Onervaren Freddy De Kerpel geklopt door granieten Adinolfi 'ïïlï* MfEL\ ktw I AVONTUUR LIEP SLECHT AF Beker te Baasrode en Lede Het "kunnen" alleen bij Th. Berlare ATLETIEK Vervolmakingscursus 'zwemmen' in Olympos 20 Kj HiLMU-' I ukTzov Hjj l uit UtlUftu/ - v Item In zijn kleedkamer kreeg Adinolfi hoog bezoek na zijn gevecht De Kerpel staatsminister D'Haeseleer uit Aalst en Weggedoken achter de bloedrode handschoenen neutraliseert Adinolfi een rechter van De KerpeJ. (RVDV) Geen superkampioen, wel een „bon ouvrier du ring". Vroeger knokte hij voor de eer en de glorie. Nu vraagt hij hoeveel hij met een kamp verdienen kan". Gipsy Johnny Frankman We hebben Gipsy Johnny Frank- ham teruggezien. We ontmoet ten hem al eerder in het Zeie hof. Toen kon hij niet optornen tegen een prima Freddy De Kerpel. Nu stond een „ouvrier du ring", maar veel jonger dan de Italiaan Batistelli. oog in oog met de „klown" uit het Engelse Reading. Gipsy pakte ook nu weer met een aantal gags uitwandelde uitdagend en met hangende armen rond de Eupenaar Armand Xhonneux Sloeg plots verrassend toe. lok te opmerkingen van de scheids rechter uit, spoelde tussen de rounds door de mond met bror Een antwoord verwachtte Noë waarschijnlijk niet. Een vraag evenmin. We zwegen. We dach ten alleen aan de woorden van signor Torello „Adinolfi is 'n bokser met veel „métier". Zo wel op als buiten de ring weet hij wat hij wil". Het falen van Freddy De Ker pel bij de bokser zelf zoeken is natuurlijk gemakkelijk. Noë moet beter weten als hij de bokssport door en door kent. zoals hijzelf beweert, dan moest hij beseft hebben dat Freddy De Kerpel nog te groen was om tegen een ouwe rat te Zeelse burgervader Geerinck. de hele tijd een jonge dame met een grote witte hoed ge zeten. De hoed is verdwenen. Enkele minuten later zien we die terug. In De Kerpels ves tiaire. Terwijl Freddy, flink toegetakeld doch verrassend helder van geest, een pers- konferentie houdt, staat de don- kerhuidige dame naast hem. Zwijgend. Je kan van haar ge laat niet aflezen of ze de dra matische ontknoping van dit Europees kampioenschap al dan niet jammer vindt. Ze be heerst zich. Later misschien, als iedereen opnieuw rond de ringboord zit, uitkijkend naar nieuwe sensatie, zal ze mis schien. zoals het piepjonge meisje in de zaal, een snik onderdrukken... De bokssport redden „Net is jammer. Niet alleen voor mij, doch een Europese titel veroveren zou de boks sport in België misschien heb ben gered," zegt Freddy De Kerpel tot de in zijn kleedka mer samengedrumde journalis ten. „Ik heb tijdens de negen de en tiende round gevoeld dat ik het niet kon halen. Was ik overtraind Heb ik fouten be gaan Ik weet het niet. Tegen het vilt zou Adinolfi me nooit geslagen hebben, doch het had geen zin nodeloos slagen te inkasseren als er toch geen uitzicht op een overwinning was. Ik zal nu een poosje rus ten en later herbegin ik. Met meer ervaring moet ik eens of later tot de top kunnen door stoten". In Adinolfi's vestiaire heerst geen uitbundigheid. Er wordt om een dokter verzocht. Drin gend nog wel. Domenico zit naar adem te happen. „II est fatigué", zegt een man met een onmiskenbare Italiaanse tongval. Voor een handtekening op de foto moeten de bewon deraars later maar eens terug keren, of merk Je dan niet dat de kampioen doodop is. Hij beantwoordt geen enkele vraag „Waar blijft de dokter „De handtekeningenjagers moesten onverrichterzake huistoeEu ropees kampioen Domenico Adinolfi kon niet spoedig ge noeg naar zijn hotel terug. Geen dolle feestnacht voor hem, geen zuiderse kermis. Rusten, slapen, geneesmiddelen slikken. Lange nacht Het is in Wieze een lange nacht geworden. „Kom dat te gen", lacht Danny De Maere. „moeder heeft me nog nooit zien boksen en uitgerekend vanavond als ze zich dan toch eens laat vermurwen, loop ik domweg tegen de harde rech tervuist van het Waaltje Bosio. Ik kon niet verliezen". Of ma De Maere het erg vond „Pret tig was het natuurlijk