I v.u. F VRIJE TRIBUNE B.S. P.V.V. PERSKOMMUNIKEE REGIONAAL EKONOMISCHE POLITIEK ANDERS BEKEKEN IE KI K.P. VU JO KOORDINEERT VLAAMS JEUGDFRONT 2 - 21-3-75 - De Voorpost Dt- rcilaklit' heeft hel rerhl de/e teksten in li- korten MOED EN GEZOND VERSTAND In vergelijking met de gang van zaken op dit ogenblik in het land, ging het er in de goede oude tijd van het belgisch unitarisme toch eenvoudig aan toe. De Walen en de Brusselaars eisten en verkregen op alle terreinen het grootste deel van de koek, de rest was voor de Vlamingen die daartegen niet in opstand kwamen, de weinige flaminganten niet meegerekend. De industriële politiek begun stigde in hoge mate de Waalse zware nijverheid en de Vlamin gen trokken naar Wallonië om er werk te vinden. De land bouwpolitiek was hoofdzakelijk gericht naar de belangen van de grote Waalse bedrijven en de Vlaamse landbouwers och, men wist te Brussel niet eens dat die er ook nog waren Met taalwetten had niemand last, alles gebeurde in het Frans, ook in Vlaanderen, en iedereen nam daar vrede mee. de weinige flaminganten opnieuw niet meegerekend. We hebben vandaag nog altijd het belgisch unitarisme wat de belangrijke zaken aangaat en gewestelijke instellingen die of wel geen geld hebben, ofwel alleen maar adviezen kunnen geven waar niemand rekening moet mee houden. In de geesten evenwel wint de federalistische gedachte stilaan veld en we mogen gerust zeggen dat de meerderheid in Kamer en Se naat voor een of andere vorm van federalisme gewonnen is, al komt zulks nog niet daadwerke lijk tot uiting. Zover zijn we nog niet. Maar de moeilijkheden van die dubbelzinnige toestand, die zijn er wel Dat merkt zelfs iemand die voor politieke vraagstukken weinig of geen belangstelling heeft. Een voorbeeld Ze liggen er voor het rapen. Nemen we bv. het geval van de Nols-loketten te Schaarbeek. Burgemeester Nols is FDF-er die van niets anders droomt dan van de komende gemeenteraadsverkiezingen, wat er 'hem toe aanzet het franstaligbeen stijf te houden in de lokettenkwestie, dat alles in de hoop de stemmen van zijn franstalige gemeentenaren voor zich te winnen in oktober 1976. Dat zijn loketten-regeling on wettelijk is, moet op de eerste plaats vastgesteld worden door de Minister van Binnenlandse Zaken. Die Minister is evenwel ook een franstalige, zij het dan een PSC-er. Dat heeft voor gevolg dat de heer Michel, de Minister in kwestie, Nols niet graag in het ongelijk stelt, want dat kost zijn eigen PSC te Schaarbeek volgend jaar zeker en vast ettelijke stemmen. De Vlamingen van hun kant nemen die onwettelijke en antiVlaamse lokettenregeling niet. De meest- aangewezen bondgenoot van de Vlamingen en van de wettelijk heid is de heer Tindemans. Zijn 'partij, de CVP, heeft er trouwens alle belang bij de Vlamingen niet voor het hoofd te stoten. Maar de heer Tindemans heeft in zijn regering af te rekenen met zowel de PSC als met het RW van de heer Perin. Vandaar de aarzelingen, de dubbelzinnig heden. de spitsvondigheden om Nols niet te moeten schorsen enz., enz. Iedereen begrijpt dat de toe stand stilaan onhoudbaar wordt. Politici met gezond verstand vertellen aan al wie het horen wil dat alleen het federa lisme nog een uitweg biedt uit de verwarring en de dubbelzinnig heden. Dat is heel juist. Maar met gezond verstand alleen zal men er niet meer komen. Om de knoop door te hakken zal men van unitaristische zijde ook de nodige moed moeten opbren gen. En moed is zeer zeldzaam bij de regeringspartijen DR R.VAN LEEMPUTTEN, V olks vertegen woordiger. NATIONALE BSP- BETOGING TE BRUSSEL 35.000 SOCIALISTEN