Lebbeke BAB: zware nederlaag H.B.C. AJAX: tweede nationale een voordeel? Oefenwedstrijd Avanti - Butzbach boeiend kijkstuk Tornooi Brabo Denderbelle Avanti, verwachte winnaar Internationaal tornooi Sparta Aalst ROSIS AALST DERDE KEER, GOEDE KEER? t HANDBAL FIRMA P. SCH0LLAERT KAATSEN ZONDAG TE BAASRODE 1/2 finale Belgisch kampioenschap 18 T H.B.C. Ajax, verleden seizoen op eerder ongelukkige wijze uit 's lands hoogste reeks verdwenen, gaat op 5 oktober van start in tweede nationale. Vele Ajaxlieden hebben deze degradatie diep betreurd maar anderen laat ons ze meer gematigd noemen, zien deze degradatie als een gelukkige aanloop naar een ste vige uitbouw van de fusieploeg. inderdaad, Ajax, gegroeid uit de samensmelting van H.B.C. Lëbbeke en K.A.V. Denden- monde, is op sommige plaat sen nog een heterogeen ge heel dat gedurende twee sei zoenen geplaagd geweest is door de normale ziekten die uit zulke samensmelting het logisch gevolg zijn. Nu men het derde seizoen aanvangt, kan men llogischerwijze voor opstellen dat de moeilijkste periode voor de club achter de rug Bgt. Dit betekent nog niet dat men bij Ajax volledig rond is. Met de jeugdige kern, voor het grootste gedeelte sa mengesteld uit studenten, zal men nog altijd dienen af te rekenen met examens en den- gelijk zodat de problemen steeds niet te onderschatten zijn. Met een wilskracht en werklustig bestuur, onder de huidige leiding van voorzitter Fr. Van Biesen en secreta ris W. Bosman, zijn alle troe ven nochtans voorhanden om in de korst mogelijke tijd op nieuw plaats te nemen tussen de Belgische handbalelite. Met een nieuw imago. Nu Ajax in de Letybeekse sporthal zal trainen en spe len, is het duidelijk dat de Lebbeekse bevolking zich meer aangetrokken zal voe len tot deze in wezen echte Lebbeekse ploeg. Meer dan in het verleden toen gespeeld wend in de Grembergse sport hal. Op deze wijze zal Ajax zich een nieuw imago ver schaffen dat alleen maar voor delig kan zijn voor de club. Ook bij de spelers zelf zal dit een spoorslag betekenen om nog harder te trainen en met de komst van Fr. Meeus is ook het detikate trainerspro bleem opgelost. Wij weten echt niet hoe de nieuwe trai ner en het bestuur het ko mende seizoen benaderen, maar wij hebben het gevoel dat promoveren geen "must- be" mag zijn voor Ajax. Een geduldige bouw aan het op sterke fundamenten berustend Ajax gebouw lijkt ons de aangewezen manier om het verblijf in Tweede Nationale afdeling nuttig te maken. In dien de jonge spelerskern erin slaagt op korte tijd de mentale paraatheid te ver overen die van een handbal speler vereist wordt, zien wij niet goed in hoe men Ajax zal beletten naar de top door te stoten. Wij zijn geen pro feten, maar wij geloven op recht dat de degradatie uit '^eerste" op middel-lange ter mijn een voordeel kan be tekenen voor H.B.C. Ajax. Daar het probleem van het aanstellen van de trainer iets langer duurde dan voorzien, zullen de trainingen pas star ten op 22 augustus. In wezen geen groot nadeel aangezien de kompetitie slechts start op 5 bktober. Van 22 augustus af wordt het echter menens. Op 25 augustus wordt met de ba siskern deelgenomen aan het tornooi van Brabo Denderbel le. Op 30 augustus worden alle lieden verwacht op een buitengewoon Algemene Ver gadering en op zaterdag 31 augustus wordt er deelgeno men aan het tornooi van Spar ta Aalst. Op diezelfde 31 au gustus viert H.B.C. Lebbeke zijn 5-jarig bestaan met een .Lustrum T-Dansant. De week nadien, op 7 september, richt H.B.C. Ajax ter gelegenheid van Lebbeke kermis zijn jaar lijks tornooi in. Vooraleer de kompetitie start worden dan ook nog een paar oefenwed strijden gepiangd. Als alles vol gens planning