I ZWART WEEKEINDE LEIDER UILENSPIEGEL TE STERK VERLIES VOOR BRABO EN AVANTI S.K. GREMBERGEN OPNIEUW O.K. HlW PRIJSUITREIKING TRIMAKTIE E.V. AALST GEDURENDE 45 MIN. LEBBEKE ALLEEN AAN DE LEIDING! JEUGDHANDBAL De Voorpost-2.1.76- 17 Voor de handbalklubs uit het Voorpostgebied is het weekeinde van 20-21 december katastrofaal geweest. Alleen Jochewoa Aalst kon een overwinning boeken, de andere leden allen de nederlaag. Deze nederlagen kunnen echter verstrekkende gevolgen hebben wanneer de eindafrekening wordt gemaakt. Avanti Lebbeke verloor zeer on verwacht twee punten te Eupen en de kansen op de titel worden nu bepaald klein. Sasja met amper drie verliespunten, tegenover Avanti met vijf verloren punten, is nu goed op weg om zijn titel van Belgisch kampioen te hernieuwen. De Lebbekenaars moeten nu beslist win nen te Wilrijk, maar de ondervinding heeft ons geleerd dat Avanti het nooit gemakkelijk heeft op het terrein van Sasja. male. Inderdaad, Rosis diende lei der Uilenspiegel in eigen zaal te gaan bekampen zodat op punten- winst moeilijk kon worden gere- Voor Brabo Denderbelle betekent de nederlaag tegen Kraainem be slist het einde. Het is nu duidelijk dat alleen een mirakel de jongens van trainer Luc De Decker nog in eerst nationale kan houden. En zeggen dat onze beide eerste na- tionales de overwinning maar voor het grijpen hadden. Ook in tweede nationale zijn er beslissingen ge vallen. E.V. Aalst mag na de neder laag tegen J.S. Herstal nu wel defi nitief een kruisje maken over de promotiekansen Maar Eendracht mag ten minste beweren dat zij te gen leider J.S. Herstal niet ont goochelden. Voor Sparta Aalst wordt de toestand nu bepaald kri tiek Het afgetekend verlies van de Spartanen tegen de medebed- reigde H.C. Herstal is een teken aan de wand. De Spartanen zijn nu duidelijk in de degradatiestrijd ge mengd en ondanks het degelijke spelerspotentieel beginnen wij nu het ergste te vrezen, voor de ploeg van trainer J. Van Temsche. De nederlaag van derde nationaler Rosis Aalst lijkt ons de meest nor- Voor Brabo Denderbelle is de laatste wedstrijd van de heenronde fataal geworden. Het verlies tegen Kraainem betekent zoveel als het afscheid aan eerste nationale. Het had nochtans gans anders kun nen aflopen. Dat Avanti te Eupen zou verliezen is een totale verras sing. De Lebbekenaars zijn hierdoor weliswaar niet definitief uitge schakeld voor de titel maar de grote kanshebber wordt nu zonder twijfel Sasja. EUPEN-AVANTI: 20-19 Zonder Adamzcyck weerhou den (sic) heeft Avanti tegen een weliswaar zeer degelijk Eupen een logische overwinning laten ont glippen Toen de Lebbekenaars met 14-18 cijfers leiden op 11voor het einde liet niets een mogelijke nederlaag nog doorschemeren. Een paar minuten later werd het 15-19 maar een allesgevend Eu pen raakte dank zij strafworpen op gelijke hoogte (19-19). Tijdens deze periode was De Vlieger voor een lichte fout voor 2' naar de strafbank gewezen maar of dit de werkelijke reden is van de Eu- pense terugkeer, betwijfelen wij. Twee minuten voor het einde scoorde de thuisploeg het win nende doelpunt Avanti bleef on geveer gedurende 10' zonder sco ren. Ook tijdens de eerste helft bleef Eupen aan het kommando. Via 3-0 (6e minuut) en 7-3 aan het kwartier werd de rust bereikt met een 10-7 stand. Na 40' spelen had Avanti kunnen gelijkstellen (12-12) en 10' later zag het er naar uit dat de ploeg van trainer Keppens on bedreigd ging winnen 14-18). Hoe het helemaal anders verliep, ver telden wij reeds. Scoorden: Dirk Verhofstadt 12, Koen Verhofstadt 3, De Nil 1De Smedt 