B D F H K L IM 0 Q R T u INSPRAAK IN TITELDEBAT JONG LEDE: DOOR AANVALLEND VOETBAL OPNIEUW NAAR DE TOP BEKERKOMPETITIE VAN HET SETOKVERBOND W. MOORSEL HET NOG WAT BETER DOEN DAN VORIG SEIZOEN «BEKER DER DENDERSTREEK» BEGINT OP 10 AUGUSTUS «ABC 6 - 25-7-75 - De Voorpost TERJODEN Vorig seizoen ging Terjoden onder de leiding van de ervaringrijke trainerspeler Fons Loc- kefeer van start met de nauwelijks verholen bedoeling een hoofdrol te vertolken in de tweede provinciale afdeling. Deze betrach ting werd toch niet ten volle verwezenlijkt, al liet men vooral tegen de kopvliegers een paar opvallende resultaten noteren. Nu in het vooruitzicht van de_ nieuwe kompetitie is men~ eens te meer enthoesiast. Men beoogt, en dit naar ons gevoelen niet ten onrechte, inspraak in het titeldebat al heeft men wat men noemt de transfermarkt niet afge roomd. Er werden toch een" paar spelers aangeworven die hun strepen reeds in een hogere afdeling heb ben verworven. Baele een specifiek verdediger kwam van Eendracht Aalst over terwijl ook Redant definitief werd aangeworven. Fons Lockefeer die aan zijn -derde seizoen begint kende de waarde van deze spelers en heeft niet geaarzeld ze naar Terjoden over te heve len. Voor de middenste sec tor liet men Praet overko men van F.C. Dender leeuw, dit echter voor de duur van één jaar terwijl aanvaller Muylaert, die vo rig seizoen te Hamme speelde, terugkeert naar de oude stal. Met de aanwer ving van Baele en de terug keer van Muylaert heeft men getracht het heengaan van de Deyn die te Dender- houtem de funktie van spefer-trainer zal uitoete- nen, en van Beerens die voor de duur van één jaar aan Osta Meerbeke werd afgestaan, te kompense- ren. Fons Lockefeer meent dat de aanwerving van Praet een technisch vaar dige speler die bij F.C. Den derleeuw tweemaal in het fanionelftal kwam, het mid denveld niet in geringe mate zal versterkt worden. Daarbij heeft Terjoden voor ditploegenonderdeel keuze te over. Anderdeels meent de Resocub-trainer dat zich in de loop van de kompetitie een paar jongere spelers zullen aanmelden. Hij liet zich daarbij de naam van Redant ontvallen. Twee spelers die het aan klasse zeker niet ontbreekt zal men nu moeten missen nl. de 16 jarige Guy De Kerpel die voor de duur van 2 jaar aan K.V. Mechelen werd afgestaan en De Petter die de voetbalplunje wisselde voor de koersplunje. Al met al ziet men de nakende kompetitie met een gema tigd optimisme tegemoet. Veel zal afhangen aldus Lockefeer van onze start. Als we direkt het nodige zelfvertrouwen kunnen meepakken eindigen we beslist dicht. Transfers: komen: Baele (E. Aalst) definitief, Praet (F.C. Denderleeuw) 1 jaar, Bruyland terug van F.C. Denderleeuw, Muylaert te rug van V. Hamme. Gaan: De Deyn (Dender- houtem), Drogniez en De Riick (Kerksken) 1 jaar, Be erens (O. Meerbeke) 1 jaar, Van Der Steen D. (Dender- houtem) 1 jaar, De Kerpel (Aaigem) 1 jaar, Guy De Kerpel (k.v. Mechelen) 2 jaar. J.V.H. In het huishouden van V.C. Jong Lede gaat het goed. Het kan ook moeilijk anders na een kompetitie die werkelijk zeer lonend is geweest. Vandaar dat het hoofdbestuur ook besloot nu geen fortuinen meer te beleggen in transfers en het in die periode zo kalm mogelijk op te nemen, en alleen aankopen te doen in funktie van de verkopen. Nochtans in de loop van het voorbije seizoen was aan het licht gekomen dat de verdediging niet van de sterkste was. Het doelpun- tenpassief lag trouwens vrij hoog voor een ploeg die in de top eindigde. Er werd dan ook gedacht aan ver sterking voor dit ploegen- onderdeel. De versterking werd gevonden te Brussel waar men de 25 jarige Serge Evrard, die vorig sei zoen voor Crossing Schaarbeek speelde, weg haalde. Men bleef in de hoofdstad rondneuzen