re aan wie ere toekomt TALRIJK! EREPLA/ TALRIJKE EREPLAATSEN AC. Nieuwe impuls voor de Denderstreek BEVREDIGENDE RESULTATEN Uitbergenmooie ereplaatsen 1GESLAAGDE OEFENWEDSTRIJD TE KASTEL Eddy Pensaert herstellend A.C. Zele speelt mee voor klub- Bij A.C Lebbeke Bij AC Baasrode Atletiekkern Onze damesa leverden slag Atletiekkern Overmere Onze damesatleten leverden slag te Laarne Moorsel en Wingene: AC Aalst rangschikkingen .jeelse mini-voetbalkompetitie Pud en Nieuw rgt voor erg roeper ing 27 j komen we nog even terug op de glansresultaten die de teiende Lebbeekse atletiekklub heeft behaald in de 12e 'kampioenschappen Cross-Country die onlangs te Aarlen rerden betwist, z Afijf interklub-bekers kwamen mee naar Lebbeke zodat overdui- lelijk bewezen is dat AC Lebbeke op het ogenblik over één Ier sterkste teams in deze specialiteit beschikt. bverlopen we even breeduit de resultaten, dan valt onmiddel lijk de tweede plaats op van De Feyter en de vierde van Tilly ■lij de pupillen. Verdere uitslagen waren Van den Meersche |12e), Van Stappen (15e), Berghman (24e), Mannaert (26e). In het klubklassement werd een tweede plaats bereikt met amper puntjes achterstand op leider Spa. pij de miniemen A ereplaatsen roor Callebout (3e). Jacobs (6e). n De Waegeneir (13e). Dat was nog niet genoeg om de beker te irinnen want Schlfflange werd b< erste met 3 punten voorsprong (ip ACL. Bij de miniemen B kwam ns Ie Feyter enkele meters tekort m te zegevieren. Van der Meer- che (9e). Van de Voorde (10e) n Putteman (11e) zitten in een akdoek. Jansonne werd 17e. Nu 57 tond er op het Lebbeekse mees- wschop geen maat. De beker E. erhuisde naar Lebbeke met een eG oorsprong van 9 punten op ULA. F' ij de kadetten werd de beker Ja eroverd door de gave kollektieve restatie van de Lebbeekse klep- ers. Boodts (7e), Van Herre- Feghen (8e). Tilburgh (12e) en erhaven (15e) waren de bewer- tellers van een mooie 7 punten- 't oorsprong op Spa, Ula, Calf en J ftCBBS, De scholieren roerden ~de grote trom... Lelon (3e), Willems (6e), De Coster (8e), Van Damme (9e) en Van den Eede (28e) lieten er geen gras over groeien en won nen voor Milano, Darmstadt. Liege Spa en Ula. De juniors startten slechts met twee atleten en dat was een ietsje te weinig om doorslagge vend genoemd te worden. Ver- meir (9e) en Van der Straeten (24e) stonden voor een moeilijke taak. De seniors wonnen met liefst 13 punten voorsprong en dat werd bereikt door de uitslagen van Rottlers (7e). Francois Joos (10e). Julien Joos (12e). Poppe (14e), Van der Meersche (32e), Philips (33e) en De Maeseneer (41e). In de algemene Interklub luidde de uitslag logischerwijze als volgt 1. AC LEBBEKE 66 p. 2. FC Liège 77 p. 3. Ula 176 p. tk'fkhh Met die waardevolle trofeeën keerde AC Lebbeke uit Aarlen terug (Jo) massa deelnemers en een ruime publieke belangstelling enmerkten deze eerste oefenwedstrijd. De onderafdeling van n|i.C. Baasrode, A.C. Moerzeke-Kastel, zorgde voor een prachtige zf 'ijzentafel, zodat iedereen tevreden huiswaarts kon gaan. Bij 4P pupillen meisjes stond er geen maat op het meesterschap in Daisy De Troetsel (n.a) die het haalde voor Christiane o^eleman (n.a) en Anja Peelman (n.a). Bij de miniemen meisjes s am Monique Van de Voorde van bij