OILSJTERSE SHOWAVOND: DAVEREND SUKSES OP DE JAARBEURS WORDT JAN PUBLIEK DIK VERWEND Aalst ZO ZIE JE DAN MAAR WEER Met z'n allen, daar komt het op neer bij karnaval (Ib) EKSPO Vanaf' dat moment was jan- publiek aan de macht, stevig bijgestaan door heren Poen en Koop. We zijn niet bij machte een produkt op te schrijven dat Het lijken wel ernstige woorden te zijn die feestkomiteevoorzltter Fons Singelijn verkondigde bij voorstelling op het stadhuis van de bloemenfeekandidates (Ib) in een van de 180 stands niet te vinden zou zijn. Tenzij men natuurlijk naar de motten- bollentijd terug wil. Lekker- bekkenhapjes zijn er die je achteraf met vocht naar keuze door kan spoelen. Lig-, zit-, hang-, sta-, slaap-, wandel- en leesmaterieel. Ingenieus, attrak- tief, gewoon degelijk en overbo dig. Geen rekenknobbels zijnde kwamen we toch aan de weet dat hier dagelijks gemiddeld 5.000 mensen keuren, wikken, wegen, kiezen, kopen. Tot en met twee september kan je d'r nog bij zijn. Dagelijks toegankelijk tussen 15 en 21 uur, 's zondags vanaf 14 uur. Een overjas laat je best thuis, je kan op de broeierige lucht rustig naar buiten zweven. SHOW Voor een bankje van twintig maak je de showavonden die telkens om 21 uur van start gaan mee. Vandaag vrijdag zijn Salim Segers, Cindy en Ricky Gordon aan de beurt. Morgenavond gaan zes lieve bloemenkinders in de kling. Ergens hopen ze allemaal met de bloemenfeetitel '74 naar huis te trekken. Zondagavond is Bonny St. Clair met haar Unit Gloria trekpleis ter en de laatste dag krijgen we Marva en Willy Sommers in de bierhalle. De shows die de Keizershallen al langs gingen deze week werden telkens door een massa volk bijgewoond. Speciale vermeldingen verdien en zeker een ferm geslaagde kindernamiddag zondag om 15 uur kunnen je peuters, kleuters en grotere bengels het nogmaals beleven de dag van de derde leeftijd die een prachti ge algemene herhaling beteken de voor de Week van de driemaal zestigers en een voor dracht in het bloemenschikken. Voor deze laatste manifestaties, werkelijk levendige propaganda voor Aalst-bloemenstad, willen we een oogje pinken naar de toekomstige bloemenfee. Het opzet viel werkelijk in de smaak. Herhaling zou best verdiend zijn. ANDRE HEYVAERT En of de burgemeester in zijn element was (Ib) Alle kommentaar overbodig (Ib) Bepaald zwaarwichtige «Kandidates»-bloemenfee (Ib) toen men ginderachter niet wel genoeg vond om er de stoet te laten passeren is verweg. Bin nenkort zit men bij de Che valiers weer met de zomer- karnaval... Wij willen d'r bijzijn. Om iedereen aan de beurt te laten moeten we nog een woordje veil hebben voor wie naar de hele Waar zowat iedereen de openluchteditie van de Oilsjterse showavond benauwd tegemoet zag werd deze derde uitgave een kompleet sukses. Om te beginnen hadden de bezwerende dreigblikken van alleman die iets met het kamavalverbond te maken heeft ervoor gezorgd dat de weergoden rustig lieten betijen. En dan was er het Aalsters karnavalvolk. Zeggen dat de Hopmarkt zwart zag van 't volk zou een tikkeltje overdrijving inhouden maar duidelijk werd het alweer dat karnaval of de geur ervan peiler, leidraad en hoofdattraktie is en blijft voor de feestminnende inwoners dezer zotskapstede. «Lolmarkt, de stad is aan U» dachten we zo toen de voor een keer piekfijn werelds uitgebor- stelde Keizer zijn openingsgroet over de hoofden donderde. En meteen zat het snor. Kon je nog even weerstaan aan de lieve swingdeuntjes van Albriek Frank dan moest je bepaald van het weerbarstige karnavalbloed in je aderen hebben om de bezemzwierende, klompenklep- perende, meeslepende Gillis geen stemmingsvonk te laten doorspelen. De Gillis zijn waar achtig opnieuw helemaal de Gilles geworden. Dat ze het