lil-miiUi] VRIJE TRIBUNE P.V.V. UW WOORD 11 JULI EN HET PAARD VAN TROJE V.U. C.V.P. K.P. B.S.P. AALSTENAARS NAAR HET JONGERENKONCILIE 2-12-7-74 De Voorpost !n rid.ikti»' heeft het reeht tle/e teksten in te korten HARD EN VOORUITSTRE VEND PARLEMENTAIR WERK Midden de verlofperiode heeft het parlement op nieuw belangrijke beslis singen genomen. Enerzijds werd de legerher- vorming met de verminde ring van de dienstplicht goedgekeurd. Eenieder weet dat aan die wet, zoals aan alle wetten keerzijden van een medalje. Niets is perfekt, maar een langbe- trachte stap in de richting WERE-DI TEGEN GEWELD PLEGING De h. Willy Cobbaut, lid van Were-Di, reageert op de Zwart op Wit van verleden week waarin gezegd werd dat «het moeilijk wordt Vlaamsgezind te zijn». In verband met de verwijzingen naar Were-Di schrijft de h. Cobbaut o.m. het volgende: 1Were Di is een demokra- tisch geleide vereniging, wij hebben op dat stuk van niemand lessen te ontvan gen. 2. Were Di is een volkomen zelfstandige organizatie die van binnenlandse noch bui tenlandse groepen enige richtlijn te ontvangen heeft. dat wij onz zouden «alinië- ren» met Rex-groepen of met het British National Movement is bepaald on waar: wij hebben met die organizaties noch organiza- torische, noch ideologi sche, noch feitelijke bindin gen. 3. Were Di verwerpt (zelfs statutair) elke geweldple ging. De «geest van volsla gen intolerantie» die Johan Velghe ons aanwrijft, is ons volkomen vreemd. 4. Dat wij verkrampte kon- servatieven zouden zijn, js een belachelijke bewering. Ook op dit stuk trouwens hebben wij van niemand lessen te ontvangen.» Betreft: Het wordt moeilijk Vlaamsgezind te zijn (VP 5/7/74) Hogergenoemd artikel heeft mij op zijn zachtst uitge drukt erg geschokt. Als het in uw bedoeling lag de Ijzerbedevaart in diskrediet te brengen dan bent U daar helemaal niet in geslaagd, integendeel. Anderen heb ben dat reeds eerder gepro beerd met even weinig suk- ses. Wilde U echter mede huilen in het georganizeerd keerd der zogezegde pro gressieven die vooral uit blinken in het zoeken van spijkers op laag water dan is dat uw zaak, gebruik echter andere argumenten. In Vlaanderen is het altijd moeilijk geweest Vlaamsge zind te zijn en er voor te ijveren. Het volstaat de ge schiedenis van de Vlaamse Beweging open te slaan en op elke bladzijde zult U vervolging en broodroof aantreffen, dan laten wij hen die er hun leven bij inge schoten hebben nog met rust. In elk geval ben ik er zeker van dat de aktiefzijde van de Vlaamse Beweging voor wat U betreft maagde lijk blank is. Huilt U ook maar verder rustig mede met allen voor wie alle rechtse diktaturen slecht en alle linkse goede zijn. Vergelijk maar eens ernstig de demokratie (sic) van Zuid Afrika met deze van Zaire. Als U het materiële waaraan uw linkse inspira tors trouwens zeer gehecht zijn vooropstelt dan komt Zaïre er erg belabberd uit. Gelukkig kunnen zij nog alles wat misloopt in de schoenen van de blanke schuiven. Als het in bedoeling ligt uw blad zelf te kelderen, geeft U ons dan regelmatig dergelij ke artikels en dan gaat U gegarandeerd kapot. de Grom Richard Inspekteur Posterijen Broekstraat 16 9473 Welle van de vermindering der legerdienst is een belangrij ke en zeker vooruitstrevende beslissing. Men tracht daar bij, vooral dan de tegenstan ders van de huidige rege ring, te wijzen op het gevaar van een beroepsleger. Is een beroepsleger een gevaarlijk wapen in de handen van de machthebbers, dan lijkt der gelijk wapen in ons demo- kratisch systeem onbruik baar wanneer werkelijk de- mokraten 's lands bestuur waarnemen. Naast die legerhervorming werden de eerste maatrege len tegen de inflatie door het parlement aanvaard. Daar mee is de regering dan gedeeltelijk gewapend om de strijd aan te gaan tegen de levensduurte. Het ver trouwen dat Tindemans van daag heeft zal grotendeels voor de toekomst afhangen van het sukses van de strijd van zijn regering tegen de levensduurte. Daarom