doe het zelf prijzen DUIVENSPORT RAOUL DE JONCKHEERE NA EEN PAAR JAREN GROOT KAMPIOEN AALST GENT INGANG VRIJ PLAATSING PARKING TAPIJTTEGELS De Voorpost - 25-7-75 - 15 Wie te Aalst over de duivensport gaat praten krijgt nu veelal de naam Dejonckheere te horen een liefhebber die zich een paar jaar tot een gevreesde kampioen ontpopte. Van bij het begin in '67 had hij het alras door dat in de allereerste plaats het ras er moest zijn om met enige kans op sukses te slagen. Toch liet hij zich verleiden om met een links en rechts gekregen duif van start te gaan. Lang duurde echter de rodage periode niet, een duivin van Paerewijck die in 68" zijn hok kwam verrijken was de voorbode van een grote loopbaan in de duivensport. Alhoewel hij nog jong is in de sport heeft hij reeds een brede kijk op de dingen. Zo is het voor hem al te duidleijk dat het ras er moet zijn. Hij heeft het zich dan ook aangeschaft en zag niet op een briefje om zijn doel te bereiken. Fens dat het edelste bloed dat de duivensport kan herbergen op zijn hok was ging alles als vanzelf. De verzorging heeft hij in niets veranderd maar de resem prij zen ging de hoogte in. Hij was niet langer de onbekende kleine liefhebber, men zag eens naar hem op toen hij op de een of andere vlucht de elité er van langs gaf. Dan wordt men in de kring opgenomen en plaats bij de groten wordt alleen met daden afgedwongen. Bij het begin zat het wel wat mee geeft Raoul graag toe. want die Paerewijck duivin heeft er bij mij de moed wel direkt inge pompt. Naast haar vliegkapaci- tcitcn bleek zij ook goede afstammelingen te geven zodat Raoul meteen twee vliegen in een klap sloeg. En meteen kon hij beginnen bouwen aan zijn kolonie, aanvankelijk zaten dei op een tuinhok dat op gebied van luxe niets te bieden had. maar samen met de opgang van zijn suksessen groeide ook zijn instalatiedieop heden een lange rij prima hokken vormd. Goed verlucht en verlicht heeft hij er nu voor gezorgd dat hij voorlo pig althans nog niet af te rekenen heeft met de overbevol king. Want achteraan staat nu ook een ruimere vollierre waarin de waardevolle sujekten zijn ondergebracht. Eens men zover staat leigt de rest nog aan de melker en daar zorgt de liefheb ber van de Ledebaan dan ook v oor. Naast een stipte verzorging is de volgende stap naar het sukses dat hem reeds de titel opbracht van kampioen in «Het land van Aalst» en dit twee jaar naelkaarin'73en'74. De Aalsterse kweekstal Met zijn huidige rassen heeft hij zich uitzonderlijk kweekkolonie aangeschaft waarmee hij nog lange jaren aan de kop kan blijven. Raoul Dejonckheere heeft nu bekendheid verworven niet alleen in eigen streek maar ook nationaal spreekt hij zijn woordje mee. Niet verwonderlijk want zij stammen allen af de kwekers van Raoul van Cracks die destijds de duivenwereld op stelten hebben gezet. De resulta ten logen er dan niet om want sedert zijn begin heeft hij reeds heel wat scherven gemaakt, wat niet verwonderlijk is als men weet wat hij ervoor over had. Op de meest verschillende verko pingen van de streek was hij te zien en ook daar zag hij op geen frank. Wat hij daar niet kon vinden ging hij dan halen op de hokken der kampioenen want ook hij wilde hoger op. Thans beschikt hij over de volgende rassen: we vernoemen ze voor de vuist weg: Courceyn, Scheldero de. Prof Van Grembergen, Gent: Gaston Slots. Lede: