EENDRACHT AALST IS NU VAANDELDRAGER VAN ATLETIEKSPORT CYRIEL DE VUYST GAAT ER NIET BIJ ZITTEN AALSTERSE KADETTEN VERLIEZEN NA SPANNENDE STRIJD PROVINCIALE TITEL De Voorpost - 25-7-75 - 13 Er is reeds heel wat water door de Dender gevloeid sinds het ontstaan van de Aalsterse atletiekklub meer dan vijftig jaar geleden. De mensen aan top hebben het gedurende die jaren goed gedaan, zij wisselden elkaar af en de resultaten van hun degelijk werk dat zij leverden enigzins in de schaduw wordt nu duidelijk zichtbaar. Het bescheidenklubje van weleer heeft door zijn daverende uitslagen de aandacht op zich getrokken. Voor heel wat publiciteit zorgde ongetwijfeld troe faas Anne-Marie Van Nuffel, over haar prestaties en interna tionale aanduidingen zullen de sportliefhebbers via pers, radio en T.V. wel voldoende vernomen hebben. Bij de heren was er Renno Roelandt die bij zijn debuut ons atletiekwe- reldje op zijn kop liep met zijn 10"3 op de 100 meter, maar wegens kwetsuur werd uitgeschakeld. Doch langzaam aan is hij aan zijn volledige terugkeer aan het werken zij het dan niet meer op het snelste sprintnummer maar dan voor de dubbele hektometer waar hij ook nog voor verrassingen kan zorgen. JEF POLLET POLITIEKAMPI OEN. Met deze Aalsterse politieman hebben we dan een atleet van de lange adem, Marathons en andere kilometer wedstrijden liggen hem best. Hij wist ons reeds meermaals te bewijzen uit het goede hout te zijn gebeiteld, steeds bij de zaak wanneer het om een ereplaats gaat. Wat we dit jaar onthouden hebben is zijn 14'31die hij liet op tekenen op de interclubschiftingen voor de 5000m. Maar boven dit al les toornde dan weer uit zijn titel op de 5000m. op de politiekampioen- schappen die dit jaar te St.-Niklaas gelopen werden en waar hij de is.Monique is kapster en voor haar is het schijfwerpen. Allemaal Aals terse pionnen die de club steil de hoogte deed ingaan. KAMPERS MAAKTEN FELLE VORDERINGEN Bij de kampers was het aanvanke lijk niet zo denderend, wat deze jongens ervan af brachten maar de jongste tijd was het wel een kente ring in de goedezin waar te nemen Op de provinciale kampioen schappen werd het zelfs voor Gil bert Bove een provinciale titel in het kogelstoten met 11 m89 bij de juniores. In dezelfde dicipline ken nen we ook nog Hoffelinck met zijn ANNE-MARIE VAN NUFFEL: AAN DE TAPKAST Anne-Marie Van Nuffel, de trots van Atletiekklub Eendracht Aalst en één van de grootste beloften van onze nationale damesatle- tiek, zit er een beetje mistroostig bij. Spierletsel remt haar. Ze moest selekties voor de Belgische ploeg afzeggen en hoopt dat er spoedig beterschap intreedt. Het blonde meisje uit Erembodegem vindt het een schrale troost als we haar vertellen dat ze nog jong is en voor die tegenslag de moed met in de schoenen mag laten zinken. Een prima verzorging moet er haar bovenop helpen. Maar daarmee is het niet allemaal in orde: het wordt immers daarna weer verbeten trainen om weer naar de topkonditie te groeien. Die gedwongen rust hield Anne-Marie van de sintel- en startba nen weg. Toch wilde ze zich verdienstelijk maken voor haar klub: tijdens de avondmeeting van vrijdagavond in de Osbroek te Aalst stond ze achter de tapkast van het «openluchtkantientje». Een simpatiek gebaar, vonden we. Vele vedetten zouden «dank je voor de eer» zeggen, als ze zo n jobke aangeboden kregen. Anne-Marie Van Nuffel vond het niet te min om een weinig spek- takulaire bijdrage te brengen. Haar «tapwerk» bewees dat voor de Erembodegemse blonde klubliefde geen ijdel woord is. Atletiek op de Osbroek Eendracht-vlag