Meh pihhels of ajontjes (RNAV ALTANKER «WEIR DOEN VOEISJ» WATER GELATEN WERF FIBERFLEET LODEBEECKMAN REKORDHOUDER GRATIS IPPA- TOMBOLA N.V. Kantoor Ravyts De Voorpost - 26.3.1976 - 3 en brief van het Aalsterse Karnavalverbond v.z.w. lazen wij: migc Karnavalisten strooien het bedenkelijke nieuws rond dat jerfleet definitief gesloten wordt. Slaap a.u.b. op uw beide oren, Rblijft in orde tot 31 maart 1977». Als je die zinnen midden maart Laangevuld met: «We weten heel goed hoe moeilijk het moet zijn jtad te besturen en voor elke organisatie goed te doen, maar onze ival is Oilstj en Oilstj is onze karnaval. Laat ons maar Jin de steek, geen woorden in de lucht, maar daadwerkelijke latieven. Hartelijk dank namens..., dan raakt een karnavalis- lart over zijn toeren wanneer drie dagen nadien, een dolgelukkige ]r realistische blijvende Keizer Kamiel telefoneert: «Tes in orde Iroi joor. 'n Klein miroakel mor welr doen voesj!.» BRIEF... ARTIKEL... KARNAVALMACHT... jlots (een verkiezingsjaar nt ook zijn nut te hebben) v Ven heel wat hardwerkende jjgl annende gemeentevaderen p" r inderdaad wat op til is met roor en door het karnaval- uren en karnavalbeleven en even in Aalst. Plots (mis- :n ook 't best zo) moet de >p worden doorgehakt: wat de Fiberfleet? (lees: kar- rt) Igroepen - lees maar gerust j (c :n Aalstersen karnaval), it dat mogen we rustig ijven. Deze Fiberfleet-werk- arei 'te van de (politieke) kaart cop[ n is de veer in het Aalsters koifavalvuurwerk laten sprin- i vai Op een paar dagen tijd an len «De schouders aan- oot >den die het projekt zullen en schragen. Uit alle poli- e windrichtingen waait een nolle, beloftevolle steun. F, geen namen van hen die er neest mee begaan waren, we en karnavalist. we steunen geheel: Thuishaven voor de ir doen voeisj» 3 jaar irfleet. Bedankt, bedankt, ankt. al diegenen die het :n en goedkeurden. 3 maal is i w.' :epsrecht: bedankt, be- kt. bedankt. /JJJ ERVIEW NR. ZOVEEL 2T zc s r admiraal van de «Weir doen r w s.i' treedt ons niet tegemoet ^ht at mooie witte pak maar hoe -nol het ook anders «gekliedj en W edj» om fietsen te herstellen nal e verkopen, met de melodie <e le lippen van zijn karnaval- ani^': *ln Oilstj es 't schoein...» es tevreden Keizer Kamiel, en e m°et vooral onderstreept, eden met gans zijn karna- p art voor al die Aalsterse pen die nu geen advertentie ten plaatsen in de zin van: ■den op straat gezet, zoeken lachtige werkhallen te hu- liefst in Aalst, onze eigen w lavalstad». opi optimistische Keizer :t g niel die plots begint te gev ellen, te argumenteren, te wen. raad te geven, in de Eomst ziet. kortom een navalverbondskapitein, be- md tot «Admiraal - ter - "n ge - omvaart» op een karna- sttanker met wind in de r ibolische zeilen, gemaakt uit navalvlaggen van het ver- Als het gemeentebestuur ossingen kan vinden voor :peringen en klubs waarom niet voor het verbond? Willen we eens vlug de GEVRAAGD: Dame of Heer op de markten te ^taan met dameskleding, kiefst in het bezit van harktkaart. Afspraak na tel. 031-76.60.35 meerwaarde van de Fiberfleet berekenen, nu we er al een paar jaar gewerkt hebben* Verwar ming. nieuwe poort, elektrici teitsverdeling, nieuw glas, er wordt in geleefd, anders stond alles te vervallen, herstellingen aan dak, enz... Unieke ligging van de werkhallen: dicht bij de vorming van de stoet. Er is nog ruimte buiten: voor de afval, repetitie ruimte voor bewegende delen aan een wagen, een open werkruimte buiten in geval van (hopelijk gebeurt het