7 Opnieuw spanning w X Sparta Biiggenhout naar veilige haven Tweemaal Roelandt^ P. Holbrecht Lebbeke was de beste! Flaters kosten overwinning aan Opstal S.K. GREMBERGEN OPDRACHT VOLBRACHT MET ARSENAL-SCORE BIJ KA VD. HERMAN VAN HOLSBEECK 39 GRADEN KOORTS Rudy Jansegers in Italië 4de Nationale Haacht - Jong Lede 1-0 2deProvinciale 1ste Provinciale Voetbal- j kalender jvoor zondag >28 maart '76 Voet ba I- uitslagen (van zondag {21 maart '76 I i JEUGDKALENDER voor zaterdag 27 en zondag 28 maart 1976 Herman Van Holsbeeck, de talentrijke Dendermondse middenveldspeler bleek zondag tegen Lauwe niet in zijn gewone doen. Gewond aan de knie en grieperig had hij het biezonder lastig om er iets positief van te maken. In de tweede helft diende men hem noodge dwongen te vervangen. Zondagavond werd een dokter bijgeroepen die 39 graden koorts vaststelde. Voor Her- Van Holsbeeck betekende dit metéén een weekje zie kenverlof. K.A.V.D. heeft zondag geen beroep kunnen doen op doelman Rudy Jansegers. De Dendermondse goalie ver bleef immers op dat tijdstip in Italië, waar hij op zakenreis was voor zijn firma. Paarsblauw diende dan ook noodgedwongen beroep te doen op invaller De Weirt die wel het tweede Lauwe-doelpunt op zijn petje mag zetten. Toch nog een voorbeeldje van de clubliefde van Jansegers. Indien K.A.V.D. geen beroep had kunnen doen op een invallersdoelman mocht men Rudy telefoneren in Italië. Hij verzekerde immers zijn clubdirigenten dat hij onmiddellijk zou terugkeren in dien zijn aanwezigheid noodzakelijk zou zijn geweest. Zeggen we al onmiddellijk dat het niet zo gunstig geklasseer de Haacht in de wedstrijd met de leider voor een verrassing van formaat heeft gezorgd. De zege, met de kleinste verhou ding uitgedrukt kan moeilijk worden aangevochten, ook al liep Lede ontegensprekelijk meest in de aanval. De voorspelers werden noch tans zeer goed opgevangen door een oordeelkundig uitge sponnen verdedigingsgordel. De groen-witten maakten daarbij de vergissing de akties te veel op het midden van de aanval te koncentreren zodat de taak van de Haacht-verde- diging toch wel vergemakke lijkt werd. Het hoeft nauwe lijks te worden betoogd dat vooral Christiaens goed in het oog werd gehouden. Deze vaardige en snelle spits kreeg echter niet te veel ruimte en dan ook weinig gelegenheid voor een schot. De rust trad met dubbelblan- ke cijfers in en er kon nog van alles gebeuren. Na de rust ging de thuisploeg het dan toch iets meer aanvallend proberen en met sukses trou wens. Haacht had immers al een paar niet ongevaarlijke tegenstoten op zijn aktief en in de 68e minuut werd over de voor beide ploegen belang rijke inzet beslist. Een voldragen aanval lag aan de basis van het enige doel punt. Lede heeft wel fel op deze opdoffer gereageerd doch alle niet geringe inspanningen ten spijt bleef het bij deze nipte nederlaag. De voorsprong van Jong Lede op Puurs dat nu weer zijn konkurent nummer één ge worden is bedraagt door de recente nederlaag nog vier punten. Nu zondag wordt aan de groen-witten de gelegen- Buggenhout - Evergem 2-0 Sparta Buggenhout, dat opnieuw over de diensten van Eric Van de Wiele kon beschikken heeft na de dertiende drawn op Petegem toch nog eens met een nieuwe zege aangeknoopt. Eén zege die van bijzonder grote waarde is gezien de Spar tanen zich hierdoor hebben losgewerkt uit het grote pak, dat men willens nillens de bedreigde groep diende te noemen. De overwinning van Sparta Buggenhout op het voorzich tig akterend Evergem is een nieuwe zege van de wils kracht, maar ook van de jeugd, gezien de jonge Rudy Crets zich opnieuw op het vogrplan wist te werken. Bij het openingsdoelpunt gaf hij de beslissende voorzet aan Eric Van De Wiele om even later het geruststellend doel punt binnen te schieten. In Rudy Crets heeft Sparta Buggenhout een jonge en be loftevolle aanvalsleider ge vonden, die