stinkt// Meh pikhels of ajontjes? KRIS KINDERMANS Nieuwkomer in het Stedelijk Feestkomitee GEELZUCHT ZEVENDE ST. JOB-FEESTEN BIJNA VAN START 3>E DEtiDER OF HoorjE Nl£ CrO E 'FXS 6 N.V. KANTOOR RAVIJTS De Voorpost - 30-7-76 - 3 Op de valreep moest in vervanging voorzien worden van Pol De Paepe, die onlangs ontslag indiende bij het stedelijk feestkomitee. Voor de nog resterende maanden van deze legislatuur deed Kris Kindermans als jong en jongste lid zijn intrede. Zij het dan nog voorlopig op papier Zijn aanstelling is nog kersvers en hij nam nog geen deel aan een daadwerkelijke vergadering. Zijn entoesiasme, dynamisme en volledig inzet is er niet minder om en aan belang stelling ontbreekt hem geenszins. Naast het feit dat Kris Kindermans uiterst vriendelijk en voorkomend is, beschikt hij over een ruime bagage kennis, die hij ten dienste wil stellen. Hij is licentiaat in financiële aangelegenheden, volgde marke- ing, publiciteit en promotie en bedrijfskonsulent. Vijf jaar avond school moeten een eindpunt zetten aan een lange loopbaan van studeren en schrijft op dit ogenblik zijn eindverhandeling over «de bescherming van de verbruiker». Kris Kindermans is bovendien sekretaris van de CVP jongeren te Aalst. iet Belangstelling. Wanneer men in vraag stelde of het iemand interesseerde om in het stedelijk feestkomitee te zetelen, zei Kris Kindermans onmiddellijk ja. Vooral omdat hij er zich van bewust is dat het aantal jongeren sterk onderbe zet is in het stedelijk feestkomi tee -Het nieuw feestkomiteelid Kris Kindermans. (JM) TJU-TOCHS WIPUJST! Even herinneren: - Van het goede te veel» zouden we haast durven zeggen, want na een Marcel De Bisschop lijsttrekker, Frans De Brui-lijstduwer. Willy De Turk - kandi daat middenstand en gastarbeiders. Pieken Brekpot - sponsor, Vikken Coessens - arbeid, hebben we terug en- j kele primeurs. Als voorlopig laatste Aalstenaar: Godfried Van Berauw. die zal instaan voor alle financiële zaken. Onderhoud: Bedankt en merci, aan de V.U heb ik reeds tweemaal gezegd salut en merci, maar die kwmaen mij altijd terug halen om de boel nog eens op orde te stellen. Ik beschik nog steeds over enkele honderden aanplakbrie- ven met de foto van mijn Plechtige Heilige Kommunie daarop. Ik weet het, die foto deed het niet zes jaar terug, maar ik kan al dat materiaal daarom toch niet weggooien, 't leven is al duur genoeg tenandere, ik verjong met oud te worden ik zal eens zien, moest u er aan houden, of ik geen foto van mijn Eerste Heilige Kommunie heb THU-TOCH, is natuurlijk ook zijn licht gaan opsteken in de randgemeenten en heeft dan ook het genoegen U twee kandidaten van de meest Aalstdenkende gemeente «Hof- stade» voor te stellen. POLLEKE WAUTERS Het onderhoud; Ik heb het nooit durven dromen, en toch is het nu waar. - Zeg, de zaal Perre is toch nog alle zaterdagen en zondagen open? Moest U weten hoeveel maal ik kampioen van groot Aalst was in het swingen - Tju-Toch, bedankt, ik ga gauw zien of ik mijn goei schoenen nog kan vinden - Ze zullen naar mijn pijpen dansen, geloof me FONS VAN RIDDERS, Het onderhoud: Eindelijk een lijst die het verleden niet vergeet. In de middeleeuwen was het al Ridder wat de klok sloeg en nu schijnen ze dat allemaal te vergeten. Ze leven nu liever boekjes van «De Rode Ridder» of van «De ridders van de rondetafel», maar intussen vergeten ze toch dat ik destijds te Aalst naam maakte door in de De Ridderstraat aldaar voor NACHT RIDDER TE GAAN SPELEN. Ik hoop bij U geen Don Qui- chot te zijn - De firma dankt U HOE MIER HOE LIEVER. Na