Aalsterse Flitsen VEL DE STOK, MAAR NIET HETVAANDEL PROVINCIAAL MUZIEKTORNOOI SOC. HARMONIE HAALT 1e PRIJS lUTOSALON IN iEIZERSHALLEN MET VLAG EN WIMPEL VEROVERT DIRK VAN 24-URENREKORD? DEN BREMPTHET STADSGENOTEN CIUD AD AALST AMIGOSESPANOLES JEUGDHUIS DIDO TE ERPE «OLYMPISCHE SPELEN MONTREAL 1976»» BIJZON DERE POSTZEGELREEKS De Voorpost - 26.3.1976 - 5 ting n spelend lid van de Socialistische Harmonie «Hand i.. md» van Aalst vertolkte, kernachtig en enigszins eigen- rdig, het gevoel van veel leden en simpatisanten met zijn spraak«We hebben wel de stok, doch niet het vaandel eize inderdaad bloeiende harmonie die vele andere maat- jl'ec happijen uit Aalst en omliggende in de schaduw, zoniet in et( vergeethoek dringt, mikte inderdaad naar de roos en zag :h de oppergaai, ei zo na, ontglippen, ils )et< JnfclANDELWEDSTRIJD: it is immers zo dat de we aatschappijen die willen !n v klasseerd worden zich enen aan te melden bij het ovinciaal Bestuur van >st-Vlaanderen, Dienst ilturele Zaken, en dit in de '9 1 deling die ze zelf wensen. °9 teraard moeten de stuk je n die zullen of alleszins er, nnen gespeeld worden, Idoen aan de moei li jk- en idsgraad van de gewenste tegorie. Er is dus keuze, .d n laag naar hoog, tussen lc^ rde, tweede, eerste, uit- g jntendheid en eredivisie. m- n de eigen programmatie zi stimuleren en tevens een e eun te zijn voor levende socaamse komponisten >1 n Drdt ook gevraagd muziek- tialukken te brengen van, zo e ogelijk, levende Belgische ou' eesters. ter p de vijf jaar nu organi- ob>ert dat zelfde Provinciaal d»stuur, supplementair bij ha rgewone klasseringsproe- n, een wedstrijd voor het 'O! aandel», een soort ultie- ~~1e bekroning die enkel in it bereik en in de mogelijk- iden van een zeer beperkt intal maatschappijen ligt. Mm daaraan te mogen deel- imen moet men immers in rkip hoogste afdeling, ere-af- i hHing, zijn geklasseerd en ns«ze klassering bovendien sv< ibben behaald met mini maal 90% der punten. Als 1 en weet dat de beoorde- n ïg uiteraard volledig ob- en ktief en zonder aanzien W des persoons gebeurt, be grijpt U allicht dat zulks voor een liefhebbersmaatschap pij een uiterst zware opgave is die enkel tot een goed einde kan worden gebracht door volledige inzet van diri gent, muzikanten, en be stuur en dan nog slechts als vrucht van jaren gestadige inspanning. Wel worden de regels van het spel aleens vervalst door het laten meespelen van mu zikanten die beroepslui zijn als instrumentisten van de Omroep, van een militeir muziekkorps of leraars van muziekscholen. Als men weet dat enkel beroepsmu sici, gekweekt uit de lokale maatschappij, mogen mee spelen voor dergelijke proef, dan vraag men zich wel af hoe sommige korpsen het klaarspelen deze regels te omzeilen en niet met één of twee, maar met een hele pleiade beroepsmusici op het podium geraken, wat al leen mogelijk kan zijn na allerlei kunst- en vliegwerk waarover hier moeilijk kan worden uitgeweid. Alleszins staat vast dat dit een vervalsing van behaalde uitslagen kan meebrengen en dat het beeld van een bepaalde maatschappij daardoor wel kan vertekend zijn. De bedoeling van het Provinciaal Bestuur dat de muziekbeoefening aanziet als een faktor voor volksop voeding, wordt hierdoor ui teraard geweld aangedaan. En, met de hand op het hart, zou men hier niet mogen beweren dat van de negen optredende korpsen in deze vaandelwedstrijd niemand tegen deze regel zou gezon digd hebben. Spijtig, alles zins! IN HET KONSERVATORIUM De drie dagen van