EUQDKLUB EREMBODEGEM KRIJGT OMNIVALENT JEUGDCENTRUM INITIATIEVEN VOOR JOU 't f leus alewin jome ypsilon leeuwerik VAKANTIE-INFO SNIPPERTRIPTIPS ZOMER, ZON, BLAUWE LUCHT De Voorpost -12-7-74-7 WICHELEN Zaterdag 13 en zondag 14 juli: dropping. Inschrijving in 't Fleus tussen 21 en 23 uur. Start om 23 uur. Afstand ongeveer 15 km. Zaterdag 20 juli: schoolreis naar Bokrijk. Deelnemings- prijs is 150 fr, inschrijven op de lijst in 't Fleus. Vertrek om 7.30 uur. Van 22 juli tot 11 oogst: Badmingtontornooi. Inschrij ven tot 15 juli. Minikamp in Vloesberg van 15 tot 19 oogst. Inschrijvingsprijs wordt na dien berekend volgens het aantal deelnemers. Iedereen vanaf zestien jaar kan mee! Van 31 oogst tot 2 september: misschien kermis T-Dansants, (Als er een zaal ter beschikking is). Zaterdag 7 september: Jazzfes tival te Dendermonde. Dus allen daarheen! GIJZEGEM De wedstrijd Jome Ocarina die zaterdag gespeeld werd. eindigde in het voordeel van Ocarina. Bij de rust was de stand 3-3. Reeds in de eerste minuten van de tweede helft maakten de bezoekers een goal. waarop de thuisspelers al hun krachten verzamelden en er gelijk spel van maakten. Het mocht echter niet baten. De spelers van Ocarina gingen naar huis met een 5-4 zege. Voor Ocarina speelden: Ph. Baetsle, I. Bruyland (keeper). L. Temmerman, Andre Jan, Bert en Paul (1) Verleysen, M. De Leeuw, W. Wachteleer (2), P Kiekens, R. De Brul (1), Guy Ghesquière (1). Voor Jome: E. Wauters (2), G. Van Hum- beeck, L. De Cooman. W. Van Der Helst, Gilbert, Wilfried, Chris en Paul (2) van Hauwer- meiren, H. Cobbaut en E. Huylenbroeck (keeper). Vrijdag 12 juli: Filmavond: Prachtige western in kleur met John Wayne en Kim Darby. «True Grit» of 100 dollars voor een sherriff, begint om 19.30 uur in zaal Patronaat. Zaterdag 13 juli: gewone instuif. Er is gelegenheid tot Ping-Pong, biljarten, dam men, schaken, monopolie, strategeo, enz.... Zondag 14juli: Laatste papier slag. Er worden zoveel moge lijk helpers verwacht om papier te binden, start 9 uur bij Wilfried Van Hauwermeiren in de Muntstraat. Over Jeugd en jeugdtehuizen wordt nogal veel gesproken en geschreven, meestal afbrekende kritiek. Om iets posi tiefs te kunnen zeggen over een jeugdwerk moet men de gelijk geïnformeerd zijn over de werking en doelstellingen, daarom belegde EUREKA een perskonferentie op maandag jl., waarop de gemeenteraadsleden, de geestelijkheid en de pers uitgenodigd waren. Hoe groot de interesse wel was blijkt hieruit, dat de pers schitterde door haar afwezigheid. De openingsrede werd ge houden door de voorzitter J. Lambrecht, de man die zeven jaar geleden met het jeugdte huis startte en volledig in zijn opzet slaagde, nl. de jeugd samen te brengen zo weinig formalistisch moge lijk en deze jeugd te helpen en te vormen. De h. Lam brecht schetste in het kort de historiek van Eureka. 28 april 1967 werd de dag van de eerste jeugdbijeenkomst, en na een viertal vergaderingen kreeg hij al een 12 tal jonge ren tussen de 15 en de 17 jaar bijeen. Dank zij Remi Van Vaerenbergh kregen ze ruimte om hun eigen lokalen in te richten, die op 22 juli '67 voor de eerste maal openges teld werden voor de plaatse lijke jeugd. De morele steun kwam van E.H. Achiel Ver- vaet. Het is moeilijk te vertel len hoe deze mensen er in geslaagd zijn zonder finan ciële steun of kapitaal het jeugdtehuis in te richten en leefbaar te maken. Een zware financiële dobber was wel het ontruimen van de gebouwen- aan het station en het herin- richten van de hoeve in de Keppestraat, door Mevr. De Backer welwillend ter be schikking gesteld. Het is in deze hoeve dat EUREKA een omnivalent centrum wil oprich ten waar de jeugd zich kan beleven in een opvoedende en ontspannende vrijetijds besteding. De h. Kamiel Van- habost zette de praktische uitvoering van deze doelstel lingen uiteen. De klub zal een reformatie ondergaan op twee vlakken: een reformatie naar buitenuit en een reformatie naar binnenin. Op het eerste vlak willen zij «d'hofstee» ver bouwen zodat zij ook van bui tenuit respekt afdwingt. Dit projekt omvat een tiental pun ten die in twee episodes zul len worden afgewerkt; een deel voor de eurekafeesten, en