Derde plaats igor-Wuitens erdiende de zege >.K. Grembergen voetbalt tegen T.S.V. Munchen HRISTIAENS BLUNDERT KORT SPORT! LEBBEKE SPEELT FINALE Robur heeft nog 1 puntje nodig logisch resultaat Zoals de wijn )p tweede paasdag... 11ste Provinciale Hand in hand?? 17 K. Lebbeke- Lokerse S.V. 2-1 [gen Lokerse moest S.K. Lebbeke het stellen zonder, de voor le kaarten geschorste, achterspeler Piessens. Zijn plaats erd ingenomen door jeugdspeler Siccard die zich goed aan- wte. ibbeke had aan Lokerse en moeilijke tegenstrever beide ploegen hadden its meer te winnen of te rliezen. Wel kon men stel- j dat er een eervolle derde iats werd nagestreefd en in t opzet zijn de jongens van orzitter De Sadeleir gelukt. •1 er in het eerste kwartier ets te noteren dan stak Del nadien de lont aan en aide Marc Van der Jeught ihard via het lichaam van nt in het doel. Bleeckere toonde zijn otvaardigheid maar kon dman Verhavert nooit adwerkelijk bedreigen. Van Jeught scoorde nadien |k nummer twee. bezoekers konden de eer iden. Dachten we oorspron- k dat het doelpunt voor ;erse een stimulans zou 'kenen, dan kwamen we igen uit. Lebbeke stelde de 3e plaats definitief veilig en kan nu te rugblikken op een prachtig seizoen waarin de jeugd een kans kreeg. De wissel op de toekomst is getrokken en oe- fenmeester Paul Holbercht mag gefeliciteerd. Paul Holbrecht bewees zijn taak aan te kunnen. Het wordt nu uitkijken naar de laatste wedstrijd, een der by tegen Sparta Buggenhout. «Spijtig valt deze wedstrijd op de laatste speeldag» aldus bestuurslid Huyghens die een massa volk verwacht op het Konkelgoed. A. Van der Straeten Zondag 18 april, op Pasen, heeft de finale plaats van de beker der Denderstreek op het veld van Denderleeuw. S.K. Lebbeke en St.-Lievens-Houtem hebben de eer. De match begint om 15 uur. Om 14 uur spelen de knapen van S.K. Lebbeke een voorwedstrijd tegen een selektie van de Denderstreek. (vds) jggenhout-Denderleeuw 1-1 |gen een zeer mat Dender- |uw kreeg Sparta een kar vracht kansen. De voor- èlers bleken evenwel slecht pnspireerd, zodat het ten- ptte nog de middenvelders ren die zich inzake doel- hieten het best uit de slag pkken. In de eerste plaats i Tilly, die een ophefma- [nde prestatie bracht en met i zwaar schot aan Roels f gelegenheid schonk Bug- jnhout op voorsprong te fengen. Deze 1-0 stand kon I het skorebord zijn geble ven hadden de bezoekers de medewerking niet gekregen van Sparta-doelman Christi- aens die een 25-meter-schot door de benen liet glippen. Met nog 20' voor de boeg maakte Sparta dan nog moeilijke ogenblikken door. Niet zozeer door de inzet van de bezoekers maar door het geschokt vertrouwen. Sparta Buggenhout die voor de ge legenheid uitpakte met een verjongde voorlijn, Crets en Roels, twee beloftevolle junio res die het in de toekomst kunnen waarmaken, beheers te doorlopend de toestand. In het middenveld leverde Til- ley prachtig werk en bleef Van den Dungen doorlopend de baas over zijn tegenspeler. De defensie kende een vrij rustige namiddag en buiten het schot waarop Christiaens zich verkeek, schoot Dender leeuw nooit tussen de palen. In de gegeven omstandighe den had het de gemakkelijk ste zege voor Buggenhout moeten worden, temeer daar het met de buitenspelval ak- terend Denderleeuw