1De Vlieger 1, Luc Van Cauwenberghe 1. RESERVEN EUPEN-AVANTI: 14-19 De jonge Avanti-reserven bewe zen duidolijk wat in hun mars te hebben tijdens hun wedstrijd tegen de Eupense doublures. De rust brak aan met een 6-8 stand Het duo J. De Proft-De Bruyn liet niets mee aan toeval over en stelde de Avanti-zege veilig Scoorden: J. De Proft 10, De Bruyn 5. Keppens 1, De Leeuw 2, D. De Proft 1 BRABO DENDERBELLE- KRAAINEM: 13-14 Met nog 2' en enkele sekonden te spelen leek Brabo op weg naar de zege. Een onbegrijpelijk balverlies van Brabo zorgde er echter voor dat de bezoekers via Ksouri de gevaarlijkste bezoekende aanval ler gelijkstelden (13-13). Er bleef nog anderhalve minuut te spelen toen een Brabo-aanvaller reeds op doel besloot. Ver naast en uit de daaropvolgende aanval wist Kraainem het onverwachte over- winningsdoelpunt te scoren. Brabo had hier duidelijk de punten weggegeven. Maar 10' eerder kon Brabo de geboden kans niet grij pen Met numeriek voordeel gedu rende 5' en een 12-11 voorsprong kon Brabo de kloof niet slaan. Inte gendeel. de oezoekers maakten gelijk langs de Deen Folkmar! Ge durende de eerste dertig minuten was de wedstrijd aangenaam om volgen Beide ploegen bleken sterk aan elkaar gewaagd. Rust 8-9 De tweede helft was het aankijken niet waard. Deze periode gaf ons echt de indruk dat beide ploegen te zwak uitvielen voor 's lands hoog ste afdeling Voor ons zijn zij de grootste degradatiekandidaten. Bij Brabo was keeper Wuest zeer de gelijk terwijl bij Kraainem R Ksouri duidelijk de gevaarlijkste aanvaller bleek. Scoorden: De Batselier 4, Timmerman 1, Callaert 1, Van Haute 2, Hendrickx 2, De Sitter 2, Van De Velde 1. RESERVEN: KRAAINEM-DENDERBELLE: 9-14 Kraainem kon slechts tijdens het allerlaatste wedstrijdgedeelte de bovenhand nemen. Bij Brabo een degelijk wederoptreden van Eddy Van Geel. EVA TWEEDE NATIONALE Rosis Aalst heeft na een weinig wilskrachtige wedstrijd een zware nederlaag geïnkasseerd tegen leider Uilenspiegel. In feite had ieder een wel een betere tegenstand verwacht van Rosis evenwel zonder aan puntenwinst te durven denken. Voor Rosis betekent deze neder laag beslist geen drama maar graag hadden de Aalsterse leiders wel iets meer inzet gezien van hun spelers. kend. De eindcijfers lijken ons niet temin nogal zwaar. In bevordering is de nederlaag van S.K. Grembergen voor ons een to tale verrassing. Niemand had ver wacht dat Spado Brussel de titel- verwachtingen van de Grember- genaars zou kunnen ontwrichten. De nederlaag is niettemin een feit Wij geloven dat G.S.K. steeds een promotiekandidaat blijft maar het verwachte rustige meesterschap bestaat dus niet. Indien de titel ver speeld wordt door G.S.K. kunnen wij ons de gemoedsgesteldheid in denken van J. Van Damme en zijn bestuursploeg. Een positieve noot om dit overzicht mee te beëindi gen: Jochewoa Aalst won geheel onverwacht van het vooraan ge klasseerde U.S. Brussel. De jonge Aalsterse ploeg van trainer Moyer- soen rehabiliteert zich hierdoor vol ledig na het toch wel ontgooch elende seizoenbegin. EVA UILENSPIEGEL- ROSIS AALST: 26-13 Uilenspiegel kwam dankzij vlot cir- kelspel onmiddellijk aan de leiding De Rosis-verdediging liet zich tij dens de beginfasen regelmatig verrassen door de knappe Tunesi sche spelverdeler El Hafsé die zijn cirkelspelers steeds vrij wist te be dienen. Na 20' moest Rosis reeds een 8-4 achterstand trachten te overbruggen. Even gaf Rosis de indruk hierin te kunnen slagen. De verdediging «sloot» beter en langs het duo W. De Boeck-J. Meert werd het 8-6 op 6' voor de rust. Rosis miste