een deel erna. Kort gede tailleerd wordt het volgende gepland: Afwerken en ver fraaien van wat er nu is: in stuif, keuken, hobbyzalen. In richten van een gezellige bil jartzaal. Inrichten van een lees- en T.V. zaal met open haard. Alle vensters garnieren met gordijnen en overgordij nen. Vernieuwen van de gevel langs de straat: de oude stal len worden afgebroken en vervangen door een laag muurtje met smeedijzer; her- voegen of bezetten, verven en verlichten van de zijgevel en verfraaien van de volledige binnenkoer, d.w.z. het aan leggen van een volleybalter rein, wat dus de volledige herbedekking van de koer in houd. Daarbij hoort dan ook het inrichten van twee afzon derlijke kleedkamers met wasgelegenheid en stortba den. Indien de eigenares de toelating geeft haar eigendom volledig tot haar recht te laten komen als jeugdtehuis, wordt er nog een basketbalterrein aangelegd, volgens officiële afmetingen, volledig omringd met boompjes. Als laatste punt op de agenda staat het aanleggen van een verharde parking van de openbare weg af. Dat wil de leiding van Eu reka, samen met al haar le den, er van maken naar bui tenuit. Wat zij beogen naar binnenin, is een centrum waar ouders hun kinderen naar toe sturen, en waar zij ook graag gaan, omdat juist daar alle ak- tiviteiten beoefend worden in de geest van de jeugd, in een sfeer waarin de ouders ver trouwen hebben. Een eerste doelstelling is dan ook het jeugdtehuis een ruggegraat te geven, een ouderkomitee te stichten dat bereid is voor hun kinderen, hun jeugd, iets te verwezenlijken. Op kultureel gebied wordt o.a. een debata vond gehouden over kontra- ceptiva en abortus, met een paneel onder leiding van Prof. Van den Berghe van Leuven. Andere interessante voor drachten door vooraan staande personen en gespre- savonden over aktuele jeugd problemen worden gepland. Op het vlak van kulturele ont spanning worden kleinkunst avonden en quizavonden in gericht'en krijgen we een uit breiding van de hobbyklubs. Voor echte ontspanning wordt gezorgd met gezellige dans- feestjes en verbroéderings- avonden tussen de ouders en hun kinderen. De sportaktivi- teiten mogen ook niet verge ten worden. Eureka doet o.a. ook mee aan voetbal- en ping-pong kompetitie tussen verschillende jeugdklubs. In het vernieuwde kader, in een vernieuwde sfeer wil Eureka uitgroeien tot een modern jeugdcentrum van eerste rang, een jeugdhuis dat in één adem moet vernoemd worden als men spreekt over Erem- bodegem. DIRK WALGRAEF Internationale workshop Omdat aktiviteiten die zich si tueren binnen het veld van het vredeswerk dikwijls stiefmoe derlijk worden behandeld en traditioneel worden, wil Pax Christi International zijn jaar lijkse workshop in het teken stellen van animatie. Gedurende een week zullen de deelnemers gekonfronteerd worden en werken met anima tiemodellen. Dit jaar berust de organisatie bij de Nederlandse sektie van Pax Christi en zij zal deze week laten plaats vinden in de loop van de maand juli. De aandacht zal vooral gaan naar onderwijs, basiswerk en pastoraal. Inlichtingen en inschrijvingen: Pax Christi Vlaanderen Internationale Workshop IJzerenkruisstraat 92 1000 Brussel - Tet. 0- 2-19.05.89 Internationale route Pax Christi «Europa: voor zichzelf of voor de anderen» j De jaarlijkse internationale Pax Christi Route heeft plaats in f Zuid-Engeland van 25 juli tot 5 augustus 1974 Zoals vorig jaar in Spanje zijn er ook nu naast de traditionele wandelroutes, werkkampen voorzien, één in de omgeving van London en een ander op het platteland. Steeds meer jonge mensen (vanaf 16 jaar) worden elk jaar aangesproken door deze vorm van internatio naal samenzijn. «Europa, voor zichzelf of voor de anderen» schetst het kader waarbinnen deze ontmoeting zich afspeelt. Het tema biedt dus de mogelijkheid om zich te bezinnen en te diskussiëren over aspekten van de samen leving die ons allen aangaan: wapenhandel, gastarbeid, minderheidsgroepen, Opst- Westverhoudingen, ontwikke lingssamenwerking Meer en meer zijn deze routes dan ook een stimulans tot en een uiting van een politiek en gagement voor de vrede. Inlichtingen en inschrijvingen op bovenstaand