Handbal- sprokkels Rosis Aalst houdt promoveringskansen gaaf IJSBERENFESTIVAL TE DENDERMONDE WEINIG OVERTUIGEN!} SPARTA HANDBAL BEVORDERING Leon Lepage - Rosis Aalst 17-17 Dameshandbal Avanti Femina neemt optie op titel. Aalst Sportief begeeft op het einde Het Ros Beiaard steigerde slechts één helft Jeugdhandbal Wedstrijde voor het weekeinde I FIRMA P. SCH0LLAERT 2e NATIONAL!: Cahottes - Sparta Aalst 13-15 24 Dankzij een gelijkspel op het terrein van medeleider Léon Lepage, heeft Rosis Aalst zijn promoveringskansen gaaf ge houden. Inderdaad, beide ploegen delen nu de leiding en het zou ons niet verbazen dat deze toestand zich handhaaft tot bij het seizoeneinde. Of het uiteindelijk tot een testmatch zal komen moet de toekomst uitwijzen maar in ieder geval, Rosis Aalst omzeilde met deze verplaatsing de zwaarste klip op de weg naar derde nationale. De wedstrijd zelf verliep zoals verwacht, emotievol. Rosis Aalst, dat met een volle autobus sup porters naar het Brusselse afge reisd was, kende een fantastische start. Léon Lepage opende wel de score maar na amper 6' spel bleek de Rosis overwinning reeds vaste vorm aan te nemen. Onder impuls van J. Meert en Wilfried 'De Boeck, leidden de Aalstenaars •toen reeds met 1-5 en de tal rijke Aalsterse aanhang zag de poort naar promotie reeds wijd open. Het soheidsrechtersduo dacht er echter anders over. Het kende Leon Lepage een lichtvaar dige penalty toe en even later werden de twee Aalsterse top schutters, Meert en De Boeck elk voor twee minuten uitgewe zen. Dit brak uiteraard volledig de kadans bij Rosis dat toen slechts met vier spelers op het terrein stond. Toen even later Van Sniök voor vijf minuten naar De Vlaamse selectie die onder impuls van trainer S. Buelens reeds een paar bemoedigende uitslagen boekte, zal op 24 februari een internationale wedstrijd tegen Zwitserland betwisten. Deze wedstrijd die ingericht wordt door het Provinciaal Komité Oost-Vlaanderen zal waar schijnlijk te Temse of te Grembergen betwist worden. Volgende speelsters trainden dinsdag 22-1 in de zaal Simonet te AnderlechtWauters, Mergery, Simal (E.V. Aalst), Van Laer en Wijnant (Aalst Sportief), De Donder (Ros Beiaard Dendermonde), Neyrinck, De Caluwé, Mur- rath (Uilenspiegel), Van Den Borre, Verhofstadt, Muylaert, Moonen, Hauwelaert (Avantï Femina). Deze preseselectie sluit in geen geval uit dat er nog andere speelsters opgeroepen worden voor de volgende training. Secretaris W. De Vries stelde Luik de vraag, vier van hun beste speelsters af te vaardigen naar de trainingen zodat deze Vlaamse selectie kan uitgebouwd worden tot een echte nationale ploeg. Tot nu toe echter nog geen reactie uit het Luikse De uitslagen die deze Vlaamse selectie op het internationaal tornooi te Utrecht boekten, waren in elk geval hoopgevend U.H.V. Utrecht - VI. Selectie 4-3, D.S.O. Utrecht - VI. sel.4-6, Achilles - VI. SelectK 5-8 en Slotevaert - VI. Select. 4-5. Volgende speelsters scoor den Neyrinck 6, Verhofstadt 4, Van Den Borre 5, Van Laere 3, Moonen 2, Muylaert 2. Aan de hand van deze resultaten kunnen wij wel vaststellen dat trainer Buelens van deze selectie een meer dan degelijk geheel kon maken. OEFENWEDSTRIJD H.B.C. Ajax - Brabo Denderbelle 11-11. Deze oefenwedstrijd waarvan het spelgehalte op een bedenkenlijk laag peil dreef, was in feite een maat voor niets. Bij Ajax ontbraken niet minder dan vijf basisspe lers terwijl bij Brabo het ontbreken van De Bisschop en vooral Van Der Veken sterk aangevoeld werd. Brabo kon met het opstellen van trainer Van De Velde deze