WACHTEN OP EEN SLIPPERTJE VAN ROBUR... KLIP OMZEILD Oudegem weer geklopt GESPANNEN VERRASSING SCHELLEBELLE THUIS GEKLOPT: JYAJJt lePBOVIMCIAlE KEIHARD S.K. Lebbeke - Ninove 1-2 Sparta Appels - Haaltert 0-1 W. Moorsel - Nederename 2-3 Laarne-Robur 1-3 S.K. Grembergen - Opstal 4-1 "n R Ie eerste echte aanval tSS V00r 'N,nOVe na 3 minUten' De SPelerS van SK Lebbeke zijn b,iikbaar niet gelukkig met deze 9 (JC) Ninove heeft de punten niet gekregen te Lebbeke, althans niet van de Lebbeekse spelers. Al na al ontaardde deze match, die veel beloften inhield tot een brutaal en onsportief gevecht Lebbek verdiende meer dan tfeze 1-2 nederlaag. De bezoekers kwamen zelden of nooit bij het leder en lukten toch twee rozen. Wel kenden de Lebbekenarn geluk bij het uitdelen van de gele kaarten. Ninove kreeg na twee minuten een strafschop omdat Nevens te gen de grond ging in de grote tchthoek Vermeulen en De Sdhrijver pakten de spelleider narhandig aan maar kwamen er zunder kleerscheuren van af. Nevens had geen moeite om Ni nove op voorsprong te knallen. Indien deze elfmetertrap niet was gefloten had de wedstrijd een an. dei verloop gehad. Nu pakten de thuïsspelers uit met harder spel. Zij waren zeer snel bij ieder bal betwising zodat menigmaal eerst de speler en pas nadien het leder v - Da Vlegelaer kreeg in zeven mi nuten tijd twee kansen doch mis lukte. De eerste keer redde Coo ■eman met een tijgersprong en ■adien kopte Donald nipt over. Marc Van der Jeught knalde op de staak na een onrechtstreekse vrijschop van De Vlegelaer De Leeuw kwam alleen voor doel maar trapte over het leder ter wijl Van der Jeught zijn schot ge ren zag op de lijn door Berloo. De bestendige Lebbeekse druk le verde geen resultaat op. Na 35 min diende Verhavert een schot van Nevens weg te werken. Tegen de gesloten Ninoofse defensie kregen de Lebbeekse aanvallers weinig schietkansen. (jqj der bezoekers. Na de herneming veranderde het bij Ninove met het inschakelen van De Vliegher die bij zijn eer ste poging naast een lege muit schoot, maar het de Lebbeekse defense onmiddellijk diets maak te dat hij een gevaarlijke klant was. Hssens speelde na 59 minuten Van der Jeught aan die de gelijk maker op de bordjes bracht. De Lebbeekse vreugde was van kor te duur want tegen alle logika in Knalde De Vliegher Ninove op voorsprong en meteen ook op de finitieve winst, alhoewel de spel leider even voordien niet floot toen Pis-sens foutief werd' aange- akt. Nirrove trok zich in verdediging terug zodat de toestand voor Leb beke hopeloos werd. Kapitein Ri chard Vermeulen zag de situatie in en nam een paar rrsiko's. Ge- duiende een kwartier zagen we hem bestendig in de aanval Zijn persoonlijke pogingen plaatsten bijna de gelijkmaker op het sco- ebord maar de goéd gerichte bal naar de linker bovenhoek kon door Coo reman nog nipt overge tikt worden. Eer. paar ogenblikken voor het einde ontstond een incident met Van der Jeught die een tegen stander een handvol modder in he. gelaat gooide. Kaarten kwa -ien niet uit de achterzak van de 3pelleider alhoewel voordien Dhriege geel kreeg omdat hij De Schrijver een slag toediende Lebbeke verdiende zeker de volle inzet maar er werd andermaal be wezen dat voetbal een eigenaar- d ge sport fe- Veel stond voor Lebbeke niet op het spel maar wel dient gezegd dat leider Ninove geen geschenk kreeg op het Konkelgoed. A. Van der Straeten Donald De Vlegelaere (met snor) ook tegen leider Ninove weer strijdvaardig. (Lebbeke-Ninove 1*2) Hoe een wedstrijd verloopt die men speelt in omstandigheden zoals sparta er zondag een betwiste heeft men zondag namid dag kunnen ervaren op het Sparta terrein. Wanneer men moet winnen en met deze gedachte het veld oprent, komt men tot deze uitslag als we hierboven afdrukten. De spanning was voor vele spelers kennelijk te groot anders kunnen we het niet uit drukken. De bezoekers daarentegen die gaven de indruk