KEEPER WALRAEVE IN ZIJN DAGJE Miezerige verrichting KERMISVREUGDE w VOETBAL Stade Leuven - K.A.V. Dendermonde 1-1 3e NATIONALE Eendracht Aalst-S.V. Zottegem 0-4 Eendracht Zele-F.C. Denderleeuw 3-1 KAVD is in zijn opzet ge slaagd Zo heet het toch in de voetbaltaal wanneer een ploeg met een bepaald inzicht tussen de lijnen komt en dit weet waar te maken. De Ros Beiaardzonen hebben tijdens de 2e helft, toen Stade op gelijke hoogte kwam, zich flink moeten inzetten om de halve inzet te kunnen behou den In de eerste time was KAVD op voorsprong gekomen langs Schollaert. Hij zette netjes drie verdedigers in de wind en schoot keihard bin nen Verhelst en co hebben dan hard gewerkt om deze voorsprong veilig te stellen. Een slippertje van Joé| Van Den Bossche had evenwel een strafschop tot gevolg en toen voelde Stade dat er mogelijks iets meer in zat. Het viel im mers samen met de verplichte ploegwijziging bij KAVD door het uitvallen van Alain Ver- straeten. Alex Van Bergen werd toen verdediger; Nijs werd achteruit getrokken, ter wijl Moyson op de vleugel werd uitgespeeld. Dit alles had tot gevolg dat de aan- valskracht van KAVD afnam en de thuisploeg meester werd in het middenveld. Wie zich in de kijker speelde was Dré Walraeve- Sinds meer dere weken trok de Zeelse doelman de aandacht. maar de wijze waarop hij te Leu ven gemaakte doelpunten ver. hinderde, maakte van hem de man van de wedstrijd. Ook Rudy Van Belle was opnieuw voortreffelijk. Zijn tussenkom sten waren even sober als efficiënt en gepaard aan een algehele inzet. die de ex- Sparta speler kenmerkt Eddy Bertels was na afloop geluk kig met het resultaat. Op Sta de moest hij het immers pro- beren waar te maken met een gehartdicapt team. De Weirt, slaagde er niet in zijn gewoon peil te halen als gevolg van een griepaanval, terwijl Nijs, gekwetst tijdens de donder dagtraining evenmin op volle kracht speelde. Voegen we hieraan het uitvallen van Alain Verstraeten toe. dan is het behaalde resultaat zeker bevredigend. Trouwens ook Stade Leuven 'strijdt tegen de degradatie en dat deze ploeg niet dichter geraakte moet voor KAVD een stimu lans inhouden om de wed strijd van a.s. ondag tegen Puurs met vertrouwen tege moet te zien. Het wordt an dermaal hard knokken tegen een bedreigde ploeg. zodat de inzet van uitzonderlijk be lang is V.C. Eendracht Aalst kreeg harde klappen voorzichtig heroptreden deed. Zeelse doorbraak Na de rust moest Michiels inspringen voor de gekwetste Szapinsky en deze jongere heeft zich werkelijk zeer gun stig aangesteld. Voeg daarbij dat Maes meer en meer op het voorplan treedt, zodat het herstel van het duo Jacobs- Van Wambeke een ploeg kan opgesteld worden, waarin de ruggegraat door de plaatselijke jongeren kan gevormd worden. Het rendement van Maes zou nog meer op de voorgrond tre den indien hij wilde afzien aan zijn neiging voor drijfwerk met de bal. waardoor de aanval te lang uitgesponnen wordt. Ook zou het van zijnentwege wij- selijker zijn moest hij in de wedstrijd de moeilijkheden met de tegenstrevers uit de weg gaan in plaats van deze te trotseren. Immers deze handel wijze komt noch zichzelf, noch het elftal ten goede. De blunder van de dag Zeker drie van de vier aange tekende doelpunten mogen op rekening geschreven worden van de onderscheiden verdedi gingen de own-goal van kee per Verhulst via zijn verdedi ger kan misschien als een ge lukstreffer bestempeld wor den. Het falen van Goossens (Denderleeuw), zodat Janse- gers zonder verweer kon aan leggen betekende de teloor gang van de blauwzwarte ver dediger. De blunder van de dag werd door Martens begaan, want nadat Mees langs links was opgerukt vuurde deze laatste een schot af, dat door Dauwe werd gelost, zodat de bal dreigde over de fatale lijn te huppelen. De toegesprongen Martens had al de tijd om het leder te kontroleren, maarhij zwiepte het leder tegen de paal en van daar in eigen doel. Deze flater, alsmede zijn on zekere tussenkomsten en het onverantwoordde optreden, dat hem een gele kaart ople verde, bewijzen het totaal uit konditie zijn