Steveniers vroeg out Leiders overklas GEEN CUPMENTALITEli UITSTEKEND VERDEDIGD ET OP TIJD OVERSPEELD Even uw aandacht! Promotiekanse verkeken BASKET le RATIONALE S. OOSTENDE- S. AALST 98-86 3e NAT. Rubo Niel-Panters Baasrode 84-56 BBC Dendermonde-The Dino's 49-35 2e NATIONALE S. AALST-ANDENNE 96-86 Cabrita Zele-Waasmunster 58-72 W.S. Gent-S. Aalst 21-34 Rupelmonde-Vlinders Buggenhout 65-5 3" PR0V.G Grembergen 0.0-Eksaarde 70-47 li KAATSEN 26 Zij die in stilte hoopten dat na de glansverrichting die het in de wedstrijd met B. leper had weggegeven Sunshine ook bij machte zou zijn S. Oostende in eigen zaal schaakmat te zetten zijn van een kale reis teruggekeerd. Het moet worden betoogd dat de Aalstenaars met enige overtuiging de wedstrijd aan pakten doch zelden de indruk wekten het te kunnen halen. Het feit dat men Schorreel, wegens een breuk van twee beentjes in de voet, niet kon opstellen, mag nauwelijks als een ver zachting van de nederlaag worden beschouwd. Ook De Neef, legerdienst, was afwezig, terwijl De Wolf momenteel met een minder goede konditie worstelt. In de wedstrijd zelf kreeg Steve niers het uiteraard niet gemak kelijk. De Aalsterse topspeler werd nogal hard aangepakt door Senecaut die hem tot slechts vijftien punten kon beperken. Steveniers werd er zowaar ner veus bij probeerde telkens te for ceren maar werd veelal geremd in zfjn toch te persoonlijke in spanningen. Anderdeels werd ook de Aal stenaar al vlak na de rust met een vijfde fout bedacht zodat hij uit de wedstrijd verdween. Eaton van zijn kant werd gescha duwd door Van Moerkerke doch nom nog zevenentwintig punten voor zijn rekening. Bij de rust van dit hardnekkig betwist tref fen - dit ofschoon beide ploegen geen enkele kans meer zagen om In de eerste zes post te vatten - Ikon men nog alle kanten uit. Het was inderdaad zo dat geen en kele ploeg veel armslag kreeg zodat de kloof nooit meer dan vier punten bedroeg en waarbij met wisselende kansen werd ge streden. Aalst nam zelfs op een bepaald ogenblik de leiding (21- 23) maar deze kleine voorsprong was bij de rust al in een achter stand omgezet (44-40). Na de kampwisseling werden de beide ploegen beurtelings in de ach tervolging gedreven maar zoals reeds eerder gezegd betekende het wegvallen van Steveniers een niet te overbruggen handikap daar de jonge Van der Haegen het ook minder precies deed dan in de wedstrijd van de week tevoren met" leper. Sunair ging daarbij nog pressing uitoefenen en dit betekende voor Aalst de teleur gang. Nu zaterdag speelt Sun shine zijn eerste bekerontmoeting en wel op het veld van vierde iklasser Wasmuel die het niet doet in de kompetitie doch in de Beker van België tot nog toe gensters sloeg en al meerdere gereputeerde ploegen uitschakel de. SUNSHINE dat vroeger reeds op hef maakte in deze kompetitie en dit nu ook weer zal trachten te doen mag zich evenwel aan geen overdreven zelfvertrouwen gaan bezondigen wil men geen ontgoocheling rijker zijn. JVH Panters heeft zijn inspanning van vorige week niet volgehouden. Geen verrassing eigenlijk, is het ook vroeger al gebleken dat Panters tegen Waregem iets meer kan, tegen Rubo, en zeker te Niel, heeft Panters nooit een -verrichting van enig niveau gehaald. Zo geschiedde ook nu weer. Ook de scoorders van Rubo kende Panters al langerFaber en Geudens zouden,, zoals we later zouden zien, onder hun beiden een kleine vijftiger lukken. Toch werd voor een gewone zone-verdediging geopteerd, die echter van meet-af gaten liet. Ook slaagde Panters er niet in Rubo's snelle tegenaanvallen te stuiten. Het was dan ook slechts dankzij felle inspanningen van De Block dat Panters tot de 10e min. in koers bleef20-16. Panters kwam slechts tot een veel te statisch aanvalsspel waar bij het afstandshot dan nog on bestaande was. Daarbij ging Col- pin nu onder