handicap wel iets goedmaken doch het ploegspel was nergens. Ajax bleek na 20' naar een gemakkelijke en af getekende overwining te stevenen. De Lebbekenaars leidden toen met 6-0 en het zag ernaar uit dat Brabo èen zware nederlaag niet kon ontlopen. Onder impuls van Beeckman wist Denderbelle bij de rust echter terug te komen tot 6-3. Ajax, dat slechts over één vervanger beschikte, was de tweede speelhelft, slechte gewoonte getrouw, door zijn fysische krachten heen. Na 43' spel maakte invaller J. Merckx er 10-7 van voor Ajax doch hiermede bleek de bobijn van de Ajaxieden volledig af. Beeckman bracht Brabo gelijk na 54' spel en Van Kerck- hoven maakte er zelfs 10-11 van 5' voor het einde. Van Geel stelde 2' voor tijd de ploegen gelijk. Het enige pluspunt uit deze weinig interesante oefenwedstrijd, de aanwezige spelers hebben gezweet. DoelpuntenBRABO Beeckman 5, Van Kerckhoven 1, Van Hout 2, De Mol 1, Van De Velde 1, Timmerman 1. AJAX L. De Decker 2, M. De Decker 2, Van Cauwen- berghe 3, De Meyer 1, Van Geel 1, Merckx 1, Verheyden 1. FEEST De jaarwisseling blijkt bij alle handbalclubs de lust tot feesten te hebben opgewekt. Inderdaad, hier volgt het goedgevuld programma Avanti Lebbeke richt een bal in op zaterdag 26.1.74 om 20 uur in de zaal Casino, orkest Mike Mareis and the Musicals. H.B.C. Ajax en H.B.C. Lebbeke volgt dit voorbeeld en richtten gezamenlijk hun derde NACHTBAL in op zaterdag 9 februari 74 om 21 uur. The Melodian Players zorgen in de zaal Casino voor de gewenste stemming. Brabo Denderbelle doet het eenvoudiger Of hun Thé Dansant op zaterdag 16-2-73 daaropi minder gelukt zal zijn betwijfelen wij. In de zaal Gildenhuis zorgt DJ. Jack Flash en studio Proba voor de danslustigen vanaf 19 u. 30. Ros Beiaard Dendermonde beschikt over een nieuwe oefenmeester. De Sparta Aalst speler Mens heeft de trainingen van de Dendermondse meisjes vanaf deze week op zich genomen. De trainingen kunnen echter steeds niet in goede omstandigheden gegeven- worden aangezien het Dendermondse stadsbestuur nog niet voor de reeds zeer lang beloofde verlichting op het Pater Ruttenpleln zorgde. SCOORDERS. Ondanks handbal in de eerste plaats een ploegsport is geloven wij toch dat het velen zal interesseren de rangschikking van de beste scoorders uit eerste nationale te kennen. In deze rangschikking leidt Dirk Verhofstadt (Avanti) met 101 doelpunten voor Urdal (Sasja) en Méode (Beyne). De andere Oostvlamingen zijn Wellekens (E.V. Aalst) 49, L. Va Cauwenberghe (Ajax) 35, Koen Verhof stadt (Avanti) 34, Eddy De Smedt (Avanti) 31, Moonen (Avanti) 28, De Batselier (Ajax) 26. INTERLAND Dit weekeinde speelde de Belgische ploeg twee wed strijden tegen de Franse beloften. Een eerste maal, te Amiens, won België met 14-15. Meer dan 1.000 toeschou wers zagen Dirk Verhofstadt zes maal scoren maar Eddy De Smedt zorgde voor een doelpunt. Zondag te Calais waren er heel wat minder toeschouwers. België verloor daar met 10-11 maar de Avanti interna tionalen scoorden 7 van de 10 doelpunten. Dirk Verhof stadt 3, Koen Verhofstadt 2, Eddy De Smedt 2. EVA de bank gewezen werd, was alles te herdoen voor Rosis. Léon Lepage had weten gelijk te stel len (6-6) en even later zouden de Brusselaars dank zij hun twee gevaarlijke afstandschutters zelfs weten uit te lopen tot 10-6. Rosis liet zich echter niet van de wijs brengen en tijdens de laatste 5' van de eerste helft zouden zij nu terug volledig hun achterstand bij de rust nog beperken tot 2 doelpunten. Ruststand 10-8. Het tweede wedstrijdgedeelte keerden de kansen met de