dagen geduldig aanschuiven, zijn ook wij «Tju-toch» tot in de kom van de gemeente Mere geraakt. Het was een voudig, onvergetelijk. Mere zag werkelijk zwart van het geel en het waren vast en zeker de vetste dagen van de Mager- straat We hoorden er spreken over «de pie de dom» en zingen van «te Frankrijk op de bergen, verscheen Lucien Van Imp». Twee waren het niet eens over de juiste Meerse uitspraak van het woord KAAS, de ene beweerde dat een echte Merenaar KEEJS zegt, de andere dat KAAS, als KOEËS moet uitgesproken worden. Wij zijn dan ten rade gegaan bij de specialist ter zake, namelijk CEES KAAS, die ons nuch ter liet verstaan dat de uitspraak van geen tel is, als ge maar uw mondje vol hebt. hebben in het feestkomitee». «Ten tweede, als ge altijd met de ouderen blijft werken, dan krijgt ge geen opeenvolging» zegt hij. Slechts vier maand. Alhoewel er met de huidige samenstelling nog maar vier maanden overblijven, toch ziet Kris Kindermans er geen graten in. «Ik zie niet in waarom niet. «Het maakt niets uit en het kost niets». Kris is er van overtuigd dat voor al hetgene er nog rest alle krach ten best kunnen gebruikt wor den. Ondermeer staat de jaar beurs voor de deur. Bovendien wil hij zijn kennis en ervaring uit hoofde van zijn studies ter beschikking stellen. Ondermeer kan Marketing (kommerciële beleidsvoering) ten nutte ge maakt worden, vooral wanneer we een stad krijgen zoals Aalst en dat nu sterke uitbreiding gaat nemen. Hoe of wat het deze vier maand gaat worden weet Kris nog niet. Temeer omdat hij nog geen uit nodiging ontving om aan de ver gaderingen deel te nemen. Anderzijds stelt men vast, dat met karnaval bvb. de meeste groepen uit een zeer groot aan tal jonge mensen bestaat. «Het grootste deel van Karnaval wordt op bepaalde ogenblikken door de jeugd ineengestoken en het is niet meer dan billijk, dat de jongeren ook een vrij degelijke vertegenwoordiging Sommige vormen van geelzucht zijn erg besmettelijk. Vooral deze van impische aard en met een franse inkubatietijd en met een sterk meerdiaans karakter. De streek van Aalst werd het zwaarst getroffen en pap-eters zijn er uiterst gevoelig aan. Het beginstadium kenmerkt zich door rode vlekken. Als medikatie wordt een middel van De Brouwer gebruikt op aanraden van Biermans. Het overvloedig gebruik veroorzaakt ernstige neven-effekten, vanaf duizeligheid, een overdreven staat van euforie, maag en darmstoornissen en hoofdpijn. Het gebruik van zoete melk wordt ten zeerste afgeraden. Het gedragspatroon van de lijders is een studie op zichzelf waard. Zij drukken zich in de meest gele zin uit en hebben een onweer staanbare drang naar alles wat geel is. Sommigen kleuren hun lichaam in deze kleur, anderen schilderen hun huisgevel of schoorsteen, dragen gele truien en zoeken alles op wat ook maar geel ziet om uit het venster te hangen. Ook gele stofvodden zijn in om aan de wagen te hangen als sierreuid. Naast deze niet te onderdrukken drang stelt men bij sommigen dichterlijke neigin gen en spirituele vondsten vast die soms in het karnava/eske ontaarden. Bij zeer velen ontstaat er een groot verlangen naar Parijs. Nadat een fietseling een ganse gemeenschap besmet heeft, ont stond er bij de pers een zeer grote belangstelling voor het fenomeen en veroorzaakt een sneeuwbal-effekt door een uitge breide nieu wsvenzorging Pientere handélaars ontfermen zich anderzijds over het besmette gebied en stellen alle mogelijke hulpmiddeltjes ter beschikking onder alle vormen en prijzen. Al wat geel ziet gaat bijzonder handig