de start het kommando in injanden en dreef stelselmatig haar voorsprong op. Ze won dan ,)k ruim afgescheiden voor Monica Van den Eynde (n.a) en Jreta Vermeir (n.a.). Bij de kadetten dames had Godelieve njauwens er genoeg aan de wedstrijd uit te lopen om te winnen. J de scholieren dames was het een logische overwinning voor grid Bauwens zij diende niet tot het uiterste te gaan om n itricia Fameaey achter zich te houden. Pupillen jongens - reeks 2 1. Peelman Rudy (n.a.) 2. Suy Filip (n.a.) 3. Colman Johan (n.a.) 4. V.D. Breen Jan (ACB) 5. V.D. Broeck Geert (n.a.) 6. De Cauwer Dirk (n.a.) 7. Pöleman Luc (n.a.) Miniemen jongens 1. Collier André (n.a.) 2. De Clippeleir René (n.a.) 3. Nobels Theo (n.a.) 4. Thierens Luc (n.a.) 5. Rottiers Luc (n.a.) 6. Van Loey Eric (n.a.) In de eerste reeks liet Ki winning afsnoepen door Di Katrien De Smet 3e en Maes was 7e en Nelly Ras In de eerste reeks liet Karine Bauwens zich de over winning afsnoepen door De Soete. In haar spoor werd Katrien De Smet 3e en Marleen De Backer 4e. Lieve Maes was 7e en Nelly Rasschaert 8e. Marita De Bruyne liep haar eerste wedstrijd en bracht het er niet slecht vanaf. Ze werd 14e voor Isabelle Lyppens, Christine Tackaert was 24e. Ook in de tweede reeks deden onze meisjes het flink met het trio Paola Van der Sijpe 6e, Erna Heirman 7e en Katleen Haentjens 8e. In de derde reeks liep het tweetal Gerda Heirman en Martine Verherbrughe sterk in de kijker bij de koplopers en eindigden uiteindelijk 3e en 4e. Katarina Verhofstadt en Katrien Bauwens kregen nummer 9 en 10 toegewezen. In de vierde reeks zorgde Martine Maes voor de ver rassing. Dit meisje dat meestal aan hoogspringen doet waagde haar kans in het veldlopen en wist beslag te leggen op een mooie 4e plaats. Onze jongens streden op twee fronten. Enkele schrokken niet terug van de verre verplaatsing naar Wingene. Onze pupillen zorgden terug voor een goede uitslag met een mooie 5e plaats voor Johan Meganck die blijkbaar de goede forme terugkrijgt. De broertjes Buyle finishten zich op een niet onaardige 12e en 13e plaats. Kadet Dany Buyle liep eveneens een zeer goede wedstrijd en wist beslag Ie teggen op een mooie 24e plaats op meer dan 100 deelnemers. Martin Meganck liet zich 70e afdrukken. Ronny Oosterlinck deed het eveneens op een behoorlijke manier bij de scholieren. Hij werd 46e met na hem in het peloton Herwig Van de Velde. Het merendeel van onze jongens trokken de spikes aan te Laarne om in de schaduw van het eeuwenoude slot onze kleuren te verdedigen. Bij de seniores namen Antoine Van der Heyden en Cyriel Oosterlinck het op met een 82e en 102e plaats als beloning op 144 deelnemers. Dirk Oosterlinck startte bij de scholieren maar deed een valpartij bij de start. Hierdoor geraakte hij achterop maar kwam toch nog terug tot de 42e plaats op 88 deelnemers. Bij de kadetten noteerden we Chris De Lausnay als 52e en Eddy De Vrieze als 56e. In de eerste reeks miniemen zagen we terug een in prachtvorm verkerende Patrick Van der Sijpe die ondanks een slechte start zich toch nog in de voorhoede wist te wringen en beslag legde op een eervolle 3e plaats. René De Lausnay was 8e en Peter Vleminckx 18e. In de tweede reeks eindigde Franky Van Hee 14e. In de derde reeks