1875-1975 DAVIDSFONDS BESTAAT 100 JAAR UW WOORD ENGELSFOLKDUO KONCERTEERT EENMAAL IN BELGIE EN DIT TE....AALST JEUGDATELIER KLAKSON AALST DAAR IS DE LENTE, DAAR IS DE ZON EN DAAR IS DE FEESTNACHT DER SCOUTSBEWEGING! 4 - 25-4-75 - De Voorpost DAVIDSFONDS Het Davidsfonds bleef doorheen de jaren steeds een bloeiende sociokulturele vereniging, die ontstond toen enkele mensen in 1875 besloten Nederlandstalige boeken te drukken, met als doei deze de Nederlandstalige bevolking in de handen te stoppen, hun interesse aldus wekken en hen ertoe bewegen hun eigen taal uit te bouwen. werving gaat niet zo gemak- jeugd trekt men niet zo gemak kelijk, en het bestuur heeft een kelijkaan. verjongingskuur nodig. Maar de R. VAN DE PLAS De rol van het Davidsfonds is op Vlaams gebied zeer belangrijk geweest. De mensen uit deze vereniging waren inderdaad steeds aktief op velerlei ter reinen met vooral als doel de bewustwording van de Vlaming. En die taak is zeker nog niet ten einde. Momenteel zijn zo'n 72.214 gezinnen bij het Davids fonds aangesloten. Normaal gezien bezit elke Vlaamse gemeente zijn eigen Davidsfonds organisatie. In Aalst besloot men er twee van te maken: Davidsfonds-Aalst en Aalst-Mijlbeek. Twee voorzit ters. die toch niet zo goed samenwerken. Aalst-Mijlbeek bloeit, terwijl er wel iets schort in de werking van Davidsfonds Aalst. DAVIDSFONDS AALST: ZUN DE MAGERE JAREN VOORBIJ? *Het was een hele heksentoer om te. weten met wie we kontakt dienden te zoeken, om de voorzitter te spreken te krijgen. Eerst werden we zo'n beetje van Pontius naar Pilatus gestuurd om dan toch eindelijk de kans te krijgen een interessant gesprek te voeren met voorzitter Gilbert Claus. Hij is oud-schepen van openbare werken van de stad en geeft grif toe dat Davidsfonds- Aalst de laatste jaren een malaise vertoonde, het denderde niet van de aktiviteiten. Vorig jaar stonden slechts enkele voordrachten op het pro gramma. Dit jaar wordt het echter anders. In het kader van het honderdjarig bestaan zal van 15 augustus tot 17 september in het Oud-Hospitaal een ten toonstelling worden ingericht met werken in Aalsters privébe- zit van het impresionisme tot heden. Een 150 tal werken zullen te zien zijn. Voorzitter Claus doet dan ook een oproep om alle bezitters van kunstwer ken uit bedoelde periodes, om hun kunstwerken ter beschik king te stellen voor deze ekspositie. Pater Butaye en Herman Poter zijn de steun pilaren van dit opzet en het Stadsbestuur verleent eveneens zijn medewerking. Maar op 30 april aanstaande is er in de zaal Okapi te 20 uur een zangavond onder de titel «Wij zingen de mei in» met mede werking van Cantate Domino, Laat blijde weergalmen. Hal leluja. Pro Musica, e.a. Op onze vraag of er een rivaliteit bestaat tussen beide Davidsfonds- afdelingen antwoordde G. Claus «'t Is een andere geest. Er is nu eenmaal een verschil tussen de linker en rechteroever. Wij zijn de oever van het proletariaat. De andere oever is eerder een volkse geesi.» Claus vindi hei niei zo'n goede formule om leden te werven, 't Is moeilijk aan de hand van een katalogus boeken te kiezen, daarom zag hij liever een lidmaatschap bestaande uit een klein lidgeld (zonder boeken) of een groot lidgeld. Hij tracht het Davidsfonds- Aalst terug op gang te krijgen, maar in feite heeft hij behoefte aan een kern. een werkgroep. En de reden waarom er zo weinig aktiviteiten zijn is eenvoudig. Hij stelt zich de vraag «Is het nuttig een spreker naar Aalst te brengen als er toch weinig mensen komen luisteren?». De groep Aalst telt een 300 a 350 leden aldus de voorzitter. DAVIDSFONDS AALST- MIJLBEEK BESTAAT 25 JAAR: IN VOLLE BLOEI De zelfstandig bestaande afde ling Aalst-Mijlbeek werd ge sticht in 1930. Zij hebben wel een programma, dat trouwens op 2.500 eksemplaren wordt afgedrukt en verspreid in hun sektor. Leon Peirlinck kwam als 16 jarige in toneelbond «Opwaarts» Betreft Artikelen omtrent Leefmilieu De Voorpost 18.4.1975. Als voorzitter van RALDES (Regionale Aktiegroep Leef milieu Dender en Schelde) wens ik hierbij terug te komen op een aantal artikelen die in het laatste nummer van De Voorpost verschenen en die betrekking hebben op leef milieuproblemen. 