SERAING NAM REVANCHE EV Aalst tijdens de eerste helft BERLAARSE DAMES KLOPPEN KAMPIOENENPLOEG GEEN GELUK... Tot de laatste speeldag ONVOLLEDIG Zingen kunnen zij wel... AVANTI KAMPIOEN m Even uw aandacht V.K. AALST - A. LEBBEKE Volleybalkalender 1ste Nationale Wedstrijden voor het week-einde Algerie Waterpolo SCHUTTERS TE WICHELEN «jaasi 20 Het komt niet zo heel vaak voor dat een kampioenenformatie tweemaal verliest tijdens één zelfde seizoen en die twee ne derlagen verdiend toegewezen krijgt van dezelfde ploeg. Thunderballs Berlare heeft dat ,'eksploot gebracht door zowel in de heenronde (1-3) als nu (3-2) de leiders Gazellen Groten- berge te kloppen. Het is dus toch wel een duidelijk bewijs/ dat Berlare erg gemotiveerd moet zijn om prestaties te behalen. Berlare doet het dus won- dergoed, had zelfs nog dich ter kunnen eindigen indien het niet zo 'n zwakke periode had doorworsteld dat hen 3 3-2 nederlagen kostte, respek- tievelijk tegen Wondelgem, Logeen Gent en K. Bazel. Meer dan juist wat bedenkin gen kunnen we spijtig ge noeg niet geven over de Ber- laarse le provincialer. Men is er nooit een lichtend voor beeld gewest van public-rela tions. Gelukkig konden we vorig seizoen op de hulpvaar digheid van een buitenstan der rekenen. Dit seizoen spant hien de kroon. Alles is er in de dichte duisternis gehuld zo dat we slechts die informatie kunnen verstrekken die we zelf langs allerlei paden heb ben bij elkaar gegaard. Gilvoc Dendermonde heeft een fysieke inzinking beleefd die ze niet zo licht meer zullen vergeten. Tegen S. St. Gillis Waas werd er vlot uitgelopen tot 2-0 en 9-2 in de 3e set. Toen gebeurde het. De Waaslandse meisjes wierpen de ketens af en stevenden naar een vlotte overwinning. Het gebrek aan training doet zich goed gevoelen. In de 2e provinciale is Juve- nes Zele er in geslaagd een set op te halen tegen kam pioen Elversele. De thuis- meisjes speelden een goede' partij en bleven slechts tij dens de 4e beurt hangen op 11-12. Setstanden6-15, 15-6, 7-15 en 12-15. Adec Baasrode won met 2-3 bij Spectrum Moerbeke. BEVESTIGING Juvenes Zele is ia de hoogste provinciale afdeling over haar inzinking heen gestapt. Nu ging het leider Ass'nee op eigen nest belagen. Het werd een goede wedstrijd met spektakulaire fasen. Setstanden waren 15-8, 11-15 15-12, 10-15 en 15-12. Met nog wedstrijden tegen Margos Gent en Egmont Zottegem kan Zele nu pogen nog een ereplaats te bereiken Over tweede provinciale zijn we snel uitgepraat. Adec Baasrode won met 3-0 van Belvoc Belsele en kan haar 5e plaats veilig stellen. Niet beter en niet slechter was het vorige jaren Th. Berlare is nog niet uit de bedreigdenzone door de 3-1 nederlaag op het veld van Nivoc Nieuwenkerken-W. De 3e laatste plaats is geen sukses en zou wel eens tot degradatie kunnen leiden. P. Kruibeke en Okee Wachtebe- ke zijn de toekomstige tegen standers. Een zege is alvast genoeg, al weten we niet wat de Oostvlaamse lift uit 4e nationale voor gevolgen zal hebben. Sp. Dendermonde tenslotte won met 3-1 van Starko Mariakerke. Kangoeroes Aalst heeft zich tenvolle verdedigd tegen kam pioen Sy.