I MARC VAN HAUWE: EKSAMEN SCHITTEREND GESLAAGD De Voorpost - 25-7-75 - 3 eelden en Vlaemi Lindeij pt. gebj curling enverkfl Het 7.1 druk 1 ng scha kind iting sta de Bell metergd s Libel «losgela lolmanj i en ra gemeen Uitgerekend op Guldensporenslag is Marc Van Hauwe 19 geworden. Een leeftijd die voor een renner de «overstap» naar de amateurs betekent. De kleine maar pittige Aalstenaar heeft een schitterend ingangseksamen afge legd. Nadat hij te Lede vierde werd, won hij vorige week vrijdag te Kerksen. Geen koersken met een vijftiental deelnemers, maar een wedstrijd waarvoor 70 amateurs in het zadel klommen. Marc Van Hauwe debuteer de in 1970. Hij betaalde leergeld, maar kwam toch al met een palm naar Ge- raardsbergsestraat nr. 23. Nadien verging het hem van langsom beter: 1971 zag hem elf keren zegevieren en nadat hij zijn junioreslicen- tie op zak had kwamen er in datzelfde jaar nog 17 tweede prijzen bij. Sindsdien groeide Marc Van Hauwe uit tot een autentieke belofte. Hijzelf is daar niet kwaad om. Hij liep wel technische school omdat je wat omhanden moet hebben en gewapend zijn in het leven, doch eigenlijk droomt hij toch ergens van een koereursloopbaan. Niet als meelopertje, als mannetje dat later als prof van de ene kermiskoers naar de andere wedstrijd rond de patatfriet kramen bolt, en misschien ook niet als superstar. Dat laatste is de droom van iedereen die sport bedrijft, maar Marc Van Hauwe weet dat meesterknecht een dik- gesmeerde boterham ver dienen. «Kijk maar naar Swerts», zegt hij, «die heeft zijn kopman jarenlang goe de diensten bewezen en is er financieel goed voor be loond» Klimmen en temporijden. Marc Van Hauwe is niet wat men in het jargon een «strijkijzer» noemt. In de spurt staat hij zijn mannetje. Geen Sercu of geen Rik Van Linden, maar snel genoeg om met kans op succes met de rapsten in de clinch te gaan, al heeft hij de pest aan massaspurten: «Als het e- nigzins kan doe ik daar niet aan mee, ik probeer altijd voor de «meute» te arriveren. Met een veelkop pige bende naar de finish flitsen is levensgevaarlijk. Als iedereen zijn pootje moest thuishouden en «se-, rieus» zou sprinten was beter allemaal nog niet zo ergMaar je kent dat Spurt Mare snel, dan meent hij toch dat temporijden en klimmen zijn sterkste wa pens zijn. Wijzelf geloven dat de Aalstenaar, als hij keikoppig blijft doorzetten en echt renner wil worden, geroepen is om als klimmer hoge toppen te scherenhij is sterk, ziet niet tegen een uitgelengd trajektopen, wat erg belangrijk is, Mare heeft de gestalte van een berg geit. Hij moet geen overtol lige kilogrammen meesle pen. Kenners zien in de Aalste naar zelfs een mogelijke opvolger voor Lucien Van Impe. Intussen wordt het toch nog wel een heel poosje wachten om te weten of het allemaal in die richting evolueert. Met zijn 19 jaar staat Van Hauwe pas aan het begin van een lange weg... Markske heeft zich evenwel aangemeld. Als «jonge in dringer» een aantal vooraan staande amateurs kloppen, betekent wat. Want te Kerk- sken zaten heel wat grote namen in de wedstrijd: Frank Hoste, Etienne Van der Helst, beroepsamateur Geirlandt, Frangois Mat- thijs, Freddy Moerman, Ed dy Van Puyenbroeck, om maar diegenen te citeren welke vooraan finishten. Van Hauwe wachtte de spurt niet af: aan een felle jump hield hij een nipte tien sekondevoorsprong over. Net genoeg om zijn schitte rend geslaagd eksamen met een «Diploma grote onder scheiding» af te ronden. Marc Van Hauwe en natio naal junioreskampioen John De Croock zijn dichte ver wanten. Ze kunnen, samen met Etienne Van der Helst en misschien nog een paar anderen, de streek van Aalst, waar het sinds lang wachten werd naar opvol gers van Jef Van der Helst, Jef Moerenhout, Miel Ro giers en Maurice Van der Eist, op wielergebied een stevige reputatie bezorgen. Mare Marcel et Wielersportkomitee werd met een attentie als blijk van dank voor het vele verrichte werk bedacht. wachten op de «groten» De mikrobc gaat niet uit het bloed. Ex-tourrenner Michel Van Aerde was er ook te Aalst, zij het dan als toeschouwer Hel kriicrium is een tweede karnavlhoogdag geworden voor Aalst. Aan volk is er alvast geen gebrek. Willy Teirlinck had wel even tijd voor een grapje bij zijn inschrijving. Even een praatje over het wel en wee van Eddy Peelman in de jongste tour. Lucien Van Impe is vertrouwd met De Voorpost Frank Van Impe, vooralsnog geen prof, ooit in het spoor van broer Lucien? list is wordt fiets,

De Voorpost | 1975 | | pagina 3