W'i LEDE: KERKELIJK ZANGKOOR HULDIGT VERDIENSTELDKE LEDEN io KLADDERADASJ AALSTERSE AKKEFIETJES ZO ZIE JE DAN MAAR WEER LEEDSE FLODDERS De Voorpost - 21-3-75 - 3 'ijdens haar jaarlijks eetmaal luldigde het kerkelijk st. ik te nj;reg0riuskoor drie ver diens te- 'oor 9°ljke leden. Samen zijn ze goed den voor zowat 130 jaar lidmaat schap. Mej; Jeanne Tanghe, en de heren Jozef Heiremans en Alfred Bogaert kregen vanwege Grens blijft grens iet ov voorc it zich te lat ch lev ie mza leming ieslate inancié Hing b aar ber denk staa iet vi aatska aat het wij óf erugv Hnitiat van o ;,v ergelijl 'n c Op de Boeckhoutberg staal de historische grenspaal tussen tenspi Oost-Vlaanderen en Brabant met het opschrift in 't Frans er Immeti nog. Al heeft een grenspal geen betekenis meer dan toch blijven taat bt ook deze van provincies grenzen een harde lijn. t omgi Samenwerking voor bv. waterzuiveringsstations over provincie- dei 8ren/en been blijkt nog niet mogelijk. Ook de fusies hebben er mee af te rekenen (1b) ent oals d ie ko| de hd 2 !V1idden maartse buien gezeten kriebelt een maft idee in onze vonrdB "ersenPan'1,31 bet lente is./ We sodemieteren onze luie winterse I h oil ZCtC' d° romme'boek in en gaan De Voorpost lekker lezen midden IIDeraiJ de behagelde krokussen en zijn het verder oneens met Urbanus tie St® van Anus, want de wereld is nog niet om zeep VÜn J? TwCC riviersnelbo,en van de Zeemacht lagen deze week de daar» Sint-Annabrug gezelschap te houden./ Aalst, oorlogshaven met an e( zestig meter hoge silo-bunkers in de nabijheid./ itseba ekon nordif ntwoi znn a iciaal verhf eft or 3ver et qev 0 Dit is de man die ulieden aan het oppeppen is om zondag a.s. deel te nemen aan de 42 km lange footing van de RBITO./ Wie de handschoen opneemt zal het voorwaar lastig hebben tegen deze door en door getrainde wat de foto laat vermoeden bonk. ten kleine randbemerking, met de flest van Lieven is het oké./ Ueze tip voor loze gappers die het vehikel mochten aantreffen tegen de gevel van een of ander alternatieve kroeg./ O Vooraleer we deze welbewuste vrijdagavond tilt slaan, deze laatste dagvaarding aan het adres van alle Corum Alostum Imperiale-leden voor de réunion bij Remis Buys, Landhuis, voor e overhandiging van de «gouden kartonnen plaat» van het Lorum en de kartonnen kussen van De Voorpost/ ebreir 5 jong n doe k-afg ond neme kritist bede1,1 ontal ren g intere O-W' luwclijkcn te Moorsel geven nogal eens aanleiding tot ludieke ^manifestaties. De jonggehuwden vonden vorig weekeind nogal htingH), JJO-» Albe *at barrikades op hun bruiloftsdag O Binnenkort verschijnt op initiatief van het stadsbestuur een hc waarop alle zomcrmanifestatics te Aalst vermeld staan./ ".|Teze affit'be is bedoeld om vooral buiten Aalst toeristische Propaganda te maken./ BRENDAN het bisdom een medaille en een diploma uit de handen van voorzitter Raf Bosman. E.H. Deken Schcire betrok in zijn hulde aan de jubilarissen ook de andere koorleden, zonder wie er uiteraard geen sprake zou geweest zijn van een koor. «Het koor.» aldus deken Scheire, «heeft een onvervangbare rol te spelen in de verzorging en In februari jl. weigerde het Schepenkollege een machtiging tot vestigingen eksploitatie van het houtbewerkend bedrijf van J. De Bruyn, Ouden Dendermondsesteenweg 77, daar de inplanting in een woonzone ligt. Momenteel tekende de firma beroep aan bij de bestendige Deputatie te Gent. De informatievergadering voor de bewoners van de Biekorfstraat over de geplande aanleg van een bengelpark in deze straat werd verschoven naar volgende maandag, 24 maart om 20 uur in jeugdhuis Terlinden. De kalender van de wijkkermissen kwam klaar. Op 30 maart wordt er feest gevierd aan de Schietbaan. Op 6 april in de Molenstraat en kermis op St.