-Amandus Gavere. Het haalde een set en dat is gezien de omstandigheden nog een sukses. In 3e provinciale haalde Ku- VOLLEYBAL 4e NATIONALE ZOMERGEM VC LEBBEKE 1 3 Nog twee wedstrijden scheiden ons van het kompetitie- einde^ Lebbeke kijkt met 1 punt achterstand op de hie len van Dilbeek. Het bleef in elk geval op dezelfde achterstand van vorig^ week door een zege op het veld van rode lantaarn Zovoc Zomergem. Een grote wed strijd is heb geworden. Vooral Lebbeke speelde niet op haar normale peil, had echter wel genoeg weerbaar heid om de punten niet te laten ontsnappen. De eerste set was er een van de spannende soort. De bezoekers bleven steeds aan de leiding (8-12), moesten daarna toch opletten om niet verpletterd te worden (13-14). In de tweede beurt' waren er nog weinig goede intenties. Na een 5-2 te hebben achterhaald (7-7) werd niet bevestigd (9-12). De vervanging van een zieke Jo- han Aerts door Erik Meskens bleek de goede zet van trainer Maurits Van Damme. De inzet steeg weer met honderd graden en Zomergem mocht op goede 40 min. inbinden. SETSTANDEN 13-15, 15-10, 8-15, 9-15 zondag 28 maart te 10.30 u. Voor Lebbeke staat er zondagvoormiddag nog een be langrijk treffen op het programma. De verplaatsing naar Aalst heeft inderdaad niet alleen prestigewaarde doch ook vooral belang voor de gouden punten die te verdienen zijn. Het voorspellen van dergelijke derby uitslag is onbegonnen werk omdat moet afgewacht worden in welke opstelling de Aalstenaars op het ter rein zullen verschijnen. Hun rangen zijn door leger dienst en gekwetsten al genoeg gedund zodat het wach ten op zondag is om hun werkelijke waarde te kennen. Daarbij komt nog dat blauw-wit nog weinig te winnen heeft in deze kompetitie. Volledig tegengestelde van het lebbeekse team dat met zenuwen maar vooral met veel inzet naar Aalst reist. Een zege van de Lebbeke- naars zou hen op gelijke hoogte brengen van Dilbeek zodat de laatste wedstrijd tegen Erwetegem (de ploeg van ex-Lebbeketrainer Mare De Smedt) de beslissing zal brengen. (GDP.) Heren 4e NATIONALE C Zon. 10.30 VK Aalst - Lebbeke le PROVINCIALE Zon. 10.30 Juvenes Zele - M. Gent 2e PROVINCIALE A Zat. 15.00 Berlare - P. Kruibeke Zat. 17.30 A. Baasrode - St. Mariakerke Zon. 09.30 Sp. Dender monde - C. De Klinge 2e PROVINCIALE B Zon. 10.30 Kang. Aalst Lovendegem 3e PROVINCIALE A Zon. 10.30 Vrasene - Lede Zat. 16.00 Kukl. Aalst - Melle Zon. 10.30 Sp. Zele - NS St. Amandsberg Zon. 19.30 G. Dendermon de - K. St.-Niklaas 4e PROVINCIALE A Zat. 15.00 Sp. Moerbeke - Wichelen Zon. 11.00 Waasmunster - Zeven Zele Zon. 11.00 Steendorp VOL Kemzeke Dames le PROVINCIALE Zat. 15.00 Ronse - Th. Berlare Zat. 15.00 G. Dendermon de - Wondelgem Jeugd Zat. 15.00 J. Zele - M. Erwetegem (H. min. B) Zat. 17.00 J. Zele - Aai- gem (H. kad. A) Zon. 15.00 Denderhoutem - Kuklos Aalst (H kad A) Zat. 13.30 Beveren - Leb beke (gdp) klos Aalst een verrassende maar daarom nïet minder verdiende 2-3 zege bij Springbokken Zele. Gilvoc Dendermonde haalde een nul bij Nova Smash St.