1. Worden Wellemeersen in stilte verknoeid Wat het graven van privé-vij- vers betreft kan voor alle dui delijkheid vermeld worden dat iedere burger die een visvijver wenst te graven, vooraf een ibouwvergunning dient te be komen van de gemeentelijke overheid (art. 44 van de Wet op de Stedebouw en de Ruim telijke Ordening). Een dergelijke vergunning be zitten op dit ogenblik nog M. JACOBS uit Schaarbeek noch M. VAN IMPE uit Nieuwerker- ken. Dit is dan ook de reden waar om RALDES bij het gemeente bestuur van Welle aangedron gen heeft tot het opmaken van een proces-verbaal. Het is slechts nadat een ge meentebestuur weigert terzake op te treden dat RALDES kon- sekwent met zichzelf en met zijn doelstellingen, tussenbeide komt. Allereerst bieden wij nochtans aan de eigenaars de kans om een onwettelijke toe stand te regulariseren. Wordt ons voorstel genegeerd, dan pas dient RALDES als Vereni ging zonder Winstgevend Doel, klacht in bij de Procureur. Het is een dergelijke proce dure die gevolgd werd in het geval van M. JACOBS uit Schaarbeek. In tegenstelling met wat U meldt heeft betrok kene ondertussen wel een bouwvergunning aangevraagd bij het gemeentebestuur. De vraag blijft alleszins open of deze vergunning zal kunnen bekomen worden, gezien zijn visvijver zich bevindt in een gebied dat op het Ontwerp Gewestplan Aalst aangeduid werd als totaal natuurgebied, en in een gebied dat het sta tuut van natuurreservaat ver dient. Wat de tweede schending be treft hebben wij zoals gemeld kunnen bekomen dat door de veldwachter proces-verbaal op gesteld werd. Dit proces-ver baal houdt spijtig genoeg niet in dat de werken ook dienen stopgezet te worden. Hiervoor is een gans andere procedure noodzakelijk. De burgemeester van de gemeen te dient, in dit geval, nadat proces-verbaal opgesteld werd binnen de vijf dagen en per aangetekend schrijven de eige naar bevel te geven de werken stop te zetten. Dit gebeurde, bij ons weten, in Welle nog niet. Intussen is M. VAN IMPE uit eigen wil gestopt met het ver der zetten van de graafwerken, met het gevolg dat de kraan uit Loenhout verdween. terecht. Vanaf 1950 «Hoger Op» genoemd. Pater Mortier had «Koning der Joden» geschreven, een toneelstuk dat door Op waarts werd opgevoerd. Hij vond zo'n groot entoesiasme bij de medewerkers Bessems, Gustaaf De Gols. Edgard Van Den Bossche en Kamiel Bogaert dat hij* hen op de idee bracht een Davidsfonds-afdeling op te richten. Leon Peirlinck is reeds 43 jaar lid van deze vereniging en reeds 3 jaar voorzitter. Zijn hoofdbekommernis is het opdrijven van het aantal leden, en een programma te presen teren aan zijn leden met een degelijk kwaliteitsniveau, afwis selend voor een ruim publiek. In oktober 1974 was er in 't Apostelken een boeken- en platenbeurs. Een voordracht met klank- en diamontage door Peter en Maria Raymakers onder het motto «Wurgend zand», kende een groot sukses (nov. '74). Na het kerstfeest van 28 december kwam Willem Vermandere op 10 januari aan de beurt. Op zaterdag 8 maart kregen de leden een filmavond aange boden Alamo» met John Wayne in de hoofdrol. En op zondag 18 mei gaat men terug op stap. waarschijnlijk wordt het Nijmegem. 's Herto genbosch, Kaatsheuvel. Voor het 100-jarig bestaan wordt er zeker een groots feest georganizeerd maar definitieve RALDES vernam ook dat deze persoon vrijwillig een bouw- aanvraag heeft ingediend bij het gemeentebestuur. Dit alles ter verduidelijking van Uw artikel. De vraag blijft nochtans open of dit alles een zo gunstige wending zou genomen hebben indien RALDES niet tijdig zou ingegrepen hebben en de be voegde overheid niet zou ge alarmeerd hebben. 