aan de top liet hij sen. Tijdens de wintermaanden zagen we Jef door de velden ren nen zodat we terecht van een al- round atleet mogen spreken. DE FAMILIE COPPENS EN EENDRACHT AALST We vrezen niet de waarheid ge weld aan te doen maar met de fami lie Coppens hebben we een uniek atletiekgezin in ons land. Wanneer we weten dat niet minder dan ne gen leden van het twaalf kinderen tellendegezin aan atletiek doen zal dat wel niet zo gouw meer worden overtroffen en mogen we van een grote uitzondering gewagen. We weten dat Eric Coppens niet alleen als secretaris zich weet verdienste lijk te maken maar dat hij ook nog op de piste zijn woordje weet mee te spreken en dan in de dubbele piste ronde en de 1500m. Dirk met zijn 4'22"3 voor zijn 1500m. is te vens de man van de lange afstand terwijl Walter op de 800m 2 04 "00 liet afdrukken. Ivo is de hoogsprin ger uit het gezin en verde hebben we bij de jongens nog Edwig, Guido en Hugo die steeds bereidt gevonden worden in te spnngen waar het nodig moest zijn. Bij de meisjes is het vooral Lutgarde die op de provinciale kampioenschap pen op de derde plaats eindigde in de 800m. ook een vaste waarde 12m worpen en Jer Mees die zelfs 12m.26 (wat zijn persoonlijk re- kord) wist te breiken. Verder met de discus traden nog in de kijker: Eddy De Bock, Mercel Van Keer allebei goed voor om en bij de 33m.50. In het speerwerpen was het Walter Aelbrecht die op het nippertje de titel miste in de provin ciale kampioenschappen maar toch tevreden was met zijn tweede plaats met 53m98. maar dit sei zoen liet hij reeds 54m50 opteke nen in de schiftingen van de inter- clubs Veteraan Staf Ledegen staat ook nog steeds zijn mannetje en zijn 3 40m. met de polstok moet voor de jongeren wel een stimu lans betekenen. Terwijl we het hier toch over veteranen haddenkun- nen we hier tevens wijzen op de knappe uitslagen van Miel Kiekens die op zijn 38ste jaar de spikes voor het eerst aanbond en in de jongste prijs Josse Ringoor de zege be haalde over de 3000m. in 9'33"4 clubgenoot De Cock was ook hier bij de laureaten ATLETIEKKLUB EENDRACHT AALST KAMPI OEN Dit blokletterde «De Voorpost» een paar maanden geleden toen AC Aalst dit klein wonder kon verwe zenlijken dat nu de poort moet openen naar de verdere klim in de Voor de oudere atletiekliefhebbers is de naam Cyriel De Vuyst nog steeds een begrip. De Vuyst was «in zijn tijd» een crack over de halve fond: als 1.500m. loper boekte hij talrijke suk- sessen. Het rad van de seizoenen wentelt echter onvermoeibaar voort, en het afscheid van Cyriel dateert al van enkele jaartje s terug. Als topsporter weliswaar en als* aktief atletiekbeoefenaar want de mikrobe die hij in het bloed had. is blijven leven. En zo gebeurde het dat deze vriendelijke en steeds tot dienst bereide man steeds zijn ervaring is blijven overdragen op de jongere generaties Cyriel De Vuyst is met alleen een gewaardeerd raadgever: hij ziet er met tegen op de handen uit de mouwen te steken Tijdens de jongste (uiterst geslaagde) door atletiekklub Eend racht Aalst georgamzeerde meeting zagen we Cyriel zelfs met de kruiwagen rondhollen om de startblokken van de ene plaats van de piste naar de andere te brengen. Tot wat de liefde voor de sport een mens leiden kan. atletiekklassering. Het was toen op die voor secretaris Coppens zo schone sportnamiddag dat de strijd tegen Looise gewonnen werd met 16 punten voorsprong en op de derde plaats volgde Dilbeek. Maar eer het zover was dienden heel wat problemen opgelost zoals het trouwens meermaals het geval is bij dergelijke gelegenheden. Voor