regelmaat van een klok. Eerst was het de beurt aan Léon Lepage dat met ©en ver schot opdreef tot 11-8 maar tijdens de daaropvolgende 5' speel de Rosis zfjn tegenstanders van het klassieke kastje naar de muur. Na 37' spel leidde Rosis dan ook verdiend met 11-13. Eens te meer sloeg Lepage hard terug en met nog 20' te spelen waren zij te rug aan de leiding gekomen {14- 13). De jonge R. De Smedt zou met een akrobatlsch doelpunt Ro sis opnieuw gelijk brengen en het duo W. De Boeck-G. De Jaegher zou gebruik maken van het feit dat Lepage zich In ver dediging praktisch uitsluitend be kommerde om J. Meert uit te schakelen om Rosis op 7' voor het einde een 15-17 voorsprong te bezorgen. Keeper Van Snieck die eens te meer een voortreffe lijke prestatie leverde tussen lat en palen, kon echter niet ver mijden dat vier minuten voor het einde Lepage opnieuw gelijk stel de. Meteen was de eindstand be reikt. Rosis had nog even de overwinning in handen toen J.P. De Jaegher alleen voor de Brus selse keeper faalde maar ook Léon Lepage deed de Aalstenaars nog beven toen zij een paar se conden na het eindsignaal uit vrijworp scoorden. De scheids rechters pastten het reglement echter juist toe. Meteen geloven wij van een logisch gelijkspel te kunnen spreken. DoelpuntenW. De Boeck 6, J. Meert 3, G. 'De Jaegher 5, J.P. De Jaegher 1. Van Snick 1, De Smedt 1. Aalst Sportief-Avanti Femina 8-10 Toen 6' voor het einde Aalst Sportief voor het eerst op ach terstand kwam was het duidelijk dat Avanti dit zeer belangrijk treffen zou winnen. Aalst Spor tief slaagde er niet in het tempo op te drijven en naargelang de wedstrijd vorderde, begonnen de Aalsterse meisjes nog trager te spelen. Aalst Sportief kende noch tans een goede start. Ondanks 't terrein wegens werken eigenlijk niet bespeelbaar was en in feite zeer gevaarlijk, kon Aalst Sportief langs Hutsebaut en Lowie uitlo pen tot 2-0. Na 12' spel hielden zij deze twee doelpunten voor sprong nog steeds op het score bord (4-2). Avanti had slechts kunnen scoren langs M. Van Den Borre en dit steeds op pe nalty. Toen de rust aanbrak telde Aalst Sportief steeds dezelfde voorsprong. Rustand 6-4. Tijdens deze eerste helft had Sportief duidelijk gedommineend en nie mand zag goed in hoe Avanti de bakens zou kunnen verzetten. Het tweede wedstrijdgedeelte bracht echter een heel ander spelbeeld. Avanti zou nu het wedstrijdverloop vast in handen nemen. M. Van Den Borre, die er de laatste maanden sterk op vooruit 'is gegaan, miste wel een strafworp maar na 6' bracht zij Avanti toch definitief terug in de wedstrijd (6-5). Maria Van Delsen zou in de volgende minuut scoren voor Sportief doch dit betekende meteen het begin van de zwanegang van Aalst. C. Moo nen, zoals steeds geweldig nuttig voor Avanti, milderde en de daar op volgende aanval daagde Muy laert alleen op voor keepster Stick. De Aalsterse goulie redde echter schitterend. Muylaert her stelde haar fout door één min. later Avanti op gelijke hoogte te brengen van het zwalpende Aalst (7-7. Veerle Verhofstadt, tot dan toe in de greep van de Aal sterse verdediging, kwam geluk kig voor Avanti, toch los en in een mum van tijd leidde Avanti met 7-9. Twee minuten voor het einde scoorde Hutsebaut maar C. Moonen stelde met een hard schot de Avanti zege veilig. 