adres, CHILI-KOMITEE AALST Op initiatief van de wereldwin kel die sinds enkele weken een onderkomen vond in de ge bouwen van het C.S.V. (cen trum voor samenlevingsver nieuwing) 't Fabriksken, Welle- kensstraat 45 Aalst, is men te Aalst gestart met een Chili- Komitee. Getracht zal worden grosso modo de lijn te volgen van de nationale KELA-werking (Ko- mitee Europa Latijns Amerika). Het was deze organisatie die verleden jaar de akties tegen BRASIL EXPORT koördineer- de. De belangrijkste organisaties in ons land zijn erin vertegen woordigd o.m. verschillende jeugdbewegingen, vakbonden, politieke partijen. Uiteraard kan men zich de vraag stellen waarom we nu naast het nationale komitee nog eens regionaal gaan wer ken? Wij geloven dat dit echter een noodzaak is, doordat er in Brussel 20.000 man gaat beto gen weet bij ons in eigen straatje nog niet iedereen waarover het gaat! De akties in eigen stad beperkten zich te vaak tot het plakken van enkele affiches of het inleggen van een bus naar een of andere be toging. Er zijn echter voldoende men sen die wat méér dan dat willen doen, maar totnogtoe ontbrak er een organisatie die deze mensen samenbracht. Dit is ongeveer het hoofddoel van het Aalsters Chili-Komitee. Wat er nu allemaal tijdens de nationale solidariteitsweek voor Chili die doorgaat van 5 tot 13 september te Aalst zal ge beuren zal afhangen van wat er tijdens de stichtingsvergade ring van deze werkgroep be sproken zal worden. 1 Aalst Zaterdag 13 juli: fietstocht naar Wachtebeke. Vertrek aan het jeugdlokaal te 9 uur. Wie gaat er mee? Lede, De speeltuin is alle dagen open van 14 tot 17.30 uur. Gratis verzekering en begeleiding. Wie oud speelgoed ter beschik king wil stellen kan ermee terecht bij E.H. Bosteels op het Dorp. 11 juliviering: Vrijdag 12 juli is het Jeugdhuis door en onder verantwoorde lijkheid van het Davidsfonds en V.T.B. optreden van het cabaretgezelschap Sjante Boetiek. Feestrede door Piet De Pauw, Taalaktiekomitee. Een info-aflevering boordevol snippertriptips. Kriskras door mekaar een pakje inlichtingen voor hen die het verlof niet zo in de puntjes hebben voorbereid. Voor wie plegen we dit geschrijf eigenlijk? Enfin, d'r kan natuur lijk altijd iets uit de bus komen. Bovendien mag je lekker weten dat deze periode waarachtige komkommertijd is voor met velletjes hun zondagse pree samentikkende individuen. Om over vliegende dingens te gaan kletsen is het nog niet warm genoeg. Om te beginnen een fiere blik in de richting van «JOngelui waar heen». De jongetjes die zich met het spul onledig houden vertoe ven aan de Saintctelette Square te 1000, Brussel en vonden ons initiatief zo grenzeloos uniek dat ze dadelijk met hetzelfde begon nen. Zij het dan dat er wat uitgebreider en degelijker wordt geïnformeerd. Het naslagwerkje dat daar van de pers rolde is gewoon een vat van tips aller hande. Oneindig uiteenlopend: waar je tijdens de vakantie naartoe kan, hoe je de nodige dokumentatie verzamelt. Als we de resultaten van onze inspektie- tocht in het kalje als referentie mogen aanhalen dan is «Jonge lui waarheen» gewoon volledig wanneer het adressen van vere nigingen, organisaties, jeugd herbergen. ateliers, kunstgroe pen en wat al meer aangeeft. Het grutje wordt daarenboven gratis aangeboden. Kruip in je pen of ga als een razende gek aan de lultoeter hangen draai 02/19.34.10 maar het boekje is gewoon een moetertje. Zijn we toe aan het gebruikelijke reeksje praktische inlichtingen. Als je het eens echt rustig aan wil doen en de aandacht op het stille houden dan kan je terecht bij vormingscentrum Bremberg te Haasrode. Daar heeft men een boontje voor weekends waar stilte, natuur, yoga, het Oosten, het stille woord behoorlijk naar voren worden geschoven. Wij op onze beurt hebben een boontje voor Pax Christi. De jaarlijkse Internationale route van deze beweging heeft plaats in Zuid-Engeland van 25 juli tot 5 augustus. Zoals vorig jaar in Spanje zijn er ook nu naast de traditionele wandelroutes werk kampen voorzien. Wie ouder is dan 16 komt in aanmerking om deel te nemen aan deze interna tionale ontmoeting die onder het motto «Europa voor zichzelf of voor de anderen» draait. Inlich tingen en inschrijvingen bij Pax Christi, IJzerenkruisstraat 92. 