echter een penalty en meteen kwam de thuisploeg, die wel even van haar stuk was ge bracht, opnieuw opzetten. Nog voor de rust scoorde Uilenspiegel vier doelpunten, zodat bij de rust de thuisploeg een relatief veilige 12-6 voorsprong had opgebouwd. Na de rust was het duidelijk dat Aalst er niet meer in geloofde. Zelfs de persoonlijke bewaking van El Hafsi werd verwaarloosd zodat de thuisploeg tijdens de eerste twaalf minuten van de tweede speelhelft acht keer scoorde! Tegen hun ge woonte in bleven de Rosis-spelers zonder veel overgave de tegen strever bekampen en het feit dat een waardevolle speler zoals J.P. De Jaegher geen enkele maal scoorde, is tekenend. Uilenspiegel bleek duidelijk de beste ploeg maar Rosis Aalst heeft zich voor één maal te gewillig naar de slachtbank laten leiden. Scoorden: J Meert 5, De Boeck W. 4, G. De Jaegher 2, De Gendt 1Van Nieuwenborgh 1 RESERVEN UILENSPIEGEL- ROSIS AALST: 18-10 De Rosis-doublures die de dien sten moesten missen van het duo Van Impe-W. De Boeck konden al leen gedurende de eerste helft ge lijke tred houden met hun gasthe ren. Ruststand 8-7. Ondanks G. Buys (4 doelpunten) zich deed opmerken moesten zij tijdens het tweede wedstnjdgedeelte de wet van de sterkste ondergaan. EVA BEVORDERING OMGEKEERD! Met de nederlaag van Grembergen tegen Spade en de overwinning van Jochewoa Aalst is onze pro- nostiek volledig omgekeerd uitge vallen. Inderdaad waarschijnlijk had niemand verwacht dat Joche woa het sterke U.S. Brussel kon verslaan maar een nog grotere ver rassing is de eerste nederlaag van S.K. Grembergen tegen Spade! Voor Grembergen een dikke streep door de rekening maar voor Aalst een enorme opluchting. DE WEDSTRIJDEN SPADE-S.K. GREMBERGEN De jongens van trainer De Mol speelden een bar slechte wedstrijd tegen Spado. Een enorm aantal open doelkansen werden onbenut gelaten en de verdediging liet zich keer op keer vangen door ingestu deerde nummertjes op stilstaande spelfasen. Als enige verontschul diging kan Grembergen aanhalen dat spelverdeler Trienpondt na 20' gekwetst werd en nog van weinig nut was tijdens het vervolg van de wedstrijd. De thuisploeg nam on middellijk de leiding en na 15' leidde Spado met 5-3. Gedurende het volgende kwartier legde de thuisploeg de basis voor de zege. De rust werd bereikt met een 10-5 stand. Het eerste kwartier van de tweede helft zag het er naar uit dat de bezoekers de bakens konden verzetten. Na 45' spel was G.S.K. vooral langs J. Caudron genaderd tot 12-11. Een zeer goede Spado- keeper stopte echter de slecht ge richte en te onbesuisd afgevuurde G.S.K.-schoten zodat via 16-13 de eindstand bereikt werd Ploeg: H. Van Damme en Fr. Van Hecke, Toen en Hans Van Haute, De Swaef, Seghers, Caudron, Trien pondt, Vinck, Dauwe, De Jonghe, en De Blieck JOCHEWOA AALST- U.S. BRUSSEL: 27-20 Jochewoa met een formidabele De Ketelbutter liet aan de bezoekers geen schijn van kans. De ploeg van trainer Moyersoen was duidelijk sneller dan de bezoekers die ge lijke tred konden houden tot een 4-4 stand. Toen de rust aanbrak had de voortreffelijke thuisploeg langs het kwartet De Ketelbutter, De Boeck, Redandt, De Cock een verrassende 16-10 voorsprong genomen. