B D H L NI 0 Q R T U a!a aV yf? yfv yff TUF-TUF oqI/I TERLIflDEn Qdl/t GEBUISD! INFO-BEURS VOOR SCHOOLVERLATERS JONGELUI WAARHEEN? TAflU ool/t LAPSCHEUREBUTTERKOEK- WORKSHOP AALST WORDT SPEELKLUB TWEE MAAND LANG! De Voorpost - 29-6-76 - 21 TELEFOONNUMMERS ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst 6 omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde persbnen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen^rapleuningen, balkon- enterrasafsluitin- lerman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Poöaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. I O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels om, Leen gerust 053-21.60.i6 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12 Haaltert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E, De Petter Kon. Albertstraat 14,. Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken; en plaatsen. Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar speaa- uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo, quando. quomodo enz: wie, wat. waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oefste Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyap-De Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde. Ook alle planafdrukken. |an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 is even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. n 052^21.40.60 een toverf01 mule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekia- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Pnjzenvanaf4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Vrijdag 25 juni: optreden van de Aalsterse hard-rock formatie Brain Damage; aanvang te 20.00 uur; kaar ten in voorverkoop40 fr. Zaterdag 26 junionze befaamde en beruchte dansa vond van na de blok, aanvang te 19.00 uur. Zondag 27 juni: onze basketploeg -speelt op het terrein van Dido Erpe tegen de plaatselijke klub; supporters en spelers op post Vrijdag 2 julial wie het aandurft is te 8.00 uur aan de klub voor een voettocht naar Diksmuide, waar op zondag 4 juli de Ijzerbedevaart plaatsheeft; slaap- en toiletgerief en lunch voor's middags meebrengen. En vergeet niet: van 17 tot 24 juli ons grandioos tentenkamp te Nadrin; nog enkele inschrijvingen mogelijk Op deze jeugdpagina toch wat lijntjes over de nachtmerrie die in deze junimaand weer aktueel is. Een maand lang heb ben kafees, jeugdklubs en jeugdbewegingen op halve kracht of helemaal niet gewerkt. Apothekers hebben meer antize- nuwpillen verkocht dan gewoonlijk. Minister De Croo, van onderwijs, geloof ik, is op televisie komen waarschuwen tegen drogerende middelen. Er zijn stapels kladpapier vol geschreven en verfrommeld. De bureaulampen deden langer dienst dan op normale dagen. Leraars werden beleefder ge groet dan gewoonlijk. Dezelfde verschijnselen als twintig jaar geleden, stel ik mij voor, alle onderwijsvernieuwingen ten spijt. Ik heb het allemaal zelf be leefd. Je weet wat ze er doen van afhangen van die tien da gen en maar blokken, jongens! Dat de stukken er afvliegen! Een supereffort voor natuur- en scheikunde, mijn twee struikelvakjes. Een telefoon van Borms... wat we voor mor gen moeten kennen. Gelukkig weet ik het. De leraars in de studiezaal die loeren en snuffe len dat je alleen maar zou spie ken om hen in aksie te zien! Bij de trekking van de vragen van mondelinge eksamens tracht je de nummers door het (dun) papier te ontdekken, want nummers zes is gemakkelijk, zei JohnTegen het einde ben je al aan het berekenen voor één of meerdere vakken en hoop je op de deliberatie van vrijdag. De spanning stijgt ten top en wordt de laatste dag vreugdevol verdronken! Het is echt feest want iedereen voelt zich bevrijd. Hereksamens zijn zorgen voor morgen... Voor onze venster hing de ganse periode een poster die aan de schoolpoorten