niet, maar ik blijf voort boksen. Eerst probeerde ik 't als worste laar. Dat vond ik een beetje saai. Ik kan niet de hele tijd voor de teevee zitten, ik moet iets te doen hebben". „Waarom voetbal je dan niet, lopen is ook gezond en doet geen pijn." De Maere „Nee, (RVDV) plaatsen, praten we m Torelio: „Haeck is een knap boksertje dat ook in het buitenland zijn man zou staan. Batistelli was vroeger beter dan vandaag. Hij wordt evenwel een dagje ouder. BOKSEN TE WIEZE water dat hij nadien op het 'beste pak van de „heren van de boksbond" liet spatten en bewees zijn enorm talent. „Jammer dat die Frankham zo 'n losbol en een drinkebroer is", horen we ergens fluiste ren, „anders..." Johnny en zijn manager waaiden na de nacht van Wieze naar het Brouwers hof over. Om een fruitsapje te drinken... Hoogblonde, kortgeknipte ha ren en een bescheiden ros snorretje Fernand Roelandts. De spektakelman, de spotvogel. Zo noemt men hem in „vakkrin gen". Maar die Fernand liep enkele weken geleden tegen de staalharde vuist van een Italaantje dat door hem minu tenlang vr de gek was gehou den. Als een zak sloeg de Bruggeling tegen het canvas. Het heeft hem veel geld ge kost van pure ontgoocheling dweilde hij in de cafeetjes rond Pintelierde drie weken, trainde een zestal keren en moest het te Wieze tegen de Parisien Georges Cottin opnemen. Zes rounds verging het Roelandts opperbest. Maar daarna begon de miserie. De verzorger in de Brugse hoek „Hij is een Pallieter. Hij speelt met zijn geluk. Nooit zal hij zijn leven beteren. Dat klaagt over een gebrek aan fisiek, maar hoe kan het anders. Zesmaal heeft 'hij getraind, de pierewaaier". „Roelandts, winnaar met de punten", debiteert de „officiële speaker" in een taaltje dat voor Nederlands moet doorgaan". In Cottins hoek doet Jean Bre tonnel, de patriarch van de boksmanagers, erg teatraal hij is het oneens met deze be slissing. We kunnen hem bij treden. Meer dan een match nul verdiende Pallieter Roe landts niet. Honger lijden Albert Syben, een kolos van 94 kg. uit Eupen is zwaargewicht kampioen van België bij de amateurs. Zijn tegenstander is De Snoeck, een debutant uit Izegem. Het leek erop of de reus het snoekje zou verslin den, doch voor de zes minuten voorbij waren, 'had „allez Al- bert" al een flink pak slaag geinkasseerd, maar als troost prijs kreeg hij van de scheids rechters toch een puntenzege. Lichtgewicht Limage uit Namen werd, in zijn match tegen Baeyens door pa Marcel ge coacht. De „oude" Limage was vroeger zelf bokser en leert nu de knepen van het vak aan zijn junior. Ringrechter Logist hielp de kamp bijna om zeep. Hij telde de Namurois recht staand zonder dat daartoe enige aanleiding bestond. Dat was voor Limage genoeg om alle bokswijsheid in de hoek te gooien en er een wild straat gevecht van te maken. Aan straatvechten deden ook de sombere Alfredo en de Zairees Yhyllo Bandu, twee boksanalfa- beten die misschien best hun kans zouden wagen in een catchtent. Precies op het ogenblik dat Bandu, murwgeslagen, niet eens meer wist naar welke hoek hij moest na de zevende round, stond signor Torello 'hoofdschuttend recht. Torello had er niet de hele tijd zitten zwijgen. Zegde hij„Ik begrijp niet waarom iemand als De Kerpel wil boksen. Ta lent heeft hij genoeg, al moe ten nog heel wat gebreken weggeschaafd vooraleer hij 'n hoofdrol kan spelen op Euro pees niveau. Hij „slaat" niet met zijn rechter. Hij duwt. Dat moeten zijn raadgevers toch ook zien. Nee, er is een andere reden waarom ik niet snap waarom Freddy De Kerpel de handschoenen aantrekt. Om te boksen moet je honger hebben, in geldnood zitten. De Kerpel Wanneer U tijdens uw verlof naar de zonnige stranden trekt wil je beslist goed kunnen zwemmen. Daarom wordt in zwembad Olympos een vervolmakingscursus ine xricht. ledereen die zeven jaar oud is en MINIMUM 25 M ZV IT kan inschrijven. Zo crawl, rugzwemmen, dolfijnslag a's duiken worden U aan geleerd. De cursus duurt 10 weken en heeft