Dominique Roelandt. Lede; Denorre en Zoon. Deftinge; Emiel Bossemans en kleinzoon. Oordegem; Octaaf De Bruyn, Aalst; Van Hee. Werwik; Emiel Cobbaut. Erpe; Dejaegher Ge- br Mere; Desiré Van Cauwen- berghe. Hofstade: Bekaert en Zoon. Lede. Doch de duivenwe reld liet hij eind vorig jaar •opschrikken door een fantas tische aankoop van een lot kampioentjes een begin '75 herhaalde hij deze stunt. Hij werd toen de bezitter van de klasse duvien van Raoul Ver- straete. Oostakker en August Taveirne, Waardamme. Op de ze hokken kocht hij uit het kruim, want alleen die jongen waarvan hij bewijzen heeft dat ook hun ouders op de vluchten boven de anderen uittoornden waren slechts goed genoeg. Ook hun kweekwaarde liet hem niet onverschillig. Wie op die manier kan kopen heeft veel vooruit want dergelijke manier van handelen kost geld en daarom mogen we schrijven dat Raoul er een fortuintje tegenaan gooide. Met zjn vroegere aankopen als voorbeeld weten we dat het steeds beleggingen waren die rendeerden en dat de kampioen van Aalst reeds op het hoogste trapje bracht. Hok en spel Raoul is afkomstig uit Wervik. het duivendorp dus waar De Vanhee's de skepter zwaaien. Toen hij nog thuis was vertelde hij ons begon hij op een dag ook duiven te houden maar lang duurde het niet want zijn moeder heeft ze weldra ver kocht. Misschien was dat wel een teken dat hij zich aangetrok ken voelde tot de duiven. Wanneer hij dan te Aalst kwam wonen duurde het niet lang of hij begon er weer aan en kende dan ook dadelijk sukses. Voor het ogenblik heeft zowat een hon derdtal jonge duiven en evenveel oude we kunnen hem dan ook moeilijk een kleine liefhebber noemen. Het is plezierig met hem over duiven te spreken en over alles wat daarbij hoort. Hij is een sportman op en top. hij houdt van de duivensport maar dan zonde fantasietjes of zij sprongetjes. Hij weet maar al te goed dat er heel wat fraude bestaat in deze sport en betreurt dit dan ook ten zeerste hij is er de man niet naar om zich te tooien met de veren van een ander. O hij geheiemen heeft wilde we weten. Raoul lacht even, er zijn er geen, mijn geheim mag eenieder kennen weet hij. De verzorging in de eerste plaats en er voor leven. Alle dagen si hij om 5.30 uur uit de veren want een verzorger heeft hij niet zodat Home alle werk voor hem is en dat is veel. Verder moet men er genoeg wilskracht voor kunnen opbren gen om dag in dag uit steeds ten dienste te kunnen blijven van zijn sport. Verder moet men stevig zijn in deze sport en kunnen ziften. De bewijzen dat hij het bij het rechte eind heeft, zijn er daarvan kunnen allen getuigen die iedere zondag of wanneer de duiven moeten vallen in de buurt zijn om deze duivenregen te komen bewonde ren. Verder kunnen we ook nog vermelden dat bij hem het verplicht vliegen wordt toege past met de vlag. En misschien ware het goed heel even enkele uitslagen te overlo pen want hij schudde in '74 heel hard aan de boom. Met zijn jaarlingen kwam hij in het nieuws op 5/5 toen hij met zes gedubbelde 11 prijzen behaalde op de autovlucht uit Noyon met daarbij een pak geld. Verder waren er een eerste op Bourges en Orleans en ereprijzen op Brive en Cahors. Met de jonge werd dat op Noyon: 30/6 met 1758 duiven 18 prijzen te beginnen meL de 5e. Op 7/7 Noyon 894 duiven. 