GREMBERGSE FAMILIE OP HET BANKJE ZET DE OUISTITI DIEVEN SCHAAK MAT «BIG BAZAR» OP DENDERMONDSE RECHTBANK HERRIE OM BAASRODES BURGEMEESTER... HET STEMMINGSTRIO BAARDE EEN KARNAVALKRAKER EVEN AANDACHT VOOR V.E.J.A. PAUL VAN GIJZEGEMS QUINTET IN AFFLIGEM span BM zal /"ris tvcH WiET W2ELW comren M tr/(, nme UiiiiiTf/! wonspax 3 vervolg van blz. 1 parket een monumentale gena gelde tapijtenvloer ging leggen. Men heeft heelder muren prachtig bewapend en gecimen- teerd om daarna weer alles op te breken en elektrische leidingen aan te leggen. Men heeft de grote ramen met kilo's verf overgoten zodat ze stijf en blinkend stonden van de frisse kleuren... en onmiddellijk daar na heeft men die ramen uitgebroken om ze, terwijl ze duizenden waard zijn, tegen 250 fr. stuk te verkopen. Met vier dergelijke ramen kan men een kanjer van een serre maken. Daarna heeft men de zware houten massieven deuren aan gepakt. Aan die meesterstuk ken ontbrak alleen een laag vernis. Ze waren even sterk en stevig als twintig jaar geleden. Men heeft ze in het nieuw gestoken... en daarna verwij derd om ze door nieuwe te vervangen. De oude worden verkocht tegen 100 fr. stuk. Onverantwoord heeft men voor miljoenen verfraaiingswerken laten uitvoeren en daarna heeft men dat alles uitgebroken om nieuwe stukken in te zetten. Men heeft valse zolderingen aangebracht, vloeren uitgebro ken en vervangen op plaatsen waar het overbodig en onverant woord was. Kortom, ondanks beter weten, ondanks het protest van deskundigen, heeft men nodeloos 27 miljoen weggesmeten. Het land zal niet ten onder gaan omdat ingevolge de roekeloos heid van enkelen miljoenen worden weggegooid, maar het is zeer erg dat ondanks de protesten van hoogwaardig heidsbekleders en mensen met gezag ambtenaren ongestraft mogen volharden in de boos heid op kosten van de gemeen schap. Zoiets ondermijnt bij het publiek niet alleen de eerbied voor maar ook het vertrouwen in het gezag. Gedurende vele weken stonden de nieuwe ramen opgestapeld in de hall van het gebouw (v) Het Dendermonds justitiepaleis 't Kon niet meer op. Terzelf- dertijd is men knettergek geworden. Want op het moment dat men de toelating tot de verfraaiingswerken gaf. besliste men ook dat alles écht moest worden vernieuwd. Het resul taat van die zottigheid en die verwarring is dat men praktisch alles eerst in het nieuw heeft gestoken om onmiddellijk daar na al dat nieuwe af en uit te breken en door nog nieuwere dingen te vervangen. Zo was het in Dendermonde mogelijk dat men om een aantal stukgevreten elementen van het prachtige leien dak al de leien ook de onaangetaste stuk voor stuk heeft weggenomen en vervangen door erzatselemen- ten. dat men over het duurste vervolg van blz. 1 In de namiddag ben ik mij links en rechts van de toestand gaan vergewissen en heb aan ver scheidene inwoners raadgevin gen voor het komende giertij verstrekt, o.a. in de wijk Drie Huizen. Ik geef toe dat ik op mijn tocht doorheen de gemeente hier en daar een glaasje gedronken heb. Welke Baasrodenaar zou dat immers niet gedaan hebben De Baasrodenaars kennen mij trouwens voldoende om te weten dat ik graag een pintje lust en nemen mij dit trouwens niet kwalijk. Beweren echter dat ik tegen de avond in staat van dronkenschap verkeerde, is gewoonweg belachelijk en schandalig. Wie van de CVP heeft dit trouwens officieel vastgesteld Wat mij die bewuste vrijdag trouwens opgevallen is. is het feit dat ik niemand van de raadsleden die thans mijn houding laken ontmoet heb. Samen met de brandweer en het genieentepersoneel heb ik de ganse dag alleen op de bres gestaan. Van aftreden is bijge volg geen sprake. Ik heb immers mijn plicht gedaan. Bij de eerstvolgende zitting zal ik de CVP van antwoord diene voor zover mijn gezondheids toestand dit toelaat (burgemees ter Van Gaever is sinds zaterdag 15 december onder doktersbehandeling). Tot daar burgemeester Van Gaever. Het is nu uitkijken wat de CVP-oppositie de eerstvolgende zitting zal doen haar motie intrekken of ter stemming leggen. Andere punten door de CVP op de dagorde geplaatst waren een motie tegen de vestiging van een asfaltbedrijf op het Keur. een interpellatie van raadslid De Beul over de sociale woningbouw alsmede een vraag om uitleg in verband met het standpunt dat door de burgemeester verdedigd werd voor de konsultatieve kommis sie betreffende fusies van gemeenten. Wat dit laatste punt betreft kon vernomen worden dat de samenvoeging van Buggenhout en Baasrode een goede kans