drin gen andere- maatregelen zich nog op en dient vooral door de regering de hand te worden gehouden aan de getroffen beslissingen. Een schaduwzijde op het regeringsbeleid is de breuk tussen CVP-PVV en de V.U. In deze laatste partij heeft inderdaad de konser- vatieve vleugel het gehaald op de vooruitstrevende en tot regeringsdeelname be reide vleugel. De V.U. heeft de kans om deze houding nog te herzien in de openba re vergadering. Indien ze blijft weigeren aan de voor bereidende taal tot gewest vorming mee te werken dan verklaart ze zich volledig voor de toekomst tot oppo- tiepartij en verliest ze haar imago die ze de laatste maanden had.Daarmee weet men dat de opbouwende krachten in de V.U. het onderspit heeft gedolven voor de traditionele opposi tiestrekking van deze partij. Het B.S.P.-voorstel dat in zake gewestvorming in de senaatskommissie werd in gediend had evenmin een kans. Het regeringsvoorstel geeft inderdaad meer waar borgen aan de Vlamingen dan het Socialistisch voor stel. Alleen het gevaar bestaat dat de definitieve gewest vorming dode letter blijft door de V.U. houding of dat morgen de regering door dezelfde houding standpun ten moet aanvaarden die nadeliger zijn voor de Vlaamse gemeenschap, in dien men toch tot een ge westvorming wil komen. Diane D'Haeseleer UW WOORD Elf juli is onze nationale feestdag. Ook zonder de dekretering van dat feit door de Kultuurraad voor de Ne derlandse Kuituurgemeen schap, zijn wij gerechtigd dit te schrijven. Elf juli 302 is immers een onvergelijkbare datum in de geschiedenis van de Nederlanden en van geheel Europa. Het huidige België dat zijn naam en wapenschild bij de oude Nederlanden heeft ontleend - is ondenkbaar zonder de Groeninge-overwinning van 1302. De Groeninge-slag is geen met chauvinisme gekleurd en opgepept verhaal. Het is de historische konfrontatie tussen een sterk en over moedig bezettingsleger en het bezette volk -van een wingewest. Een slag als die van Waterloo heeft met Groeninge slechts de verlie zer gemeen: het annexatie- dolle Frankrijk. In Waterloo werd Frankrijk teruggewor pen door een verenigd West- Europees leger, bij Groenin ge werd de overwinning be vochten door een volk, een volk, de Vlamingen. Volk heeft hier een bijzon dere betekenis. Het Vlaam se volk zond geen leger uit, het had zichzelf bewapend en was niet eens verzekerd van de logistieke steun van hen die met de oorlogsvoe ring vertrouwd warende edelen en de ridders van de lagen landen bij de Noord zee. Op het allerlaatste o- genblik ontving het die steun toch en het dankte er zijn roemrijke overwinning aan. Het zou meteen de enige echte overwinning van het Vlaamse volk op zijn (sindsdien talloze) overwel digers worden, omdat het de enige keer in de geschiede nis werd waarop Vlaanderen een solidaire strijd heeft gevoerd. Groeninge heeft alle ge schiedschrijvers van het Eu ropa van toen fel opgewon den, tendele omdat het win nen van zo'n ongelijke strijd tot de verbeelding sprak, maar vooral omdat het feit een einde stelde aan een ekonomische en kulturele roofbouw die Frankrijk op de Nederlanden pleegde. Elf juli is daarom een natio naal feest, een bevrijdings feest. Een feest dat wij vandaag in 1974 - toch niet mogen vieren zonder wat wrangheid op onze lip pen. Want terwijl wij deze regels schrijven heeft onze regering het Europees ka- priolerende Frankrijk uitge roepen tot de leider van West-Europa. En diezelfde regering vraagt ons intussen ook dat wij een Belgische gewestvorming zouden goedstemmen die, alle o- genverblinding ten spijt - Vlaanderen terugdringt bin nen de grenzen en bevoegd heden die vele maten te klein zijn. Misschien wordt het thans eenieder duidelijk dat in de voorbije jaren de hegemonie van de Franse Kuituur- met de erbij horen de sociale en ekonomische konsequenties - als een soort houten paard van Troje tot diep in de Nederlanden is gebracht en dat de infiltratie geraffineerder dan ooit wordt