met het gevolg dat ook Roland Van den Bosch zoon van Oud Anderlecht speler en internationaal Poliet Van den Bosch naar Lede werd getransfereerd. Deze transaktie werd gedaan om het heengaan van Arseen De Ruyck te kompenseren. Na zeven jaar enorme dien sten aan de groen witten te hebben bewezen, vertrekt De Ruyck naar Sp Pete- gem. De overgang van Freddy Uvijn naar zijn oor spronkelijke klub S.V. Zot- tegem heeft het bestuur wel wat hoofdbrekens gekost. De supporters zullen inder daad zeggen dat men een dergelijke speler niet zo maar van de hand mag doen. Het ligt evenwel in de politiek van Jong Lede dat elke speler in aanmerking komt voor een overgang in dien hij er uitdrukkelijk om verzoekt en ook wanneer de prijs wordt neergeteld. Doelman Van Boven ver trok naar W Moorsel en Walter Van Dijck kreeg de vrijheid zodat vier kernspe lers definitief de klub verlie ten. Niettemin beschikt trainer Frans Tuyaerts over een meer dan fatsoenlijke kem, en men mag stellen dat Lede nog sterk genoeg gewapend blijft om in het komende seizoen een flink figuur te slaan. Uit de vol gende troepenschouw kan men dit trouwens in af doende mate afleiden: als doelverdeigers beschikt men over Vermoes, Delan- noy en Lamont. Voor de verdediging heeft men een ruime keuze met D'Hondt, Ysewijn, Cammu, Van den Driessche Evrard, Van Hauwermeiren en Van den Broeck. In het middenveld beschikt men over Collijns, De Neef, Van den Bosch, Nijs, Oosterlinck en Van Impe. Aanvallers noemen: Chris- tiaens, Mergeay, Gabriels, Rottiers, Heestermans, Huysse. Men kan uit deze opsomming afleiden dat de jeugd, die zich in de vorige kompetitie aanmeldde, ruim vertegenwoordigd is. De kern werd trouwens uitge breid met liefst acht junioren die een paar jaar geleden met hun ploeg provinciaal kampioen werden. Voor Jong Lede houdt het na kende seizoen wel een paar onbekenden in. De reeks waarin men uitkomt is praktisch nieuw. Veel hangt uiteraard af van de start. Een eerste test zal echter geleverd worden in de «Be ker van België». Indien men de eerste uitwedstrijd tot een zege kan ombuigen, krijgt men liefst drie opeen volgende thuiswedstrijden af te haspelen en wellicht F.C. Boom als hoge gast. Intussen wordt de kompeti tie die spannend beloofd te worden nog voorbereid met wedstrijden tegen O. Erpe, S.K. Lebbeke, S.V. Zotte- gem, Crossing Schaarbeek en R. Mechelen. Uit dit alles spreekt dat Lede zal paraat zijn voor de «grote slag». J.V.H. Op de laatste algemene vergadering van de Setokliefhebbersver- bond werd overgegaan tot de trekking van de «Beker der Stad Aalst». Dit tornooi waaraan 31 klubs deelnemen start op 30 augustus. Het programma van de eerste schiftingsdag is als volgt Hnnda-Mijlbeek;Bevegem-Hofstade;Groen-wit-D'Hondt;Snas- _ta >1; St. Anna Il-Lebbeke; Drievelden-F.C.Peken; Heizijde- Jaca:Blauw-wit I-Juventus;St.Anna I-Stylor;Ocarina-Moerstr.; O.C.AIast-P.B.Zottegem; Ressegem-F.C.Parking; Stinneboys- Leeuwerik; D.N.Haaltert-E. Welle; Blauw-wit II-F.C.Sport; P.Z.N. Aalst bye. J.V.H. W.Moorsel dat amper een vijftal jaren geleden lid werd van de K.B.V.B. maakte in die rangen reeds aardig zijn weg. Het promoveerde in een zeer korte tijdspanne naar de tweede provinciale afdeling, waar het vorig seizoen lang geen meelo- pertje was, en zelfs met een paar klinkende resultaten uitpakte. Het eindigde op een ereplaats, nadat het geruime tijd mee in de spits zat. Het seizoen van vitaal belang werd aldus met een zeker sukses doorgespeeld. Nu ook reiken de verwach tingen van de talrijke paars witte aanhangers hoog. «We staan er zeker niet minder goed voor dan vorig jaar». Dat is de mening van Staf Blanckaert die bij W.Moor sel aan zijn zesde jaar als trainer begint. Afgaande op louter objektieve