BURGEMEESTER FRANS DEN HERDER mm. MERE HAD DEZE MAN NODIG LAND VAN AALST IN AKTIE VELDWACHTER VERLAECR VEILIGHEID EERST 11 JULI VIERING TE MER MERE DOOR HET DOLLE HEEN sioi 4 - 16-7-76 - De Voorpost Op bezoek bij burgemeester Den Herder (jm) In de sportwereld is Merel aiiang een gekende nam. Nu, tijden de Ronde van Frankrijk, meer dan ooit. Lucien Van Impe, beroemde zoon van Mere is daar de oorzaak van. Maar ook op andere terreinen valt er over Mere heel wat te zeggen. De Voorpost ging deze gemeente even «doorlichten». Mere bleek een bijzonder boeiende gemeente te zijn. En waar konden we onze «zoektocht» beter starten dan bij de Burgemeester zelf. (vorige week werd Lucien Van Impe belicht). Frans Den Herder is een graag geziene figuur in Mere. Dit hadden we al vernomen uit lukratieve peilingen bij enkele inwoners. Bijna 31 jaar zetelt hij in de gemeenteraad. Dit is dus sinds 1945. Eerst 6 jaar als schepen, daarna als gemeente raadslid. en sinds 1958 als burgemeester. Reeds lange tijd is hij dus van zeer nabij betrokken geweest met wat er in in Mere reilt en zijlt. Frans Den Herder werd in 1910 als tweede van tien kinderen geboren, (zijn vader die 99 jaar werd. overleed vorig jaar). Hij doorliep de lagere school, en ging daarna nog twee jaar lang naar de St.-Camielschool te Aalst, elke zondagnamiddag. Dit gaf hem de gelegenheid nog een basis vorming boven de lagere school door te maken, want hij is voor de rest een self-made man. Hij heeft zichzelf bijgeschoold. Dan was hij werkzaam bij de N.M.B.S. te Brussel, waar hij eerste klerk werd op de perso neelsafdeling (aanwerving per soneel). In deze funktie was hij vaak in de gelegenheid diensten te bewijzen aan mensen met wie hij in kontakt kwam. Hij stond dus als sociaal voelend man bekend. Het kon niet anders of men vroeg hem in de politiek te gaan. Dit gebeurde dan in 1945. Vóór hem had nooit iemand van zijn familie aan politiek gedaan Ook Frans was dit aanvankelijk niet van plan. Hij werd er vanzelf in meegesleurd. IN DE POLITIEK Bij de verkiezingen die toen werden gehouden kwam hij met de meeste stemmen uit de bus. (later heeft hij trouwens altijd de meeste stemmen blijven halen). Hij tooide zich daarna nog niet direkt met de burgemeestersjerp omdat hij dagelijks naar Brussel ging vterken. Hij werd wel schepen. De na-oorlogse periode was een moeilijke tijd. Er bestonden nog heel wat wrijvin gen tussen «zwarten en witten». En daar willen de burgers zich ver van houden. Ze waren de politiek beu. Overal stond hij voor gesloten deuren, of bezag men hem met veel achterdocht. Stilaan verbeterde dit echter. De Merenaars ondervonden ten slotte dat hij een eerlijk politikus was. Hij bevoordeligde noch wit, noch zwart. Een mens in nood moest geholpen worden. Eerst de mens dan de politiek, zo zouden wij zijn instelling kun nen omschrijven. Maar hier kroop heel veel tijd in. Zijn politieke bedrijvigheid bracht hem wel eens in konflikt met zijn vrouw die vele avonden alleen en verlaten doorbracht, wat vanzelfsprekend heel be grijpelijk is. Bovendien bracht het wel een probleem mee wanneer Frans overdag uit werken was, en zijn mensen ontvangen terwijl de kleintjes in de wieg lagen te schreien en zij ondertussen het huishouden moest voortdoen. Maar gaan deweg zag ze wel in dat haar man er wel nodig was voor de gemeente. «Iemand moest het toch doen». Nu is mevrouw Den Herder tevreden dat het alle maal toch zo verlo >en is. Haar middellijk getroffen door de netheid van de gemeente, het vlotte verkeer, en de zeer degelijke bewegwijzering. Dit is voor een groot stuk te danken man heeft er intussen nog niet veel vitaliteit bij verloren. Nog dagelijks fietst hij zijn 10 a 20 km. wat toch wel een inspanning moet zijn voor 66-jarige benen. Zelfs voor zwaar werk schrikt hij niet terug. Tijdens de voorbije hitte was hij om 6 