het veel kalmer aan te doen en ver gaten vooral hun verdediging niet zodat hun netten ook ongeschonden bleven. De thuisploeg die ettelijke ikansen verknoeide zou na de koffie dan zelf een veeg uit de pan krijgen toen de bezoekers op voorsprong geraakten. Op het sparta terrein geraakte men niet uitgepraat over de kansen die Vinck en Janssens lieten liggen en die nu zoals de wedstrijd eindigde ook aan de basis lag van de nederlaag. Deze spelers nu volledig de schuld van het verlies van beide punten in de schoenen schuiven zou al te gek zijn, want het is zo dat nog andere top-pionnen zondag hun draai niet vonden. Wanneer dan de wedstrijd gespeeld is, wijst men wel eens naar een voor speler die miste of een doel man die één steek liet vallen. Toch mag men bij Sparta niet te vlug de armen laten han gen een slechte wedstrijd of een slecht resultaat moet men zo vlug mogelijk vergeten en veeleer gaan denken aan de resterende wedstrijden. Met nog voor Appels zes speel dagen voor de 'boeg en 21 punten met als plaats in de klassering de 14e is toch wel enige voorzichtigheid geboden. Sparta dat in de vorige wed strijden echter liet zien ook te kunnen winnen in moeilijke omstandigheden (derken we maar aan de match op Me- relbeke) zal ons in de eerst volgende wedstrijden terug op een zege vergasten, dat hopen we althans. De ploeg van J.B. Pfaff heeft te Moorsel een markant rezuJtaat behaald. W. Moorsel van zijn kant bleef beslist onder zijn mo gelijkheden. Het is zo dat Wilskracht op een minder goed bespeelbaar veld moeilijk zijn draai kan vinden. En dit was ook vorige zondag opnieuw het geval. Nederename dat zijn aanvallen alleszins beter ordende had in de elfde minuut al sukses langs Broways. Dit vroege openingspunt betekende uiteraard een zweepslag voor de bezoekers die er meteen ook gingen in geloven. Nederename dat meest aan bod bleef ver dubbelde dan ook de winst langs Vos. Toen kwam Wilskracht toch meer aandringen' en in de 42e minuut schonk Van Tricht de thuisploeg nieuwe hoop. (2-1). Vlet spotbeeld wijzigde zich niet in de tweede periode. Nederename dwong aanvankelijk opnieuw een vekfmeerderheid af en het was Vos die de cijfers op 1-3 bracht. De reaktie op dit doelpunt bleef niet lang uit, en amper zeven minuten later bij een hoekschop kopte Blankaert raak. Dit betekende meteen ook de eindstand, want hoe Wilskracht zich ook nog zou inspannen het was tevergeefs. J.V.H. Opnieuw de zegevlag aan de mast te Moerzeke waar Robur de gevaarlijke klip Laarne met succes heeft om zeild. In een eerder gelijkopgaande eerste helft kon Jet Roels toch Robur op voorsprong brengen, ondanks Vlaminck vooraf reeds enkele schuchtere pogingen had ondernomen. Even na de rust slaagden de plaatselijken erin op gelijke hoogte te komen. Dit was voor Robur meteen het sein om een offensief in regel in te zetten. Voor Laarne betekende het al leen nog aan verdedigen den ken Albert Lelie, kon echter op een persoonlijke poging Robur opnieuw op winst bren gen. Niet veel later bezegelde René Vlaminck met een knap doelpunt het lot van de plaat selijke ploeg. Het Moerzcekse offensief ging, ondanks de confortabele voorsprong niet luwen. Op en doorbraak van Lelie, moest de plaatselijke stopper een foutief einde stel len aan de rush, wat de scheidsrechter onverbiddelijk naar de stafschopstip deed wijzen. Moortgat vond echter het middel het leder op de paal te plaatsen. Voor de talrijk opgekomen t^e- zoekerrde supporters was de vreugde na afloop onbeschrijf lijk. Een gevaarlijke verplaat sing werd met succes omzeild Vtoerzeekse voetbalmiddens niet al te gerust de ontmoe ting tegemoet zag. De gebroe ders Lelie speelden zich voor al in de kijker, alhoewel gans de ploeg een prachtige inzet opbracht. Met nog vier wed strijden voor de boeg. waar van twee voor eigen publiek moet Robur in staat zijn dat te verwezenlijken wat het ver leden jaar aan de neus