plaats iedere maandag van 19.45 u. tot 21 uur. De lessen gebeuren individueel onder leiding van twee gekwalificeerde monitoren. De inschrijvingsprijs bedraagt 1.000 F De insohrijvingskaart verleent U eveneens het recht om na het beëindigen van de cursus, één maand gratis te zwemmen op woensdag van 21 tot 22.30 uur - ofwel op zondag van 8 tot 9 uur. Uw monitoren zullen dan eveneens ter beschikking zijn. De inschrijvingen zijn beperkt tot 30 deelnemers. De cursus vangt aan op 5 mei 1975. Inschrijvingen dienen vooraf te gebeuren aan de kassa van het Intercommunaal zwembad of telefonisch op het nummer 052-21.57.04 VOLLEYBALL Ze zH stilletjes te wenen. Waarschijnlijk is ze nog nooit In haar jonge leven zo ontgoocheld geweest Ze heeft de hand doek tussen de ringtouwen zien vliegen, Adinolfi, nog niet beseffend wat er gebeurde, sloeg nog tweemaal met de rode vuisten naar de gehavende wenkbrauwen van zijn uitgeputte tegenstander en hoordé pas toen het'„stop" van de Zwitserse ringrechter Lescaux. Twee tranen biggelen over haar wangen. Ze kan het niet gelovenFreddy De Kerpel, de Griekse god, Is verslagen. Ze had hem vroeger nog zien boksen. Nooit had hij een bloedneus aan een vuistgevecht overgehouden. Hij geloofde in zijn onoverwinnelijkheid. Hij wilde de beste zijn, de sterkste. De Merckx van de ring. En nu Een man die veel ouder lijkt dan hij is, een blok graniet, een vechter die nooit iemand zal bekoren omdat hij niet bokst doch vecht en blijft door hameren tot zijn tegenstander er murm en gedemoraliseerd de brui aan geeft, wordt door zijn schaarse fans hartstochtelijk toegejuicht (RVDV) is van goeden huize. Hij moet niet lijden voor de poen, hij heeft wat hij graag wil. Onbe grijpelijk". Pro domo In de drankgelegenheden wordt nog nagekaart over de neder laag van Freddy De Kerpel Maar de meesten zijn al huis toe. De torenklok bimbamt twee keren. Raymond Noë. ma nager van De Kerpel zit in het Brouwershof. Hij veegt de zweetdruppels af. Misschien kan hij niet te best tegen de warmte van de open haard. Het kunnen ook zenuwen zijn. Noë houdt een pleidooi pro domo „Freddy heeft niet gedaan wat moest. Hij bokste niet soepel genoeg, zijn spieren stonden gespannen als kabels. Hij heeft zich tot vechten laten verlei den. Hij heeft in de kaart van Adinolfi gespeeld. En nochtans kon hij de Italiaan kloppen ik heb Freddy's tegenstanders al lemaal tweemaal zien boksen. Ik kende hun gaven en gebre ken. Ook van de man uit Cec- cano. Freddy had me beloofd veertien dagen lang zijn ver loofde niet te zien. Hij deed het toch". Noë„Als Freddy Europees kampioen werd, zou ik me als manager teruggetrokken hebben. Mijn gezondheid is niet meer zoals het hoort. Een beet je last van hartklachten. Nu hij faalde moet ik ermee doorgaan. Ik wil niet voor vaandelvluchti- ge' uitgescholden worden. We gaan samen bouwen aan een nieuwe loopbaan". Voor de eerste ronde van de Oostvlaamse be ker wordt er toch wat geprogrammeerd dat de volleyfans kan boeien. Adec krijgt de revanche om na twee 3-1 nederlagen tegen Sifrano St- Niklaas het beter te doen. Beter dan zaterdag j.l. toen van Gilvoc Dendermonde met 3-1 werd verloren in het kader van een vriendschappelijk treffen, zullen ze het alleszins moeten doen. De wedstrijd vangt aan te 19 uur in de sporthall Adec. Ook te Lede wordt er serieus gespeeld. Leeuwe rik ontvangt er vierde nationaler Beveren. Al is Lede vrijwel kansloos, de inzet van de jeugd- klubbers kan toch wat spanning brengen. (GDP.) Ol. BAZEL - Th. BERLARE 0-3. Setstanden 12-15, 8-15, 12-15. De Bazelse wedstrijdstart was maar strovuur op een brand die voor de Waaslanders gedurende de ganse wedstrijd op een laag pitje stond. Berlare kwam gemakkelijk van 5-1 naar 9-9 terug en oriënteerde de eerste set volledig in eigen Voor- reel (12-15). De tweede set was hun overwicht nog treffender. Bazel kwam niet meer tot vlotte kombinaties en zag al hun wanhoopspogingen opgevangen in het berlaarse achterveld. De