Vrije Tribune 1 DE NIEUWE KIESWET VUURWERK OP DE GEMEENTERAAD ZONDERLING MAAKT HET AL TE GORTIG II 2 - 16-4-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. SOBERHEIDSPLAN Eerste Minister Tindzmans heeft de laatste weken in tal rijketoespraken, de nadruk ge legd op de struktureie aard van de ekonomische recessie in ons land. Hij noemde onze drie ergste kwalen: de struktureie werkloosheid, de struktureie in flatie en de strulturele begro tingsproblemen. Dit laatste probleem wil de regering op lossen door het zogenaamde sober h ei ds pl en Het probleem van de voortdu rende staatsuitgaven is meer dere jaren oud, maar nu meer dan ooit aktueeel. Het land moet soberder gaan leven. De Staat leeft boven zijn stand. De voortdurende stijging van de overheidsuitgaven is niet meer houdbaar. Ruim twee jaar ge leden, in volle verkiezingstijd, waarschuwde Tindemans reeds voor een klimaatswijzi ging. Hij heeft gelijk gekregen. De Belgische Staat kan al die dure wetten en plannen niet be talen. Natuurlijk is het zo dat men zijn handen moet afhouden van de sociale verworvenheden. De voorgestelde bezuinigings maatregelen mogen in geen geval de reeds zwaar getroffen (door inflatie en werkloosheid) arbeiders, bedienden, zieken, gepensioneerden, enz..., tref fen. Het soberheidsplan mag geen sociale achteruitgang in luiden. Besparingen mogen geen voorwendsel worden om aan een sociale inkrimpingspo- litiek te doen. Waar kan men dan bezuin igen? Indien er bezuinigd moet worden en daar zijn wij vol ledig mee akkoord dan in sektoren die de sociale wel vaart niet raken. Op de ge plande openbare werken zou den reeds miljarden kunnen bespaard worden. Ook de be lastingsontduiking, waar naar schatting 100 miljard verloren gaat, zou een terrein moeten zijn waar men eindelijk eens de koe bij de horens vat Ook een hardere aanpak van de kapi- taalvlucht naar het buitenland zou een dankbaar terrein zijn. Men kan ook vele miljarden besparen bij een degelijk be heer van de overheidsinstellin gen en parastatalen. Het soberheidsplan zou, wil het haalbaar zijn, met deze beden kingen moeten rekening hou den. Verder zijn belangrijke maatregelen op halflange ter mijn noodzakelijk, om uit de struktureie overheidstekorten te geraken. Het zal een moei lijke operatie worden, maar de openbare opinie, zal haar naar waarde schatten. Hiertoe re kenen wij in de eerste plaats op Prtemier Tindemans. Roger Van Keymeulen Lid Arr. Partijbestuur REGERING OP ZOEK NAAR MILJARDEN Voor de regering komt het er op aan de mogelijkheid te bewer ken om meerdere miljarden uit te sparen ten einde het hoofd te kunnen bieden aan de defide- ten die zich veropenbaren in het geheel van de begroting. Vandaar dat de ministers voor 't feit worden geplaatst uit te zien naar belangrijke bedragen die door hun departementen zijn uit te sparen. In welke mate de onderschei den ministers er zullen in sla gen om daaraan te voldoen blijft voor ons een open vraag. Immers de te besparen miljar den zijn er zo maar niet voor het nemen. En als men er hoe genaamd niet in slaagt een voldoende aantal besparingen te bereiken wat wordt het dan! De noodzakelijkheid stelt zich dan op zoek te gaan naar le ningen die dan alweer zullen komen te drukken op de finan ciële situatie van de regering. Komt men op die wijze er dan nog toe een gezonde politiek te voeren voor het land? Dat is te betwijfelen. Tindemans komt zich voor de noodzakelijkheid te bevinden aan te dringen op eenpolitiek van soberheid. Het geen er op neerkomt een politiek van be zuiniging in te luiden. Echter kan men niet bezuinigen met niets anders dan woorden. Op