OVERTUIGEND Start van het tornooi der Denderstreek Beker Adec-De Voorpost CLAUDE HOLVOET PECHVOGEL IN DE 24 UREN VAN FRANCORCHAMPS Schoonmaakster Vakantiesfeer bij streekpiloten BRABO DIT SEIZOEN NAAR DE ELITE? Nationaal jeugdklub- kampioenschap te Oudegem GEVARIEERD SPORTFEEST TE ZELE-HEIKANT VOETBAL S.K. Aalst - R.C. Wetteren 3-1 HANDBAL VOLLEY AUTOSPORT FIRMA P. SCH0LLAERT P.V.B.A. DE BISSCHOP Handbalsprokkels Wieze Sportief Provinciale kampioenschappen MOTOlCROSS 17 Maakt men uit een oefenwedstrijd en dan zeker niet nog een volle maand vóór het begin van de kompetitie beter geen gevolg- I trekkingen, dan mag men toch beweren dat S.K. Aalst in de eerste speelhelft een opgemerkte prestatie weggaf en daarbij vriend en tegenstander imponeerde. Voegen we er nog aan toe dat S.K. niet kon beschikken over Vaeyens, Debluts, Van Royen, Wellekens en Van Hove. Deze laatste is pas met vakantie, maar liet op de trainingen die hij nog meemaakte een zeer goede indruk. Dit was in de wedstrijd zelf ook het geval met De Coster, Van Craenenbroeck die trouwens twee doelpunten, waarvan één uit strafschop voor zijn rekening nam. De Racing-verdedi- ging werd vooral door een ingsgelijks goedspelende Bambust een paar keer op stelten gezet en bij de rust luidde de stand 30. Na de kampwisseling tapten de gasten uit een ander vaatje en S.K. moest nu meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken. Langs Verleyen lukten ze dan ook verdiend het eerreddend doelpunt. S.K. Aalst bracht volgende spelers in lijn De Coster (De Neve) Van den Eynde, De Cock (Anné), De Braekeleer, Timmerman Says (Van den Bossche), Bellon, Van Craenbroeck Barbé Jans- sens (De Cock), Bambust. J.V.H. Nu zondag 4 augustus om 16 uur lóópt het «Toer nooi Denderstreek dat aan zijn tweede uitgave toe is, van stapel. Aan dit toernooi is de schaal P. Van Mossevelde voorzitter van S.K. Aalst, ver bonden. Op het programma van de eerste speel dag komen al een paar interessante wedstrijden voor. We citeren in de eerste plaats het derby te Erembodegem S.K. - F.C. Doggen, terwijl het reserve-elftal van Jong Lede al een degelijke test betekent voor W. Hofstade, dat het nochtans op eigen veld mag doen. De nieuweling Schoonaarde krijgt Oranja Erpe voor de voeten. Oranja dat zijn ploeg opnieuw degelijk heeft versterkt zal al direkt zijn bedoelingen laten blijken. In reeks F staat E. Opstal - Sp. Buggenhout geprogrammeerd wat insgelijks tot een boeiend kijkstuk moet uitgroeien. S.K. Grembergen wacht op de openingsdag insge lijks een zware test. S.K. Lebbeke in eigen vesting bekampen is inderdaad geen peulschilletje. Ten slotte wijzen we er op dat er ongeacht het resul taat steeds strafschoppen moeten genomen wor den. Binnen enkele weken heeft te Oudegem de derde uitgave van het Belgisch Kampioenschap Volleyball voor jeugdklubs plaats. Zon- dagnamiddag hielden de organisatoren wapenschouw en hadden j hierop de pers uitgenodigd. De heer Paul Van Damme, public relations, heette de talrijke aanwezigen welkom en verklaarde dat de inrichtende jeugdklub weer geen moeite gespaard had om het tornooi te begiftigen met bekers, plaketten en trofeeën. Meer dan 40 bekers wachten inderdaad op hun overwinnaar. Om j meer spanning en strijd uit te lokken hebben de inrichters ge meend de deelnemende klubs te splitsen in aangesloten bij de B.V.B.V. en niet-aangesloten jeugdklubs, een initiatief dat zeker zijn waarde heeft. Nochtans waren er volgens de heer Van Damme twee wanklanken. Een eerste het forfait van het Oost vlaams P.K. van de B.V.B.V. dat