:UBAANSE AVOND IN MIKISKLUB MET GRUBO BATEY GIJZEGEMGAAT SPORTSCHUUR BOUWEN T APOSTELKEN HOBBY EN VRIJETIJDSBESTEDING IIEUWE WIELERTOERISTENCLUB TE HOFSTADE SINT-JOZEF-KOLLEGE BRACHT GOED TONEEL FADICAM HOOPT OP REDDING De Voorpost - 26.3.1976 - 9 e organisatoren van de Mikisklub slagen er steeds meer in, om met :n origineel en eksklusief opzet het publiek te verwennen. et liep nochtans niet allemaal in een leien dakje. De solidari- itsavond. aanvankelijk ge- and in de zaal Madelon. had in atste instantie plaats in de Heilige mikisklub zelf. Een ampvolle zaal diende boven- en het nodige geduld op te 'engen. omdat de Grubo Batey leciaal uit Brussel en van het ikantiesalon diende over te amen. De zangeres Omara ortuoando en het orkest Rojas aakte nochtans veel goed. In :n mum van tijd werd de zaal armgestoomd en kreeg elke Hoeker een ekstraatje onder van een typisch (sterk) ubaans drankje, zodat de emming kompleet was. Jam ier genoeg kon de danseres van e groep niet optreden, omdat ze las opgenomen werd in het ekenhuis. Onder de vele aan- ezigen noteerden we de tweede sekretaris van de kubaanse ambassade dhr. Jimivez Nilson en zijn echtgenote en de sckretaresse van de ambassa deur mv. Ondhrina, wiens twee broers in 1953 sneuvelden. Ook de heer Freddy Tack, sekretaris van de vereniging «de vrienden van Cuba» was aanwezig en schetste een korte historiek om vervolgens de groep en de inhoud van de gebrachte liedjes voor te stellen. Een enthousiaste mikis voorzitter Etienne Van Den Bossche overhandigde aan de Grubo Batey, als blijvend aandenken, het stadsplakket en sekretaris Freddy Tack bood de groep een prachtig boek aan uit het Masereelfonds. Ondanks de kleine tegenslagen en de ver moeidheid van de groep, die als een eksklusiviteit te Aalst waren en van hun promotietournee De jongste gemeenteraadszitting kende een zeer geani meerd verloop ondanks het feit dat er slechts vier puntjes op de dagorde waren geplaatst. Als voornaamste beslissingen kunnen we de principiële goedkeuring op een sportschuur in het Rekreatiecentrum te bouwen citeren alsook het unaniem aannemen van het algemeen rioleringsplan voor de gemeen te. Er was veel belangstelling voor de Kubaanse avond in de Mikisklub(EL) afweken, beleefden alle aanwe zigen een unieke gebeurtenis. Het zal overigens niet een van de laatste eksklusiviteiten zijn, in gewijden wisten ons te vertellen, dat er nog speciale avonden komen met evenveel animatie en eksklusiviteiten, die waard zijn om bij te wonen. EAR Ppening van de tentoonstelling «Vrijetijdsbesteding» in 't Apostelke (EL) Op initiatief van de Kulturele Werkgroep KOSI ging onlangs in 't Apostelken (Mijlbeek) een tentoonstelling door onder het motto «Hobby en Vrijetijdsbes teding». Een twintigtal deel nemers exposeerden er de vruchten van televisieloze avonden. De tentoonstelling beant woordde volledig aan wat werd verwacht. Een aangenaam as sortiment van allerlei bezighe den, gaande van etsen, schil deren en beeldhouwen tot ko perbewerking, fotografie, ta pisseriewerk en zelfs spijker kompositie. Ook al bleek de ene reeds wat sterker in de schoenen te staan dan de an dere (sommige dingen waren zeer naïef), boeide het geheel en zeker niet het minst om de aangename en zeer verzorgde presentatie. Tevens was het zeer boeiend de makers der verschillende voorwerpen aan het werk te zien en met hen een praatje te slaan. Een aangename en leerrijke verpozing! Wielertoerismeis een sport - ;ak die de laatste jaren en orme uitbreiding heeft ge- lomen: ook te Hofstade werd een nieuwe klub boven de doopvont gehouden, die met de naam «WTC Duif- kensvrienden» officieel werd gekerstend. De klub staat open voor ieder die per fiets elke zondagmorgen een gezonde uitstap in klub- verband wil meemaken. De snelheid werd vastgesteld op 20 km per uur, zodat zowel jong als oud gerust de kadans zal kunnen volgen die door de baankapitein wordt opgelegd. Deze baan kapitein, die steeds voorop ïjdt en de te volgen weg leeft uitgestippeld, beslist waar en wanneer er halt