kwam Dany Oosterlinck als 11e over de kalklijn, Dany Van der Stricht 18e en Jan Van der Sijpt 28e. Pupil Johny Rasschaert was 26e. Zondag 27 januari nemen onze jongens deel aan de veld loop te Hamme. M.H. Al is het nog niet dadelijk duidelijk, de komende provinciale en ook wel nationale kampioenschappen zouden wel eens kun nen uitwijzen welke biezondere invloed de crossorganisaties van Moorsel en Wingene hebben gehad voor de atletiek in de Denderstreek, hoofdzakelijk vertegenwoordigd door de jongens van Vlierzele Sportief en Eendracht Aalst. Het zal de aandachtige crossliefhebbers wel opgevallen zijn dat noch te Moorsel, noch te Wingene enig spoor te vinden was van Eddy Peynsaert, de sympathieke Hof stadenaar die deze zomer op het nationaal podium stond van het polsstokspringen en deze winter in het crossen vaak meeging met Matthijs, Sergeant, Van den Berghe en De Pauw of anders gezegd Eddy speelde met genoemde vrienden een vooraanstaaedn rol in het scho lierentoneel Of hij van de velden verdween wegens vermoeidheid Helemaal niet. Begin januari kreeg Eddy een biezortder ernstige heelkundige ingreep aan de knie en een lange herstelperiode meldt zich aan. Goede hoop is er wej want sedert vorige week is hij opnieuw in de huiskring. De Voorpost-Atletiek wenst deze beloftevolle kracht alvast het allerbeste en de moed om een rustig herstel aan te vatten. JMV Aan de cross te Wingene werd zoals trouwens kon worden verwacht massaal deelgenomen zodat men beslist aan een Belgisch kampioenschap kon denken. De aanhef was opnieuw uitstekend voor Aalst want het werd bij de pupillen al direkt een zege voor Geert Van Herzele die nochtans slechts aan zijn vierde veldloop toe was. Geert ging ook zijn vriend Stefaan Van der Stichelen vooraf, die niet over al zijn mogelijkheden beschikte, en slechts derde werd. Dit betekende meteen ook de eerste nederlaag voor laatstgenoemde. l arie-Claire Vermeir was 3e. j de heren verliepen de edstrijden spannend in de 'erste reeks pupillen won An- Bauwens met een 20-tal 12 eter voorsprong op Mare De jysscher en Leo Wuytack in/vijl Luc Van de Voorde 9e 6-erd. In de 2de reeks won idy Peelman op overtuigen- manier. Philip Suy was 2e 3r i Johan Colman 3e. Jan Van e9jen Breeën legde beslag op s tn'verdienstelijke 4e plaats, j de miniemen was het Am Collier die het best de 3 nge afstand verteerde en Bn ook ruim afgescheiden on. René De Clippeleir was e en Theo Nobels 3e. Peter pnickx was eerste Baasrode- par op de 7e plaats, Darmy f en Assche werd 11e en Joris I jerekx 16e. Bij de kadetten f pam het tot een spurt tus- en Marc Van de Voorde en pbert Veyteerstgenoemde jon het pleit. Francois Pele- lan was 3e. Bij de scholieren pm Rudy Veyt meer voor drong naar gelang de wed- jnjrijd vorderde, zodat hij aan i B aankomst 100 m boni had Fp Jean-Pierre De Bleser. Bij e juniors demonstreerde het laatselijke idool, Roger De rgjogel. Reeds van in de eer- vfe ronde had hij al een ge- Iststellende voorsprong. Hij !8ielde zich echter tevreden Mat hij uiteindelijk met 3/4 leijnde voorsprong won op (jienne Van Den Bossche en :i«rman Wuytack, Erik Clarijs- se was 6e. Bij de veteranen stond er op het meesterschap van Frans Van Daele geen maathij won afgescheiden voor Alfons De Block en Gus- taaf Van Assche. Bij de se niors stond er eens te meer geen maat op Laurent Vran- ken. Louis Van Spitael toon de zich ditmaal de betere van Piet Roels. Alfons De Clercq werd 4e en schijnt er stilaan terug door te komen. Gilbert Van den Bossche werd, on danks de korte afstand. 