een vroege goal van scherpschutter De Brae- ckeleer in de allereerste minu ten tegen een defensief inge steld Moerbeke, ikreeg geen broertjes. De bezoekers wa ren echter nooit gevaarlijk en gaveri nooit de indruk te kun nen terugslaan. Café Regent, Statieptyn Dendermonde 1ste prijs koersfiets0873 Rserevenr. 3338 3928 3111 1030 0894 3373 2599 2003 2583 2552 1639 0260 3710 3278 3067 2730 0435 3217 0427 1025 0235 2279 0801 2963 0234 1968 0207 3027 2615 3661 3948 0150 0134 2839 3096 2455 0505 0983 2467 1249 1030 'kaal Voor 30 maart 1974. Prijzen af te halen in het lo- Reservenummer fiets tot 15 april. Zaterdag 26 januari a.s. wordt om 14 u. in de zaal Black Black Boys te Aalst door het vernieuwde en verjongde be stuur van de Koninklijke Sport- klub Denderstreek, onder voor zitterschap van sen. Willy Vernimmen. de ploeg voorge steld. ledereen is welkom. Op zaterdag 2 februari zal de korfbal van Appels een voet balwedstrijd spelen tegen een ploeg van het Bestuur der Postchecks uit Brussel. De opbrengst zal ten goede ko men van de korfbalploeg. Erembodegem Dorp Sportief, onze kaatsklub van deze week wil 'n goed figuur slaan in de provinciale bevordering maar dan ook niets meer. De de gradatie ontlopen en daarbij de nodige wedstrijden voor eigen publiek winnen zijn de hoofdbekommernis voor de ploeg van e re-voorzitter Remi Van Vaerenbergh en voorzit ter Frans Ebraert. Daarom ging men bij Aalst Houtmarkt G. Nelis en bij Heuvel Herman weghalen dit ter vervanging van de „vluchtelingen" Van Muylders (naar Iddergem) en J. Melis (naar Heuvel). Propaganda maken is uiter aard een hoofdbekommernis voor sekretaris Frans Dupont, penningmeester Y. Sonck en de bestuursleden Van den Abiel. Monsieur en Van Ou- che. Het oefenprogramma is nog niet tenvolle gedetailleerd vastgelegd doch werden reeds kontakten gelegd om wedstrij den te spelen tegen Welle en V^elleweg Voor oefenmat chen is het nog wel wat te vroeg en te koud doch de eerste matchen zullen de waarde van het Erembodegem Sportiefteam ras bewijzen Tot een vaststelling van de spelerskern is men bij Erem bodegem nog niet gekomen. Dat kunnen we tenminste vaststellen uit het niet be antwoorden van deze vraag. Volgende week Willen is Kunnen Lede.

De Voorpost | 1974 | | pagina 23