ZEGE VAN DE WILSKRACHT DE WATERKANS VAN S.K. GREM- BERGEN VERDIENDE AFSTRAFFING Geen overwinning bij afscheid van Richard Vermeulen GERED? GOEDE EERSTE HELFT C C ROBUR MOERZEKE LAATSTE STORMLOOP VOOR "HET" PUNT Schellebelle hield hoofd boven water VOETBAL BEVORDERING Meulebeke - Jong Lede 4-2 Eddy Bel Ion houdt Merchtemse titelkansen gaaf Geraardsbergen -Buggenhout 0-1 le PROVINCIALE S.K. Lebbeke - Petegem 1-2 S.K. Lebbeke nam afscheid van Richard Vermeulen BERT MICHIELS VERLAAT SPARTA BUGGENHOUT S.K. Aalst-Evergem 1-1 Baasrode-Geraardsbergen 3-2 EINDESEIZOENWEDSTRIJD Appels - Nederename 0-0 OPNIEUW ZWAAR GEKLOPT T H 16 Lede kan de titeldromen opbergen voor betere tijden. Zelfs een overwinning zou nog weinig nut gehad hebben. Koplopers Merchtem en Eeklo zegevierden allebei. Met slechts twee wedstrijden die nog te spelen zijn, was de achterstand meteen onoverbrugbaar geworden. Bovendien kon Lede in geen enkel opzicht aanspraak maken op een puntje in Meulebeke. Reeds bij het eerste kwartier werden de groen-witten onder de voet gelopen door snelle en verrassende Westvlaamse aanvallen. Die overrompelende aanhef resulteerde in twee doelpunten. Naar het einde van de eerste helft kwam Lede moeizaam terug. De Ruyck en Christiaens zorgden voor een 2-2 score. De afstraffing zou echter pas na de rust onheilspellende afme tingen aannemen. In het middenveld was Van Moerkerke heer en meester en joeg zijn aanvallers met de regelmaat van een klok naar het Leedse doel. Lede speelde ronduit slecht, zonder inspiratie en zonder noe menswaardige inzet. Via Annoo en Desmet vond Meulebeke nog tweemaal de weg naar de netten van Rik Van Boven (die na de rust Vermoes verving). Deneef werd vervangen door Gabriels... de traditionele Leedse wissel. Maar het mocht allemaal neit baten. De ganse ploeg verkeerde in een rotdag en werd volkomen verdiend verslagen. Een wedstrijd tenslotte, waaraan liefst zo weinig mogelijk inkt vergooid wordt. MARCOLE. De Brabantse bevorderingsploeg H.O. Merchtem staat op twee wedstrijden van het einde aan de leiding met één puntje voor sprong op Eeklo. Vórige zondag geraakte Merchtem slechts met de hakken over de sloot door Aalter met een Arsenalscore naar huis te sturen. De grote man op het terrein was de Buggenhoutenaar Eddy Bellon. Broer Raf Bellon moest zich reeds na een kwartier laten vervangen wegens een kniekwetsuur. Het word een meniscus operatie zodat voor Raf hel seizoen meteen ten einde is. Een zware tegenslag voor Merchtem alleszins. Vorige zondag was Eddy Bellon de grote figuur in het treffen. Als voorstopper ving hij de ene na de andere Aalterse aanval met gemak op, en toen zijn maats vooraan moeilijk in scorepositie geraakte haalde Eddy herhaaldelijk enkele rushes uit waarmee hij paniek zaaide in de bezoekende verdediging. In de zeventigste minuut spurtte Eddy opnieuw naar voor, lukte een mooie één-twee beweging met een ploegmaat en kreeg een schietkans. De Buggenhoutse gemeentebediende aarzelde niet en keilde de bal keihard voorbij de Aalterse doelman. De wedstrijd was meteen gespeeld en als een echt klubspeler bleef Eddy Bellon van dan af terug in zijn stopperspositie. De Eddy Bellon van vorige zondag zou in ereafdeling vast niet misstaan. (MH) Sparta Buggenhout heeft de kompetitie 1974-75 op zege vierende wijze afgesloten. De Spartanen waren te gasl bij Geraardsbergen dat vóór de aanvang van de wedstrijd met Buggenhout de elfde plaats deelde. Bert Michiels, had zijn jongens op het hart gedrukt zich nog eens speciaal voor hem in te zetten, omdat zijn afscheidsmatch een zege zou opleveren. Dit hebben de Spartanen dan ook gedaan. Freddy Rochtus steeds goed voor een of meerdere doelpun- en schoot reeds in de 9e mi nuut raak en deze voorsprong hebben de Buggenhoutenaren dan met klank weten te ver dedigen. De schaarse lokale aanvallen werden netjes opge vangen door de Buggenhoutse mfdd euvel de rs bij wie Norbert Van den