niet de minste indruk maakte. V.C. Ï.W. Hamme-S.K. Deinze 1-2 j talrijke toeschouwers die i»dag het gemeentelijk Brtstadion in de Sportplein- |aat hebben verlaten, wa- het volkomen eens dat I beste ploeg het onderspit eft moeten delven. Een on- lukkige samenloop van ptandigheden besliste er Pr de Hammenaren echter pers over. Deze wedstrijd had een heel andere wending kunnen nemen, indien mid- voor Segers tijdens de eerste minuten de hem geboden prachtkans had benut en na dien scheidsrechter Van Her- zele het tweede doelpunt van Deinze klaarblijkelijk in buitenspelstand had afge keurd. Dit was voor de Ham menaren een koud stortbad. srjoden-W. Moorsel 1-1 I deze derby geen aanleiding tot wat men een sprankelend >on noemt, dan droeg hij toch ook niet de stempel „einde en". Het werd vooral dan in de tweede speelhelft van >ekende zijde een degelijke vertoning. In de eerste periode I men zowat twee evenwaardige ploegen, die om de beurt Ide aanval togen. Veel doelgevaar kon men echter niet leppen en de verdediging beheerste doorgaans het gebeu- Onmiddellijk na de rust had de thuisploeg de leiding. I de basis van dit openingspunt lag een te korte terug- lelbal van verdediger Van Vaerenberg. De altijd op loer fende Eric Raes liet de geboden kans niet liggen. Dit „ge- fenkdoelpunt" betekende voor Moorsel nochtans geen te ■e morele klap. Want bij een eerste felle reaktie was het E-l. Dany Steenhout trof de roos. Moorsel zou daarna meest Be aanval lopen doch bleef van het winnende doelpunt ver ben, ofschoon het er toch een paar keer dicht bij kwam. iner-speler Staf Blanckaert was tevreden met de door zijn tg opgebrachte verrichting. „We hebben eens te meer voetbal van degelijk gehalte gebracht, doch jammer ge- |g alweer geen loon naar werken gekregen. Een pluspunt f voor ons dat onze jongere spelers bevestigd hebben" al- I de Wilskracht trainer. J.V.H. Zeker als men weet dat de Hammenaars heel wat moei te moeten opbrengen om twee doelpunten achterstand op te halen. Toch ging Hamme verder drukken op de Dein- ze-vestiging, doch zonder er in te gelukken doelman Van Bever het nakijken te geven. Het eerste doelpunt kwam er op de 16e minuut toen Him- pe mooi voorzette aan Lefè- vre die met een volley de score opende. Pas 6' later volgde dan het 2e doelpunt, tot stand gekomen, zoals hierboven vermeld. Na de rust was Hamme de sterkste partij. Deinze nam het eerder rustiger op en teerde wellicht op zijn 0-2 voorsprong. Toch moest Van Berver zich op de 63e minuut gewonnen geven op persoon lijke poging van Segers. 1-2. Hamme bekogelde nadien het bezoekende doel nog van uit alle richtingen. Zelfs tweemaal dienden de bezoe kers op de lijn te redden. Dame fortuna stond echter aan de zijde van Deinze. Doelman Van Bever en Mest- dagh zorgden ervoor dat bei de punten naar de kandidaat kampioenen gingen. Gezien de doorlopende veldmeerder- heid en de meeste kansen die de thuisploeg kon scheppen had een omgekeerde uitslag een meer juistere weergave geweest in deze mooie betwis te partij. E. Meldert - Mere 4-2 -u Johnny Van Audenhove (Mere) duelleert met Filip Verheggen (Meldert). Op de achtergrond kijkt Meldertspeler Jet Maesschalck toe. (JM) Van Roy (Meldert) gaat voorzetten het eerste doel- n Eendracht is in de maak (MeldertMere 42) (JM) Voetbaluitslagen van zondag 11 april 1976 E. Aalst - R. Tienen 1-0 KAVD - Oudenaarde 2-2 Zottegem - E. Zele 1-4 J. Lede - Heist 1-1 Sp. Buggenh. - St. Den derleeuw 1-1 Hamme - Deinze 1-2 Kemzeke - SK Aalst 2-1 Lebbeke - Lokerse 2-1 Terjoden - W. Moorsel 1-1 Borsbeke - Robur 3-1 Sp. Appels - Haaltert 2-3 Nieuwerk. - Baasrode 0-2 Vlierzele - Edixvelde 0-1 E. Meldert - Mere 4-2 Sp. Geraardsb. - Sers- kamp 5-2 B am brugge - Erembo. degem 4-1 Waasmunster - Opstal 7-0 Hoogeinde - SK Gremb. 2-2 Herzele - Hofstade 1-2 Doggen - Burst 2-4 Gijzegem - Wieze 0-5 Boonwij k - Kalken 5-1 S. Moorsel -T. Meldert 0-3 Schoonaarde - Herder- sem 1-5 E. St.-Gillis - E. Gremb. 3-1 Berlare - Oudegem 2-2 In onze beschouwingen van verleden week hebben we ons wat vergallopeerd. We titelden dat het behoud van Robur in tweede provinciale na de winst tegen Sparta Appels verzekerd was. De jongste speeldag heeft uitgewezen dat men geen mosselen mag roepen vooraleer ze aan wal zijn. Dat wil nu niet zeggen dat Robur gaat degraderen. Toch is die kans alhoewel eerder klein cnigzins mogelijk. Laten we een rekensommetje maken. Door het verlies van Robur in Bors beke en de winst van de rechtstreekse konkurrent Haaltert in Appels is deze ploeg genaderd tot op twee punten van Robur. Er staat nog één wedstrijd op het programma, en voor Robur is dat de verplaatsing naar St.-Lievens Houtem. Verlies van Robur en winst van Haaltert brengt beide ploegen op eenzelfde hoogte met evenveel gewonnen en verloren wedstrijden en ook evenveel drawns. Gevolg hiervan zou zijn dat een testwedstrijd noodzakelijk zou worden. Verlies betekent nog niet dat gedegradeerd wordt. Alles hangt af van de prestatie van Aalter in de 4e klasse. Zakt deze Oost-Vlaam se club dan moeten alle twee de en derde laatstgerang- schikten van de respectieve lijke twee tweede provinciale reeksen onder mekaar testen en wie daar uiteindelijk aan het kortste eind trekt degra-, deert onvermijdelijk. Het is een waterkans maar Robur moet hiermee alleszins reke- ninghouden. Eeen gelijkspel in St.-Lievens-Houtem ware echt zekerheid hebben over het verdere verblijf in twee de gewestelijke. Te Borsbeke verloor Robur verdiend alhoewel het met een doelpunt van Luc Moortgat al na tien minuten op voor sprong kwam. In de tweede helft waren de jongens van voorzitter D'Hollander ner gens meer en de 3-1 neder laag is dan ook wel een logi sche weergave van het ver toonde spel. Robur is duidelijk leegge- speeld. Het snakt meer dan ooit naar het einde van de kompetitie. Het heeft nog één opdracht te vervullen, en dat is het behalen van dat éne punt. Nadien kan men rustig aan de toekomst beginnen te bouwen en alle aandacht ves tigen op de volgende kompe titie. E.D.M. Nlieuwerkerken-Baasrode 0-2 F.C. Baasrode heeft op Nieuwerkerken een knappe wedstrijd weggegeven. Werd in de eerste plaats gewon nen, wat de Scheldezonen nog maar wat dichter in de top van de algemene rangschikking brengt, dan was het toch opvallend welke strijdlust de leerlingen van Coo- reman aan de dag legden. Eddy Van Keer en Maurice Cooreman zorgden voor de doelpunten maar gans de ploeg mag worden vermeld door de inzet en slagvaar digheid. De aanvallers bewezen op een hoog peil te drijven, terwijl het ganse