doorgevoerd? Is het dan werkelijk het lot van de Vlamingen het wingewest te zijn hen die altijd maar nemen en nooit iets terug geven? Als het op die manier verder gaat, wordt het vechten voor een autonoom Vlaanderen- binnen-Belgische-grenzen morgen een grijpen naar de zon! Frans-Jos Verdoodt K.O.O. Aalst: onbekend! onbemind? De Kommissie van Openba re Onderstand van de stad Aalst treedt - bewust gewild - weinig voor het voetlicht. Ze werkt in bescheiden stil te, maar haar aktiviteitster- rein is zeer uitgebreid Acht kommissieleden, ver kozen door de gemeente raad op 26 april 1971, en geholpen door meer dan 500 personeelsleden, zijn ver antwoordelijk voor de globa le werking. Dagelijks worden 400 pa tiënten verpleegd en 170 valiede en 90 mindervaliede personen van de derde leef tijd in twee rusthuizen ver zorgd. Een dertigtal kinde ren, die om sociale of finan ciële redenen voorlopig niet in eigen gezin kunnen opge voed worden, zijn op kosten van de KOO in vier tehuizen met familiale sfeer te Gijze- gem en Lebbeke onderge bracht. Aan een honderdzestigtal gepensioneerden met be scheiden inkomen worden elke werkdag en op zon- en feestdagen diepvriesmalen dagen diepvriesmaaltijden bezorgd. Onder vorm van één of meervoudige tege moetkomingen werd aan 142 gezinnen gezins- of be jaardenhulp verst rekt. Dergelijke waaier van dienstverzorging vergt niet alleen een onafgebroken en volledige inzet van de kom missie en haar personeel, maar ook enorme financiële uitgaven. Het KOO-zieken- huis St.-Elisabeth sloot zijn rekeningen van 1973 af met een tekort van 60 miljoen fr. De kommissie moest voor hetzelfde jaar van de stad Aalst een toelage van 28,6 miljoen fr ontvangen om haar toereikendheid aan in komsten te bestrijden. Zo wordt de KOO Aalst met haar kernfunktie langzaam maar zeker verplicht haar patrimonium (momenteel 143 ha waarvan 12 ha be bouwd) te verkopen en van jaar tot jaar zichzelf te verar men. Dit alles bij gebrek aan voldoende tussenkomsten van de staat en van de omliggende gemeenten De omvangrijke werking van de KOO maakte een ruime verdeling van de funkties tussen de acht leden van de kommissie noodzakelijk. Als Volksunie-mandataris werd ons voorzitterschap van het komitee van Finan ciën en Personeel en het Komitee van de Rustoorden toevertrouwd. Tevens ma ken wij deel uit van het Bijzonder Komitee van het Ziekenhuis, het Vast Bu reau, het Steunkomitee en het Komitee van Verzoe ning. Wij zijn ook gelast met het kasnazicht van de pen ningmeestervan het zieken huis en met het wekelijks kontroleren van het mede ondertekenen van alle be- stelbonsen mandaten. Vanaf ons intreden in de KOO op 1 juli 1971 hebben wij er steeds hardnekkig naar gestreefd elke werking te depolitizeren, elk pro bleem vanuit een louter menselijk en sociaal stand punt te benaderen en op te lossen en de financiële moeilijkheden op grondige en eerlijke wijze aan te pakken. Mocht het erin alle openbare diensten even proper aan toe gaan als in de KOO van Aalst. Frans De Brul KOO-lid Aalst. VEILIG VERKEER Hoe men het draait of keert, het staat als een paal boven water dat de om ekonomi sche reden toegepaste snel- heidsberperking het verkeer vei I iger heeft gemaakt Het was voorde Minister van Verkeerswezen geen gemak kelijke beslissing de snel heidsbeperking te behou den, zij het dan ook in een minder strenge vorm. wij verklaren hierbij openlijk dat wij voor de verenigde kom missie van Verkeerswezen gepleit hebben voor het be houd van de zoveel veiliger gebieken grens van 80 en 100kl/u, en dit in tegenstel ling tot een aantal kollega's uit de Hoge Vergadering, die de Minister in een petitie verzochten de snelheids- grens op te trekken tot 140 km/uur. De eminente filosoof Ga- briël Marcel maakte de vol gende bemerking«De laks heid van de publieke opinie tegenover het bloedbad op de wegen waarover pers en radio ons na ieder weekein de inlichten, is een schan daal waarvan men de ernst niet genoeg kan