'Doelpunten Aalst SportiefHutsebaut 2, M. Van 'Delsen 3, L. Van Delsen 1, Van Laer 1, Lowie 1. Avanti Van Den Borre 4, Moo nen 2, Muylaert 2, Verhofstadt 2. HBC Lebbeke-Anderlecht 1-6 De Lebbeekse meisjes die hun eerste en enige overwinning be haalden tijdens de heenronde te gen ditzelfde Anderlecht, hadden min of meer gerekend op een herhaling van dit succes. Het bleek echter duidelijk uit het wedstrijdverloop, Anderlecht be schikte over veel meer tref kracht en hoe de jonge Lebbeek se speelsters zich ook inspanden hiertegen bleken zij niet opge wassen. Reeds 'bij de rust leidde Anderlecht met 1-3 (doelpunten van G. De Sitter) en het was voor iedereen klaar dat Lebbeke de nederlaag niet kon ontlopen. Keepster M. Bosman hield wel veel schoten in de hoogte maar kon toch niet vermijden dat An derlecht naar een ruime zege stevende. ker kon beperkt hebben. Volgen de zaterdag tegen HBC Lebbeke wordt de opdracht beslist een voudiger. Doelpunten Simal 4, Wouters 2, Bayens 1. Ros Beiaard Ambiorix Femina 18 De Dendermondse meisjes heb ben gedurende één speelhelft de indruk kunnen wekken de uittre dende kampioenen te kunnen be dreigen. Toen de rust aanbrak met 4-5 cijfers, was iedereen er over akkoord dat HC Ros Beiaard zichzelf had weten te overtref fen. Ambiorix had wel de score geopend maar J. 'Melis stelde fluks gelijk. Het spel bleef ver dei sterk gelijkopgaand verlopen en na een kwartier spel mistten de Dendermondse meisjes de kans om op voorsprong te ko men. 'De stand was toen 3-3 en L. Van Ransbeeck, anders een specialiste <in het omzetten van penalty's mistte haar poging. Na de rust zouden de 'Dendermondse meisjes dan de wet van de sterkste ondergaan. Het fysisch geweldig sterke Ambiorix dreef het tempo op en hoe Mangel schots, Doorns en hun maats zich ook inspanden, zij konden de Ambiorix scoremachine niet meer onderbreken. Dank zij de gewel dige keeping van R. De Donder konden zij niettemin een twinti ger vermijden. Ploeg en doelpunten De Donder, Heinman, De 'Decker, 'De BHeck, Annaert, Doorns 1, Mangelschots 2, Vlan Ransbeeck 1, Melis 2. HBC Ajax-Mechelse Uilenspiegel-EV Aalst 19-7 De Aalsterse meisjes die zonder hun versterking Mergery naar Uilenspiegel waren afgereisd, maakten zich uiteraard geen be goochelingen. Reeds bij de rust leidden de Antwerpse meisjes met 11-2. Tijdens de tweede helft zou Eendracht dan meer in de wed strijd komen. Als wij een re kensommetje maken zien wij dat tijdens deze tweede helft Aalst vijfmaal scoorde en Uilenspiegel acht maal wat wel bewijst dat mits volledig te kunnen aantre den, Eendracht de nederlaag ze- gehandicapt, hadden niettemin 'n kans op de overwinning. Kinder vreugd nam vlug voorsprong en bleek naar een gemakkelijke over winning te stevenen. Naar het wedstrijdeinde toe zou Eendracht sterk komen opzetten. Volgens de Eendracht clubleiders hebben hun spelers te laat in hun kansen geloofd. Kadetten HBC Ajax-Mechelse 14-16 De jongens van HBC hebben klaarblijkelijk hun tegenstanders ondersohat. Waar zij rekenden op èen eerder vlotte overwinning werd het een nipte nederlaag. Deze nederlaag bracht het be wijs dat de jonge Ajax-spelers nog te sterk beïnvloedbaar zijn door de reacties uit het publiek en door de houding van hun moeilijke tegenstrevers. Ajax leidde na 6' met 2-0 maar toen reeds begon Mechelen moeilijk heden te zoeken met de scheids rechter. Bij de rust leidde Ajax met 9-8 maar 'het begin van de tweede helft werd hen fataal. Het duurde 10' vooraleer Ajax scoorde en ondertussen was Me- chelse reeds uitgelopen tot 9-12. Ajax deed toen een allesgevende remonte maar eens het wedstrijd- einde in het gezicht speelden de Mechelaars balbezit en stelden hierdoor hun overwinning veilig. Doelpunten Keppens 7, Merckx 3. De Bruyn 1. Vermeir 1, De Lathouwer 2. Zaterdag 21.1.74 20 u. Mechelen-E.V. Aalst 