Dungen in de tweede speelhelft een flinke prestatie leverde, samen met Tilly, die blijkbaar ook zijn punch had weergevonden. Achteraan ken de men niet het minste pro bleem en doelman Preveniers kon genieten van de eerste echte lente zonnestralen. Trainer Michiels was na af loop tevreden over de pres tatie van ziijn ploeg. Zijn vraag dat de dertien spelers gelegen heid zouden krijgen aan bod te komen werd positief beant woord. gezien aan de rust Van den Troost en Coninckx vrij willig hun plaats afstonden aan Norbert Van den Dungen en Verhust. Hiermede is op nieuw een kompetitie afgeslo ten bij Sparta Buggenhout. ploeg die hard heeft moeten knokken om in de reeks te blijven, maar ondanks de vele tegenslagen met gekwetsten slechts negen maal werd ver slagen wat overeenkomt met de 4de uit de reeks Met een beetje meeval hadden de Spar tanen dan ook heel wat dich ter kunnen eindigen. VG. De laatste wedstrijd van het seizoen werd geen overwinning voor de jongens van het Konkelgoed. Het afscheid van kapitein Richard Vermeulen had men graag gevierd met een daverende overwinning. De zege zat er in, maar het lot besliste er anders over. Het zag er naar uit dat de nog 150 supporters waar zouden krijgen voor hun geld want na 10 minuten kreeg doelman Verhavert het erg warm toen Coussement nipt naast besloot. Lebbeke akteerde goed en vooral oefenmeester De Vlegelaer was zeer bedrijvig. Het was hij die na 20 minuten de thuisploeg op voorsprong knalde op pas van Roland Delsin. De Lebbeekse vreugde was van korte duur want amper zes minuten later kreeg Taelman een kans. Toen hij op doel besloot duikelde Verhavert over 'het leder en stonden de ploegen gelijk. In de eerste helft kregen de persmensen niet veel meer te noteren. Enkel viel Delsin nog op toen hij op pas van Mark Van der Jeught nipt naast knalde. Na de rust berustte iedereen schijnbaar in het lot. Men nam genoegen met een gelijk spel Vóór en na de wedstrijd S.K. Lebbeke - Petegem werd kapitein Richard Vermeulen gehuldigd. Richard stopt mei voetballen. Reeds geruime tijd hcd hij zijn klub ervan verwittigd dat hij bij het einde van dit seizoen afscheid zou nemen. AANSLUITING EN KAMPIOEN Richard Vermeulen werd geboren op 13 april 1940 en tekende op 12-jarige leeftijd zijn aansluitingskaart bij S.K. Lebbeke. In zijn eerste seizoen speelde hij kampioen. Het knapenelftal haalde met afgevaardigde Florent Ver- schueren de titel in 53-54. Nadien volgde de scholieren reeks maar af en toe sprong Richard Vermeulen In bij de juniores. Boerken Vergauwen, toen oe fenmeester bij SK zag dade lijk het nieuwe talent. Het sei zoen 57-58 met de fameuze A- griep die vele spelers teister de deed Vergauwen een stap maken in de goede richting. Frans aarzelde niet om de toen 17-jarige Richard Vermeu len op te stellen in het fa- nionelftal tegen Olympia Gent. Lebbeke speelde 1-1. Het eni ge doelpunt kwam an de voet van Richard Vermeulen. Het was meteen de start van een lange loopbaan. SUKSES SK Lebbeke steeg naar bevor dering. Toen lieten Beerschot en Crossing interesse blijken voor Richard, maar deze wou te Lebbeke blijven. Ondervoor zitter Gustaaf Huyghens her innert zich ook nog de selek- tiewedstrijd Oost-Vlaanderen - West-Vlaanderen op het Ant werp stadion waar Richard Vermeulen de fameuze Jean Dockx belachelijk maakte. In bevordering speelde Richard 13 seizoenen, en in otaal 18 met S.K. Lebbeke. Nooit kreeg bij een verwittiging of schor sing. Richard werd steeds ge prezen voor zijn sportieve in zet en zijn fair-play. Hij bezet te alle plaasten in het fanion- eiftal en was steeds een grote meneer op het veld omdat hij uitblonk door zijn overgave en sportiviteit. Richard Vermeulen acht het ogenblik gekomen om afscheid te nemen. Hij staat zijn plaats af aan de jeugd. Nochtans zal SK. Lebbeke deze hoofdpion missen maar de klubdirigenten hopen dat de jonge spelers zich zullen optrekken aan de f.iguur van Richard Vermeulen