aanklagen. Veel minder begrijpen wij dit van vertegenwoordigers van het volk, bij wie bovenal het bewustzijn moet aanwezig zijn van heilige eerbied voor het leven. Geen enkel gegeven noch psychologisch, noch finan- ciëel of ekonomisch weegt op tegen de waarde van het leven. Iemand die U lief is verliezen in het moordend verkeer: «Ca n'arrive qu'aux autres!» zoals de titel van een pran gende film zegt. Tot de snelheidsmaniak ook bij U aanklopt. Dan pas beseft men het ondraaglijke leed dat de ene mens de andere kan aandoen door het feit dat de techniek het in deze wereld maar steeds meer haalt opde mens... «Ik ben er bang voor» schreef Einstein kort voor zijn dood «dat de mens zijn menselijkheid verliest, ter wijl de stoffelijke vooruit gang zichzelf enorm zal be vestigen. Ik ben bang voor de dwaasheid van de mens.» Het is daarom onze vaste hoop dat Minister Chabert na de drie beloofde proef- maanden en na een stren gere verkeersreglemente ring in het vooruitzicht te hebben gesteld, niet toe geeft aan welke druk dan ook. Verre van ons het probleem van de verkeersveiligheid te minimaliseren. Het is kom- pleks en zeker niet samen te vatten in slogans noch in zo'n krantenartikel. Wij willen hierbij echter verwijzen naar het voorbeeld van de Verenigde Staten (in 1965 bedroeg de veiligheid op de weg hier 3,4 tegen 13,5 in Italië en 9,1 in Frank rijk) waar een geheel van uitgebouwde regels en het aanleren van een verkeers- moraal de mens de machine heeft leren beheersen. De bijzonderste aan te wen den middelen om de veilig heid op de weg te bevorde ren zijn: techniek, opvoe dingen reglementering. Techniek: een degelijk we gennet, een duidelijke weg- marketering, goed opge stelde, eenvoudige weg wijzers, verkeerstekens, een intens doorgedreven signa lisatie en afsluiting van o- verwegen, beter en vooral veiligerwagens: kortom een geheel van technische voor zieningen in dienst van de mens. Opvoeding: doorgedreven verkeersopleiding en opvoe ding (wat heel wat meer betekent) in de scholen. Voorlichting, beïnvloeding en gedragingen van de mens t.o. de machine. Reglementering snelheids beperking, alcoolemie, be straffing en beteugeling: een geheel van maatregelen, die de mens moeten behoe den zichzelf en zijn mede mensen leed en schade te berokkenen. Veel van deze zaken zullen op het politieke vlak moeten verwezenlijkt worden. Zij zullen van de verantwoorde lijke Minister heel wat poli tieke moed vergen. Minister Chabert heeft bewezen dat hij in niet geringe mate over deze gave beschikt. Op CVP leden van de Kommissie van Verkeerswezen mag hij al vast rekenen. Paula D'Hondt- Van Opdenbosch Senator CVP Een bericht in de Franse Pers en dat natuurlijk niet tot de ko lommen der Vlaamse kranten doordrong. Op 1 juli jl. werd een delegatie van het linkse «Front Commun», en onder hen een afvaardiging van de Franse KP onder de leiding van G. Marchais, algemeen sekretaris, op het kongres van de JOC (bij ons de KAJ (Kato- lieke Arbeiders Jeugd) als ge nodigden ontvangen, en dit in tegenwoordigheid van vier Franse bisschoppen. Bij het herinneren aan de grote overwinningen van de Franse arbeidersbeweging, werd door de ganse zaal de «Internatio nale» en de «Jonge Garde» gezongen. Natuurlijk gingen in de Franse reaktionaire kran ten ook stemmen op om te waarschuwen tegen de ge vaarlijke weg die de JOC op ging. De Franse Kajotters, in dien we ze zo mogen noe men, zullen er zich weinig aan gelegen laten. Een reeks Franse bisschoppen trouwens als evenmin. Want de hulp bisschop van Lyon, monseig neur Ancel die in 1954 op zes envijftig jaar nog als maneu ver ging werken om de arbei ders beter te leren kennen, verklaarde in volle kampagne voor de presidentsverkiezin gen aan kommunistische par tijmensen. Maar er zijn er bij hen gemeenschappelijke elementen: de weigering uit gebuit te worden, het besef van de waardigheid als wer ker.» En verder: «De berus ting is niet kristelijk. Berusten in zijn lot