de gebroeders Roelandt wa ren er geen hinderpalen in hun ren naar de zege. Renno won gemak kelijk zijn 200m. in 22"5 en Frank Hofman werd zesde Danny flitste als eerste over de streep in de 100m in 11 "1 en Hans Backaert deed er nog een schepke bij met zijn vierde plaats. In de daaropvol gende 800m was het Mare Cor- thals die de Aalsterse supporters liet juichen met zijn zege in de puike tijd van 1'53"2, junior Dirk de Vree legde nog beslag op de vijfde plaats en'meteen stond Aalst reeds in eerste stelling. In het versprin gen was Jean-Pierre De Visscher weer bij de zaak en met 6m69m, was hij weer eens de beste. Hugo Van Geert liet met 5m 84 nog alle kansen gaaf voor de eindzege. Walter Aelbrecht kwam op de proppen in het speerwerpen waar hij met 51,72 m. nu als tweede werd opgetekend en Mare Cop pens met 44m46. een meer dan behoorlijke vierde plaats innam. In de 1500m. gaf Freddy Neirinckx de indruk het te zullen halen maar be gaf in de laatste ronde en werd slechts vierde maar Antotne Pal mans maakte veel goed met zijn tweede plaats zodat na dit nummer de spanning er meer dan ooit in- bleef In het polstokspringen liet Staf Ledegem zich niet onbetuigd en met 3m bleef hij eerste terwijl Marcel Huylebroeck met dezelfde hoogte tweede werd In het kogel stoten overtrof Jef Mees de stout ste verwachtingen met zijn 12,26m. die hij liet opmeten die goed waren voor een tweede plaats en Jean-Paul Hoffelinck zou iets minder dan verwacht op het bord brengen 11,80m. maar was toch derde. Hoogspringer Jo Raes bezorgde toen nog iedereen kip penvel met zijn povere 1.75m. (3') en Danny Coen bleef ook onder de maat met 1.65m. en werd slechts vijfde. In het hinkstapspringen werd Johnny Van Den Steen (12,23m) vierde en Eddy Caudron zou als tweede worden opgete kend met 12.64m. Op de 5000 m was het Herman Parmentier die voor een tweede en Pierre Calle- baut die zich ook sterk inzette zou derde worden. Eddy De Boeck werd met 33,34m nog derde in het discuswerpen en Marcel van Keer was vierde met een worp van 33,16m In de schif tingen vielen de aflossingen tegen voor Eendracht Aalst want zij wer den gedeklasseerd, zodat met enige schrik werd uitgekeken naar hun prestaties die werkelijk schitte rend waren, Het werd een nieuwe rekordtijd voor de ploeg van de 4x100m die bestond uit Johnny Van Den Steen, Frank Hofman, Renno en Danny Roelandt met 43"7 die.alle twijfel wegnam voor de eindzege Maarhetsukses werd toch nog vol ledig gemaakt door: Herman Bac kaert, Mare Corthals, Erik De Vree en Jean-Pierre De Visscher die met 3 '24 "8 een laatste zege op zak staken in de 400m aflossing, pun ten die welang hadden maar die niet meer in de eindrekenmg hun invloed hadden, want toen waren de flessen champagne reeds ont kurkt, als de laatste over de eind meet jubbelde. Het waren mooie ogenblikken, de mooiste atletiek uren dat de be stuursmensen zich kunnen inden ken. ZES INDIVICUELE TITELS EN TWEE IN DE AFLOSSINGEN BIJ DE DAMES Een paar jaar terug keek men mi nachtend neer op de damesafde ling van Eendracht Aalst die toen nog werkelijk m haar kinderschoe nen stond. Thans is daar plots heel wat m veranderd met als laatste exploot de provinciale titels die de meisjes wisten te vergaren Gaan we het ereschavotje even over- Particulier verkoopt Ford Escort. Bouwjaar 1969. Tel.: 091/69.29:31 Smetledes- teenweg 15 - Wetteren. schouwen dan vinden we daar te rug: Els Verscheure die kampioen werd in het kogelstoten met 9,91 m. Karin Van Der Meirsch was de be ste kadet in het hoogspringen en kreeg eveneens een medaille. Re- gine