verloopt zal H.B.C. Ajax niet onvoorbe reid aan de kompetitiestart verschijnen. Een kompetitie waarin wij Ajax als out-sider voor de titel kunnen betitelen Jeugd en dames. Het is bekend, dat Ajax sa men met zustervereniging H.B.C. Lebbeke vooral in de breedte werkt om op deze wijze de toekomst te verze keren van de olub die on getwijfeld als voorbeeld kan dienen voor vele anderen. Een intense jeugdwerking minie men en kadetten spelen in kompetitie, zal ongetwijfeld vruchten afwerpen en het in stand houden van een dames- ploeg kan alleen maar de geest in de club ten goede komen. De jeugdspelers zullen onder leiding van W. Bosman de trainingen hervatten op 21 augustus. De kadetten zullen dan reeds deelgenomen heb ben aan het tornooi van Spar ta Aalst op 18 augustus. Ook de dames hervatten op 21 augustus de training want op 25 augustus wordt er deelge nomen aan het tornooi van Brabo Denderbelle. A| deze aktiviteiten van H.B.C. Ajax vragen inderdaad om se rieuze financiële inspanningen. Het bestuur van de club maakt zich echter sterk om eens te meer het seizoen te kunnen afsluiten met een batig saldo. Resultaat waar weinig sport clubs nog in slagen. Inder daad, om 2 heren ploegen, 2 jeugdploegen en een dames- ploeg speelgelegenheid, uit rusting, kosteloze verplaatsin gen enzovoort te 'kunnen ver schaffen wordt er heel wat uithoudingsvermogen gevraagd aan de verantwoordelijken. Als zovele mensen zich geheel on baatzuchtig inspannen zou het maar verdiend zijn dat de spelers hun uiterste best doen om deze mensen te belonen met goede uitslagen. Het spe- lerspotentieel van H.B.C. Ajax Lebbeke kan daar borg voor staan EVA Een mooie faze uit de match Avanti-Brabo in het tornooi te Denderbelle Gewoontegetrouw wend het hand bal tornooi van Brabo Denderbelle bedacht met een prachtig zomer weertje. De organisatie verliep vlot en Avanti Lebbeke werd de logische tornooiwinnaar. Echt sprankelend handbal was er wel niet te beleven maar als voor bereiding op de kompetitie niet te versmaden. Enkele aanduidin gen voor de kompetitie kunnen •4j in dit tomooi wel terugvin den. Brabo Denderbelle kon ons echt niet overtuigen en ondanks de degelijke uitslag (vooral tegen Avanti) geloven wij dat er nog hard zal dienen gewerkt te wor den bij Brabo. De titel is wel ki hun bereik maar spelerspoten- tieel alleen volstaat niet. Ajax hadden wij minder goed ver wacht. Ondanks het ontbreken van enkele titularissen werd er reeds een degelijk handbal ge speeld. Een plaats vooraan ligt in hun bereik. Over Avanti, dat echt op één been dit tomooi won, geen kommentaar De '-lasse .druipt" eraf. De Aalsterse ploegen ontgoochelden lichtjes. 1. Ajax 3 p. E.V. Aalst moest zich tevreden 2. Sparta 2 P- stellen met een eerdei bescha- 3. Merksem 1 P- mende uitslag en Sparta. ondanks Poule 3 er niet verloren werd, kon niet Duffel-Schaarbeek 4-7 tot de finales doordringen. Beide Avanti-Schaarbeek 23-4 dubs waren ook verre van vol- Avanti-Duffel 14-9 ledig. Peri Hechtel bleek ster 1. Avanti 4 p. ker dan verwacht maar na Neer- 2. Schaarbeek 2 P- pelt is dit de tweede ploeg uit 3. Duffel 0 p. Limburg die ons verbaasd door Finales een te hard spel. Bij de dames Brabo-Ajax 13-9 ging de overwinning naar Avanti Ajax-Avanti 7-16 die eens te meer Aalst Sportief Brabo-Avanti 9-12 als sterkste tegenstrever trof. Eindrangschikking 1. Avanti Lebbeke Uitslagen 2. Brabo Denderbelle Ziftingen 3. Ajax Lebbeke Poule A Dames E.V. Aalst-Brabo 10-11 Avanti-AJax 8-0 E.V. Aalst-Perj Hechtel 10-14 E.V. Aalst-Aalst Sp. 2-10 Peri Hechtel-Brabo 7- 8 Troosting 1. Brabo 4 p. Ajax-E.V. Aalst 2-6 2. Hechtel 2 P- Finale 3. E.V. Aalst 0 p. Avanti-Aalst Sportief 6-4 Poule B