1000 Brussel. Als je het echt niet ziet zitten voor deze vakantie en je toch wel iets wil uitspoken kan je in allerijl nog schrijven naar de Provinciale Jeugddienst Abbatial-paleis (hoeft je niet af te schrikken) 6900 St. Hubert. Daar worden een pak werkelijk interessante stagës georgani- seerch Zo worden er kursussen gitaarbegeleiding, fotografie, film, poppenspel, mime enz. gegeven. Je kan er ook inschrij ven voor sportvakanties. Zeer ruim. Een gepikte tip van ons groot moe. Een klein linnen zakje met rits dat je waar dan ook vast kunt prikken en waarin je geld. identiteitskaart, rijbewijs steekt kan op reis een kleinigheid zijn met bepaald serieuse interest. Voor levenssnoepertjes staat er te Groot Bijgaarden wat te beleven. Eigentijdse jeugd heet de inrichtende macht en zij brengt tussen 12 en 15 augustus een pak kreatieve dingen op het podium. Een hele resem bij mekaar onder een «Snoep van het leven»-vlag. Als je de 16 voorbij bent en nog geen 20 schrijf je naar Robert Kino, H. Placestraat 44 te Groot-Bijgaar den. Een peppilletje van dezelf de mensen vinden we echt ook wel leuk. Tele-injektie noemen ze het en het bestaat erin dat je een lief muziekje met dito praatje zomaar kan meepikken over het nummer 09/77.47.88. Omdat we lekker sadistisch zijn geven we precies op dit moment een brochure mee die bij de dienst voor studieadvies van de Leuvense universiteit werd klaargestoomd. Als je krabbelt naar Munstraat 24 te Leuven heb je zo een pak informatie over de studies zelf, inschrijving, budget militie, sociale dien sten, studentenraden, huisves ting. Na eerste lezing vinden we het kaftje interessant en vooral up to date. Om het vorige infobrokje te vervolledigen zijn we het onszelf verplicht twee adressen door te spelen. Betreft een soort werk kamp telkens en wel met kinderen van gastarbeiders. Schrijven- Welzijnszorg, Gui- mardstraat 5 te 1040 Brussel en Selam, Hoogpoort 40. 9000 Omdat het zo stilaan tijd wordt om de eigen koffers te pakken houden we ermee op. A H Een heerlijk vakantiegevoel bekruipt je Zo'n gevoel dat je alles aan kan, tochten vol vrijheid en week-ends vol rust en fhsse lucht beleven gaat. Trekt U op reis, bedenk dan dat een door uw garagist voor de vakantie nagekeken wagen opti male veiligheid waarborgt. het beter is een speciale reisverzekering in orde te laten ma ken. u even het verloopstijdstip van uw paspoort moet nakijken. honden gevaccineerd moeten zijn wilt u uw viervoeters mee nemen naar het buitenland. een woordenboekje met uitdrukkingen in de taal van het land waar u heentrekt of informatie over wetenswaardigheden al daar, handig is. het goed is een tas mee te nemen met kleine spelletjes om uw kinderen op regenachtige dagen zoet te houden. u beter 2 3 badpakken mee kunt nemen per persoon dan vele jurkjes u zonnebrand beter met een goede zonnebrandcrème kunt voorkomen dan genezen Heeft u toch zonnebrand opgelopen, dan kan de apoteker u een speciaal produkt geven dat de pijn wegneemt. u er goed aan doet vooraf een zonnebril te kopen en liefst een polariserende bril die uw ogen totaal beschermt. sproeten tot het modebeeld horen en die niet meer moeten gekamoefleerd worden. een haarband tot uw bagage moet behoren om uw pony weg te duwen zodat uw gezicht egaal bruint. - een vette lippenstift in uw tas moet steken om uitgedroogde lippen tegen te gaan. u uw geliefde sieraden niet moet vergeten voor de avondjes uit. uw lady shave goed is om overtollige haartjes uit te schakelen. en tenslotte: een rieten matje wonderen verricht op het strand of in het bos. Deze matjes nemen bijna geen plaats in. GOEDE VAKANTIE MOORSEL De Moorselse jeugdklub Alewin hield afgelopen weekeinde een open deurdag. De doorlopende dia-voorstellingen, de snack- en drankgelegenheid en inzonderheid de gezellige sfeer, Ale win eigen, lokte heel wat jongeren naar het jeugdhuis. Foto's: Jan Muylaert. De heren Jozef Lambrecht en Kamiel Vanhabost, samen met de jeugdverantwoordelijke hebben heel wat direkte plannen met het Eureka-jeugdcentrum.(lb)

De Voorpost | 1974 | | pagina 7