een daadwerkelijk ten uitvoer brengen van bezuinigingen komt het aan. Maar hier stelt zich de vraag, wie er heeft voor in te staan? Immers wie zijn ze degenen van de bevolking die men zal treffen. Zullen de sociale voor delen er verschoond van blij ven? Geruststelling werd des betreffend nog niet verkregen. Echter verkiest men daarover te zwijgen in alle talen; hetgeen ons doet zeggen dat er geen algemene uitzondering op de regel gemaakt zal worden. Ongetwijfeld leidt het gemis aan klaarheid hier tot onge rustheid en ook tot wantrou wigheid. We zijn genoodzaakt de sociale genietenden te waarschuwen voor hetgeen er zou kunnen voortvloeien. Indien de huidige regering met financiële moeilijkheden heeft af te rekenen moet zij het trach ten klaar te spinnen met finan ciële middelen te zoeken in de middels en kringen die gemak kelijk voor financiële aderlatin gen in aanmerking komen. Ka pitaalkrachtigen kunnen liefst worden aangesproken. Maar of de huidige regering de moed zal opbrengen die richting op te gaan is een andere zaak. Rekening houdend met het feit dat Tindemans zijn regering heeft staande te houden door een politiek te voeren die in de smaak valt van de konserva- tieven, liberalen en patronaat, valt er sterk voor te vrezen dat hij iets aan zijn politieke koers zal durven te veranderen. We zijn er dus verre van af op de goede weg te zijn. Inder daad vlijft er van al dat veran deren met Tindemans geen goed te verwachten. Nodig is het zelfds aan de poli tiek van Tindemans een eind te stellen. Daarop is het dat onze aktie dient gericht te worden. Vandaar ook de noodzakelijke socialistische oppositie te voe ren. G. SPITAELS WAT NA 1 JANUARI 1977? Voor wie niet de rode draad ziet die doorheen het ganse beleid van de huidige CVP-PW- regering loopt, moeten de af zonderlijk gestelde daden van deze bewindvoerders als iets onbegrijpelijks voorkomen. Vandaag optimistische berich ten, morgen alarmkreten. Men spreekt van prijzenstop en ver hoogt aan versneld tempo de tarieven van openbare dien sten en de taksen. Men heeft het over beveiligen van de de- mokratie, maar wanneer er in het Parlement ook maar het minste verzet te bespeuren is, dreigt men met volmachtswet- ten. Daarnaast is een bijkomende operatie aan de gang, waarvan de bevolking slechts na 1 ja nuari 1977 de gevolgen zal zien. Het betreft de fusies. Ook in ons arrondissement zijn de grootste verdedigers van de ongebreidelde fusies van be gin af aan bij de CVP en de PW te vinden geweest. Louis D'Haeseleer en Wim Veriey- sen hadden wel uren kunnen praten over alle voordelen die er aan verbonden waren. Van daag geven langzaam maar zeker meer en meer mensen er zich rekenschap van, dat wan neer de fusies demokra- tisch, verstandig en gepland doorgevoerd een goede zaak hadden kunnen worden, dit nu niet met zekerheid het geval zal zijn! Zelfs een blad als «De Stand aard» pakt met de onrust uit van flink wat mensen die zich met de gemeentelijke politiek inlaten. In zijn nummer van 17.3.76 somt het blad zo en kele problemen op. Er is de af remming van de groei van het Gemeentefonds. Waar er meer geld zal nodig zijn, zal er min der zijn en de gemeentelijke bevolking zal mogen afdokken. Het staat lang nog niet vast dat de gemeenten zitting zullen hebben in het fonds van hun gewest. De bevoegdheid van de gewestelijke ontvangers wordt uitgebreid tot gemeenten met een bevolking van 10.000 inwoners, dus geen eigen ge meentelijke ontvanger meer. In gemeenten tot 10.000 inwo ners zal de koning (hij heeft een brede rug!) de politiekom- missaris benoemen. De koning (weeral!) zal voortaan