10 - 30/8/74 - De Voorpost De fameuze wagen van Pee Klak, niet langer meer weg te denken uit het faubourg-gebeuren.(Jm) Een hoogst ingenieuze Tyrol-wagen.(jm) Hopen dat je onder de prijzen van de kleinvee markt valt(jm) Van l.n.r. de jury die de jaarmarktstoet in ogenschouw nam: de hh. Lambert, Van der Sijpe, Jos Muyfaert, Raymond Uyttersprot en E. Saeys.(jm) Hun passende prijs kregen de deelnemers dan in Café Fies. «Pottenbal» uitgelote rangordeL ledereen was tijdig op post want, een vermindering van de prijs:. De pech die de mannen van «Gemeenteschool 1900» hadden toen de as van hun wagen brak, verminderde hun goed humeur nlet.(jm) gem samen met de Koninklijke Harmonie St. Cecilia van Baar- degem onder leiding van diri gent Alfons De Boeck samen musiceerden. Solisten waren piccolo Mare De Poorter en trompetten Jozef Kiekens, Tony Van der Goten, Georges Clauws, Dany Imschoot Geert Schoonackers en Mare Goethals. In het eerste deel speelde Baardegem met o.a. een duo voor trompetten «Sledepaard- jes» en een solo voor piccolo «De Kanarievogel». In het tweede gedeelte hoorden we de maatschappij van Adegem met o.a. «Donauwellen» en «De Postkoets». In het derde deel speelden beide maatschappijen samen en' brachten o.a. een potpourri van zeer bekende marsen. Alles bij alles, een fel geslaagd en gewaardeerd programma. FEESTNAMIDDAG Feest is het voor iedereen, meent men te Baardegem en daarom werden ook de gehandicapten en de minder-validen niet vergeten. In Gasthof «Vonck» werd hen dan ook verleden zondag vanaf 17 uur een zeer aangename namiddag bezorgd die ze zich nog lang zullen herinneren. BLOEMENTAPUT Baardegem, met Meester Blin deman, een van de pioniers van de snijbloementeelt, wou ook op dit gebied een steentje bij brengen. Aan de mooi gerestaureerde St. Nargaretakerk werden dan ook, gedeeltelijk als herinnering aan het zo suksesrijk voorbije Pik- feest, een keurig bloementapijt gespreid met als titels: «Jan Frans Vonck 1743-1808» en dit reeds als aankondiging van het komend Vonck-jaar waarvan Baardegem ook iets puik wil maken en anderzijds «St. Mar- garetakerk 12e Eeuw». Eenvou dig. betekenisvol, typisch voor Baardegem. KLEINVEEMARKT Op dinsdag 27 augustus, de grote dag, hadden we dan eerst de reeds oude kleinveemarkt. Officiële keurders, schepen Van Hoorde van Dendermonde en Alfons D'Hooghe van Zele, aangesteld door het Ministerie van Landbouw, onder leiding van ingenieur De Waele, hadden het, werkelijk niet onder de markt om de vele opgekomen kinderen en volwassenen met hun kippen, konijnen, schapen, honden, tortelduiven, parkieten, duiven enz. enz. te keuren en hen een passende prijs toe te kennen. Vooral vielen wel op o.a. een zeer grote en mooie St. Bernards-hond met pedigree, een Engels kipje dat 10 eitjes lei die alle 10 een kipje voort brachten doch vooral de jongen Chantal Pieters uit Meldert die met de zuigfles en de fopspeen haar schattige hondjes wist te voeden en zulks gans de dag door op het uur. Ook de tele visieploeg die shots nam van deze kleinveemarkt, heeft dit toneeltje langdurig opgenomen. Ook de mooie en vaak originele presentatie van de verschillende dieren in soms zeer oude of zeer mooie kooien viel ten zeerste op. spoedden moeders met kinderen doch ook vele vaders met... dorst zich naar Baardegem. De zon leek van de partij en dit zou zo blijven tot even na 11 uur de hemelsluizen voor een tiental minuten wijd open werden gezet en iedereen schuilen moest. Gelukkig ging de bui over, de zon kwam weer en deze bui was vlug vergeten. De stoet werd gevormd in de Eerdegemstraat en startte rond 9 uur volgens de op het ting van de leden van Baardl gem zelf om alle eventuef3" kritiek op voorhand te zenuwen. De juryleden warel* Lambert Van de Sijpe, voorzir1^ ter VVV, Edgar Saeys van <jrn VVV «De Denderstreek», Rajj" c mond Uyttersprot, burgemeea331 ter van Moorsel en Jozq^' Muylaert, schoolhoofd te Mef^' dert. Er waren drie reeksen voorzien' nl. Folklore, Praal en Humor. Ii_ elke reeks zou de waarderinf Faubourg Jaarmarkt te Baardegem, stilaan traditioneel geworden 87 jaar