-Apolonia. Zo gaat het verder: 13 april: A Rond, 20/4 Rozen, 27/4 Jacquet, 4 mei Meiboom, 11 mei kermis op Sint-Job, 18 mei op Park De Blieck en Drieveldenweg en de Dendermondsesteenweg. Op 25 mei in de Withuisstraat en op 1 juni in de Botermelkstraat. De week daarop op de Ledebaan en eind juni 20/6 de Stationswijk en braderie Nicuwstraat. 20/7 op de Houtmarkt en 27/7 is de Watertoren en het Park aan de beurt. Op 3 augustus is er feest op Sint-Anna en de week daarop volgend in de Bredestraat. Medio augustus 17/8 op de Dries, de 24/8 op de Arend, op 7/9 in de Diepestraat en is er braderij in de Zoutstraten. In de Meuleschetterstraat viert men feest op 14/9 en tijdens hetzelfde weekeinde .houdt de Dekenij Koolstraat haar braderie. Terwijl er op 21 september kermis is in de Steen- en Lindenstraat gaat er een braderie door op de Molendries en de Hovenierstraat. Katsjocken viert zijn grote dagen op Hoge Vestenkermis op 28 september. In de Molenstraat is het intussen braderie. Op 5 oktober is er Kat-kermis en braderie in de Kattestraat. 12/10 kermis op Mijlbeek, 19/10 op Brokkel en Kerrebroek sluit de kermisreeks op 26 oktober. De~vcreniging voor Aalsters Kultuurschoon houdt een tweetal daguitstappen. Op zondagnamiddag 13 april gaat het naar Gent vöoTBen bezoek^aan het klein Begijnhof, het Bijlokemuseum en Jiet St.-EIisabethbegijnhof. Nadien bijwonen van een opvoering van Euerwerk in de Opera, waar medelid H. Slagmulder optreedt. Prijs 260 F. alles inbegrepen. Vertrek om 13.30 uur aan postgebouw in de Nicuwstraat. Op zondag 11 mei is er een dagreis naar Oostende met ccn bezoek aan het Kultuurpaleis, hel Museum van Schilderijen, het Museum voor Heemkunde en het beluisteren van het beiaardkoncert. Na de middag wordt een bezoek gebracht aan het museum voor godsdienstige kunst, terwijl tevens kennis gemaakt wordt met de St.-Sebastiaans- handbooggildc. Prijs 150 F. alles inbegrepen. Inschrijvingen voor beide uitstappen bij penningmeester WAK: de h. C. Uyttersprot. Eikstraat 50. Aalst of op postgiro van C. uyttersprot.. Ekstraat 50, Aalst of op postgiro van C. Uyttersprot 000-0605297-17 te Aalst. Vrijdag 21 maart vieren de h. Jan De Wolf en Petrus Meganck in het rustoord St.-Licven hun negentigste verjaardag. Ter dezer gelegenheid wordt van 10.45 tot 12 uur aan de jarigen, hun familieleden en alle bewoners van het rustoord een receptie aangeboden. Het Kristelijk Verbond van Gepensioneerden verkoos tijdens een halfvastenleest in het Groen Kruis een prins- en prinses karnaval van de derde leeftijd. Ruim vierhonderd aanwezigen hadden de keuze tussen tien vrouwelijke kandidaten en zes heren. Uiteindelijk werd het Madeleine De Winter met een uitbeelding van «de vroedvrouw» en Jozef Cherreté met zijn interpretatie van «een boerken». Volksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick richtte zich in verband met het gerechtelijk ministerieel verslag over het stof van N.V. Beton wegenbouw verslag dat het had over gevaarlijke teerstoffen met een parlementaire vraag tot Staatsekretaris voor Leefmilieu K. Poma. Gevraagd wordt de nodige toelichtingen te geven of een eksemplaar van het verslag door te sturen en welke maatregelen zullen worden voorgesteld. Donderdag 10 april wordt overgegaan tot de opening van aanbestedingen door het stadsbestuur voor verbeteringswerken aan verschillende straten en pleinen van de tuinwijk «De Blieck». verder voor verbeteringswerken aan de verlengde Vilainstraat en het aanleggen van een wandelweg tussen de Boudewijnlaan en de Biekorfstraat, terwijl tevens de aanbesteding geopend wordt voor uitbreidingswerken aan het Muziekakademie in de Schoolstraat. Voor donderdag 17 april is er een aanbesteding voor het aanleggen van nieuwe voetpaden en herstellen van bestaande voetpaden naast een aanbesteding voor het oprichten van een opslagplaats met bureau door het stedelijk zelfstandig bedrijf voor waterbedeling. Dc alternatieve school