optreden, nl. zaterdagen 6 en 13 maart en zondag 7 maart, gingen door in het Koninklijk Mu- ziekkonservatorium te Gent. De jury voor deze wedstrijd bestond uit de heer R. Tim merman, bestendig afge vaardigde, voorzitter Dr P. Huys van de Dienst Kuituur van de Provincie en verder eninente musici als kapel meester van de Zeemacht Guy Duyck, B, De Keyzer, Doctorandus Karei De Schrijver, dirigent Paul De Winter, ere-kapel meester Jos Moerenhout, R. Cardon en J.Maertens. Op zaterdag 6 maart traden drie harmonieën op: Ko ninklijke Katolieke Harmo nie «Kunst en Vreugd» uit Beveren-Waas. Socialistische Harmonie «Hand in Hand» uit Aalst. Koninklijke Harmonie «De Vlaamse Ardennen» uit Kluisbergen. Op zondag 7 maart nog drie harmonieën: Koninklijke Harmonie «St-Cecilia» uit Ronse Koninklijke Harmo nie «De Kunstvrienden» uit Sint-Niklaas Koninklijke Liberale Harmo nie «Kunst en Vrijheid» uit Hamme Op zaterdag 13 maart kwa men dan de fanfares aan de beurt, nl. Koninklijke Fanfa re «Met Moed Vooruit» uit Buggenhout Koninklijke Katolieke Fan fare «St-Cecilia» uit Deinze Koninklijke Fanfare «De Heidebloem» uit Lembeke. Zoals U kan opmerken, het kruim van de muziekkorpsen van onze provincie waarbij de streek van Aalst slechts door de Socialistische Har monie «Hand in Hand» was vertegenwoordigt. Bij mijn weten is immers buiten Aalst deze streek in ere-afdeling slechts nog ver tegenwoordigd door de Vlaamse Katolieke Fanfare van Welle en komen in de onmiddellijk lagere afdeling de Harmonie «St-Cecilia» van Oordegem en de Fanfare «De Denderzonen» van Den derleeuwvoor. AAN ELKAAR GEWAAGD: Vanzelfsprekend had iedere maatschappij, na zeer lange en intensieve voorbereiding, haar beste beentje voorge zet en stond men, naar het zeggen van Député Timmer man, voor een uiterst moei lijke taak. Aan deze wedstrijd was, naar het zeggen van de Dé puté, nog speciaal dat het de vijfde maal was dat hij doorging en dat hij samen valt met het 35-jarig ambts jubileum van onze Koning. De negen maatschappijen waren dusdanig aan elkaar gewaagd dat het geen sine cure was aan de maatschap pijen punten toe te kennen en ze aldus te schiften. Er was trouwens een afzon derlijke klassering voor har monieën als voor fanfares wegens het verschil in mo gelijkheden, waarbij trou wens bij de keuze van de stukken ook rekening wer den gehoudèn. DE UITSLAG: Harmonie: minimaal 90%: Koninklijke Harmonieën als voor fanfares wegens het verschil in mogelijkheden, waarbij trouwens bij de keu ze van de stukken ook reke ning werd gehouden. DE UITSLAG: Harmonie: minimaal 90%: Koninklijke Harmonie 'St- Cecilia» uit Ronse. Soc. Harmonie «Hand in Hand» uit Aalst, minimaal 85%. Kon. Harm. «De Kunstvrienden» uit St.- Niklaas. Kon. Harm. «De Vlaamse Ar dennen» uit Kluisbergen. Kon. Lib. Harm. «Kunst en Vrijheid» uit Hamme onder leiding van de Aalstenaar Schol laert Kon. Kat. Harm. «Kunst en Vreugd» uit Beveren-Waas. Fanfare: minimaal 90%: Kon. Fanf. «Met Moed Voor uit» uit Buggenhout Kon. Fanf. «De Heide bloem» uit Lebbeke. minimaal 85%: Kon. Kat. Fanfare «St.