PIKFEESTEN IN DE FALLUINTJES STAP ER EENS UIT GEHEIME ZITTING GEMEENTERAAD VAN 1 JULI LU Cl EN VAN (KL)IMPE NU OOK OP PLAAT PAARDEN, EZELS, PARK, BOS, VISVIJVER EN LEVENDE KREEFTEN IN HOMARIUM:LANDELIJK LANDHUISTE DENDERMONDE TIP VAN DE WEEK NIEUWE STRUKTUUR VOOR STADSDIENSTEN TWEEDE BELOT AVOND KENT SUKSES 8 - 16-7-76 - De Voorpost DOORLICHTING Het reorganisatieprojekt startte met een doorlichting van het ambtelijk apparaat, waarbij vooral de techniek van het interview werd toegepast. Ook werden werkbeschrijvingen op gemaakt en werden alle taken geïnventariseerd. Door de doorlichting werden uiteraard vele grote en kleine problemen en tekortkomingen ontdekt. Er werd onmiddellijk naar oplossingen gezocht, of schoon overduidelijk bleek dat sommige problemen slechts op te lossen zijn door een grondige struktuurwijziging van het ambtelijk apparaat. Op 12 februari 1976 gaf het kollege van burgemeester en schepenen derhalve opdracht een nieuwe struktuur te ontwer pen met twee duidelijk geschei den sektoren, namelijk het intern en het ekstern beheer. Het kollege drukte bovendien de wens uit dat de sektor intern beheer spoedig als proef zou gestart worden. OPLOSSINGEN Na een vloed van besprekingen in alle afdelingen kwam het struktuurontwerp klaar. Het kollege besliste dus dat het intern beheer van start kon gaan volgens de nieuwe struktuur, en kijkt uiteraard hoopvol de resultaten tegemoet. INTERN BEHEER Intern beheer is namelijk een samenhangende groep van dien sten die in het bijzonder belast zijn met een bestendige inner lijke zorg voor het stedelijk apparaat. Die sektor bedient en verzorgt de diensten die op hun beurt de bevolking bedienen. Zodat nu uiteindelijk zeer doel bewust zal worden gewerkt aan apparaatzorg. Goed werken naar buiten, ten dienste van de bevolking, veronderstelt goed alaam en zeer bedacht beheer van alle middelen waarover de stad beschikt. Daaraan gaat men nu echt iets doen door precies in de struktuur een sentralisatie te voorzien van alle diensten met een innerlijke werking. In werkelijkheid komt dit neer op het hergroeperen van diensten die in de loop der jaren uit het vroegere sekretariaat uitgezwermd waren, iets wat zich zeer duidelijk laat voelen in de vorm van een gebrek aan samenhangen uiteraard van een verlies aan efficiëntie. DE START De nieuwe werking begon met de oprichting van een nieuwe dienst organisatie/informatie en met een samenkomst van de kommissie voor intern beheer, waarin de betrokken dienstchefs zich beraadden over hun aanpak en de nieuwe koers die zij bewust gaan varen. Aan de inschrijftafel der Draeckenieren, kaartjes en balonnen voor een ongekende internationale bestemming (jm) Op zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus e.k. organiseert de V.V.V. «De Falluintjesstreek» de zevende uitgave van haar jaarlijks PIKFEEST. Deze tweedaagse folkloristische manifestatie vormt de fees telijke afsluiting van de «WEEK van de LANDELIJKHEID» van 24 tot 30 juli. De formule van het Pikfeest bestaat er vooral in alle tradi tionele bewerkingen van het koren, vanaf het pikken op het veld tot en met het bakken van ovenkoeken in het bakhuis op de hoeve, in levende folklore te laten uitvoeren door zowat Deze week een heleboel aktiviteiten, voornamelijk te danken aan de bijkomende feesten van 21 juli. Naast de nationale plechtigheden die zich zowat overal voordoen willen we ons beperken tot de voornaamste, van