voor ervaringsterichte opvoeding «De Weide» geeft maandag 24 maar vanaf 20 uur in het café «'t Utopieken» in het C.S.V., Wellekensstraat 45, een kontaktavond met «De Weide». Er is gelegenheid tot kennismaking, informatie, gedachtenwisscling, diskussie en gezellig samenzijn. De opendeurdag in dc lokalen van de school, Brusselsestecnweg 10 en 17 uur, dit om van bij nabij kennis te maken met de werking van het alternatieve schooltje voor kinderen van 3 tot ongeveer 9 jaar. De BS P-afdeling Aalst verhuist volgende maand naar het nieuwe huis der socialisten aan de Houtmarkt. Op 4 april gaat het afscheid door van het oud Volkshuis op de Molendries. Sprekers zijn Bert Van Hoorick overde politieke toestand en de h. Van der Heyden over ?hcrinncringen aan het oude Volkshuis», waarna met een optreden van John Lundström hulde gebracht wordt aan alle geranten van het oude Volkshuis. De dag van de socialisten in het nieuwe huis der socialisten en de huldiging van volksvertegenwoordiger Bert van Hoorcik naar aanleiding van zijn twintigjarig parlementair mandaat gaat door op zaterdag 19 april. Het 1-Mei programma van de BSP vermeldt o.m. voor woensdag30april meiavondkoncert volkshuis. Traditioneel trekt op 1 mei de optocht door het stadscentrum. opluistering van de kerkelijke diensten». Voorzitter Bosman schetste dan op gemoedelijke wijze het beeld van de drie gevierden. Mej. Jeanne Tanghe ontving de gouden medaille in de orde van St Bavo. voor 50 jaar lidmaat schap» Sinds haar .negende jaar was haar stem te horen in de Leedse kerk. Organist-koster beiaardier Jozef Heiremans kreeg de zilveren medaille in de orde van St Bavo -voor 40 jaar verdienstelijk werk. Gemeente- sekretaris Alfred Bogaert kreeg dezelfde medaille, voor 40 jaar lidmaatschap, waarvan meer dan 25 jaar als dirigent. Voor dien was hij reeds dirigent geweest van het knapenkoor van Serskamp, zijn geboortedorp. Uiteraard werd het feest beslo ten in een muzikale sfeer. MARCOLE Alfred Bogaert: 40 dienstjaren Deze kinderkoppen van de Bellaert behoren reeds tot het verleden Jozef Heiremans, 40 jaar ver diensten Mej. Jeanne Tanghe: 50jaar lid Volgens de gangbare normen hoorden we gisteren over een buro gebogen te zitten om bij een pijnigend licht de Franse grammatica in te studeren. Maar we maken onszelf zo gemakkelijk wijs dat er zoveel redenen zijn om in de stad te vertoeven, en vandaar waren wc weer op zoek naar kursiefjesstof. (Het stof van de NV Betonwegen- bouw verveeld ons reeds elke morgen, leerstof moeten we elke dag assimileren dus opteren we 's weekends voor kursiefjesstofOver igens, dachten we, het nuttige aan het leerrijke koppelend en tevens nog een konstruktieve daad stellend, als we eens een bezoekje brachten aan Sodiga (sociale dienst gastarbeiders te Aalst) en daar dan meteen een affiche ophangen voor de soaurèe Belgo-Espanola van 12 april, mogen we dat toch wel een prachtreden vinden om onszelf wijs te maken dat we' r reeds lang moesten geweest zijn en er geen uitstellen aan is. Waar je dan in zo'n sociale dienst ergens een of andere inlandse idealist of sociaal assistent zoudt verwacht hebben, kom je binnen en zijn er enkel jonge Marokanen en Tunesiers die zitten te kaarten en we! even een beurt wachten om je een pint te schenken. Er komen nog enkele noord-afrikanen binnen en met je mondvol frans die je kent bevestig je dat je in deze stad woont. Hijzelf zegt dat hij hier reeds drie jaar werkt, het weer hier ver schrikkelijk kan zijn voor iemand die de snikhete zomers en de zachte regenvolle winters van het middelandsezeeklimaat gewoon is, en er ten slotte zo'n groot mentaliteitsverschil is. En hij wijst het me aan hoe groot. Ja, zeg ik, das wel waar. Vooruit zegt ie, waarom mogen wij potverdekke niet dansen in de hier zou op de brt een pieptoon komen, wij zetten enkele puntjes en je kijkt