EN..DESX0ET! jong!,is wei het kulminerend punt van het Het mooiste en meest volk was voorzien als sanctie voor witj, „ansp fmtpeheuren In de Baardecemse lokkend deel van de hele kermis niet üïdië ter P|aatse ganse ieestgeoeuren m ae fnraruegemse was natuurlijk de stoet. Reeds Juryleden waren de leden van dtf kermisweek. van in de morgen rond 8.30 uur Beheerraad van de V.V.V., zag men overal beweging en Falluintjesstreek» met uitsluit Inzet van het kermisgebeuren was het «pottenbal» op zaterdag 24 oogst in het Gasthof Vonck («Panterbar»). Het ging er niet om bierpotten alhoewel er uiteraard wel wat bier werd gedronken (venijnige tongen spreken van zeer late morgen uurtjes) maar wel om talrijke bloempotten en dit in samen werking met de Europa-Veiling te Brussel. Gedurende de feest avond die muzikaal gebracht werd door de «Star Combo» werd dan ook overgegaan tot de verkiezing van de derde Jaar marktfee en de le Jaarmarkt prins. Volgens de kaarten- verkoop door de kandidaten met de eraan gehechte verkiezings- strook gekoppeld aan allerlei vragen over de folklore en de jaarmarkt werd overgegaan tot de aanduiding van beide laure aten. De derde jaarmarktfee werd Yolande Iliano met ere dame Rita Aelbrecht terwijl Etienne De Plecker, Jaarmarkt- prins werd, gevolgd door de heer Chanet. Vooral viel op het groot aandeel dat de jeugd had zowel in het bijwonen van het «pottenbal» als bij de verkiezing. Een werkelijjk sukses! WIELERWEEK VAN BAARDEGEM Sportief werd Faubourg- Jaarmarkt ook omkaderd door drie koersen te Baardegem. Op zaterdag 24 augustus was er de zesde Grote Prijs van de «Ware Vrienden» met lokaal Jozef De Pauw op de Elderberg. Er waren niet minder dan 31 vertrekkers waaronder de plaatselijke vedet te Oscar Dierickx. Winnaar werd Oscar Thomas van Wille broek na een solovlucht. Deze wedstrijd werd gekenmerkt door ettelijke ontsnappingen waarin naast Oscar Dierickx zich de streekrenners Rik De Bondt en Eddy Van den Abeele fel onderscheidden. KOERS VOOR UNIVERSI- TAIREN Op maandag 26 oogst volgde dan de 7e Grote Prijs van «De Ware Vrienden» met het Offi cieel Kampioenschap van Oost- Vlaanderen voor Universitairen waarvan Raymond Van der Borght de promotor en bezieler was. Niet minder dan 28 univer sitairen, studenten, geneesheer, ingenieur, licentiaat enz., van alle hoeken uit ons land (o.a. Vladslo, Chenée, Heure la Romaine, enz.) betwistten op een zeer faire en sportieve wijze dit kampioenschap. Na een boeiende wedstrijd waarbij de snelheid zelden onder de 45 km/u daalde, werd kandidaat notaris De Pijpere van Kools kamp winnaar. Op het podium werd hem de zwart-gele trui van Oostvlaams kampioen aange trokken door de heer De Medts, bondsal'gevaardigde. Tweede werd Van den Meersche uit Hofstade. Na de wedstrijd was er dan nog een receptie op het gemeente huis waar de kampioen op passende wijze werd gehuldigd en als- ereplaket een kunst raampje werd aangeboden. Op donderdag 30 augustus volgt dan als sluitstuk van de Baarde- gemse Wielerweek een koers voor Internationale Liefhebbers, ingericht door de Wieier- en Supportersklub «Baardegem Sportief». FAUBOURG-EXPO In de lokalen van de noodkerk op het Dorpsplein werd verleden zaterdag de eerste handelsbeurs van Baardegem geopend. Aller lei middenstanders stelden er mooie stands op met o.a. sanitair, boeken, tuinmeubelen, keramiek, tapijten, bloemen, fruit, enz. Er was ook gelegen heid tot het proeven van lekkere dranken. Voor alle exposanten van Baardegem en het omlig gende een mooie gelegenheid om eens naar buiten te treden en hun artikelen een ruime bekend heid te bezorgen. Waarschijnlijk is de noodhal volgend jaar te klein! VERBROEDERINGS- KONCERT Naast het commerciële, het sportieve en het folkloristische wil Baardegem ook op muzikaal gebied ter gelegenheid van de Faubourg-Jaarmarkt een pres tatie leveren. Op zondag 25 augustus had er dan ook een koncert plaats waarop de Koninklijke Fanfare V.V. Ade- De Elderberggroep zocht zijn inspiratie In de hop.(jm) De wagen van Frans Loomans met «Leve de boeren».(jm)

De Voorpost | 1974 | | pagina 10