van de hand en ook de interne mens wordt niet vergeten tijdens de moeilijke uren. Politiekers leggen eveneens een ruime belangstelling aan de dag en de dragers van het hoogste gezag kunnen er niet onopgemerkt aan voorbijgaan Vast staat dat het verschijnsel zich slechts in één bepaalde periode van het jaar voordoet en meer speciaal tijdens de ronde van Frankrijk. Alhoewel de geelzucht van zeer korte duur is, is ze er des te heviger om en wordt na de euforie, de grootste rust voorgeschre- De nog jonge Sint Antoniusparochie (pas opgericht in 1970), richt voor de zevende maal groots opgezette feesten in ten voordele van de parochiale werken. Voorzitter Theo Van Gysegem, sekretaris Richard Staelens en schatbewaarder H. Verbruggen, samen met de overige bestuursleden en de vele helpenden hebben op 13, 14 en 15 augustus meer dan hun handen vol. Zij weten ook, dat de uitbouw van een parochie - die bovendien nog zeer jong is - niet in een handomdraai kan gebeuren en dat er belangrijke financiële middelen nodig zijn ligt voor de hand. Om het bakje vol te krijgen zijn deze St. Jobfeesten, die thans tot ver in de omtrek faam genieten en opnieuw amusement en ontspanning bieden in de hovingen van het kapucijnenklooster. Ondermeer stelt hij «Het enige dat ik zou willen stellen als jonge mens en rekening houdend met mijn teoretische achtergrond die ik heb, dat ik zou kunnen nuttig zijn in het ganse beeld van het feestkomitee. Ge hebt daar een aantal mensen die voor de jolige kant zorgen en dergelijke ik ken ze nog niet persoonlijk en weet niet wat ze waard zijn, ik hoop dat het goed is. Tot hiertoe hebben ze in elk geval reeds prachtig gewerkt». «Kijk maar welke evolutie karnaval maakt, het is prachtig werk.» «Wanneer zij hun praktische kennis en ik mijn teoretische kennis hier en daar kan aan wenden kan het zeer goed slagen, vooral, wanneer het feestkomitee gaat uitbreiden - ze gaan wellicht - zeker na de fusie, meer aktiviteiten op 'het getouw krijgen. Waarom deze drie vier maand er dan niet bijnemen.» Andere aktiviteiten. Kris Kindermans heeft nog niet zoveel gelegenheid gehad om op gang te komen. Vijf jaar avondschool, naast het gewone werk, wegen door. Een van zijn verzuchtingen is om te Aalst een soort verbruikers- groep op te richten. Of het zal slagen en van de grond komen is nog een open vraag, maar er zijn een aantal steden waar het prachtig lukt in kombinatie met de bond van grote en jonge ge zinnen. Kris Kindermans stelt dat de bevolking stelselmatig behoefte heeft aan een goede voorlichting maar dat wetteksten besluiten en al wat ook maar in het staatsblad verschijnt, veel te droog en ingewikkeld is voor de doorsnee burger Public Relations. De zin voor public-relations en het sterk voorlichtend karakter (naast een uitgebreide doku- mentatie waarover hij beschikt) komt bij Kris Kindermans sterk tot uiting. Wanneer het oprich ten van een verbruikersgroep ondermeer voorlichten en verde digen is, dan is dit ook waar voor al het andere. In casu karnaval bvb., dat naar zijn mening bij de buitenstaander nog te weinig aanspreekt. Men kijkt volgens hem veel te veel naar Binche en onderschat de inzet en mogelijk heden om Aalst verder te laten uitstralen. Aalst komt te weinig aan bod zegt hij, vooral in de nationale kranten. «En daarom - van het standpunt van een aantal mensen - die misschien niet 100% rechtstreeks werken voor karnaval als daadwerkelijke feestvierder, kunnen zij degelij ke kanalen aanboren om op hun manier de massa naar Aalst te krijgen en tot uiting brengen dat