de ring open kan sen missen en zodoende was het logisch dat er een duidelijk ver schil op het bord kwam. Niette genstaande Borremans in de slot minuut nog 2 maal milderde was de rekening toch nog 13 punten aan de rust 45-32. Toen Rubo, na weer 2 gemiste vrijworpen van Colpin met een 6-0 de tweede helft aanving, waren de zaken meteen duidelijk gesteld. Daarbij belette de tra ditioneel hardopzittende thuisver- dediging Florkin in de wedstrijd te komen. Ook werd De Block, de enige werkelijke aanvaller van Panters, lamgelegd. Karei deed nu wel heel goeie zaken in ver dediging, maar de schaarse pun ten kwamen er slechts dank zij een goede 2de helft van De Smet, en 3 drives van Van Den Broeck die nu op de rechter vleugel was gaan postvatten. Ook Moens, na 2 vroege treffers in de tweede helft, miste nu ver schillende open kansen, Rubo ging dan ook onbedreigd naar een ruime zege toe. Eigenlijk stonden er 2 kontrasten op het terreineen heel dyna misch, vlot aanvallend Rubo, dat Panters geregeld in snelheid nam en dat daarenboven nog een de gelijk afstandshot kon plaatsen. Daartegenover stond een traag akterend statisch Panters, zonder inspiratie, dat er wel in slaagt kansen te scheppen onder de ring maar dat er slechts heel spora disch in lukt die in punten om te zetten. Dat daarenboven, bij ge beurlijk falen onder de ring, geen afstandshot in de plaats kan stel len, en dat mómenteel niet be schikt over de spelers die ver dedigende rebounds in quick- break-aanvallen kunnen omzetten. Er blijft offensief nog weinig po sitiefs over dus. Vandaar de heel lage sikores bij Panters... zelfs als er nog eens gewonnen wordt. Verdienstelijke spelers bij Panters waren De Block voor zijn aan val in de 1ste, zijn verdegiging in de 2de helft, en De Smet voor zijn opvallende 2de helft. Rubo-Panters 84-58 Panters Colpin 6, De Block 19, Van Zegbroeck. Moens 6, De Smet 8, Van Den Broeck 8, Florkin 3, Piron 2, Borremans 4. Reserven Rubo-Panters 58-59 Nadat Rubo de ganse 1ste en een heel stuk van de 2de helft had geleid, kon Panters in de eindfase langs De Smet-D'Hooghe en Moens, en door het houden van de bal, de zege naar zich toe halen. Panters Van Zegbroeck 1, Coec- kelbergh 4, De Smet H. 16, Hiel 4, Moens 16, D'Hooghe 8De Smet J. 8, Herssens 2, Florkin. Scholieren Panters-Elite Gent52-95 Panters Van Den Vreken 2, Coeckelbergh 18, Verhulst J. 6, Koek, Stevens 2, Hermans 3, Moens 18, De Cook 2. Kadetten Panters-Elite Gent54-66 Panters Koek 4, Stevens 12, Her mans 15, Bertin 2. Bosteeis 10, De Cock 10. Verhulst C. 1, De Keersmaeker. Een overwinning die net op tijd komt, niet alleen omdat BBCD in direkt degradatiegevaar was ver zeild maar ook omdat de menta liteit van de ganse club fel was aangetast na zeven opeenvolgen de nederlagen. Sinds 11 novem ber 1973 stond Dendermonde met 12 punten uit 7 wedstrijden en tot voor deze laatste wedstrijd haalden ze geen enkel punt meer. De wedstrijd was geen formali teit aangezien BBCD, fel ver zwakt door de afwezigheid van liefst vier basiselementen, het moest opnemen tegen een zeer aggressief optredende tegenstan der. die als voolaatste in de rangschikking, moest vechten voor zijn behoud. De wedstrijd Onmiddellijk werd de zoneverde diging van de thuisploeg in gebreke gevonden en mede door haar onproduktiviteit in aanval konden de Dino's uitlopen tot 0-6. De hardheid in verdediging van de bezoekers werd afgestraft door Frank Van Causbroek die met 4 op 4 vrijworpen zijn ploeg bijbracht aan de vijfde minuut (4- 6), Vanaf dat ogenblik begon BBCD hard te werken in verde diging wat de tegenstander be lette nog verder uit te lopen en wat de thuisploeg toeliet sneller naar de aanval over te schakelen waar F, Van Causbroek en D. Peersman de bezoekers tot fouten noopten. Een zwak omzetten der vrijworpen belette de thuisploeg een