5e. Leo Hermans rekende in de laatste rechte lijn af met Geo Vlaeminck. Verder nog Adolf Debbaut 10e en Jozef Van Keer 14e. TECHNISCHE UITSLAGEN Pupillen meisjes 1. De Troetsel Dasy (n.a.) 2. Peleman Chris (n.a.) 3. Peelman Anje (n.a.) 4. Van Duyzen Maryke (n.a.) 5. Van Den Broeck MA. (n.a.) Miniemen meisjes 1. V.D. Voorde Moniq. (ACB) 2. V.D. Eynde Monica (n.a.) 3. Vermeir Greta (n.a.) 4. Vercauteren Maria (n.a.) 5. Plateau Magie (5.a.) Pupillen jongens - reeks 1 1. Bauwens André (ACB) 2. De Ruysser Mare (n.a.) 3. Wuytack Leo (n.a.) 4. Tassyns Chris (n.a.) 5. Vermeir Luc (n.a.) 6. Hermans Geert (n.a.) 7. V. Langenhove Fr. (n.a.) 7. Conincks P. (ACB) Kadetten dames 1. Bauwens Godelieve (ACB) Scholieren dames 1. Bauwens Ingrid (ACB) 2. Famaey Patricia (ACB) 3. Vermeir Marie-Claire (n.a.) Kadetten jongens 1. V.D. Voorde Mare (ACB) 2. Veyt Robert (ACB) 3. Peleman Francois (n.a 4. Van Assche Eric (ACB) Scholieren heren 1. Veyt Rudy (ACB) 2. De Bleser J.-P. (ACB) Juniors heren 1. De Vogel Roger (ACB) 2. V.d. Bossche Et. (n.a.) 3. Wuytack Herman (n.a.) 4. Huysmans Luc (n.a.) 5. Certyn Raymond (n.a.) Seniors heren 1. Vrancken Laurent (ACB) 2. Van Spitael Louis (ACB) 3. Roels Piet (ACB) 4. De Clercq Alfons (ACB) 5. V.D. Bossche G (ACB) 6. Hermans Leo (ACB) 7. Vlaminck Georges (ACB) 8. Peelman Alfons (n.a.) 9. Van Loey Eddy (n.a.) 10. Debbaut Adolf (ACB) GDP. de AC Zele meisjes waren aktief In de damescross te Ekeren, en in de reeks kadetten waren de resultaten zo schitterend dat ze in de klubrangsctiikking beslag konden leggen op een meer dan verdienstelijke plaats. Na amper enkele weken kompetitie een 2de plaats behalen onder de klubs is voor secretaris Van Hecke en zijn medewerkers zeker een grote verdienste. In reeks 1 kadetten was het Lieve Van Cauteren die mooi vijfde werd. Magda Roels met een 13 en Ingrid Christiaens met een 19e plaats mogen op een goede wedstrijd terugblikken. In reeks 2 was het Christel Van Lysebettens die met de eerste accessiet ging lopen en daarmee haalden ze onder de klubs het volgend resultaat 1. Boom 8 p. 2, Zele 20 p. i 3. Olse Merksem 27 p. 4. Lyra 28 p. 5. Looise 29 p.6. Lierse 33 p.7. Eke ren 40 p. Bij de miniemen was Marleen Christiaens 4e en Godelieve Roels 20e. De Jongens afdeling nam een weekje rust. BENO Overwinningen bracht het voor bije weekend ons niet. Toch kun nen wij met de resultaten van onze jongens best tevreden zijn. Op hun programma stond immers de internationale veldlopen van •ingene. Bij de pupillen eindigde Floris Verstraeten uit Wichelen vierde en Geert Van Eeckhout na een botsing met een officieel als 28ste. Bij de miniemen 1962 was Paul de Martelaer 10e en Te Opwijk werden volgende uit slagen genoteerd Kadetten meisjes 1. Linda Verhaven 2. Marina Willems 3. Marleen De Ridder Scholieren meisjes 1. Greta Berghman 2. Elise Verbesselt Veteranen 1. Vanderlinden 2. Ernest Verstrepen 3. Lucien Heyvaert 4. Frans Meskens Pupillen jongens 