GROTE «GRONDWERKEN» TER GELEGENHEID VAN MOORSELSE PAROCHIALE FEESTEN [ORECA, NIET ZOMAAR EEN VERENIGINGS [SJE, DOCH EEN AKTIEVE WERKGROEP AóuiNTJes FR/T-I AALSTERS KORT NIEUWS Aslst GEMEENTERAAD OP EEN DRAFJE De Voorpost - 30/8/74 - 3 J «y &JVWM. OM -is FR. £N OM 3 F# ituursleden Horeca .eed-s geruime tijd was met de eigenaars van de weide naast het arochiecentrum, de familie De Vis, overeengekomen om op edoelde weide de feesttent te plaatsen voor de Parochiale Feesten. *e laatste dagen trokken de eigenaars hun toestemming terug, 'e inrichters hadden dit probleem kunnen oplossen en om zelfs het krkeren op bedoelde weide te beletten werd ze zelfs nog Bigeploegd. en slotte hebben de inrichters toch loon naar werk gekregen en kon len de eerste Parochiale Feesten geslaagd noemen. KKOORD EN DAN WEER seÏET pkele tijd geleden hebben de feenaars van de weide naast het elclrochiehuis de toestemming igeven om de feesttent voor de nrochiale Feesten op hun gendom te plaatsen. E.H. De mluw, ondertussen pastoor te legem, en nog een paar andere ee,ensen hadden mondeling ak- pord gekregen met de eige- lars. ip zondag 18 augustus, twee P tgen voro het oprichten van de •nsFSt,cnt' wert' k'i E.H. Steps In briefje afgegeven met de jkst: «Niemand mag op onze kendom een tent plaatsen!» De Tichters namen onmiddellijk ttntakt op met E.H. De Pauw I hadden achteraf een onder- t>ud van twee uren met de feenaars. Dit maratononder- 'e ^ud leverde niets op. Bepaalde •nlfnsen hadden aan e'8e" 11 ,iars verteld dat de Moorselse Wgdverenigingen een ander gendom van de familie De Vis. rd l'e8cn 'e8enover het Parochie- 'lis, hadden vernield waarbij de jjhade zeer hoog was opgelopen. Daarom geen toelating, 's Anderendaags, maandag, kwam het tot een akkoord met de heer Raymond Leeman, eigenaar van een weide achter het Parochiehuis. Enkele uren later hadden bepaalde mensen de heer Leeman reeds bepraat, zodat deze eveneens zijn toe stemming introk. Gelukkig was er nog de familie Leeman die hun broer en oom toch konden overtuigen om de feesttent op zijn eigendom te plaatsen, wat dinsdag ook gebeurde. Langs deze weg danken de inrichters de familie Leeman en in 't bijzonder de heer Raymond Leeman voor hun welwillend heid. Vrijdag 23 augustus te 20 uur zouden de Parochiale Feesten worden geopend, en de aanpa lende weide zouden kunnen dienst doen als parkeerterrein. Te 19.30 uur rukte een Aalsters landbouwer aan. gewapend met traktor en ploeg om volgende opdracht te vervullen: diepe greppels graven in de weide naast het Parochiehuis. Niets kon echter beletten dat de Parochiale Feesten te 20 uur een aanvang namen. OPENING Bij de openingsplechtigheid waren aanwezig: Het gemeente bestuur. de geestelijkheid, een afvaardiging van de verschillen de inrichtende verenigingen en de Koninklijke Harmonie Sint- Cecilia. Nadat de heer Reddy Van der Borght iedereen had verwel komd. nodigde hij burgemeester Uyttersprot uit het traditionele lint door te knippen. Achter eenvolgens werden de feesttent, de bodega en het restaurant aangedaan, terwijl in de tent een T-Dansant plaats had. Men kon over een geslaagde openings avond spreken. KINDERNAMIDDAG Zaterdagnamiddag konden 150 kinderen genieten van de pop penkast. een buikspreker en twee clowns. Deze kindernamid dag werd verzorgd door de plaatselijke Chiroafdeling die hiervoor een pluimpje verdien en. MUZIEKKORPSEN Alle plaatselijke muziekvere nigingen waren uitgenodigd op de openingsplechtigheid vrij dagavond. Het bestuur van de Koninklijke Fanfare «De Jonge Garde» had gevraagd de zater dag te mogen komen, omdat zij die avond een uitstap hadden gepland, wat hen natuurlijk werd toegestaan. Groot was de verwondering van de inrichters die zaterdagavond klaar stonden om de fanfare te verwelkomen