Doek valt SUBLIEME RUDY HALEYDT LATE ERKENNING WILLY DE WITTE BEHAALDE REEKSZEGE OPSTAL ZWAAR GEHANDIKAPT Racing Boonwijk start met jeugd MOTOl CROSS 4pPB0VHfCIALE Tornooi M.K. Old Stars Hofstade De voetballer van de week Bal Aktief 17 DERDE D In de B.M.B.-motorcross te Vorselaar behaalde Willy De Witte de overwinning in de eerste reeks der seniores 500 cc. Deze cross was een echt modderduel en slijtageslag. In de tweede reeks werden alle favorieten uitgeschakeld zodat een regelmatige Eddy Nuyts overwinnaar werd. De motorwedstrijden beginnen toch stilaan op gang te komen. Zondag werd gestreden in alle bonden en voor onze streek- renners was het opnieuw de B.L.B. die er het best uitkwam. Van Gijseghem schreef twee reeksen en de eindoverwinning op zijn naam bij de nieuwelingen 225 cc en hetzelfde gebeurde bij de nieuwelingen 250 cc waar Geert De Ruysscher hetzelfde kon verwezenlijken. Bij de Inters zag het er naar uit dat Guido Verburgh op nieuw de te kloppen man zou zijn. De eerste twee reeksen lieten hiervoor niet de minste twijfel. In de derde reeks ver liep het echter niet naar de zin van Guido die moest terug komen uit de vijftiende stelling en bij het einde bleef hangen in vierde stelling. Dit bete kende in de eindstand één punt teveel waardoor het Coorens was die de bloemen kreeg. Vermelden we nog dat Willy De Witte bij de nieuwelingen 250 cc dan toch ook enige vooruitgang boekt en nu be slag kon leggen op een derde plaats in de eindstand. Uitslagen. Nieuwelingen 125 cc - 20 deeln. Reeksen gewonnen door Van Gijsegehem. Eindstand: 1. Van Gijseghem G. 2 p.. 2. Dhase 4 p.. 3. Yync- ket 6 p.. 4. De Waele 8 p., 5 De Meyer 10 p. Nieuwelingen 250 cc 41 deeln Reeksen gewonnen door De Ruysscher. 1. De Ruysscher 2 p.. 2. Hou- wenhuyse 4 p., 3. De Witte 8 p.. 4. Geltmeyer 8 p.. 5. Bae- tens 14 p. Juniores 29 deelnemers 1ste reeks: 1. De Beuckelaere 2. Vermeulen. 3. Van de Moor tel 2de reeks 1. Van de Moortel 2. De Beuckelaere. 3. Lensen. Eindstand: 1. De Beuckelaere 3 p., 2. Van de Moortel 4 p., 3. Mallefroi 8 p.. 4. Vermeulen 9 p.. 5. Van Bruggen 11 p. Seniores - 30 deelnemers 1ste reeks 1 Rnene Rnvse 3. Van Achter. 4. De Langhe, 5. Dhaenens. 2de reeks: 1. Van Achter. 2. Boenne. 3 Dhaenens. 4. Rob- bens, 5. Harnisfeger. Eindstand: 1. Boenne 3 p., 2. Van Achter 4 p., 3. Dhaenens 8 p., 4. Buyse 9 pp.. 5. H-arnis- feger 11 p. Inters - 34 deelnemers De eerste twee reeksen ge wonnen door Guido Verburgh 3de reeks 1. Coorens. 2. Scheele, 3. De Deene, 4. Ver burgh G., 5. Van der Vorst. Eindstand: 1. Coorens 5 p., 2. Verburgh Guido 6 p.. 3. Schee- Ie 12 p., 4. De Deene 16 p.. De Cuyper 19 p. In de andere bonden verliep 't niet zo goed. Toch was er een beetje hoop bij de grotere broers te Vorselaar waar De Witte op overtuigende wijze de eerste reeks won. bij de seniores 500 cc. De tweede reeks verliep echter niet zo goed en ook in de eindstand werd het een flop. Bij de Internationalen van de zelfde bond kregen we even wel een verrassing met Van der Meeren die in de eindstand op een eervolle twee plaats beslag legde. Bij de BVM had onze kam pioen Eddy Deroover echter pech. bij de derde reeks had hij kettingbreuk zodat hij moest opgeven. Gilbert De Rijcke be vestigde opnieuw dat hij de sterkste was en meteen zien ingewijden in hem de grootste concurrent van Eddy Deroover. Inters Reeksen gewonnen door De Riirke Eindstand 250 cc. 1. Dassen 7 p., 2. Van Cutsem 16 p., 3. Robert 18 p., 4. Coopman 27 p. 500 cc. 1. Derijcke 3 p.. 2. Priem 11 p., 3. Covent 25 p. Ook bij de MCB te Beselare was het voor onze lezers geen onbekende die er won. Ghislain Verhulst was de bes te starter in de eerste reeks inters en vergrootte ronde per ronde zijn voosprong op de Nederlander Van Meel om on bedreigd te zegevieren. Ghis lain Verhulst nam ook in de tweede reeks het commando in handen voor Johan Scher- ders. Richard De Mulder nam de leiding van Verhulst over wegens technisch defect van voornoemde en won deze reeks. De finalereeks der Inters die ingekort werd tot vijf minuten wedstrijd was een Nederlands onderonsje tussen Van Meel en Johan Scherders. Na prachtige remonte werd De Mulder als winnaar afgevlagd. Inters Reeksen gewonnen door Ver hulst en Demulder. Eindstand 1. Demulder. 