uur 's morgens (normaal is het 8 uur) bij zijn per soneel op post. Hij kan er trouwens goed mee overweg. En van hun kant lijken ze ook tevreden te zijn met hun «eerste burger». DRUKKE DAGEN 's Morgens reeds om 8 uur, kan men de burgemeester op het Gemeentehuis vinden. Hij ver deelt dan de taken onder het personeel. Dan keert hij terug naar zijn huis en ziet de post na. In de voormiddag is hij opnieuw aanwezig op het gemeentehuis. Meestal is hij daar ook 's avonds nog twee drie uur bedrijvig, 's Namiddags gaat hij naar het werk. Het is zelfs zo dat hij gedurende al die jaren burge meesterschap, nog niet één dag zijn gemeente in de steek gelaten heeft. Frans Den Herder is ook vier jaar vroeger op pensioen gegaan, om zijn taak als burgemeester nog beter te kunnen volbrengen. Het volk dienen is altijd zijn ideaal geweest. NAOORLOGSE PERIODE We vermelden reeds dat het na de tweede wereldoorlog was dat Frans Den Herder in de politiek ging. en dat het toen geen gemakkelijke tijd was. Hij had de oorlog meegemaakt (oud strijder 40-45) en had van dichtbij de miserie gezien en ondervonden, het was toen, zoals overal, ook in Mere een ellendige periode. Armoe was troef: grijze miserie, honger, ontreddering. Daarbij kwamen dan nog de politieke moeilijkhe den: de strijd wit-zwart en de koningskwestie. Schepen Den Herder was er de man niet naar om er veel over te piekeren. De problemen dadelijk aanpakken was zijn leuze. De moeilijkheden mogen zich niet opstapelen. Hij haalde zijn ideeën uit het «Kerstprogramma». Overal in het land begon men met de heropbouw. Terwijl de bevol king zich nog bevreesd achter de gordijnen terugtrok, ging Frans de baan op om steun te vinden voor zijn nieuwe partij in Mere (de CVP is in die periode gesticht). Van dan af is hij ononderbroken in de politiek gebleven. GROEI Er is sindsdien ook heel wat verwezenlijkt in Mere. Het moet gezegd dat in Schepenkollege en Stadsbestuur, alle partijen zeer goed samenwerken (CVP, BSP, VU. PVV). I'.idien er problemen zijn van partijpolitieke aard, wordt altijd openlijk naar een oplossing gezocht en meestal wordt die ook gevonden. In Mere is er dus eigenlijk weinig sprake van echte «oppositie». Het is door die samenwerking, over de partijen heen, dat Mere nu een welvarende gemeente is geworden (in het begin liet die samenwerking wel eens te wen sen oyer). Mere heeft een industriezone (samen met Erpe) en er is een oprit voor de E5 gekomen (ontsluiting van Mere), het projekt voor sociale woning bouw 142 woningen) is ongeveer volledig afgewerkt. Ook zijn de plannen klaar voor een nieuw ontspanningscentrum in de Kerkstraat (zwembad, sporthal, wandelpark, speelplein). De we gen in Mere zijn volledig omgewerkt en gemoderniseerd. De verbinding tussen Mere en het pendelstation op de Ede (Haaltert) is reeds gedeeltelijk voltooid. Ook het gewestplan voor Mere (indeling van verschil lende wijken in gewoon- en groene zones) is ingediend ter goedkeuring. VERZORGDE GEMEENTE Wie Mere doorrijdt wordt on- aan de veldwachter Verlaeckt. het is trouwens een eer voor Mere dat de heer Lévitan, daags nadat de Ronde van Frankrijk door Mere was gereden, tele foneerde om zijn gelukwensen over te maken met de perfekte verkeersorganisatie aldaar. Naar hij zei was het de enige gemeente waar alles zo goed in orde was. De straten waar de renners doorreden waren vol ledig afgezet. Nu we het toch over de Ronde van Frankrijk hebben, kunnen we hier melding maken van de oproep van de burgemeester: de ganse bevol king verwacht Lucien Van Impe zo vlug mogelijk na de Ronde op het Gemeentehuis. Het gemeen tebestuur heeft reeds een grote som uitgetrokken voor de viering van Lucien. die men de kans zit er nu wel dik in in het geel hoopt te verwelkomen. GEMEENTEFINANCIEEN Mere is een financieel gezonde gemeente. Verleden jaar was er zelfs een tamelijk