nooit) brand enz... Werkjaar 1975-76: een uit gave van 200.000 frank aan de Fiberfleet - karnaval - hallen en karnavalaktiviteiten. Tegenover de stad Aalst en C.O.O. lijkt ons dit wel een mooie huurprijs, iets meer dan de symbolische frank per jaar. Maar goed. als we in de mogelijkheid gesteld worden geld te verzamelen, te krijgen, te verdienen dan willen wc ook op een rationele manier investeren, plannen, verbeteren, karnaval ten bate! Plannen? Veel. We moeten onze werkruimte verbeteren, aanpassen. Elk jaar komen er groepen wagens en eisen bij. We gaan trachten de ons geboden oppervlakte zodanig te rationa liseren dat de trekwagens ook binnen de overdekte ruimten kunnen staan. De wagens moe ten gemakkelijker binnen en buiten kunnen rijden. We moe' ten gemakkelijker en meer... meer... meer... De tonnemaat van de tanker moet gerationali seerd: verhogen, beter opsta pelen... Plaats voor toekomstige Fusiewagens kamiel? Wordt het een vloot? Plannen? Onze werkruimte rationaliseren gaat geld kosten, dus werken om een centjen te verdienen. Wat te denken van een kloefkesbaal of kloeitjesbaal of Klompenbal. In de maand mei? Waar? Ergens in Aalst, misschien in de Fiberfleet zelf? t Parkt? 't Klein Parksken? De Grote Markt? Waar we mogen! Hoe? Drank, eten. dansvloer, fanfares, D'J'smetdiskobaar. Karnavalisten, zon of regen, als 't maar opbrengt. Een groot geluk hebben wij karnavalisten. het is een vorm van afdokken of belasting betalen waar een rechtgeaarde Aalstenaar nog Voor openstaat. EEN NIEUWE LENTE EN EEN NIEUWE AANPAK Vandaag. 21 maart 1976 12.50 uur. Begin van de lachende. Vertegenwoor digers (sters) gevraagd voor dameskleding en boetiek In bezit van wagen. Af spraak na 6 u. Tel. 031- 76.60.35 >c meest gemiste figuur te Aalst is ons aller vriend Polliet Sedeyn. sti oliet, vermoeid van de zovel begrafenisgangen rust even uit te I ot llankenberge (tot 14 april). Personen die hem graag een kaartje rre ouden willen sturen of hem een bezoekje willen brengen geven cpt rij graag het adres: Aan de weledele heer Hippoliet Sedeyn, Hotel iuu osmoPOLITE (niemand wist dat hij ook een hotel had), nb lankenberghc. - Tel.: 050.41.11.75. in lij ontvangt van 13.30 uur tot 18 uur en mag alles eten en g e rinken. hei itr het Arenateater Windsor hadden enkele bevoorrechten ,-ee nlangs het genoegen de première te mogen bijwonen van de lit ontische thriller «Elke vogel is geen Pauw», naar het schijnt ui peelt het ganse amoureuse gedoe zich af rond een gevleugelde ele ikkelmachine en is het warm aanbevolen. De schrijvers zijn IILP1T en TAVTAK. )e zeilboot PATRICK 3 wordt na Pasen officieel te wacr gelaten n zal als alles normaal verloopt op 5 juni deelnemen aan de II ansatlantische zeilrace in de «singlehandcn» kategorie. Daar 11 aai hij bij zijn vroegtijdige geboorte volgens sommigen de vorm yj 'd van een VORK, heeft hij nu de sierlijke lijn van een ORK. 'ij willen niet HORKIG zijn, maar een ork of zwaardvis wordt 'cl met vork en mes gegeten (voor wie dat lust natuurlijk), en een urinaal verslag komt doorgaans uitje eigen koker, wordt keurig -NS Slipt, maar nooit uit een andere krant geknipt. stralende lente zoals ze haar eerste lentestralen, karnavalesk tot over onze schrijftafel giet... Vandaag 21 maart 1976, ge sprek met een maar al te goed beseffende Keizer Kamiel dat zijn verbond mede door omstandigheden en gebeurte nissen van het laatste karnaval- jaar uitgegroeid is tot een karnavalgroepenfamilie. O, een woord valt er nog wel (maar goed ook) maar er is een hechte band bond verbonde verband ontstaan tussen al die Fiber- fleetgroepen. Ze hebben mekaar nodig, ze beseffen eikaars waar de en mogelijkheden en moei lijkheden. Het Aalsters karnavalverbond vergaderde op vrijdag 12 maart 1976. Tweeëndertig afgevaar digden planden, stelden voor, verbeterden, besloten een 24-tal punten - voorstellen - eisen - over te maken aan de bevoegde instanties. 