2. Scherders. 3. Heynderickx Ivan. 4. Depuydt. Biljartclub "Ons vermaak" UITSLAG'KAMPIOENSCHAP 1974—1975 1 De Wolf Gustaaf - Keizer 2. De Prez Jozef - Prins 3. De Jaeger Jan 4 Erauw Romain 5. Ti as Lucien 6 De Wolf Clement 7. Scholliers Gustaaf 8. De Prez Roland 9. Van de Velde Jan 10. Van Langenhove R- 11. Vollaert Jules 12. De Decker Frans 13. De Mey Leopold 14. De Decker A. 15. Vagenhende Eddy. VS De 0-3 nederlaag tegen Rupelmonde kan voor Opstal hard aan komen maar er zijn wel verzachtende omstandigheden. Doel man Roger Van den Bergh bleef gekwetst aan de knie, Jan Van Thienen was afwezig wegens kaatsen en Theo Van Zee- broeck speelde op halve krachten. Daarbij werd L. Van der Meersch tijdens de wedstrijd zelf geraakt en vervangen. De bezoekers hadden dus een vrije loop alhoewel zij onder voorbe houd speelden omdat Opstal ge vraagd had de partij te spelen op het veld van Sparta Buggenhout. gezien de dirigenten van Opstal geen rlsi-ko wilden lopen om de wedstrijd opnieuw afgelast te zien. Opstal 'had de bevoegde in stanties verwittigd maar Rupel monde beweerde van niets te we ten. De 0-2 stand aan de rus was niet overdreven alhoewel Raymond De Wilde tweemaal prachtig op doel schoot, maar een uitstekende doelman op zijn weg ond. Gezien er voor Opstal nog maar weinig in steekt legde men zich bij de achterstand neer alhoewel men gehoopt had de plaats in de rangschikking te verstevigen. Opstal dient nog twee wedstrij den te spelen. Zondag gaat men naar Laarne of er moeten andere instrukties uit de bus komen. (vds) Op zondag 27 april wordt op het terrein van V.K. Nieuw Hofstade, Lindeveld te Hofstade een voetbaltornooi georgani- zeerd. De schiftingen van 27-4-'75 voorzien volgende wedstrijden om 10 uur O d Stars - Snas om 14 u. 15 V.K. Nieuw Hofstade - Opel Gijzegem om 16 uur V.K. Molenstraat - Breughel De finale wordt gespeeld op 11 mei. Bij het ter perse gaan hadden wij nog geen zekerheid aan gaande de wedstrijd Old-Stars - Snas. Snas was nog niet zeker van deelneming en kon eventueel nog vervangen worden door een andere ploeg. V.S. Je kan het geloven of niet, maar als je tot bankzitter gedegradeerd wordt, ook al mag je, als „kernspeler" na de match bij de penningmeester te biechten, dan doet je dat wat. Je wordt opstandig, begint zelfs aan je eigen kunnen te twijfelen heeft de trainer, van wie dan toch mag verondersteld dat hij een „kenner" is, het niet bij het rechte eind. Rudy Haleydt stond bij Rik Mattbijs. de man die verant woordelijk is (of was) voor de goede of slechte prestaties van Ereklasser Waregem, niet op het eerste rijtje. Rudy zelf kikt daar met geen woord over en zal dat trouwens nooit doen. Doch insiders weten be ter Matthijs kijkt zich de ogen uit op sterke jongens, op kleerkasten die hard op doel knallen en tegen een por of een duw kunnen. Artiesten zo als de Antwerpvedette Fleming Lund en de Gijzegemnaar Rudy Haleydt spreken hem minder aan- En zo gebeurde het dat we kenlang op de «Waregembank» een rasvoetballer zat te ver kommeren. Tot de wind plots omsloeg. Toen gekwetste titu larissen hun wonden likten en onmogelijk met het fanionelf- tal konden aantreden, kreeg Haleydt een nieuwe kans. Het publiek had hem al eens meer in het veld geschreeuwd en geskartdeerd, maar vaste voet kreeg Rudy eigenlijk niet in de basisploeg Intussen is het mirakel ge schied tegen Beveren was Rudy Haleydt