verdere medewerking weigerde en zijn scheidsrechters verbood om hun medewerking aan dit tornooi te verlenen. Ook Bloso werd met weinig lof bedacht. De twee wimpeltjes die werden geschonken wegen inderdaad niet op tegen de weigering van Bloso om wedstrijdballen ter beschikking te stellen. Met 56 ploegen op 16 terreinen moet er inderdaad wat speelvaardig materiaal zijn. Met de hulp van enkele klubs hoopt men hieraan wel een mouw te passen. Na de rede van de heer Van Damme kwam de heer Dubois op de proppen. Op vlotte wijze leidde hij de lottrekking der reeksen. Eerstweeks zullen we de nodige informatie daarover verstrekken. G.D.P. De ploegen die deelnemen aan de 2e uitgave Beker Firma Adec - Ereprijs De Voorpost zijn allen tot een vergelijk gekomen betreffende de speeldata der wedstrijden. VC Juvenes Zele - Springbokken Zele 25.08 (10.30) - 29.09 (10.30) Adec Baasrode - Thunderballs Berlare 07.09 (19.00) - 14.09 (15.00) V.K. Dendermonde - Kangoeroes Aalst 21.09 (15.00) - 28.09 (15.00) Kuklos Aalst - Leeuwerik Lede 14.09 (15.00) - 21.09 (15.00) Gilvoc Dendermonde - Avanti Lebbeke 21.09 (17.00) - 28.09 (16.00) Nu de officiële reeksindeling bekend is, kan met zekerheid de voorgift bepaald worden. In de zeelse derby start Springbokken met 2 punten boni per set, V.K. Dendermonde kan op één punt rekenen terwijl Gilvoc het met drie punten mag proberen. De thuisploeg wordt verzocht de uitslag door te bellen, onmiddellijk na afloop van de wedstrijd, naar nr. (052) 21.21.69 of (052) 21.33.27. Brabo Denderbelle, het eens zeer bescheiden ploegje uit de St.-Maartensgemeente, kende de laatste jaren een geweldige ontplooiing. Nadat de Denderbellenaars twee jaar opeenvolgend de promotie afdwongen belandden zij vorig seizoen in 's lands tweede hoogste afdeling. Na een eerder povere start, klaar blijkelijk wegens aanpassingsmoeilijkheden, slaagden zij er nog in, dank zij een uitstekende terugronde, binnen de eerste vijf de kompetitie te beëindigen, wat ontegensprekelijk overeenstemde met hun ware mogelijkheden. Het was nochtans duidelijk dat Brabo een tekort aan basis spelers bezat om de toekomst rooskleurig tegemoet te zien. Inderdaad, een paar spelers zijn ruim in de dertig en veel jonge krachten waren niet voor handen om de opvolging te verzekeren. TRANSFERS Het Brabo bestuur en ook de bijna volledige spelerskern wa ren van dit fenomeen overtuigd zodat verleden seizoen einde lijk gestart werd met een re- serveploeg. Fantastische ont dekkingen deed men echter niet zodat, wilde men het inge slagen succespad blijven be wandelen, tijdens de transfer periode duchtig uitgekeken werd naar versterking. En eens te meer bleek Brabo de beste aankopen te doen van het gewest. Niet minder dan 8 spelers werden getransfereerd waarvan M. Van de Velde, Luc De Decker en M. Heyndrickx ongetwijfeld fantastische ver sterking betekenen voor de ploeg. Ook De Smedt en in mindere mate Fabien Van De Velde, Van Lysebetten, Van Den Bossche en St.-Callaert komen de basiskern aanvullen zodat Brabo nu over een ge heel beschikt dat ontegenspre kelijk als titelkandidaat in twee de nationale moet aanzien wor den. NAAR DE SPORTHAL Een ander probleem dat Brabo geregeld parten speelde werd opgelost. Inderdaad, tot nu toe beschikte Biabo over geen zaal om te trainen of te spelen zo dat tijdens de wintermaanden koude en vooral regen te dik wijls als spelbreker optraden. Voor dit seizoen werd de knoop doorgehakt. Brabo Denderbelle zal zijn thuiswedstrijden betwis ten in de Grembergse sporthal en tijdens de wintermaanden