SOLIDAIR IN HUN PROTEST De socialisten van het arrondis sement Aalst namen talrijk deel aan de betoging te Brussel. Uit alle kantons en afdelingen van het arrondissement stroomden de bussen en de personenwagens te Brussel toe 23 grote bussen in totaal, twaalfhonderd man nen. vrouwen en jongeren. Bijzonder sierlijk waren de nieuwe stormvlaggen 'roos in de vuist'. De verschillende trom melkorpsen, fanfares en de harmonie van Aalst stad geno ten heel wat bijval en sympathie betuigingen van de omstaanders en van de plaatselijke bewoners. Vooral de massale aanwezigheid van de jeugd, die de bittere koude trotseerde in vaak lichte uniformen, was lovenswaardig de jeugd gaf kleur aan de optocht Eisen van het arrondissement Aalst. Het arrondissement Aalst, dat nog steeds een probleemgebied blijft, had reden te over om specifieke eisen te formuleren. Vier grote spandoeken werden in de optocht meegedragen. De geformuleerde eisen luiden als volgt «Arrondissement Aalst eist werk voor zijn 15.000 werklozen.» «Arrondissement Aalst eist werk in eigen streek voor zijn 40.000 pendelaars.» «Arrondissement Aalst eist openbare bedrijven.» «Arrondissement Aalst eist ar- beidskontrole.» De algemene inzet massaal 'neen' aan de huidige regeringspolitiek. Wanneer de socialistische bewe ging massaal op straat gekomen is. is dat omdat zij vindt dat het volk in zijn rechten tekort gedaan wordt. De regering wentelt de laster van de ekono- mische krisis, voor een belang rijk deel te wijten aan de multinationale petroleummaat- schappijen en aan de verkeerde regeringspolitiek zelf, volledig af op de werkende bevolking, door het scheppen van massale werk loosheid. Dit wordt niet langer geduld Bovendien, verschillende voor aanstaande wetenschapsmensen in binnen- en buitenland hebben bij herhaling onderstreept dat men vandaag de dag de inflatie niet langer kan bestrijden door het kreëren van massale werk loosheid. Deze klassieke liberale ekonomische theorie, waarop de huidige regering haar beleid nog steeds steunt, heeft alle geldig heid verloren. Het feit dat men momenteel tegelijkertijd kampt met werkloosheid en inflatie, bewijst dat werkloosheid en inflatie voortaan als aparte fenomenen dienen beschouwd te worden die echter beiden tegelijkertijd dienen bestreden te worden. De socialisten zijn van oordeel dat alleen Fundamentele struk- tuurhervormingen hier een blij vende oplossing kunnen bieden. Waar het in de grond om gaat is dat de gemeenschap haar zeg genschap over het ekonomisch leven herwint. Het feit dat de financiële en ekonomische machten exclusief de wet dikte- ren in dit land kan niet langer aanvaard worden. De ekonomie moet ten dienste staan van de mensen niet omgekeerd Alleen een regering die be kwaam en bereid is om dit land deze fundamenteel nieuwe koers te doen varen, zal in staat zijn om het vertrouwen van de arbeidende bevolking te her winnen, vertrouwen dat nu volledig verloren gegaan is. De huidige regeringspolitiek is een totale mislukking, zegde voor zitter Willy Claes, daarom Leve de BSP - Leve het Socialisme. MARTIN HUTSEBAUT' Politiek sekretaris BSP AFDELING Aalst. NA TWEE BETOGINGEN: Tijdens het voorbije week end kende men in dit land twee betogingen met totaal verschillende oogmerken. Enerzijds betoogde de B.S. P. tegen de regering en meer bepaald tegen de in de ganse Westerse wereld heersende ekonomische krisis. Zoals reeds gezegd, is dat geen Belgisch maar een interna tionaal verschijnsel, dat reeds maanden terug begon nen is. Daarenboven is ons land bijzonder gevoelig aan de internationale