2. Groenvoorziening als element van leefbaarheid te Aalst. Wij hadden wel gehoopt dat U bij de publicatie van dit artikel zou vermeld hebben dat het hier een persoonlijk standpunt betrof van de heer S. VAN NUFFEL, sekretaris van RAL DES. Dit standpunt werd reeds geformuleerd in 1972 en het verscheen in de RALDES-Krant nr. 1 van januari 1974. Dit verklaart waarom bepaalde zaken ondertussen achterhaald zijn, en waarom RALDES toen pleitte voor de aankoop van het Domein Schelfhout door 't stadsbestuur. Intussen schijnt de stad Aalst van de noodzaak tot aankoop reeds overtuigd te zijn, vermits deze ingeschreven werd op de begroting van 1975. 3. Twee weken na intrekking vergunning... Betonwegenbouw spuit weer stof. Allereerst wensen wij hier het plaatselijk komitee tegen de asfaltplant aan de Zeeberg- brug proficiat met het bereik te resultaat. Toch begrijpen wij niet waar om dit komitee nog steeds geen kontakt opnam met on ze Regionale Aktiegroep, ver mits wij terzake reeds heel wat positieve resultaten bekwa men. Aldus hebben wij in het afge lopen jaar kunnen bereiken dat zowel in Dendermonde (wijk 't Keur) als te Gijzègem (aan de nieuwe brug tussen Gijze- gem en Herdersem) geen as- faltfabriek verscheen. Verschillend met Aalst is wel dat wij steeds preventief te- werkgegaan zijn d.w.z. dat wij eenvoudig belet hebben dat de asfaltplans funktioneerden en dus een exploitatievergunning bekwamen. Wat het artikel zelf betreft kun nen wij U melden dat Beton wegenbouw zijn aktiviteiten niet mag hervatten zolang de Koning (in casu de Minister van Arbeid en Tewerkstelling) geen uitspraak gedaan heeft omtrent het beroep dat de be trokken firma indiende tegen het schorsingsbesluit van de Bestendige Deputatie. Het plaatsen van bescher- mingskappen op de schouwen doet hier niets terzake. De wet op het Algemeen Re glement voor de Arbeidsbe scherming is hierbij duidelijk genoeg. Art. 17bis vermeldt let terlijk «De exploitant kan bij Ons (Koning) beroep instellen te gen de beslissing. Van dit be roep wordt binnen tien daaen plannen zijn er niet. Een zaak moet voorzitter Peir linck wel bekennen, de leden- Linda and Richard Thomp son (ex-fairport convention) doen in het kader van het Europese toernee even ons land aan, dit voor een optreden in Binnen en Buiten (BRT) en 's avonds te Aalst in de Madelonzaal. Dit allemaal op zondag 4 mei, reden genoeg om dit duo even voor te stellen (voor de niet-insiders van de Engelse folkscènedan). Een plaat die vorig jaar verrassenderwijze veel aan dacht trok, was «I want to seethebright lights tonight» van het echtpaar Tompson. Een elpee die door zijn verregaande somberheid en uitzichtloosheid velen intri geerdeen aantrok, maar ons dezelfde redenen velen af schrikte: Thompson's songs waren duidelijk an ders dan die van Neil Young (waarmee men hem dikwijls vergeleek) evenals de muzi- nadat het afschrift van het be sluit aan de exploitant is afge geven, bij een ter post aange tekende brief kennis gegeven. Het beroep schort de bestre den beslissing niet. Van de eindbeslissing over het beroep wordt binnen vijftien dagen aan de goeverneur, aan het ge meentebestuur en aan de ex ploitant kennis gegeven». Hierbij kan gemeld worden dat na kontakt van de Burge meester van Aalst met RAL DES deze ons beloofde dat de politie iedere dag, dat Beton wegenbouw terug zou werken, proces-verbaal zou opstellen tot wanneer de aktiviteiten zouden gestaakt worden. De toestand is wettelijk gans anders wanneer een firma 'n explotatievergunning bekomen heeft en hiertegen beroep bij de Koning ingediend wordt door het gemeentebestuur, een VZ W. zoals RALDES of een partikuiier. De vergunning blijft dan geldig tot wanneer de Ko ning een besluit neemt. Een dergelijk geval doet zich voor te Berlare waar RALDES beroep aantekende tegen een exploitatievergunning toege kend door de Bestendige De putatie aan Betonwegenbouw voor het ontzanden van een deel van de «Hogen Berg» (wijk van Berlare). Deze firma ontzant er gewoon verder alsof er niets gebeur de (zij mag dit ook) alhoewel deze firma wel beseft dat zij haar exploitatie- en bouwver gunning bekwam na veel tribu- laties en zelfs op onwettige wijze, en alhoewel aldus ons beroep bij de Koning hoogst waarschijnlijk zal ingewilligd worden. 