Tussenwedstri jd Ajax-Sparta 9-9 Brabo ll-Aristo Hechtel 5-11 Merksem-Sparta 9-9 Ajax-Merksem 8-3 EVA Avanti Lebbeke en Brabo Denderbelle maakten er een boeiend vertoon van op zondag 1 september Voorzitter R. Cleemput en zijn naaste medewerkers mogen eens te meer prat gaan op een flinke internationale bezetting. Het internationaal handbaltornooi van Sparta Aalst is de laatste jaren uitgegroeid tot een hoogtepunt in de Vlaamse handbalgemeen schap. Met de deelname van één Nederlandse ploeg. Bergen op Zoom, één deelnemende ploeg uit Frankrijk Paray en vier Duitse teams is het internationaal etiket beslist verzekerd. Een favoriet aanduiden is zeer moeilijk naar ons gevoelen zal de inrichtende club zeker en vast zijn woordje meespreken in de finales. In feite zorgde Sparta Aalst voor een 2-daagse. Inderdaad, zaterdag 31 augustus wordt gestart met een nationaal tomooi voor Heren. Dit tornooi werd eveneens groots opgevat aangezien er niet min der dan 12 clubs inschreven. Dezelfde zaterdag werd nog een internationaal tornooi voor dames ingericht. Hier zorgde men met Geislaar (Duitsland). Paray Frank rijk) en Eindhoven (Nederland) voor een waardige tegenstand voor de Belgische favorieten Avanti en Aalst Sportief Zaterdagavond werd een verbroe deringsavond georganiseerd in het St. Maartens instituut. Technische gegevens Zaterdag 31-8 - Plaats St. Maar tens instituut. Esplanade, Aalst Deelnemers Heren Poule A - Grembergse. Ander- lecht, Rosis Aalst. H.C Mechelse Poule B Stenor. E.V. Aalst II. Sparta Aalst II. Ganshoren Poule C Anderlecbt 74, Duffel, Jochewoa. Evere Dames: Poule A Ros Beiaard, Geislaar (D). H.B.C. Lebbeke, Aalst Spor- ef en Eindhoven (N) Poule B Avanti, Paray (Fr.), E.V. Aalst. Sparta Aalst en Evere. Ziftingen van 12 tot 17.20 u. - Finales van 17.21 tot 18.45 u. Zondag 1-9 Plaats St. Maar tens instituut. Esplanade, Aalst Deelnemers: Poule A Bergen op Zoom (N). Schaarbeek. Paray (Fr), Dender belle. Sparta Aalst Poule B Munstereifel (D), H.C. Mechelen, Geislaar (D), E.V Aalst, Olse Merksem II Poule C Champagne (Fr Ajax. Strassfeld (D), Olse Merksem, Euskirchen (D) Ziftingen: 10 tot 16 u. - Finales 16 tot 17.30 u. De afwezigen hadden beslist ongelijk. Deze oefenwedstrijd is uit gegroeid tot een boeiend kijkstuk dat waarschijnlijk een van de hoogtepunten is geworden van het nog niet begonnen seizoen. Dat Avanti deze wedstrijd won met 15-13 cijfers is van minder belang. Niettemin blijft het een prestatie om een ploeg uit de Duitse Bundesliga te verslagen. Wat ons, en de andere toeschouwers, vooral heeft aangesproken is de zeer hoogstaande eerste wedstrijdhelft. Eens te meer werd tijdens deze dertig minuten bewezen dat de handbalsport enorm boeiend kan zijn, indien zij beoefend wordt door uitstekende spelers. De prestatie van Avanti was col lectief af. J. Keppens was fan tastisch vanop de linkerhoek en keeper Ladhari bleek deze maal er zin in te hebben. 'Met De Nil, .Moonen en Wattier, die er zater dag nog niet bijliepen, mag Avanti opnieuw een sterke tltel- predendent worden genoemd. De gebroeders 'Verhofstadt en vooral Koen bleken in dit sterke Duitse gezelschap steeds even sterke afwerkers. de Pool Adam speelde gewéldig sterk In ploegverband °n Ed. De Smedt bleek zichzelf De twee jeugdige 'Invallers, De Vlieger en De Sitter konden op de rechterhoek de basisspelers niet doen vergeten maar ook hun prestatie houdt een belofte In voor de toekomst. Het scheids- rechtersduo Van Kerkckhoven- Moyersoen floot gedurende 45' voortreffelijk. Over de wedstrijd zelf willen wij zo kort mogelijk 1 zijn Na 3 min. opende Dirk! Verhofstadt voor Avanti en na ;i een kwartier spel was de AvantffC voorsprong verrassend