uitge deeld werd. Een hond met toe- gestropte mond mompelde «sorry, ik moet studeren». Ik vond het een goede attentie van de vzw «Opbouwwerk van de Denderstreek». Of het ge luidsvolume dat tot mijn oren Vakbonden, jongerenorganisaties, misschien je vroegere school proberen de overgang van schooi naar werk zo goed mogelijk voor te bereiden. Dit jaar wordt door het Centrum voor Werkende Jongeren ook een Info-beurs voor schoolver laters ingericht. Zegt het je wat? De info-beurs is bedoeld voor mensen die spelender wijs willen leren wat ze moe ten weten als schoolverla ters die willen gan werken. Antwoorden op vragen als: hoe moet ik werk vinden? - Wat zijn mijn rechten en mijn plichten als werkende of werkloze jongere? - Waar kan ik terecht als ik moeilijk heden heb? kan je hier vin den! De infobeurs gaat door van 21 juli tot 3 juli en van 16 augustus tot 4 september. De deuren zijn open elke dag (behalve de zondag) van 14 tot 19 uur. Op aanvraag kan de beurs ook bezocht wor den in de voormiddag. De infobeurs gaat door in het Centrum voor Werkende Jongeren, Gretrystraat 26, 1000 Brussel. Ga er zeker naartoe! (meteen wen je al aan het pendelen...) Verdere info voor schoolver laters vind je ook bijABVV (jeugddiensten), Houtmarkt 1, Aalst/ACV en (V)KAJ, Sint-Jorisstraat 26, Aalst en Oude Vest 166, Dendermon de. Zowel ACV als ABVV hebben brochures samen gesteld speciaal voor schoolverlaters. Zeg niet dat men niet naar jou omkijkt...! P.D. De laatste weken is in «de Voorpost» niet zoveel ver schenen over den Tuf. Het laatste belangrijk iets in het tufleven was wel het op treden van Urbanus en de Wil je deze vakantie een groepsreis maken? Wil je je vrien dengroep wat internationaler maken? Zegt een bouwkamp of een hobbykamp je wat? Zoek je een vakantiejob in het binnen- of in het buitenland? Zoek je inlichtingen voor pop festivals? delen, doeaneformaliteiten, enz. Deze informatie stond reeds in de vorige (uitgebreide) brosjures van «Jongelui Waar heen» (1975, 1974) en is dus enkel bestemd voor jongelui die geen van deze brosjures reeds in hun bezit hebben. De informatie bleef immers onge wijzigd; enkel om redenen van financiële aard verschijnt de algemene info in brosjurevorm op beperkte oplage. Vouwblad én basisbrosjure zijn gratis! Je kan ze schriftelijk be stellen bij: (adem diep!) Minis terie van Nationale Opvoeding en Nederlandse Kuituur, Be stuur voor Jeugdvorming, Sainctelette Square 13, 1000 Brussel. Je kan zé ook per soonlijk afhalen in de Jeugd- winkel, Esplanadeplein 34, en misschien ook in je eigen jeugdklub. Prettige reis en be houden thuiskomst!! P.D. dan aanstonds het vouwblad «Jongelui Waar heen? (1976)». Alle informatie die je nodig hebt en nog veel meer staat erop vermeld. Je vindt op de keerzijde in roos- tervorm een lijst met adressen van verenigingen die tijdens de vakantie aktiviteiten inrichten. De aard ervan en het land waar het gebeurt, worden eveneens aangeduid. Aan jou om kontakt op te nemen met de vereniging die je interesseert. Op de keer zijde van het blad vind je be knopte maar degelijke alge mene info en raadgevingen; o.a. tips over verschillende manieren waarop je je vakantie kunt doorbrengen, goedkope verplaatsings- en overnach tingsmogelijkheden, adressen van ambassades, enz. Daarenboven is er ook een brosjuurtje dat de resterende informatie bevat: inlichtingen en raadgevingen in verband met je vakantie, transportmid- drong nu sterk verminderd was, dat weet ik niet! Straks zullen de studerende eenheden van onze bevolking onderverdeeld worden in ge- buisden en geslaagden. Rechtvaardigheid en onrecht zullen hand in hand gaan, on vermijdelijk. Misschien zijn Wies-Andersen-eksamens een goeie oplossing? Die gaan zo: de student kan een aantal punten inzetten per vraag. Hij duidt daarbij een lid van het paneel aan. Bv. voor