ruime voorsprong op te bou wen (14-12 aan de elfde min.) en alleen kon gehoopt worden op het in elkaar storten van de bezoekers wegens foutenlast. (15 persoonlijke fouten in de eerste helft). Denis Peersman legde ten slotte de ruststand vast 22-18. De geringe score was vooral te wijten aan de slechte afwerking; kansen waren er genoeg, evenals het missen van de vrijworpen (6 op 18), De tweede speelhelft bracht het zelfde spelbeeld waarbij vooral F. Van Causbroek en D. Peers man werden aangespeeld, die BBCD naar een 32-24 voorsprong shotten (10e minuut). De bezoe kers konden terugkomen naar 36- 32 onder impuls van een be- Bij het eindsignaal jubelde de Aalsterse aanhang, die nochtans voordien vrij sip had gekeken. Suncharm had een naaste rivaal geklopt en met die niet gemakkelijke zege kreeg men oök praktisch de zekerheid dat men volgend jaar nog in de tweede klasse zal spelen. De eerste speelhelft was geen festival want na de initiale 8-6 cijfers sloeg het spelbeeld in het voordeel van de gasten, die het al meerdere weken zonder hun Amerikaan Shields (gekwetstf moeten klaren. De meer agressieve Walse verdediging stoorde de Aalsterse aanvallen in dermate dat na tien minuten 23-28 op het bord stond. Kwam daarbij dat Suncharm al te statisch speelde, uiter aard in snelheid te kort schoot. Segers en Weck straften daarbij de missers in de Suncharm verdediging af. Het verbaasde dan ook niemand dat de gasten naar een negenpunten voorsprong steven.den (34-43) doch uitein delijk brachten Allen )22 punten in de eerste periode) Aalst toch opnieuw in de wedstrijd. Rust 46-49. Twaalf minuten wer de tweede speelhelft oud toen de thuisploeg opnieuw aan voorsprong kwam. (66-65) en meteen ging men er in geloven. Mede door het feit dat Bodson en Segers onder een zware foutenlast gebukt liepen, en Weck volledig stilviel kon Aalst het heft in handen nemen. (87-79). Toch trachtte Andenne nog terug te slaan, doch het verloor Bodson en Tirtiau wegens vijf fouten en meteen was de kous af. Aalst moest op zijn beurt de gebrs D'Herdt vervangen doch vooral De Schrijver gaf de tegenstanders geen kans meer om terug te komen. De Schrijver spelde immers een opmerkelijke partij en akteerde met een enorme overgave. Waar Allen die nu werkelijk niet meer verontrust werd een 9 op 11 shot prestatie liet noteren kwamen 96-86 eindcijfers op het bord. Zeggen we nog dat de jonge Y. D'Herdt die al direkt in de basisploeg kwam het vortreffelijk deed. De doelpunten D. D'Herdt, Y. D'Herdt 4-8, De Schrijver 0-2, Pottiez 6-6, Allen 22-,18, Van der iMaelen 0-1, Michelet 14-12, Va Gijseghem 0-3. Nu zaterdag om 20 u. 30 speelt Suncharm een oefenwedstrijd met Fresh Air als tegen stander. Fresh Air een van de meest toonaangevende ploegen uit de derde klasse wordt in goede banen ge leid door John Huysecom die voor dè Aalsterse basket ballliefhebbers geen onbekende is. Fresh Air speelde vorige week een vrendschappelijke wedstrijd tegen Sun shine en won. Dit houdt dus voor Suncharm wel een waarschuwing in, J.V.H. In deze nieuwe en voor dit seizoen wel de laatste belangr wedstrijd, is Cabrita Zele er eens te meer niet in gelukt Gr een grote zege te behalen. Op uitzondering van een o$|o( winning op verplaatsing bij Melle zijn de Zeienaars in betylut rijke matchen zodanig onder de maat gebleven, dat er metw huidige kern moeilijk een promotie kan behaald worden, danks men over de kwantiteit aan spelers beschikt, is het breken van een werkelijke matchwinnaar de laatste twee fataal geweest. Vijf deli Ook nu weer in de topmatch te gen gebuur Waasmunster waren het de bezoekers, die ondanks de inzet voor hen nog belangrijker was betrekkelijk kalm en zelf zeker de wedstrijd aanvingen, het geen zich dan ook resulteerde in de score, die doorlopend in hun voordeel was en waarbij Cabrita maar tweemaal