zullen de trainingen in dezelfde sporthal plaatsvinden. Dat al deze veranderingen wel enkele Problemen zullen stellen is ani- deijk Vooreerst moeten de sup porters ervan overtuigd geraken dai de handbalsport alleen vol ledig tot zijn recht komt in een zaal en eens deze overtuiging er is bij de talrijke supporter- schare zullen zij wel niet nala ten hun ploeg, die ontegenspre- kelijk-met de gemeente Dender belle verbonden blijft te komen Onder een stralende zon namen zaterdag 27 juli om 3 uur, achtenvijftig wagens, onder oorverdovend lawaai, de start in de 24 Uren van Francorchamps. Onder deze wagens, de witte Celca nr. 56 van Claude Holvoet, onze Dendermondse piloot. In deze harde, afmattende wedstrijd, zowel voor wagen als rijder, hield Claude zeer goed vol, en stond hij tot zondag morgen tot op de 2e plaats van zijn categorie, ondanks de tijd die hij verloren had met het omwisselen van banden en het herstellen van een defekt van de stroomtoevoer. Helaas moest Claude zondagvoormiddag het strijdperk ver laten door een technisch defect. Met nog slechts zeven uur voor de boeg. Het is de eerste maal dat onze piloot deze zware wedstrijd meereed, en hij verzekerde ons dat hij veel heeft bijgeleerd, om volgend jaar vooraan op de tribune te staan. Hij is inmiddels al druk voorbereidingen aan het treffen voor de volgende wedstrijd op 25 augustus te Nijvel. W.M. Even napraten na de wedstrijd met G. Kockuyt, een aspirant piloot uit Dendermonde. Claude in de haardspelbocht te Francorchamps. aanmoedigen. Een tweede, en minstens even delikaat, pro bleem vormt de uitbreiding van de spelerskern. Waren tot nü toe een tiental spelers steeds zeker van hun plaats in de basiskern, door de huidige transferpolitiek beschikt Brabo over een basiskern die mins tens op 15 spelers kan geraamd worden. Wij weten zeer goed dat de spelers van Brabo een uitstekende vriendenkring vor men maar niet opgesteld wor den in het basisteam kan wel enkele wrijvingen tengevolge hebben. Zeker daar het pro bleem van een trainer-coach niet opgelost is. Wij blijven er niettemin van overtuigd dat ook hier de sportieve kameraad schap het uiteindelijk zal halen op persoonlijk succes zodat Brabo zonder innerlijke moei lijkheden de strijd om de pro motie zal kunnen voeren. VOORBEREIDING Dat Brabo niets aan het toeval wil overlaten bewijst het feit dat de trainingen reeds gestart zijn op 1 augustus. De verdere voorbereiding op de kompetitie zal vooral geschieden door het betwisten van tornooien. Bra bo schreef reeds in voor het tornooi van Sparta Aalst en het tornooi van Ajax Lebbeke. Even eens wordt een oefenwedstrijd gespeeld tegen een Duitse ploeg en op 25 aug. richt Bra bo zijn traditioneel geworden tornooi in waarvoor reeds 12 ploegen inschreven waaronder de eerste nationalers Avanti Lebbeke en Olse Merksem. Voor de kompetitie, die slechts aanvangt op 5 okt., zullen vol gende spelers zichzelf reeds in of uit de basiskern geplaatst hebben. Keepers F. Van De Velde, F. Heyvaert; veldspelers R. Van Der Veken, W. De Mol, Th. Beeckman, J. Van Hout (kapt.), W. Timmerman, Van Den Abbeele, Dirk en Ward Uytter- sprol, M. Van de Velde, Luc De Decker, P. De Bisschop, M. Heyndrickx, T. Van Kerckhoven, De Smedt, Callaert enz. Van spelerspotentieel gespro ken groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 Tel. 053-222.15 Gentsestraat 35 AALST vraagt voor onmiddellijke indiensttreding voor onderhoud van burelen en winkel. Kandidaten kunnen zich op de burelen aanbieden tussen 8 en 18 uur. TE LEBBEKE zou de sport