f text* DE SPORT Ontgoochelende ontknoping Ronny Buyle de beste GOUDEN PUNTEN r VOETBAL 3* RATIONALE Eendracht Zele- Excelsior Puurs 1-1 Eendracht Aalst-Denderleeuw 3-1 f Voetbaluitslagen i van zondag 20 april 1975 Voetbalkalender ivoor zondag 127 april 1975 Oudenaarde - K.A.V. Dendermande 1-2 w\11 14 Na de matte prestatie tegen Oudenaarde achtten we de komst van Puurs als en unieke gelegenheid om het geschokte vertrou wen van de Zeelse supporters terug op peil te brengen. De rood-zwarten zijn in hun opzet niet totaal geslaagd. Alhoe wel de prestatie beter was dan voor acht dagen kwamen na de rust te veel onjuiste voorzetten, werd de vrijstaande man zel den bediend en pakten sommige akteurs met een te persoonlijk spei uit. teerden John Coles was be paald niet in zijn beste doen en werd .terecht vervangen door Jacobs (voor deze achter speler wordt onmiddellijk in gegrepen, terwijl andere fa lende ploegelementen sedert maanden krediet krijgen in de oger» van de verantwoordelijke dirigenten). Jansegers heeft sedert zijn heroptreden na zijn kwetsuur in Aalst de grote konditie nog niet te pakken, daarbij bezondigde hij zich aan een paar nutteloze overtredingen, die geel voor gevolg hadden. Tenslotte zagen we Mare Coo- reman reeds beter presteren en daar bij liet hij een paar Tenslotte kwam het gelijkma kend doelpunt van Scham- paert, waartegen De Decker zonder verhaal stond, als een koud stortbad aan. BASISELEMENTEN NIET OP PEIL Eén der oorzaken dat Excelsior er in slaagde in de 89e min. gelijk te stellen was het ge brek aan concentratie tijdens de finaleperiode. De gedachte dat de voorlijn van Puurs niet bekwaam was om een doel punt te scoren lag hier mis schien aan de basis van. Voor afgaandelijk kwam tot uiting, dat enkele steunpilaren van de ploeg onder hun peil ak- mogelijkheden liggen om Puurs groggy te zetten. DE INZET VAN DE LOOSE Eendracht kende andermaal een opvallende start en dit gebeurde onder impuls van de heroptredende De Loose, die zwoegde voor twee en daarbij trachtte doelman Slowack vroegtijdig te verslaan. Deze inspanning alsmede een: uniek stukje dribbelkunst van Jan segers bezorgde aan beide spelers een open doekje, ter wijl Maes op voorzet van deze laatste de bezoekende doel man met een schuiver ver sloeg. Verder kwam het tot pogingen van 'Maes en Cooreman, een doorbraak langs De Beu Ie die het leder juist over de dwars- lat lobte en een 5-tal hoek schoppen. waarbij Slowack uit blonk door zijn gedicideerd plukwerk. Na de rust was er bijwijlen paniek in de Zeelse verdedi ging, terwijl langs de over- ii-. - De Denderleeuwse doelwachter kwam net op tijd tussen. In het derby der Denderstreek heeft Eendracht, zonder een grootse verrichting op te brengen, een onbesproken zege verworven. Het kon de overwinning tot in de cijferverhouding verantwoorden. Vooral in de eerste speelhelft was de thuis ploeg haast volledig de baas. Het bleef in deze tijdspanne bij enkele, maar dan toch weinig overtuigende tegenstoten van de bezoekers, die ook moeilijk een voldragen aanval in elkaar konden steken. Aalst was vooral in het mid denveld de beste dit inzonder heid door de werkkracht van een zeer bedrijvige Ronny Buyle. Buyle heerste inderdaad in de middenste sektor, en zette daarbij menige Aalsterse aanval op. daarbij had hij een voet in de beide Aalsterse doelpunten. Tot in de 29e i Aalst FC Denderleeuw 3-1 Oudenaard - KAVD 1-2 Eendarcht Zele - Puurs 1-1 Meulebeke - Jong Lede 4-2 S.K Lebbeke Petegem 1-2 S K. A3lst - Evergem 1-1 Geraardsbergen - Sparta Bug- hout 0-1 Terjoden - Zulte 0-0 Baasrode Sp. Geraardsb. 3-2 Sp. Appels - Nederename 0-0 Bonanza - Schellebelle 1-1 Waasmunster - Overmere 2-0 Opstal - Rupelmonde 0-3 Kruibeke - Robur 1-2 Gremebergen - Haasdonk 1-0 E. Meldert - Oudegem 1-0 E. St Gillis E. Gremb. 0-0 Boonwijk - Moenbeke Waas 0-2 WB St. Niklaas-R, Lebbeke 5-3 St. Pauwels - Heikant Zele 1-0 min konden de blauwzwarten nog voor een doelmatige af weer zorgen,, doch naderhand werd die verdediging toch een paar keer overmand. Bij het openingspunt leidde Chris De Smedt de aanval in. Hij be reikte de vrijstaande en naar voren geschoven Buyle, die op zijn beurt De Potter aanspeel de. Deze laatste maakte een halve draai en schoot de bal dan door de winkelhaak. Voor dien hadden de bezoekers evenwel hun verdediger Goos- sens verloren wegens een kniekwetsuur In de 33e min. lag Buyle, die bij haast alle Eendr.