techniek aan schotvaardigheid paart, de be heersing en inzet heeft om een grote midvoor te worden Sparta Buggenhout mag na de zege op Evergem dus rus tiger ademen, en reeds aan het volgend seizoen gaan denken, al veronderstellen we dat men nog wel verder wil gekoncentreerd blijven voor de derbywedstrijd tegen SK Lebbeke, die dit jaar het seizoen zal afsluiten. Tegen Evergem draaide de ploeg flink rond al kon Sparta zich voor de kampwisseling geen reëele doelkansen scheppen. Deze kwamen er wel na de rust rnet de gevolgen die we kennen. De thuisploeg was doorlopend de betere partij geweest en zelfs in de perio de dat de bezoekers er iets poogden aan te doen, bleef men rustig en beheerst ver der voetballen. Hiervoor werd Sparta trouwens door zijn supporters met een flink ap plaus bedankt. Spijtig ge noeg blijft de belangstelling teruglopen, wat voor de Bug- genhoutenaren zoals trou wens voor heel wat andere ploegen problemen op finan cieel vlak met zich brengt. V.C. Deinze - Lebbeke 2-0 Oefcnmeester Paul Holbrecht had zeer veel verwacht van de wedstrijd tegen de leiders uit Deinze. Gezien De Waegeneir niet kon spelen stelde hij Pieters op en ging over tot een 4-4-2 opstelling met Meert en Delsin in punt en De Schrijver met de opdracht steeds mee aan te vallen. Pieters werd in het midden geplaatst als valse buitenspeler. Deze taktiek moest de Lebbekenaren in staat stellen te winnen. Die kans zat er dik in maar de spelleider lag aan de basis van een andere wending. „Indien alles meeviel kwa men we met een 0-2 of 0-3 resultaat naar huls" aldus de Lebbeekse trainer die sterk in de zaak geloofde. Vooral toen de kombinaties Meert- Delsin prachtig tot stand kwamen en doelgevaar ople verden. Meert kwam zo langs links en schoot op doel, een schot dat te fel af week zodat de op rechts toegesnelde speler kon bin- nentikken. De spelleider keurde het doelpunt af voor buitenspel en de rollen draai den. Deinze dat praktisch niet mee voetbalde kreeg toen plots een doelpunt. Een schot van zeer ver in het midden kwam verrassend aan voor de Lebbeekse doelman. Dat schot vloog recht naar de muit maar week nipt voor het doelvlak af zodat de Leb beekse portier zich moest omdraaien. „Ik was totaal verrast" aldus Dré Verhavert die deze fase niet kon ver klaren. Toen na de rust de forcing kwam en Marc Van der Jeught insprong voor De Feyter kwamen er geen doel kansen meer. Deinze stelde zich zeer on sportief aan door steeds maar de bal te „bevriezen" want na de 1-0 voorsprong ging men aan tijdverlies doen en speelden de achterspelers moedwillig terug op de doel man. Daarbij liet de spellei der begaan. Toen in de tweede helft de Lebbeekse oefenmeester alles in de weegschaal wierp en risiko's nam om toch één puntje te halen kwam Dein ze aan het tweede doelpunt. A. Van der Straeten Kruibeke - Opstal 2-0 Opstal is er niet in geslaagd de zegereeks verder te zet ten. Het werd een onbegrij pelijke partij voetbal tegen Kruibeke. Afgevaardigde Alois Van den Bergh had geen woorden om de tegen slag kenbaar te maken. „Ga zo iets nu eens vertellen in je lokaal" zei hij. „Opstal start met windnadeel waar door na 10 minuten onze doelman de bal terugspeelt maar in de voeten van de tegenstrever die nummer één binnentikt". Dè hoop was meteen sterk gedaald want Opstal was naar Kruibeke gereisd om zelf zeer vroeg te doelen en dan alles in verdediging te halen om zeker één puntje te halen. Het lot besliste anders. „We kregen twee open kan sen" aldus onze woordvoerder die de houding van speler Aga niet kon verklaren. Aga kreeg twee open kansen. De eerste keer besloot hij met de voet en de tweede keer kopte hij over een lege muit. Toen na de rust Opstal do mineerde kreeg Aelbrecht een prachtige kans. Hij plaatste liet leder over het hoofd van de doelman, nam het leder opnieuw onder kontrolemaar treuzelde te lang zodat de hoek te klein