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte bleef Jochewoa de wedstrijd beheersen. Even kwamen de bezoekers nog aan bod (16-13) maar met snelle te genaanvallen ontnam de thui sploeg alle begoochelingen aan de bezoekers. Scoorden: De Ketel butter 10, De Boeck 6, Redant 5, Diependaele 1, De Cock 5 EVA Na de onverwachte nederlaag tegen Spade heeft S.K. Grembergen zich onmiddellijk gerehabiliteerd door Ganshoren op eigen veld te verslaan. Jochewoa daarentegen verloor eerder onverwacht van Sporting 74. De Brusselse «atmosfeer» deed zijn duit in het zakje. GANSHOREN- GREMBERGEN S.K.: 14-19 Zonder de gekwetste Trienpondt heeft Grembergen het niet te on derschatten Ganshoren kansloos gelaten. Keeper Van Hecke deed uitstekend werk tussen lat en palen en het trio Vinck, Caudron, Sea- hers zorgde voor het grootste deel der treffers. Ook «old-boy» De Mol scoorde twee maal! Na een gelijkopgaand wedstrijd- begin (1-1) en 3-3 na een kwartier begon Grembergen de wedstrijd te domineren. Bij de rust leidde G.S.K. met 6-9. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte dreef Grember gen geleidelijk zijn voorsprong op. Via 7-3 werd het 12-19. Toen de bezoekers de teugels dan lichtjes vierden kon Ganshoren de neder laag enigszins verzachten. Scoor den: De Swaef 1Seghers 4, Caud ron 5, Dauwe 2, Vinck 5, De Mol 2. SPORTING 74- JOCHEWOA AALST: 26-21 Scheidsrechter De Cuyper heeft zijn Brusselse vrienden beslist niet benadeeld. Voor zeer lichte fouten werden zowel bckeman als De Boeck respektievelijk voor 2 en 5 minuten bestraft op de curaale momenten tijdens ee tweede helft. Sporting 74 kon toen de kloof slaan dank zij hun numerieke meerder heid. De wedstrijd verliep heel ge lijkopgaand. Via 2-2 werd het 9-9 na 20' om de rust te bereiken met een 11-10 score. Tijdens de tweede helft kwam de thuisploeg dan meer aandringen en aanK zij enkele betwistbare scheidsrechterlijke beslissingen sloegen zij de kloof tijdens de laat ste tien minuten, via 21-19 werd de voor Aalst overdreven eindscore bereikt. Keeper De Wolf speelde eens te meer voortreffelijk. Scoor den: De Cock 2, J. Diependaele 4, Diependaele 2, De Boeck 6, De Ke telbutter 5, Eeckeman 1, Vlas- schaert 1. Naar aanleiding van de trimaktie zwemmen 1975 werd in het Intercommunaal zwembad Olympos de inventaris opge maakt van de deelnemers. Begin 1975 werd door de Nederlandstalige raad van de Belgi sche Bond van zwembadinrichtingen, onder de auspiciën van het Ministerie van Nederlandse Kuituur de trimaktie zwemmen gelanceerd. De opgave bestond erin bij elk bezoek van het zwembad mi nimum 100 en maximum 500 meter te zwemmen. Jongens en meisjes onder de 10 jaar konden slechts maximum 250 meter per bezoek zwemmen. De Nederlandstalige gemeen schapsraad had hiervoor een kontrolekaart ingevoerd, welke door de redder van het bad diende ingevuld te worden. De beloningen welke gekoppeld werden aan deze prestatie der regelmaat waren insignes van 3 km, 5 km, 10 en 25 km. Na het zwemmen van een der vermelde afstanden diende men de kaart af te geven aan de kassa van het zwembad samen met het bedrag van 30 F. voor het kenteken. Direkteur Jan Van Damme was van me ning dat gans het genomen in itiatief in elk geval zeker het proberen waard was, ook te Dendermonde. Hiervoor zijn verschillende re denen aanwezig: 1. Zwemmen en vooral re gelmatig zwemmen is zeer gunstig voor de gezondheid en de fitheid en het behoud van de «lijn». 