-Cecilia» uit Deinze. DEVAANDELS: Het provinciaal vaandel, een zeer hoge onderscheiding, werd toegekend voor wat de Fanfares betreft aan Bug genhout en als harmonie aan Ronse. Aalst Mistte dus de hoofd vogel en alhoewel de beslis singen van de jury onaan vechtbaar zijn viel het hier en daar wel een nijdig woord want verliezen is niet altijd gemakkelijk. PROFICIAT: Alleszins een welgemeend proficiat aan dirigent Hono- ré en de muzikanten van de Socialistische Harmonie van Aalst die eens te meer een pluim op haar hoed mag steken en de evenknie van de alleresterkste muziek maatschappijen kan worden genoemd. Dat ze zo voortdoen «Hand in Hand»! yervolg van blz. 1 aantreft bij de grote modellen de S-klasse. Met de nieuwe lefenima heeft Mercedes een ilmaakt produkt afgeleverd op automarkt. Een ander opge merkt model was een nieuwe ote Franse prestige-auto: de :ugeot 604. een zescilinder met :n lengte van 4.72m. wellicht •n konkurrent voor de CX van itroen, hier ook op dit Salon inwezig met een breakversie en :n dieseluitvoering. 6k de 'Auto van het jaar', die it jaar aan de Simca 1307-1308 i((erd toegekend zal menige wkomstige koper aantrekken. Ie Internationale jury van Hiitojournalisten was met deze °'eslissing niet zo tevreden. nf elen waren van oordeel dat 0 :ze prijs de nieuwe tweedeurs- todellen van BMW moest :kronen. Of zo'n prijs echt litfimu lerend werkt voor de ki crkoop van een bekroonde b( agen moeg nog bewezen wor- bfen. Het aan de gang zijnde h( Jtosalon moet ook in het licht ld orden gezien. Al trekt men zo'n manifestatie steeds leer volk, de tijd dat er nieuwe modellen 'onthuld' werden (we spreken nu internationaal) is lang voorbij. Nieuwe wagens worden het hele jaar door gepresenteerd en men kan ze een week nadien bewonderen in de tientallen gespecialiseerde tijdsschriften die nog altijd een fabelachtige oplage halen. Een salon oefent een grote invloed uit op het grote publiek en het initiatief om ook in het Aalsterse te starten met een mini-salon is bij deze zesde uitgave ervan alleszins al beloond geworden. De kandidaat-koper die op dit Salon zijn keuze niet vond kan verder zijn duiten in zijn kous blijven stoppen en er volgend jaar mee terug komen op het zevende Aalsterse Autosalon! Wij vergeten bij deze feestelijke gelegenheid niet een lintje weg te geven aan de charmante Eramsus-hostessen die o.a. zorgden voor de innerlijke mens en daar aan de tafel waar ik aanleunde te zien inderdaad in geslaagd zijn. Die avond ik in mijn... scheurend langs Vlaamse wegen naar huis... PAULBALMAN De achttienjarige Hofstadenaar Dirk Van Den Brempt heeft een rekordpoging gepland die vandaag vrijdag te 20 uur in zaal 't Duifken een aanvang neemt. Hij zal pogen het 24-urenrekord op 650 km te brengen. Of hij hierin zal slagen zal men pas zaterdag te 20 uur te weten komenéén zaak is zekerDirk komt heel goed voorbereid aan de start e genodigden voorde opening van het autosalon (JM) n let Aalsters autosalon trok veel belangstellenden (JM) VOORBEREIDING Dirk Van Den Brempt die momenteel in de Molen straat te Hofstade woont werd geboren op 16 novem ber 1957. Vanaf zijn zevende jaar kreeg hij een eerste koersfietsje waarmee hij ganse dagen door het dorp peddelde. De volgende jaren kreeg hij van zijn oom die te Oudegem een fietsenhandel uitbaat telkens een groter model zodat hij weldra een heuse koersfiets bezat. Als wielertoerist maakte hij elke zaterdag en zondag een lan ge fietsuitstap en toen hij vijftien jaar oud begon hij deel te nemen aan zesdaag sen op rollenin 1972 debu teerde hij met Patrick Groot vriend in het kampioen schap van Oost-Vlaanderen op rollen: zij werden schit terend derde. Later nam hij ook nog deel aan de zes daagse te Haaltert, Hofsta de. Gijzegem, Erembode- gem en Buggenhout. Mo menteel fungeert hij als baankapitein van de nieuw- opgerichte Hofstaadse wie- lerklub «Duifkensvrienden» die voor hem de inrichting van de rekordpoging in han den