werd en zijn schot tegen de paal vloog. Daarom diende de Opstal doelman het leder te lossen bij een tegenaanval waardoor de bal in de voeten van Hiel kwam die in plaats van te ontzetten over ging tot drib belen en de bal verspeelde. Meteen was de stand 2-0 en de kous af voor Opstal. „Onze tegenstrever heeft niet meegedaan en won toch de volle inzet" aldus Van den Bergh die ontgoocheld was en nu praktisch zeker is van de degradatie. Hij hoopt nu op een eventuele testmatch. (vds) Rupelmonde - S.K. Grembergen 0-0 i E. Aalst - KAVD E. Zele - Oudenaarde J. Lede - Puurs Hamme - Olsa Lebbeke - SK Aalst Buggenhout - StGillis-Ws Terjoden - Temse Borsbeke - W. Moorsel Brakel - Robur Sp. Appels - St. Lievens Hou tem Nieuwerk. - Haaltert Nederename - Baasrode Overmere - Wippelgem E. Meldert - Edixvelde Bambrugge - Serskamp Schellebelle - Erembod. Hoogeinde - Opstal SK Gremb. - Kruibeke Doggen - Smetlede Bavegem - Hofstade Gijzegem - Z. Appels Boonwijk - Wieze S. Moorsel - Kalken Schoonaarde - T. Meldert E. St. Gillis - Herdersem E. Gremb. - Oudegem Vrasene - Heik. Zele heid geboden de afstand op nieuw groter te maken. Puurs is immers op bezoek aan de Openveldstraat. Het is zeker niet denkbeeldig dat op de ko mende speeldag over de titel wordt beslist. In geval van winst kan Lede niet zo heel veel meer gebeuren. Met zes punten voorsprong en nog sleohts vier wedstrijden voor de boeg zou er dus al een half voetbalwonder moeten gebeuren om Lede van de eindzege te houden. Zover zijn we echter nog niet. Wat men wel kan voorspellen is dat te Lede meer dan twee duizend toeschouwers het top- nummer zullen bijwonen. Robur - Nieuwerkerken 0-2 hui: te 1 de Flinke wedstrijd van de lokalen ondanks de nederlaag men meer dan ooit als onverdiend mag bestempelen. Rol domineerde doorgaans, wist de kansen te scheppen die nodig zijn om doelpunten te scoren, maar toch was het laatste dat uitbleef. Ondanks het verlies schijnt men Robur niet helemaal ontevreden. Clubleider De Maere „Uit slechts drie of vier uitvallen w ten de bezoekers twee doelpunten te scoren, tweemaal laj de snelle Roelandts. Onze voorwaartsen kenden tegens bij het besluiten, steeds was er een voet of een been in weg. Daarbij verdiend de bezoekende doelman alle lauwert j0/. Hij bleek zondagnamiddag de te kloppen man. Technisch stc Robur alvast een traDje hoger, maar zoals we nu al ettelij malen aan de lijve hebben ondervonden is goed voetbal sj len niet altijd de ideale manier om punten te winnen" Ondanks de lof komt er bitter weinig aarde aan de Mo4ü,e: zeekse dijk. Wil men de degradatie ontlopen dan moeten toch nog een paar puntjes worden gewonnen. Of dat zal zondag op het veld van leider Brakel is een ander paar mc wen. E.D.M. foe teit bui Een harde knal van Wilskrachter Herman Sneppe werd deskundig onschadelijk gemaakt di doelman Rudy Vinck. (j Moorsel - Appels 1-0 Twee wedstrijden na mekaar die Sparta Appels verliest met 1-0 is wel het beste bewijs dat Roodwit zijn tegenstan ders waard is. Moorsel, dat de reputatie heeft van op eigen terrein geen geschen ken uit te delen heeft dat zondag ook niet gedaan. Toch zijn de jongens van voorzitter Borms er bijna in geslaagd een puntje mee naar huis te nemen. Het was op een stilliggende fase dat doelman Vinck, voor de rest weer prima, werd te grazen genomen. De zondag voordien werd het eenzelfde spelver- toon tegen Temse maar het tikkeltje geluk ontbrak om ook maar een aanval tot een doelpunt om te buigen. Kan sen zijn er telkens met de vleet maar op het ultieme moment komt er dan een voet of een been tussen zo dat men het alleen als een mooie poging mag optekenen Eenieder weet dat het geen zoden aan de dijk brengt, maar de zekerheid groeit toch bij elke supporter die het meemaakt dat Sparta het nog steeds kan. Dat een ploeg in die omstandigheden moet zakken is een spijtige zaak, maar dat is nu