instaan voor uniform, bewapening en uitrusting, later voor de oplei ding, zodat men een soort tweede rijkswacht zal krijgen waarop deze gemeentelijke besturen geen vat meer zullen hebben. Het blad doet verder opmerken, dat met de ontwer pen D'Haeseleer steeds meer centraliserend wordt opgeet- reden, ook inzake alles wat met kuituur te maken heeft. Zodat men kan besluiten, dat daar waar het vormen van grote gemeenten werd voor gesteld als het middel om tot de henwaardering van het ge meentelijk beleid te komen, tot de eerste stap in de struktuur van de staat, integendeel de gemeentelijke autonomie meer en meer wordt afgebroken, dat door een doorgezet centralise rend optreden de gemeenten in een keurslijf worden geperst, dodend voor elk initiatief, de demokratie op haar eerste trap meer en meer wurgend. Waarom dan toch? We verwij zen naar de rode draad waar over wij het in onze inleiding hadden. En waar moet die ge zocht worden? Sommigen zul len wellicht de schouders opha len, maar de drijfsveer voor dit alles moet men nergens an ders gaan zoeken dan in de krisis van het huidig systeem, de krisis van het kapitalisme. De steeds meer met de gel- dmuur verstrengelde staat, wil alle touwtjes in handen hebben en houden. De gemeenten, hun admini stratie, hun politiek beleid, hun financiële mogelijkheden, hun politie, moeten steeds meer afhankelijk gemaakt worden van degenen die ook in het Par lement hun eigen burgerlijke demokratie de nek omwringen, die in hun partijen de basis over de essentiële problemen het zwijgen opleggen en machts- willekeurig de zogenaamde vertegenwoordigers van het volk maken of breken. Het zal er dan ook in oktober niet zozeer op aankomen voor welke kandidaat men kiest, maar wei VOOR WELKE PO LITIEK. De CVP en de PW geven ook bij deze fusies van gemeenten enkele knappe en overtuigende voorbeelden weg van wat zij voor de toekomst van land en volk willen: alles ondergeschikt maken aan de genen die in werkelijkheid het land regeren, de heren van de geldmuur. MEDIA-MONOPOLIE DOORBREKEN De verklaring van de Eerste Minister in verband met het mediabeleid heeft enige reak- ties uitgelokt. De Eerste Minis ter heeft noch min noch meer verklaard dat hij het monopolie van RTB en BRT wil aanvullen met een kommerdële zender. Dat komt neer op het feit dat de BRT en de RTB niet meer het alleenrecht hebben om uitzen dingen te verzorgen en dat naast de officiële zenders er ook andere bestaan. Hierover werd de laatste maanden trouwens veel gediskusieerd, ook binnen de Regering, mede door het PW-standpunt dat ook andere zenders en syste men verdedigt. De noodzaak van andere zen ders dan de officiële is ge groeid uit de houding die de BRT en de RTB hebben aan genomen en waarbij de kijkers en luisteraars dé indruk heb ben dat kwaliteit en ook neutra liteit te wensen overlaat. An derzijds hebben onze mensen door de uitbreiding van de media-technieken, kennis kunnen maken met andere zenders uit nabuurlanden. De vergelijking tussen de buiten landse programma's en de programma's op de eigen na tionale zenders, valt niet altijd voordelig voor de eigen zend- instituten uit. Een groot ge deelte van de bevolking be steed zeker zoveel tijd aan bui tenlandse uitzendingen als aan eigen programma's, waardoor reeds een keuze wordt ge maakt voor andere zendsys- temen. De konservatieve houding van de huidige machthebbers in de tweezend-instituten en waarbij ze het monopolie willen be houden en zelfs verstevigen, steekt schril af tegen de gees- tesevolutie van de bevolking. Men kan zelfs de vraag stellen of de monopolievorming van onze zend-organisaties