maakt. M CVP-Baasrode eist het ontslag van burgemeester Van Gaever. ROBERT PEETERS vervolg van blz. 1 Van de Bredestraat, en dan nog nummer 394, bijna Herdersem, over de Dr. De Moorstraat tot de Zonnestraat, is er een begrip dat drie harten verbindt. Karnaval is het magische woord dat zowel Johnny Marcoen als Johny De Mol en Jackie D'Herde al jaren bespookt. Geen van de drie is nieuwkomer in de jaarlijkse Aalsterse reuzeboemel. Johnny Marcoen poogde het tweemaal als kandidaat prins-kar- naval in 72 en 73, het werd echter tweemaal een tweede plaats. Johny De Mol kandidaat in '60 en 71, terwijl Jackie D'Herde, als Suskewieter-karnavalist zich kandidaat stelde in 71 en het jaar daarop prins, verkozen werd. Ze bleven karnaval trouw en gooiden het over een andere bieg de krachten werden gebundeld. Het Stemmingstrio staat op de planken. prins Jackie was reeds op de solotoer tijdens zijn prinsen- jaar met de Ajuinendans, terwijl Johnny Marcoen vorig jaar zijn "Zjeur Jong" uitzong en Johny De Mol het Ajui nenkwartier en Eendracht Vooruit bracht en een blits- karrière maakte; met vinnige diskussies tot gevolg als Ka- miel Plezant. Dat ze niet aan hun proefstuk toe zijn, ver klaart dan ook hun direkte ingreep als zingend trio op het karnavalgebeuren. De jongste jaren kende de karnavalstad heel wat goede kar navalhits, het Stemmings trio zette de reeks verder en droeg er zorg voor dat op 24 februari het weer goed is en de karnaval zal deugen (j. velghe) het pL*u8ufLeM HeefT 6Asis wa/sew wuft/ ren jeeti zeek slicht itfH Mot- j Met de inzet van het karnaval gebeuren te Aalst, het Drie koningenfeest kon een groot publiek kennis maken met het karnavaltrio bij uitstek en in hun beste doen. Nochtans is hun curriculum vitea nog niet zo indrukwekkend. Eerste optreden eind april vorig jaar, waar het in de volgende maanden voorname lijk bij feestjes voor derde leeftijd en gehandikapten bleef. Nu Aalst weer het masker opgezet heeft komt de ware aard boven karnaval tot en met onder de mensen brengen en dit met flinke meestam- pers. Het orkest met batterist Chris Van Renterghem, akkordeoniste Godelieve Schol te meerdere Europese titel in diverse kategorie'en beiden 17 jaar, sacofonist Luc Bonner, 21 jaar, en chef orkest en trompettist Wilfried Van den Bossche, 20 jaar brengen het Stemmingstrio tot de goede ambiance. NIET MET KARNAVAL Heel wat karpelsprongen ge beurden er de dagen voor de opname van hun eerste plaat. Het resultaat is beslist geen zwanenzang, de repetities in de auto op weg naar Neder land voor de opnamen, de uit zijn bed opgetrommelde foto graaf en meer van dergelijke kunstgrepen wierpen vruch ten af. "Het weer is goed, maar de mensen deugen niet" en "Snoepie, snoepie", "wor den" niet de karnavaldreu- ners, maar "zijn" het reeds te Aalst. Gisteren donderdag werd de tweede plaat opgenomen, maar dan een Aalsterse en eind maart komt een nieuwe show op de planken. Professioneler kan het bijna niet, en toch blijft het voor deze rasechte Aalstenaars om de karnavalsfeer te doen. Individueel zijn ze zeker niet meer aan hun proefstuk toe, r We vernamen dat onlangs verschillende personen uit het Aalsterse werden aangespro ken door een bepaalde firma uit Gent, die voorwendde publiciteit te verzorgen voor "de Aalsterse scouts" dit voor een tijdschrift uitgegeven door de Federatie van Scouts- groepen en sympatisanten Dit werd voorgeschoteld door 'n zekere juffrouw Hillaert, die zich aandiende als "dienst Public Relations" van voor melde Federatie. Welnu, bij onze v.z.w. Veja leunen meer dere scoutsgroepen aan uit Aalst .en ook wij geven een tijdschrift uit gesteund door publiciteit, maarrr wat hoger is vermeld, heeft met onze aktiviteiten niets, maar dan ook absoluut niets te maken Toch werd hierdoor het zaad der verwarring ge zaaid. We hopen dat niemand zich door deze wijze van optreden heeft laten beetnemen en we willen al onze jeugdvrienden, inzonder de scouts- en jeugd,- groepen op hun hoede stellen voor dergelijke praktijken. Neemt nooit, en zeker niet via de telefoon, enig engage ment aan voor vage publici teit vvia vage firma's, de rekening komt achteraf meestal (gepeperd) duur te staan. Als Veja op iemand een beroep doet voor steun of publiciteit, dan spreken wij klare taal, noemen man en paard en, voor wie het nog niet wist, al onze briefwisse ling en oproepen gaan uit van het DIENSTCENTRUM voor Jeugdwerk. Esplanadestraat 34, Aalst. Tel. 734.46 Het bleek immers dat de kroegbaas er op een bepaald