Zege was mogelijk Ronkenburg Lede won op schitterende wijze van 't Fonteintje Erpe Eddy Deroover Europese trofee en optie voor zoveelste nationale titel Wieze Sp. - Brarne 14-15 Handelsverbond Hantme MERCHTEM LAUREAAT TE DENDERMONDE J Heel wat sportbedrijvigheid aan café De welkom VOETBAL KBLVB Oost-Vlaanderen MARCOS TOMBOLA ADEC KBLVB OosNVIaainderen Lede in eerste afdeling en Mespelare in tweede afdeling kandidaten voor de titel Voetbal in vierde provinciale SET0K liefhebbersverbond - "Belker der stad Aalst" S.K. Drievelden elfmaal raak HET TORNOOI VAN HET K.S.V.O.V. 19 uit de .r ►en. der de ken erd >rm tde KAATSEN 1STE NATIONALE Tegen Braine, dat zelf twee invallers moest opstellen, heeft Wieze de kans laten liggen om twee punten rijker te worden. De Wiezenaars speelden eender laks deze laatste kompetitiewedstrijd en stonden aan de rust met 6-6 in het krijt. Na de pauze beterde het wel enigszins doch nooit kwamen de thuisspelers tot vlotte kombinaties om de toch verzwakte bezoekers definitief op afstand te zetten. Het werd uiteindelijk 14-14 en dan lieten de blauw- witten de kans liggen om de twee puntjes op zak tè steken. slijk! Dirk na j antf 'Oomidac Toyota-Charlies Club 12-4 Ook Charlies Olub heeft moe ten ondervinden hoe sterk Co midac-Toyota voor het ogenbl. is. Hoe han men het anders uitleggen dat ondanks het moedig verweer van Charlies Club de stand aan de rust reeds 6-0 was. Ujt. j Het is dan ook niet verworv in derlijk dat Comidac Toyota zich ijdj h de 2de helft de weelde j(,r.1 kon veroorloven van Marcel Vermei r te vervangen door Walter Aubroeck. Daardoor kwam Charlies Club wel meer in de wedstrijd. Ze Slaagden er zelfs in tot 8- 4 terug te komen. Maar dan vond Gonudac-Toyota het wel letjes en met 4 achtereenvol gende spelen werd ook de re kening van Charlies Club ge maakt. Comidac-Toyota-Ons Vermaak 12-5 ^Zondagmorgen werd dan de uitgestelde wedstrijd tegen *"Ons Vermaak" gespeeld. En 'weer kregen we een Comidac- Toyota op zijn best te zien, I waartegen werkelijk niets te beginnen was. "Ons Vermaak" zelfs versterkt stond dan ook voor een onmogelijke opgave, ïde Comidac-Toyota liep onmiddel- sis t lijk uit itot 3-0. "Ons Vermaak" P®-} léplikeerde gevat en kwam te en. i tot 3-2. Maar dan moest het het stilaan de wet van de ker; sterkste ondergaan, zodat de pe-j pauze met een 6-3 stand be ne- reikt werd. >en Na de rust kon Comidac-Toyo- ta zijn voorsprong verder op drijven, ondanks het moedig verweer van "Ons Vermaak" dat werkelijk van het kastje naar de muur gespeeld werd. Het werd dan ook de zoveel ste afgetekende overwinning van Comidac-Toyota, dat hiermede terug aan de leiding staat. Zaterdag krijgen we het der by tegen Bergenbier. Kan dit ook gewonnen worden dan is Comidac-Toyota weer een he le stap dichter bij de titel. A.H Stokota-Ons Vermaak 12-11 ONS VERMAAK, goed gestart, plaatste al dadelijk de thuis ploeg op een 0-3 achterstand. Toen scheen Stokota pas in de wedstrijd te (komen en er wend gemilderd 1-3. Toch dreven de bezoekers hun voor sprong verder op en bij de rust 'keek STOKOTA al naar een 2-6 achterstand op. Na de rust leek het er op dat de wedstrijd heel vlug zou ge speeld zijn. Immers ONS VER MAAK klom op naar 2-7 STO KOTA dat inmiddels Robbe- recht Marcel op het terrein had gebracht, werd hierdoor blijk baar wakker geschokt en in één ruk ging het naar 7-7. Van sensatie gesproken Toch ble ven de 'bezoekers bij de pin ken en dreven weer op tot 7-9 maar even vlug zou STO KOTA gelijk stellen. Tot slot wend het nog een harde, ver beten strijd die tensilotte in het voordeel van de thuisploeg zou uitdraaien. Globaal