4. Bomen verdwenen. Ook deze lezersbrief van Pol De Paepe kan niet onbeant woord blijven. Samen met hem betreuren wij ten zeerste dat twee grote bomen verdwenen aan de Vaartstraat te Aalst. Men kan allereerst toch moei lijk aanklagen dat de uitroei ing enkele jaren geleden van de bomen aan de Graanmarkt een zeer grote milieuschen ding geweest is vermits gans die markt omgetoverd werd tot een nog niet zo kwade groen- zone. Indien alle markten van Aalst aldus zouden omgevormd worden in 'Groen zones' dan zouden wij het nog niet zo erg vinden dat hiervoor enkele grote bomen op privé-eigen- dommen zouden verdwijnen. Er kon vermoed worden dat verklaringen van burgemees ters. als zou er geen enkele boom in Aalst meer verdwij nen, met een - korreltje zout dienen genomen te worden. Het zou trouwens al een grote prestatie zijn mochten wij kun nen bekomen dat de nog en kele overblijvende privé-par- ken van Aalst (zoals Park De Mot, park De Vits, par Over- hamme, enz.) ongeschonden zouden bewaard en van ver kavelingen zouden behoed blij ven Daar gaat het steeds om honderden «grote bomen». Briefschrijver zal wel veron derstellen dat de bouwers van de uitbreiding van het Athe neum vergunning zullen gehad hebben tot het omhakken van de twee bewuste bomen, an ders zouden zij nooit met de bouwwerken kunnen begonnen zijn. Er weze hier ook vermeld dat de beslissing tot uitbrei ding van het Koninklijk Athe neum reeds veel vroeger zal genomen zijn vooraleer het voorstel van het Verbond der Aalsterse Dekenijen geformu leerd werd nopens de sprei ding van de school-afdelingen naar da nerifaria van do «tad kale opbouw en debuut op deze plaat, voorheen was Richard jarenlang een van de drijvende krachten van Fairport Convention en maakt behalve de reünie plaat «Movis on» een solo elpee «Henry the human fiy»- De muzikale vorm die Thompson meestentijds voor zijn ideeën zoekt, gaat in de richting van de folkmuziek, hoewel hij daar zelf iets genuanceerder over denkt. «Ik beschouw mijzelf niet als folkmuzikant, noch zie ik «Bright lights» als een folkalbum. Ik ben altijd een rockmuzikant geweest. Al ten tijde van de fairport Convention hadden de leden van die groep het idee in een rockgroep te zitten, ook al vielen er veel folk- wortels aan te duiden. Waar de meeste Engelse en ook Belgische groepen, Ameri- Men kon er dan ook moeilijk rekening mee houden. Wat zijn bedenkingen omtrent het verliezen van de parking betreft, kan ik de schrijver niet helemaal volgen. Het verdwijnen van een par king voor 51 auto's hoeft niet noodzakelijk te betekenen dat er nu 51 auto's meer op de dool zijn te Aalst. Er bestaan immers wel alternatieven. Waarom stelt men gewoon niet voor dat al die bestuurders van een ander vervoermiddel zouden gebruik maken. Zij kunnen, indien zij niet ver van school wonen te voet, met de fiets of met de bromfiets ko men. Voor diegenen die te ver wonen kan voorgesteld wor- kaanse rockmuziek probeer den te spelen, wilden wij Engelse rockmuziek maken. Op een heleboel Fairport platen en ook op «Bright lights» valt te beluisteren wat daaruit te voorschijn is gekomen. De recentste el pee van het duo «Hokey Pokey» ligt pas in de winkels en werd reeds in het gespecialiseerd weekblad Humo besproken. Het is een pracht van een plaat gewor den. Een niet-misser dus, zeker ook als we weten dat het voorprogramma verzorgd wordt door William Souf- freau, die met enkele zeer sterke nummers onlangs een