geen gevaar voor de demokratie in houdt wanneer men te werk gaat zoals de RTB gedaan heeft bij bepaalde manifesta ties. Worden soms in het huidig systeem minderheden niet verder verdrukt en komt ieders opvatting niet tot zijn recht? Zonder te beweren dat de an dere formules van zenders steeds beter zijn, kan men toch demening delen dat de diversi teit de kwaliteit kan verhogen, en de keuze verrijken voor kij kers en luisteraars. Daarom echter moet niet noodzakelijk aan kommerdële zenders worden gedacht. Maar een feit is toch dat de reklame via bui tenlandse TV en radio, nu reeds doordringt tot ons, zon der dat wij er de voordelen van opbrengst aan hebben. Mis schien kunnen de financiële opbrengsten via bijkomende zenders ingezet worden voor verbetering van kwaliteit van de offidële zenders. Zonder reklame in de Belgische zen ders krijgen onze kijkers en luisteraars toch de reklame. Laat ons dan realist zijn! DIANE D'HAESELEER Volksvertegenwoordiger Ghis Willems hield op 8 april jl. te Haaltert een opgemerkte uit eenzetting over de nieuwe kies wet die van kracht wordt ij de gemeenteraadsverkiezing van het najaar 1976. Een zeer belangstellend publiek woonde deze bijeenkomst bij die was georganiseerd door het vor mingsinstituut van de C.V.P. arrondissement Aalst. Belangstellenden weten reeds dat bij de eerstkomende verkie rt 1 zingen het stemmen per bri wordt afgeschaft, ook de mil tairen zullen geen gelegenhe meer hebben om te stemmen hun kazerne. Wel zal. stemmen bij volmacht mogeli 7' blijven. De volksvertegenwoc diger kon vooral aandac *r krijgen voor een uitleg over wi jze waarop een verkiezingsui wr slag geteld wordt. Aan de hai van cijfervoorbeelden bleek di-oet delijk hoe eenvoudig en eenvc prj( mig op dit punt de nieurj wetgeving de zaken maakt. '>d eke Alhoewel het einde van Nieuwerkerken steeds dichterbij komt, is de strijdlust bij vele gemeenteraadsleden nog in hoge mate aanwezig. Dit was duidelijk het geval op de ge meenteraad van 6 april. Nochtans viel er bij het overlezen van de dagorde weinig op dat zou kunnen aanleiding geven tot diskussies. In alle geval, dat dachtten we! Men moest echter nog punt één van de dagorde aansnijden toen we reeds een heftige woordenwisseling tussen raadslid Braem en sche pen Meuleman moesten noteren. De heer Braem verweet aan de Verenigde Natiënstraat zo deze laatste dat hij tijdens wer ken een afwijking van het rooi- plan zou toegestaan hebben, zonder daartoe toestemming van de gemeenteraad gekre gen te hebben. Schepen Meu leman was er duidelijk niet ge lukkig mee en zette krachtig de ware toedracht van de zaak uiteen. Hierbij kwam uiteinde lijk aan het licht dat de ganse zaak op een vergissing be rustte en dat men zo snel mo gelijk deze zou pogen te her stellen. Daarmee hadden we de opwarmingsoefeningen ge had en kon men aan de agenda beginnen. Punt 1 van de da gorde vermeldde het goedkeu ren van de rekening 1975 der Kerkfabriek O.L.V, Hemel vaart. Dit werd snel afgehan deld met 11 ja-stemmen en 2 onthoudingen. De rekening werd afgesloten met een batig saldo van 354 frank. Punt 2 en 3, het goedkeuren van het kas- nazicht van de gemeente na het eerste kwartaal, en de uit breiding van het laagspan ningsnet in de Huytstraat vanaf de kabine tot paal 342 (ten be drage van 1.656 frank) werden eenparig aangenomen. Het vierde punt behelsde het goedkeuren van de onteige ning in de Bergstraat (verkave ling erven Van Impe). Het Kol lege heeft gevraagd aan de verkopers om vijf meter af te staan aan de gemeente zodat deze een riolering en een voet pad zou kunnen aanleggen. Twaalf raadsleden