altijd mogen blijven. Het zou al evenmin rondzitten zonder dat Aalsters fenomeen, effenaf, het Corum Alostum Imperiale. Het Keizerlijk Klieksken had ook ditmaal het publiek op de hand. Tussen de regels, Nicole, op de foire komen zangmeisjes die jouw kweelgeluid wat goed zouden kunnen gebruiken. Van bloemenfee Monique en Prins Antoine moeten we voor wat hun optreden betreft dezelfde ter men aanhalen als voor hun «bewind»: sober maar erg aan trekkelijk, stijlvol, steengoed. Katsjoeken den Ajoinboer, hoe zou een manifestatie met karna- val-folkloristische inslag het zonder hem stellen? De man die al jaren aaneen dé band is tussen de karnavalaanbieders en jan plus alleman mocht zich ook deze keer ergens op zijn ver trouwde Hoge Vesten wanen. Het podiumhoogtepunt van de avond werd naar ons gevoel door Prins Michel opgeeist. Parodies op welgekende hits ('t Apekot en de wilde boerendochter) met uiteraard een tekst die typisch Aalsters was omgevormd wer den niet alleen uiterst verzorgd gebracht maar kwamen ook meer dan behoorlijk over bij de vele kijklustigen. Wel jammer dat bepaalde mensen waar onder Uw dienaar zo lang zaamaan een stevige portie beenkrampjes geserveerd kre gen. Waarmee we het Kama valverbond er maar attent willen op maken dat, ook al gezien de meevaller die de avond werd, men er toch goed aan zou doen bij de volgende editie voor wat meer zitjes te zorgen. Tenzij de bruibede van Michel natuurlijk gehoor vindt en men ergens een prachtig karnavalkomitee ter beschikking krijgt. Eigenlijk willen we hier nog een bemer king kwijt: de Aalsterse burge meester is steeds een bijzonder mikpunt voor iedereen die met (los)lolbroekkruit schieten gaat. Als er hier ter stede een paar karnavalpropagandisten van zijn formaat rondliepen dan zou het nog wat anders kunnen worden... Terug naar het show programma nu. Degelijk en smaakvol werk van de Prinsen- caemere was er eveneens te snoepen en het J-trio zorgde, voor zover dat nog nodig was, voor stemming. Wel jammer dat deze mensen net op een onge schikt moment met geluidspe rikelen af te rekenen hadden. Als ze overkort met «La femme fatale», Dalida, op zwier gaan zal er geen reden tot klagen zijn. Als je het nagaat dan moet de Koolstraat wel een beetje veel beschouwd worden als dé kar- navalstraat. De begrafenistijd, Het ligt niet in onze bedoelingen iets aan te klagen, te bewijzen, (J bespotten, te prijzen. Dat is niet onze taak. Van ons wordt verwacm dat we de gebeurtenissen weergeven, voor zover objektiviteit geei ijdel woord is er een handig aktiewapen van te maken, het nieuw ongekleurd maar liefst gezouten en duchtig bestrooid met penkruu den allerhande aan de man respektievelijk vrouw te brengen. Hot nauwgezet we dat vermogen in de praktijk om te zetten maken vv< hieronder hopelijk duidelijk. Vrijdag 23 oogst 1974, raadszaal van het Aalsterse stadhuis. Ove vijf sekonden is het precies 18.45 uur. Tuurlijk zijn die wroetmier raadsleden niet zoveel tijd aan het verspillen, maken we onszelf wij na een eerste kijkje in de zaal waar het straks weer zal gebeuren. D( asbakken staan klaar en de waterkruiken bij wijze van sprekei barstensvolOm niet aan de verspilling en het water te moetei denken trakteren we onszelf op een verfrissertje ergens in de buurt Geen slokop zijnde en de leefwijze van het raadhuishouden ken nende doen we er ruim tien minuten over. Inspanning die ons altij een plaatsje bij de eerste drie moet bezorgen. Groot is dan ook onzi verwondering als we bij de tweede inspektiebeurt het moet zowa vier minuten voor zeven zijn bijna zeven raadsleden aantreffen Een van de aanwezigen bekleedt namelijk het ambt van schepen Helemaal pafpardoes staan we welgeteld twee minuten later. Dt gebruikelijke