16 punten zagen uiteindelijk het daglicht, 16 positieve pogingen om het Aalsters karnavalgebeuren in de goede richting te duwen, 16 positief - kritische bijdragen. 1. Puntensisteem: 100 punten per jurylid, 5 maal 20 punten: a) Humor b) Afwerking, c) Show enz... 2. De «kleinere» groepen (klei ner. eerstejaars, enz...) volgens hetzelfde sisteem kwoteren. Per «Serie» hetzelfde kwote- ringssisteem.dus niemand haalt 100/100 maar ook niemand hoeft «gebuisd» te worden (cfr. uitslag 1976). De inspanningen zijn zo al zwaar genoeg en daarom ook een breder (groter) puntensisteem. Karnavalistisch- streng maar psychologisch - menselijk oordelen! 3. Motivatie van de uitslag vanwege de jury: waarom beha len bijvoorbeeld «De voeisjdoe- ners» maar 51/100. (Hoeft nu niet allemaal bij de prijsuitrei king te worden verteld of geproklameerd n.v.d.r.) 4. Iedere karnavalgroep schrijft een tekst voor de pers over het uit te beelden onderwerp. Die tekst (bij voorkeur dan toch maar in 't ABN. Kamiel?) moet in meerdere dag- en weekblaad jes verschijnen. Het A.K.V. zal desnoods zelf voor deze tekst zórgen: 5. Beginnen? Geldelijke inspan ning? Verdiensten Kwaliteiten? Eerstejaars? Prijs - Prijs 5.000F. We hebben opvolgers nodig! De eerstejaars mogen niet finan cieel vermoord worden vanaf het eerste jaar. Een paar jaar terug was de «subsidie» al 3.000 F op 5000F. per groep. 6. Karnavalmaandag - Vertrek van de stoet: vroeger, 15 uur. ajuinworp - 16 uur stoet, of gaan we verplicht worden een licht- stoet te organiseren? Vlaggen - Vlaggen - Vlaggen! Waar? Grote Markt en officiële gebouwen. 8. Tribunes op één plaats - Grote Markt 1 rondpleinshow! Korten goed! 9. Betalend publiek voor de zondagstoet, opbrengst ten bate van de karnavalgroepen. 10. Fotografen, reporters, BRT en andere organisaties vragen om het «plaatjesschieten» te concentreren voor «alle» groepen bij het begin van de stoet. De laatsten eindigden in de duister nis! 11. De organisatie van het vertrek en het einde van de stoet moet dringend op punt worden gesteld. «Ne stoet doeng es wcirken, menieren, mauket ons insj e wa gemakkelijkker!» 12. Vorming van de stoet op de Albrechtlaan Leopoldlaan - Dat kan! 13. Een permanente depanna- gedienst op 4 plaatsen of rijdend in de stoet zelf! Walkie-Talkie- verbinding. Het A.K.V. is bereid hiervoor zelfs financiële inspan ningen te doen. 14. Arme karnavalpop! Ze moet wel verbrand worden maar... zieliger dar. in 1976. dinsdag avond 22 uur kon het toch niet! Akademie-ideeën? Karnaval groep ideeën? In 1977 een pop om te verbranden, onze karna- valwaardig. 15. Aansluitend bij 14 - Rook - Rook - Rook - Het publiek moet de verbranding kunnen bij wonen. niet het in rook opgaan van de pop met het nodige gehoest en gekuch! Een vuur werkpop? 