wordt gehouden: aan hem wordt ook voor het vertrek Er is maar één Aalst. Deze woorden werden ooit uitgesproken door burgemeester De Bisschop. Dit was ter gelegenheid van karnaval. Maar pas een week na dit Aalsters Hoogfeest kwamen wij tot de aststeiling dat er ook één groot-kollege is. het inleggeld van 30 frank betaald. De taak van de se kretaris bestaat erin dat hij de aanwezigheidslijst op maakt zodat op het einde van het seizoen de trouwste wielertoerist kan gekroond worden: ook een speciaal puntenstelsel om de berg koning aan te duiden werd opgesteld (10-8-6-4-2-1) en ieder die op de helling bo venkomt zonder een voet aan de grond te zetten krijgt vijf punten. Ingeval van re gen wordt de kortste weg naar het lokaal terug geno men en ieder deelnemer dient steeds zijn fiets tip top in orde te houden zodat de twee volgwagens die technische hulp kunnen bie den bij defekt niet nodeloos aan het werk dienen gezet te worden. Bij defekt stopt ie dereen: de laatste man dient de anderen met een fluitsignaal te verwittigen. VOORUITZICHTEN Dit kort overzicht van de voornaamste reglementpun- ten toont duidelijk dat men van bij de start de zaken serieus wil aanpakken: het bestuur dat bestaat uit Ro ger Caudron (voorzitter), O- mer Van Heek (secretaris), Dirk Van Den brempt (pen ningmeester) en de be- stuurdleden Willy de Mees ter, Erik Dobbels, Alfons De Haeck en Harry De Block heeft voor dit jaar naast de wekelijkse uitstappen, dei elke zondagmorgen om 9.30 uur stipt aan het Kafé Duifke aanvangen ook enkele spe ciale inrichtingen in petto: op vrijdag 26 maart richten wij in zaal 't Duifken een rekordpoging op rollen in: baankapitein Dirk Van Den Brempt zal dan het rekord over 24 uur op vaste rollen mogen te verbeteren dat mo menteel scherp staat op 648 km. De Wielerklub verwacht dat vele Hofstadenaars hun klubmaat zullen komen aan moedigen, vooral tijdens de zware ochtenduren van de zaterdagmorgen. Naast de ze rekordpoging is men ook zinnens in de zomermaan den een fietszoektocht in te richten waaraan alle Hofsta denaars kunnen deelnemen. Kortom, WTC Duifkens- vrienden staat open voor ie der die aan wielertoerisme wil doenzij verwachten ook u bij de volgende uitstap volgende zondag! Dirk Daelemans Nee. geen Amerikaanse show dit keer. geen oppervlakkige be nadering van de echte Kipling... aar werkelijk de ware geest van Kipling. «Tu sera un hornme mon tils», die voordurend in de jungle-boeken te vinden is. Deze gedurfde bewerking is de groot ste verdienste van direkteur - ifd. Pontstraat - de heer Van De viaele. hij zorgde daarbij voor le kodrdinatie. regie en alge- nene leiding. Mooi spektakel! Het summum dat belicht kan orden in een samenhorige ichoolgemeenschap van leerlin gen. ouders en leerkrachten, vaar ziel in steekt. Ruikers pluimpjes» mogen uitgedeeld :n toegeworpen. Maar naar wie het eerst? Moeilijk te zeggen, "laar de leiding zelf? Naar de componist. Pater Et. Poot, S.J.. :n zijn symfonie? Naar de dirigent van het vier-stemmig Dit was de heer Jan Van len Borre. Naar de brouwers en hilders van het dekor? De teren De Proft. De Wolf, raert en Wijnant. Naar de eerkrachten die de klankmon- age realiseerden of naar de 54 ipclers /.elf? ■en bewonderenswaardige iloeg die een jungle-boek. fijn, evenseeht en gemeend vijf «inden voor een uitverkochte tal bracht. Toen Kaa de python-tijger- slang de h. Van De Sype. het stuk opende met de woorden: «Zwijg mensenhorde. zwijg en luister... en denk diep na over de zin van de waarheid, die U vindt voor anderen, werd het stil in de zaal. Jammer wel dat de sympatieke aapjes (wat kunnen kinderen zich toch wegschen ken) door Kaa werden omge bracht. De hoofdfiguur. Mowgli. het Jungle-kind kunnen K.V.S. en K.N.S. en andere beroepsto- neelgroepen best gebruiken. Jonge heer Bosteels Antoine leerling van het 5de leerljaar deed het uniek. Wat een rijkdom heeft die knaap niet meegekre gen voor het later leven? Maar wie geeft krijgt ook veel terug. Dat is dan ook de diepe reden waarom het kollege aan toneel doet. Wie de Jungle- boeken in het hoofd heeft kan zich inderdaad geen «getrou were» Mowgli dromen. De volwassen-rollen komt de eer toe. het stuk naar omhoog getild en opgebouwd te hebben tot een groot spektakel. De rol van Raksha. de wolvenmoeder werd met de nodige nijd en driftigheid verzorgd door Mev. Triest-De Koninck.