is een gebrek aan liefde. Men kan de berusting voor zich zelf aanvaarden. Maar niet voor de anderen. Ik heb aldus stelling genomen tegen de gruweldaden in Chili, want voor de rechtvaardigheid moet men zich durven enga geren. Alle mensen van goede wil moeten zich vereni gen voor een meer rechtvaar dige en meer broederlijke we reld.» Het is zeker niet mijn bedoe ling de toestanden in twee landen zo maar naast mekaar te leggen. Maar ik mag dan wellicht ook wel zeggen dat de kristenen in Frankrijk reeds een stap verder staan dan bij ons, een reeks van bisschop pen inbegrepen. Ook in ons land is een en ander veran derd en nemen meer en meer kristenen stelling in belang rijke problemen die men niet meer uit de weg kan gaan. Denken we maar aan de rol van de multinationals, die zich boven alles en allen willen stellen en waarvan zelfs «Kerk en Leven» schrijft, dat zij door hun kapitaalskracht en hun machtsvorming de staatshuishouding beheer sen.» Men kan wellicht aan be paalde linksen verwijten dat zij er zich onvoldoende van bewust zijn dat de samenwer king met en van de kristen- demokraten nodig is om hier in ons land dieper ingrijpen de sociale en demokratische hervormingen af te dwingen, maar ook van een reeks van verantwoordelijken van kris- tendemokratische organisa ties zou in die richting wel meer begrip mogen worden verwacht. Wij staan inderdaad op een kruispunt in de geschiedenis, waarop berusting en zichzelf afzonderen of laten gevangen houden door rechts, zeer ver gaande en gevaarlijke gevol gen zou kunnen hebben voor de demokratische en wer kende bevolking. Aan de re gering deelnemen (en hoe!) is niet alles! RAY DE SMET WETSONTWERP GEWAAR BORGD INKOMEN: SLAG IN HET WATER Bij het lezen van het wets ontwerp dat thans ter be spreking ligt, heb ik onweer staanbaar moeten denken aan wat ik kort geleden als dat luidde als volgt: «Het voorliggende ontwerp stelt eigenlijk een bijstands regeling in, die nochtans een bijzonder kenmerk ver toont omdat ze een verplich tend karakter heeft en dus afdwingbare rechten schept. In grote trekken kan gezegd worden dat de krachtlijn van deze regeling hierin gelegen is dat de gemeenschap tegenover haar leden erkent dat zij de verplichting heeft om hen te beschermen tegenover be hoeftigheid. Ingevolge de erkenning van deze funda mentele gemeenschapsver plichting strekt de regeling zich uit tot de ganse bevol king welke ook sociale of professionele groep moge zijn waartoe de betrokkene behoort of moge behoord hebben en welke ook de oorzaak moge zijn van zijn behoeftigheid. De erkende bijstandsverglichting brengt mede dat, dan een onderonske omtrent de be staansmiddelen, deze zul len aangevuld worden tot een bepaald levensmini mum. Dat stelsel wordt gefinan- ciëerd uit de Rijksmidde len.» De aldus gegeven omschrij ving van de regeling die ik hiervoor aanduidde geldt niet het wetsontwerp dat nu aan onze beraadslagingen wordt voorgelegd maar be treft de sociale zekerheids wet (social security act) van 1938 van Nieuw Zeeland. Er kan dus gezegd worden dat wij in België tot een systeem komen dat in Nieuw Zeeland ongeveer 40 jaar vroeger werd ingevoerd, doch dan als uitgangspunt voor de verwezenlijking van één van de doelstellingen van de sociale zekerheid, namelijk de verzekering van een levensminimum, terwijl dit in België, gelukkig maar, veeleer als een aanhangsel van ons sociaal zekerheids stelsel voor de daarin niet opgenomen groepen kon beschouwd worden. EEN ONTWERP VAN LIEF DADIGHEID Het voorliggend ontwerp, net zoals het gewaarborgd inkomen voor bejaarden, be hoort m.i. dus tot de sector van de bijstand aan het individu dat in een noodtoe stand verkeert, dat dus be schikt overeen inkomen dat nog lager is dan wat het absolute minimum geacht wordt. Het verlenén van bijstand aan diegene die in een dergelijke toestand verkeerd kan uitgaan van het ene individu tegenover het ande re, men dan spreekt men van de privé liefdadigheid of