2. Het is in ieder geval een zeer probaat middel tegen stramheid, cholesterol, wat bijna een eigentijdse kwaal te noemen is, welke zeer nefaste gevolgen kan hebben voor de mens. Zwemmen helpt ook het ver ouderingsproces van de mens I E.V. Aalst is er niet in geslaagd promotiekandidaat J.S. Herstal te versla gen. Gedurende meer dan dit vierde van de wedstrijd gaf de thuisploeg de indruk het te zullen halen maar een mindere dag van de keeper en het niet benutten van een penalty deden de veer breken bij de jongens van trainer Roganovic. Bij Sparta Aalst loopt het blijkbaar weer eens vierkant. On danks onze vele telefoontjes slaagden wij er niet in iemand te vinden die ons iets kon vertellen over de wedstrijden. Aangezien onze normale kontaktman geen kommentaar meer kan geven over Sparta wachtten wij nu op het Sparta-bestuur om een nieuwe persafgevaardigde aan te duiden. Ons telefoonnummer is nog steeds ongewijzigd! Na de enorm zware nederlaag tegen H.C. Herstal heeft Sparta zich toch enigszins hervat door te winnen op het terrein van Crossing Schaarbeek. Toch blijft het oppassen geblazen voor het wispeltunge Sparta E.V. AALST- RESERVEN E.V. AALST- J.S. HERSTAL: 15-21 De Eendracht-reserven dienden in de bezoekers hun meerderen te herkennen. Reeds bij de rust leidde Herstal met 6-12. Een plus punt voor de thuisploeg: J. Van Boxtael speelde een zeer goede wedstnjd. Scoorden: Van Boxtael 5, P. Nys4, Simal 3, Van Gucht3 EVA J.S. HERSTAL: 22-25 Eendracht speelde een zeer dege lijke wedstrijd tegen de kopploeg uit Herstal. Het is dan wel jammer te noemen dat M Bayens niet in zijn beste dag was en dat het keepersduo Moens-Vinck iets on der hun mogelijkheden bleven. E. Van Goethem met 12 doelpunten was eens te meer voortreffelijk als afwerker terwijl Wellekens toch npg wat kompetitie mist om op nieuw de «grote Mare» te worden. De wedstrijd kende een verdeelde start. Beide ploegen namen om beurt de leiding maar na een kwar tier was Eendracht aan de leiding (5-4), Langs Van Goethem en Steeman werd het 7-5 op 10' voor de rust maar een zeer vlot spelend Herstal kon nog voor de rust op voorsprong komen (7-9). E Van Goethem maakte de ruststand rond (8-8). Tijdens het tweede wedstnjdge deelte bleef de wedstrijd boeiend verlopen Beide ploegen debiteer den een vrij degelijk spel en via 12-11 (41') werd het 18-17 met nog 12' te spelen. Eendracht liet toen een penalty onbenut en enkele fla ters van de Aalsterse goalie sloe gen de kloof. Het werd 18-21. Van Goethem sloeg nog wel even terug maar Herstal liet de wenkende zege niet meer ontglippen, Scoor den Bayens 1, Steeman 2, Van Goethem 12, De Doncker 6, Wel lekens 1. tegen te gaan, want vooral het beperkte bewegingsgamma van de mens en het onvol doende funktioneren van tal van organen brengen aftake ling mede. 3. Het is geweten dat het zwemmen een sport is welke steeds opnieuw moet gestimu leerd worden. Vele mensen missen de kracht om voor hun eigen gezondheid een inspan ning op te brengen, juist om wille van de inspanning. Het kan betreurd worden maar velen wensen na hun dagtaak of, de hun vrije tijd niet te spen deren aan bezigheden welke een inspanning vragen ook al maakt het hen gezonder en fit ter. Daarenboven zijn alle ver melde voordelen van het zwemmen slechts zinvol wan neer men deze met een regel maat beoefent. Het is vooral in deze kontekst dat de raad van beheer van het Intercommunaal zwembad be sliste een speciale inspanning te doen om de zwemlustigen aan te moedigen. Naast het prachtige insigne van de Nederlandstalige raad der Belgische Bond der zwe minrichtingen ontworpen, werd door de Intercommunale Olympos een speciale belo ning voorzien. Iedere tiende laureaat in de respektievelijke afstanden ont ving een gratis abonnement. Voor de laureaten van de 25 km. werd een speciaal plakket uitgereikt door de Schepen van Sport van de stad Dender monde Dhr. Wiemeersch en Burgemeester Cool. Dhr. Wiemeersch, voorzitter van de Intercommunale öym- pos dankte de aanwezigen lau reaten welke waren uitgeno digd op de prijsuitreiking en re ceptie welke plaats