de traditie afwijkende at- trakties. Westrozebéke tenslotte houdt het bij zijn historische onze- Lieve-Vrouweprocessie die om 15.30 u door de straten trekt. JULI Slechts een aktiviteit die de moeite loont. Te Pittem vatten op deze dag de Feesten van «Zotte Maandag» aan om 9 u. met een feestmarkt. Om 16 u. trekt een stoet door de straten 20 juli La Roche en Ardenne is zeer vroeg om zijn nationale feest dag te vierenreeds op dinsdag 20 juli 's avonds wordt een groot vuurwerk aangestoken naar aanleiding van de natio nale feestdag. Voor de wielerfans is er natuur lijk Ronse. Daar wordt het In ternationaal Wielerkriterium Op zaterdag 17 en zondag 18 juli hebben er te 's Gravanvoe- ren grote folkloristische fees ten plaats. Hoogtepunt van de manifestaite is de stoet die op zondagnamiddag om 16 uur door de straten trekt. Te Yvoir is het ganse week end plus de 21 juli gewijd aan de Feeërie op de Maas. Het spektakel begint steess om 21 uur. 18 juli Op 18 juli wordt te Zeebrugge de Dag der Zeelieden gehou den. Damme laat om 10.30 u. de H. Kruisprocessie uittrek kenen Fraire laat de folkloristi sche Sint-Ghislenusmars uit rukken. NukerkeTieeftom 15 u. zijn rui tersommegang en Trois-Ponts heeft eveneens om 15 u. zijn folkloristische Ezelftjeswedstrijd. gereden. Dit van 9 tot 19.30 uur. Vielsalm heeft om 21 uur zijn profaan folkloristisch «Sabbat des Macralles». Het kombineert een heksen sabbat met een bosbessen- feest. De Sabbat wordt op de 20® in de avond gevierd door de Marcralles du Val de Salm, de plaatselijke folkloristische groep. Op de 21® wordt dan in de namiddag, om 14.30 u. het bosbessenfeest gevierd, met de uitbeeldingdoor middel van praalwagens, van het Ardense volksleven. Binne- en buiten landse volkskunstgroepen ver lenen hieraan hun medewer king. 21 JULI Naast het Bosbessenfeest in Vielsalm en de talrijke vaser- landse plechtigheden staat er te Bomal sur Ourthe om 15 u. nog eén paardenwedren op het prgramma. Het gaat hem om de internationale wedstrijd. Eigenbrakel heeft zijn Belgisch-Canadees volksfeest en Hastière-par-dela heeft zijn Waterfeesten. tweehonderd boeren en boe rinnen in typische kleder dracht. Als jongste folkloristische ma nifestatie van ons land is het Pikfeest van de Falluintjes in luttele jaren uitgegroeid en uit gebouwd tot een landelijke be levenis die duizenden bezoekers-rekreanten aan trekt. Zoals op de prachtig uitgege ven folder (met niet minder dan acht kleurenfoto's) te zien is werd dit jaar opnieuw gevoelig uitgebreid. Inzonderheid willen we uw aandacht vestigen op de stoomtrein van Moorsel naar Baardegem en terug, op de Kruid en markt, op het optreden van regionale ruiterijverenigin- gen, op de Volksdansgroep Eg- lantier, op ambulante Bra bantse doedelzakspelers maar vooral, buiten de normale veld en schuuraktiviteiten, op de aanwezigheid rond de Hoeve MUYLAERT in de Eikenstraat te Moorsel van grootvee in na tuurlijk milieu en op de ten toonstelling. In samenwerking met de NMBS die dit jaar haar vijftigja rig bestaan herdenkt zal de trein op het trajekt Moorsel- Baardegem circa 300 perso nen per rit vervoeren voor een prijs van 40 fr. of 20 fr. Om voormelde redenen, en te vens in naam van de NMBS, vragen we uw belangstelling enen aktieve medewerking aan dit groots gebeuren dat onze streek nationaal nog maals in het zonnetje wil zet ten. Inrijden van de stoomtrein ge beurt op zaterdag 31 juli te 10 u. met