invasie.' We moeten nu, buiten onze kort-en-bondig wi om, een snuifje inside-informatie geven. Die invasie betekent name lijk dat van elke partij een pak leden tegelijk binnenduikelt. Na d grootse handjesschudpartij daaraan verbonden is er nog nooit oft nimmer meer dan een half uur verlopen vooraleer de zitting va start ging. Dat is zo een van die onuitgesproken afspraken. Men laa stipte dokters de tijd om toch nog net te laat te arriveren, neemt in d vlucht de agenda door. Wij zijn natuurlijk nog niet zolang in d raadswandeling maar een oudere kollega verklapte ons eens dat d oppositie vroeger, heel lang geleden, toen er nog interpellatie waren, in die dooie periode de tussenkomst nog maar eens voor bei reidde. Goeie tijd zei de man smakkend. Toen gingen de poppetjes aan het dansen. We schrijven 19.06 u. Met grondig ernstige ondertoon laat de oppositie, weliswaar vrou welijk gekamoefleerd, weten dat de heer burgervader niet te laa hoeft te komen op een /carnavalesk evenement omdat zijn eigel meerderheidsleden sloddervossen zijn die nooit kunnen doen waj van hen wordt verwacht. Het mocht beginnen zonder hen. 19.07 uj karnavalvader De Bisschop door dit uitnodigend samenwerkingsl gebaar tot de punten van zijn schoenen ontroerd, zweert de opposil tie met een flink traktement te belonen. 19.08 u: protest in di meerderheidsrangen omdat er weer uitzonderingen worden gel maakt en zij alleen een pint krijgen. 19.09 u: Dokter, je bent te laa maar 't is nog niet bezig19.12 u: Een tingeltangelbel waggelt di zitting in gang. 19.13 u: Stadssekretaris heeft punt één helemaal alleen afgewerkt. Punt twee en drie nemen samen ook een minuut ii beslag er moest nogal veel worden voorgelezen. 19.15 u: Hél vierde deel van de vierpuntenagenda kan op dit moment niet behan deld worden. 19.17 u: Alles is voorbij. Met dank aan BSP-raadslU die de kaap van de vijf minuten gezwind haalde. Eh, dus en ziet l namen een twintigtal sekonden in beslag. 19.20 u: De geheimt, zitting is, te horen aan het geroezemoes, nog net niet begonnen. Wij stappen rustig naar de uitgang van het stadhuis, zeggen gedag aar, de kollega 's en bestellen een doorspoelertje. Net tijdig om te bemer\ ken dat een binnenrijdend raadslid de eerste buitenkomer bijna ii het ziekenhuis reed. Hier hebben we een speling van een vollt minuut gelaten en dan pas de chronometer ingedrukt. Ruim geno. men is er 18 minuten gewerkt. Dat betekent een inkomen van eet goeie veertig frank per minuut. Al vinden we het traktement van eet der begenadigden wat al te duidelijk sussend overkomenje kan niet onbeleefd worden. Ten slotte kan en mag er altijd wel eentje bij on, de halve illusie van een individu (een van de45.000 inwoners dezei stad) finaal naar de pieren te helpen. Straks wordt het beter, word^ het beter. Wij zijn een karnavalstadBij ons kaan da gebeiren. I André Heyvaen We staan er dus ook tussen. Stand 74 kan je ons vinden. Ons hem, je weet wel, de Voorpost. Ofwel wandel je de eksporuimt door en wacht rustig het moment af dat een baardig individu j vierentwintig bladzijden bovenste beste informatie in de polie stopt ofwel ga je maar dadelijk op zoek naar de stand zeil Makkelijk te vinden al moet je soms wel eens langs het dichts bijzijnde biertentje om. Alle gekheid op een stokje, dit direkt kontakt met het lezerspubliek valt enorm mee. Niet dat iedereei met wuivende wierookvaten of palmtakken aan komt stormen dat was niet precies de bedoeling. Wel kan je met grieven beoordelingen, wensen en voorstellen terecht. Dat voor wat d mensen betreft die ons aller lijfblad wekelijks verslinden. Wi tijdens de jaarbeurs kennis wil maken kan er alleen maar prof(j uit halen. Voor de helft van de prijs krijg je een vol jaar