zeer geslaagd optreden in Affligems'kultureel cen trum ten beste gaf. Deze avond wordt sneu, dat is nu reeds een vaststaand feit. L.D.B. den dat zij, zoals hun leerlin gen, gebruik zouden maken van het openbaar vervoer, of vinden zij dat te min Men is alleszins terzake drin gend aan een mentaliteitsver andering toe Hier kan tenslot te nogmaals vermeld worden dat amper 100 meter verder de stad Aalst volop aan het werken is aan een nieuwe par king, naast het station van Aalst-Noord. Hier wordt parkeergelegenheid geschapen voor heel wat meer auto's dan de 51 die nu ver dwenen zijn. Namens RALDES De Voorzitter L. Van Der Helst. zaterdag 26 april te 14 lier Klakson organiseerd in u: jeugdatelier: kreatief de Kempen van 23 tot en spel; poppen maken en met 30 juli '75.Inkom: 25 ermee zelf poppenkast fr. Dit in de grote zaal van spelen. Dit in ons jeugda- hetC.V.V., Wellekenstraat telierinhetC.S.V. 45 Aalst. zaterdag27april te 19u: Inlichtingen: seretariaat: Dansavond met D.J. Mike De Gols Michel, Post en dit ten voordele van het hoornstraat 16 9300 Aalst, zomerkamp dat Jeugdate- Tel.: 053/70.10.11. Blijf dus op zaterdag 26 april a.s. niet in je luie stoel zitten T.V.-worstjes kauwen, of zit je niet, gehuld in je fraaiste T-shirt, te vervelen op de maffe T-dansant van één of andere eindejaarsklas. Maar sjor je rugzak op het daartoebestemde lichaamsdeel, schud je kompas dat gewoontegetrouw wijst naar 'Oost West Thuis Best' eens flink door elkaar, ga vervolgens op speurtocht naar de 'steenweg op Dendermonde' en sla daar in de zaal F.F.R. jetenten op. Want daar kun je lekker hapklare brokken konsumeren, hapklare brokken als daar zijn: bloederige spagettidraden, uitsmijters gemaakt van eieren afkomstig van prijskippen, toast cannibale bij gebrek aan beters maar bestreken met gewoon dierenvlees, ijskoude schotels met alles d'erop en d'eraan en ajuinsoep met alles d'erinBovendien zal je mooe T-shirt niet voor niets hebben gediend want alle scouts lijken op Donny Osmond, alle gidsen op zijn zuster Mary en alle welpen op het kleine Osmondje Jimmy. Er zijn tot overmaat van geluk talrijke karnavaleske figuren van koninklijken bloede aanwezig, met name Prins Karnaval, Keizer Karnaval.... En ook worden er bij de tombola zo een overvloed aan prijzen voor de zwijnen geworpen dat Berend Boudewijn er kwijlend zou van watertanden. Als animator fungeert Willy De Swaef, toneel-, TV-, en filmakteur. Je kon hem o.a. bewonderen in de langspeelfilm 'Mira' en in het kortspeelfeuillton 'De Heren van Zichem' en nu krijgt jetevens de buitenkans hen eens 'life' aan het werk te zien. Lachkrampen verzekerd Je kan er lekkere frisdrankjes of meer geestrijk vocht in je inwendige pijpleidingen storten en je kan natuurlijk een dansje placeren want op het afwisselend golvende, kabbelende en hotsebotseklotsende tonen van het orkest The Family Band beweegt iedereen zich jonger dan hij denkt. En laat je maar rijkelijk dienen door al het padvindingrijk jonkvolk dat een ganse feestnacht aan één stuk door zal Goede Daden doen, mits betaling uiteraard. En kruip tenslotte bij 't ochtendgloren, na 't blazen van een okstra-late taptoe moe maar tevree op je strozak, en vergeet niet een blikje kitekat naast je bedstee te plaatsen voor de kater waar je de volgende middag zal mee opstaan Aanvang: 20 uur-toegang: 50 frank. K.W.B. KREEG ANTWOORD OP BRIEVEN INZAKE GEZONDHEIDSZORG. In het kader van de KWB-aktie «Betaal aan uw dokter de juiste prijs» werden van op de K.W.B.