een vraagstuk van natuurkunde zet hij één punt op iemand die ne gentig tegen één staat! Van het aantal punten dat men zo bij- eenhaalt kan men dan tien per cent wegschenken aan een minder goede student!! Alle gekheid op het traditionele stokje... Na regen komt zonne schijn. De sleur van puntjes- verdienen en stof braken is ge daan! De vakantie staat voor de deur. Om die zinvol en aan genaam te maken krijg je de volgende weken een aantal tips en vééél info op deze blad zijde. Hierbij roepen we alle verenigingen op om vakantie- info (en andere) door te spelen! «'t Is in ons belang! Zeven da gen lang!», zingt de Hollandse formatie Bots... PETER film «Help» Nu het groot verlof voor de deur staat komt de eigenlij ke grote rustperiode. Zoals steeds sluit den tuf zijn deu ren in juli en augustus, wat niet wil zeggen dat er echt niets gebeurt in den tuf. In augustus beginnen de voetbaltrainingen (vrijdaga vond) en een paar oefen wedstrijden. De volleyers zullen einde augustus «in gang schieten» Een belangrijk iets is wel dat er einde augustus een open animatievergadering zal plaatshebben waar iedereen wordt op uitgenodigd! Meer nieuws later. Plannen zijn hangende om een avond van de kleinkunst te organiseren in openlucht met drie andere jeugdklubs Dit zou in september plaats hebben! U ziet wij zijn nog niet ingeslapen - Verder wensen wij ons regelmatig tufbezoekers een prettige vakantie toe. Misschien kan je dit weekend nog even langs voor we onze deuren tijdelijk sluiten. Vrijdag 25 juni vanaf 13.00 uur Buizen T-Dansant, de toegangskaarten van 20 fr. geven recht op twee pintjes! Gedurende de maand juli zal de klub gesloten zijn we gens hierinrichtingswerken, helpers zijn natuurlijk wel kom. Een Leeds kabaretgroep, die zeer moeilijk te klasseren valt, zeker onder de klassieke vormen van kabaret en kleinkunst. Daarom ook vermelden hun affiches «Kolder en si be mol» zeker omdat de mensen van Lapscheure, zelf geen nauwkeu rige omschrijving van hun genre kunnen geven. Ze brengen geen genre, ze plegen kolder, nonsenskabaret. ONTSTAAN LBW werd heel voorzichtig geboren in 1972, en leven ingeblazen door Gerard Keppens en Chris Korde- mans. Tussen twintig deel nemers behalen ze de zesde plaats tijdens een klein kunst wedstrijd in jh. Leeu werik in Lede. Enkele maan den later wordt ingeschre ven vooreen kleinkunst wed strijd eveneens in Lede. Daar echter moeten ze het opnemen tegen een stel pseudo Tom Jones', Elvis Presleys' en anderen, door moeder opgeblonken knaapje en dochters met glitter-pakken en ster allu res. Na meer dan twee uur stil aandachtig toekijken en luisteren van het publiek is het voor Gerard en Chris niet moeilijk de laches aan hun kant te krijgen, het publiek kan eindelijk stoom aflaten. Het is entoesiast, doch, de heren van de jury zijn meer smartlap-minded en voelen zich bij de neus genomen. De mensen in de zaal mogen nog zoveel plezier hebben, de jury blijft het gekke duo met ijskoude, vernietigende blik aanstaren. TWEE PLUS EEN IS DRIE Na deze bliksemstart wordt het een tijdje stil rond Lap scheure, Lede ziet en ver geet de nieuwe kabaret groep. Het tweetal beseft maar al te goed dat ze alleen niet kunnen doorgaan. Er worden kontakten opgeno men met André De Lands heer. Er komt terug, letter lijk en figuurlijk, nieuw le ven in de brouwerij. Enkele maanden hard werken aan teksten, duchtig repeteren. Een avondvullend program ma komt klaar, de premiere gaat door in jh Leeuwerik en wordt een daveren sukses. Achttien maand later steekt de groep van wal met een tweede programma dat twee uurduurt. Vooreik program ma wordt alles bijgewerkt en aangepast. Vanop dat ogen blik geeft een lichtshow een kleurtje aan het geheel, Wych Uyttersprot verzorgt de technische installatie. JH ZENITH DENDERMONDE Tijdens zijn drie jarig be staan trad de groep