groot over schot. De lasten worden goed verdeeld onder de bevolking. Elkeen, van klein tot groot, draagt proportioneel bij om de lasten te dragen. Die lasten zijn soms groot, gezien de verwezen lijkingen die Mere op zijn aktief heeft. Bovendien zijn er niet minder dan 57 verenigingen van allerlei aard. die allen gemeente toelagen ontvangen. TEGENKANTINGEN Bij het verwezenlijken van al die projekten is alles vanzelfspre kend niet zo vlot verlopen als we het hier neerschrijven. Vooral bij onteigeningen rezen toren hoge problemen. Menig Mere- naar dacht zich benadeeld. Nochtans zijn deze moeilijkhe den intussen opgelost. Waar er eerst zelfs petities tegen de onteigening voor sociale wo ningbouw bij de burgemeester werd afgegeven, is men nu wel van het nut ervan overtuigd. 1 *1' v* Tegenstand was er ook bij het behandelen van het gewestplan voor Mere. Ook dit onweer is echter overgedreven, mede door de persoonlijke bemoeienissen van de burgemeester en zijn belangsloosheid in deze kwestie («ik bezit geen grond»). Zo ook heeft men ingezien dat de oprit voor de E5 een zegen was voor de toekomst van Mere. TEVREDEN Op onze vraag wat de burge meester totnogtoe het meest voldoening had geschonken, of wat hem het meest had dwars gezeten, kon hij niet onmiddel lijk antwoorden. «Want» zei hij, ik heb mij altijd graag ingezet voor de gemeente bij alles wat ik deed. En er is zoveel waar ik vreugde mee gekend heb. En moeilijkheden zijn we ook altijd eensgezind teboven gekomen. Wij hebben een goed samen werkend gemeentebestuur, ook aan sekretaris De Pelsmaecker heb ik zeer veel steun». Zelfs op het gemeentesekre- tariaat doet Frans Den Herder zelf veel werk. «Ik heb altijd graag geschreven» aldus de burgemeester. Ik heb er zelfs al aan gedacht om zoiets als memoires neer te pennen, maar ja, de tijd hè». Burgemeester Den Herder is een tevreden mens. «Elke morgen, zei hij, bedenk ik hoe gelukkig ik ben er nog te zijn en nog te kunnen werken. Een gemeente besturen brengt veel werk mee. maar ik doe het graag. Van alles wat er omgaat in de gemeente maak ik een dossier». Nu nog bezit hij alle dokumenten vanaf het begin in 1945. het is een soort privé-archief geworden. En in1 derdaad. we zagen er een klein gedeelte van. Over alles en nog wat. keurig in kaften geklas seerd. Bij zijn opruststelling heeft de NMBS trouwens al zijn verzamelde dokumenten ge houden: er zaten nog waardevol le stukken bij (bv. verordeningen die uitgingen van de Duitse bezetters). Er stonden ook heel wat boeken in het rek tegen de wand in het stemmig bureel bij hem thuis. Maar tijd om te lezen heeft hij niet zoveel. Tijdens de winteravonden komt het er wel eens meer van «want ik leer graag iets bij». FUSIES Mere Smelt met zeven andere gemeenten samen. Mere blijft daarbij de pilootgemeente (ak- tieve gemeente, doorgevoerde modernisering). Het centrum van het nieuwe Erpe-ere zal echter waarschijnlijk verlegd worden naar de Sunvallei (Steenberg). Ook een nieuw gemeentehuis zal er nodig zijn. Want de diensten herbergen Voor 'n gemeente van 18.000 inwoners gaat niet meer in een gemeentehuis voor 5.000 Mere- naren. Dit is dus al de 1ste zorg voor het volgend - verruimd gemeentebestuur. De lijst van kandidaten voor het bestuur is inmiddels reeds bekend ge maakt. Momenteel is nog een overlegkomitee van de acht gemeenten bedrijvig onder voor zitterschapvan de heer Van Den Steen. Ook daar heerst een open sfeer. Eén ding vond burge meester Den Herder wel jam mer: nu kent men zijn volk. Met de fusies gaat dat veranderen. Typerend voor een man die zo grondig zijn gemeente gekend heeft, (op 14 augustus e.k. gaat een afscheidsfeest door in het patronaat. Afscheid van het geliefde Mere, dat nu Erpe- Mere wordt). Frans Den Herder deed veel voor Mere. Erpe-Mere zal dit niet vergeten! W.L. Het jaarverslag 1975 v an de