gezien een zeer spannende en sportieve wedstrijd waarvan de kijklusti- gen zeker zullen genoten heb ben. A.H. Het oppermachtige Merchtem is eindlaureaat geworden van de ïnalepoule van het Dendermonds „vakantiekampioenschap Jan Willems". Merchtem SV had gemakkelijk afstand genomen van Hamme dat met 8-1 in het zand beet. Adec Baasrode deed het lelfde met Zele DV dat tot 8-5 geraakte. !n-Tijdens de beslissing was Merchtem de beste ploeg en was ie- vooral io de service klasse te sterk. Adec Baasrode verloor met ie- 8-3 doch heeft de troost als „best gekleede ploeg" te zijn uit- ►n- geroepen. i Stand 1 Mechtem 2. Adec Baasrode 3. Zele DV 4. Hamme. GDP GROTE KERMIS TE OUDEGEM Ter gelegenheid van grote kermis richt de kaatsclub „Op of Neven" op maandag twee september een kaatslutte in voor het kampioenschap van de K.F. „De Ware Belgen". Om 14.30 u. wordt er gestart. De match gaat door aan café De Welkom. Varenberg 12, Oudegem. Ook voor de vrou welijke klubleden zal worden gezorgd, zij mogen tot 16 u. hun benen onder tafel steken voor een koffietafel. Na de match zullen alle kaatsers met boterhammen hun honger kunnen stillen. Op donderdag 5 september, dus op katuit, betwisten de le den van „Op of Neven" hun kaatskampioenschap. ledereen, ook de vrouwen worden verwacht. De kaatsers worden na de match vergast op mosselen met brood. De inkom is gratis en de plaatsen worden voorbehouden, Katuit wordt een goedgevulde dag in café De Welkom. Vanaf 18.30 u. kan men zich inschrijven voor een wedstrijd bakschieten. Er is 1.000 fr. plus de inleg. De vrouwen kun nen zich, eveneens vanaf 18.30 u. vermaken met „gerre- bollen", hieraan zijn talrijke prijzen verbonden. Deze 16 finales van de beker van Oost-Vlaonderen hebben weinig verrassingen gebracht buiten misschien het feit dat Mespelare, Woubrechtegem heeft uitgeschakeld. Maar laten we beginnen met de wedstrijd die wel de topwedstrijd van deze ronde kon betekenen Ronkenburg Lede-'t Fonteintje Erpe. Beide ploegen zijn deze beker ingestapt met in hun ge dacht de finale te halen en deze mogelijks te winnen. Weken op voorhand spraken de verschillende besturen van clubs ons. en steeds kwam daar bij de finale van de beker ter sprake. De lot- trekking heeft echter beslist dat beide ploegen reeds voor tijdig tegenover elkaar stonden, en wanneer dat eenmaal bekend was. begon opnieuw de zenuwslopende strijd die. deze wedstrij den toen Ronkenburg nog in tweede afdeling speelde, heeft ge kenmerkt. Beide ploegen wilden winnen en kwam Ronkenburg in zijn sterkste opstelling, de bezoekers moes ten spijtig genoeg de diensten missen van 'Dhaens door leger dienst. Bij Ronkenburg had Paul Van Accoleyen zijn plaats in het elftal gekregen terwijl ook Wil liam Van den Bossche stond op gesteld. William die voor veertien dagen van 't Fonteintje naar Ronkenburg is overgestapt. Het was dezelfde Van den Bos sche die aan de 20e min. de thuisploeg op voorsprong schoot, 't Fonteintje deed nadien de for cing maar door een prachtige verdediging werden alle aanval len op gemakkelijke wijze afge wezen. Aan de 43e min zou Hers- sens in eigen doel verwerken zo dat de koffie werd gedronken met een broederlijke stand. Onmiddellijk nadien verhoogde Boterbergh de score maar drie minuten later was het reeds 2-2 Bij 't Fonteintje werd Nestor Sleeuwagen vervangen door E. Sleeuwagen, normaal een der ve detten van de ploeg, maar door kwetsuur voor deze ïceer niet van bij het begin opgesteld. Weldra deed de verwonding opnieuw pijn. Hij verliet het veld en werd vervangen door Johan Noel. Vijf tien minuten voor het eindsignaal werd deze speler gekwetst aan de