16. De algemene vergadering stemde met algemeenheid van stemmen zonder één enkele onthouding een motie goed, waarin ze zich niet akkoord verklaarde met de behaalde punten van sommige groepen. Ont meerdere redenen, verkla ren zij dat het oordeel van de jury onvoldoende objektief was. Dat moet en kan veranderen. EEN RACE NAAR" 1977 Karnaval 1976 is pas... nee. halfvasten is daar! nog niet voorbij en reeds is het startsein gegeven voor 1977. De levens ader van de Aalsterse karnaval is versterkt, kreeg nieuw bloed, een wij - zullen - doorgaan, injektie. weir doeng voeisj - oelie in de aderen van een te water gelaten karnavaltanker. Peter en meter: alle karna valisten. KARELDENAEYER Vervolg vart blz. 1 schatten morele steun bete kende. Familieleden, vrienden en kennissen, klubmakkers, werkmakkers en vele tientallen simpatisanten en suppporters. Zeer kalm, altans uiterlijk, en na een stuk in de voormiddag te hebben geslapen, ver scheen Lode enkele minuten vóór 20 u. in de turnzaal met een fonkelnieuwe fiets en de gelijk, aangepast en licht mate riaal. SCHEMA Nadat de heer Karei De Ma- eyer, de public-relétionsofficer van «De Jetse Sportvrienden» de renner had voorgesteld voor zoveel zulks nog nodig mocht blijken en de bedoeling van het hele opzet had toegalicht ging Lode te 20 u. klokslag van start onder oorverdovend applaus. Zeggen we maar dadelijk dat iedereen verwonderd was dat hij een zó groot «mes» zo vlug op volle toeren kon laten draaien en dat hij die inspan ning regelmatig kon voortzet ten, zonder ogenschijnlijk veel «af te zien». Reeds van na de eerste vijf mi nuten toen bleek dat8,550 km. was afgelegd was de basis voor het sukses gelegd maar die snelheid moest dan ook kunnen volgehouden worden gedurende een heel uur Nog nooit heeft één enkel uur voor de vele toeschouwers en nog meer uiteraard voor Lode zelf zo lang geduu rd als dat van zaterdagavond van 20 tot 21 u. Een heroïsche strijd niet tegen zichtbare tegenstanders maar tegen «Vadertje Tijd» werd het, doch iedereen zag dat Lode weinig last kreeg. Gedurende de eerste twintig minuten reed hij immers gemiddeld tegen meer dan 100 km. p. uuur doch tussen de 25" en 30' minuut kwam er een lichte verflauwing en daalde de prestatie per mi nuut van 1700 m. tot ongeveer 1550 m. Lang zou zulks echter niet duren want dan maalde Louis gedurende ettelijke mi nuten aan een tempo van ruil 120 km. p.uur. Echt ongeloof lijk. Dadelijk bleek ook dat het rekord van Hervé Verstraeten zou sneuvelen doch ook dat het rekord met het elektronisch trapsisteem van Lucien De Schepper eraan zou moeten geloven! Na ongeveer 53 minuten deed Lode immers reeds zoveel km. als Verstraeten in een uur en na 57 minuten was ook de af stand van Lucien De Schepper bereikt. Rekord Poging 85,6 km 7,135 14,270 21,405 28.540 35,670 42,810 57,080 71,450 78,585 85,600 Hierbij trouwens een vergelij kende tabel waarbij de presta ties van deze drie cracks kun nen vergeleken worden. Zoals U ziet werd niet enkel het uurrekord verbeterd, en dit in 98,350 km. ruikt vervaarlijk De Schepper na 5 min. na 10 min. na 15 min. na 20 min. na 25 min. na 30 min. na 40 min. na 50 min. na 55 min. na 60 min. zeer aanzienlijke mate, maar ook alle tussentijden. WERELDREKORDMAN Dolgelukkig en zeer tevreden over zijn onvermoede prestatie stapte Lode van zijn fiets en was uiterst fris zodat hij dade lijk op de vragen van intervieu- wer De Maeyer kon antwoor den. Zijn dank ging uiteraard naar al wie zich had ingespannen om deze prestatie mogelijk te ma ken en dan vooral naar zijn broers en naar de VKM. Midden in een zee van bloe men werd hij hartstochtelijk door de menigte toegejuicht. Meldert was fier onder zijn ge meentenaren ook een wereld- rekordhouder te tellen. EN NU? Voorlopig is alles nu in kannen en kruiken voor Lode