konjunk- tuur, alleen al omdat onze industrie afgestemd is op de verwerking zonder zelf over de grondstoffen te beschik ken. Vooral dient onder streept te worden dat daar door zware problemen bij de uitvoer zijn gerezen door de stijging van de prijs van de grondstoffen. Omdat onze uitvoerprijzen vandaag ho ger komen te liggen dan in de omliggende landen onder vindt onze industrie moeilijk heden en worden wij door werkloosheid getroffen. Wat opvallend was is dat de B.S.P. geen alternatieve op lossingen voor de krisis aankondigde, evenmin als haar woordvoerders dit in het parlement deden. Vast staat dat de huidige krisis niet wordt opgelost door de slogans die de socialisten vandaag van alle daken schreeuwen. De krisis is trouwens niet enkel volbaar in de vrije ekonomie; ook landen met staatsbedrijven kennen dezelfde inzinkingen en hier kan zeker verwezen worden naar het socialis tisch beleid in Groot-Britta- nië. De grote doelen van de ploeg Tindemans, nl. de prijzen onder kontrole hou den en de werkloosheid bekampen blijft in dit land de hoofdbekommernis. En het is een vaststaand feit dat alleen het initiatief, de inzet en de vindingrijkheid van hen die in ons ekonomisch en indrustrieel stelsel de verantwoordelijkheid op alle niveau'sdragen, kunnen een wending geven aan onze ekonomosche krisis. Daar om is eerder dan holle slogans, een geestesveran- dering nodig om de ekono mische heropstanding te bewerken. Ook de zaak Nols is 'niet onder de huidige regering ontstaan. Reeds onder de regering Eyskensisde loket- tenhistorie te Schaarbeek begonnen. Toen heeft men nagelaten de nodige maat regelen binnen de voorziene tijd te nemen. Daardoor zit de regering vandaag met een lange procedure opge scheept via taaikommissie en Raad van State. Daarvoor kan men moeilijk de huidige regeringsploeg verwijten toesturen. Vaststaat dat de regering een oplossing wil geven aan de Brusselse taaltoestanden. En dat die wil éénparig is kan men zelfs opmaken uit de verklaringen van de Waalse Minister Périn, die kordaat verklaar de: «Pak de Brusselse Bur- - gemeesters aan». Ook het antwoord van de taaikom missie was kordaat in ver band met de onwettelijk heid. Tevens de zienswijze van de regering op de Het Federaal Komitee van de K.P.-Dender, in vergadering bijeen op woensdag 12 maart 1975, stelt met voldoening vast, dat dank zij de versterkte samenwerking tussen de Beweging der Strijdkrachten en de demokratische volksbewegingen dedoorde binnen- en buitenlandse reaktie in Portugal opgezette kontra-revolutionnaire putch mislukt is. De inzet van de huidige strijd in Portugal en de rol die elke organisatie er in speelt zijn aldus duidelijker geworden. De K.P.-Portugal brengt er, zelfs naar de verklaringen van de kristendemokraten.een positieve bijdrage voor het realiseren van de ekonomische en politieke demokratie, na 48 jaar fascistische diktatuur. Het Federaal Komitee-K.P.-Dender is van mening dat de brede lagen van de bevolking van ons land te weinig en dikwijls vals ingelicht worden omtrent de gebeurtenissen in Portugal en hun betekenis voor de strijd van de arbeiders- en demokratische organisaties en krachten over de gehele wereld. Het Federaal Komitee roept de andere arbeiders- en demokratische organisaties van het gewest op hun solidariteit met de progresistische beweging in Portugal in de openbare opinie tot uiting te brengen en het verklaart zich daaromtrent tot samenwerking bereid Federaal Komitee K.P.