heeft genomen. De laatste twee maanden oefent Dirk zowel binnen op de rollen als buiten op de weg en hij voelt zich in kon- ditie om de rekordpoging met goed gevolg af te wer ken. Deze konditie zal hij broodnodig hebben, want het waagstuk dat hij aan vangt is niet van de poes! Integendeel! REKORDPOGING Het officieel rekord op vaste rollen over 24 uren staat mo menteel op naam van de Outernaar Paul De Coensel die bij zijn rekordpoging de afstand van 648 km aflegde. Als we hiervan de gemiddel de snelheid berekenen, re kening houdend met het feit dat men peruuMO minu ten kan rusten en er dus in totaal 21 uren volledig op de fiets dienen doorge bracht te worden maakt dit ongeveer 30,8 km/u. Dirk Van Den Brempt zal dan ook ongeveer een gemiddelde van 32 km/uur dienen te volgen, om voorbereid te zijn op een eventuele ver zwakking op het einde. Vooral het opgestelde tijd schema zal goed dienen op gesteld te zijn, doch hier voor zullen de sportieve le den van WTC Duifkensvrien den wel zorgen! Vooropge steld is reeds dat hij de eerste vier uren van zijn 10 minuten rust geen gebruik zal meken, doch deze koste- bare minuten opsparen om bij eventuele inzinkingen te kunnen aanwenden. Hij start met een verzet van 52- 18, en gerechtsdeurwaarder Wiemeersch is gekontak- teerd om de poging rechts geldig en officieel te kunnen boekstaven. Dirk Van Den Brempt en zijn grote schare supporters ver wacht vele Hofstadenaars om hem in de moeilijke strijd tegen tijd én inspan ning te komen bijstaan. Vooral tijdens de moeilijke ochtendglorie van de zater dag zal hij uw aanmoedigin gen kunnen gebruiken. Wij wensen Dirk in elk geval het beste, het is aan hem om de sceptici de mond te snoeren en dit liefst met een nieuwe rekord!!! Dirk Daelemans Dirk Van den Brempt zal een poging ondernemen om het rekord 24 uur op rollen te verbeteren (EL) Gefusioneerd Aalst, dit wil zeggen per januari 1976 Groot Aalst, /al met ruim 82.000 inwoners de grootste stad van Oost Vlaanderen worden, na Gent. Momenteel tellen de fusiegemeen ten meer inwoners dan de stad zelf. In oppervlakte vergroot de stad vier maal. De Aalsterse hondenklub richtte een wedstrijd in op het terrein aan de Lokerenveldstraat. De schoonheid van de Mechelse herder Eclair van het Bierstal» bezorgde hem de titel van koning. Als partner kreeg hij «Inga Van der Meisenburg» een cocker spaniel. Geluk en ongeluk gingen hand in hand in de stadsschouwburg vorige zaterdag, een deel van het gordijn brandde er af. Oorzaak van dit vuurtoneel was een repetitielamp die haar warme stralen op het gordijn overbracht. Een leerling van de Akademie was even vlug van geest als van beweging en bluste eigenhandig. Wat nu kunnen we zo stellen. Komt er dan toch eindelijk een nieuw gordijn dat het veel te korte zal vervangen of zal men zich nogmaals verschuilen achter het kultureel centrumsmoesje en alsnog de fluwelen glorie oplappen? Dc stad Aalst werd laureaat in de nationale wedstrijd Monumentenzorg» ingericht door het Ministerie van Nederland se Kuituur. De uitreiking had plaats woensdag 24 maart, in de koninklijke kapel Coudenberg te Brussel in aanwezigheid van Prins Albert en het voltallig Schepenkollege. Het Aktiekomitee ter bevordering van de ekonomische ekspansie van het arrondissement Aalst heeft een vernieuwde beheerraad. Bestaat uit: de heren Van Tittelboom, Mortier, De Wolf, Van keymeulen. De Groote. Penne en Goubert. Kunst studeren trekt nog altijd sterk aan, dat bewijzen de cijfers afkomstig uit de Aalsterse