-Amands- berg. Leeuwerik Lede blijft verder de malaise voeden. Zelfs de vierde provinciale liet ons dit week-end in de steek. Wichelen moest de ge vaarlijke verplaatsing onder nemen naar Rialto St. Ni klaas en heeft slechts gedu rende 2 sets kompetitie ge duld van de thuisspelers. Met 12-15, 13-15 en 1-15 waren de bezoekers snel twee punten en meer hoop rijker. De Ze ven Zele verloor met 0-3 te gen Melvoc Melsele. KLASSEMENTEN Heren le provinciale I. Ass'nee 38; 2. Sport St. Jan Hemelveerdegem 36; 3. Egmont Zottegem 33; 4. Si- givok St Gillis Waas 33; 5. Rodenbach Ledeberg 33; 6. Kuhlmann Zelzate 31; 7. Ju venes Zele 29; 8. Hygiena Stekene 29; 9. Spectrum Moerbeke 28; 10. Ronse 25; II. Margos Gent 23; 12. Gent se 22. 2e provinciale A 1. Starko Mariakerke 39; 2. Pardaf Kruibeke 37; 3. Si- frano St. Niklaas 34; 4. Sport Dendermonde 32; 5. Adec Baasrode 31; 6. Hades Tem- se 31; 7. Oltisj Bazel 30; 8. Cactus De Klinge 29; 9. Ni voc Nieuwenkerke-Ws. 26; 10. Thunderballs Berlare 25; 11. Okee Wachtebeke 23; 12. Belvoc Belsele 22. 2e provinciale B 1. St. Amandus Gavere 40; 2. Vokajap Appelterre 35; 3. Kangoeroes Aalst 34; 4. Ge- voc Geraardsbergen 32; 5. Kuros Zulte 31; 6. Vovoc Vosselare 31; 7. Atom Den derhoutem 30; 8. Ajax Aai- gem 29; 9. Lovendegem 27; 10. Navok Nazareth 27; 11. Argos Waarschoot 23; 12. St. Laureins 21. 3e provinciale B 1. ATB St Niklaas 39; 2. KLJ Temse 36; 3. Nova Smash St. Amandsberg 34; 4. Elversele 34; 5. Kevers St. Niklaas 31; 6. Springbokken Zele 31; 7. Kuiklos Aalst 29; 8. Vravoron Vrasene 27; 9. Leeuwerik Lede 25; 10. Mel le 24; 11. Gilvoc Dendermon de 22; 12. Vivo Oostakker 17. 4e provinciale A (rangschikking voor de pro motie): 1. Wiebelen 17-31; 2- VOL Kemzeke 16-30; 3. Steendorp 16-30; 4. Kalken 16-28; 5. Rialto St. Niklaas 17-28; 6. Sibok Sinaai 16-23; 7. De Zeven Zele 16-21; 8. Melsele 16-20; 9. Waasmun ster 17-18; 10. Groenplein Zelzate 16-15. DAMES le provinciale 1. Gazellen Grotenberge 38; 2. Ronse 35; 3. Sigivok St. Gillis Waas 33; 4. Kabaz Ba zel 33; 5. Nova Smash St.- Amandsberg 32; 6. Wondel gem 32; 7. Thunderballs Ber lare 29; 8. Stekene 27; "9. Gil voc Dendermonde 27; 10. Lo geen Gent 26; 11. Inco Beve ren 25;' 12. Egmont Zottegem 22. 2e provinciale A 1. Elversele 35; 2. Pardaf Kruibeke 31; 3. Adec Baas rode 31; 4. Spectrum Moer beke 30; 5. Wetteren 27; 6. Vravoron Vrasene 24; 7. Ju venes Zele 24; 8. Voskens St. Niklaas 23; 9. Leeuwerik Le de 21; 10. Rumbac Waasmun ster 17. (gdp) LICHTERVELDE VK AALST 8-2 De incidentrijke wedstrijd uit de heenronde scheen ver geten te zijn. Ondanks de 5 sets was er van een wedstrijd niet veel sprake. VK Aalst, weer gehandikapt door afwe zigen (legerdienst en kwet suren) heeft nochtans een moedige wedstrijd gespeeld en dat de wedstrijd nooit van de grond kwam kan moeilijk aan hen toegeschreven wor den. Feit is dat Aalst, met alle beschikbare middelen, nog een goed seizoen heeft gespeeld en zich nooit in de verdrukking heeft laten spe len. Setstanden: 14-16, 15-9, 15-2, 13-15 en 15-6. KLASSEMENT 1. Kruikenburg Ternat 38; 2. VW Ternat 38; 3. Maldegem 35; 4. Lichtervelde 33; 5. VK Aalst 32; 6. Meteors Erwete gem 31; 7. Liedekerké 31; 8. De Haan 28; 9. Dilbeek 25; 10. Avanti Lebbeke 24; 11. Eeklo 23; 12. Zomergem 20. (gdp) SERAING - AVANTI LEBBEKE 27-20 Seraing, een week geleden, duidelijk de mindere van Avanti, nam een klinkende revanche op eigen terrein. Seraing ak- teerde langs een losgebroken Méode en een sterke Orano stukken beter dan Avanti. Tijdens de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat Avanti