knie en moest eveneens van het terrein zodat Ronkenburg het nu tegen tien man moest op knappen. En ze deden het ook, weliswaar op de valreep. De nor male 90 min. waren voorbij, maar er werd overgespeeld, door het tijdverlies veroorzaakt door de kwetsuur van Noel. Aan de 91e min. doelde Van Accoleyen ten slotte en een minuut later zou zelfs Peynsaert de cijfers nog verhogen. Buggenhout heeft na de overwin ning van vorige week, ook nu geen risico's genomen en Slei- dinge huiswaarts gestuurd met een 3-0 nederlaag. Secretaris Wil- Iems vertelde ons dat zijn ploeg zeer goed speelt, en zeker naar e titel speelt dit jaar in twee de afdeling. Stadionboys Lebbeke moest te Geraardsbergen tegen Velioa een zware pil incasseren. 10-0 werd het voor deze beginnende ploeg In het verbond. Waarschijnlijk moet Velina. eveneens een nieu weling in het verbond, zich deze week nog uitermate versterkt hebben. Het derby te Wetteren was zeer spannend. Wetteren 70 verdedig de zich zeer knap en speelde zeer verdienstelijk. Opel stond noch tans aan de rust reeds met een 0-2 voorsprong op het bord. In de tweede helft kwam het klas se verschil boven en won Opel op bevredigde wijze, klaar voor de strijd in hoogste afdeling. Doelpunten werden gescoord door Van Pee. Troch (2), en Staute- maiis. Vooi de volgende ronde van de beker kregen we volgende wed strijden Bergrotten Nederhasselt-Zanzibar Buggenhout Ronkenburg Lede-Onkerzele Mespelare-Opel Wetteren Ajax Gent-Kanaries Lede Tavel in een vriendenwedstrijd won Margos Gent van Juvenes Zele met 1-3. GDP KAATSKLUB ADEC SPORT 26-8-1974 1e prijs. 4770 - Reserve 3711 0278 7861 2267 2652 0752 3050 7497 3828 1045 4956 0424 7561 4446 0124 5277 5226 0190 4959 0944 6750 6462 1107 5955 4157 6553 5452 5134 3841 0322 7133 7488 4145 3031 5020 7090 5740 6134 7119 7881 0889 6843 1540 0989 5869 1730 5675 4339 1339 0871 Prijzen af te halen voor 1 oktober. De ploegen uit de Denderstreek aangesloten bij de KBLVB Oost- Vlaanderen kunnen mogelijks in het verbond voor het goed weder zorgen. Vorig seizoen was het bijvoorbeeld minder goed voor Mespelare. die toen van eerste naar tweede afdeling struikelde, maar dit jaar beslist ambities heeft, opnieuw te promovoren naar de hoogste afdeling. Vooral aan de hand van de uitslagen in de bekerwedstrijden moeten we ze wel een grote kans geven. Ook Zanzibar Buggenhout zou weieens de grote revelatie van het seizoen kunnen worden. Zon der veel glans dat seizoen ge promoveerd van derde naar twee de, begonnen ze Iedereen met verstomming te slaan door eerst te winnen tegen Rebellen Houtem en nadien tegen Sleldinge. We 96ven nochtans in tweede afde ling de voorkeur aan Mespelare om de titel te veroveren. Reke ning zal ook moeten gehouden worden met Kanaries Lede. De Kanaries zijn tot heden ook niet geklopt en maakt nog steeds deel uit van het groepje dat in de dans blijft voor de beker Asn de spelers van Vijverman om nu een voor het grote voetlicht te Lede te verschijnen, h eerste afdeling gaat natuur- i jk alle aandacht naar Ronken burg Lede. Opel Kalken zal naar onze mening hier heel sterk zijn en ook Opel Wetteren is niet te onderschatten, maar naar het geen we vorige zondag zagen van de Ronkers tegen 't Fonteintje Eroe. neen. zo alleen speelt een ploeg die over een gezonde mo reel bezit en die zich werkelijk kan inzetten. Verder hebben ze ook nog de versterking van Wil liam Van den Bossche en Paul Van Acooleyen. Mogelijks komt hier broer Jef nog bij en dan is de school wel uit voor de te genstanders. Onze 'kandidaat voor de hoogste titel In de Liefhebbersvoetbalbond is dit jaar dus Ronkenburg Lede. •iitlg voor