Interkommunale Vereniging «Land van Aalst» is verleden week verschenen. Het is een belangrijk dokument dat toelaat op een objektieve wijze de werking van deze belangrijke vereniging na te gaan. Tans maken 45 gemeenten er deel van uit. Samen vertegen woordigen ze 222.336 inwoners, dit is 85% van de bevolking van het arrondissement. In 1975 zijn nog 5 gemeenten toegetreden. Dit is het beste bewijs dat Land van Aalst een stijgend vertrou wen en simpatie geniet wat men er ook van zegge. De aktiviteit van Land van Aalst is zoals men weet veelzijdig. Wat gerealiseerd werd op het gebied van de industrialisering en van het grondbeleid is indrukwek kend. INDUSTRIEZONES Vier industriezones werden door de Vereniging tot stand ge bracht. In 1975 werd de indus triezone van Schendelbeke defi nitief bouwrijp gemaakt, meer dan 11 ha werden verkocht en reeds zijn twee bedrijven, waar van één direkt 10 ha kocht, aan het bouwen. Alleen in de loop van het jaar 1975 werd aldaar voor 20.000.000F werken uitge voerd. In hoofdzaak zandop- spuiting, aanleg van rioleringen en wegenaanleg. De industriezone van Erembo- degem werd met 3 ha vergroot, terwijl de procedure voor de vergroting van Erpe-Mere bin nen kort zal worden ingezet. Te Erpe-Mere is een nieuw belangrijk kompleks in opbouw, kwam een nieuw bedrijf in werking en wordt onderhandeld met drie andere investeerders, waaronder een Hollands bedrijf dat een optie nam op 5 ha. Na veel tegenslagen werden de infrastruktuurwerken van Zot- tegem in aanbesteding gegeven en werd aan het industriepark aldaar het statuut van «natio naal belang» toegekend. GRONDBELEID Op het gebied van het grondbe leid is de bilan niet minder indrukwekkend. Tien projek ten zijn ingang, waarvan twee praktisch reeds volledig werden uitgevoed. De verkavelingen van Zottegem en Grimminge werden met een opvallend sukses be kroond. Thans komen Burst met 7.5 ha. Erembodegem met 4,5 ha. Hofstade met circa 9 ha, aan de beurt. Zijn in voorbereiding de ver wervingen te Gijzegem, Sint Lievens Houtem, Sint Maria Oudenhove, Haaltert en Den- derwindeke. SANERING VAN HET LEEFMILIEU Desanering van het leefmilieu is het derde doelwit van de interkommunale. Zeer konkreet betekent het dat zij langs de weg van de interkommunale samen werking twee zware problemen, die de gemeenten alleen niet meer aankunnen, tracht op te lossen: het probleem van het huis- en industrieafval en het probleem van de waterzuivering. Dat land van Aalst ook het vertrouwen geniet van de over heid blijkt uit het feit dat de vereniging opdracht kreeg van wege de Minister van Volksge zondheid om zich met die problemen effektief te be moeien. VUILVERWERKING Een eerste verwezenlijking is geweest: het oprichten ven een gekontroleerde stortplaats te Voorde. Deze voorlopige oplos sing heeft toegelaten reeds 26 gemeentelijke stortplaatsen en evenveel klandestiene stort plaatsen op te doeken. 26 gemeenten waaronder Aalst, Ninove. Geraardsbergen Zotte gem komen aldaar storten. Het stort staat ook open voor nijverheidsvuil. De totale inves tering van Land Van Aalst in deze zaak overtreft de 6.000.000F. De prijs die de deelnemende gemeenten moeen betalen 220F per wagen, is buitengewoon voordelig verge leken met prijzen die elders betaald worden. Het is niet de schuld van Land Van Aalst' indien met een definitieve oplos sing werd gestart. In het vèrslag en in de vorige verslagen kan men lezen hoeveel tegenkantingen, namelijk van het huidig bestuur van de Stad Aalst, Land van Aalst heeft ontmoet. Binnenkort zal ook hierin een beslissing vallen. WATERZUIVERING Voor wat de waterzuivering betreft is er thans ook een akkoord om tot een voorstudie over te gaan, waarbij het grootste deel van ons arrondis sement is betrokken. Het geza menlijk plan voorziet minstens negen zuiveringsstations geves tigd in ons arrondissement, voor