en Anne-Marie Van Nuffel die over de 400m. de grootste provin ciale eer vergaarden: Marleen Wel- lekens die bij de scholieren op de 200m. op het podium klom en Lau rie Verheirstraeten diebijdekadet- ten speerwerpen de grote triomfa tor werd. Neem daarbij de twee af- lossingsproeven die voor de Aals terse kadetten en juniores de zege opleverde en we mogen van een groot sukses spreken. Bij de kadet ten waren het Mortier. De Boeck, Van Nuffel, Verschueren en Rot- tiers Bij de kadetten hebben we nog R De Roeck en bij de juniores S Roelandt, G. Van Impe, A. Ser geant. Bij de scholieren is het Enka De Neef, L. Goeman, Marleen De Bruyn, die voor de ereplaatsen zorgde. Nap waren ook: bij de ju niores Na dinne Rottiers en Linda De Bruyn die het ondanks veel goede wil tot een vijft maar bracht maar dan in dezelfde tijd als de derde. In het speerwerpen voor kadetten viel toen ook Caraem Marly op. Bij de juniores op de 800 m was het Hildegarde Eeman di sterk eindigde en bij de scholieren over dezelfde afstand een aller beste indruk liet. BELOFTEVOLLE JONGEREN Ook voor de aflossing zijn er en kele kanpen die boven de anderen tronen, maar dat ze eveneens een goede ploeg jongeren hebben, heeft de laatste wedstrijd «De Jon- gerentrofee» ons bewezen AC Eendracht Aalst kon toen deeze ontmoeting niet verliezen was het niet dat men hier een andere klas sering uit de mouw schudde. In plaats van zoals het in de inter- clubs gebeurd de punten werden uitgerekend volgens de plaatsen ging men er hier de fmse tabel bij halen zodat de zege verloren geng Woorden van lof waren er toch voor de morele overwinnaars: Herwig Hulsbosch beste Belgische prestatie met 3 10m met de pol stok: Johan De Schrijver. Bert van Lysebeth, Luc Pannekoek, Guido Schelfout, Johan De Saedeleer en Gunther Everaert Met een spe ciale vermelding voor De Schrijver met zijn prestatie over de 800m. in 2'03"5 Eerste in Oos-Vlaarïdéren want hij wept de speer zo maar 33m. Schollier Van Den Berghe voor zijn tijden die hij reeds liet af drukken op de 800m 1'56"6 wat een evenaring betekent van het klubrekeord. Verder hebben we nog Eelbode, Mare Aelbrecht, Marc Van Impe, Jos Coppens. Everaert Van den Eecken. zonder de miniemen te vergeten Met een dergelijk lot jongeren mag AC Eendracht Aalst met gerust ge moed de toekomst tegemoet zien. Het werk dat men er maakte voor de opleiding der jongeren heeft zijn uitwerking niet gemist. ANDRE DE WIT Van Aalsterse zijde werd niet te veel verwacht van dezeprovincialefinaleomdat wegens vakantie meerdere atleten afwezig bleven. Dit was het geval voor de kampers Guido Schelfhout en Bart Van Lysbeth en voor de afstandlopers Eddy Pol let, Luc De Neef en Patrick De Roock. Andere atleten als Danny Kiekens, Rik Roelandt en Luc Schollaert hun kat naar het Putbossta- dion te Vlierzele. Daarbij werd Johan De Schrijver- beste Belgische 800 m loper- zodat de reeds geha vende ploeg nog maar eens grondig diende te worden gewijzigd. Het begon noch tans vrij goed voor Aalst want in de extremis deelne mende Danny Kinoo werd tweede over de 100m horden in een nieuw persoonlijk rekord van 16»6. Over de 100m werd Kris Muylaert die aan zijn eerste officiële wedstrijd toe was derde in 12»7, terwijl bij het speer werpen Paul Wellekens tweede werd met 37,7 wat een nieuw persoonlijk re kord betekende. Hij schoot enkele cm tekort. Etienne Borms die aan zijn eerste officiële wedstrijd discus werpen toe was werd tweede met een worp van 28,46 m. Op de 200 m insgelijks een tweede plaats met Gunther Everaert (24>»5). Invaller Ward De Winter won