opnieuw kon zegevieren. Ondanks de tihuisploeg het eerst op voorsprong kwam (2-0) kon Avanti langs een opnieuw degelijke Koen Ver- hofstadt en broer Dirk de lei ding. overnemen na 12' spelen (2-3) Via een 5-5 stand leek Avantie op weg naar de over winning toen zij 6' voor de rust een 6-10 voorsprong bij een wierpen. Keeper Mertens, gehinderd door een voetkwet suur, kon echter niet vermij den dat Seraing nog voor de rust opnieuw kon aanhaken. Ruststand 9-10. Na de rust was het Seraing dat de toon aangaf en vooral langs de grootse Méode Avan ti op achterstand plaatste. Hij scoorde negen doelpunten tij dens de tweede helft en aan gezien ook Orano kon gebruik maken van het zwakke verde digingswerk van Avanti lag de Seraing-overwinning voor de hand. De Lebbekenaars kon den nog een tiental minuten aanklampen (12-12) maar 5' later was de kloof reeds ge slagen (17-13). Tien minuten voor het einde was de wedstrijd gespeeld. Se raing leidde met 20-15. Een fysisch aangeslagen Avanti slaagde er niet meer in de thuisploeg nog te bedreigen. Scoorden Dirk Venhofstadt 10, Koen Verhofstadt 3, Vlieger 2, Moonen 2, De Sm 1, Keppens 2. RESERVEN fct »ta SERAING - AVANTI Een onvolledige Avanti res veploeg heeft zich sporl verdedigd tegen Seraing. rust werd bereikt met een stand. Tijdens de tweede hi 4 kon Avanti echter niet m optornen tegen het sterk Seraing en ondanks de insp ningen van o.a. G. Holbrefte en Batselier moesten zij rusten in een 18-12 nederlai^' P' TWEEDE NATIONALE DUFFEL - EENDRACHT VRIJ AALST 12-16 Eendracht Aalst heeft tijdens de eeste helft een nooit in het gedrang komende zege bewerkt. Dat de thuisploeg nog nader- dere tijdens het tweede wedstrijdgedeelte is te wijten aan het feit dat Roganovic enkele experimenten uitvoerde. De thuisploeg, nog niet defini tief uit de degradatiezone, startte eerder zenuwachtig. Beslissingen van de scheids rechter goten nog wat olie op het vuur zodanig zelfs dat kapitein Weyn, zelf een scheidsrechter, twee maal voor vijf minuten uitgesloten werd. De thuisploeg kon am per 5' gelijke tred houden met de Aalstenaars (1-) want na een kwartier spel bedroeg de Eendracht voorsprong reeds 1-5. Toen de rust aanbrak met 3-10 cijfers stond de Een dracht overwinning vast. Het laatste kwartier werd aange vangen met een 8-13 stand. Duffel kon tot 12-14 naderen 5' voor het einde. Toen vond Eendracht het welletjes en met twee nieuwe doelpunten werd de eindstand vastgegeld. Scoorden Baeyens 2, Van Goethem 5, Steeman 2, Welle- kens 1, De Doncker 6. RESERVEN DUFFEL E.V. AALST 23-13 Een onvolledig Eendracht was nooit in de wedstrijd te Duf fel. Na de eerste helft leidde de thuisploeg met 13-3 cijfers en tijdens de tweede helft diende men zelfs beroep te doen op E. Van Goethem om de score toah nog enigzins te kunnen beperken. EVA. HANDBAL - BEVORDERING St.-Pieters-Leeuw, de jongste tegenstander van S.K. Grem- bergen, hadden wij ons voorgesteld als een jonge sympatieke ploeg. Wij dachten dat die klub behept was met het idee de handbalsport te leren kennen en zich wilden vervolmaken. Na de wedstrijd tegen S.K. Grembergen hebben wij gemerkt dat wij, nog steeds naief durven redeneren. St.