Lutterzele, maar de heer Gerard Van Steen vertelde het ons nog zelf tijdens de al gemene vergadering te Gent: „We zullen dit jaar moeten spelen om er in te blijven". Hopelijk ziet hij de situatie wel al te donker, terwijl we een goed seizoen ver wachten van Edelweiss Lebbeke. dat dit jaar voor de eerste maal start Ln eerste afdeling. Wie ook voor de eerste maal start, maar dan in het verbond is Stadionboys Lebbeke. De eer ste zondag ging het goed. vorige zondag minder zodat we deze nieuwe vereniging nog wat kre diet geven maar de titel winnen zal nog wel wat te vroeg zijn, temeer zij in een zeer zware reeks vallen, met ondermeer St- Antellnks, Aspelare en Bergratten Nederhasselt. Deze namen wll- 'e-n heel wat zeggen, maar kom. een nieuwe ploeg die pas start kan niet anders dan leergeld betalen. Volgend Jaar wordt het erop en erover. Wedstrijden voor zondag 1 sept. (enkel wedstrijden van ploegen uit onze streek) Eerste afdeling Edelweiss Lebbeke-Thor Azaert Opel Wetteren-Sportief Ronkenburg Lede-Lutterzele Tweede afdeling Stolz Gent-Kanaries Lede 't Fonteintje Erpe-Papegem Mespelare-Aqua Betta Zanzibar Buggenhout-Sjaloom rierde afdeling B Stadionboys Lebbeke-Haaltert Herde afdeling C Ressegem-Wetteren 70 Tavel Zo start Racing Boonwijk (c) SK Oudegem 1973-74 De terugwedstrijden van de eerste ronde in de "Beker der Stad Aalst georganiseerd door het Setokliefhebbersverbond, hebben geen verrassende noch onverwachte resultaten gege ven. Had F.C. Moerstraat in de heenwedstrijd met F.C. Cup (vroeger B M W.) een neder- Zondag te St. Antelinks, was het de tweede maail dat Eddy Deroover uitpakte met zijn nieuwe Maico 5Uü cc. Het werd met- .een een sukses. Een reeksovcrwinning en de Europese trofee /bracht onze kampioen naar Dendermonde IDe hele wedstrijd was gekenmerkt door een zeer hoog tempo jwaarbij Eddy in de eerste reeks de leiding nam. Zelfs de nieuw- •komer uit de 8MB Thomas was hiertegen niet opgewassen. Sa- met hem streden Wouters, Ivoor de tweede plaats. De tweede raeks liet Eddy echter begaan en nam een afwachtende houding aan. Hier was het nu Jos Wuyts die de touwtjes naar zich toe trok. Pas een derde reeks zou kunnen beslissen wie de Europese trofee zou winnen. Jos Wuyts gooide hier alles in de weegschaal doch moest toe zien hoe een Billlau hem de zege afhandig maakte. Dit bracht met zich dat Wuyts met één puntje naast de trofee pakte ten voor dele van onze lokale piloot. Zondag te St Martens Latem Van Den Bossche en Biliiau wordt het nu voor Eddy nog slechts een klein kunstje om zijn seizoen af te sluiten met een na tionale titel Inters 500 cc. want nog één puntje scheidt hem hier van. Meteen maken we reeds de bedenking of wer het bericht, eer der verschenen, als zou Eddy vol gend seizoen starten in de reek sen zijspannen bij de MCB niet moeten logenstraffen. Vooral het feit dat hij sinds een tweetal we ken over een nieuwe machine beschikt zou wel eens het tegen deel kunnen bewijzen. Bij de BLB was het daarentegen mir.der prettig voor de toeschou wers. De Internationalen namen het niet dat twee piloten wer den geschorst en weigerden met een te starten. Voorzitter Ver- meersch wilde hiervan niet we ten Bleyaert trad hier bemidde lend op en kon tenslotte een voorlopige overeenkomst berei ken Na een uur discuteren kon dan toch worden van start ge gaan met het gevolg dat bij de inters slechts twee reeksen werd gereden. In de eerste reeks was het Willy De Witte die het com mando in handen nam en het vol hield tot op de eindstreep. In de tweede reeks kon De Witte het tempo echter niet meer vol houden wat hem slechts een 8e plaats opleverde. In de