22 prijzen. Ook boven Parijs werden dat een groot aantal prijzen ook hier willen we er enkele uitnemen: Corbeil 25/8 werden het 15 prijzen met 4.5.11.17 enz...Cor beil 21H met 533 duiven speelde hij 27 prijzen het werd 6,7,11, enz...Bourges Natinaal plaatse lijk 24k prijzen van 32 duiven met 6.7.14,18.20,32,25,28,31, 41.42.51.53. In de omtrek FCD waren er 1051 duiven en werden het eveneens 24 prijzen wat matinaal per viertal dan 18 prijzen betekende met de specia le prijs van de minister. En ondanks deze grote sukses sen beschouwd Raoul zich niet als een volleerde liefhebber. «De tijd van de kinderziekte schijnt voorbij te zijn» meent de Aalsterse liefhebber die er toch aan toevoegt dat dit niet wil zeggen dat men de zaken op haar verloop mag laten, want de duivensport is een intens zoeken van het begin tot het einde. Dat zijn ras nu naar waarde geschat wordt bij de liefhebbers hebben we van nabij meegemaakt op de verkoping van zijn jongen na het seizoen '74. Deze meer dan 50 jongen werden verkocht tegen 2800 fr. gemiddelde wat ook een topper mag genoemd samen met zijn meer dan 60.000 fr aan prijzen nadat hij speelde in 1974. Dit jaar is hij aardig op weg om het nog beter te doen want tot nog toe speelde hij van Noyon tot Orleans en hondertal aan prijzen en het seizoen is nog niet gedaan zodus. Ook zijn hok jongen zag er pikfijn uit en eens daarmee voorgoed in de dansv gesprongen wordt zal het weer gensters slaan zoals zijn ras het doet op andere hokken. Want datis het grootste plezier van Raoul Dejonckheere te horen dat zijn soort het uitstekend doet meteen voor hem een leiddraad. En ja. wie de joviale liefhebber kent weet dat hij over een goed hart beschikt iemand die de zon in het water kan zien schijnen en steeds bereid is de sportgenoten te helpen waar het nodig mocht blijken. Iemand met een derge lijk lot duiven kan toch al die vogels niet houden of doden daarom moet er hier op het einde van het jaar wel een pluimpje te rapen vallen, een duitje dat misschien ook het begin kan betekenen van een sukses in de duivensport zoals- Raoul die aan deze sport reeds heelwat plezier beleefde. Samen met zijn echtgenote geniet hij van zijn prachtprestaties, we mogen we zeggen samen want wanneer er 's morgens vroeg op de duiven dient gewacht zijn bij beiden bij het ochtendgloren reeds op de bres van het duivengeluk kunnen ze nog jaren genieten. En dat wensen we hun. André De Wit 2000 M2 toonzaal Priester Daensplein 8 9300 Aalst Aan grote Markt - rech tover St.-Martinuskerk. TEL. 053-21.88.75 500 M2 toonzalen Voormuide 64 9000 Gent aan Muidebrug Tel. 091-23.26.75. Xoeaanaütü II tapijtdiscount Alle dagen Van 9.30 tot 12.30 en van 14 tot 20 u. Zaterdag tot 19 u. Zondag gesloten. Vinyl op vilt vanaf 69/m2 Tapijten wol 200 x 300 vanaf 3.995/m2 Tapijten nylon 200 x 300 vanaf 1.795/m2 Traplopers 50-60-67-70 breed vanaf 55/l.m. Badsets 3 stuks vanaf 395/st. Door gespecialiseerde vakmannen 200 M2 VOORBEHOUDEN AAN KLANTEN. Zelfklevend 40 x 40 10-15/st. Losliggende 40 x 40 18 - 28/st. Losliggend 50 x 50 65-95/st. Plastiektegels 29 x 29 18- 22/st. Van 15-6 tot 31-7 Nylon tapijt 4 m. breed schuimrug 115/m2 Nylon bouclé tapijt 4 m. b. schuimrug 125/m2 Nylon velourstapijt 4 m b. schuimrug 150 /m2 Nylon bouclétapijt 4 m b. schuimrug 195/m2' Nylon velourstapijt 4 m. b schuimrug 195/m2 Nylon bouclé tapijt 4 m b. schuimrug 275/m2 20.000 M2 IN VOORRAAD

De Voorpost | 1975 | | pagina 15