-Pieters-Leeuw stelde zich aan als een ploeg vol belhamels die zich fier voelden als een of andere brutaliteit niet bestraft werd door de scheidsrechter. De wedstrijd S.K. Grembergen - St.-Pieters-Leeuw 36-11 S.K. Grembergen, zonder de Contesterende J. Caudron en de gekwetste Trienpondt, heeft tegen hekkensluiter St.- Pieters-Leeuw een ondank bare opdracht vervuld. Te gen de onkunde van de be zoekers was het gewoonweg onmogelijk een degelijke wed strijd te spelen. In deze om standigheden moest Grember gen zich tevreden stellen met een rumoerige wedstrijd waarin handbalspelen onmo gelijk werd gemaakt. Langs het duo Vinck-Seghers leid de Grembergen na een kwar tier spelen met 9-3. Bij de rust (18-4) was er van een echte wedstrijd reeds geen sprake meer. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte be gonnen de bezoekers te repli keren op de overmacht van Grembergen. Toen na 45' spe len de score tot 27-8 was opgelopen liet coach De Mol speelgelegenheid aan zijn in vallers. Na de wedstrijd ver lieten de Brusselaars zingend het terrein... Ploeg Van Hecke, H. Van Damme, H. Van Haute 3, Van Dessel 2, De Jonghe 2, De Waele 1, T. Van Haute 1, Seghers 12, M. Van Haut 1, De Mol 2, K. Vinck 12. 27-3 te 20 uur Brabo - Sasja <27-3 te 20ul5 Sparta - Schaarbeek 27-3 te 20 uur Montegnée - E.V. Aalst ,"28-3 te 18ul5 Stenor - Rosis Aalst U.S. Brussel - Jochewoa A. EVA. st< Ki Van Delsen 2, Van Snickfer Van Nieuwenborgh 4. DERDE NATIONALE KAPEK - ROSIS AALST 17-13 Rosis Aalst, zonder de geschorste J. Meert, heeft t Eikeren een onverdiende nederlaag geleden. De ploeg jrainer De Boeck was zelfs zonder Meert, minstens ev .aardig aan de gastheren. Dame fortuna draaide hen ech le rug toe toen een zestal doelschoten vooral van een de zaak zijnde J.P. De Jaegher, op het doelhout te plet lg vlogen. ■Iet werd een hardnekkig be twiste wedstrijd die goed in >anen gehouden werd door het scheidsrechtersduo Wens- Van Ackere. Kapek startte het best maar Rosis langs Wilfr. De Boeck en J.P. De 'aegher, klampte goed aan. Via een 3-2 stand werd het eerste kwartier bereikt mei een 5-5 stand. G. De Jaegher liet zich tijdens deze periode opmerken als afwerker. Rust stand 8-6. Tijdens deze eerste periode had J.P. De Jaegher reéds drie maal zijn schot zieh stranden op de paal. De Kapek keeper was toen kans loos Tijdens de eerste tien minuten van de tweede helft gaf Rosis de indruk de zege te zullen behalen. Ondanks er opnieuw enkele malen op het doelhout gemikt werd kwam Rosis gelijk na 43' spe len. Kapek wankelde. Op het ogenblik dat. Rosis hen ech ter de genadeslag kon geven lieten deze de kans onbenut. Drie maal achter elkaar werd een Rosis penalty gestopt door de Kapek keeper. De gastheren lieten de kans niet onbenut en via strafworpen werd het 16-11 met nog 5' te spelen J.P. De Jaegher milderde nog maar toen was de wedstrijd reeds verloren. JEUGDHANDBAL >r< kadetten-kompetitie 1' reeds een paar weken gele de geëndigd met de overwinn van de Avanti-jongens. verrassend goed Sparta A hield Leon Lepage en Kri nem achter zich. Grember als debutant betaalde uil aard nog veel leergeld eindigde voorlaatste. De h L. F. Lievens, jeugdverantw< delijke van de provincie hc volgend seizoen op nog grotere interesse voor jeugdwerking in de klu De handbalsport kan er