-Dender Aalst :12 maart 1975 olievlek te stoppen, door binnen de voorziene wettelij ke periode tegen de inbreu ken op te treden, bewijst de vastberadenheid van de re geerders om de wetten in dit land te doen toepassen In tegenstelling met voor gaande regeringen kan men, wat de socialisten ook ver spreiden niet beweren dat de problemen eens te meer worden verschoven. Daar waar de regering de moge lijkheid ziet van handelen worden de beslissingen ge troffen en uitgevoerd. Diane D'Haeseleer. (4de aflevering) ZIJN HUN RECHTEN GEVRIJWAARD Op 27 januari jl. richtte de KP-dender zich in het arr. Aalst tot de vakbonden, de BSP en het ACW met het voorstel tot gemeenschappelijk overleg en eventueel aktie te komen tejen de toenemende werkloosheid. De lezer kent het antwoord alléén de BSP liet van zich horen en schreef dat zij bereid was in zoverre echter, dat de andere organisaties in ruime mate wilden deelnemen. Dus, Jan wacht op Piet en omgekeerd Op enkele weken tijd nu, kreeg elk van ons een reeks van berichten onder ogen die er op wijzen hoe gegrond het initiatief van de KP-Dender wel was. De brouwerij Zeeberg sluit. Te Ninove ging een houtverwer kend bedrijf dicht. Over Sofi- laine,- wolspinnerij in dezelfde stad, verscheen een bericht volgens hetwelke zestig afdan kingen mogelijk waren, maar in feite werken daar nog enkele tientallen mensen en men ver denkt er de direktie van de afdankingen te spreiden om aan de sluitingspremie te ontsnap pen. Te St Gilles-Dendermonde sluit bij Marchant-Stichelmans de tapijtafdeling 78 afdankin gen. Bij Bosteels-Du Pare te Aalst wordt om beurten gedopt en werden ook reeds flink wat mensen afgedankt. En we zijn niet aan het einde van de reeks. We zouden zelfs een lijstje kunnen aanleggen van bedrijven voor dewelke in de komende twee-drie jaar het ergste te vrezen is. Zijn er dan geen redenen te over om overleg te plegen en akties te plannen om verdere industriële afbraak te beletten en nieuwe werkgele genheid te eisen Maar er is méér Er is informatie die NIET doorkomt, of die aan het licht komt wanneer het kalf verdronken is. Zo bijv. verdenken" de werkers van Bosteels er hun direktie van «panty's» uit Italië in te voeren, in plaats van ze zelf te produceren. Dezelfde direktie zou ook reeds met de «gouden handdruk» uitgepakt hebben wie het bedrijf vrijwillig verlaat zou zes maanden vooropzeg betaald krijgen. Omtrent Sofi- laine lezen we in «Vooruit» van 11/3/75, dat vorig jaar 65 werkers druppelsgewijze ontsla gen werden en 75 anderen weggingen. Voor wat Stichel- mans betreft, waren de 78 afdankingen in de pers op 11 maart aangekondigd tegen ein de april, al in kannen en kruiken Men moet geen opleiding voor dedektieve gekregen hebben, om doorheen deze te laat of helemaal niet vrijgegeven in formatie één lijn op te merken vele van deze kwesties worden zoveel mogelijk in stilte gere geld, en nergens, maar dan ook nergens, is er vanwege de vakbonden ook maar de minste poging tot aktie geweest. Men vindt wél 'n paar formules regelmatig terug «de vakbon den zullen er op waken dat «de rechten van de werkers werden gevrijwaard». Is de rechten der werkers vrijwaren alleen maar er op waken dat zij een sluitingspremie ontvangen Stelt zich dan de kwestie niet van gewaarborgd werk, van werk in eigen streek, van de industriële ontmanteling van ons gewest Van de liberale vakbonden weten we waar we aan toe zijn. ACV en ACW zijn in ons gewest nog steeds aan de studie van het probleem toe. De ABVV-leiding van onze streek zou dringend het artikel moeten lezen dat G. Debunne in «Vooruit» van 13 maart publiceerde en waarin hij de strijd van de werkers van Gilly en Val Saint Lambert als voorbeeld stelt." een strijd, zo