strat te Moorsel. L.H. Tijdens de geheime zitting werden volgende punten goedgekeurd: de aanstelling van Mw. Heerman-Uyttersprot A. als waarnemend schoolhoofd aan de kleuterschool aan de Oude Gentbaan; de aanstelling van Mw. De Landsheer - Bilteryst B. als waarpemend onderwijzeres aan de gemengde kleuterschool in de Binnenstraat: de aanstelling van Mw. Venneman-Van Impe M. als waarnemend onderwijzeres aan de gemengde kleuterschool aan de Oude Gentbaan. Rafaël Van den Storm werd na legerdienst heraangesteld als tijdelijk leraar aan de Akademie voor schone kunsten. André Van der Eist werd benoemd tot politieagent op proef. Als adjunkt-veearts full-time werd Jan De Meu in tijdelijk verband aangesteld, als tussentijdse adjunkt veearts werd Frank De Koninck aangesteld. Schepen Jan de Neve hield een korte toespraak tijdens de GuIdePe Sporenviering in het Gulden Vlies, (jm) 0 St( IS. De vooravond van de 11 juli viering werd in Gulden Vlies »nb ingezet met een druk bijgewoonde belot-avond, waar om en bij i he. de 15.000F prijzen aan verbonden waren, waaronder bijna de ët 0 helft in natura. an|j| Schepen De Neve overhandigde, als afgevaardigde van de stad it dc aan de Voorzitter van de inrichtende club, Arseen Carlier een n zij prachtig bord van de stad Aalst. Ook de eerste prijswinnaar en j «D de laatste geklasseerde mocht dit aandenken in ontvangst jure nemen. In korte toespraak schetste schepene De Neve de ioev betekenis van deze bijeenkomst, en de viering van de vlaams jn g nationale feestdag. n w rek. «Wie klimt daar die berg op en laat ieder in de steek?L Lucien Van Imp'Wie rijdt ze allen in het zweet? Lucieni€ Van Imp'! Lucien Van Imp'!!!» n De vreugde kan niet op, de euforie stijgt ten top met de zelfde lenigheid als onze («onze») grootse grote kleineii Merenaar Lucien Van (Kl)impe. Onze nationale troostJ ons aller troetelkind, mijn zoetekoek, onze enige ware Boudewijn: de koning der bergen!!! Geen wonder dan dat ook de gele muzikanten tussen de gele lakens de gele bergen van hun gele dromen beklim men en inspiratievolle maar slapeloze gele nachten bele ven. Resultaat: een geel-zuchtige plaat die hoe kan het anders de wereld geelkleurig (in feite: rooskleurig) in zal gaan met als a-kantje «Lucien Van Impe». Voor het ommekantje van de muziekschijf zorgden vertolkers Fee (zeg maar Felix Souffriau of nog beter William), Jumpy The Shell Backs voor een denderende hoe kan het anders? «Lucien Van Impe instrumentaal». Een slotverhaaltje hierbij: de nacht volgende op de super-1 prestatie van Van Impe (dus van zaterdag op zondag) werd I de idee tijdens een gele nacht van een der muzikanten van I de Ophasseltse groep The Shellbacks gebaard. Zondag! gebeurde de opname in de studio van Just Born Productio- V ns. Woensdag kwam ze uit. En zeggen dat geelzucht 1 bedarrest betekent RENE DE WITTE I 't Is zonder meer zo. Restaurants en frituurtjes zijn in onze gewesten bij de vleet te vinden. Echte klasserestaurants, met gastronomische delicatessen en een perfekte bediening vind je echter niet zo veel. In de Gids der Vlaamse restaurants van de V.T.B. wordt 't Landhuis, in de Maaistraat te Dendermonde-Appels gepre zen als zijnde het beste der streek. Dit restaurant gingen we bezoeken en inderdaad, restaurants van dergelijk gehalte moet je eenvoudig heel ver gaan zoeken. Mevrouw Mariette Braeckman voert de scepter over de afde ling 't Landhuis van de firma International Food. De heer Fierlafijn (alias El Fugitive) deelt mee in de eer, terwijl Frans Van Limbergen als gedistingeerd ober optreedt. 