- Akela, de pleegvader van Mowgli. de heer Dauwe. voldeed volledig aan de oude wolf die het leiderschap heeft \erbeurd. Zorgde Balou de Beer (J. Van De Maele) voor de luimige noot. bij de zwarte Panter (Kare Redant) was het optreden kordaat en gemeend. Wij hebben veel vrouwelijk schoon hem de «slanke» Panter horen noemen. Er waren zelfs «Dames van Maria» bij. Hun beider samenzang was het horen waard. Leraar Dirk De Wolf heeft dorpsjagers Buldeoerg fijn getypeerd. Een belofte voor de volgende jaren. Maar het wapen dat hij droeg kunnen wij bezwaarlijk een «buske» noe men. Nog klinkt het wolvenge- huil en de roep van Akela ons in de oren. De vertegenwoordigers van het kwaad, die aan de intrige LENTEMARS Verleden jaar waren er 634 deelnemers voor de lentemars. die ingericht wordt door het bescherm kom i tee voor het ge- handikapte kind van het Rijks Instituut voor Buitengewoon Technisch Onderwijs. Deze tweede nationale lentemars gaat zondag 28 maart van start op een volledig verharde omloop. De deelnemers kunnen kiezen tussen een ronde van 10. 21 of 42 km. Het gaat hier niet zozeer om een wedstrijd, maar wel een volksmars. waarvan de op brengst integraal gaat naar de inrichtende vereniging. Voor alle afstanden wordt er vertrok ken om 9.30 uur of om 14 uur voor de tochten van 10 en 21 kilometer. Bijeenkomst aan het Rijksinstituut voor Buitenge woon Onderwijs. Molendreef 57 te Aalst. Men dient er voor 19 uur aan te komen. Voor w ie bij het afleggen van de afstand moeilijkheden heeft en niet meer mee kan. is er een bezemwagen voorzien en er is eveneens gezorgd voor verzor ging op de omloop. De deel nemers die een verzekering wensen dienen er zelf voor te zorgen en het komitee wijst alle verantwoordelijkheid af inzake ongevallen tijdens de marsen. AANHEF Raadslid Sanders «ontdek te» bij het binnentreden dat er één stoel te weinig was geplaatst: toen men met de ontbrekende stoel aanrukte bleek echter dat dit een on nodige inspanning was, daar raadslid Leus voor deze zitting zijn kat had gestuurd Na dit kleine incidentje werd het verslag van de vorige zitting aagenomen. Raads lid Van Herreweghe (PVV) kwam onmiddellijk met het voorstel op de proppen om de braakliggende strook tussen Stationsstraat en In dustriecentrum zo vlug mo gelijk een aangepaste be planting te schenken. Men besloot echter dit voorstel niet aan te nemen, daar het plan hiervoor nog niet in het oezit van de gemeente was: men besliste wel principieel om gebruik te maken van de plantenoverschotten van het Ministerie, dat jaarlijks 100 miljoen spendeert om de ge meenten die erom vragen gratis met de nodige plant seizoenen bevoorraadt. Raadslid De Ridder (CVP) vroeg of er bepaalde risi- koos konden toegekend worden op de kosten van het waterverbruik en dit spe ciaal voor grote gezinnen, gehandikapten en bejaar den. Hij citeerde voorbeel den van andere buurge meenten, die dit al jaren doenook de TMW advi seert dit uitdrukkelijk in haar kontrakten: men vroeg aan de vertegenwoordiger van de Gijzegemse BGJG om desbeetreffend een voorstel te doen en dit bij de volgen de zitting aan de raad voor te leggen. SPORTSCHUUR Na dit voorspel, dat meer dan een half uur duurde ging men over tot de puntjes op de dagorde: de kerkfabriek, die een lapje grond bezat op het grondgebied waar de nieuwe Sociale Woonwijk wordt opgericht (achter kou- senfabriek De Grauwe) ont ving voor de onteigening 78.000 frank. Vervolgens werd heel uit voerig het plan voor deze sociale woonwijk bestu deerd: het speelplein en het feit dat voor elk huis éen boom komt lokte enkele lui mige opmerkingen uit van de raadsleden die recht staande het tafelgrote plan met de nodige ernst bestu deerden men formuleerde van