-verbondsraad door de werkgroep ziekenwerking van Aalst brieven verstuurd naar minister De Sae- ger en de nationale voorzitters van A.C.W. en C.M. ZIEKENFONDSEN MOETEN RECHTSKUNDIG KUNNEN OPTRE DEN VOOR HUN LEDEN. In een brief aan de heer Oe Saeger, Minister van Volksgezond heid en van het Gezin, drukte de ziekendienstverantwoordelijken hun bezorgdheid uit over de zwakte van de patiënten tegenover hun arts en de misbruiken van de klinieken tegenover hun pa tiënten, wat de betalingen betreft. Daarom drongen zij aan om de statuten van de ziekenfondsen zo te veranderen dat zij rechtskundig zouden kunnen optreden voor hun aangesloten leden. De minister antwoordde dat hij èr persoonlijk niet zeker van is dat dit voorstel een afdoende oplossing zal geven aan het ge stelde probleem. Hij verwees naar een gelijkaardig voorstel dat enige jaren terug in het parlement werd besproken, maar waar men niet tot een aanvaardbare oplossing kwam. Hoe dan ook, de heer De Saeger heeft aan zijn collega van So ciale Voorzorg gevraagd dit voorstel te willen onderzoeken en de passende maatregelen te willen voorstellen. ANDERE WETTELIJKE VOORSCHRIFTEN VOOR RECHTVAARDI GING HULPVERSTREKKING DOOR DOKTERS. In brieven van de Nationale Voorzitters van A.C.W. en C.M. werd aangedrongen om in het kader van de aktie volgende pun ten te steunen. 1e dat de wettelijke voorschriften die de dokters gebruiken om hun verstrekte hulp te rechtvaardigen zouden veranderen en dat het bovenste strookje waraan het dubbel voor de belastingen wordt gebruikt mee aan de patiënt zou worden afgegeven. De Heer D'Havé (A.C.W.) maakte deze bekommernissen over aan de leiding van de Landsbond der Christelijke Mutualiteiten. De Heer Van Helshoecht (Voorzitter C.M.) deelde ons in dat verband het volgende mede Volgens de thans geldende reglementering moet de geneesheer het behoorlijk ingevulde ontvangstbewijs (bovenste strookje op het fiskaal formulier van ontvangstbewijsgetuigschrift als kwijting voor zijn honorarium aan de patiënt overhandigen. De geneesheer is evenwel ervan ontheven het ontvangstbewijs op te stellen en uit te reiken voor de betalingen die door storting of overschrijving op zijn post- of bankrekening worden gedaan voor de kontante betalingen die betrekking hebben op raad plegingen, bezoeken en adviezen, wanneer het getuigschrift voor verstrekte hulp wordt uitgereikt en voor zover de ge neesheer het ontvangen bedrag inschrijft op het formulier van ontvangstbewijs dat in het boekje gehecht blijft. De thans geldende reglementering bevat reeds de verplichting tot afgifte van de kwijting, althans voor de niet-courante ver strekkingen en voor zover de betaling kontant gebeurt. Het blijkt evenwel dat deze verplichting zeer weinig nageleefd wordt, met het gevolg dat de zieke die benadeeld werd wegens een tarief- overschrijding (in het geval van een door de overeenkomst ver bonden geneesheer) of meer algemeen wegens overdreven ere loonbedragen, vaak over onvoldoende bewijsmateriaal beschikt om zijn rechten te laten gelden. Bovendien zijn er in de reglementering duidelijk leemten aan te wijzen met betrekking tot de courante verstrekkingen en de be taling op post- of bankrekening (moeilijkheden van identifikatie). De Heer Van Helshoecht is van oordeel, dat over deze kwestie voorafgaandelijk een nuttige bespreking kan gehouden worden in de nationale werkgroep KWB - CM. BETALING ACHTERSTALLIGE REKENINGEN ZIEKENFONDSEN 2e Gevraagd werd dat de achterstallige rekeningen van het zie kenfonds zo spoedig mogelijk zouden betaald worden opdat er een gunstig klimaat zou komen tussen klinieken-dokters en zie kenfondsen. De voorzitter antwoordt dat de Landsbond in de loop van de laatste maand zeer veel tussenkomsten heeft ondernomen om tot een normalizatie van de toestand te komen. Deze inspanningen hebben bepaalde resultaten gehad inzake de toekenning van voorschotten vanwege het Rijk en de R.M.Z. Al le problemen zijn zeker niet opgelost op dit ogenblik, maar de C.M. blijft met alle vereiste aandacht de toestand volgen, ten einde de financiële moeilijkheden, meer bepaald van do verple- gingsinstellingen, zoveel als moaeliik is. uit de wen te ruimen Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat.

De Voorpost | 1975 | | pagina 4