maar, zal het wel zo blijven? Verstraeten Rekord Lode Beeckman 93,6 km 7,800 15,600 23,400 31,200 46,800 62,400 78 85,800 93,600 8,550 17 25,500 33,525 41,750 49,800 66,500 82,150 90,150 98,350 km/ h. naar 100 km. en dat zou wel een objektief zijn dat een ander renner zich als doelwit zou kunnen stellen, de kaap der honderd kilometer per uur met de fiets overschrijden. Hervé Verstraeten, die de poging aandachtig volgde en zijn DE PIT GROEITJ, all ei, k weit ni hoe dat ek moeit zeggende pit werdj klanjer ent gehaa dat er moet ooitkommen werd van langsom hoeiger. 't Es vanoygest oever de kiltierpit da 'k beizeg ben. Naa begindje Stillesoon te zing dat er dor toch zal iet ooit de grond kommen. Zé, 'k ben der zeikest van da mens jen, die ne schoeinen averdom zelle krovgen, nog zet te meimottken dat er in ae Meilestroot e'h Kihiersentrom zal kommen. En die afslooitink meh da kadikkelèk boygangsken zal verdwoynen, modeir dat er tèn toch 'n bét je mier plosj zal zén vér 't verkier. Oever verkier gesprofiken, da zal dor achter da gebaa, in d' Achterstrootna oeik al meirkelèk minder geworre zén. Want door was dad in den toyd nogal reidelèk donker, 't er kwamp ni te veil volk ladoor en door was 't nog goed... vér koppels die verkierden! Ja, as ge door oever klapt, woor kennen die koppels na nog op heer gemak ne kier eh s riksken gon vroyn? Vroeger ja, tèn woren der azoei nog van die plosjen woor dagge zeikest kost zén dagge koppels zoagt. Soyn den aan Denjer, in d' Achter stroot, lanst de bilzjen, lanstden Osbroek, on t SI ooisken, lanst de Paddenhoek, t voebaalployn van Volharden, de Leideboon en 't Kerrebroek, 't Stretjen van iene-maan on den blok van Borremans, 't stretje van Van Giern, allei, oeveraal woor dat 'n betjen donker was of woar dat er 'n hoag stont. Mor naa? 't Es na toch oeveraal veil te kleer, veil te veil trafik, te veil licht, te veil bet on g of asfalt, mor op de koppelen werd er nimmer gepeisd. En tèn verschiete z er af as dedie in kaffeikes krooipen en dor zitten te vroyn dat er de stikken afvliegen, 't Es gedoon meh eirem in eirem op 't gemaksken te wandelen, nor de moon te zing, stillekes tefeizelen en noyg te liegen. Gedoon meh in de Moymondj móljeren rondavroyrsoeiren hoeiren te zjoeven, meh iveranst lanst ne gèskant te zitten...Naa zooi ieren veir moe te goon vér nog ne gèskant te vinnen. Dat es de verooitgank.mor den achterooitgank vér de koppelen die geren iensj allien zèn. Zé, 'k rappeleir meh nog ghiel goed da'kik... nie, 'k zal der mor oever zwoygen of ik kroyg eh woerdeken meh mèn vraa. -Ge aa zot, zol ze zeggen, woor dagge goy na nog oever begintj! -Mor ja, as ne mensj dor naa ne kier oever peist, hoe dat da vroeger was en hoe dat naa es. Den toyd 'n stoo ni stille en de jonge mensjen van vandoag zeilen binnen ienegte joren oeik vinnen dat da in heren toyd toch ghiel egans anders was. Mor moe je dor tèn van verschieten dat er zuveil zèn die zoeken nor iveranst eh gedoentjen op den booiten, woor da ze nog ne kier here kop kennen booitesteiken zonder da ze op de klop moeten niezen van all die dompen van naft en mazoet. Mesching meh da nief stiktierplang da ze naa van Olsjt 'n modelstad wille moaken, wajjer zelle zing zoy den blenjen. 