geheel ondanks de ver gevor derde kompetitie niet het minst aan koncentratie en in zet verliest. Hierdoor bewijst Baasrode andermaal tot de sterkste ploegen uit de reeks te behoren. De inbreng van de jeugd en de goede verstandhouding is trouwens een waarborg voor de toekomst. V.C. nationale voetbalwedstrijd op het programma voor voet- innend Greml>ergen want op tweede paasdag, maandag 19 1 te 15u30 speelt S.K. Grembergen aan huis een vriend- M>pelijke ontmoeting tegen het Duitse T.S.V. München. f om 14 uur spelen jeugdspelers van beide ploegen een Wrijd zodat het er voor de voetballiefhebbers wel inte- 8«nt uitziet om de namiddag op het Grembergse voetvalveld f te brengen. Hopelijk is de weermaker van de partij t het een sprankelende voetbalnamiddag wordt. t nog ééen wedstrijd voor [boeg is ook voor S.K. mbergen de kompetitie tinde. Het ontmoet alleen Melsele op zondag 26 I op eigen terrein en naar menen te weten zullen fninder dan negen juni- |'n die wedstrijd hun kans Alleen Van Den Ab- I* en Mertens zullen nog j oudere generatie verte- "Oordigen vermits een ste- ^■"uggegraat in een ploeg dan een noodzakelijk heid is. S.K. Grembergen heeft zijn voorlaatste wedstrijd met een 2-2 gelijkspel op St.-Gillis- Waas afgesloten. Niet minder dan zes spelers van juniors leeftijd leverden een opval lend flinke prestatie zodat de clubleiders wellicht met ver trouwen aan de toekomst mo gen denken. Voor de eerste keer kreeg nu ook de 17e jarige M. Van D. Abbeele zijn kans in een elftal dat een sterke technische kapaciteit uitstraalt. Het was ook deze 17-jarige student die de ge lijkmaker voor zijn ploeg aantekende en meteen het puntenaktief van S.K. Grem bergen met eeri eenheid op dreef. De Grembergse derde provincialer mag allicht te vreden op de voorbije kom petitie terugblikken. Het werd een overgangsjaar waarvan de eerste opdracht, het be houd in derde provinciale was. Aan transfert, of beter gezegd het aantrekken van vreemde voetballers zal S.K. Grembergen dit seizoen wel licht niet denken. Het heeft een flink potentieel waarvan men nu al weet dat deze over afzienbare tijd potten breken. Nochtans, wanneer ploegen uit hogere afdelingen spelers van S.K. Grembergen willen aantrekken, zal men het hen niet beletten, carrière te ma ken in nationale reeksen. S.K. Grembergen heeft reeds enkele veretegenwoordigers in hogere ploegen en daar is men terecht fier op. JEUGDPOLITIEK In haar achtjarig bestaan als lid van de Koninklijke Bel gische Voetbalbond heeft S.K. Grembergen al heel wat ge schiedenis geschreven. Er werd vooral aandacht be steed aan net aantrekken en opleiden van eigen jeugdspe lers. Dat is de talentscouts van hogere ploegen bepaald niet ontgaan. Patrick Ver- helst werd aangeworven door K.V. Mechelen en Wim Wae- geman speelt sedert vorig sei zoen in de jeugdelftallen van S.K. Beveren. Ook dit seizoen heeft S.K. Grembergen zich met haar jeugdploegen laten gelden. De miniemen werden slechts door S.K. Lebbeke voorafgegaan en de kadetten stonden driekwart van de kompetitie aan de kop van de rangtabel. Tot op heden kre gen reeds 14 juniors hun kans in het eerste elftal en het waren alleen de scholieren die dit jaar een minder opvallen de rol speelden, nadat ze vo rig jaar kampioen werden van Oost-Vlaanderen. Volgend seizoen speelt S.K. Grembergen met zeven ploe gen in kompetitie waarvan 5 jeugdploegen. Onder de uiterst gewaardeer de leiding van André Heyman jeugdtrainer en Louis Coore man en Georges Buydts. bei den ploegafgevaardigden, be gint de door S.K. Grember gen gevoerde jeugdpolitiek stilaan vruchten op te leve ren voor het eerste elftal waardoor in de nabije toe komst vrijwel geen spelers moeten aangekocht worden.