hal niet kunnen geopend worden op 1 september zo als voorzien. Indien deze vrees moest bewaarheid worden zou handbalclub Avanti Lebbeke in enorme moeilijkheden komen, aan gezien zij tijdens de maand september drie thuiswed strijden dienen te spelen. Ook Ajax Lebbeke voelt zich niet helemaal op zijn gemak maar aangezien de kompeti tie voor hen slechts aan vangt op 5 oktober maakt de tweede nationaler een betere kans dan Avanti om een normale kompetitie te kunnen betwisten. AVANTI Lebbeke is bezig met een steunkaarten-aktie en voorziet eveneens een papierslag die gans Lebbeke zal aanspreken. Dit alles om de eerder zwakke financiële toestand iets hoger op te brengen. FAWZI KSOURI zal volgend seizoen als trainer van Int. Herstal opnieuw zijn ver schijning doen in de Bel gische handbalkompetitie. Als speler zal men Ksouri neg niet terugzien daar de eisen van Avanti niet inge willigd werden door de ge gadigden. EVA Op 27 augustus speelt Wie- ze tegen St.-Servais voor de Kermisprijs te Geraardsber- gen. Tollembeek wordt nog twee maal bekampt, een eerste maal op 19 augustus en te Overboelare op 2 sep tember. GDP Adec Baasrode speelt mee in do fir.a'e der provinciale kampice.nschappen Junio ren. Dar. voor komt het op 4 augustus uit tegen Tollem beek en Ron se Trompe op het terrein van Tollembeek, speelt op 10 augustus voor eigen publiek en gaat op 11 augustus naar Ronse Trom pe. Start is voorzien te 14 u. 30. G.D.P. Tijdens de jongste twee zondagen waren onze streekpiloten blijkbaar in een vakantiestemming. Daarbij kwam dan nog een gekwetste Van Gijzegem en meteen moesten we zoeken in de uitslagen. Bij de BLB te Vloesbergen hadden we toch nog gehoopt op een ereplaats voor De Witte bij de inters, doch door de vele tech nische tegenslagen moest hij hier hier ook opgeven. Ook in de 125 cc hadden we niet te veel hoop want Van Gijzegem moest forfait geven wegens een kwetsuur die hij had opgelopen tijdens de trai ningen. Een aangename verras sing vonden we wel in een an dere Aalstenaar De Ruysscher die dank zij een reeks overwin ningen en een tweede plaats, toch nog de bloemen wist te bemachtigen. Misschien wordt hij wel eens een te vrezen tegenstander voor Marc Van Gijzegem. Zondag jl. werd het opnieuw een dag van tegenslag voor De Witte die heel wat kostbare punten moest prijsgeven voor de kampioenstitel bij de inters. In de eerste reeks werd hij niet geklasseerd terwijl hij in de tweede reeks moest tevre den zijn met een vijfde plaats. In de derde reeks zagen we echter een knappe De Witte die het duel Verhoeven - De Cuyper kwam beslechten. Van Gijzegem, blijkbaar nog niet helemaal hersteld, moest het bij de seniores afleggen tegen een op bloemen belustte Ver- burgh die het ook haalde voor onze streekpiloot. Mare wist toch nog voldoende punten te verzamelen voor de kampioens titel waarvan hij nu bijna zeker is. In de 125 cc was hét opnieuw De Ruysscher die zijn conditie van de vorige week nog maar eens bewees voor de eeuwige tweede Good en een knap te rugkomende De Spiegelaere. Aan de BVM hoeven we niet veel woorden te verspillen aan gezien de afwezigheid van onze kampioen Eddy Deroover die zijn vakantie doorbracht in Spanje. Bij de Mcb, waar onze aan dacht vooral uitgaat naar de reeksen zijspannen, was het de Westvlaamse Freddy Versluys die beide reeksen won. Raphaël Uyttendaele werd te Bredene eervol vierde. Te Otegem wist Uyttendaele het toch klaar te spelen om Ver sluys een reeks af te snoepen in de tweede reeks, bleef hij echter onder het gemiddelde zodat hij moest tevreden