1e reeks 1. Walter Mertens 2. Dirk Van Der Linden 3. Franky De Feyter 4. Vergauwen 5. Luc Bosman Miniemen jongens 1962 1. Stefaan Callebout Pupillen 2e reeks 1 Peter De Feyter 2. Mare Tilley 3. Jos Van Den Bossche 4. Wim Van Den Meersche 5. M. Van Opstal Miniemen jongens 2e reeks 1. Freddy De Feyter 2. V.D. Meersche Gilbert 3. Paul V.D. Voorde 4. Mare Putteman 5. Alain Steeman Scholieren jongens 1. Frans De Koster 2. Franc Ven Damme 3. Etienne Van Den Eede 4. Jan V.D. Strepen Pupillen meisjes 1. Van Der Vorst 2. An Van Lembergen 3. Rita Van Den Bossche Pupillen meisjes 2e reeks 1. Lieve De Kimpe 2. Lucia Verbesselt 3. An Beytier 4. Hllde Bergman Miniemen meisjes 1. Marina Stevens 2. Griet De Koster 3. Hilde Peirlinch 4. Martine Van Buggenhout Dirk De Coninck zestiende. Bij de miniemen 1961 was Luc De Coster 24ste. De kadetten liepen in twee reeksen volgens hun geboortejaar een regeling die dit jaar ook op de Belgische kam pioenschappen zal toegepast wor den. In de reeks 1959 eindigde Patrick Pieters op een prachtige vierde plaats werkelijk veelbe lovend als men weet dat de bes te kadetten aan de start ver- De Aalsterse atleten deden het meer dan voortreffelijk bij de kadetten waar Patrick Payne zijn heroptreden ei zo na met een overwinning kon vieren. Een val bij de start was er de oorzaak van dat dit niet gebeurde. Patrick Van Rossem die vrij lang aan de leiding liep, werd uiteindelijk 9e terwijl P. Vijverman dank zij een hardnekkige achtervol ging nr. 5 werd. In de derde reeks behoorde Johan De Saedeleer opnieuw tot de drie koplopers doch slaagde er niet in zijn zege van Moorsel te hernieuwen. In diezelfde reeks werd Rik Roeland 6e. Bij de tweede jaarskadetten namen Dirk Vermeir en Hugo Wellekens veel te voorzichtig de aanloop zodat ze uiteraard in de achtergrond verzeild ge raakten. Van terugkomen was dan ook nauwelijks sprake. Bij de soholieren hoopte men natuurlijk op een zege van Dirk Van den Berghe, die trouwens net als Daeleman en Cornelis flink van stapel was gelopen. Bij de laatste beklim ming van de gevreesde Wil denberg kwam Van den Ber- Een konstante is de steeds weer opvallende inbreng in de jongste groepen Noel, Cort- vriendt, Van Nieuwenhove De Saedeleer, Gillis, Van der Sti chelen en Van Herzele zijn knapen die onze aandacht gaande kunnen houden. Ho pelijk vinden ze allen bij hun ouders wijze raad over het gepaste aanwenden van hun toch nog jonge krachten. Bij hun klubleiders zijn ze in goe de handen. Wij kennen im mers de heren Coppens en De Nooze maar al te goed om te weten dat ze heef realistisch zijn en op het ge bied van het overwogen deel nemen aan crossen echte voorbeelden voor andere klub leiders. Misschien merkt de aandachtige lezer wel dat we het niet hadden over Van den Berghe of Goddaert en Pie ters. Welnu, deze drie jongens zijn over het algemeen zo re gelmatig op de ereplaatsen dat we Moorsel of Wingene voor hen geen mijlpalen kun nen noemen al mag de over winning van Van den Berghe op Desemt wel betekenisvol genoemd worden. Wat te ont houden van Wingene schenen Patriok heeft zeker een kans om op de kampioenschap pen in de eerste tien te eindigen. Jan de Palmenaer was 21ste en Chris Van Eeckhout 62ste In de reeks i960 speelde Robert De