opgelopen i1 tot 5-1Een schitterende Keppens J t zorgde ervoor dat deze vier doel? 1 punten voorsprong tot aan de? 1 rust standhield Ruststand 9-5. J i Tijdens de tweede helft vermin-'' 1 derde de wedstrijd wel enigszins j van kwaliteit, de Duitse hard- nekkigheid bezorgde het scheids-1 rechtersduo wel wat last. Uit- eindelijk zou Avanti. na een in zijn totaal uitstekende wedstrijd.', verdiend en wel enigszins ver- rassend een 15-13 overwinning I behalen. i Ter informatie de scoorders bij 1 Avanti D Verhofstadt 4, K. Ver hofstadt 2. Keppens 5. De Smedt 1. De Sitter 1. Adam 2. EVA Rosis Aalst, de handbalploeg van voorzitter Ron. Buys en trainer W. De Boeck, ziet het komende seizoen hoopvol tegemoet. On danks het feit dat verleden sei zoen op de valreep de promotie verspeeld werd, wie herinnert zich niet de voor Rosis katastro- fale testmatch tegen Léon Lepage is Rosis niet aangeslagen uit dit avontuur gekomen. Ook tijdens het seizoen 72-73 moest Rosis tijdens de laatste weken afha ken, zodat men er nu stellig op rekent dat de derde -keer de goe- oe keer gaat worden. Rosis Aalst enige titelpretendent Rosis Aalst staat in Bevordering B beslist als grote favoriet voor de titel W. De Boeck. de onbaat zuchtige trainer van Rosis. rekent er stellig op dat deze keer de promotie wordt afgedwongen. Zijn rijke handbalervaring heeft hem echter geleerd hoe een dubbeltje soms kan rollen. Daarom zocht hij niet op voorhand verontschul digingen als beperkte spelerskem enz, maar geeft zijn ploeg voluit favoriet, zonder daarom aan over moed te zondigen. De Boeck legt er de nadruk op dat er hard moet gewerkt worden wil men eindelijk de Rosis droom verwe zenlijken. Hij vernoemt Helst- Zuiderkempen als de vermoede lijk sterkste tegenstrever al weet men nooit of een of andere ploeg onverwacht sterk voor de dag komt. Ook de nieuwe ploe gen In Bevordering B, zoals El- sene. Schaarbeek en andere Haacht's mag men niet onder schatten zodat praktisch elke wedstrijd een avontuur wordt. Zeker als men beseft dat ieder een zich tegen favoriet Rosis zal willen overtreffen. Rosis Aalst is wel degelijk een serieuze ti telkandidaat maar men Is er te Aalst van overtuigd dat men ze ker de taak niet mag onder schatten. Zelfde spelerspotentieel Om deze taak tot een goed einde j te brengen rekent men bij Rosis!' Aalst praktisch op dezelfde spe-| lerskem als verleden seizoen, I Met J. Meert, W. De Boeck ©n andere Verstricht's is men zeker; sterk gewapend om de kompe j titie aan te vatten. Deze routine rijke spelers krijgen wel een nieuwe ploegmaat nl. Hubert Trienpondt. Deze jonge speler die pas verleden seizoen tot ontbol stering kwam werd op het laat ste ogenblik nog getransfereerd, van S.K. Grembergen en doorliep vroeger de jeugdrangen van K.A. V. Dendermonde. Wij geloven be slist dat Rosis nog veel plezier kan beleven aan deze knaap, Trienpondt samen met E. Roels (van Sparta) zijn de enige trans fers Inderdaad, niemand verliet de Rosis rangen en nu Jean- Pierre De Jaegher afzwaait is het duidelijk dat de Rosis kern groot genoeg is om dit voor hen be langrijke seizoen aan te vatten. Het verlies van de aan de me-; niscus geopereerde J. De Jae- gher zal dus niet zo sterk aan-! gevoeld worden. Voorbereiding De voorbereiding op de kompe titie wordt vooral gezocht in tor nooien en zeker in de Beker van Bölgië die begin september aan vangt. De trainingen werden her vat op 20 aug. Elke week wordt, er getraind in de sporthal Ro- zendreef op dinsdag en donder dag. Het Is niet uitgesloten dat Rosis Aalst volgend seizoen in zaal zaf spelen. De zaal van de Vakschool wordt getest. Voor Ro sis Aalst blijken alle faktoren gunstig om de promotie te be