't Landhuis is niet zómaar een restaurant. Echt niet. Het is meer. Je kan er wandelen en vissen, om maar een paar mo gelijkheden te noemen. In het Landhuis vind je buiten het res taurant nog een visvijver van een hektare, een hektare sier- tuin en een bos ter grootte van eveneens een hektare. Verder had je er vroeger nog poneys, maar die zijn nu door echte ezels vervangen, en kan je er rijpaarden zien draven.. Is de landelijke omgeving eigenlijk de grootste troef van de af spanning dan kan je er als klant, mits voorafgaande aan vraag nog een rondrit maken met één van de vier koetsen van 't Landhuis. De zaak heeft de naam een dure gelegenheid te zijn. Niet waar als we de prijs even ver gelijken met de kwaliteit en de kwantiteit van de schotels die men er voorgeschoteld krijgt. We hebben het aan den lijve ondervonden. Verder zijn de siertuin, het bos en de vijver voor iedereen toegankelijk en kan men in een parte «Afspan ning» genieten van een voort reffelijke snack aan demokrati- sche prijzen. keershinder die je in de Maai straat kunt ondervinden komt van de bezoekers van het Landhuis, enkele fietsers en een paar wandelaars. Buiten de selecte omgeving kan de heer Fierlafijn, (want hij diri geert de keuken eigenlijk, de klanten zijn minder entoesiast wanneer ie d'er niet is) prat gaan op een even select pu bliek van echte fijnproevers Steeds dezelfde klanten keren weer en een pikant detail is dat Mevrouw Braeckman en de heer Fierlafijn heten U hartelijk welkom in 't Landhuis LANDELIJK LANDHUIS Het is Dendermonds, 't Land huis, dat zie je zo, wanneer je binnenkomt zie je, naast het echte homarium, waar je je kreeft eerst in levende lijve mag uitkiezen vooraleer ze op je bord komt, op de glazen deur langs de ene kant een afbeel ding van het trotse Ros Beiaard en langs de andere kant staat dan weer het stadhuis je uit te nodigen binnen te treden. Lan delijk rustig en toch maar op een paar kilometer van het drukke stadscentrum. Het kan dus toch nog. De enige ver- de meeste klanten van 't Land huis niet uit Dendermonde maar wel uit Aalst en omgeving komen, maar dat doet er eigen lijk minder toe. Hoofdzaak is rustig, in een gezellige sfeer en lekker te kunnen eten. Daar zijn Mariette Braeckman, Fier lafijn en Frans Van Limbergen van overtuigd. «Ik ben dol op visschotels», zegt de heer Fierlafijn, «mis schien is dat ook een van de redenen waarom wij een beetje gespecialiseerd zijn in visscho tels. Ons homarium heb je reeds gezien en ik durf het zonder omwegen zeggen, onze paling, tarbot, lot kreeft en andere vissoorten worden zonder meer op de beste ma nier klaargemaakt. De prijzen zijn helemaal niet overdre ven paling kan je bij ons reeds eten aan een democrati sche prijs.» Er was niet overdreven veel publiek, die vrijdagmiddag dat we in 't Landhuis aankwamen. De zaak was ook nog maar pas van elf uur open. Maar het aan tal gasten vindt Fierlafijn niet zo belangrijk, «Een klein aantal gasten vergemakkelijkt de be diening en het onthaal.» We hadden het reeds over het selecte publiek. Weet je dat de ministers Chabert, Defraigne en Depaepe reeds kwamen di neren, en dat Will Tura, Ann Christy, Ricky Gordon, Erik Marijsse en John Massis, en Sylvain Tack, om maar een paar mensen uit de showbizz te noemen, evenals