de vier voornaamste hoeft Land Van Aalst te zorgen. Land Van Aalst beheert thans een budget van 234.000.000F. De administratieve kosten zijn ui4crst gering. Zij bedragen namelijk 2.906.460F. het bezol digd personeel bestaat uit vijf mensen. De mandaten van de leden van het Direktiekomité en van de Beheerraad worden slechts door zitpenningen be zoldigd. NAAR DETOEKOMST Het is duidelijk dat na de fusies van gemeenten een interkom munale samenwerking nog steeds nodig zal zijn. Er is overigens door Land van Aalst een zo indrukwekkend kapitaal van realisaties samengebracht dat het niet denkbaar is dat men dat zo maar zou wedcijferen. De problemen van het leefmilieu die met de dag meer op de voorgrond zullen treden moeten buiten het eng gemeentelijk verband worden opgelost. STATUUTWUZIGING Sinds het begin van het jaar werd de aandacht van de Uit een kort gesprek dat de Voorpost had met de heer Verlai bleek dat de verkeersveiligheid in de gemeente voor hem prime De heer Verlaeckt is geen onbekende naam in vooraanstaa verkeerskringen in België. Hij is gezaghebbend voor wat onderwijs in wegcode betreft. Hij gaf zelf trouwens een kursus uit. En kijk maar naar Mere zelf: het is eerv voorbeeld voor wat veilig verkeer betreft. Elders in 't blad kan men lezen wat de heer Lévitan (de grote man van de Ronde van Frankrijk) over Mere dacht: nooit geziene verkeers organisatie. Reeds vóór men in de scholen aan verkeersopvoeding dacht, had veldwachter Verlaeckt de noodzaak hiervan ingezien. Twintig jaar geleden, in 1956, was hij in dit vak de eerste lesgever (Middelbare Meisjes school in het klooster). Hij kreeg hiervoor de toelating van de burgemeester en de arrondisse- mentskommissaris. Maar het moest wel gratis gebeuren. Want wegcode was nog niet in het onderwijsprogramma voorzien. En toch deed hij het. De heer Verlaeckt zetelt in nationale jury's die zich bezighouden met verkeerswedstrijden. Hij ver leende ook zijn medewerking aan TV-uitzendingen. Hij had ook een moderne verkeerspiste gevraagd voor Erpe-Mere, wat misschien nog altijd tot mogelijkheden behoort. In M zelf, we zegden het reeds, is nieuwe wegcode en signalis reeds volledig aangepast. In centrum van de gemeente is volledig eenrichtingsverkeer worden. Dit heeft wel een be tegenwerking meegebracht. Maar de resultaten zijn er: is inderdaad veilig. Wat nop was met al die smalle straten, eigen zijn aan het Centrum f Mere. De heer Verlaeckt I leent ook zijn medewerking! de Vereniging van Ouders ]L bescherming van de Kinde op de wegen. Binnen afzien! tijd gaat hij mee met afvaardiging naar de verke wedstrijd voor Scholen Marche-en-Famenne. De suj finale gaat later door te Je Het was veldbrigadier Go die hem hiertoe had uitgt digd. Het is immers in Man dat het eerste mobiele verke park van België in gebruik genomen. Zaterdagavond ging in Mere de jaarlijkse 11 juli viering door! opkomst was zeer bevredigend, gezien ook de enorme volkstoeloT het dorp toen bekend werd dat Lucien Van Impe de gele truil heroverd. Het was een verzorgde viering, Vlaanderens «naam waardig. Verscheidene verenigingen hadden hun medewetl verleend: Vlaams Kultureel Centrum, Davidsfonds, VTB-1| Open Kring, Toneelgroep «De Merelaar», de Heemkundige I Zangkoor Singet Fro, Muziekvereniging «Hand in Hand] natuurlijk ook het Gemeentebestuur. Het weer was nog gunstig voor een openluchtviering. Na een korte inleiding door Robert Van Impe. voorzitter van het Vlaams Kultureel Centrum, volgde het optreden van Guido Klinck, deklamator, die merkelijk op weg is naam te verwerven in ons Vlaamse landsgedeelte. Zijn uitspraak is bijzonder verzorgd en zelfs in open lucht heel goed verstaanbaar. Een goed akteer talent is hem eigen, en hij weet zich zeer goed te presenteren, hij droeg voor uit Paul Van Ostayen. Het applaus dat hij oogstte was zeker