Richard zal de jongeren zeker bijstaan. (vds) De beslissing is vrij verrassend gekomen. Bert Michiels, die er ingeslaagd was eer. flinke ploeggeest aan te kweken onder de Spartanen en het ondanks allerlei tegenslagen wist te klaren dat Buggenhout ook volgend seizoen eerste provinciaals blijft spelen, zag zijn kontrakt niet hernieuwd. De beslissing viel een paar dagen voor de laatste wedstrijd van het seizoen. Bert Michiels was er ten zeerste door verrast. Feit is zeker dat Bert Michiels te Buggenhout heel flink werk heeft verricht en het met beperkte mogelijkheden nog zeer ver heeft gebracht. Michie's' verblijf 'te Buggenhout is dus wel korter geweest dan algemeen werd verwacht. Wie zijn opvolger zal worden is nog een vraagteken al wordt in bepaalde kringen wel de naam van Piet Palmers vernoemd. V.C. Deze wedstrijd is vooral voor de Aalstenaars spannend en adembenemend geweest. Ze zou er inderdaad over beslissen of de ajuinen volgend seizoen ook nog in de hoogste provin ciale afdeling zouden uitkomen. De oranje-groenen waren hier voor nog in kompeititie met Appelterre dat vrij verrassend te Deinze won. Deze zege heeft echter niets uitgehaald want het gelijkspel volstond voor S.K. Aalst om zich op de veertiende plaats te handhaven Aalst moest echter in do partij met Ever gem al vroeg tegen een doelpunt achterstand opkijken. In de eerste minuut reeds schoot Barbé de bal tegen eigen touwen. Aalst was gedurende enkele minuten onder de indruk van deze opdoffer, doch het zou mettertijd sterker gaan drukken. Vooral onder impuls van een bedrijvige Van Royen, kwam de thuisploeg meermaals gevaarlijk opzetten. Van. Royen was al een paar keer foutief door de Center verdediging gestopt maar een derde maal keek de scheidsrechter de fout niet meer door de vingers. De strafschop werd door Van Royen omgezet 1-1. Na de rust zou meestal de thuisploeg aan aanvalsklok luiden. Het bleef echter bij deze 1-1 stand. JJV.H. Baasrode mocht het in zijn voor laatste kompetitiewedstrijd opne men tegen het reeds veroordeel- dé Geraardsbergen, dat met het oo'g op het volgend seizoen met heel wat jeugdige elementen aan trad. Baasrode had dan ook wei nig of geen moeite om in de eerste speelhelft een 30 voor sprong op te bouwen met doel punten van De Bruycker, Van Keer en Waumans- Na de kamp wisseling was de fut er evenwel uit bij de thuisploeg, terwijl de bezoekers met hun jeugd aan een heel wat hoger tempo gingen spelen, wat hen tot op 3-2 te rug bracht. Waumans en co gin gen in de eindfaze van de wed strijd dan toch opnieuw met wat meer inzet spelen zodat de volle inzet toch aan de Scheldeboord bleef. Al bij al Is men te Baasrode nog tevreden over de afloop van het seizoen. Of trainer Radis, die Dré Heyman opvolgde ook volgend seizoen te Baasrode van de partij zal zijn is voor alles nog niet geweten Wel wordt ge hoopt dat de inbreng van de jeugd het spelpeil van Baasrode zal blijven bevorderen en in de ze optfek rekent men alvast op een beter resultaat dan dit jaar het geval is geweest. V.C. Ook zondag tegen Nederename een ploeg die niets meer te win nen of te verliezen heeft in dit kampioenschap heeft Appels een punt moeten laten €r waren een paar kansen die een beter lot verdienden dan op de staak of een verdediger te stranden, maar ook dat speelt mee De Smet kreeg onderandere een der gelijke gelegenheid om te doelen m^ar miste jammerlijk. Het feit van de wedstrijd dat na de match nog op ieders lippen lag. was wel het afgekeurde doelpunt dat Ver- eecken scoorde. Hij benutte een falen van de doelman die de bal loste en de goed gevolgde Luc Vereecken rondde af. Groot was echter de konsternatie van de supporters die niet begrepen wel ke fout er werd begaan, sommi gen meenden dat er buitenspel mee gemoeid was anderen dach ten aan handspel. Achteraf ver namen ze dat de ref een fout op de bezoekende doelman bestraft had. De bezoekers kregen op het einde een stormloop