liet voorbijgaan. De wedstrijd van zondag tegen Rupelmonde, moet opnieuw de bevestiging brengen dat Robur promotie rijk is- Geen problemen voor de Grembergse derde provincialer da tegen een zwak Opstal, waarin duidelijk de centrale aanvalle Keppens ontbrak een gemakkelijke zege behaalde. Zelde» zorgden de jongens van den Opstal voor gevaarlijke acties ei de doorsnee toeschouwer stelde duidelijk een klasseverschi tussen de twee ploegen vast. Bij S.K. Grembergen was d< jeugdige Dirk Deferrere andermaal de uitblinker. Clubleide Burghgraeve was vol lof over de prestatie van de jonge aar» valler, die trouwens in de vier Grembergse doelpunten betrok ken was. We laten hierover de Burgh graeve zelf aan het woord ,,Na hooguit tien minuten was het andermaa' duidelijk welke kracht Dirk Deferrere ander maal uitstraalde. Hij stak er, net zoals de vorige weken op nieuw met kop en schouders boven. Bij het eerste doelpunt kreeg hij het leder voor de voet .geschoven, controleerde even om nadien via de paal binnen te schieten. Een tiental minuten later was Deferrere opnieuw door, maar werd in de strafschopzone foutief gehaakt, wat dan ook eer» penalty voor gevolg had Doelman Michel Van Damme, met de taak belast liet aan zijn overbuur geen schijn van kans. Het derde doelpunt was een juweeltje. Dirk Deferrere schakelde enkele Buggenhout- se verdedigers van zich af, ba- dient met een hoge voorzet Verschelden die via de lat de stand op 3-0 bracht Na de rust ging het er heel wat rus tiger aan toe. Opstal kreeg een zwakke strafschop toege kend, maar kon ook hieruit geen voordeel puren. Het was opnieuw Grembergen dat de aanvalsklok luidde. Opnieuw was het Dirk Deferrere die on rust zaaide In het bezoekende kamp. Van op de rechterflank bediende hij knap Verschelden die met een schuiver de voor sprong kon verhogen. Tenslot te slaagde Opstal erin via Ael- brecht de eer te redden" Aldus clubleider Burghgraeve; De geelzwarten hebben te Grembergen geen schijn var kans gekregen. Weliswaar ont-: braken ze de kracht van Kep pens, terwijl na amper een 10i tal minuten Eddy Aga wegens;, kwetsuur het veld diende te verlaten. Voor Opstal is de strijd voor het behoud nog niet ten einde. Het heeft bè slist nog een paar puntjes no-« dig om zich in derde provin ciale te handhaven. Voor trai ner Kieckens die zich soms ten opzichte van supporters, nogal .,kiekensachtig" uitlaa' (wanneer hij aan supporters vertelt dat hij meer verstand IJl heeft in zijn kleine pink, dar» zij in hun hele lichaam) wor den het nog zware weken. Voor S.K. Grembergen is di! beslist ook niet minder waar Het staat nog steeds op een. puntje van leider Robur. Zo dag onderneemt het de g vaarlijke verplaatsing naa», Gerda St. Niklaas. Verliezen; aldaar zou zware gevolgen hebben. Men hoopt echter in de Grembergse voetbalkringeia op een verderzetten van de zegereeks. In de laatste tien wedstrijden behaalde S.K. imH mers 18 punten op 20, wal{7 1 dan toch wel nagels met kop-,00!' P=n zijn Het wacht nu alleen maar op*'c,V een slippertje van leider Ro-,1 bur E.D M.y°'9e raar. een mm ™a,TH ■zen n Colm 21e C Overr 1964 Roelc 14e e Patric De nederlaag van SOS Schel- lebelle en de overwinning van Eendracht Serskamp hebben ervoor gezorgd dat onderaan in Derde C alles opnieuw kan herbeginnen. Vier ploegen staan nog kan didaat om samen met Helder- gem, voor wie nu evenwel geen redding meer mogelijk De nederlaag die Oudegem vorige week te Gijzegem opliep schijnt nogal diep in de kuiten te zijn gekropen. Oudegem liet nu, op eigen veld dan nog, opnieuw een steek vallen in de wedstrijd met het toch niet zo gunstig geklasseerde Berlare. Berlare heeft aldus de strijd om de titel toegespitst want Erembodegem, dat een toch niet zo overtuigende verrichting weggaf tegen Hofstade, heeft nieuwe hoop. De zege van Berlare moet men, vooral gelet op de cijfer verhouding, verdiend noemen De aanval