eerder gemakkelijk het kogelstoten 10,92 m eveneens een nieuw persoonlijk rekord Johan De Saedeleer die speciaal zijn vakantie had onderbroken werd glansrijk winnaar in de 400 m (55»1) voor de sterke Gentse atleet Van de Vijver. Hedwig van der Eecken sprong 5,12 m ver en klasseerde zich hiermee vierde. Voor Herwig Huls bosch werd het in het polstokspringen niet de ver wachte zege. Hij werd waar schijnlijk door zijn zenuwen verraden en werd slechts tweede met 2,80 m. In afwezigheid van De Schrij ver moest Jos Coppens het dan maar doen in de 800 meter en hij klopte een te overmoedige Vlierzele atleet De Palmeneer. Jan Van Wesemael had de niet lichte taak de afstandlopers te vervangen. Hij werd zesde over de 1500 meter. Luc Pannekoek bracht het hoog springen op zijn naam. Vóór de aflossing stond Aalst met 0,5 punt aan de leiding. In de 4 x 100 m won Vlierzele zodat het slechts een twee de plaats werd. Eindstand: 1 .V.S.71,5p. 2. E.Aalst 70p. 3. Ajax 54p. 14.K.A.A. Gent 38,5 p. 5. Waasland 28 p. 5. Ninove19p. Bij de Aalsterse scholieren vielen er nog meer forfaits te noteren zodat men met een «halve» ploeg moest deel nemen. Dirk Van den Berghe slaagde er voor de tweede maal in dit jaar zijn klubre- kord over de 800 m scherper te stellen. (1 '55»5) wat 1 cec 1/1 Oe sneller was dan zijn vorig rekord, en dit in de wedstrijd waarin hij van meet af aan de leiding liep. Een tweede klubrekord sneuvelde bij de hinkstap- sprong. Mare Aelbrecht die vorige week zijn klubrekord had kwijtgespeeld aan Mare Schelfhout, deed het voort- treffelijk met een sprong van 12,59 m. Spi'jtig genoeg werd hij bij deze poging gekwetst en hij moest stop pen. Hugo Wellekens ves tigde op zijn beurt een nieuw klubrekord over de 2000 meter steeple in 7'14"2. Een zege over de 200 m voor Marc Van Impe, terwijl Frank Van Impe in het verspringen vierde werd met 4,90 m. In de 400 m 'klasseerde Patrick De Backer zich insgelijks vier de. Een vierde plaats ook voor Patrick Van Boxtael over de 1500 meter (4'40"3). In de 4x100 m werd Aalst slechts vierde (48"2) E. Aalst werd slechts vijfde in het klubklassement bij de sc/io- lieren. In het algemeen klassement (kadetten scholieren) werd het een derde plaats. BESTUUR EN BELEID De klub kwam in het nieuws door haar kampioenschap dat zij be haalde in de finale van de interclub voor heren zodat zij volgend jaar in 2de afdeling kan aantreden. Ver der zullen we het nog hebben over de individuele titels die atleten van AC Eendracht Aalst op de piste wisten te behalen en over de jeug dige atleten die het ook weer schit terend deden. Wie AC Aalst zegt, denkt onwille- keung aan Erik Coppens, hij is se cretaris maar doet veel meer dan dat geschrijf dat van hem verwacht wordt. Een meatmg zonder Erik is gewoon niet denkbaar, ook op ver plaatsing is hij tussen zijn atleten te vinden en op rpovinciale en natio nale vergaderingen was hij er om zijn club te vertegenwoordigen, werkelijk een duivel-doet-al. Er zijn er nog in de familie Coppens die wat over hebben voor atletiek want Dirk Coppens laat zich ook niet pramen de handen uit de mouwen te steken, hij is tevens ondervoor zitter samen met André Doorns de voorzitter van het arrondissemen teel Belgisch Olimpisch Komitee. Die eveneens steeds bereid ge vonden wordt zich in te spannen voor de klub veel belangstelling voor de jeugd In de presidentszetel vinden we die hij als een onmisbare schakel Rudolf Arijs een man die we een beschouwt om met sukses een paar maanden geleden over atle- klub te kunnen uitbouwen Zijn tiek horen spreken hebben met zorg is