reeds op in verschillende jeugdhui zen, waaronder te Brugge, Aalst, Ninove, Gent enz. soms in samenwerking met Zon, Kris De Bruyne, U van Anus en andere. Het seizoen 75-76 wordt afgesloten me een optreden in jeugdhuis Zenith, te Dendermonde, op zaterdag 27 juni om 20 uur. Dit is een laatste gelegen heid om hun huidige pro gramma te gaan zien, iets wat je niet mag missen, een groots geheel. In elk geval beloven ze voor het volgen de seizoen een gloednieuw programma, minstens even sterk. PROGRAMMA Het geheel zet in met het overlopen van resenten krantenartikels, een kornis, kritische manier om de ak- tualiteiten te belichten. E- ventjes gaan ze op de ro mantische toer met «De Ko ning Vermoord». Het zou moeten een middeleeuws drama zijn maar het is hoogst waarschijnlijk een hedendaagse satire. Ze brengen ode aan Joost van den Vondel, en U kunt ge tuige zijn van drie ter dood veroordelingen. Je lacht en griezelt «tussen donderdag avond en vrijdagmorgen» en sketch met een niet te voor zien einde. Er is muzikale omlijsting en droefgeestige lach-balladen. U ontmoet er een Duitse goochelaar en een Sexaans professor. Een geheel met veel waarheden en verzinsels van het ernsti ge tot het absurde. Het pro gramma is een opeenvol ging van dolle dialogen, aangrijpende liedjes en. on mogelijke situaties. Een dolle avond, van harte aan bevolen. Geïnteresseerden in deze koldergroep kunnen terecht bij Chris Corde- mans-Uyttersprot - Station- weg 19/19310 Lede. R.S. Vervolg van blz. 1 Indien uw zoon of dochter een leeftijd heeft tussen de zes en de zestien en hij/zij gaat naar een Aalsterse school, dan ontvangt hij één van deze dagen een speel- klubposter met een lichtin- genstrook. Zo heeft hij/zij meteen een volledig over zicht van de speelklubkakti- viteiten. Indien u niet in Aalst woont (maar toch geïnteresseerd bent) of als de school in kwestie de posters vergeten uitdelen heeft, dan kan u terecht op het algemeen sekretariaat Herman Talloen, Parklaan 93. (telefoon: 21.21.90). E- veneens zal in dit blad weke lijks praktische en nuttige inlichtingen kunnen gevon den worden. Mensen die wat ervaring hebben om met kinderen te spelen en wer ken (bv. leiders of aspi's van jeugdbewegingen) worden bv. nog steeds met open armen ontvangen om de woensdagspelnamiddagen op Sint-Annate begeleiden, ook al kan je slechts één woensdag komen. Bij dhr. J.Limpens, Naarstigheids straat 56 (tel. 70.17.62) kun je informatie opdoen. De inrichtende verenigingen zijn: de Aalsterse model bouwvereniging, de Chiro jongens H.Hart, Chirojon- gerns MAEVA, dhr. Alfons Coppens, Dierenbescher ming van Aalst, Gespreks groep H.Hart, jeugdatelier Klakson, Jeugdbeleiding Sint-Anna, Ocarina, Sint- Jorisklub, Jeugdklub Ter linden, V.K.A.J.-H.Hart, Vlaams Kruis, V.N.J.V.T. B-V.A.B., V.V.K.S.-V.V.K. M.- Sint-Jans Berchmans, Wielewaaljongeren, Handi- club Aalst, Sportgroep Las so, Wandelclub De Coen, ChiroSjaloom. Hieronder laten we het pro gramma volgen van de eerste week. Aangezien de eerste juli slechts op oen donderdag valt, zijn er slechts twee aktiviteiten Op donderdag 1 juli gaat een^ Sportnamiddag door voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Het wordt een spor tieve namiddag van 14 uur tot 17.30 uur. Je moet tien frank meebrengen voor be nodigdheden. Deze aktivi- teit wordt ingericht door de gespreksgroep H.Hart en gaat door achter de H.Hart- kring, Dr. de Moorstraat 104. Kom* maar af, je vindt wel kameraden! Op vrijdag 2 juli is er wat voor jongens en meisjes van 13 tot 16. Op de koer van de St.-Martinuskring en Tuf- Tuf-klub (Zonnestraal) kun nen ze heerlijk volksdansen aanleren en inoefenen. Je- moet 15 frank meebrengen. De aktivit'eit gaat door van 14 tot 16 uur. Het is de Sint-Jo- risklub die inrichter is. Veel sukses voor de Speel- klub!

De Voorpost | 1976 | | pagina 21