er van meetaf aan bij. Door zijn ploegmaats werd zijn selektie met hand geklap begroet. De tegenstan der was er echter niet geluk kig mee Rudy scoorde twee doelpunen en was de motor van de ploeg. Zondag hielp hij het eens zo fiere Stan daard Luik vernederen met eveneens twee goaltjes. Vijf voltreffers in Idrie matchen. Het kan tellen Rudy Haleydt heeft lang op eerherstel moeten wachten. Al te lang zelfs om nog topsco rer in Ereklasse te kunnen worden. Daarvoor is het sei zoen al te ver gevorderd. Rudy's kontrakt met de klub uit het regenlboogstadion loopt nog tot het einde van het sei zoen 1975-76. Nu hij aan DE doorbraak toe is, staat het vast dat hij niet meer kan weggedacht worden uit de ba siself (hij liep niet door de modder, schreef een maandag ochtendkrant over zijn presta tie tegen Standard, hij zweef de over het slijk) en is hij op weg om de vedette te worden die hij al maanden kon zijn. Onze nationale trainer Goet- hals zegt dat ons landje wei nig specifieke voorspelers be zit. Het kan best gebeuren dat eens of mogen Rudy Haleydt ondekt. Haleydt is pas 24. uit gerekend de leeftijd waarop een voetballer rijp is voor in ternationale opdrachten. Op voorwaarde dat hij vol doende talent bezit. Maar aan dat laatste heeft Rudy geen gebrek- Integendeel. twee- i een ïrem- I wel jaar pun- i ampi- /I ■lauw I lioen. V ïialer I s te- tobur dan groot ■port- ier in i zich I eenl iege- f» toch j eider 1 jje- meer I ikerd ft we V Wim I werd 1 S.K. Herdersem i de I na I een itbal- ge- I van I rgse DM I Vierde provinoialer Racing Boon- wijk. wil het volgend seizoen over een andere boeg gooien- De verjongingskuur in het bestuur is hier niet vreemd aan. Tijdens de jongste bestuursvergadering werd besloten volgend seizoen met jeugdploegen van start te gaan. Aan leiding zal het niet ont. breken daar zich verscheidene personen hebben gemeld. Het Boonwijks bestuur doet een oproep tot de plaatselijke Jeugd opdat ze zich zou melden in het lokaal «Bareelken» of bij één der bestuursleden- Na deze kompetitie starten de trainingen. Het kontrakt met de huidige trainer werd met een jaar verlengd en voor volgend seizoen krijgt Racing een nieuwe verlich ting zodat avondwedstrijden kun nen betwist worden. V.C. (JM) Rik Lion van Eendracht Meldert in aktie- Spanning was er genoeg op de match Eendracht Meldert - Oudegem (JM) Werd in de vierde provinciale reeks F het programma tot slechts een wedstrijd beperkt nml. E. Meldert - Oudegem, dan was deze belangrijk voor de verdere afrekening. In deze partij, die op het veld van Schroevers Moorsel werd gespeeld, stond immers de tweede plaats van de ranglijst op het spel. Uiteraard gaf deze aanleiding tot een spannend en genietbaar kijkstuk waarin de beslissing slechts viel toen het grootste gedeelte er reeds opzat. Voorzitter Roggeman meende dat de Zeelse formatie hun het mees te last had bezorgd voor eigen pu bliek. R C LEBBEKE verloor op St.-Ni- klaas niettegenstaande men deze keer drie doelpunten kon scoren. Eendracht Meldertspeler Jef Mdeschalck in duel met een Oudegemse speler. (JM) dat op- De ploeg van SK Efembodegem in vierde provinciale virtueel kampioen. Beide ploegen waren fel aan el kaar gewaagd en gaven niet veel toe. Om de beurt kregen beide doelmannen moeilijke momenten door te bijten, terwijl anderdeels aan beide zijden enkele kansen vooral door overhaasting werden gemist. Na de rust wijzigde het spelbeeld zich niet. Het lag dan ook voor de hand dat wie een doelpunt zou scoren deze partij zou winnen. Creigelman kopte raak in de 75e min. en Meldert won meteen de voor beide ploe gen belang, ijke Inzet. Meldert nam aldus een optie op de tweede piaats en zou even tueel nog de leider kunnen bedrei gen. Zover zal Erembodegem het echter niet laten komen HEIKANT ZELE mocht het seizoen afsluiten met een verplaatsing naar de leider St.