'k Ben toch ne kier krejeis wa dat da zal ooitwoyzen as men 't gelik hemmen van da nog mei te moaken. In afwachtink mag ek ajjer zeggen dat die lichten on den boel vaar van Morisken De Wolf nog attoyd on 't pinken zèn. Roeiden groeng es'ter dor nog ni te zing, balven op de grond. Door leid er al 'n bet je mier roeid gelas van de lampen van d' ottos die door nor de vontjes gereen werren. De program es ghiel zeikes nog attoyd in de moak. Ne ghielen hoeip ottos en brommers oeik... ver tèn nog te zwoygen oever de geblesseirde kinjeren en groeite mensjen die dor weikelèks kalanten vér de klinik of 't hospetool werren. Ge moedj dor mor azoei ne kier stoon op d' ieren dat de weirken of de schoeien beginnen, of op d' ieren as de bezoekers van de Klinik afkammen. Allei, de lichten stoon der toch aal en hoep doe leven. 'k Hem in de gazet geleizen hoeveil telefongkotjes dat er alle joren halfafgebroeken werren en hoeveil kabels van de telefongs zelf dat er af gesneen werrenA wei, dat es toch schandoleg hein, as ge bepeist dat vantoyd van nen telefong kaan afhangen ver eh mensjeleven te redden. Allei, wat hemme ze dor mei, die lenkors die dat allemool flikken? En tèn die ander die der heer plezier in vinnen van lanter es kapot te stampen of te roeien (gelèk as 't reigelier gebeirt in de Meilestroot) van d' aniens van d' ottos af te breiken of bannen kapot te steiken, of krabbenen in d' ottos te moaken. Van jonge bumkes af te breiken en nog veil ander baldodegheiden Wajjer hemmen in onzen kinjertoyd oeik ni attoyd ingelkes ge- weist en wajjer tiften oeik al ne kier ne vooilbak omveirloeipen of bellekentrekgon doeng, mor gelèk as naa, èsprès schooi doeng, nie da kaan ek ni onveren. En 'k ben na oeik ginne veir stander van verooimooilen, mor ik zol 't toch normaal vinnen dat ieder- ien die azoei iet zie gebeiren, 't noeidege zol doeng vér die lesberen, want da zèn lesberen die zekken dinges doeng, sejeis te doeng straffen. Door es de poliesje veir. Ze zol len die kastuars zelf de schooi moeten doeng betolen of zelf doeng repareiren of heer doeng weirken tot as alles betoldj es. Want per slot van reikenink zemmen 't wajjer toch allemool die op 't enje van 't spel mei ge lammeren vér die schooi te betolenIk weit het, jonge mensjen moeten heer ne kier kennen ooitleven, mor op zekken manier, nie! Mor ja, 't en zèn hè ni veil donkere stretje s nemier, woor da ze ne kier kennen goon..mor dat hem ek al gezeid. En domei peis ek da 'k arond ben. DOLF aanmoedigingen aan het adres van Lode Beeckman niet spaarde, was een der eersten om hem te feliciteren. «Spijtig genoeg kan ik er niet meer naar doen,» verklaarde hij ons, «sterk ben ik wel genoeg doch wegens aderspat werden der gelijke prestaties me door mijn dokter absoluut verboden». Een gevaar ziet Hervé wel op duiken in de persoon van Lu cien De Schepper die, naar het zeggen van velen, wel even aanwezig was en vooral voor het gebruikte materiaal be langstelling scheen te koeste ren. 25 spaarders zullen hun nieuwe RENAULT 5 nooit betalen. Voor elke 2.000 F verhoging van uw spaargeld saldo of GIRO saldo tussen 29 maart en 6 juni van dit jaar, hebt U recht op een tombola-nummer waar U één van de 25 Renault's 5 kunt mee winnen of één van de extra- prijzen: Elektronisch Rekenmachine Sharp Reiszak in skaï Wandklok Junghaus Plooibare reistas Stel van 3 Inox-schotels Isoleerkan Alfi Deze extra-prijzen zijn exclusiêf voorbehouden aan de kliënten (oude of nieuwe) van de Molenstraat 75 9300 AALST Tel. 21.63.64 Officieel agentschap IPPA Spaarkas De extra-prijzen zijn te bezichtigen op ons adres! Of U nu al IPPA-spaarder bent of niet, heeft geen be lang: iedereen kan meedoen en WINNEN al SPAREND.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3