stemden ja, enkel de heer Braem onthield zich omdat naar zijn mening de riolering ook wel onder de weg zou kunnen gelegd worden. Het goedkeuren van het ont werp bestek en raming voor weg nr. 56 (de verbinding Pa pestraat - Verenigde Natiën- straat) leverde geen proble men op. In dat verband konden we vernemen dat de onteige ningen voor de doorsteek naar goed als afgehandeld zijn. En kel weduwe Lauwerijs en dok ter Robbijns moeten nog aan de beurt komen. De werken be lopen een bedrag van 3 miljoen 395.110 F. DE Burgemeester stipte ook aan dat de Konin klijke Kommissie voor Monu menten en Landschappen toe lating zou geven de straat door de eigendom van de pastorie te trekken, wanneer bepaalde voorwaarden zouden geres- pekteerd worden. Het goed keuren van de lening voor het uitvoeren van verbeterings- werken (tans volop aan de gang) aan weg nr. 22, Specht meersstraat, en het goedkeu ren van het geldelijk statuut van het gemeentepersoneel geschiedde tweemaal met 13 ja-stemmen. Toen was het de beurt aan punt 8, het belang rijkste van de agenda. Op de dagorde stond er: verzoek van de heer De Rijck voor aankoop door de gemeente der gronden van de KOO (oude brouwerij) met doel aanleggen van een park. Het hing in de lucht dat dit heibel zou veroorzaken. De heer De Rijck, gemeenteraads lid (CVP) en tevens voorzitter KOO, verduidelijkte zijn be weegredenen. Hij wees erop dat in het gewestplan de gron den ertoe bestemd zijn om te fungeren als parkzone. Na de fusie gaan de gronden over naar de KOO van Aalst. Deze laatste zal waarschijnlijk trach ten zoveel mogelijk van haar bezittingen te likwideren, opdat ze over zo groot mogelijke fondsen zou kunnen beschik ken voor het uitrusten van haar nieuwe ziekenhuis. Mijn voor naamste bekommernis, aldus nog steeds raadslid Oscar De Rijck, is het vrijwaren van dit gebied voor de inwoners van onze gemeente. Raadslid Goossens (PVV) wenste daarop het standpunt van de Kommissieleden te kennen, vraag die verloren ging in de heibel die daarop ontstond be treffende de aard van het ver zoek. Volgens de agenda was het een normaal verzoek: dwz dat er slechts advies moest uit gebracht worden. Doch de heer De Rijck hield voet bij stek dat het een voorstel was waar over moest gestemd worden. Na nog heel wat heen en weer gepraat met de PVV-fraktie kwam er dan aan het licht dat er een administratieve vergissing in de dagorde geslopen was en dat het wel degelijk om een voorstel ging. Tenslotte werd er toch nog gestemd: het voor stel werd venworpen met vijf ja-stemmen tegen zeven nee-stemmen (PVV en sche pen Meuleman CVP) en één onthouding (burgemeester Hooghuys - BSP-). (ndvr: Reeds jaren zit Nieu werkerken met de gronden van de oude brouwerij opge scheept.. Bepaalde verkoze- nen maken er hun gelief koosde sport van om ieder voorstel dat een bestemming wenst te geven aan deze on gebruikte terreinen te kelde ren. Jaren terug had men het plan opgevat er een sportterein aan te leggen, een voorstel dat na meerdere hoogoplopende ruzies eveneens verworpen werd. Op vele gemeenten maakt men er een erezaak van om vóór de fusie nog zoveel mogelijk zo snel mogelijk te realiseren. Hier bij ons schijnt dit echter niet mogelijk te zijn. Sommige politiekers schijnen hier vergeten te hebben wat er met de term «algemeen be lang» bedoeld wordt. Niemand op Nieuwerkerken is gediend met een zompig stuk grond met hopen puin erop, een paradijs voor allerlei ongedierte en we lig tierend onkruid. Het was een nimmer weerkerende gele genheid om er een pracht van een rekreatieoord, aan te leg gen dat ten goede zou geko men zijn aan iedere