zelf maar eens of de dancing waar je zwoele uurtjes door brengt al dan niet -INTERDIT - is en vult desgevallend zelf in). Het antwoord blijf je op zo'n vraag schuldig. Je kan natuurlijk wel zeggen dat het waar is maar maakt liever de bedenking dat het komt omdat de mensen elkaar niet kennen, wantrouwig zijn, bevooroor deeld. En op dit chapiter belang geraken we'r nog moeilijk af. Er wordt een pintje bij getrakteerd een sigaret aangeboden en door een nu niet meer te achterhalen reden strandt het gesprek op de plage van de klub mediteraannée van zijn dorp. Persoonlijk zijn dat van die dingen die we verachten, zeker in een land als Marokko dat bijna geen industrie heeft, en dus zeg je dat. Ja maar volgt daarop, het toerisme is de hoofdbrok van de Marok kaanse ekonomie, dat brengt veel op. Ja, maar daar kruipt ook veel geld in, zeg je, en misschien wel om de prestige? Hij tracht het gesprek te verschuiven, en zegt dat het eerder onfair is van de andere Arabische olielanden dat hun land evenveel betaalt als de Europese. Je zou willen zeggen dat dat misschien komt omdat het modern Marokko politiek zo Europees is, maar doet het niet. Je talenkennis is te beperkt, je wil je zacht uitdrukken en weet boven dien dat hij nog teveel houdt van le royaume Marocain om er zo over te denken. Hij zegt wel dat hij in het Dendermondse bedrijf waar hij werkt, arbeidt als een dove, niemand buiten een ploegbaas schijnt er Frans te spreken, maar voelt zich blijkbaar geen speelbal van onze willekeurige ekonomie. Je denkt, daar praten we volgende keer wel verder over en je speelt tapbiljart of je speelt er geen. Intussen is er onopvallend een vijftiger binnen gekomen, hij is priester en we vermoeden ook medewerker aan het centrum. Dat klopt, hij spreekt erg overwogen. Er ontspint zich een nieuw ge sprek. over het sociaal statuut voor de gastarbeiders, dat er nog altijd niet is. En dat het jammer is dat er geen koördipatie is tussen al die groepen in Lokeren en Zele en Gent en op zoveel andere plaatsen. Zelfs in Aalst schijnen de kontakten onder elkaar pas te groeien. En waarschijnlijk zal dit wel de eerste stap zijn om er ooit zo'n statuut door te krijgen dat op iets trekt. Een soort vakbond, drukkingsgroep, gesprekspartner op gemeentelijk en nationaal ni veau. Nu kan men zich verschuilen, hangt alles af van de goodwill van het gemeentebestuur. Kan er officieel zelfs niet veel gedaan worden. Want sociale woningbouw voor gastarbeiders is bijvoorbeeld maar mogelijk als die mensen daar recht op hebben volgens een of ander statuut, en dat is er niet. En zo zijn er zovele dingen, waar we verder over pratenU iteindelijk bemerk je dat je nog enkele affiches van het Spaans Feest mee hebt en vindt dat je maar eens moet gaan kijken. Kom je dan in een café waar net enkele Schaarbeekbetogers zijn toegekomen of al een hele avond zitten, toeterniettoe. En vraag je de affiche op te hangenof ene die daar zit zegt dat ze die gastarbeiders maar moesten builen steken. En je zegt niks, want kan je dat nu menen, kan je nu zo eng denken? Verdorie, een vriend vertelde me later op de avond dat hij tijdens de vorige vakantie bij de NMBS werkte en gevraagd had om de treinen schoon te maken. En weet je dat hij de enige Vlaming, bleekhuid en Belg was. Degenenen die naar Brussel op en afrijden kunnen het trouwens elke dag zien. Nu. steek die buiten en je verstikt in je eigen nest.' En als je ze nodig hebt, wel wees dan konsekwent en denk aan die goede Vlaamse deugden als daar zijn: de gastvrijheid en eerlijkheid LIEVEN MATTHIEU Hel CMBV hield maandag jl. een eauserie over .Ekonomie en de Mens» l|m) In het lokaal «Graaf van Egmont» heeft een algemene vergadering plaats van het P.V.V. kanton Aalst. Staatssekrctaris Louis D'haeseleer die dc aanwezigen verwel komde, besprak bij een korte inleiding het doel