rendeerde alleszins beter dan deze van Oude gem dat men beslist al be tere wedstrijden wist spelen. Daarbij speelden de bezoe kers met een enorme inzet en met volle overgave. Hekken sluiter Wichelen heeft einde lijk met de overwinning aan geknoopt. Erondegem dat toch al enkele markante uitslagen lukte werd met oneven doel punt verschil geklopt. Olympia moest in dit treffen tot zijn schade ondervinden dat alleen doelpunten tellen. De thuis ploeg werd gestimuleerd door het opeingspunt van Haen- tjens. Wichelen ging er toen in geloven en hield gedurende meerdere minuten het heft in handen. Pas toen Lievens de gelijkmaker had in geschoten zag men Olympia onder zijn beste gedaante. Men dacht reeds aan een onbeslist toen Misotten in een ultieme poging Wichelen het winnende doel punt schonk. Gelet op wat de tweede speelhelft bracht was een drawn de meest juiste weergave van het vertoonde geweest. Erembodegem heeft eindelijk nog eens een over winning mogen inschrijven. Hofstade dat zich zeker niet onbetuigd liet werd met het kleinste verschil schaakmat ge zet. Erembodegem dat Cor- nand op de bank liet en pas in de tweede helft inviel, dankt de zege in de eerste plaats aan de uitstekende verrichting van zijn doelman Dolfken Coo- reman, die Hofstade meer maals belette te scoren. Het verdikt viel in de 78e min toen Dusong de Hofstade doelman te grazen nam. Deze nogal woelige wedstrijd werd trou wens gekenmerkt door twee uitsluitingen Eerst mocht Van den Neste de weg naar de kleedkamers inslaan en net voor tijd kreeg Parewijck rood. Zeggen we nog dat Hofstade recht kon doen gelden op de halve inzet Het derby Herder- sem E, Meldert werd fel be twist. Uiteindelijk haalden de gasten het met oneven doel punt verschil. Bij Zandstuivers Appels hing het jaarlijks bal in de knoken. Schoonaarde was in alle lijnen uitgesproken de baas en Hef mooie kombinaties bekijken die uitmonden in drie voltref fers. Keeper Vervaet zal wel de schuld voor deze neder laag op zich nemen, maar ja, Polle won voor zijn ploeg reeds meerdere punten, zodat we hem de steen niet mogen werpen. Het ziet er naar uit dat R.C Lebbeke het voetbalseizoen als rode lantaarn zal afsluiten Op eigen veld kon het niet beletten dat Sombeke met de vofle inzet ging lopen alhoewel er dient aan toeegevoegd dat de jongens var» Louis Pissens hardnekkig hebben gevoetbald en de schade konden beper ken tot 0-2 wat bewijst dat de jongste veranderingen in de ploeg sukses beginnen af te werpen. R.C. Lebbeke wacht nu spoedig de start af van de aanleg van de buitenterreinen voor het Lebbeekse sportkom- pleks. Men wil beslist toeko mend jaar voor eigen volk een beter figuur slaan. (vds) schijnt, te degraderen. Schelle- belle had niettegenstaande de nederlaag een behoorlijke eer ste helft gespeeld en kon na een prachtcombinatie via Coo- man op voorsprong komen. Zelfs een 20 voorsprong aan de rust zat er dik in want juist voor de koffiepauze mis te Schellebelle nog een straf schop. Na de herneming was het nog Danny De Mol (Serskamp) moet het hier afleggen tegen de Dender-Sichie houtemse defensie. (RVDV) geen mees f1964. den c in eer plaats steeds Schellebelle die in de aanval bleef doch de druk van Vli-erzele werd steeds gro ter en gevaarlijker, zij konden dat overwicht van het laatste half uur zelfs afronden met twee doelpunten 12. Op het terrein van Serskamp was het ook de thuisploeg die het eerst op voorsprong kwam na een vrije schop genomen door Bauwens. De Backer ki nog voor de rust de opdrijven De tweede spet helft was het nu Denderhoi helft was het nu Denderhi tem die het spel in handt nam. Vaak verkeerde de zwart-j witte verdediging nu in panii en konden niet beletten di er een tegendoelpunt uit dt lucht viel. 21 VS Oswald Venneman (Schellebelle) komt r»et te laat om oen kopstoot te plaatsen (Schellebelle-Vlierzele 1-2)r!8nd t fRVDVl che|ing

De Voorpost | 1975 | | pagina 18