inwoner van de gemeente, tot welke po litieke kleur hij ook zou beho ren. Door de de kortzichtigheid van enkelen kunnen onze be jaarden en jeugd binnen en kele jaartjes misschien naar het Aalsters stadspark om nog eens van een brokje natuur te :ep' g« h rij uys: clo orp ieul genieten. Het gemeenteba cn tuur van Nieuwerkerken heeruj moedwillig zich een kans late ig- ontglippen om haar inwona vi nog een afscheidsgeschen n. aan te bieden vóór het verdwty nen van de gemeente!) K Punt negen was terug eejec voorstel van raadslid Oskar D s Rijck voor het uitbreiden vr het waterbedelingsnet in Sterrebosstraat aan de eiger dom van de KOO. Voor d it is derde maal gingen de poppei d aan het dansen. Schepecn Theo Meuleman en raadsli tter Braem verzetten zich het he. vigst Het voorstel werd vei worpen met zeven nee stemmen tegen drie ja e stemmen en drie onthoudir gen. Vooraleer aan de gee heime zitting te beginnen wer er nog beslist de openbare ver lichting uit te breiden. In g< heime zitting werd de he#e André Meert aangeduid als ar1? gevaardigde van de gemeent e op de Algemene Vergaderin van de elektriciteitsmaa schappij Denderlec op 6 me Verder werd er ook nog beslis over het aanduiden van ee afgevaardigde op de Alge' mene vergadering van aan' deelhouders «Denderoord» t Geraardsbergen, evenals ove de aanstelling van de heer Dooreman tot tussentijdig ge meentesekretaris voor de pe* riode van 11.76 to 30.6.76, eral deze van Mw. Ottoy - Schino*1 kaert voor de periode vafn 15.4.75 tot 30.6.76 als tijdetijf" opsteller. Tot slot stond er o< nog het benoemen van et. gemeentelijk toezichter ojfs" vleeswinkels op de agenda* We konden ook nog verneme^ dat er eerlang in de Schoor":1 straat beurtelings zal moeteif" geparkeerd worden om wa?' orde te scheppen in de verP" keerschaos na de voetbal wed^ strijden van E. Nieuwerkerken?'01 Verder zal het Kollege een verjk t( zoek indienen bij de Nationalffntc Maatschappij van Belgischrnn Buurtspoorwegen om haaf rode bussen aan te sluiten offds de treinen komende van BrusTnd sel. Dit is nu niet het geval daaP de autobus steeds een paaruê minuten vertrokken is wanneeiand de trein in Aalst aankomt. I Dirk De PauW*~" lase >lgl ijv piw i Hofstade wordt de laatste tijd overspoeld door lasterlijke pamfletten die in de Hofstaadse Brievenbussen worden gedeponeerd of op de openbare weg worden aangeplakt. In deze vlugschriften worden bepaalde personen op werkelijk arrogante manier beticht van doods bedreigingen en vermeende misdaden waarvan de steller zogezegd het slachtoffer is gewor- VOORGESCHI EDENIS Sedert enkele jaren hokt een zonderling op een braaklandje aan de Noenstraat. Deze man, die vertelt afgezant van Chris tus te zijn, poogt sedert zijn aankomst in Hofstade de aan dacht op zich te vestigen. In het begin slaagde hij won derwel in zijn opzet: toen hij met een handluidspreker aan de hoek van elke straat de mensen een slaapplaatsje kwam afbedelen in ruil voor de pasklare formule om in de he mel te komen sprak ieder over deze baardige figuur die licht- gekleed op zijn fietsje Hofstade doorkruist. Toen hij later op pamfletten om hulp bedelde om een nieuwe hut te bouwen, en niemand op zijn oproep reageerde liet hij in Hofstade een sarkastische dankbrief ör- kuleren met een verwijzing dat de wraak hem zou toekomen. Doch deze onschuldige schrij- velarijen van iemand die stem pelgeld weigert en eerder mensenschuw op een braak landje vegeteert werden door de Hofstaadse bewoners als volgt gekommentarieerd: «Onze Christus» doet toch niemand kwaad, laat hem maar rustig rotzooien, hij heeft de godganse dag toch niets te