en zij deze rustig zagen doorstappen. Deze zaak schijnt te berusten op misverstanden, want na beide partijen te hebben gehoord kunnen wij samenvatten als volgt: Reddy Van der Borght )van de inrichters): Ik heb persoonlijk gezegd aan de voor zitter van de fanfare dat wij hen zaterdag zouden verwachten. De Jonge Garde: Wij hebben ge vraagd aan de heer Patrick Lommens om zaterdag te mogen komen in plaats van vrijdag en dat werd ons niet toegestaan, dus zijn wij zaterdag doorge stapt. OBERBAEYERNORKEST Zaterdagavond moest normaal het hoogtepunt worden van'de feesten met het Oberbaeyern- orkest o.l.v. Werner Cuvron voerders). Doch op zaterdag 24 augustus was de konkurrentie fantastisch: Te Aalst: opening van de jaarbeurs, te Baardegem: Pottenbal met verkiezing Jaar marktfee en -prins, te Opwijk: Bierfeesten, te Gijzegem: ker mis. te Wieze: Volt 71 en te Herdersem: S.K.-feesten. On danks alles toch nog 350 entrees te Moorsel. zodat ook deze avond nog tot een sukses uitgroeide, alhoewel de opkomst niet aan de verwachtingen beantwoordde. DERDE LEEFTIJD Zondagnamiddag waren de ouden van dagen van de partij. Aan iedereen werden gratis drie belegde broodjes aangeboden en nadat de heer Petrus Van Cauter de dans had geopend, deed de heer Raymond Leeman zijn intrede in de feesttent. De heer Reddy Van der Borght dankte eigenaar Leeman om zijn wel willendheid; hij was de man die ervoor gezorgd had dat de feesten niet in het gras zouden blijven steken. De heer Leeman ontving bloemen en mocht tenslotte de dans officieel openen. Dat het een «warm» onthaal was. kunnen alle aanwe zigen getuigen, want de tem peratuur binnen de tent liep hoog op tijdens deze warme zondagnamiddag. JAN THEYS Zondagavond maakte tenslotte alles goed. De reuzetent was werkelijk te klein en animator Jan Theys verbaasde iedereen. Hij bracht er de nodige sfeer in en meteen waren de Parochiale Feesten geslaagd. Wij feliciteren de inrichtende verenigingen voor hun grootse organisatie en wij hopen dat zij er wat aan overhouden om het Parochiecentrum wat te moder niseren. F.V.B. Geen sprake meer van om ]e wagen kwijt te geraken tijdens de parochiale feesten te Moorsel op de weide naast het parochiehuis. Praten mocht niets baten, diepe voren werden getrokken.(jm) De St.-Jobskapel, die er niet meer zo heel netjes en onderhouden voorkomt, zal voortaan door een vzw De Vrienden van St.-Jobskapel beheerd worden. Men beschikt nu reeds over een honderdduizend frank voorde noodzakelijke herstellingswerken. Deken De Vos en pastoor de Greave zullen van rechtswege deel uitmaken van deze VZW. De zoveelste poging om het diep in de «put» zittend Kultureel Centrum nieuw leven in te pompen zal eerdaags ondernomen worden door een delegatie van de C.V.P.-mandatarissen uit het arrondissement samen met burgemeester De Bisschop en arr. voorzitter Van Wambeke van de CVP. Opnieuw wordt de Canossa-tocht naar het Ministerie van Nederlandse Kuituur ondernomen. Inmiddels had Schepen E. Bogaert een onderhoud met het Gemeentekrediet; instellingdie door het uitblijven van de ministeriële vaste belofte van toewijzing van kredieten, zich niet akkoord verklaarde een stadslening voor het Kultureel Centrum te verlenen. Toneelkring De Schakel gaf zopas haar programma voor het speeljaar 74-75 vrij. Begin september, tijdens de week van de Derde Leeftijd, voeren zij het blijspel van Gaston Martens «Leentje uit het Hemelrijk» op in de Keizershallen. In december «In de holte van je arm» van Dimitri Frenkel Frank, in januari «Zwervers rond de kribbe» van Henri Gheon, om het seizoen te besluiten met «Ciao» een komedie van Sauvafon. Zondag 8 september kan je de godganse dag in de brandweerkazerne terecht in de Vrijheidsstraat Wie wat meer wil weten over