van deze centra le verdediger. Het geel dat hem door de flink leidende scheidsrechter Van de Perre werd getoond zal Martens waarschijnlijk één speeldag schorsing kosten. Betere fysiek In de eerste helft kwam het vanwege de roodzwarten tot een bijwijlen gesmaakte uit gave. maar nochtans na de een eerder loom Aalst zou in het half uu oe winst verdubbelen Sackx. Moerman en Van Melkebe* ke hadden voordien een onzekere Jansegers al onder vuur genomen en Van Melkebeke rondde op nieuw een knappe voorbereidings- akie af. (0-2). De thuisploeg die zich uiterst moeilijk kon organi- eren en door deze opdoffers op de koop toe flink aangeslagen was <wam vrij moeilijk tot een goed uitgebouwde aanval. Daar bij was het doorspelen van de bal meestal onzuiver. In de 53e min was er een nieuwe misser in de Aalsterse defensie die eens te meer genadeloos werd afge straft. Ook dit doelpunt nam Van Melkebeke voor zijn rekening. De bezoekers door het zeker niet verwachte sukses gestimuleeerd hielden het heft van de wedstrijd stevig .n handen Dit zou trou wens rezulteren in een vierde doelpunt dat in de 77e min door Laporte werd gescoord en waar mee de Zottegem aanval zijn schotvaardigheid onderstreepte. Daarentegen kwam de bezoekende verdediging zelden in moeilijkhe den. 3e bezoekende doelman, Hoebeke moest slechts een paar keer tussenkomen. Hij deed het voortreffelijk Bij Aalst gaf men trouwens volmondig toe dat met Zotegem de best kombinerende ploeg won Daarbij gaf S.V. ook blijk van een grotere inzet en van een grate mentale geladenheid. Daarbij schuilde de kracht van oe bezoekers insgelijks in hun giotere overtuiging, waarmee ze de strijd aanbonden J.V.Hi De waarde van de inzet van deze Oostvlaamse derby kwam na de onmoeting nog in een klaarder daglicht, gezien op uitzon dering van Roeselare zes bedreigden hun puntenaantal aandik ten. Waarschijnlijk zal het af te werken laatste gedeelte van de kompetitie niet zonder kompleksen gebeuren, maar de situatie tekent zich zo af, dat het jubeljaar van de voetbalvereniging zonder de domper van de degradatie zal kunnen gevierd wor den. Verdienstelijk Zo kan de konfrontatie tegen de Denderploeg betiteld wor den. Er zat meer geestdrift, een betere techniek, een gro tere slagvaardigheid in de prestatie van de Zeelse for matie. Deze moest het stellen zonder de nog niet herstelde jongeren Jacobs en Van Wam beke, terwijl Jansegers een Met deze formatie klopte Eendracht Zele rivaal FC Denderleeuw Felicitaties genoeg voor Alex De Beule na zijn doelpunt tegen Denderleuw. Een zwak spelend Eendracht Aalst heeft de nederlaag in de gewestelijke derby tegen S.V. Zottegem niet kunnen afwen telen. De eindcijfers liegen er trouwens niet om, dat Aalst een eerder miezerige verrichting weggaf. Men mag dus stellen dat Zottegem, dat op geen inspanning keek, de overwinning tot in de cijfers kon verantwoorden. De bezoekers hadden na een misser in de Aalsterse achterste gelederen het openingspunt zeker niet gestolen. Ze hadfai, toen reeds blijk gege ven van een meer wepele veld- bezetting en van een grotere aanvalskracht. Dit werd dan ook onderstreept door een doelpunt van de beloftevolle jonge speler Saokx. Zottegem dat met heel wat meer overtuiging speelde dan (Jm) De Aalsterse aanvallen waren zeldzaam. rust als wanneer Denderleeuw totaal door de knieën ging zou de Eendrachtformatie bepaald over een betere fysiek be schikken. In die periode kwam het tot geen doelpunten meer omdat de ref. het spel dik wijls diende te onderbreken wegens het te zenuwachtig optreden van sommige gast- spelers en De Smet, die Maes het leven lastig maakte kreeg ook geel onder de neus. Wat bijzonder aangenaam was be tekende de verrichting van De Loose die de held was van de eerste helft en gedurende 90 minuten overeind bleef. De ploeg Dauwe, Lambrecht, Martens, Goossens, Coles, Szapinsky (46 min. Michiels). De Loose, Cooreman, De Beu- Ie. Jansegers, Maes (84 min. Stuer). laai moi Zo scoorde Alex De Beule het eerste doelpunt voor Zele (E. Zele-Oenderleeuw 3.1)

De Voorpost | 1975 | | pagina 16