van de Spar tanen op te vangen, maar zij de den dat feilloos, dit dank zij het grote werk dat Pfaff in het mid denveld op zijn schouders nam. Voor de rest was het een einde seizoenwedstrijd met weinig hoog tepunten, maar niettemin meende men te Appels meer te verdienen dan een scoorloóS gelijkspel R. HAALTERT W. MOORSEL 6-0 In zijn twee jongste wedstrijden had W. Moorse! liefst dertien doelpunten te inkasseren Op de jongste voetbaldag werd her te Haaltert ingeblikt en de Wils- karchtportier moest de bal liefst zesmaal uit zijn netten rapen Wilskracht kan voor deze opeen volgende negatieve resultaten echter enige verzachting inroe pen. De jongste speeldagen is men inderdaad druk aan het expe rimenteren, en de jongere spe lers die wel enorm bedrijvig zijn missen de nodige ervaring. Te Haaltert kon men na de eerste 45 minuten nog tevreden zijn met de 20 achterstand die in de 39e en de 45e minuut door Anto nio en Van Lierde werd op het bord gezet. In de tweede speel helft was de afweer van de Wilskracht formatie dan minder doelmatig met alle gevolgen van- dien. Van Lierlde (2). Stockman en Schouppe onderstreepten het territoraal overwicht van Racing met de nodige doelpunten. J,v H maar tijdens die dode momen ten braken de bezoekers los en lukten langs Van Coppe- nolle na 70 minuten een twee de doelpunt. Even dach men dat er een penalty kwam voor Petegem. Inderdaad doelman Verhavert had een bezoekende aanval ler vastgehouden maar de spelleider vond het niet meer nodig om deze elfmetertrap te fluiten. Wel duwde hij op vijf minuten vóór het einde Leo Pissens een gele kaart onder de neus, omdat Leo een be slissing niet kon aanvaarden. Lebbeke zette alles op alles en drong nog vijf minuten sterk aan, maar zonder gevolg. Men is tevreden over het af gelopen seizoen alhoewel men een betere klassering had ver wacht en had gehoopt op een promovering. Er komen veranderingen bij Lebbeke. De Vlegelaer en Ver meulen vallen weg terwijl de jongste onderhandelingen om de klub niet leven in te pom pen zijn opgeschort. Er blijft nog één struikelblok. (vds) De kom man Van broe Mee loop houc vraa het gezii geer wed: zien. staff De Haasdonkse doelman Verbraeken kan het le< verwerken. Geen al te hoge verwachtingen in kringen van de Grembergse derde provincialer dat zich schijnbaar met een tweede plaats in de rangschikking tevreden stelt. Eigenljk mag S.K. Grember gen wel boffen met dit toch wel prachtige resultaat. Theore tisch zit er nog een mogelijkheid in de kampioenstitel te ver overen. In geval het immers zondag aan huis wint tegen Hoogeinde, wat toch geen onoverkomelijke hinderpaal mag zijn. Maar dan moet leider Robur aan huis verliezen tegen het zwakke Heusden. Dit laatste lijkt ons wel erg onwaarschijnlijk, temeer daar de huidige leider ook ai aan een puntendeling voldoend heeft om de oppergaai in te pikken. SK Grembergen moet echter zien dat het beide punten wint. Een onverwachte nelderlaag van de lei der. ook al is dit niet waarschijn lijk is altijd mogelijk. Wanneer we de resultaten van de afgelo pen zondag in eerste provinciale bekijken, dan is daar ook het on waarschijnlijke gebeurd. Voorlaat ste gerangschikte Appelterre klopte Deinze op eigen terrein.: een Deinze dat hierdoor de twee de plaa's verloor en meteen een eventuele promovering. In Grem bergen zal men zich ook nog wel herinneren hoe K.A.V.D drie jaar geleden in Petegem aan een pun tendeling genoeg had om kampi oen te woilden maar paarsblauw verloor, en Lede werd kampioen. De Grembergse derde provincialer moet zorgen dat het aan huis te gen Hoogeinde wint. Moest Robur onverwachts toch verliezen dan zou de vreugde dubbel zo groot zijn. Van een tweede plaats is Sport kring alvast verzekerd. Wanneer in de vierde klasse Lovendegem zich kan redden, of wanneer er een fusie komt. maakt de tweedege- klasseerde kans na eindronde toch te promoveren. Volgens clubleider Burghraevc zou dat werkelijk 'de- aal zijn, want zegt til) wanneer we opnieuw tegen Robur kunnen uitkomen zijn we al verzekerd van vier punten Vermelden we nog dit dat de 16-jarige Wim Waegeman naar SK Beveren werd getransfereerd. Dit is dan de tweede Grembergsè jongere, na Patriok Verhelst die door een club uit België's hoogs'e voetbal afdeling wordt aan de haak ge slagen Opnieuw een bewijs van een voorbeeldige Grembergse jeugdpolitiek. E.D.M SK Grembergen-Haasdonk 1-0. 