zegt hij. die alle hoop bundelt van een ganse regio en die gesteund wordt door alle arbei ders En wat de BSP betreft, rekent zij dan op CVP en PVV om de werkloosheid in te dijken Zij zou dringend haar daden in overeenstemming moeten bren gen met haar sterke woorden van oppositie. En hiertoe vol staat een betoging te Brussel RAY DESMET De berekeningen kunnen op twee manieren gewijzigd worden: door een positieve subsidiëring opnieuw en voldoende aantrekke lijkheid van de andere gewesten creëren: het invoeren van een inplan tingsbelasting in gewesten met werkgelegenheidsoverschot, te neinde rekenschap te geven van de «externalities» welke andere op de kollektiviteit worden overgedra gen. Voor wat betreft de strijd tegen de moeilijke pendel, kan men speci fieke systemen van elk type over wegen. Een eerste type zou een eventueel aanmoedigingssysteem zijn voor de decentralisatie van on dernemingen die een groot aantal pendelarbeiders tewerkstellen. In het tweede geval zou het er eerder om gaan het nadeel van abnor male pendel over te brengen naar de werkgever van pendelarbeids kracht. Systemen van die aard kunnen echter niet toegepast wor den zonder tegenprestaties en lei den trouwens tot een voorafgaan- delijke vraag: oet de doelstelling van de opheffing van de moeilijke pendel steunen op specifieke sys temen of denkt men de doelstellin gen te moeten nastreven hoofdza- kelijk door het geheel van de hui dige steun aan de regionale ont wikkeling?» (14). Naast de maatregelen die door het Planbureau worden aanbevolen, kan men nog verder gaan teneinde de ekonomische decentralisatie in de hand te werken. Tijdens zijn ho ger genoemd antwoord aan W. VERNIMMEN gaf minister VLERICK het voorbeeld van Frankrijk waar men nieuwe inves teringen te Parijs radikaal verbo den heeft. Naar analogie met wat voor het monster Parijs werd be dacht, zou men ook iedere nieuwe inplanting van industriële bedrijven van enig belang in het Brusselse kunnen verbieden, tenminste tot wanneer het regionaal evenwicht hersteld is. Deze maatregel zou er de politieke problemen rond de hoofdstad wat minder onoplosbaar op maken en beslist bijdragen tot wat meer redelijkheid vanwege bepaalde Brusselse milieus! Bo vendien zou het leefmilieu in en om de hoofdstad er wel bij varen, iets wat niet zonder betekenis is voor een Europese hoofdstad! regionaal ekonomisch be leid, kan bijna zowat model staan voor België inzake de te voeren regionale ekono mische politiek. Immers, bij middel van haar steeds verder geperfektioneerd re gionaal beleid is de Noorse regering erin geslaagd de werkloosheid praktisch tot zero te herleiden. Aanvankelijk volgde Noor wegen de traditionele poli tiek die wij in België nog steeds kennen, met dit belangrijke verschil dat het een geografisch-selektieve politiek was (iets waar wij nu zelfs nog niet aan toe zijn). Inderdaad, in 1951 reeds keurde het Noorse Parle ment een ontwikkelingspro gramma goed voor Noord- Noorwegen. Het program ma bevatte de gebruikelijke ingrediënteneen ontwikke lingsfonds, belastingsfacili teiten voor ondernemingen die zich daar vestigen en infrastrukt uurwerken. Weldra echter bleek dit ontwikkelingsprogramma onvoldoende te zijn. De imigratje van het noorden naar het zuiden ging door! Het voornaamste objektief van het plan werd aldus niet bereikt. Meteen werd het regionaal beleid verscherpt en aangevuld. Teneinde de migratie van het noorden naar het zuiden af te remmen werd het regionaal beleid afgestemd op kleine groei polen. Er werd een systeem van steunverlening uitge werkt, waarbij 25% van de