eenmaal sp'órt. De positieve kant is dan dat er volgend jaar heel wat meer derby's op het pro gramma zullen staan en wij denken hier aan Oudegem, Hofstade, Grembergen, wat de supporters tooh wel moet aanspreken. Met het spel dat Appels de jongste weken naar voren brengt moet het in staat zijn een vooraanstaande rol te spelen in deze reeks. Te Moorsel lag roodwit niet onder en de bestuursleden van de thuisploeg prezen het prima vertoon van de bezoe kers. De gastheren die thuis altijd tot iets meer in staat zijn konden tegen het fel opzittend Appels hun gewone draai niet vinden. Bij Appels vielen Ringoet en D'Hondt in voor De Groeve, gekwetst, en Van Den Berghe. De gan se ploeg van Sparta speelde een beste wedstrijd waarvoor zij niet beloond werden. André (4 St. Leuven - E. Zele E. Aalst - Rotselaar 5 KAVD - Lauwe 1 Haacht - J. Lede 14sn« I St. Denderl. - Hamme 1- 1 Sp. Buggenh. - Evergem 2- i fe Kruish. - SK Aalst 1- Deinze - SK Lebeke 2- f k Robur - Nieuwerk. 0- W. Moorsel - Sp Appels 1- Bazel - Terjoden n- Appelterre - Baasrode g Belsele - Overmere J Edixvelde - Moerbeke S Vlierzele - E. Meldert I Meerbeke - Erembod. I Serskamp - Denderh. 1 Erpe - Schelleb. Kruibeke - Opstal I Rupelmonde - SK Gremb. i 0. Erwetegem - Hofstade 0- Wieze - Schoonaarde Z. Appels - S, Moorsel Wichelen - Boonwijk i J Berlare - Gijzegem 5 Oudegem - Herdersem J Th. Meldert - E. Gremb. I I Kalken - E. St Gillis 1-1 ^H. Zele - Meerdonk 1-| Stecnhoudt van Wilskracht Moorsel kopt op doel, doch Vincke had de bal maar te plukken (j Opluchting onder de Grem- bergse voetballers en club leiders die na het behalen van „het" punt zekerheid krijgen voor wat betreft het behoud in derde provinciale. Een grote wedstrijd is het alvast niet geworden maar toch werd het beoogde doel bereikt. S.K. Grembergen mag nu verder rustig op het einde van de kompetitie af stevenen. Clubleider Burghgraeve was vanzelfsprekend een tevreden man. „Geen fameuse wed strijd maar de opdracht is volbracht" aldus de Grem- bergse klubdirigent. „In de eerste tien minuten zag het er naar uit dat we onze te genstrevers gingen overklas sen. In die periode knalde Willy Buydts hard op doel maar tot eenieders verbazing haalde de lokale portier de bal uit de winkelhaak. Na dien ging de storm enigszins luwen. Vlak voor de rust kreeg Van Moeseke nog de kans om te scoren, nadat Danny De Donder een hoge voorzet voor doel had gelepeld, de plaatselijke doelman de bal voor de voeten van Van Moeseke sloeg die voor een open doel nog de kans zag om hoog over te schieten. Ook na de rust was er wei nig spektakel. Van Hese knalde weliswaar op de dek- lat, maar dat werd nadien ook gedaan door de lokale midvoor. In de laatste tien minuten dwongen we nog wel vijf corners af. maar de verdiende winninggoal bleef achterwege" aldus klubleider Burghgraeve, die ons nog wist te melden dat de S.K.- invallers met afgetekende 1-7 cijfers wonnen van gebuur Eendracht. E.D.M. Zondag Gen'. Jun. F (10.30 u.) SL Houtem - Erembod. Gew. Jun. H (10.30 u.) Moerbeke - Hamme Zaterdag Prov. Knapen (15.30 u.) AA Gent - KAVD Zele - FC Denderl. (14 u) E. Aalst - Oudenaarde Gew. Knapen D (15 u.) Kalken - Overmere Knapen J (15 u.) Edixvelde - St. Denderl. Denderh. - Nieuwerk. Knapen! K (15 u.) E. Meldert - SK Aalst Terjoden - Wieze Erembod. - T. Meldert (14 u.) W. Moorsel - Lede Oudegem - Herdersem Knapen M (15 u.) SK Gremb. - Buggenh. Schoonaarde - Sp. Appels KAVD - E. Gremb. (15.30 u.) Berlare - Hamme Knapen N (15 u.) Stekene B - Zele Eksaarde - Hamme Prov. Miniemen (14 u.) AA Gent - KAVD Zele - FC Denderl. E Aalst - Oudenaarde Min. H (15 U.) SK Aalst - W. Moorsel FC Denderl. - Edixvelde (14 u.) Min. I (14 u.) E. St. Gillis - Zele (15 u.) Lebbeke A - Hofstade KAVD - Oudegem Sp. Buggenhout - Lede (15 u.) Wieze - SK Grembergen Min. J (15 u.) WB St.-Niklaas - Hamme

De Voorpost | 1976 | | pagina 16