gegevens klopt dat. De spelers die vertrokken - Schorree!, Coo- reman, VanTricht, Lobijn en De Meyer werden vervangen door hen die hun rol kunnen overnemen, nml. Ruys- seveldt, Goessens, Moeren hout, Snepp en Knudde. Daarbij beschikt Wilskracht nu ook over een uitstekende doelman Rik Van Boven, die langs Borsbeke, S.K.Aalst en Jong Lede naar Moorsel werd overgedaan. Deze transfer betekent een grote financiële aderlating voor de klub. Opvallend is eigenlijk wel dat er precies aan een doelverdediger werd ge dacht. Daar zal men te Moorsel wel zijn reden voor hebben. Lebijn keerde terug naar zijn oorspronkelijke klub, Terjoden, en daarbij wil men met de aanwerving van de uitstekende doelman Rik Van Boven eerst en vooral verhinderen dat er een heleboel doelpunten zouden ^toegestaan worden. Wat nu dc nakende voetbal kompetitie brengen zal is zo maar niet te zeggen. Feit is dat men bij Wilskracht het woord degradatie niet wil horen uitspreken. Men wil het zelfs nog iets beter doen dan vorig seizoen het geval was. Men is eerder optimis tisch gestemd, ledereen meent trouwens dat er aan de komende kompetitie met nog meer ijver zal begonnen worden dan vorig jaar het geval was. Nu ook zal paars wit er onder de leiding van Staf Blanckaert er vooral naar streven goed voetbal te spelen maar aldus ook punten te verzamelen. Zeg gen we ook dat men aan jongere spelers een kans wil geven. Jongere spelers die de reeds fatsoenlijke kern zullen aanvullen. Kan men de prestatie die de ploeg vorig seizoen opbracht be zwaarlijk als waardemeter later gelden dan mag men toch het beste verhopen Aangeworven: (Van Boven (Jong Lede) Moerenhout (Eendracht Aalst) Goessens (Oranja Erpe), Snep (Hekel- gem), Knudde (R. Wette- ren), Ruysseveldt (F.Den derleeuw), verlieten de klub: Cooreman (Baasro de), Schorreel (terug naar S.K. Aalst), Roeland (Hof- stade), Van Tricht (St. Den derleeuw, De Meyer (Edix- velde, Lobijn (terug naar Terjoden) J.V.H. Op 10 augustus loopt de derde uitgave van de «Beker der Denderstreek» die door de «vereniging van de klubs van de Denderstreek» wordt georgani- zeerd, van stapel. Meteen zitten we opnieuw volop in het kompetitievoetbal. De schif tingswedstrijden worden over vier speeldagen, en niet over vijf zoals eerder verkeerdelijk werd medegedeeld, gespreid, nl. 10.17,24 en 31 augustus. Het programma van de schif tingswedstrijden lste SPEELDAG: 10/8/75 Groep I - Reeks A Sparta Appels-Boonwijk Oudegem-Zandst. Appels Sint Gillis-Gijzegem Schoonaarde-SK.Grembergen Dendermonde-E.Grembergen Reeks B Wieze-Herdersem Lebbeke-Opstal Sp.Buggenhout-E.Meldert Thor Meldert-Baasrode Groep II - Reeks A Ede-St.Denderleeuw RC.Haaltert-Meerbeke Appelterre-Okegem Ninove-Pollare Winnik-Denderhoutem Reeks B SK.Geraardsb.-SP.Geraardsb. Overboelare-VK.Geraardsb. Deftinge-Bonanza Moerbeke-Viane Groep III - Reeks A Heldergem-Kerksken Steenhuize-Schendelbeke Zottegem-Ophassel t Voorde-Outer Oudenhove-Onkerzele Reeks B Bambrugge-Borsbeke Burst-SL.Houtem Aaigem-Herzele Mere-Hillegem Groep IV Reeks A Serskamp-Bavegem Jong Lede-Vlierzele Smetlede-Massemen Berlare-Overmere Wichelen-RC.Wetteren Reeks B Hostade-SK.Erembodegem SK.Aalst-Weile Erondegem-Erpe Edixvelde-Nieuwerkerken Doggen -SMoorsel 2de SPEELDAG: 17/8/75 Groep I - Reeks A Boonwijk-Oudegem Zandst. Appels-Sint Gillis Gijzegem-Dendermonde E.Grembergen-Schoonaarde SK.Grembergen-Sp. Appels Reeks B Herdersem-Lebbeke Opstal-Sp.Buggenhout E.Mcldert-Thor Meldert Baasrode-Wieze Groep II - Reeks A St.Denderleeuw-RC.Haaltert Meerbeke-Appelterre Okegem-Ninove Pollare-Winnik Denderhoutem-Ede Reeks B SP.Geraardsb.-Overboelare VK.Geraardsb.