Akademie. In de bouwkunst en plastische kunstne afdeling met volledig leerplan zijn 134 leerlingen ingeschreven, het beperkte leerplan telt 491 leerlingen. Het muziekonderwijs eerste kategorie telt 972 leerlingen. In het totaal kozen 1.598 studenten in het Aalsterse de kunstrichtingen. ROEL Ter gelegenheid van het 25 jarig ambtsjubileum van Z.M. Boudewijn I nodigen wij U allen vriendelijk uit uw handtekening te komen plaatsen in het Gulden Boek dat neergelegd werd op het stadhuis (planton) vanaf donderdag a.s. van 10 tot 14 uur. HET INRICHTEND KOMITEE Con Ocasion de la conmemoracion de los veinticinco anos de gobernacion del Rey Boelduino de Belgica, Is invitamos cordealmente a venir firmar el Libro De Oro en el ayuntamiento de la Cuidad. Plaza Mayor, al dio 1.4.76 entre las 10 y las 14 horas. Tendran tambien la ocasion de expresatanto sus deseos como su crética justificada en un libro que sera ofrecido a la Reine Fabiola. Ella examnara sus sugestiones con la mayor atencion. Esperanos poder contar con vosotros amigos! LA COMISON DE FESTEJOS Jeugdhuis Dido is op zoek naar jong kunstenaarstalent! Bij de aanvang van de lente staan er weer grote aktivitei- ten op dido's programma. Van maandag 5 tot vrijdag 9 april stelt Dido kunstwerken van jonge talenten tentoon. Daarom nodigen zij alle jongeren van de toekomstige fusiegemeenten Erpe-Mere die maksimum 22 jaar zijn geworden uit aan deze tentoonstelling deel te nemen. Geïnteresseerden kunnen zich wenden naar Geert De Somer Koebrugstraat 5 Erpe (tel. 053.21.88.01 Ter gelegenheid van de O- lympische Spelen wordt door de posterijen een bij zondere reeks van drie post zegels uitgegeven. Postzegelkring Dendria kreeg de toestemming en krijgt straks de eer toegewe zen om de voorverkoop van deze bijzondere reeks te ver zorgen. Deze voorverkoop gaat door op zaterdag 10 en zondag 11 april e.k. in hel Erembode- gemse parochiehuis telkens van 10 uur tot 18 uur doorlo pend. Terzelfdertijd loopt een zeer uitgebreide postzegelten toonstelling. Om Erembo- degem nog een speciaal in het zonnetje te zetten zal meteen ook een herinne- ringskaart Roger Moens worden uitgegeven met als tema: «Olympische Spelen Rome 1960-Zilveren Medail le». Er zal bij deze voorverkoop een passende «1ste dag»- stempel worden gebruikt. Voor de filatelisten zeker een buitenkans om hun ver zameling «up to date» aan te vullen. Meer nieuws over de post zegelkring Dendriaj en nade re informótie over deze fila telistische manifestatie vindt U in de volgende edi tie. naai machines. TE KOOP 1. Prachtige machine voor atelier of thuiswerkster. Bekend Duits merk. Zlg- Zagkombine op ateliertafel met zware motor. 2. Speciale machine voor zetels, leder, enz. 3 dub bel transport. Merk AD- LER. Als nieuw. 3. Zig-Zagmachine. als nieuw. Voor alle gebruik: slechts 4.950 fr. Waarde nieuw: 9.500 fr. Allen met 5 jaar waarborg. NAAD SERVICE, Water- molendreef 69, St.-Niklaas. Tel. 031-76,-32,26 Open van 9 u. tot 20 uur. BERICHT Wij gelasten ons ook met alle herstellingen van gelijk welk merk. 25 jaar ervaring 33-33 Wenst u - een c_ - een kleuren TV - een nieuwe auto v huis op te frissen v zaak uit te breiden 7 - zomaar wat extra geld BOUWGRONDKREDIET 1 (notariskosten inbegrepen) I HYPOTHEKEN tot 100% 1 voor aankoop bouwen en /of verbouwen eigendom. I Telefor\eer, bezoek, schrijf ons 1 pvba ZAKENKANTOOR Priba 2000 GB CENTER 9040 OOSTAKKER - Tel. 091-28.50.04 j Open van 9 tot 19 h. DOORLOPEND Ook op zaterdag

De Voorpost | 1976 | | pagina 5