had op donderdag 18 december jl. Hij onderlijnde de waarde en de verdienste van hun inspan ningen en de inbreng voor de ontwikkeling van de volksge zondheid in het algemeen Hij wees erop dat 500 inschrij- vingskaarten werden afgele verd in het zwembad en dat 131 personen de proeven tot een goed einde brachten, waarvan 48 over 3 km, 33 over 5 km, 20 over 10 km en niet minder dan 31 over 25 km. zwemmen. Dit bracht mede dat Olympos in Oost-Vlaanderen de tweede plaats bezette wat betreft de afgeleverde insignes aan lau reaten van deze tnmaktie. Het was het gemeentelijk zwem bad van Temse welke met 368 het meest zwem-minded is te noemen. Op vrijdag 13 februari 1976 wordt opnieuw gestart met de trimaktie zwemmen 1976. Deze aktie zal ingezwommen worden door de persbond van de streek en voorzitter A. Block en zijn collega's zijn nu reeds hard aan het trainen want ver schillende wedschappen zijn reeds volop aan de gang. Alle deelnemers die aan de trimaktie wensen deel te ne men zullen dan ook beslist aanwezig zijn op vrijdag 13 fe bruari 1976 te 20 uur in het In tercommunaal zwembad. PRIJSUITREIKING TRIM-AKT1E ZWEMMEN 3 km - 48 brevetten afgele verd. 10 - Van Hoecke Franky 20 - De Smedt Albertina 30 - Jeska Verleyen 40 - Geubels Kris 5 km - 33 brevetten uitgreikt 10 - Says Luc 20 - Grijp Sabine 30 - Haeck Annelies 10 km - 20 brevetten afgele verd 10 - Hautekeet Peter 20 - Mme. Wiemeersch 25 km - 31 brevetten afgele verd 1. Mevr. Christiaens 2. Waumans Rik 3. De Klippel Frederik 4. De Klippel Nina 5. De Klippel Elise 6. De Klippel Martine 7. Boon Fons 8 De Rop Chris 9. De Rop Luöenne 10. Bleyaert Hilde 11. Bleyaert Anne-Marie 12. De Smet Patrick 13. V.D. Brande Tania 14. V.D Brande Petrus 15. De Brabander Alfons 16. Raemdonck Jean-Marie 17. Verneirt Albert 18. Van Damme Daniël 19. Van Damme Patrick 20. De Kerf Jeannine 21. Bicque Emmy 22. Maes Germaine 23. Goossens Roger 24. Mevr. Ravijts -De Klippel 25. De Clippel Luc 26. Stienen Eduard 27. Franckaert Gerard 28. Baten Paul 29. Van Driessche Paul 30 Tijtgat Bart 31 De Pauw Daniel In de KKSFB tafeltenniskompetitie is Leb beke A deze week als grote overwinnaar uit de bus geko men. Ze blijven nu aan de lei ding met een punt voorsprong op de Hamse achtervolgers Gedrie en Patro. Grembergse A heeft ongetwijfeld deze gun stige kentering voor de Casino-jongens in de hand gewerkt. Zo klopte Grem bergse onverwacht Patro en drawde tegen Gedrie. In hun wedstrijd tegen Patro heeft de ploeg uit het Ros Beiaardlokaal getoond hoe sterk ze zijn. le dereen won daar twee wed strijden. Alleen tegen P. de Schoesitter kon niemand het halen. P. Schelfhout en J. van Couwenberghe konden geen enkele overwinning vastleg gen. Iets dat we van die spelers absoluut niet gewoon zijn. Grembergse won uiteindelijk A.C. UITBERGEN ZEGE VOOR KATHLEEN VAN DER STRAETENTE WAASMUNSTER AVANT1-LEON LEPAGE: 22-21 De Avanti-kadetten bleken langs Vermoesen over de sterkste aan valler te beschikken. De verdedi ging speelde echter bepaald zwak. Maar of dit een rede is om zich als «vedette» aan te stellen en het ter rein te verlaten zoals Vermoesen deed is ongehoord. Met «een dikke nek» haalt men het niet Hendrik! Bij de rust leidden de bezoekers met 10-11. Vermoesen (12) en De Vil der (4) waren de topscoorders bij Avanti. AVANTI l-AVANTI II: 17-16 Een gelijkopgaand treffen waarin Vermeir (11) bij Avanti I en Van Belle (11) bij Avanti II de meest opgemerkte figuren waren. Aan de rust stonden de ploegen gelijk (7- EVA Wegens de examen kende onzt klub de laatste weken weinig be drijvigheid. Te