de schijn kon opbrengen een overwinningskans te bezitten, het was in de eerste helft aan de 8ste minuut met 'n 15-16 stand en in de tweede helft na 11 min. na een remonte die van 35-50 teruggebracht werd tot 48-55. De grote oorzaak van het Zeelse falen lag in de gebrekkige afwerking die amper 26% bedroeg tegen 37% voor winnaar Waas munster. Bij Cabrita was er maar één speler die in de eerste helft in het bijzonder nog redde wat er te redden viel en dat was Cuypers. die kon wedijveren met de tegenstander, de rest kwam nooit boven de middelmaat. Ca brita mag de rest van de kompe titie dan ook rustig stellen in het toekomstperspektief, want meer dan een plaats in de midden groep zit er niet meer in. Technische uitslag Van Miegroet G (5-9), Van groet W. (0-4), Coene (4-0), Langenhove (2-0), 'De Loose Cuypers (8-7), Deprez (0-0), lips (2-0), De Beule (4-13), Graeve (2-0), Ove ijk bij 12( Reserven Cabrita-Waasmunster 80-54. Rust41-21. Verbruggen 2-12, Van Lysebi ers 4-0, Van Miegroet W. 0-2, man, Goossens 4-6, Verme'e 6-0, De Graeve 23-15. Van genhov.e 2-4 Kadetten Bazel-Cabrita Rust 19-21. Van Driessche Heirwegh, Van de Velde E. Van Hassel F. 2-14, Van Mieg 0-5, Van Lysebettens 0-2, F; jj 7-0, .Van Hassel G. 8-7. Ja er0 0-0. Miniemen Bazel-Cabrita Rust" 10-8, D'Hooge T. 2, pieters 4, Moens P. 15 Driessche 1. Vanderburgt D'hooghe 2. Werd de verplaatsing naar Gent met gemengde gevoelens tegemoet gezien dan heeft een wilskrachtig en vooral in verdediging sterk spelend Suncharm de wedstrijd ns?r zijn hand kunnen zetten. De verdediging was in.de eerste speelhelft trouwens zo voortreffelijk georganiseerd dat de thuisploeg slechts tot negen schamele punten kwam. M.C. Huylebroeck die Van der Stock verving deed het immers voortreffelijk doch liep nog voor de rust haar vierde persoonlijke fout op. zodat ze al vlug uit de wed strijd verdween. Suncharm dat naast de afwezigheid van Van der Stock in de wedstrijd zelf met een handikap werd gekonfronteerd nl het uitvallen van de Maturo wegens neuskwetsuur, liep 'bij de rust op een vijftienpunten voor sprong (9-24) en dit betekende een voldoende veiligheids marge. Na de kampwisseling zou het nadeel van in open lucht te moeten spelen de Aalsterse meisjes toch niet al te zwaar vallen want W.S. slaagde er nauwelijks in twee punten van de achterstand weg te werken. In de eerste speelhelft was er de goede shotprestatie van Ysebaert en Podevijn die de partij in het voordeel orienteerden. Nader hand werd er minder precies op doel geworpen en dat verklaart meteen de niet zo hoog oplopende cijfers. Doelpunten: Podevijn 7-5, Ysebaert 10-1, De Cremer 2-4, Huylebroeck 3-0, Callebaut 2-0, de Maturo en Naessens. toor che Stoor 1'egl erh teil •oor m De reserven speelden een voortreffelijke match. Uitblin *9' waren zeker Raes en Van Riet. De vlinders hadden het zi^i* niet gemakkelijk maar haalden het toch op Rubac met 43-4 De eerste speelhelft van de hoofdwedstrijd verliep rustig. Buggenhoutenaars speelden niet denderend maar zij kor «e Rubac de baas. Bij de rust was de stand 27-31. Tijdens®"1 tweede helft faalde de ploeg over de ganse lijn. Zij korl de verdediging van de Rupelzonen niet doorbreken, terwijl lukte doelpogingen, slechte passen en te weinig snelhei< tet het voordeel van de thuisploeg werkten. De Rupelmondenfaui speelden duidelijk beter dan de Vlinders. Engels die heel U ouder is als de andere spelers moet zeker niet onderdoen i grl de jeugd wat snelheid en lenigheid betreft. Hij misleidde n »trl dan eens de trage'bezoekers. Rubac getuigde van niet te derschatten talent en beschikt ook over een geweldige b Hiermee is de ans om te promoveren naar tweede provint wel verkeken. Misschien was de ploeg inderdaad nog te j Technische uitslag BBC Vlinders Van Ingelgerr Mahieu 0-4. ed; i 8-6 Goubert 9-5 De