van de bijeenkomst en bleef even stilstaan bij de huidige regerings- politiek. Na kennisgeving van de kandidaturen werd overgegaan tot de verkiezing van het dagelijks bestuur. Werden verkozen: Voorzitter Staatssekrctaris Louis D'haeseleer lste ondervoorzitter: Van Liedekerke Omcr 2de ondervoorzitter: Reynaert Ray monde Leden: Paridacns Antoine - Everaert Pierre - Van Renterghem Willy - Lorie Marcel - Van Pollaert Louis, de provincieraadsleden A. De Maght-Aelbrecht en Cyriel Noël die van ambtswege deel uitmaken van het dagelijks bestuur. Als adviserende leden die de jeugdgroepen vertegenwoordigen werden verkozen: Lambrecht Antoon van Herderscm en De Gols van Aalst. Samen met het dagelijks bestuur werden in het kantonnaal bestuur opgenomen: de plaateÜjkc afgevaardigden naar rato van één afgevaardigde per 50 leden. S Eén afgevaardigde per erkende P.V.V.-vrouwcnvereniging 2én afgevaardigde per erkerfde jeugdgroepering de afgevaardigden van de liberale syndikale en sociale groeperingen. Maken anderzijds van ambtswege deel uit van het kantonaal bestuur dc plaatsvervangende senatoren, volksvertegenwoor digers en provincieraadsleden die het kanton bewonen, zijnde: Alfons Singclijn, Diane Van Renterghem-D'haeseleer, André Meert en Louis De Moor. De voorzitter brengt ook nog ter kennis dat in de toekomst periodiek een P.V.V.-magazine zal verschijnen en worden goegestuurd aan alle partijleden. Anderzijds wordt voor september-oktober een nieuwe algemene vergadering gepland, waarop een gekende spreker zal worden uitgenodigd, terwijl ook het voorstel werd gedaan gewestelijke bijeenkomsten in de grote gemeenten te beieggen. Bij de eerstvolgende vergadering van het dagelijks bestuur zal overgegaan worden tot het opmaken van een aktiviteitsagenda voor de v olgende maanden. Nadat in 1973. ter gelegenheid van de vijfhonderdste verjaring van het ontstaan van de boekdrukkunst, de Dirk Martens-pers werd gerekonstrueerd. werd recentelijk het initiatief genomen een museum voor de drukkunst op te richten in de stad. Kontakten hadden reeds plaats met de federatie der grafische bedrijven. De plaats waar het museum zal ondergebracht worden is evenjwel nog niet bekend. Personen die over oude drukmachines, alle dokumentatie i.v.m. de drukkunst vanaf 1500 tot heden, zoals katalogi van drukkerijmachines, oude foto's enz.... beschikken worden verzocht zich in betrekking te stellen met de dienst onderwijs en kuituur, Kattestraat 33, Aalst (tel. 053/21.57.51, toestel 141) of rechtstreeks met Schepen van Kuituur de h. G. Van den EedeTel. 053/21.63.22. JOHAN VELGHE Jong Lede schijnt er dus weer bovenop te zijn. Eerst een puntje gaan halen op Eeklo (waar weinigen in slagen) en nadien de revanche tegen Aalter. Deze snoodaards be zorgden Lede immers de eerste pandoering dit sei zoen. Juist op tijd zeg ik. Over drie weken komt er 'hoog be zoek'. En de jongens van Frans en Wally zullen onge twijfeld voor een 'warme' ontvangst zorgen. Het schijnt dat ze daar in de Openveld- straat dat 'affront' van Merchtem nog altijd niet verteerd hebben. Verder wordt er deze week op diverse plaatsen 'gebelot' en gevist om prijs. Bij het kerkelijk zangkoor werd er nu eens niet gezongen maar gefeest. Twee leden hielden er al veertig jaar vol en een juffrouw zong zelfs vijftig jaar in het koor. Een halve eeuw zingen zeg. En als ik een half uur gezongen heb in mijn bad, doet mijn keel al pijn. Maar iedereen heeft nu ook geen stem zoals 'Jeanneken Tanghe'. De wandelclub van de gepen sioneerden richt haar eerste schreden naar de kapel van St Jozef 't Is immer Voge lenzang-kermis. De tijd van Dat laatste woordje is met tertijd ook meer symboliek geworden dan werkelijke kermis. De tijd van de danstent, de paardjesmolen en de kraampjes met versui- kerde appels is voorgoed oorbij. MARCOLE

De Voorpost | 1975 | | pagina 3