eind rangschikking klasseerde De Wit te zich toch nog op een eervolle derde plaats na een In minder verkerende De Cuyper en Guido Verburgh. Bij de 125 cc kregen we het her optreden van de oude rat Alex Bal die toch niet kon bevestigen wat hij eens was geweest bij de Inters. Bij de juniors in die reeks was het De Ruysscher die op nieuw de bloemen naar zich trok terwijl De Spiegelaere en Van Gijseghem resp. derde en vierde werden. In eigen streek en meer bepaald te Massemen kregen we dan een eerste strijd om de nationale ti tel en wel in de MCB. André Van de Velde onderstreepte met nog een reeksoverwinning zijn prestaties van het voorbije sei zoen en legde eveneens beslag op de Nationale Titel bij de In ters. Bij de zijspannen moest Raf Uyttendaele het opnieuw stellen met een derde plaats, terwijl de overwinning ging naar Freddy Versluys. laag met miniem verschil op gelopen dan betaalde laatst genoemde In de tweede kon- frontatie het gelag Ploegen die er niet naast vlamden noemden E. Welle, S.K. Drie- velden negentien doelpun ten uit de twee wedstrijden Honda dat goed voor de dag kwam, en O C. Aalst. Verba zend is wel dat R.D. Dender leeuw niet aan zijn kwalifikatie toe is, en dat van de nieuwe lingen Meldert en Lebbeke konden doorstoten. Op de tweede speeldag dien de reeds een wedstrijd vroeg tijdig te worden stopgezet Voskes-De Jonge Lebbeke werd slechts een uur oud en de stand luidde 'toen 1-5 voor de gasten. Toen werd een be zoekende speler de rode kasit onder de neus geduwd Zijn ploegmaats verloren er hun zelfbeheersing bij en uiteraard werd de scheidsrechter "spe ciaal" geviseerd. Deze moes; noodgedwongen de weds* "4 schorsen. Hierbij wacht De Jonge Lebbeke een zware sanctie. Niemand kon vermoe den dat na de rust van de wedstrijd Stabijl-F.C. Cammu Hofstade nog een half do zijn doelpunten bij elkaar zou den getrapt worden. De eerste periode werd immers met 0-0 afgesloten. Daarna scoorde Stabiil dat slechts tien spe lers In hej veld had slag op slinger langs De Smet ter wijl Riemkes tot 2-1 milderde Reginald legde met een hat trick de afgetekende winst vast voor de thuisploeg (5-1). Dit volstond echter niet om F C. Cammu te wippen. UITSLAGEN Leeuwerik-Snos 2-1 F.C. Moerstraat-F.C. Cup 6-0 Ressegem-lntercom 2-4 S.K. Drievelden-Dn Haaltert 11-0 Hond a-Zo ro's 5-2 Stabijl-F.C. Cammu Hofs'ade 5-1 F C Sport-Heizijde 4-2 F.C. Bevergem-Manchester 4-5 De Broek-Blauw-wit 4-1 O.C. Aalst-Stylor 8-1 J. Welle-Groen wit 3-0" Pi pp iboys-Jaoa 2-4 R.D Denderl.-Mally shoe 3-3 F.C. Parking-St Anna (b) 3-3 Almo-Miflbeek 1-4 Ploeg z.w-E. Welle Blauw wit (b)-Meldert St Anna-Sportiva Voskes-De Jonge (geschorst) Lebbeke-Studiovrienden SETOK Het programma voor 31 8. Jaca-E. Welle Manchester-Mally Shoe E. Welle-S.K. Drievelden Mijlbeek-V.K. D'Hondt Leeuwerik-O.C. Aalst F.C. Moerste-Honda St Anna-F.C. Cammu Meldert-Parking Lebbeke-Blauw wit Intercom-F.C. Sport Voskes (vrij). J.V.H. Nu zaterdag 31.8 om 15.30 u. worden reeds de terugwed strijden gespeeld in het voet- baltornooi dat door het "Kor- poratief Sportverbond van O. Vlaanderen" wordt georgani- zeerd. Aan dit tornooi nemen ook meerdere ploegen uit het gewest Aalst deel. Twee on der hen mogen het op e:gen veld doen nl. Gallebaut (a) dat met Gevaco de benen kruist, en Franke (b) dait Kredietbank moet bekampen Voornoemde wedstrijden v/orden 'respektie- velijk te Wieze en te Ninove gespeeld. Voor de andere ploe gen Is het programma als vdlgt Telelec-V V T T. Aalst Battiauw-Mestdagh-F.M C. Terry Fox-Franke (a) F.C. Vafo-Callebaut (b) F.C. Sfora-V.V. Bouw J.V.H.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19