zijn met een derde plaats in het eindklassement. Al bij al moe ten we zeggen dat het voor onze streekpiloten toch maar een teleurstellende verlofperio de was, niettegenstaande er toch op verschillende plaatsen werdgestreden voor de natio nale titel. België wint Landenklassement in I.M.B.A. te Wisskirchen (Duitsland) De tweede proef voor de Euro pese Imbakampioenschappen te Wisskirchen werd een sukses voor onze Belgische ploeg waar vooral De Cuyper en Luc De Smedt aan de basis van de overwinning lagen. Verburgh, Sevens en Scheele maakten het sukses volledig. In de eerste reeks was het laatstgenoemde die voor een overwinning zorgde. De Cuyper, Verburgh en Sevens die samen in een valpartij waren betrok ken zagen hier een eventuele individuele overwinning verlo ren gaan. In de tweede reeks waren het dezelfde drie die be slag legden op de eerste drie plaatsen. Niettegenstaande een schitterende'derde reeks van De Cuyper, waar hij overwin naar werd, had de Nederlander Leo Brans genoeg aan een vijfde plaats om op de hoogste trap van het podium te klim-: men. EINDSTAND 1. Leo Brans (Ned.): 2. De Cuyper (Belg); 3. Luc De Smedt (Belg); 4. Vervoert (Ned.); 5. Vefburgh (Belg); 6. Merckx (Ned.); 7. Kerkhofs (Ned); 8. Huppetz (Duits); 9. Scheele (Belg); 10. Schroder (Zwits.); 11. Sevens (Belg). Landenklassering 1. België 2. Nederland; 3. Zwitserland; 4. Duitsland: 5. Engeland. De IVe provinciale voetbalploeg Heikant Zele, heeft de laatste jaren een enorme inspanning gedaan, hoofdzakelijk ten bate van de jeugd. Vanaf volgend seizoen zal ze met twee jeugdploegen in kompetitie uitkomen terwijl een derde een miniemenploeg regel matig oefenwedstrijden zal betwisten. Het werd dan ook meer dan nodig dat de terreininstallaties een grondige vernieuwing ondergingen en dit beseften voorzitter Gustaaf Van Cauteren, Secretaris Cesar Van Lysebetten en Feestcomitéleider Edmond Van Eetvelde maar al te best. Tijdens het weekend 3 en 4 augus tus zullen de nieuwe installaties ingehuldigd worden en dit zal gepaard gaan met het Sportfeest 1974 Er werd een programma opgesteld dat verscheidene sportdisciplines naar voor laat komen. Zaterdag, 3 augustus in de voormiddag spelen de jeugd ploegen tegen S.K. Overmere. De kampen te 930 u. en de scholieren te 19.45 u. Om 13 u organiseert fietsclub Centrum Heikant-Remia een fietstocht. Om 14 uur heeft er een op tocht door de Heikant plaats met als begeleiding de Harmo nie Kunst Adelt en om 14.30 u zal Voorzitter Van Cauteren de terreininstallaties voorstellen. Om 15 uur worden de ploegen Eerste en Reserven in een wed strijd voorgesteld. Om 17 uur spelen de miniemen tegen R.C Wetteren en om 13.15 u. de monstreert Top Flyers Kalken zweefvliegen met mimatuurtoe- stellen. Óm 19 uur heeft er een voetbalwedstrijd plaats tussen de oud-spelers van F.C. HeikanL en RC Wetteren. Op zondag, 4 augustus heeft er een volley- baltornooi plaats vanaf 9.30 u. met deelname van tien ploe gen. De halve finales on finale v,o;^.t gc-cpeeld vanaf Ti -ji. Om 14.30 u wordt er in samen werking met AC Zele een drie- kamp voor jongens en meisjes ingericht. Beide groepen wor den ondergebracht in zes reek sen vanaf 7 jaar. Er dienen drie proeven afgelegd, snelheid, af standlopen en kogelstoten. Om 19.30 u. brongt de zangmaat- sdhappij De Eendracht van de Heikant een bezoek aan het sportfeest. Zaterdag en zondag zijn er van 10 tot 19 uur doorlopend wed strijden in basketbalwerpen en doelschoppen. De finale heeft plaats op zondag 4 augustus te 20 uur. BENO

De Voorpost | 1974 | | pagina 17