verdiend. Daarna volgde een korte samen zang onder leiding van de Heer Gabriels, voorzitter van Singet Fro. een korte voordracht door de muziekmaatschappij «Hand in Hand». Gastspreker was Mare Boey, ondervoorzitter van de V.V.B. Hij sprak over de verfran- singsdrang uit ver voorbije eeuwen die gelukkig werd ge remd. Over het frankofone opdringen naar Vlaanderen toe, dat de bron is van de kommu- nautaire problemen. Natui kwam ook Schaarbeek sprake, waar een spektaki nachtelijke aktie het onrecj Vlamingen aangedaan Spaarkas, moest verbh Mare Boey wees ook o| asociale pendel naar Brusst die Vlaanderen moet zuigen». Vlaanderen moetj minderwaardigheidskompli afleggen en waakzaam tegenover de veroverings< van Brussel. Gelukkig wor< Vlaamse massa zich bewus het gevaar, aldus de heer I Hij hield het ook bij het tl van de Ijzerbedevaart: VI deren heeft zelfbestuur n< Een federalisme met zonder verdere faciliteiten. Brussel moet beperkt blijvej de 19 gemeenten. Bovei moeten de Vlaamse v< gingen meer betrokken w< in de nieuwe Grondwetshi ning. aldus de spreker. Aai applaus te horen warei toehoorders het volledig Een tweede aptreden vai Klinck besloot de avond. Zaterdagnamiddag, toen Lucien Van Impe terug in het ge! zat, brak in Mere de hel andermaal los. Lucien moet de RondH winnen, of er gebeuren ongelukken in Mere. Het was een echti overrompeling in de Magerstraat waar vader en moeder vaf Impe kafee houden, 's Avonds laat was het enthousiasme nid meer tegen te houden. Men kwam de burgemeester op de lB juli viering zelfs weghalen om te vragen wat er gebeuren. De gendarmen konden met het verkeer gewo< geen weg meer. De magerstraat werd voor het verket afgesloten. Aan de Oudenaardse Steenweg had de politf post gevat om de menigte auto's toch enigszins in goede banej proberen te leiden. Bijna tevergeefs. De chaos was omzeggeru kompleet. Zingen en dansen, binnen en op straat: Nog ergel dan met karnaval op de markt in Aalst. Mere stond op zijl kop. In de Magerstraat moest men zelfs bier bij de geburef gaan halen. Het kon niet meer op tijd geleverd worden. F volk. volk! Gans het ouderlijk huis van Van Impe was belegerl en onder de voet gelopen. Moeder Van Impe kon er nog go< om lachen. Vader ook. Maar hij was, achter zijn lachen! gezicht, toch zichtbaar vermoeid. En blijkbaar ook gelukkiJ Lucien kan nu niet anders meer dan winnen. Wat er dan i|l Mere gaat gebeuren is nu nog niet te voorspellen. Beheerraad gevestigd op de noodzakelijkheid de statuten van de Interkommunale aan te passen aan de nieuwe toestand die voortvloeit uit de fusies van gemeenten. Het direktiekomitee vormde in zijn schoot een beperkte kommissie om een voorontwerp uit te werken. Aan de Kommissie heeft een lid van de gemeenteraad van Aalst ijverig meegewerkt. Het ontwerp werd tweemaal in het Direktie komitee besproken, nadat het op voorhand aan de leden werd toegezonden. De Burgemeester van Aalst is op geen van deze vérgaderingen aanwezig ge weest. De Beheerraad heeft er ook tweemaal over beraad slaagd. Telkens was de Burge meester van Aalst afwezig. De beheerraad was van oordeel dat het niet noodzakelijk was de doelstellingen van Land van Aalst thans te preciseren, i het Direktiekomitee had v steld. niet omdat Land van teveel hooi op zijn vork ne maar omdat de huidige stat het toelaten zich met de sane van het leefmilieu bezig houden en land van Aalst effektief doet met de volle goedkeuring van al de leden de overheid. Voor de gemeenten beteke de verwezenlijkingen van I van Aalst een grote ontlas niet het minst op finan gebied. De financiële toes1 van Land Van Aalst gezond. Elk jaar werd met boni gesloten en de toestand nog beter zijn indien al gemeenten hun verplichtii zouden naleven. Van Land Aalst in alle geval zullen glolc zware lasten aan de fusitj meenten overgaan.

De Voorpost | 1976 | | pagina 4