'Grembergen in de aanval, maar een tweede doelpunt kwam er niet. (JVE) 0p HofJ zeei Geen betere propaganda voor de laatste thuiswedstrijd van Robur Moerzeke dan de prachtprestatie van zondag j.l. te Kruibeke. Andermaal kwam tot uiting tot wat blauwwit in staat is en vooral de verrichting van Rene Vlaminck kreeg lofwoor- den van een neutrale voetbalkenner. Er is nog meer. Die onderstreepte duidelijk dat Robur nog lang niet vermoeid is, of veelbelovend voor de topper tegen Heusden, die meer dan duizend voetbalfans en nieuwsgierigen zal lokken. Eén winstpunt is voldoende om Moerzeke tot kampioen te zien promoveren met de geestdrift zoals het alleen in voetbal mogelijk is. Maar Heusden dat ook al „groten" uitschakelde aast op verdere buit. Zonder complexen zal het zoals alle andere ploegen Robur de nederlaag willen toedienen. Wat het zondagnamiddag worden zal laat zich raden. We zijn 'bewust van de zware opdracht die ons wacht, aldus clubleider en werker Jef De Maere. Hopelijk zullen onze spelers zonder overdreven last van zenuwen in het veld tre den. Wat mezelf betreft, hoe meer de dag nadert hoe zie ker ik me voeL Zoveel maan den van spanning tast de sterkste - naturen aan en ik hoop hartsgrondig dat het zon dag gebeurt In die zin dat ik me de gelukkigste mens op aarde voel. En ook de ge zondste. Robiir heeft het in Kruibeke bewezen dat het een waardig leider is. Het heeft zich door lopend de sterkste getoond, maar slaagde er echter niet in nog voor de rust voorsprong te nemen. Nochtans kregen zijn voorwaartsen de beste doelkansen voor de voeten In de tweede helft kanjerde Van Den Abbeele het leder in de plaatselijke touwen en met één gingen de bezoekende harten sneller kloppen. Even werd er gevreesd wanneer de Waaslanders gelijkstelden Al- bert Lelie, het steeds opdui kend gevaar, werd evenwel gehaakt in de fatale zone zo dat Walter Coen de daaruit- volgende strafschop feilloos kon p'aatsen. Meteen kon men opnieuw de overwinningsvlag- gen hoog in de wind laten wapperen, Dat de sfeer aan wezig is 'bewijst wel het feit dat aanhangers steeds maar later van de uitwedstrijden weerkeren wart op diverse plaatsen wordt het geluk met het nodige gerstenat door de keelgaten gespoeld. ONTLADING. Het is meer dan zeker dat Robur met zijn sterkste op stelling zal strijden Dat de plaatselijke supporters geest driftiger dan ooit het hunne zullen bijdragen om blauwwit naar de zege en de titel te stuwen zal meer dan ooit no dig zijn. Zelfs de clubleiders schijnen aan een zelfde kwaal te lijden. Gebrek aan eet'ust en slapeloosheid... Ik heb vertrouwen in mijn jon gens zegt ondervoorzitter De Maere. Zorvdag kan het de be kroning worden van zovele in spanningen. Mentaal zal onze trainer zijn spelers in topvorm laten aantreden. De maandenlange spanning te Moerzeke nadert de climax. Hopelijk komt er een triomfan telijke ontlading. Eddy DE MEY. Schellebelle is er zondag op het terrein van Bonanza in ge slaagd het hoofd boven water te houden Wel moeten we zeggen I dat het paars-witte elftal door het geluk werd gediend. Bonanza, dat ook de puntjes best kan gebruiken was vrijwel een tikkeltje sterker en gaf ook de indruk het te willen ha'e"- Dame Fortuna was evenwel aan de zijde van Schellebelle en de achterspeler van Bonanza verwerkte in eigen doel, zodat de wedstrijd eindigde op een puntendeling. Hiermede heeft Schellebelle dan opnieuw een beetje meer hoop voor een eventuele redding. ...i

De Voorpost | 1975 | | pagina 16