-akties was aan de basis van het tweede doelpunt. Zijn voorzet bereikte toen Dirk Dierickx die de bal over het hoofd van de verbouwereerde doelman Verhulst in de uiter ste hoek van het doel lobde Die 2-0 star.d kon Aalst op dat ogenblik beslist verantwoor den. Daarna 6Choot Maturo de bal nog tegen de zijstaak. In de tweede speelhelft kwam Denderleeuw, dat ook de ge kwetste De Smet door Vlaes moest vervangen toch iets meer in de wedstrijd, mede door het feit dat bij Eendracht de inspanningen van de eer ste speelhelft sporen hadden nagelaten. Van Bockrijk, de beste bezoeker, zou het tegen zijde Cooreman een inzenden van Lambrecht op de paal kopte, waarna Jansegers een schot via de voet van Weyn op het doelhout zag belanden. Eer. hard schot van De Beule vioog in de handen van de bezoekende portier, waarna Goossens, een der beste spe lers bij Eendracht de zaken trachtte te forceren. Langs de overkant probeerde Van de Ven van ver keeper De Deoker te verslaan, Weyn plaatste een kopbal op de winkelhaak en daarna werd een voorzet van rechts in de vlucht door Schampaert prach tig besloten. De ploeg De Decker, Lam brecht. Goossens, Martens. Coles (58e min. Jacobs) Sza- pinsky, De Loose (85e min Steur), Cooreman, De Beule, Jansegers en Maes. Heden speeldag is Eendracht vrij, terwijl op 4 mei de schok tegen Gantoise in de Elststraat doorgaat om de kompetitie op 11 mei te Dendermonde af te sluiten. B. FC Denderleeuw - KAVD Wilskr. Moorsel - St -Wetteren ij St. Dendert - Baasrode Sp. Appels - Terjoden Opstal Sinaai E. Meldert - Erondegem Zele-aanval. Zele-Puurs. Achterspeler Weyn van Puurs stopt BROUW Ondanks het aandringen der Zeelse forwards kwam er geen tweede doelpunt. Na de mindere prestatie op Zottegem is K.A.V.D. ei in geslaagd de volle inzet te gaan weghalen bij Oudenaar de. De wedstrijd oriënteerde zich ten gunste van KAVD na de kampwisseling toen trainer Bertels zijn wisselspe lers in het veld had gebracht. De thuisploeg was eerdei gelukkig op voorsprong gekomen toen Alain Verstraeten met het hoofd was tussen gekomen en het leder buiten bereik van de Dendermondse goalie in doel verdween. Ruim een halfuur liep K.A.V.D. gebukt onder deze tegen slag. (JM) punt voorbereiden. Hij vlamde de bal tegen de voeten van de Aalsterse doelman Jan segers aan en Janssens her nam met sukses. Gestimuleerd door dit doelpunt hielden de bezoekers gedurende enkele minuten de bovenhand en be dreigden nog een paar keer de Aalsterse doelman die een eerder rustige eerste speel helft had genoten Aalst her stelde in het zesde kwartier het evenwicht en net voor tijd versloeg Deckers de verraste Verhulst, en bracht aldus een, voor al voor de eerste pe riode, verantwoorde juiste uit slag op het score bord. J.V.H. Een doelkans voor Eendracht Aalst tegen Denderleeuw Paars-blauw was nochtans flink begonnen, met snelle kombinaties. Een tweetal kan sen werden evenwel onbegrij pelijk verknoeid en toen Ou denaarde op winst kwarh ging de ganse K.A.V.D.-elf aan het zwalpen Dit was trainer Ber tels niet ontgaan die dan ook de vervangingen doorvoerde die hij noodzakelijk achtte. Moons kwam de plaats inne men van De Weirt en Van Hols- beek kwam in het veld voor Abbeel. Dit alles resulteerde in een gunstige kentering. Moons, die t-jdens de donderdagavondtrai ning reeds de aandacht op zich had gevestigd door te be weren dat hij eens zou laten zien dat hij een geboren mld- voor was, voegde de daad b het woord Bij de hoge voor zetten die door de Dender mondse middenvelders voo- het doel van Oudenaarde we.-- den gebracht toonde hij zich zeer bedrijvig. Onmiddellijk werd hij dan ook met oan speciale lijfwacht bedacht. D.t oelette niet dat hij Van Bergen zou toelaten K.A.V.D. vrij snel op gelijke hoogte te brengen van de thuisploeg. Ook bij hoi tweede Dendermondse doel punt. dat de zege zou bren gen zat Moons er voor een heel stuk tussen Hij kopte de hoge voorzet van Van Bele in de voeten van de vrijstaande Schollaert. die de kans niet liet liggen. In het middenveld leverde Van Holsbeek een flin ke prestatie Hij bezit trou wens heel wat meer maturite" dan Abbeel. Zijn inzet luidde trouwens de heropstanding van K.A.V.D. in, na een periode waarin de ploeg de nederlaag nabij was geweest. Meteen veroverde K.A.V.D- twee gou den punten, die in het degra datiedebat wel eens van door slaggevende aard zouden kun nen zijn. Het Is mogelijks nog iets te vroeg om mosselen te roepen, maar te Oudenaarde werd toch een beslissende stap gezet die naar de redding moet leiden. Slaagt de Den- derploeg er nu ook In a.s. zondag bij Denderleeuw iets van de inzet te gaan inpikken dan mag men het verder ver. loop rustiger tegemoet zien. Veel wijzigingen moet men niet verwachten op uitzonde ring van Joël Van den Bos sche. die de wedstrijd enkel als toeschouwer zal bijwonen als gevolg van gele kaarten Chou» De Bleeckere komt dus opnieuw In de basisploeg V.C /MEBfKX 5TflBT NET EENDER RF ÊEïTEiDfltS DE TV ERMERH S HOEZO ZE BREM RLLEBEI OP HEI ZELFDE OBEH&ÜK ili HKVE JU-»-—K

De Voorpost | 1975 | | pagina 14