reilen ei zeilen van heel deze streek. Een babbeltje krijg je d'r gratis voo niks. bedoening heeft zitten of staan kijken. Zowel die met als die zonder zere benen zullen de presentatie van ons aller Keizer wel gesmaakt hebben. Het getuigt nu niet direkt van opmerkzaamheid of originaliteit wanneer we schrijven dat die vent op zijn een been een publiek kan begeesteren. Misschien lijkt onze slotbeschouwing op het naar de mond praten van het hele Aalsterse karnavalvolk maar de hele avond mocht er waarachtig best wezen. Volgend jaar eenzelfde nog een tikkeltje beter voorbereid programma en een goeie zaal... We hopen het. ANDREHEYVAERT Een glunderende burgemeester knipte het lint door (Ib) Vorig jaar om en bij de 50.000 bezoekers, er zijn redenen om nu al te voorspellen dat de 27e Aalsterse Jaarbeurs nog een paar duizenden meer recht uit vakantie naar het koop- en kijksalon in de Keizers hallen lokte. Wie het riskeerde een paar spijbeluurtjes kwijt te spelen in de 4.000 m2 ekspositieruimte zal het je ongetwijfeld op een blaadje presenteren: het loont de moeite. Voor deze Aalsterse topge- beurtenis, na karnaval de drukste periode in de stad, gaan bloemetjes naar het inrichtende feestkomitee maar in de eerste plaats toch naar de middenstand. Bloemetjes waren er zaterdag namiddag bij de feestelijke opening van de bedoening voor iedereen. Knalrode, lieve hostes- jes sprongen kwistig om met speldjes die een al even lieve anjer op je revers dienden te prikken. En zo kon je het beleven dat een stoet personali teiten en genodigden van het stadhuis waar ze even voordien aan het allereerste glaasje had den genipt het stadscentrum door naar de Keizershallen huppelde. Dat maar om te zeggen dat het een fiks feestelij ke start was. De fanfare van de stedelijke vrijwillige brandweer hoempapade daarbij volksver tegenwoordigers, raadsleden, feestkomiteeleden en zovele anderen een rustig baantje vrij. MIDDENSTAND «De personen die het aandurven hun koopwaar hier ten toon te stellen, te laten bezichtigen en keuren weten welke waar zij aan de man brengen. Deze ekspo- santen hoeven geen schrik te hebben door de groot-industrie verdrongen te worden. Ik heb alleen willen aantonen dat de middenstanders op ekonomisch en sociaal vlak geen tweede rangsburgers zijn. Zij zijn wel een volwassen sociale groep, bij machte kreatief werk te leveren» Met die woorden opende staats- sekretaris D'Haeseleer officieel de 27e Jaarbeurs. Voordien had de staatssekretaris voor het openbaar ambt de middenstand gesitueerd als een middenscha kel tussen het groot-kapitaal en de homogene groep van gesala- rieerden. Terecht, aldus de inleider, vraagt men in midden- standskringen aan de staat naar begrip voor ontstaan en leef baarheid. Dat degelijk beleid stoelt, aldus spreker, op vier peilers. Een degelijke ekono- mische reglementering moet de onderneming de kans bieden op een normale wijze tot ontwikke ling te komen. Beroepsopleiding en permanente bijscholing kun nen ervoor zorgden dat de middenstander steeds «in» blijft. Verder heeft men een aangepast kredietbeleid nodig dat een soepele houding mogelijk maakt tegenover de produktieeisen. Tenslotte is een sociaal beleid nodig dat het statuut der zelfstandigen steeds beter uit wil bouwen. Steeds, zo besloot de staatssekretaris zijn betoog, blij ven de kleine en middelgrote bedrijven over troeven beschik ken die de grote niet kunnen aanwenden. Zijn daar het aanpassingsvermogen, het over schakelen en verruimen van het produktengamma, het persoon lijk kontakt met het kliënteel en de degelijke kwaliteit die men het aangeboden produkt kan meegeven. Burgemeester De Bisschop knipte daarop de eksporuimte naar het publiek toe.

De Voorpost | 1974 | | pagina 12