bevolking betrokken was. De vijf grote centra Osla, Kristiansund, Stavanger, Bergen en Trondheim ble ven van iedere steun uitge sloten. De meest geïsoleerde gebieden kregen tot 35% 2.OVERHEIDSINITIATIEVEN subsidie bij investeringen Waar overheidsinitiatieven goedkope leningen en over- in de ekonomische sfeer in talrijke Europese landen reeds lang tot de traditie behoren (denken we maar aan Frankrijk, Zweden, Italië, Spanje, Noorwegen, Ierland e.d.) en in steeds méér landen tot stand komen. (Denken we maar aan de recente oprichting van een grote nationale oliemaat schappij, die begin 1975 operationeel zal zijn en die aan de Duitse Bondsrepu bliek een belangrijke graad van onafhankelijkheid t.o.v. de oliekoncerns zal verle nen), staan wij in België op dit vlak nog praktisch ner gens. Deze toestand vloeit vooral voort uit de hevige tegenstand vanwege be paalde politieke en econo mische milieus tegen open bare initiatieven. Nochtans zou het openbaar initiatief integrerend deel dienen uit te maken van de regionale ekonomische poli tiek. Immers (zoals De Stan daard van 7.8.1974 terecht bloklettert i.v.m. Noorwe gen, staatsbedrijven steunen regionale ontwikkeling), de staatsbedrijven vormen een uitermate interessant en on misbaar beleidsinstrument in de handen van de overheid met het oog op een efficiënt regionaal beleid. Voorbeel den hier te lande en elders in Europa hebben ons gesterkt in de overtuiging dat alleen een vrij omvangrijk en diep gaand overheidsingrijpen, m.a.w. een «aktief» regio naal beleid in staat is om de grote regionale verschillen inzake tewerkstelling en in komen weg te werken of hiertoe in belangrijke mate bij te dragen. In ons eigen land blijven, niettegenstaande 15 jaar regionale ekonomische poli tiek, nog grote inkomen- en tewerkstellingsverschillen bestaan Het privé-initiatief aangemoedigd door aanlok kelijke subsidies, is niet in staat gebleken, hier noch elders, de regionale tekorten aan te zuiverenOp sommige plaatsen nemen deze ver schillen nog toe! Het wordt dus de hoogste tijd dat deze politieke herdacht wordt en dat naar nieuwe supplemen taire aktiemiddelen uitgeke ken wordt! Noorwegen, dat kan bogen op bijna een kwart eeuw heidswaarborg vulden het pakket aan. Naast de steunverlening nam de overheid voortaan echter zelf actief deel aan de industrialisatie door onder nemingen op te richten ondervorm van staatsbedrij ven of joint-ventures met binnen en buitenlandse be drijven. Dit laatste sloot trouwens voortreffelijk aan bij het tot stand brengen van meer export-gerichte aktivi- teiten, iets wat ook voor ons land niet zonder belang is. Momenteel is de electrici- teitssektor in Noorwegen een staats- en gemeentelijke aangelegenheid. Tevens zijn belangrijke staatsparticipa- ties terug te vinden in belangrijke sektoren zoals aluminium en metaal. Het grootste aluminiumbedrijf van het land Ardal op Sunndal Verk is een joint venture van Alcam Alumi nium (Canada) en de Noorse staat Teneinde het overheidsini tiatief definitief burgerrech ten te bezorgen en aldus eindelijk een efficiënt regio- rijde luid naai beleid mogelijk te n5regl ken, dient eens en voor goyke afgerekend te worden een tweetal stellingen «mythen»), waarop de genstanders van het ov heidsinitiatief zich voort rend beroepen 1. De overheid dient zich weinig mogelijk in te lat met het economisch lev en mag vooral niet raken a het privé-monopolie inza het industrieel initiatief 2. Overheidsonderneming zijn perdefinitieverlieslate en dus ook, uit het financié oogpunt niet gewenst. j Wat de eerste stelling b treft, deze vindt