ogenblik plezier in gevonden had zijn jongste kinderen zo zwaar te mishandelen dat zij brandwonden op het lichaam droegen. Daarenboven bleek dat de herbergier tussen het schenken van vele pinten en hard drinken zijn vrije tijd besteedde aan zonderlinge hobbies zo pleeg de hij een overval te Belsele op de oudere zuster van zijn moeder die hij onder bedreiging van een karabijn 16.000 fr. ontfutselde. Bij zijn vroegere werkgever in Vrasene roofde baas C. drie bakken bier en een waslijst postzegels. Uren heeft de gendarmerie gereden en gelopen om al het door C. gestolene terug te vinden. De bossen van Waas munster werden uitgekamd en ten slotte werd een deel van de buit teruggevonden onder het hondenhok bij de schoonouders van de eerste verdachte. Als gevolg van dit onderzoek bleek dan ook dat een aantal De ploeg van B.C. Moorsel tijdens het biljartkampioenschap B.C. Mooreel-Fosqnes Meldert.(jh) vervolg van blz. 1 Geen inbraaksporen en geen te identificeren gestolen goe deren met geld valt er moeilijk iets te bewijzen maken deze gespecialiseerde dieven moeilijk grijpbaar. De ouistiti-dief spekuleert op de slaperigheid en de trage reaktie bij zijn slachtoffers, vandaar wanneer hij 's nachts onaangediend zijn opwach ting maakt in uw woonst, dat hij meestal ongewapend is, een zachte diefstal, die ge woonlijk wel hard aankomt bij de betrokkenen want de dieven zullen de kontanten meer dan waarschijnlijk best gebruiken kunnen, daar de aankoop van een ouistiti-tang in het milieu wel eens tot om en nabij de veertigduizend frank kan oplopen. Een der gelijke "investering" dient op te brengen, tot grote schade van de slachtoffers. Een simpele ijzerdraad kan u dit onheil besparen. (J. Vel ghe) familieleden wegens heling moesten worden vervolgd. Her bergier C. die door het openbaar ministerie ter zitting streng werd berispt omwille van de zware kindermishandelingen spande zich vooral in om de diefstal ten nadele van zijn klant en buurman Roland M. te ontkennen. Hij beweerde dat hij M. niet kon bestolen hebben omdat M. een zeer goede vriend was met wie hij geregeld naar de voetbal trok. Daar de rechters onderhand al weten dat eens deels de voetbal niet de zeden verzacht en dat anderdeels men het gewoonlijk «van zijn vrien den moet hebben» achtten zij al de beschuldigingen bewezen en veroordeelden zij de familie tot de hoger aangehaalde straffen. Herbergier C. die ook nog gestraft werd omdat hij zijn identiteitskaart wijzigde met de valse nota dat hij geen handlanger maar wel een kwaliteitskontroleur was. zal voortaan weten dat de kwaliteit van de Dendermondse vonnis sen aan de ribben blijft plakken. HDW Vorige week hadden we het reeds over Karei Bogard, bovendien een van onze medewerkers beloofde binnenkort over deze opmerkelijke jazz-beoefenaar reportage te brengen. Paul Van Gijzegem komt samen met Karei Bogard op 2 februari naar Affligem. Voor twee jaar trad hij er reeds voor een weinig talrijk publiek op het optreden zelf was echter zo'n sukses dat iedereen meteen vroeg wanneer Paul Van Gijzegem terug zou komen. Wel binnenkort is het zover, je krijgt een herhaling van deze totnogtoe muzikaal boeiendste avond die werkgroep jeugdaktiviteiten inrichtte. De meesten kennen Paul Van Gijsegem als inrichter van de jaarlijkse internationale JAZZ-FEESTEN in het Gra vensteen te Gent. De muziek die je daar telkenjare te horen krijgt mag wel tot de meest avant-gardistische gerekend worden. Opvallend is hoe sterk hij staat onder de talrijke buitenlandse groepen met zijn Quintet. De FREE- JAZZ die hij brengt is werke lijk van de bovenste plank. Paul Van Gijzegem die leraar is aan de Akademie te Gent, geniet tevens bekendheid als beeldhouwer, etser, tekenaar en schilder. Werken van hem kan je overal in talrijke buitenlandse kollekties aan treffen. Uiteraard komt hij niet naar Affligem om zijn werk aan de man te brengen, maar wel voor de mensen die van steengoede muziek hou den. Muziek die wekenlang blijft hangen. Het wordt echter wel een tamelijk dure avond, samen met Van Gijzegem komt immers Karei Bogard en voor het inrichten van deze aktivi teiten geniet de werkgroep geen subsidies. Toch is het toegangsgeld tamelijk laag ge houden (50 fr in voorverkoop en 60 fr de avond zelf). Op de vorige avonden was er ondanks de bierverkoop in de zaal een klein verlies, hopelijk komt er nu meer volk want anders zal je volgend jaar deze maandelijkse luisteravonden moeten missen. Lieven-

De Voorpost | 1974 | | pagina 3