dan ook deze op de een of hart en ziel, daarmee wisten we andere manier warm te maken aanstonds dat die man het meen- voor de atletieksport, wat op zich- de. Hij heeft een klare kijk op het zelf niet zo gemakkelijk is. Hij weet sportgebeuren in Aalst en heeft hoe moeilijk het is de jeugd van heden uit de donkere dansholen te halen, waar ze zich overgeven aan plaatjeslawaai en drank De man uit de juwelierszaak uit Aalst «Zwitserland» weet dat een totale inzet vereist is maar Rudolf doet het met volle overgave en ziet daarenboven niet te nauw wan neer er moet gesteund worden. Voor hem was het Paul Kieckens die het roer in handen had en zo lang hij aan het bewind was heeft hij niet nagelaten zijn beste krach ten in te zetten voor zijn Eendracht Aalst Wegens gézondheidsrede- nen diende hij de rol te lossen maar steeds heeft de club en atleten blij ven steunen en nu maakt hij zich meer dan verdienstelijk als ere voorzitter, Verder hebben we nog een ganse reeks werkers die we hier willen vernoemen, hopelijk vergeten we er geen: Roger, Houtman, Alfons Schelfout, Fran- pois Van Wezemael Ward Robijns, Willy Van Nuffel, Antoine Robijns. mevr. Chris Robijns-Willems, Etienne Schelfout, Mevr. Schel fout. Ook de werkers die steeds in de schaduw blijven hebben allen hun deel in de bloei van de vereni ging. Overlopen we de lijst van de senio res dan vallen ons enkele atleten sterk in het oog, beginnen we bij de gebroeders Roelandt waar Renno zoals we hiervoor reeds zegden op de sprint voor heel wat suksessen zorgde. Nu prijkt hij toch nog met zijn 21 "7 op de 200m. op een sterk in het oog vallende plaats. Wegens Examen ontbrak hij de jongste we ken al eens op het appel maar zijn terugkeer naar de piste staat vast Danny was eveneens verdienste lijk met een massa aan ovenwin ningen overwinningen en ook voor hem staat 22"2 voor zijn 200m. in het vetjes gedrukt. Jean-Pierre De Visscher die het klubrekord even aarde op de 400m vierde met een chrono van 49"5 wat evengoed was als Herman Backaert en me teen ook de vierde beste tijd bete kent, In het verspringen staat Jean-Pierre De Visscher met een benijdmgswaaridge 6m 69 op de tabellen afgedrukt. Mare Corthals met zijn 800m. in 1*53"2 heeft hiermede ook de 2de beste presta tie weten te behalen. Dan hebben we verder nog Louis Cornelis(JUN) met 2 02 voor zijn beste prestatie over de 800m Bii de atletiekwedstrijd speelt de starter een belang rijke rol: hij ntoet toezien of alles netjes verloopt. Hier zien we zo'n «man in de schaduw», iemand die nooit in de krant komt, maar zonder wie een meeting onmogelijk wordt: Albert Bove. pistool in aanslagen op /i|n taak gekoncentreerd Antoine Palmans heeft ook zijn verdiensten en deze 1500m loper liep dit jaar in de Heizei nog 3'55 7 maar men zette hem bij vergissing met op de uitslag maar onderwijl weten we toch dat hij het aankan. Herman Parmentier met zijn uit stekende uitslagen die hij reeds realiseerde over de 5000m. is eveneens een vaste waarde In de categorie van de seniores hebben we voor de loopnummers nog altijd een paar mensen die zich op tijd in de belangstelling lopen of die zich op momenten dat de club hen no dig heeft weet verdienstelijk te ma ken, zoals daar zijn Freddy Nei- rinck, Van Steen. De Vree 1'55' 8). Backaert die we reeds goede din gen zagen doen samen met Klin kenborg op de 400m en zo zijn er nog die we allen met hun prestaties willen vermelden en waarvoor we duimen om hun klubliefde Sporttrofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tel. 053-21.39.51

De Voorpost | 1975 | | pagina 13