-Pauwels. De rood-gelen waren geprikkeld naar het Waasland gereisd met de be doeling Herleving de eerste ne derlaag van het seizoen toe te dienen. De Zelenaars vertolkten hun bes te wedstrijd van de kompetitie en hierbij mag de nieuweling Wil lem Van Driessche geciteerd wor den Ze geraakten op achterstand en Martin Van den Broeck moest na de rust een zeker doelpunt met de hand redden, doch Dan- neel zond de strafschop neven de paal. Van dit ogenblik werd een ononderbroken reeks pogirtgen aangeweno om gelijk te stellen, maa. De Cock kon de gelijkma ker voorkomen. Dit aantal doelpunten was niet volldoende om de overmacht van de tegenstrever te stuiten want de Lebbeekse portier kreeg vijf doelpunten binnen. Men blikte op een zeer goede wedstrijd terug omdat men gehandikapt in het strijdperk trad. R.C. Lebbeke legt zich voor de resterende afwer king gewoon bij de toestand neer Toch wil men het seizoen met een overwinning beëindigen, (vds) Zaterdag 3 mei nodigt hand balclub EV Aalst alle danslus- tigen en sympathisanten uit in de zaad F.F.R Dendermondse- steenweg 6 Aalst. Het bal be gint om 22 uur en eindigt om... Het kwintet Willy Mi- chiels en de kleine zangeres Daniella zorgen voor muziek en zang. EVA Handbalkalender KALENDER OP 27 APRIL 15 uur Avanti FeminaR. Ui lenspiegel; Ambiorix Femina Aalst Sportief; Evere H.C. EV Aalst. EVA Avanti Op donderdag 1 mei is de Leb beekse sporthal Avantige bied. Om 14 u kunnen de lief hebbers aanwezig zijn op de volleyhal wedstrijd Avanti Atom Denderhoutem. Vanaf 15 u. 30 volgt dan een handbal- tornooi waaraan binten Avant' nog Ajax. Mechelen en Den derbelle deelnemen. EVA Kampioenen viering Op zaterdag 26 april heeft te Lebbeke in zaal Halfweg. Hoge- weg. de kampioenenviering plaats van het Lebbeekse tap- biljartverbond. Men huldigt er de kampioen van het verbond, de individuele kampioenen en de spelers met de meeste punten. Afspraak om 21 uur. (vds) Avantinummers De winnende nummers van de tombola van Avanti Lebbeke zijn 455. 196 867. 691, 663. 365. 847. 927. 917 en 101. Prij zen af te halen bij Kamiel Lau- reys. Albert I straat. (vds) Volleybaltornooi Op 1 mei organiseert Avanti Lebbeke een sportnamïddag Men voorziet te 14 uur een volleybalwedstrijd tussen Avan ti en Atom. (vds) Handbaltornooi In het kader van de eerste grote sportnamiddag die Avan- ti Lebbeke organiseert op don derdag 1 mei gaat er te 15.30 u. een handbaltornooi door met Mechelen. Ajax Lebbeke. Braba Denderbelle en Avanti Lebbeke. (vds) Wie wint? De uitslag van de gratis tom bola verbonden aan het klub blad De Sportkringer van SK Lebbeke en gehouden ter ge legenheid van de wedstrijd Lebbeke—Petegem werd 120. 272, 253, 351365. De prijzen kunnen afgehaald worden in het SK lokaal bij Jozef Pissens. Albert I straat. (vds) Internationaal tornooi Hugo De Schrijver van SK Lebbeke zal op dinsdag 29 april aantreden met Hoger op Merchtem in een internationaal tornooi voor Uefa's op de Hei zei te Brussel. (vds) Richard Vermeulen trainer Het bericht was pas bekend dat kapitein Richard Vermeu len zou stoppen met voetbal len of er kwam kontakt tussen Vermeulen en derde provin- cialer Eendracht Opstal. Niets werd definitief beslist- Wordt Richard "Vermeulen trainer bij Opstal of een andere klub (vds) Sportraad De klubs, aangesloten bij de Lebbeekse sportraad, die aan zaalsport doen kwamen bijeen in de sporthal om nadere pro blemen op te lossen. Tijdens de eerstkomende sportraad zullen er woorden vallen aan gaande de bezettingsuren in de Lebbeekse sporthal, (vds) Niettegenstaande Richard Ver meulen zal stoppen met voet ballen bij SK Lebbeke heeft hij besloten te blijven spelen bij SK Wolmat. Aan de mini voetbalkompetitie neemt hij ook nog deel. (vds)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17