voetbal- klub Anderlecht, ook vol lof zijn over de schotels en de bedie ning in betreffende zaak. We kunnen ons met een gerust hart verder beperken tot het geven van nog enkele details, het Landhuis moet je immers zelf bezoeken wanneer je met die exclusieve gelegenheid wilt kennismaken Langs de andere kant kunnen we niet besluiten dat 't Land huis fantastisch is zonder de sluitingsuren en de openingsu ren te geven. Het restaurant is gesloten vanaf woensdagmid dag drie uur tot vrijdagmorgen elf uur. Verder kan je er steeds terecht en voor meer inlichtin gen bel je naar het NIEUW TELEFOONNUMMER 052- 21.76.30 De visschotels buiten be schouwing gelaten houdt de heer Fierlafijn ook nog van iets anders, van grappen maken. Ook dit hebben we weer on dervonden. Toen we hem vroegen wat hij buiten het Uit baten van 't Landhuis nog graag zou uitvoeren ant woordde hij zonder blikken of blozen «'k zou wel willen pas- tieken zakken plakken en be ha's verkopen Selekt eten en een hartelijke uitbater, uitge lezen schotels gekruid met een vleugje humor. Je zou voor minder naar 't Landhuis gaan dineren. Gewoon even doen (MED.) PALING A VOLONTE MET APPELS JAARMARKT Op negentien juli, Appels jaarmarkt, doet 't Landhuis iets speciaals. Dan kan je er, gedurende één dag, paling krijgen zoveel je wil aan tweehonderdvijfenveertig frank, fritten en bediening inbegrepen en klaargemaakt op de wijze die men zelf voorstelt. Vandaag vertoeven we even in Antwerpen. Een rondritje per koets en even stoppen bij het Maagdenhuismuseum Door de aanleg van diverse wandelzones, winkelwandel straten en andere plaatsen voor voetgangers, wordt het bezoek van de oude stadskern van de Scheldestad voor de automobilisten zo goed als onmogelijk. Daarentegen is het voor de «moderne» toerist zeer vermoeiend om alles «te voet» te moeten doen. Een gunstige, comfortaele en zelfs romanti sche oplossing hiervoor is de- koets. Men kan inderdaad per kets door de oude antwerpse stadskern rijden. Dit elke za terdag en zondag van 13 tot 17 u., van Paaszaterdag tot eind september. Het vertrek heeft plaats op de Grote Markt en de rit duurt ongeveer een half uur. Hiervoor betalen de volwasse nen 80 en de kinderen 40 F. De belangstelling voor het Antwerpse Maagdenhuismu seum neemt gestadig toe. We treffen er naast een reeks schilderijen, waartussen een Otto Venius en een Jordaens, ook beelden aan van de ver maarde Antwerpse beeldhou wers, de Van den Eynde's en Pompe. De tentoongestelde veelkeurige papkommen, die door de weesmeisjes in het Maagdenhuis zijn enig in hun soort en bi_.. zen welke prachtige voorwerp' pen de Antwerpse plateelbaljv 6 kers in de zestiende eeu w vel e" vaardigden. laar In de kleien afdeling vondelilaarc genzorg bemerkt de totonaï schouwer een masuettevandniks bekende «schuif», samen mtog s vondelingenklederen en vor delingetekens. De aanwezig'Pe meubelen en het gasthuis gd®*0 bruikte. Het Maagdenhuisn%elev seum is gelegen in de LangOh. Gasthuisstraat rtr. 33 en is door de werkdagen open van 8.$adii uur tot 16.30 uur. ingv Het organisatie-onderzoek, dat ingevolge de wetenschappelijke grondigheid waarmee het werd verricht sedert ruim 2 jaar bezig is, werpt zijn eerste vruchten af. Het kollege van burgemeester en schepenen besliste immers in zijn zitting van 24 juni dat de diensten van intern beheer meteen van start konden gaan volgens een nieuwe struktuur.

De Voorpost | 1976 | | pagina 8