leen maar goed bij varen. EINDRANGSCHIKKING 1. Avanti 2. Sparta Aalst 3. Leon Lepage 4. Kraainem 5. Don Bosco 6. Grembergen 7. S.C.P.P. 23 p. 18 p. 13 p. 13 p. 12 p. 4 p. 0 p. Scoorden J.P. De Jaegher 6, W. De Boeck 3, G. De Jaegher 3, De Smedt 1. Reserven. Kapek - Rosis Aalst 8-11 Ondanks de Rosis reserven moesten voorzien in de ver vanging van keepre De Craec- ker leidden zij na 10' met 0-2. Doelpunten van Van Impe en Van Snick. De thuisploeg klampte echter aan zodat na evenwichtige eerste helft de rust aanbrak met 5-5 cijfers. Na de rust hetzelfde even wichtige spelbeeld maar een uitstekende gelegenheidsdoel man De Gendt zorgde ervoor dat Rosis tien minuten voor het einde leidde met 7-11. (Veelbelovend debuut van E. Van Delsen. Scoorden W. De Boeck 2, Van Impe 1, Zopas werd gestart met i bekerkompetitie waardoorT jeugdspelers nog een perié aktief kunnen blijven. In miniemen kompetitie E.V. Aalst de Oostvlaaii toon aan. EVAJ De interlands tussen Belgische dameshandbi ploeg en hun sektiegei ten uit Algerië dien* noodgedwongen uitgesteli Nadat de interland te Aj reeds van het program: diende geschrapt wegens nanciclc beslommerinj zal nu ook niet ges_ worden te Borgerhout. A gerië komt gewoon niet o dagen EVJ Hle AFDELING R.Z.V. (b) - Z.N.A. 6-10 MET VERTROUWEN Wedstrijd gespeeld op zater dag 20 maart 1976. Een geprikkeld Aalst, dat met een nieuwe trainer-coach aan trad, moest kost wat kost de beschamende nederlaag tegen Strombeek vorige week, met een overwinning beantwoor den. Vorig jaar werd er tegen RZV (b) verloren met 6-5, zodat Aalst voor een belang rijke opdracht stond. In de eerste periode zouden de ajuinen via een beter samen spel direkt de leiding nemen met 0-2. Na mirekening van de Aalsterse doelman kon Roeselare terugkomen tot 1-2. Daarop moest Roossen het water verlaten wegens fc wat de Roeselarenaren toe 2-2 te maken. Op het eil 1 van deze periode lukte Cll L sens zijn derde doelpunt. In zaal De Zwaan te Wichelen veroverde Eeckhoudt Roger <1© koningstitel, terwijl de vorige koning prins werd. Men vierde er tevens de twee oudste leden schutters Remi Rasschaert (84) en Jozef Eeckhoudt (80). De tweede periode vertool een valledig ander spelbe Roeselare ging van 2-3 n p 4-3. Aalst bleef nochtans zijn kansen geloven. Bij de derde aanhef zou Al het zwaar te verduren ki gen, Roeselare scoorde. Hi door wakker geschud, beg Aalst meer op doel te besl t ten. Het gevolg bleef niet want van 5-3 ging het din( naar 5-7. Het vertrouwen teruggewonnen. Tijdens de vierde periode z< den de lokalen hun neus even aan het venster kon steken 6-7. Aalst begon maar pas door te duwen. Merkwaardig is dat Claess zes doelpunten voor zijn kening nam. Mogen wij er n aan toevoegen dat Aalst n verschillende nieuwe gezicht aantrad, waarbij Strube licht uitviel en De Sadell Eric zijn eerste kompetit doelpunt lukte. Tussenstanden 2-3, 2-0, 1 1-3. R.Z.V. (b) De Meester Deraeve B. (1). Van Elslam P., De Baere M., De Clei L., De Clercq P., Parment Y. (1), Soetaert Herck St. (2), Alleman G. j Z.N.A. Robbrecht E.„ deleer D. (1), De Sadeleer (1), De Smedt C., Van Dril sche W. (2), Claessens II. Roosen D.. Heyvaert N. pops D. Strube H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 20