van karitatieve handelingen, waarvan de ondoelmatig heid wel niet zal moeten onderstreept worden omdat ze geen enkele waarborg biedt noch wat haar besten digheid noch wat haar om vang betreft. Het feit dat men gans de procedure instelt langs de K.O.O. bewijst eens te meer dat men in konservatieve kringen «barmhartigheid» nog steeds ingang kan vinden. Het is trouwens duidelijk dat de K.O.O. nu reeds veel hogere bedragen betalen dan deze voorzien in de wet. De ingestelde normen van toekenning zoals onderzoek naar bestaansmiddelen en andere zullen vooral de K.O.O. van kleine gemeen ten voor een onmogelijke taak plaatsen. De betaling langs de K.O.O. zou dan alleen te verrecht vaardigen zijn indien de reeds zo lang aangekondig de hervorming van de K.O.O. zou doorgevoerd worden. Daar spreekt Mr. De Saeger echter niet over, alleen de slogan-politiek moet ten alle prijzen doorge voerd worden. VOOR EEN WERKELIJKE SOCIALE VOORUITGANG! Een systeem van gewaar borgd inkomen is slechts in die mate rechtvaardig dat gelijktijdig een.wettelijk mi nimumloon tot stand komt, en dat de sociale vergoedin gen voor ziekte en werk loosheid gewaarborgd wor den. Bij die overweging heet de socialistische senaatsfrak- tie mij gelast een wetsvoor stel neer te leggen waar én het minimumloon en de daaraanverbonden vergoe dingen worden gewaar borgd. Nu moet men een keuze doen! Het wetsontwerp op een gewaarborgd inkomen heeft weinig reakties uigelokt; het patronaat blijft onver schillig omdat het toch de kleine man is die zelf moet betalen. Het aangekondigde wetsvoorstel op een wette lijk minimumloon lokt nu reeds reakties uit bij al wat konservatief is, de zogezeg de sociaal vooruitstrevende regering Tindemans kan nu een bewijs van haar vooruit strevendheid leveren, maar nu reeds, zijn wij overtuigd van het tegendeel. Laat ons hopen dat wij ons vergissen. W. Vernimmen Senator WEDSTRIJDEN VOOR FILM EN FOTO De 'wedstrijd voor amateur-kineasten die filmklub Kinova tijdens de voorbije week van de vrijetijdsbesteding uitschreef gaf volgende uitslag. Aalstenaar Luk D'Haese kaapte met zijn reisfilm Tunesië de eerste prijs weg. Twee andere Aalstenaars, Van Horen en Vlassenroot, bezetten de ereplaatsen. Nar behaalde plaats gerang schikt noemen we allen uit het Voorpostgebied die een vermelding behaalden. Alfons Berghman uit Baardegem, Nicole Callebaut-Aalst, Samson Marie-Louize uit Lede en André De Grauwe eveneens uit Lede. Een initiatief van Kinova dat alleszins herhaling verdient en dan liefst met een nog ruimere publiciteit. In de wedstrijd «Foto van het jaar» die de Aalsterse Fotoklub bij diezelfde gelegenheid organiseerde was Mark Van de Putte de sterkste van de eigen klubleden. Alex Van de Wiele en Leon Pinnoo werden ex-aequo tweede gerangschikt. In de wedstrijd voor niet-leden was de familie Podevijn aan de eer. Anne-Marie en Frans behaalden respektievelijk de eerste en de tweede plaats. Isidoor Van Biesen werd hier derde en Benjamin Van Oppem vierde. We hebben soms het gevoel kleine mieren te zijn aan de voet van een grote eik, die we moeten vellen. Toch wordt ik er niet wanhopig van. Ik weet dat ik niet alleen sta. Een snipper uit de Brief van Taizéx. Het Franse stadje kent iedereen zo onderhand wel Duizenden jongeren trokken de afgelopen jaren in die richting om doorheen gespreksgroe pen, persoonlijke ontmoetingen, sobere maaltijden en het gezamenlijk gebed op zoek te gaan naar kiemen van 'echt mens-zijn'. Tijdens dit groot verlpf draait het in Taizé rond 'Strijd en aanbidding om mensen in gemeenschap te wor den'. Meditatie waarvan men hoopt op het thuisfront prakti sche resultaten te zien. Het hele verlof door begint op maandagavond een gespreksgroep die zondag daarop ein digt. Met rug- en slaapzak kan je d'r in je eentje op af. Weet echter dat nog anderen uit je omgeving hetzelfde doen. Bij Guido De Bree, Kapucijnenlaan 95 te Aalst kan je meer vernemen. (AH)

De Voorpost | 1974 | | pagina 2