haar oc sprong in het zuiver liberal tisch economisch denke waarbij de rol van de staat! hoofdzaak beperkt is deze van politieman, sterke arm, en dit bescherming van het viijf rend sociaal-ekonomii systeem. Dat deze liberale staatska ceptie een taai bestaat he« blijkt uit het feit dat wij de basisidee zelfs nog terugvi den in de recentste reg-'r ringsverklaring van 30 ap v> l 1974: «Het privéinitiat^L^ blijft de grondslag van oi ekonomisch bestel». In het licht van dergelijl j» basisstelling maakt het eki nomisch plan, alle moc( - frazen hieromtrent in rfop regeringsverklaring tenspij Oos niet de minste kans. Immefi nog. het privéinitiatief staat b» ven het plan en niet om» Sam keerd. Wellicht is dei 8rcn situatie, waarbij de prioritc mce ten op hun kop wordp gezet, de reden van t\ ongenoegen omtrent planning in België, zoals onlangs nog door de kc q w missaris bij het Plan, de H hen Maldague, werd verwoord zc(c Tegenover deze liberal del tische staatskonceptie st( van len wij de idee van o T verzorgingsstaat en daarl Sint aansluitend deze van eqzesti ekonomie in dienst van gemeenschap. Deze ekon mie heeft als primordii taak aan de noden van gemeenschap te beantwoc den. Daarom kan ze n anders dan komform zijn a de opties van het sociaal konomisch Plan, dat ji werd opgesteld, rekeni houdende met de behoeft van de gemeenschap. I sentieel hierbij is dat overheid tot taak heeft de I «economie in dienst van mens» te realiseren. Daari vloeit voort, dat de overhe het volste recht heeft oi daar waar zij dit nodig act ekonomische initiatieven nemen. Dit kan bv. het gev zijn. daar waar het privé-ii j tiatief tekortschiet om tewerkstellingsbehoeften I bevredigen, hetzij in sekt( ren die voor het land v vitaal belang zijn, bv. energie. Martin Hutsebi b C eni hl. de i Corui ODii deel i hand door Een I Deze inrichten van vormingsile8cn vonden, waarop Vlaams-niO V( tionale figuren hun visie c 'aaLs' het Vlaams-nationalism^™Pc zullen uiteenzetten. De doeling van zulke avonden duidelijk gericht op vormend aspekt, zodat acf"" teraf de diskussiepuntef verder uitgewerkt kunne" worden. Op arrondisserm teel vlak heeft h3t Vlaai nationalisme een uitgebrei werking. De Aalster jom ren bleven achter willen daar nu iets aan do< Samen met een Tak-ah vaardiging uit Aalst om leiding van Alex Coolt heeft Christel Buyse VUJO-kongres dat in Sli Niklaasdoor 750 deelnemi werd meegeleefd, kritis gevolgd en ook deze bedi kingen zullen op de kontal vergadering naar voren bracht worden. Wie inter^Q Bii) se heeft voor de VUJO-w&^j-j^' king kan altijd inlichtingïDe/.e verkrijgen in het VUJO-ljj kaal, café Windsor, Albe! Liénaert straat 28. D.D De schaarbeekse loketten- oorlog is ook reeds tot Aalst doorgedrongen! Inderdaad, bij de TAK-betoging vorig weekend kwamen meer dan honderd Aalstenaars opda gen, met een licht overwicht van de jongeren. Deze jon geren, behorende tot aller hande strekkingen hebben door hun deelname aan Vlaams-nationale manifesta ties, zoals afgelopeirwoens- dag in de Vlaamse scholie renbetoging te Gent, de nood uitgesproken om meer gekoordineerd te kunnen optrederv De huidige Vujo-voorzitter Mark De Meyer heeft hierop ingepikt en heeft voor zater dag 22 maart een vergade ring belegd waartoe alle Vlaamse jongeren hartelijk worden uitgenodigd. Deze vergadering die zal doorgaan in de bovenzaal van café «Gulden Vlies» gelegen aan het Esplanadeplein te Aalst heeft als hoofddoel de Vlaams-nationale akties in Aalst te aktiveren. Dit zal voornamelijk bestaan uit het luwe lanif at ba iPnipai

De Voorpost | 1975 | | pagina 2