werkstelligen en nu voorzitter R Buys deel uitmaakt van het Nationaal Bestuur zal men ook van die kant steun ondervinden. Good look Rosis EVA groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 Ondanks alle gemaakte afspraken heeft de Bel gische Kaatsbond nog het middel gevonden om de 1/2 finales van de Belgische Beker in het honderd te laten lopen. De Wedstrijd Adec Sport Baasrode - Taminnes wordt inderdaad niet gespeeld op zaterdag 31 augustus maar wel op ZONDAG 1 SEPTEMBER te 14.30 u. De heenwedstrijd wordt zaterdag te Taminnes gespeeld. Voor Adec Baasrode wordt dit wel een strop van belang aangezien alle gevoerde publiciteit gewaagde van een wedstrijd te Baasrode voor zaterdag. GDP Tussen de eindeseizoenuitslagen toch een verrassende uitschie ter is wel de zware 15-1 nederlaag van LEBBEKE BAB op het terrein van Meerbeke, een ploeg die wel tot de koplopers uit de divisie behoort doch niet zo sterk mag genoemd worden dat ze de Bab-ers een pijnlijke nederlaag kunnen toebrengen. Dat de meeste kaatsers na een zwaar seizoen er wel wat vroeger de riem willen afleggen is normaal zodat de nederlaag in die op tiek kan bekeken worden. Nochtans is het opvallend, en niet al leen dit seizoen doch ook vorige jaren kwam dit sterk tot uiting, dat de kaatsers reeds geruime tijd van ..eindeseizoen" spreken zelfs al is de kompetitie amper drie-vierden. De 26 wedstrijden op enkele maanden afwerken blijkt inderdaad nogal veel te zijn voor de meeste clubs. Daarbij komt nog de nadelige invloed van de verlofperiode die weinig goed doet aan de spanning in de reeksen. Het is net alsof de ploegen die nog weinig belang hechten aan da len of stijgen zowat na juli definitief rooien. Een veertien daagse rustpauze, einde juli, zou inderdaad nieuwe impul sen geven aan een. laat ons eerlijk zijn, lakse augustus maand. Dat dit wel organisa torisch moeilijkheden zou mee brengen is duidelijk doch de reeksen herleiden tot 12 ploe gen en zelfs de zaterdag voor behouden voor enkele lutten, zou in elk geval deze populaire sport ten goede komen. DENDERBELLE blijft bevesti gen. Nu won he* op het moei lijk te maneuvreren Geraards- bergen met verdiende 12-15 oijfers. Buggenhout OPSTAL PELOTE mistte Oe Leuze en zat geplaagd met drie ge kwetsten Verhoeven. Bouchcz en Bogaert. Dat in die om standigheden met 8-15 verlo ren werd tegen Kokejane. geen katje om zonder handschoe nen aan te pakken, is de logi ca zelf Rust was 4-8. MOORSEL STEVEN verloor met 4-15 doch dat wordt stil aan een afgezaagd liedje. In Gewestelijke bevordering won kampioen ADEC SPORT BAASRODE zijn laatste wed strijd van het seizoen in de derby tegen OPDORP dat wel het eerste spel op haar naam sohreeft doch daarna regel- icc'it naar 7-1 werd gekaatst. Aan de rust was het 8-2 en nadat het 8-3 was geworden beleefden de niet zo talrijke toeschouwers een blijvend Adecmeesterschap dat uit reedde in 15-4. AALST HH verloor tegen Over- boelare met 11-15. Wel een onverwachte zege van de be zoekers die zeker niet zo goed geklasseerd staan als de sterkspelende Aalstenaars die wel a! de nadélen ondervin den van het nakend voetbal seizoen. EREMBODEGEM DORP vond het te warm om te kaatsen en maakte zich geen moeite om aan te treden tegen Hamme UW). Wedstrijden voor het Week-end Zaterdag 31 augustus Kampioenschap van België 1/2 finale. Adec Sport Baasrode- Taminnes (Namur) Kompetitie Viane-Aalst HH Erembodegem Dorp-Overboe- lare Ronse Tr.-Opstal F»elote Zondag 1 september Kampioenschap van België 1/2 finale. Taminnes-Adec Sport Baas rode Kompetitie Denderbel le-Meerbeke Lebbeke BAB-Moorsel St. Ronse Tr.-Opdorp G. De Pauw br, i Jm« Ivo De ix* hoi JO;

De Voorpost | 1974 | | pagina 18