Aalst de grootste karnaval- stad van België is. Misschien minder karnavalesk en meer ra tioneel en kommercieel aan pakken bij de buitenstaanders, Zo is er op 13 augustus de belotterswedstrijd met niet minder dan 10.000 fr. prijzen en het inschrijvingsgeld be draagt slechts 25 fr. Boven dien gaat het om geldprijzen, ondermeer 10 van 1000 fr - 10 prijzen van 80, 10 van 70, en 10 van 60 fr geldprijzen. Op 13 augustus kan men vanaf 19,30 uur inschrijven om te 20 uur een aanvang te nemen met deze kaarting die openstaat voor eenieder die een beetje kan belotten. Op zaterdag 14 augustus is er een groots feest voor de derde leeftijd met het trio Jean Monnet, de zangeres Maria Telle, de komische goochelaar Sarkos. Met de inkom van slechts 20 fr. zijn er bovendien gratis koeken en koffiebedeling Te 20 uur is er het optreden van Jean Monnet met het volledig ensemble. Zondag 15 augustus wordt een drukke dag voor elk wat wils en te 14 uur worden alle kinderen verwacht om op weg te gaan met de bonte kindertrein. John Horton komt met zijn volledig orkest te 20 uur en te 23 uur is er de trekking van de grote tombola met als eerste prijs een kleuren TV. Het feest zet zich verder met bierhalle, weinstube, ijssalon frituur en allerhande attrak- ties en het restaurant is 's zaterdags open vanaf 19 uur en de zondag vanaf 17 uur. \J» I. 'is MOET ER NOG STANK ZEN? Wie kaan der na peizen woroever dat ek hier hem? Nimmani zeikes? Of toch? Wajjer leven hier in Olsjt na iene kier in de zoegezeide Denjervalloy. Dat es azu 'n gralèkke groeite zep en 't gein dat er dor in lupt, awei mersi, 't es effenaf de smerigste rioel van ghiel Vlonjer- land. En as ek zeg: Vlonjerland, tèn weit ek wel wa da 'k zeg. Want ze meige zeer na van de Vloamingen zeggen wat sa ze willen: dat da dwezerikken zèn, of dat da hertekoppen zen of dat da mensjen zen die attoyd oaverecht afloeipen, mor ze zèn zeer volges moy milledjie nog gralèk braaf! Want dat ze zu braaf nie 'n woren hein, z'hooin al lank al den Denjer^ afgelidj, lanst Brissel, onder aal die gebaan geer, van 't Zjistiesjepaloys nor 't Parlement en aal dinnen anderen an- kloe, ver heer geer ne kier loten te snooiven wat dammen wajjer hier alle doagen onder onzen neis kroygen. Tot toppoentje hem ek tèn oevertoyd nog in de gazet geleizen dat er in Giesbeirgen azoei ne stank honk over den Denjer dat de vissen geer omhoeigwiptegen. Mor miekendedjie, welke vissen zollen d'er hier in Olsjt nog kennen omhoei- gwippen? Tissen Giesbergen en Olsjt hejje dor eh fabriek woor da ze opgeleiden herink moaken. Ze zollen dor al lank al de léste vis opgevist hemmen en opgeleid ver «haraan marinee». Mor ten in eh spesjool saaske: «a l'Alostoise». En ge meigd zeikes zèn dat er gin ienemensj azoei 'n doeisken zol oeverleven! En as 't er hier in Olsjt al ne kier iet ooit den Denjer omhoeiwipt, garantie dat giene vis 'n zal zèn. Mor den ienen of den andere keggen. En wat es 't er dor tèn on te doeng? Door moake ze lank riezje oever, mor ik hem in afwachting toch 'n ander veirstel. Gezing dat er in aal die groeite winkels van cash en diskoenten enzovoesj, zuveil reklams stoon van Spa Reine, van Chaudfontiane, van Con- texville en wa weit ek nog allemool, allei allemool die plosjen woor da ze ons op flessen trekken, damme wajjer hier na ne kier woter ooit den Denjer mosten trekken? En door tèn eh kapsilleken op, dor nor woyd en zoyd verzén- nen en da natierlèk ni te goeiekoeip zetten, want anders 'n es 't ni goed ba de mieste mensjen. Ge zodj zing: veil mensjen zollen da kneipen