doen!» Doch Ludoviko De Mesmae- ker, want zo werd deze per soon bij zijn geboorte geker stend, had de smaak van brief jes schrijven te pakken en hij schroomde zich niet om hoe langer hoe giftiger bepaalde mensen aan te vallen. SCHERMUTSELINGEN Onze pittoreske Hofstadenaar begon met het indienen van een hele reeks klachten: hij gaf de zwartkijkers van de buurt aan, signaleerde brandstich tingen (onschuldig afbranden van de graskanten langs de weg) en diende klacht in bij de posterijen om het onregelmatig ontvangen van zijn briefwisse ling (ondanks het feit dat hij zijn braaklandje zelf genummerd heeft en hij officieel geen ver blijfplaats heeft). Zijn buren die hem elektriciteit en water ter beschikking stelden werden eensklaps bedankt voor bewe zen diensten en Lode sloot zich verder af. Hij richtte op zijn gehuurd stukje grond een eternitten af sluiting op die door de straf- rechtbank onwettelijk werd be vonden. De schutting diende binnen het jaar verwijderd te worden doch ze staat er nog!!! Hij lapt de wet aan zijn voetzo len en begint warempel met bepaalde mensen ruzie te zoe ken. Alsof dit nog niet volstond is hij nu een pamflettenaktie begonnen waarin hij ongekuist mensen valselijk belastert. SLACHTOFFERS Op vijf verschillende pagina's is hij een haatkampanje be gonnen tegen verscheidene ambtenaren en enkele van zijn buren. Ambtenaren die slechts hun plicht tegenover de maat schappij verrichten worden als «brein van plagerijen» en an dere lieflijkheden beschimpt. Het overlijden van een proku- reur des konings wordt door het pamflet als «gestraft door God» bestempeld en ook de hartaanval van de huidige Hof staadse burgemeester, is vol gens Lode een uiterst ver diende straf. ACHILLE BOVIJN Die als naaste buur de volle lading krijgt zit met de valse beschuldigingen danig ver veeld: «Sedert zijn aankomst is onze «speciale» met ieder van zijn omgeving ruzie beginnen zoeken. Ons huisgezin dat vredig in de nieuwgebouwde villa woonde, is nu geen mi nuut meer gerust. Mijn vrouw heeft al enkele dagen het bed moeten houden, ziek van de zenuwen. De vele vriendjes die bij mijn kinderen kwamen spe len, heb ik moeten wegzenden. Hij heeft zelfs eens een ban dopnemer onder hooi verbor- endar ,t na gen bij het huis geplaatst, ge lukkig hebben we een jazzplaat kunnen opzetten, zodat hij ni' van onze jazzmuziek kan ge nieten! Volgens mij is Ludovik< iemand die tijd teveel heeft graag in de publiciteit koml Zijn moeder vertelde mij eens; «Hij moet iemand hebben orT ruzie tegen te maken Aldus Achille Bovijn, die eraar toevoegde dat hij bij de rijks wacht klacht zou neerleggen, tegen alle valse beschuldigin gen waarvan hij en zijn familii het slachtoffer zijn. Ook zijl kinderen worden in het pamflel aangevallen door de «man met de baard». net •t'op et FRANS MAESSCHALCK wordt door het pamflet van on dermeer vernielingen en an dere «misdaden» beschuldigd. Hij vertelde ons het volgende: «Onze vogelsch rikker heeft het nu toch te ver gedreven, vroe ger pestte hij ons door bv. een kampvuurtje aan te leggen op die plaats waar ik met mijn auto diende te passeren. Doch wat hij nu aan lasterlijke verzinsels durft schrijven is toch al te gor tig! Met een speciale telelens heeft hij ons allemaal pogen te trekken, hij had beter voor fo tograaf geleerd in plaats van voor landloper.» Het dient ge zegd dat de smaadschriften opgefleurd zijn met een tiental foto's, hierop zes foto's van «vermeende misdadigers» en 4 prachtige zelfportretten van de baardige zonderling. (e he )rp Ier; rki It kli tsc en, »r; et d ijej ode lan ent eld 3ef

De Voorpost | 1976 | | pagina 2