Grembergen lie pen enkel Gerda en Myriam De Paltnenaer zeker hun beste wed strijd van het seizoen ook al werd het voor geen van beiden een overwinning, r Gerda moest zich na een flinke strijd neerleggen bij het meester schap van Liliane Bench van A.V. Toekomst. Myriam kreeg de twee eersten van het vorig kampioenschap te bekampen. Het werd voor haar een logische maar verdienstelijke derde plaats. De zondag nadien was het de beurt aan Brigitte om dezelfde twee at letes te bekampen. Buiten Magda Hands en Viviane Van Emelen waren ook nog de Nederlandse kampioene Van Gerven en Mimi .Steels te Sinaai aan de start. Evenals te Grembergen was het ook hier een overwinning voor Van Emelen voor Van Gerven. Brigitte liep hier lange tijd in het spoor van deze twee en haar derde plaats was al verzekerd toen Hands totalal ontredderd door de hoge snelheid de strijd staakte. Vorige zondag hernamen ver schillende van onze atleten de kompetitie te Waasmunster. Lu- créce Rogeris was vijfde in de eer ste reeks pupillen. In de tweede reeks won Kathleen Van der Straeten op overtuigende wijze. Dit seizoen won Kathleen reeds twee wedstrijden en is steeds in de eerste gelederen te vinden bin ce miniemen was Christa Rogiers elfde en Lieve Van Eeckhout 15c. Berlinde Poppe eindigde op een bemoedigende vijfde plaats met wat volharding komt ze er zeker door. Ann De Martelaer eindigde zeer moeizaam bij de scholieren. Gebrek aan training was hier dui delijk te merken. Enkele van onze jongens liepen te Erembodegem. Bij de scholieren liep Patrick Pie- ters een prachtige wedstrijd met een vierde plaats als resultaat. Ook Robert DePalmenaer deed% het meer dan behoorlijk en ein digde als eerstejaars op dc twaalfde plaats. Mare De Costei deed eveneens zijn wederoptre den en werd twintigste. Dirk Van de Velde was 26r bij de juniores en Adhemar Van Mossevelde 79° bij de seniors dit op 160 aange- komenen met 6-4. Tegen Gedrie speelde Grembergse 5-5. Deze pun- tendeling lag wel aan het falen van H. op de Locht, die geen enkele ovenwinning kon af dwingen. Als daarbij Fr. Mes- sagie M. van Boven klopte was het zeker dat Grembergen hier moeilijk kon overeind blijven. Lebbeke A kreeg de moeilijke verplaatsing naar Gedrie Hamme voorgeschoteld. Deze zware opgave werd door hun met een 4-6 zege bekroond. Dit dank zij vooral het duo Inze-De Bruyne dat geen ver haal gaf aan de lokalen. Leb beke A bewees hier mede hun leiderstroon waard te zijn. Het werd uiteindelijk een 4-6 winst. Onkreukbaren hadden heel wat moeilijkheden om de trip naar Troelant tot een goed einde te kunnen brengen. Het werd wel een nipte 4-6 over winning die tenslotte toch ver antwoord is. Vooral L. Ver schelden was zeer sterk. Triumf A op verplaatsing te Grembergen heeft de zege kunnen weghalen 3-7. Verder dan één overwinning kwamen elk van de lokale spelers niet. leder won tegen Drossaert en daarmee was de kous volledig af. Lebbeke D kreeg deze week hun eerste nederlaag te slikken 7-3. In hun wedstrijd tegen het niet zo sterke Prado C werden ze verslagen. Luc Heyvaert won twee keer, maar zijn speelmaats volgden deze tred niet. Vooral L. Bosman kon zijn gewoon rendement niet opbrengen. En dit is wellicht de hoofdoorzaak van hun falen. In het Casino te Lebbeke stond de B-formatie ook oog in oog met Grembergse B. Het is maar een formaliteit geworden die met zware 10-0 cijfers werd beslecht. Niemand van de be zoekers slaagde er in ook maar één setje te laten optekenen. Hetgeen duidelijk de lokale sterkte onderstreept.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17