21 u. Herstal-Ajax 19,15 u. Montegnée-Brabo •20 u. Jemeppe-Sparta 15 u. Jochewqa-Léon Lepage 17 u. E.V. Aalst-HBC Lebbeke Zondag 27.1.74 15.45 u. Elsene-Avanti Turnbout-Rosis Aalst 15.30 u. Ganshoren-Grembergen Uilenspiegel-R.'B. Dendermondept 1 Ambiorix-Aalst Sportief aar em' alm groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 19-8 Eens te meer heeft het jongste ploegje van HBC Ajax bewezen veel beloften in te houden. Het resultaat van regelmatig oefenen werd eens te meer met een over winning beloond. Tijdens de eer ste helft zou Mechelse er nog min of meer in slagen gelijke tred te houden met de Lebbeke naars. Rustand 8-4. Tijdens het tweede wedstrijdge deelte zou Ajax zich onweerstaan baar tonen. Vooral Huyck toonde zich in dit spelonderdeel sterk. Maar ook De Vilder. Van Mede- gael en andere Jacobs droegen hun steentje bij tot dit Ajax succes. Gans de ploeg verdient felicitaties volgens trainer Bos nians maar. er dient niet uit het oog verloren te worden dat Me chelse toch maar een zwakke tegenstander was. Doelpunten Huyck 9, Van Mede- gael 4. De Vilder 5, Jacobs 1. E.V. Aalst-Kindervreugd 7-8 De kleinste telgen uit de Een dracht familie hebben, na een vlotte wedstrijd, het meester schap van de bezoekers moeten erkennen. De Eendracht boys, ge woontegetrouw sterk in gestalte Sparta Aalst heeft tegen hekkensluiter Cahottes een weir 5'V£ overtuigende prestatie geleverd. De Aalstenaars, die wellitl( met een ietsje teveel aan zelfvertrouwen deze wedstrijd war begonnen, werden verrast door de hardnekkigheid waarm1 rode lantaarn Cahottes zich verdedigde. Hardnekkigheid die sommige ogenblikken tever ging zodat men van brutaliteit "st kon spreken. De scheidsrechters trachtten zeer objektief de wedstrijd te leiden maar bleven niettemin te passief bij so mige brutale spelfazen. Dit alles verklaart echter r»iet waarom Sparta zoveel moeite on dervond om de puntjes naar de Dirk Maartensstad te brengen. De Aalstenaars speelden doodgewoon een zwakke wedstrijd en kropen in feite nog door het oog van een naald. Tijdens de eerste speelhelft zouden vooral P. Bou- mon en Verbestel ervoor zorgen dat Aalst steeds aan de leiding bleef. Na 15' spel leidde Sparta eerder gemakkelijk met 2-4 voor al dankzij een goede P. Boumon die in deze periode drie maal scoorde. Met nog 3' te spelen in de eerste helft slaagde Ca hottes erin gelijk te maken maar dank zij een opportune Vebestel zou <Sparta bij de rust dan toch i 6-7 voorsprong tellen. De tweede helft begon katastrofaal voor de Aalstenaars. Cahottes stelde onmiddellijk gelijk en 5' later leidden de Walen ee met 9-7. Fr, Van 'Den Berg i, zoals steeds een voorbeet kon wel milde maar Sparta diende te wach n tot de 48' vooraleer zij terug gelijke hoogte met Cahottes raakten (10-10). P. Boumon, In Si uitzonderlijke dag, bracht ti minuten later Sparta voor eerst in de tweede helft, te op voorsprong maar Cahottes gaf niet. Mens. gehinderd d een handkwetsuur, zou 3' vf"01 het einde (de score was toen steeds gelijk 12-12) de Spamt overwinning vastleggen dank twee doelpunten op penalty I Van Delsen maakte er 12-15 en toen tijdens de laatste v strijdseconden Cahottes het tiende doelpunt aantekende de wedstrijd reeds gespeeld ste Scoorders P Boumon 5. M( 173 4, Van Den Berghe 2, Merbes Van Delsen 1. itie Zo dat was het dan met het alddertje komt de ijsbeer uit het water Niet alleen heren plonzen bij ijsberenweder in het koude water. U ziet dat ook de Dendermondse dametjes geen schrik hebben van een duik. (R)

De Voorpost | 1974 | | pagina 24