reddingsoefeningen, brandbestrijding en het hulpcentrum 900, kan er terecht van 8.30 uur tot 19 uur. Om 18 uur landt de helikopter «Alouette 3» op de parking van de Beekveldstraat, achter de Keizershallen. k'oorzitter Remi Buys houdt er de strenge hand in. De maandelijkse Vergaderingen van de Aalsterse regionale Horeca-Kamer zijn niet Zomaar een gezellig onderonsje zonder meer. Geen plaats voor ISjeverloze Iaat-avondgesprekken tijdens de afwerking van de agenda Aan de bestuursvergadering. Het typeert de mentaliteit die het estuur bezielt. Gegroeid uit een traditie van een Veer dan dertigjarige aktieve Aalsterse Herbergiersbond, ont stond vijf jaar terug te Aalst de Regionale Horeca-Kamer, als afdeling van de nationale Hore een nationale sindikale iprganisatie die hoteliers, restau rateurs en cafetiers verenigt. Horeca-Aalst vormt verder een herkende beroepsvereniging in diet kader van het Algemeen Ididdenstandsverbond.de inter professionele organisatie voor de telfstandigen. p onze vraag wat Horeca haar :den te bieden heeft, schetste de r Van Dorpe, direkteur van Algemeen Middenstands- ferbond, drie krachtlijnen, de algemene belangen- jerdediging. Vooreerst kan iemand die Horeca-lid wordt op e sekretariaatsdiensten beroep voor de meest diverse langelegenheden. De zitdagen .e georganiseerd worden bevor- Van Stijvendael. sekretaris Hugo Lannoy, penningmeester Oscar Nijs, leden Jan De Block, Jo Pycke, Augustin Moens, Jeroom Van der Vurst en Richard Van Keer en last but not least ere-voorz. de heer Isidoor Permentier. Wonen als adviseurs de ver gaderingen bij, de heer Van Dorpe en Van Mello van het Alg. Middenstandsverbond. Na een bespreking van de leden- aangroei, waaruit blijkt dat Horeca-Aalst de wind wel in de zeilen heeft, kregen de aanwe zigen lezing te horen van een antwoord van het Aalsters stadsbestuur op de vraag van Horeca om de doorsteek van de Grote Markt naar de Hopmarkt ook open te stellen voor het autoverkeer van de Markt naar de Hopmarkt. Deze betrachting van Horeca wordt vooral geïn spireerd door de bekommernis Horeca-voorzitter de h. Rem! Buys In het midden tussen erevoorzitter de h. I. Permentier en sekretaris de h. Hugo Lannoy (Ib) wordende volgende agendapun ten doorgenomen, zoals de fusie onderhandelingen tussen Hore ca en de vereniging Fedhotel, evenals de praktische schikkin gen voor de deelname van een Aalsterse delegatie aan het nationaal kongres op 25 en 26 september in De Panne. Een uitbreiding van de zitdagen wordt overwogen, terwijl een ledenvergadering in het vooruit zicht gesteld wordt, waarbij de problematiek rond de handels huurovereenkomsten, de huur prijzen en de indeksatie zullen behandeld worden. november te New York georga niseerd wordt. JOHAN VELGHE met op bet achterplan de h. j. Verduyn, de h. Van Dorpe, ondervoorzitter R. Van itijvendael en de h. Jan De Block (lb) Je kunt moeilijk van een beroepsvereniging van restaura teur en cafetiers verwachten dat er niet over een droogje en een natje gepraat wordt, zo was de afhandeling van het jaarlijks banket dan ook een agendapunt dat tellen kon. Voor de verrassing zorgde evenwel voorzitter de heer Buys, die de mogelijkheid uiteen zette om aan de Internationale Hotel- en Moteltentoonstelling deel te nemen. Tentoonstelling die in ^eren het kontakt. Met het oog ^erop worden in de nabije lekomst deze zitdagen in hntal ruim opgevoerd, zodat :erdere malen per maand [oreca-bestuursleden samen een juridisch adviseur ter hikking zullen staan, foreca-lidmaatschap geeft itomatisch faciliteiten voor ibam tarieven, terwijl ten itte Horeca aan zijn leden via •gaderingen, omzendbrieven het ledenblad inlichtingen srstrekt over nieuwe tarieven, :lastingsproblemen... ERKGROEP Btgenodigd. maakten wij de ngste maandelijkse bestuurs- rgadering