BSP-zijde ook de wens om bepaalde woningen voor bejaarden en gehandikapten te woorzien, wat ieder vol mondig deed ja-knikken. De overdekking van het speel plein in het rekreatiecen trum werd door de provin ciale dienst ongunstig ge- adviseert: als men echter een sportschuur wenste op te richten zou dit volgens de heer Boudrez, wel gunstig onthaald worden. In afwac- ting van de officiële bevesti ging per brief sprak de raad zich tot positief uit voor de oprichting van den sport schuur met een afmeting van 48 op 32 meter: deze sporthal van het grote type zou een vijftien miljoen kos ten en opgericht worden rechts van het bestaande tennisveld als men langs de Schoorstraat het Centrum binnentreedt. Links van dit tennisveld komt een tweede tennisplein, zodat de Gijze gemse tennisklub twee courts ter beschikking krijgt. Het voorstel om op de zwemkom een platform te gieten, en hier een kiosk op te richten vond de heer Coen (BSP) een belachelijk pro positie: slechts enkele mensen zouden op zo'n ma nier de muzikanten aan het werk kunnen zien. RIOLERINGSPLAN Een heel gedetailleerde stu die van een algemeen riole ringsplan voor de gemeente werd vervolgens door de raad ten allekante bestu deerd. De algemene kostprijs werd door de stellers op het mooie sommetje van 48 mil joen geraamd. Hierin zal zo wel de kosten doorberekend van het aanpassen van de bestaande riolering als 'het aanleggen van nieuwe bui zen en koliektoren, dit alles in funktie van het waterzui veringsstation dat in Hol- stade zal gebouwd worden. Men dient echter wel op te merken dat de staat eist, dat men pas net het goedkeuren van het algemeen plan ge deelten in aanbesteding kan geven: ook de 60% toelagen worden pas op die voorwaar de verstrekt. Raadslid Van Herreweghe (PVV) wenste te weten of men het taksreglement voor de eigenaars zou afschaf fen: indien dit niet gebeurt zou het kunnen gebeuren dat landbouwers men stro ken weide langs de straat kant ongeloofelijke bedra gen aan de gemeente zou dienen af te dragende raad vond dat dit mogelijke op schorten beter later zou be paald worden, als men ef- fektief met de werken zou starten. De raming van 48 miljoen valt niet volledig te laste van de gemeente Gijze- gem: een stukje van Schoonaarde is ook in het rioleringsgebied van Gijzeg- gem opgenomen, doch de drie miljoen dat dit zal kos ten verandert niets aan het feit dat 45 miljoen nog een mooi bedrag vormt om op de begrotingen te schrijven. Het feit dat men de uitvoe ringstermijn over tien jaar kan spreiden maakt deze uit gaven echter heel wat draag lijker. De termijn van twee maand die aan de Gijzegemse in woners gesteld was om e- ventuele bezwaren tegen het voorgestelde gewestplan schriftelijk te laten kennen is verstreken: de raad ont ving een twaalftal brieven, die integraal aan de aanwe zigen werden voorgelezen. Enkele veranderingen, zoals de benaming SP (sportplein) in plaats van P (Park) voor het rekreatiecentrum en de uitbreiding van de lintbe bouwing langs beide kanten van de Denderstraat (tot de brug) en de Steenweg (tot Mespelare) werden door le den van de CVP-meerdér- heid voorgesteld: de raad vroeg aan de drie drakties om hun advies binnen de zestig dagen te formuleren zodat op de volgende zitting het definitieve gemeentead vies kan opgesteld worden. Na afloop van de zittin, die twee uur duurde, spoedde het merendeel van onze Vroede Vaderen zich naar het nabijgelegen kaatsló- kaal. kaal, alwaar de geleverde in spanningen duchtig werden weggespoeld. Dirk Daelemans Fadicam hoopt nog steeds op redding. Een hoop die verste vigd werd toen onlangs het Italiaanse bedrijf Costan zich als potentieel koper aanbood. Costan wil kopen op voorwaarde dat zij uitbreidingsmogelijkheden hebben en dat zij de merk naam 'Friac' mogen dragen. van het stuk een ongehoorde dimensie gaven berustten bij Shere Khan. de tijger (dhr Leo Fosselle) en Tabaqui. de jakhals (dhr. Van De Perre Arnold.) Fantastische rollen, even fantas tisch naar voren gebracht. Tabaqui zagen wij sterven zoals wij dat van