Palmenaer dezelfde rol als Patrick Pieters en wist op een eervolle vijfde plaats beslag te leggen. Mare De Coster liep eveneens een mooie wedstrijd en bevestig de de gunstige indruk die hij vo- ghe slechts in vierde stelling door, en meteen wist men dat de kans op een eerste plaats vervlogen was. Rudy Daele man was 28e en R. De Vuyst 29e Cornelis staakte de strijd en mede door de slechte start van Vermeir waren de kansen op de ovewinning in het klubklassement miniem. Bij de juniores waar het kruim van de Belgische atleten deel nam, liepen vijf atleten van meet af aan aan de leiding. Onder hen uiteraard Pierre Callebaut, die op een bepaald ogenblik zelfs de leiding nam Toen werd de forcing gevoerd door Geens, dit seizoen nog niet geklopt, die Dessort en Schoofs achter zich liet. Cal lebaut werd uiteindelijk' nog geklopt voor de vierde plaats door Nuyts. Wat er ook van zij een alleszins bevredigend resultaat voor de Aalsterse at leet. Verdienstelijke verrichting van de enige Aalstenaar bij de seinores Herman De Par- mentier, die toen hij in der tiende stelling liep viel en al- dus nog enkele plaatsen mo dus nog enkele plaatsen moest prijsgeven. J.V.H. Bij de seniores de terugkeer van Eric Gijselinck na een lange periode van moeilijkhe den met zijn achillespees, het goed presteren ook Van Maes- schalck en Defreyne en het biezonder goed klassement van de wit-blauwen. Nu het woord klubklassemen- ten gevallen is, mocht Winge ne wel als een hoogtepunt be schouwd worden voor de man nen van De NoozeDe ge kende zwakke scholieren ge raakten dus niet in de eerste vijf, de seniores wonnen, de kadetten 1959 wonnen, de kadetten 1960 wonnen en de juniores werden tweede wat ook het resultaat was in het algemeen. Op individueel vlak bleef enkel nog te noteren de overwinningen van God daert, Cortvriendt en Van Herzele die hiermee zijn voor uitgang bevestigde. Eén besluit is er over het dubbele weekend in het cross- gebeuren wel te trekken Moorsel en Wingene hebben het vertrouwen van beide niet alleen bevestigd maar de ambitie om dit jaar nog te schitteren flink verstevigd I JMV rige week maakte. Deze keer werd hij 14e. Volgende zondag lopen de jongens te Hamme. De meisjes die naar Overijse trok ken kwamen van een kale reis terug daar de nochtans in het bondsblad aangekondigde wed strijd eenvoudig niet doorging. Vele atleten maakten nodeloos 'n verre verplaatsing, wat met wat goede wil van de betrokken club zeker kon vermeden worden. hun overwinning op leider Arsenal heeft Oud en Nieuw [voor gezorgd dat vijf ploegen in koers blijven voor de zo be ierde tweede Zeelse minivoetbaltitel. Het onderling verschil i twee punten met nog 12 matchen voor de boeg. zal zeker inleiding zijn dat de spanning er tot het het einde in blijft. TT miste door een nederlaag tegen een zogenaamd zwak [oertje (Puis X) een kans om tot de kopgroep te behoren. tslagen I I-Plus X Jvenes l-KLJ tenal-Oud en Niet fS-Ford Neyt fpA-Klodde tssement Arsenal Ford Neyt Klodde 4. Punch 14 22 1-2 5. Oud en Nieuw 14 21 4-0 6. MVZ II 14 18 1-2 7. BOB Hansevelde 14 16 0-12 8 Juvenes 1 14 10 1-2 9. KSA 14 9 10 Plux X 14 7 11. WS 14 7 1 23 12. Juvenes II 14 7 1 23 13. MVZ I 14 6 1 22 14. K'U 14 5

De Voorpost | 1974 | | pagina 27