vér op heer buffet te zetten as krejeizetei en ze zollen zeggen: zei naa ne kier, da noeme ze in Belzjen, in Olsjt woter. En ierlek gezeid, hoeveil echt woter zol der door na nog inzitten? Ginne mensj die da kaan schatten, want er es gindienen die zoeiveir achter de komma kaan reikenen... Ze zollen tèn 's oaves as ze iveranst moeten nortoe goon, azoei ienegte drippelskes ooit da flésken kennen op here kolei doeng en 'n betjen op heren neisdoek, en dor eh wa van achter heer oei ren vroyven... Wedden da ze oeveraal plosj hemmen, 't er zol nog zuveil volk meige zèn! 't Es mor ne weit! Imanddie last heit van bladlooizenop zèn roeizeleers of meh al hier of adoor ander gebisj, ienegte kaffeleiperkes van da woter ooit den Denjer in de vaporiateir en spitj mor: op de klop es alles morsdoeid! Veil beiter as D.D.T. en 't en kost zuveil ni. G'Hedj mor 'n iemerken te pakken en on 't sas gon te scheppen en tèn in flessen te gieten. De stopsels die kee der nog boy ooitvissen. As ge kamerood zèt meh den berremies- ter, kroygde dor nog 'n attest boy woorop dat 'n hoy aftieket hè tieket toch van alles zonder dat 'n wetj wadde - dat er in die flessen ierlék en treffelék zooiver en onvervalst, echt woter ooit den Olsjtersen Denjer es. Mor da 'k van aan woor, ik zol toch 'n betjen oppassen en ni te veil flessen in iene kier gon villen. Ze zollen allicht kenne peizen dagge beizeg zét meh 'n nieve soert van Molotovcocktail ooit te vinnen, mor tèn meh gaas.Nie, na ne kier serjeis, vindje oeik ni dat er door toch malgerei iet zol moeten on gedoon werren? Dat "n es toch gie leven ne mier ver mensjen die dor in de gebirte woeinen of die alle doagen oever de brigge moeten. Ik weit iemand ie ghiel zeikes twiehonderd meiters van den Denjer woendj en as da mensj na vandoag heer koepere kandeleers op heer schaa gekooist heit, awei, meiren stoon die dor roeid en blaad ooitgesleigen en oevermeiren zu graad as 'n scholje. 't Es echt schandoleg, dat es het ienegë da 'k ik dor kaan van zeggen. Ik beloef oprecht da 'k nieli de kiezink mèn stemme geif on den dienen die meh zwert op wit teift tiekenen dat er hoy zal vér instoon dat er zu gaa meigelèk weir woter in den Denjer lupt in de plos van da vies dingen van teigewoerdeg, meh da spesjool réksken van zwietvoeten, stinkedekees, stront en solferstekken. En as 't sproak zol zén van ver den dienen eh stambeldj te zetten, awei, ik zan den ieste zén vèr doveir nog iensj in mén gèt te goon, of mennen noam 'n es gienen DOLF die nu nog aarzelen om Aalst te bezoeken. Verslagen lezen, zonder pretentie. Kris Kindermans gaat zonder pretentie naar het feest komitee. Niemand moet die pretentie hebben om te zeggen «en ik ga het eens zeggen hoe ze dat nu moeten aanpakken». Bovendien moet ge weten waar over ge spreekt, het is niet moei lijk om kritiek te geven en vanop afstand te zeggen wat er moet veranderen». In elk geval, om zich degelijk in te werken, zal Kris Kinder mans de verslagen van de ver gaderingen vragen en de laatste 6,7 zelfs tot 8 jaar terug, door nemen en doorlezen om achter grond informatie op te doen en na te gaan hoe de struktuur er uitziet. De belangstelling en dinamiek is er in elk geval. MOLENSTRAAT 75 9300 AALST VERZEKERINGEN LENINGEN IMMOBILIEN Spaarkas IPPA Alle takken verzekeringen - specialiteit: le ven Private leningen - Financieringen Hypothecaire leningen 1 en 2de Rang Alle geldbeleggingen Reisconsulent VASCO WIJ KOMEN AAN HUIS: Tel. 053-21.63.64. HUIS VAN VERTROUWEN SINDS 30 JAAR.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3