^ Als voorbereiding op de ju- niorstornooi ingericht door K.A.V. Dendermonde en waaraan S.K. Grembergen ook dit jaar deelneemt, nadat het vorig jaar dit tornooi ook won, wordt als voorbereiding hiervan een vrijwel volledige junioresploeg opgesteld om de laatste kompetitiewedstrijd tegen Melsele. Het jong talent krijgt dus overvloedig zijn kans bij S.K. Grembergen, ploeg die inzake werking en jeugdpolitiek als het voor beeld in de streek mag ge steld worden. In de bekermatchen voor golfbiljart Stad Aalst mag men maar «verwisselen» met één speler. Ingevolge een vergissing stonden er twee B-spelers opgesteld in de wedstrijd tegen Joh- ny Boys A. Het bestuur BGB komt tesamen (he denavond) om deze zaak te beslechten. (pd) Rupa Lede De titel van clubkampi oen golfbiljart in Rupa Lede gaat voor een jaar tje naar Jean-Pierre Steenhaut, die Cyriel Bauwens, Guido Van Den Abeele en Rudie Roels achter zich liet. Van harte proficitat. (pd) Roosje onversaagd In de biljartkompetitie te Lede staan volgende week de twee leiders tegenover elkaar aan het groene la ken, Roosje met Tijl. Wie de overwinning be haalt heeft de titel opzak. Spanning voor beide ploe gen. (pd) Officiële scheidsrechters Morgenavond vangt men voor de beker der Stad Aalst aan met de 1/4 fi nale. Het bestuur duidt hiervoor acht officiële scheidsrech ters aan. Zodat alles spor tief zal verlopen. (pd) Johny-boys Aalst Lokaalhouder Nico De Wuffel zette in een test- wedstrijd de Wiezenaar Jozef Mertens met 2-0 de duimschroeven op. Mooie prestatie als je bedenkt dat Jef 4e is geëindigd in het kampioenschap van België '75 golfbiljart. (pd) Testwedstrijd A-reeks Hand in Hand (Moorsel en Cosmos (Aalst) spelen een testwedstrijd op 9 mei '76 in feestzaal Koszenclub, Leo De Béthunelaan om uit te maken wie kampi oen 1975-76 wordt. (pd) Boycotten Enkele (welgekende) per sonen willen de fed. Aalst (lees golfbiljarten) boy cotten. Zonder grondige reden. Hiervoor zijn zij naar het nationaal bestuur gereden. Het bestuur zal drastisch optreden tegen over deze personen. (pd) Sprinterstornooi Wie graag van nabij de golfbiljartsport bekijkt kan vandaag, zaterdag en maandag terecht in zaal Reblo, Lebbeke. (pd) T.C. Antilopen Deze Gijzegemse tennis- klub die momenteel slechts 1 speelveld bezit krijgt binnenkort een 2de, dat rechts van het be staande zal aangelegd worden. Een hele opluch ting voor de tachtig aan gesloten spelers Raf Constant wint Onze Aalsterse beroeps renner won op de wieler baan van Roubaix een wedstrijd op eigen kracht. Hij klopte ondermeer Ser- cu, Seeuws, Dupontreue Cluzeaud en Aubey Voor aar een prachtprestatie Kickeren Op vrijdag 16 april orga niseert het Kickerverbond Loommab een groot ver- bondsbal met uitreiking van de trofee in de zaal Concordia te Merchtem om 20 uur. (vds)

De Voorpost | 1976 | | pagina 17