-Deftinge Bonanza-Moerbeke Viane-SK.Geraardsb. Groep III - Reeks A Kerksken-Steenhuize Schendelbeke-Zottegem Ophasselt-Voorde Outer-.Oudenhove Onkerzele-Heldergem Reeks B Borsbeke-Burst SL.Houtem-Aaigem Herzele-Mere Hillegem-Bambrugge Groep IV - Reeks A Bavegem-Jong Lede Vlierzele-Smetlede Massemen-Berlare Overmere-Wichelen RC.Wetteren-Serskamp Reeks B SK.Erembodegem-SK. Aalst Welle-Erondegem Erpe-Edixvelde Nieuwerkerken-Doggen S.Moorsel-Hofstade 3de SPEELDAG: 24/8/75 Groep I - Reeks A Oudegem-Gijzegem St.Gillis-E.Grembergen Dendermonde-SK.Grembergen Schoonaarde-Boonwijk SP. Appels-Zandst. Appels Reeks B Lebbeke-E. Meldert SP.Buggenhout-Baasrode Thor Meldert-Herdersem Wieze-Opstal Groep II - Reeks A RC.Haaltert-Okegem Appelterre-Pollare Ninove-Denderhoutem Winnik-ST. Denderleeuw Ede-Meerbeke Reeks B Overboelare-Bonanza Deftinge-Viane Moerbeke-SP.Geraarsb. SK.Geraardsb.-VK.Geraardsb. Groep III - Reeks A Steenhuize-Ophasselt Zottegem-Outer V oorde-Onkerzele Oudenhove-Kerksken Heldergem-Schendelbeke Reeks B Burst-Herzcle Aaigem-Hillegem Mere-Borsbeke Bambrugge-SL.Houtem Groep IV Reeks A Jong Lede-Massemen Smetlede-Overmere Berlare-RC.Wetteren Wichelen-Bavegem Serskamp-Vlierzele Reeks B SK.Aalst-Erpe Erondegem - N ieuwerkerken Edixvelde-S. Moorsel Doggen-SK.Erembodegem Hofstade-Welle 4de SPEELDAG31/8/75 Groep I - Reeks A Zandst. Appels-Dendermonde Gijzegem-Schoonaarde E.Grembergen-SP. Appels SK.Grembergen-Oudegem Boonwijk-St.Gillis Reeks B Herdersem-SP.Buggenhout Opstal-Thor Meldert Baasrode-Lebbeke E. Meldert-Wieze Groep II - Reeks A Meerbeke-N inove Okegem-Winnik Pollare-Ede Denderhoutem-RC.Haaltert ST. Denderleeuw-Appelterre Reeks B SP.Geraardsb.-Deftinge VK.Geraardsb.-Moerbeke Viane-Overboelare Bonanza-SK.Geraardsb. Groep Ill-Reeks A Schendelbeke-Voorde Ophasselt-Oudenhove Outer-Heldergem Onkerzele-Steenhuize Kerksken-Zottegem Reeks B Borsbeke-Aaigem SL.Houtem-Mere Hillegem-Burst Herzele-Bambrugge Groep IV - Reeks A Vlierzele-Berlare Massemen-Wichelen Overmere-Serskamp RC. Wetteren-Jong Lede Bavegem-Smetlede Reeks B Welle-Edixvelde Erpe-Doggen Nieuwerkerken-Hofstade S.Moorsel-SK. Aalst SK.Erembodegem-Erondegem HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN di 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. En wat een pnjs Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber. Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabnekspnjzen (enig in Bel gië) Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespedalizeerde personen De Dendermondse Rijschool. Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke De totaalzaak voor het interieur I esmeed 052-21.27.62 terrasafsluitin- metalen trappen, trapleuningen balkon- gen. poorten enz. M De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde. erman 052-21.38.I6 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. In Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. om, leen gerust 053-21.6O.i6 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77. Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon. Albertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11. Dendermonde Ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een et voudig begnp wordt omgezet. Raadpleeg haar speaa- I listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken, quis. quid. quo. quando, quomodo enz wie, wat, waar. I wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding 052-21.16.11 k die met haar tijd meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P.Van Geertruyeri-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. |an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert l y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen 1 jaar waarborg, gratis onder houd Pnjzenvanaf4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar

De Voorpost | 1975 | | pagina 6