mee. Voorzitter enii Buys houdt er wel de ^•akke hand in en leidt de sprekingen met zijn bestuurs- eg met als ondervoorzitters fi le heer Jan Verduyn, Roland om het verlies aan parking mogelijkheden op de Grote Markt zelf, waarbij ook aan toekomstige projekten gedacht wordt zoals het verkeersvrij maken van een gedeelte van de Markt als een wandelstraten- projekt voor het stadscentrum. Het stadsbestuur won voor deze vraag advies in bij de stedelijke politie, die een niet altijd zo erg gefundeerd negatief advies uit sprak. waarbij de uitlating «het gaat hen om de verkoop van enkele pinten meer» nogal wat kwaad bloed zette bij de bestuursleden. Het idee om het verkeer van de Markt naar de Hopmarkt te laten cirkuleren wordt evenwel niet losgelaten, en uitgezien zal worden om met diverse organisaties tot een koördinatie te komen bij de vernieuwing van het stads centrum. Steeds na bespreking onderling Slechts vijf punten aan de dagorde bij de jongste Aalsterse gemeente raadszitting. Blikvanger in deze drafjeszitting waarvan het openbaar gedeelte een goeie vijf minuten in beslag nam was de verdaging van het punt «huurvoorwaarden van de gronden nodig voor de aanleg pendelparking-Denderstraat» Schepen De Neve moest in dat verband meedelen dat het Ministerie van Binnenlandse Zaken negatief had geantwoord op de vraag om de schuilkelder die op de voorziene terreinen staat af te breken. Deze bunker van de Burgerbescherming zorgde er meteen voor dat de huurvoorwaarden voor de gron den die aan de NMBS toe behoren moeten herzien wor den In het slechtste geval zouden hierdoor een aantal parkeerplaatsen minder gekre- ëerd worden maar op de aanbe steding of op de werken zelf zal de kelder geen invloed hebben. Men zal trouwens nog even bij de bevoegde instantie aanklop pen om toch toelating te krijgen de bunker te laten verdwijnen. Met het verwerven van zes eigen dommen aan de Sint-Jobstraat gaat de stad verder met het bouwen van woningen voor mensen van de derde leeftijd. Eerder al werd erop gewezen dat men, waar de gelegenheid zich voordoet, wil trachten op die wijze vrijgekomen lapjes grond om te toveren tot inge schakelde eilandjes voor oudere mensen. Met de aanwerving van een goed aan de Varenslaan, waarde 601.602 frank, kan men door werken bij de verwezenlijking van het Bijzonder Plan van Aanleg Valerius De Saedeleer. Bespreking van de eindafreke ning bij de rechttrekking van de Kerrebroekstraat bracht de oppositie aan het woord. Raads lid De Winter oordeelde dat het allemaal al te lang had geduurd, dat men van minder geslaagde afwerking kon gewagen en vroeg of het niet mogelijk was aanne mers aan te duiden die het wat sneller aanpakten. Een bemer king was er ook voor wat een zeer selchte wegmarkering werd ge noemd. Volgens interpellant wist men slechts van de werken op het moment dat men er met de neus voorstond. Beter ware toch een paar straten eerder met aanduidingen te beginnen. Wat door burgemeester De Bisschop promt werd beaamd. Schepen Bogaert van zijn kant wees erop dat het hier bij de eindaf rekening om werken in min ging- GEHEIME ZITTING Benoeming van een onderlui tenant geneesheer vrijwilliger bij de stedelijke gemengde brand weer. Benoeming in vast ver band van een beroepsofficier in de graad van kapitein bij dezelfde dienst. Benoeming van een klerk bij het stadsbestuur. Benoeming van part-time assis tent aan de stedelijke biblioteek. Vaste benoeming van politie agenten Ulrik Vermeir, Achiel Schouppe en Raymond Van der Veken. Opvoering tot 50 jaar van de maximumleeftijd voor aanwerving van personeel bij de coo. Inrichten van het aanwervings- eksamen voor vakante betrek kingen in het beroepskader van de stedelijke brandweer. ANDRE HEYVAERT

De Voorpost | 1974 | | pagina 3