derde beurt zag Berlare gemakkelijk de ruitmte in gaan (5-12) doch een thuisremonte bracht geen windeieren (11-12). De groenwitten zouden de logica nochtans laten zegevieren want alhoewel Bazel academischer speelde dan de bezoekers moest in deze laatste 'kompetitiewedstrijd van het seizoen de inzet meer beloond worden. (GDP.) Verbond Dendermonde Na de derde speeldag zien we horen. idat beide kampioenen van vorig De spanning komt erin, terwijl Jaar hun blazoen hebben gaaf Iedere speler er intussen maar kunnen houden en met 9 punten plezier kan aan beleven op 9 prijken, zowel htt Keur A UITSLAGEN VAN 20 APRIL 1975 als de mannen van Sint Gillis, Zele Kou'er'Denderbelle B 3-0 Langs de andere kant zien we Schellebelle AKeur A 0-3 met vreugde dat de nieuwko- BoonwijkKalken 3-1 mers van ZeleKouter zich flink Baasrode A—Overmere A 2-3 te weer stellen en nu de jonge- Denderbelle AiHamme 2-3 ren uit Denderbelle naar huis Sint Gillis—Oudegem B 3-0 stuurden met lege handen, ter- Dendermonde ASchellebele N M wijl ook de gevestigde glories Zele Centr.Baasrode B N.M. van de Belle B ploeg thuis In Oudegem ADenderm B 2-3 het zand moesten bijten tegen Waren vrij Hamme H. Familie, ploeg die dit Keur B Grembergen Moer- seizoen nog van zich zal laten zeke. ik vind boksen prettig en boei end. Voor de centen doe ik het niet, ik ben een amateur". Renzo Batistelli is geen lief hebber. Naast ons op twee meter van de ring zit signor Torello. Hij is Italiaan, woont in Frankrijk en'behartigt er de belangen van de boksers uit zijn land. Terwijl Batistelli en Rudy Haeck rond elkaar dan sen en pogen een rake slag te Ook die poging van De Kerpel heeft geen sukses (RVDV) Liefhebbers voetbal VERBOND DENDERMONDE GESPEELD OP 19.4.75. Moerstraat—RKD WalraevensRood Groen IntercomTripoli FAN—GVGD RANGSCHIKKING OP 19-4.75 1. Walraevens 2. Moerstraat 3. Rood Groen 4. RKD 5. Dubbelspel. 1 Red Star 2 GVGD 3 Intercom 4 FAN 5. Tripoli Voor ZATERDAG 26.4.75. WalraevensRKD (Bertin) ROGER VAN NIEUWENHOVE DERDE OP DE 1500 M De Lebbeekse atleten Roger Van Nieuwenhove en Emiel Van Heek waren zondag te Hamme waar zij deelnamen aan de 400 en 150 meter. Roger die het over de langere afstand hield zou op dit nummer een goede uitslag behalen, want nadat bij lange tijd weerstand bood aan Franck Grillaert legde hij beslag op een uitstekende 3e plaats op de 1500 m. Emiel Van Hecke werd over de 400 m als 3e afgevlagd in de tijd van 55"3. Hij ging ook van start op de 100 m waar het een vijfde plaats werd met als krono 12 "6 Ze staat op van haar stoel. Er gens, alleen, ver buiten de drukte van de duizenden druk kommentariërende in de Okto- berhalle samengepropte boks- fans, is ze waarschijnlijk haar verdriet gaan uithuilen, üe raadselachtige Adinolfi klimt uit de ring Freddy De Kerpel trekt naar de kleedka mer. Ergens op de tribune, achter de personaliteiten, heeft De match De Kerpel-Adinolfi is afgelopen. De Italiaan kreeg de lauwerkroon. De strijd is gestreden. In de kleedkamer vertellen Freddy De Kerpel, Max Cohen (links) en manager Noë alles en nog wat over de kamp met Adinolfi. (RVDV) worden uitgespeeld. Dat hij ervaring miste en eerst nog heel wat minder hoog gekwo- teerde tegenstanders moest „te vuist" staan vooraleer zijn troe ven op tafel te gooien. De Kerpel is, blindelings, in een strik getrapt. „Hoe kun je in godsnaam ho pen op een Europese titel als je slechts 15 kampen achter de rug hebt en nooit met twee vuisten hebt leren boksen", had Torello ons gezegd. Manager Noë heeft het alle maal te goeder trouw gedaan. Maar hij beging de fout die in ons landje al zo dikwijls is gemaakthij had te weinig geduld. Freddy De Kerpel be zit misschien de Europese klas se en wellicht is het niet te laat om aan zijn tekortkomin gen te dokteren, maar dan moet hij stap voor stap in de goeie baan worden geloodst. M. Van Hauwermeirèn. Adinolfi groet zijn supporters na de titelwedstrijd. (RVDV)

De Voorpost | 1975 | | pagina 20