mensen nooit hebben gezien. Maar ja, jakhalsen zijn geen mensen. De echter moeder van Mowgli. mevr. Tack-De Ga nek - die aan haar toneelde buut toe was akteerde met veel gevoel en overgave. Een geluk kige formule van de regisseur om ouders te bedelen met een rol. Alles bij elkaar een toneelvoor stelling die in Groot-Aalst op een hoog peil stond. In het Staatsblad is onlangs verschenen dat de schuldei sers van Fadicam zich op don derdag 1 april moeten aanmel den om te beraadslagen of het konkordaat met boedelafstand al dan niet kan aanvaard wor den. De schuldeisers hebben er normaliter gezien geen baat bij dit konkordaat met boedelaf stand af te wijzen. Immers in dien zij dit zouden doen zou het bedrijf failliet verklaard worden, wat zekér niet ten hunnen voordele zou uitvallen. Konkordaat met boedelafstand betekent dat de Rechtbank van Koophandel vereffenaars zou aanstellen die de ganse inboe del zo voordelig mogelijk aan geïnteresseerden zou verko pen. Faillissement betekent dat een kuratorzou aangesteld worden die de ganse inboedel 'open baar' zou verkopen. Hierbij is er geen sprake meer van de inboedel zo 'voordelig' moge lijk te verkopen. Of men er nu 1 fr. voor krijgt of 100.000 fr. Ver kocht is verkocht tijdens een 'openbare verkoop' COSTAN Het konkordaat met boedelaf stand is en blijft nog steeds een van de reële mogelijkheden. Van de beloften van Vlaamse Streekekonomie heeft men nog niets gemerkt. Zij hebben nog geen mogelijke kopers aangebracht. Een lichtpunt in de duisternis is echter wel 'Costan', een Itali aans bedrijf dat eveneens diepvriezers fabrikeert en reeds een fabriek heeft in Sint-Niklaas. Zij volgen reeds gedurende ongeveer een jaar Fadicam, en zijn nu bereid Fa dicam over te nemen mits aan bepaalde voorwaarden vol daan wordt. Naast een mogelijke gebied suitbreiding, tot 10.000 m2, stellen zij als voornaamste eis dat zij de merknaam Friac zou den mogen dragen. Het overnemen van de gebou wen en een mogelijke gebied suitbreiding stellen geen noe menswaardige problemen. De stad Aalst is bereid mee te werken. De gebouwen zijn ei gendom van de stad en een deel van de aanpalende gron den behoort toe aan de COO. Een probleem dat zich wel stelt is de handelsmaatschappij Adicom. Adicom stelt 35 men sen te werk, die op dit ogenblik ondergebracht zijn in de ge bouwen van Fadicam. Gaat Costan bereid zijn de burelen van Adicom in de gebouwen van Fadicam te laten blijven. Zoniet, wat gaat er gebeuren met Adicom? Van vakbondszijde deelde men ons mede dat men daar op het ogenblik nog niets kan over zeggen. Wel zou men moeten een keuze maken. Maar daarvoor zal men zeker heid moeten hebben wat Cos tan te bieden heeft. Indien Cos tan kan garanderen van bv. 50 vaste werkplaatsen open te houden, dan betekent dit dat Costan de prioriteit zou heb ben. Niet alleen omdat er meer werkplaatsen aangeboden worden, maar ook omdat een fabrikerend bedrijf veel vaster staat op de arbeidsmarkt dan een handelsmaatschappij. Een tweede probleem is de merknaam 'Friac'. Onmiddellijk kunnen starten in pasklare werkplaatsen en daarbij nog de reeds gevestigde merknaam Friac kunnen dragen zou voor Costan een zeer groot winst punt betekenen. Cijfers op plakken is moeilijk, maar dat kan wel in de miljoenen lopen. Even verduidelijken. Indien Costan in het Aalsterse nieuwe fabrieken moet optrekken, dan betekent dit dat zij minimum een jaar moeten spenderen om de gebouwen op te trekken, de machines te plaatsen, en der gelijke meer. Een jaar produk- ti everlies! Starten met een publiciteits- kampagne om een nieuwe merknaam op de markt te brengen, en deze kampagne doorvoeren kost miljoenen. Wanneer ze de merknaam 'Friac' echter kunnen overne men sparen zij ook op dat vlak uit. Daarbij komt dan ook dat wat kwaliteit betreft de naam 'Friac' bij de eersten gerangs chikt staat. Konkordaat met boedelafstand of een mogelijke aankoop door Costan? Talrijke besprekin gen, vele onderhandelingen, maar vooral de toekomst zullen het uitwijzen. S.J.

De Voorpost | 1976 | | pagina 9