Smet 12Jet{ jys rw BBC Rubac De Ksersmaecker 5-8 Engels 8-6 Olaus 6- ere W. De Laet 2-0 E. De Laet 4-0 Jancegers 2-,8. ud> Zondag 27 januari speelt BBC Vlinders een match voor beker van Oost-Vlaanderen tegen Gentson te Gent, WegBn de autoloze zondag is er een bus ingelegd. Supporters willen meegaan kunnen zich laten inschrijven in lokaal Vlinder. Vertrek 8 u, 45, deelnemingskosten 40 fr. GVDP. ng< Niettegenstaande iedereen zich dubbel plooide, lieten de basketters van BBC Dendermonde het zondag afweten. (P) Grembergen speelde een prachtige wedstrijd en diende de leidersploeg een uitgesproken nederlaag toe. Gestart met het vijftal Van Keer, Segers, De Clercq, Mijs en Van Cauwenberghe, slaagde de thuisploeg erin dadelijk een 10-puntenvoorsprong op te bouwen dankzij doelpunten van Segers en Van Cauwenberghe (9 vrijworpen op 10). Aan de 10e minuut luidde de stand reeds 17-4. Wat Eksaarde daarna ook probeerde er was geen kruid ge wassen tegen het kollektief zeer sterke Grembergen. Mijs bleek plots een gedroomde spelverdeler en plukte in verdedi ging bijna al de rebounds Van Keer hield zeer oordeelkundig de gevaarlijke De Cock uit de wedstrijd en scoorde naar het einde van de eerste helft van op de post12 punten, die er voor zorgden dat de voorsprong aan de rust behouden bleef (rust 31-20). In een rumoerige 2e speel helft (tal van aangevochten scheidsrechterlijke beslissin gen en zenuwachtig acteren de bezoekers) naderde Eks aarde eerst nog wel tot op 7 punten, maar nu waren het Caudron en De Clercq die on grijpbaar bleken voor hun te genstrevers en er voor zorg den dat de ikloof verder werd uitgediept (47-30 na 10 min.) Nadat Robert Segers op de 1ee minuut uitviel met 5 fou ten kon Eksaarde nog wel even aanklampen maar in een aenderend eindoffensief over klaste de thuisploeg de lei ders en bewees daardoor veel meer te kunnen dan haar klas sering tot nu toe liet ver moeden. De punten Van Keer 1'roi Segers 6-8, Van Cauwen rijt ghe Etn. 11-4, Caudron Mijs E. 0-5, De Clercq FJ 0-9, Van Cauwenberghe Coach Van Cauwenbergipgc De reserven verloren hun v strijd met 39-53. Bij de was de stand reeds 21-28, punten Caudron 2-8, Keer 12-2, Van Cauwenbei nd Et. 2-2, Segers 0-4, Van Ier wenberghe Pol. 0-2 De Cl<ern 0-5, Bogaert Ronny, Fie Chr. Op 3 februari speelt Gr bergen tegen Breydelboys kan mits te winnen opni in aanmerking komen een promotieplaats. G\/ weeglijke Castelain (13e min.) maar bij de thuisploeg kon Piron tegenscoren om daarna een ge stolen bal met een doelpunt af te ronden (42-35 met nog een viertal minuten spel). In extremis schakelden de Dino's over naar een nogal brutale manverdediging waardoor er fouten vielen aan de lopende band, die door Frank Van Causbroek werden omgezet. Peers man D. de uitblinker in de 2de speelhelft, legde samen met Pi ron de eindcijfers vast. De punten Peersman D 6-12Van Caus broek F 7-7 Piron 2-6Ver- meiren 5-0 Cleemput 0-2 Mes- kens 2-0. Reserven BBCD-The Dino's 40-52 Na een geliikopgaande eerste helft, konden de bezoekers in 't begin van de tweede helft een tienpuntenkloof slaan die er tot het einde is gebleven. Een goede prestatie van Vermeulen J, valt te noteren. BBCD-BBC Osiris 75-52 Volgende kaatsklubs worden vriendelijk doch dringenc VZ Een prachtoverwinning van onze jongens die zich na een 37-32 ruststand, duidelijk de besten toonden. Scoorden voor BBCDPutteman 31 Van Praet 15Staelen 12 Van Hecke 9Van Leemput 8 De Coster. Deze zondag 27.1.74 is BBCD vrij daar het reeds uitgeschakeld werd voor de bekermatchen. medewerker G. De Pauw, Potiaulaan 42, 9330 Dender- monde Wieze Sportief, Opstal Pelote Buggenhout, Bug- genhout Baasrode verzek. Blijf Jong, Baardegem SK, Zele Van Hassel, Annemans, Moorsel Steven, Aalst over een formulier beschikken bellen naar 052-221.69. ei

De Voorpost | 1974 | | pagina 26